Binnenland. Uit da Provincie. Gees. Uitslag Stemming Gemeenteraad. Kerknieuws Onderwijs. LEESTAFEL. Rechtzaken. Provinciale Staten van Zeeland. landers geld aannemen om <fè Christe lijke partijen te bestrijden. Wij hebben te zorgen voor onze ker ken, terwijl de vrijzinnigen daarvoor geen cent behoeven te offeren. Wij mogen het onderwijs onzer kinde ren voor een groot deel uit eigen zak bekostigen en bovendien nog ons aandeel bijdragen voor de openbare school, ter wijl de vrijzinnigen hunne kinderen voor rekening der openbare kassen laten onderwijzen. Wij hebben bij te dragen voor ons middelbaar en hooger onderwijs, en voor onze stichtingen va» barmhartigheid, terwijl de vrijzinnigen maar altijd putten uit de algemeene beurs. En tenslotte mogen onze mannen nog hun aandeel offeren voor schouwburgen en dergelijke inrichtingen waarvan zy zelf geen gebruik maken. Dat is allee waarl Wij worden, dank zij de onvrijzinnig- heid van de vrijzinnigen in ons vader land letterlijk geplunderd. Daar is niets tegen te zeggen. Maar toch, is 't inderdaad niet een treurig verschijnsel, is het niet een bittere aanklacht tegen de Christenen in Neder land, als daar geschreven moet worden dat de politieke actie door geldgebrek moet worden stop gezet? Daar staan wij, gereed voor den strijd. Wij trekken op, voor ons dierbare beginselen. Het gaat om de erkenning van Jezus' Koningschap óók in het staatkundige leven. 't Gaat om de Christelijke School, om de Kerk, om de Zending, om de door werking van de 'Christelijke beginselen. Gewichtige belangen staan op het spel. Maar.er is geen geld. Er zou in tal van districten nog veel gedaan kunnen worden maar.de mid delen ontbreken. Handerden mannen geven zichzelf ge heel belangeloos aan onze schoone actie, maar.zij kunnen niet verder omdat er geen geld is. Is dat niet een bittere aanklacht tegen ons volk, tegen de rijken onder ons en ook tegen de mannen van de smalle ge meente De vrijzinnigen, zij geven hun duizen den voor louter stoffelijke zaken en wij, die voor zoo schoone beginselen strijden, wij houden de handen op de zakken Dat moet er anders worden. Wij hebben noodig mannen van het woordwij hebben noodigj mannen van pen, maar wij hebben eveneens noodig milde bijdragen, die het voeren van den strijd mogelijk maken H. M. de Koningin heeft gisteren den minister van Staat jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman op Het Loo in gehoor ontvangen. Prins Hendrik zal morgenmiddag om 5 uur een bezoek brengen aan de tentoonstelling van sport en te Den Haag. De 40e Algemeene Vergadering van den Volksbond tegen drankmisbruik zal te Amsterdam inplaats van op Donder dag 28 Augs. a.s. zooals aanvankelnk was bepaald worden gehouden op Woens- 27 Augustus e.k. Eerste Kamer. De ProvinsèHe Sta ten verkozen heden tot lid van de Eerste Kamer mr. A. J. F. Fokker (lib.) met 22 stemmen tegen 18 stemmen op den heer mr. C. Lucasse (a. r. aftr.) Aantal Kiezers 1233 Uitgebracht 1139 Van onwaarde 10 J. Buijse 473 J. de Hoogh 469 J. de Jonge Jz. 452 J. F. van der Leeuw 604 A. F. de Paauw 511 M. Pols 147 Jhr. J. W. E. von Schmidt auf Altenstadt 591 W. Temperman 636 F. J. Tierie 430 J. W. Vienings 409 Mr. J. de Witt Hamer 610 Zoodat gekozen zijn de heeren v. d. Leeuw, Von Schmidt, Temperman en De Witt Hamer en herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Buijse en De Paauw. De Goesche Stembus. Groote verrassingen heeft de stembus van gisteren niet gebracht. Eenerzij ds was 't een verrassing, dat er zoo flink gestemd is, en dat onze recht- sche candidaten zoovele stemmen op zich vereenigden, ofschoon dit anderzijds te verwachten was na de houding van 's Raads meerderheid in de laatste jaren. Deze stemming heeft ons geleerd, dat de tijd zachtjesaan rijp wordt voor ver sterking van de rechtsche Raadsfractie. Mogelijk leidt reeds een volgende ver kiezing nader tot het beoogde doel. Zooals gezegd, deze stembus deed ons nog geen hooge verwachtingen koesteren, gezien de resultaten van de jongste ver kiezingen. Het was slechts eisch tegen over elk aftredend lid onzerzijds een candidaat te stellen. Daarom heeft de uitslag ongetwijfeld die verwachtingen overtroffen. De onoorbare aotie van de i vrijzinnigheid, die in alle kringen afkeer moest wekken, is er niet vreemd aan. Wanneer men de cijfers vergelijkt, blijkt, dat rechts aannemende dat er bijna zuiver rechts tegen links gestemd 1- nog een goede 60 stemmen in de minderheid bleef. Het aftredend lid, de heer De Paauw verkreeg van de rechtsche candidaten de meeste stemmen. Nog vier en vijftig stemmen waren noodig geweest, om hem reeds bij eerste stemming de overwin ning te bezorgen Op den heer De Paauw volgde de heer Buijse, die met de heeren De Hoogh en T>e Jonge een aanzienlijk stemmental bereikte. Het spreekt, dat wij zeer gevoelig zijn voor het ander maal door een zoo groot gedeelte der Goesche burgerij in onzen hoofdredacteur gestelde vertrouwen. Het doet ons leed, dat de heer Vie nings, ofschoon hij een vrij groot aantal stemmen op zich vereenigde, toch bij de onzen in de minderheid bleef. Wel mag men aannemen, dat niet alle Katholieken hun stem op dezen candidaat hebben uitgebracht, doch dit neemt niet weg, dat ook den protestantschen kiezers een verwijt treft. Ons vertrouwen, dat alle anti-revolutionaire en christelijk-histo- rische kiezers hun plicht zouden kennen, is dan ook ten opzichte van deze can- didatuur wel eenigermate beschaamd ge worden. Moge een volgende maal deze klacht niet behoeven te worden geuit. Wat nu De vier liberale aftredenden zagen hun mandaat vernieuwd. En waar nu herstemming noodig is tusschen twee rechtsche candidaten, de heeren De Paauw en Buijse, waarvan eerstgenoem de zitting heeft, is het woord aan de rechtsche kiesvereenigingen. Wij wachten haar besluit af. S. Gemeenteraadsverkiezingen. Wissenkerke. Aantal kiezers 554. Uitgebrachte geldige stemmen 525, meer derheid 263. J. M. Marcusse aftr. 392, M. Maris aftr. 319, A. van Hee aftr. 304, Joh. v. d. Maas 279, Th. Wolse aftr. 268, C. M. Noordhoek 228. Gekozen J. M. Marcusse, M. Maris, A. van Hee, Joh. v. d. Maas. Ritthem. Uitgebracht 116 geldige stemmen. Gekozen werden de heeren A. Cevaal Wz. (aftr.) met 80 en J. J. Mesu met 83 stemmen. Verder verkreeg de heer J. Cornelia 56 stemmen. Wolphaartsd|k. Aantal kiezers 388. Uitgebrachte stemmen 377. Blanco fen van onwaarde 3. P. Koeman (aftr.) 194, W. v. Oeveren 174, G. Weijns 183, C. Zuijdweg (aftr.) 195. Gekozen de beide aftredenden P. Koeman en C. Zuijdweg. Middelburg. Door de benoeming van den heer mr. A. J. F. Fokker tot lid van de Eerste Kamer, zal een vacature ontstaan als lid der Prov. Staten voor het district Zierikzee. Middelburg. Het bestuur der zang- vereeniging „Tot Oefening en Uitspan ning" benoemde tot onderwijzer aan de zangschool van genoemde vereeniging, dhr. Bosschaart, hoofd der openbare school te St. Laurens. Zoutelande. Met ingang van 9 Juli e. k. is benoemd tot surneiherair bij de maatschappij tot exploitatie van staats spoorwegen de heer G. H. Minderhoud, alhier. 's Heer Areudskerke. In de gistermor gen gehouden raadsvergadering werd medegedeeld dat de heer F. de Ruiter wegens voortdurende ongesteldheid ont- i slag nam als lid van het Burgerlijk Armbestuur. Het voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op verzoek van de afd. Goes van den B. v. N. O. betreffende wijziging van de salarisverordening werd met a. s. aangenomen. Het voorstel van B. en W. om f200 bij te dragen in dc kosten van aankoop i van grond voor den aanleg van een los- en laadplaats en den bouw van een nieuw station in den West Kraaijert werd met a. s. aangenomen. Besloten werd het crediet ad f15.000 voor den bouw van een nieuw gemeente- 1 huisensecretariswoning niet te verhoogen maar wijzigingen in het bestek aan te brengen waardoor voor die som het ge bouw zal kunnen gesticht worden. De voorzitter deelde op een vraag van den heer B. de Jager mede, dat de spreek cel te Nieuwedorp waarschijnlijk op 15 Sept. Zal geopend worden. Midd. Crt. Waarde. Uit deze gemeente werden dit jaar vijftien jongelingen ingeschreven voor de Nationale Militie. Van dit aan tal kregen vier personen vrijstelling wegens broederdienst. Eén werd op de zitting van den keuringsraad te Wage- ningen voor den dienst afgekeurd, ter wijl gisteren van de overige tien perso nen, die zich ©p de zitting van den keuringsraad gehouden te Krabbendijke moesten begeven, slechts twee jongens werden goedgekeurd voor den militairen dienst. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Brielle, H. G. W. Briedé te Franeker. Aangenomen naar Jelzun* (toez.) door P. v. d. Wal, cand. te 's Gravenhage. Bedankt voor Maartensdijk doorJ. H. Koster te Wijckelvoor Oosterwolde door W. Bieshaar te Zetten. Geref. Kerken. Beroepen te Zuidwolde, D. Steenhuis te IJselmondete Hardinxveld, J. G. Feenstra, cand. te Koudum te Gar- relsweer, W. Bouwman te Hallum. Aangenomen naar Nieuw-Buinen door J. A. Berghuis te Oosterend. Door de Geref. kerk te 's-Herto- genbosch is nog geen beroep uitgebracht. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Zwolle door A. M. Berk- hoff te [.eeuwarden. Het mondeling gedeelte van de akte-examens M. O. teekenen en boetsee- ren zal worden afgenomen te Rotterdam akte Ma (aanvulling) op 8, 9 en 10 Juli; akte Mz op 15 en 16 Juliakte Mf op 17, 18, 19 en 21 Julitelkens van 912 en 14 uur. Hoofdctcte. Het mondeling gedeelte van de examens voor hoofdonderwijzer wordt afgenomen te 's Hertogenbosch (Concertgebouw) van 1629 Juli, van 4 9, van 1823 Aug. en van 16 Sept., tel kens van 8,30 al te Arnhem (Menthen- stiaat 12) van 1622 Juli, van 28 Juli 14 Aug., van 1826, op 29 en 30 Aug. en van 16 Sept., telkens van 9,15 afte Haarlem (Ged. Voldersgracht, hoek So- phiaplein) van 2124, van 2831 Juli, van 1121, van 2528 Aug., op len2 Sept., telkens van 9,30 afte Utrecht (Buitenlust, Maliebaan 81) van 1619 Juli, van 28 Juli7 Aug., van 1114, op 29 en 30 Aug., van 14, van 820, van 2430 Sept., telkens van 9,30 afte Leeuwardc n (gebouw de Harmonie) van 1626 Juli, van 30 Juli5 Aug., van 8 21 Aug., telkens van 8 uur afte Zwolle (Buitensociëteit) van 1831 Juli, van 1 7 en op 11 en 12 Aug., telkens van 8,15 af. Neerlands onafhankelijkheid, door dr. J. R. Callenbach. Nijkerk, G. F. Callen bach. De 8e aflevering van het prachtige werk is verschenen. Wie een standaard werk, in wegsleependen stijl, met bijzon dere platen en facsimilé's van tot hier toe onbekende spotprenten, vignetten en schotschriften, over de gebeurtenissen van 1813 wenscht te bezitten, die moet bo vengenoemd boek hebben. Schoolbestu ren mogen gerust het hoofd hunner school dit boek als feestgeschenk vereerenzij zullen er wil van hebben. Arrondissement»-Rechtbank, te Middelburg. Heden, Dinsdag, zijn veroordeeld we gensbeleediging ambtenaar: A. V., 35j., vlasbewerker, Clinge, conform de eisch f 10 b. s. 10 d. h.beletten handeling amb tenaarM. V. Pz., 25 j., boerenknecht, en P. V., 56 j., landbouwer, beiden Ka- pelle, ieder f 10 b. s. 10 d. h.de eisch was voor ieder 1 m. gev.strafweder- spannigheid en mishandeling ambtenaar D. J. S., 26 j., koopman, Middelburg, conform de eisch 3 m. gev.strafmis handeling M. D., 33 j., aannemer, Fle- malle-Hante, verblijvende te Sluiskil, f 3 b. s. 3 d. h., de eisoh was f10 b. s. 10 d. h., en H. D. S., 33 j., werkman, Vlis- singen, gedetineerd te Goes, f 10 b. s. 10 d. h. de helft minder dan de eisch diefstalE. S. P., 20 j., dienstbode, Mid delburg, 14 d. gev.straf, de eisch was 1 m. en J. B. W., 12 j., zonder beroep, Neuzen, conform de eisch tot beschik baarstelling der regeering, en plegen van onluchtige handelingen: A. J., 19j., arbei der, Axel, conform de eisch 14 d. gev. straf. Vrijgesproken conform de eisch G. M., 35 j., onbezoldigd rijksveldwachter, Aag- tekerke, beklaagd van oplichting. Zomerzitting, Vergadering van heden (Dinsdag) des morgens te 10 uur. Voorzitter de heer mr. H. J. Dijck- meester, Commissaris der Koningin in Zeeland. Aanwezig 40 leden. Afwezig de heeren De Veer en Louwerse. De notulen der bijeenkomst van 2 Juli worden gelezen en goedgekeurd. Aan de orde is de verkiezing van een lid der Eerste Kamer wegens periodieke aftreding van den heer mr. C. Lucasse (antirev.). Uitgebracht worden op den heer Lucasse 18 en op den heer mr. A. J. F. Fokker (lib.) 22 stemmenzoodat laatstgenoemde benoemd is. j Vervolgens wordt overgegaan tot het het behandelen der verschillende voor- S stellen. Zonder stemming worden aangenomen de voorstellen van Ged. Staten tot wijzi- ging van het besluit tot vaststelling van i regelen voor het pensionneeren van en het verleenen van wachtgeld aan ambte naren en bedienden in dienst der pro vincie en van het reglement op de pen sioneering van weduwen en weezen van Provinciale ambtenarentot wijziging van het Reglement op de wegen en voet paden, waarbij in een der afdeelingen een lid zijn bijzondere ingenomenheid met het voorstel betuigdetot wijziging van het besluit tot het aanstellen van vaste arbeiders op de wegentot toe kenning van'de subsidies aan de gemeen* ten Nisse," Veere, Burgh, en tot wijzigen van het besluit waarbij aan de gemeente Serooskerke (Schouwen) subsidie werd verleend tot wijziging van de voorwaar den waaronder aan de Ambachtsscholen te Goes en Hulst subsidies worden ver leend tot toekenning van een subsidie ad f275 per jaar aan de school voor hand- en bouwkundig teekenen te Tholen en een van hoogstens f350 per jaar aan de vereeniging voor Handelsonderwijs te Goes. Verder werd besloten tot nadere rege ling van de jaarwedde en wijziging van den titel van den beambte bij de Pro vinciale Bibliotheek en eveneens over eenkomstig het voorstel van Ged. Staten tot aanneming voor kennisgeving van een adres van het personeel van den Provincialen Stoombootdienst op de VV es ter-Schelde inzake de jaarwedden. Ter zake dit voorstel was in een der afdee lingen aan Ged. speciaal aan de boot commissie ;uit hun midden, dank ge bracht voor hetgeen zij deden voor den stoombootdienst, maar tevens werd er door een lid op gewezen, dat z. i. de kolenwerkers voor verhooging van salaris in aanmerking kwamen, omdat zij veel en zwaar werk moeten verrichten en het leven tegenwoordig duurder is dan vroe ger. Namens Ged. wordt toegezegd te letten op aller belangen. Eveneens werd voor kennisgeving aan genomen een adres van het personeel van denzelfden dienst inzake rusttijd. Een der afdeelingen keurde ten hoogste af de wijze van optreden van het per soneel, in 't ^bijzonder de bewoordigen van de door hen ingezonden memorie van toelichting. Ook in een andere af- deeling achtte men dien toon ongepast. Eveneens werden zonder discussie aan genomen de voorstellen tot het vernieu wen van den aanlegsteiger bij Hoede- kenskerke tot vaststelling van de gren zen der werken tot zeewering en oever verdediging van den Calamiteuzen Moggershilpolder tot het verwijzen naar Ged. Staten van een adres van het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Ver eeniging van alcoholhoudende dranken, om het gebruik van alcoholhoudende dranken op Provinciale werken te ver bieden tot verhooging van het aan den polder St. Jansteen verleende renteloos voorschot voor wegsverbetering tot wij ziging van de voorwaarden voor het subsidie, toegekend voor den wagen- dienst tusschen Tholen en St. Maartens dijk tot toekenning van subsidie voor den wagendienst HulstNieuw Namen idem voor den wagendienst Wissenkerke- Kortgenetot verlenging van den ter mijn voor het in exploitatie brengen van den stoomtramweg Brouwershaven Burgh tot 1 October 1914tot verkoop van grond langs den weg van Oostburg naar Zuidzandetot aankoop van grond langs den weg BreskensGroedetot verleening van een voorschot van f 78.750 aan de vereeniging tot Christelijke ver zorging van krankzinnigen in Zeeland ten behoeve van de uitbreiding van het geneeskundig gesticht „Vrederust". Ver volgens tot verleenen van subsidies aan de maatschappij tot bevordering van Ooft- en Tuinbouw in het voormalig 11e district van Zeeland aan de com missie van toezicht op de proefvelden, voor het aanleggen van school proefvel den bij het door het Rijk gesubsidieerde cursussen in landbouwkunde. De sub sidie vroeger aan de Zeeuwsche Land bouwmaatschappij voor het zuivelconsu- lentschap verleend, werd beschikbaar gesteld voor het rijk; aan het Zeeuwsche Genootschap der Wetenschappen werd wederom voor tien jaar een Bubsidie van f400 per jaar verleend. Vastgesteld werd de rekening en goed gekeurd de verantwoording van de Pro vinciale inkomsten en uitgaven over 1911 terwijl eveneens werd goedgekeurd eene wijziging van de begrooting der provincie óver 1913. Behalve deze punten werden nog be handeld de volgende voorstellen van Ged. Staten: Het voorstel tot intrekking van het bestaande reglement betreffende den veeartsenjjkiiiuligen dienst en tot vaststelling van een regiement omtrent het toekennen van toelage uit de Pro vinciale kas aan door gemeenten bezol digde veeartsen. Volgens het algemeen verslag konden zich in een afdeeling twee leden niet vereenigen met het voor stel van Ged. Staten. Zij zouden gaarne zien, dat er in het belang van den vee stapel beter toezicht was. Aan het min der goede toezicht wijten zij het uitbre ken van het mond- en klauwzeer op Schouwen. Zij zouden voor Schouwen eene uitzondering willen maken. Na eenige bespreking vereenigen de overige leden zich met het voorstel. Twee leden echter zouden gaarne zien, dat vóór het in werking treden van het reglement een Provinciaal veearts met Zierikzee als standplaats werd benoemd. In eene andere afdeeling acht een der leden het beter, de bestaande regeling te behouden, voornamelijk omdat het z.i. zoo bezwaarlijk zal zijn, dat gemeen ten zich voor het aanstellen van een veearts combineeren. Van de zijde van Gedep. Staten wordt hiertegen aangevoerd, dat wanneer daar bij bezwaren mochten rijzen, Gedep. Sta ten de standplaats kunnen aanwijzen. Een ander lid vraagt, of opheffing der bestaande regeling niet bezwaarlijk is met het oog op het toezicht op den invo» vee. Ook acht hij het voordeel voo?? Provincie niet zoo groot, wanneer scheidene genreenten zich combineertVtl' steun vragen. r'ft Door een ander lid wordt de vrees g dat het aantal veeartsen wel eens te e zou kunnen worden. Hiertegen S' aangevoerd, dat, wanneer er geen beho ft aan een Veearts bestaat, de gemeenten i licht geen subsidie zullen verleenen t! wijl de Provincie zeker niet tot verleen van subsidie zal overgaan. Door meerdere leden wordt behoudt bestaande regeling niet wenschelijk e' acht, omdat er langzamerhand gemf veeartsen in de Provincie zijn gekomen? ook de veeartsen voor rekening der p/' vincie niets meer te doen hebben. In deze afdeeling wordt het voorstel is stemming gebracht, waarbij een lid zu tegen intrekking van het bestaande regie ment verklaart, zes leden zich daar\üor verklaren en vier leden zich hun sten voorbehouden. Met het voorgestel^ reglement vereenigen zich alle leden. Gedep. Staten vinden geene aanleiding om hun voorstel te wijzigen. Zonder discussie werd dit voorstel aan genomen. Vervolgens het voorstel tot het aan- schaden van een reserveboot voor de Pro. vinciale ■toombootdiensten. Volgens het algemeen verslag werd in een der afdeelingen de vraag gedaan, of eenige zekerheid bestaat, dat voor f 65.000 een boot als bedoeld te verkrijgen zou zijn. Vanwege Gedeputeerden wordt geant woord, dat de commissie voor den stoom, bootdienst meent, dat het cijfer hoos genoeg is. Een ander lid dier afdeeling meent, dat de boot toch aan redelijke eischen van veiligheid moet voldoen, gelet op het feit dat zij zal moeten inspringen als bij stormweer eene andere boot defect is. Namens Gedep. Staten wordt er op ge wezen, dat hierop is gelet, doch dat de zinsnede in de memorie van toelichting waarin gezegd wordt, dat aan dit schip niet zulke zware eischen gesteld behoeven te worden, alleen slaat op eischen van grootte en snelheid. In een andere afdeeling werd de over weging geuit, een der booten op Schouwen als reserveboot te gebruiken en een nieuwe te bouwen met meir ruimte voor paarden- en veevervoer. Vanwege Gedep. Staten werd toezegging gedaan deze ge dachte in studie te nemen, onder opmer king evenwel, dat voor de havens van Ter Neuzen en Breskens bij laag water een lx ot met dubbele schroef noodig is, die weer niet kar. dienen in de haven van Zierikzee. Gedep. Staten handhaven hun voorstel. Ook dit voorstel werd zonder discussie aangenomen. Thans is aan de orde het voorstel tot inrichting van een stoombootdienst Neu zen—HoedekenskerkeHansweert. Volgens het algemeen verslag konden zich alle leden met 't voorstel vereenigen, Een der leden brengt hulde aan Gedep. Staten voor de voortvarendheid, waarmee deze zaak is voorbereid. Eenige leden wensehen aan Ged. Staten de vraag te stellen, of de voorgestelde boot wel de meest gewenschte is en niet een goedkoopere boot is aan te bevelen Een ander lid vraagt, of voor dezen dienst niet gebruikt kunnen worden de booten van MiddelburgZierikzee, om deze dan te vervangen door een stel min der diepgaande booten Ged. Staten zegden een onderzoek toe, doch vonden geen aanleiding om wijzi ging te brengen in hun voorstel. Conform het voorstel werd besloten. Met het voorstel, betreffende de verbe tering van de steigers te Kortgene en te Wolfaartsdjjk en de bediening van het veer tusschen Zuid en Noord-Beveland vereenigden zioh in een afdeeling alle leden, doch in een andere werd bezwaar gemaakt tegen de onvoordeelige besom ming der ontvangsten en uitgaven door de Provincie. Hij meende, dat er door de Provincie niet op toegelegd behoefd te worden. Door Ged. Staten werd hierop geant woord,- dat de overgelegde berekening slechts een begrooting was, welke bij de uitvoering vermoedelijk zal blijken eer mee dan tegen te vallen. Een ander lid wil het contract met de veerschippers niet voor te langen ter mijn aangaanterwijl een ander voor stelt een proef van drie jaar te nemen, en dan de motorboot door de Provincie te doen overnemen. Dit voorstel werd met 11 tegen 3 stemmen aangenomen- In de laatste afdeeling werd gevraagd of er geen voordeeliger conditiën waren te bedingen geweest tegenover de veer schippers, waarop) Ged. Staten antwoord den dat dit niet geschied is om betere eischen aan het materieel te kunnen stellen en om den veerschippers een be hoorlijk bestaan te verzekeren. Ged. Staten handhaven hun voorstel. De heer Kakebceke stelt voor dat een proef worde genomen voor den tijd van 3 jaar en dat, indien na die proef de overeenkomst wordt beëindigd, de motor boot zal worden aangenomen dorr de provincie voor den kostenden prijs. De heer Duvekot diende een sub-amen dement in, waarin wordt uitgesproken, dat de proef geen koeten voor de pro vincie zullen medebrengen. De heer Van Oeveren meende, dat moeilijk een proef zal kunnen wórden

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 2