Tnt6MMlE*. Ad verte 85». sswsn Binnenland. Uit cto Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengde Berichten. Afloop Verkoopir thana verwacht wordt, het moge dan een Zaken- of een Concentratie-Kabinet zijn, kan door de vrienden zeiven onmoge lijk een lang leven worden voorspeld. Ook de verblinding van veel kiezers, die thans meenden door hun uitgebrachte stem ten gunste van Links de Ned. Herv. Kerk tegen denkbeeldige gevaren te be hoeden en het land te beveiligen tegen Roomsche overheersching, zal wel niet van langen duur wezen, als zij de tegen partij maar eens eenigen tijd aan het werk hebben gezien. En is eenmaal de politieke wind ge keerd, dan hebben wij spoedig weder een Kabinet, van gelijken geest bezield als het tegenwoordige, dat de zaken op vat, dfidr waar de tegenwoordige Regee ring gedwongen werd, die af te breken. Dus komt alsdan opnieuw de Tarief- herziening aan de orde? Ons antwoord wederom luidt met be slistheid, ja ten minste zoolang niet met onderling goedvinden der drie par tijen dit punt van het gemeenschappe lijk program wordt afgenomeniets, wat wij het zij met volle overtuiging gezegd zeer onwaarschijnlijk en daarbij ook zeer onwenschelijk zouden achten. Kamerverkiezingen. De verkiezing in Amsterdam VI is bepaald op 10, de stemming, zoo noodig, op 22, en de her stemming, zoo noodig, op 29 dezer. De Christelijk-'Historischen in Amsterdam II en Amsterdam VI hebben aan dr. De Visser, met het oog op de komende naverkiezingen, de candidatuur aange boden, maar dr. De Visser heeft bedankt. Ook het geschut voor het fort te Vlissingen zal van de firma Krupp te Essen betrokken worden. Naar de Zw. Crt. meldt, zullen H. M. de Koningin en Prins Hendrik 4 Augustus de Overijselsche Nijverheids- tentoonstelling bezoeken, die 30 Juli ge opend wordt. GemeenteraadsTerkiezimge*. Vlissingen. De uitslag van de gisteren gehouden stemming voor den gemeente raad was als volgt District I. Uitgebracht 605 geldige stemmen, waarvan op de heeren J. J. Krijger (aftr. lib.) 391, J. P. Vermaas (aftr. lib.) 413, A. de Bart (8. D. A. P.) •172 en P. A. Praag (8. D. A. P.) 195. Gekozen de heeren Krijger en Vermaas. (De rechtsche partijen hadden in dit district geen candidaat gesteld). District II. Uitgebracht 845 geldige stemmen. Hiervan verkregen de heeren P. Merckens (aftr. antirev.) 424, J. J. Klijberg (aftr. kath.) 368, H. C. Beijer- man (lib.) 254, W. Cremer (lib.) 214, A. de Bart (S. D. A. P.) 192 en P. JA. Praag (S.D. A.P.) 190. Gekozen de heer Merckens. Herstemming tusschen de heeren Klij berg en Beijerman. District III. Uitgebracht 880 geldige stemmen. Hiervan verkregen de heeren Jos. van Raalte (aftr. lib.) 398, H. J. Tichelman (aftr. -antirev.) 392, A. W. Smits (V.D.) 217, A. de Bart (S.D.A.P.) 211 en P. A. Praag (S.D.A.P.) 241. Her stemming tusschen alle candidaten, de heer de Bart uitgezonderd. Oost- en West-Souburg. Bij de Vrijdag gehouden stemming voor drie leden van óen gemeenteraad werden herkozen de heeren A. Arendse (antirev.) met 328 stemmen en A. de Visser Jzn. (vrijz.) met 314 stemmen. Herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren J. J. de Keijzer (antirev.) die 245 en 8. van de Voorde (antirev.) die 251 stemmen verkreeg. Verder verkregen de heeren L. Barentsen (vrijz.) 198, A. la Soe (vrijz.) 190 en W. M. Verkroost (r.k.) 69 stem men. De derde aftredende, de antirevo lutionaire heer Joziasse had zich niet meer beschikbaar gesteld. Koudekerke. Uitslag der verkiezing voor den gemeenteraad. District IUit gebracht 308 van onwaarde 1. A. Adri- aanse 127, L. Dekker 185, L. Vos 219. District IIUitgebracht 205 van on waarde 2. A. Adriaanse 101, L. Dekker 122, L. Vos 107. Volstrekte meerderheid 256. Adriaanse 228, Dekker 307, JVos 326, zoodat gekozen zijn de aftredende leden L. Vos en L. Dekker. Wemoldinge. Bij de gisteren gehouden stemming voor 3 leden van den gemeen teraad werden uitgebracht 324 stemmen. Hiervan verkregen F. Wabeke (aftr.) 209, Adr. Ruissaard (aftr.) 130, J. Spaan 162, H. Kosten 179, J. A. Dominicus 118 en M. N. Kriense Lokker 69 stemmen, terwijl er 5 biljetten van onwaarde wa ren. Gekozen zijn dus F. Wabeke, H. Kosten en J. Spaan. 's-Gravenpolder. Tot leden van den raad alhier zijn gekozen dhr. D. P. Pru- mers met 88 en M. de Jonge met 89 st. Dhrn. W. de Schipper Cz. en C. Fe- lius verkregen 80 en 73 st. Uitgebrachte stemmen 167, van onw. 1 volstr. meer heid 84 stemmen. Baarland. Uitslag gemeenteraadsver kiezing. Uitgebracht 144. Van Damme 65, C. Dekker 41, A. Huijzen 62, P. Re- mijn 76. Gekozen de heer Remijn. Her stemming tusschen de heer van Damme en Huijzen. Kapelle-Biezelinge. Uitslag gemeente raadsverkiezing. Aantal kiezers 404, op gekomen 386, onwaarde 2, volstrekte meerderheid 193. Hiervan verkregen de door de antirev. kiesvereenigingen ge stelde candidaten J. J. Dronkers 112,8. Wisse (aftr.) 149. De candidaten der vrijz. kiesvereeniging P. Nijsse 103, J. van Wingen 63. De candidaten door vrije kiezers gesteld H. P. Ganseman 206, P. Mol (a.r.) 51 en J. A. Nijssen (a.r.) 40. Zoodat gekozen is H. P. Ganse man en herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren S. Wisse (a.r.) en J. J. Dronkers (a.r.). Middelburg. Herhaaldelijk was in< penbare Leeszaal om de btaatscoura de Openbare^ Leeszaal om de 8taatscourant gevraagd. Het zal ongetwijfeld velen genoegen doen te vernemen, dat ook deze belangrijke uitgave voortaan ter tafel zal liggen. Middelburg. In de jongste vergadering van de Ver. van Archivarissen in Neder land, te Haarlem gehouden, is benoemd tot bestuurslid de heer dr. K. Heeringa te Middelburg (redacteur.) Vlissingen. Tegen den uitslag der stemming voor den gemeenteraad in het He district werden gisteren twee protes ten ingediend. In dat district werd de heer P. Merckens (antirev.) herkozen met één stem boven de volstrekte meer derheid, n.l. met 424 stemmen, waar de meerderheid 423 bedroeg. Het eerste protest werd ingediend om dat een lid van het stembureau, kiezer in het Ille district in het He gestemd heeft, en het tweede omdat ongeveer 50 kiezers (een pagina van de kiezerslijst zou zijn overgeslagen) geen oproepings- kaart zouden hebben ontvangen. Daar van deze protesten in het proces verbaal melding is gemaakt zal ae raad dus hieromtrent een beslissing moeten nemen. Wij meenen evenwel dat noch het eerste noch het tweede protest ver nietiging der stemming tengevolge zal kunnen hebben. Indien de kiezer uit het Ille district niet in het He had gestemd zouden daar geen 845 doch 844 stemmen zijn uitge bracht. De meerderheid daarvan is 423 en de heer Merckens zou dan één stem minder hebben kunnen krijgen en dus juist met de volstrekte meerderheid zijn gekozen. Wat het tweede protest betreft ge steld dat er werkelijk door een verzuim 50 kiezers geen oproepingskaart hebben ontvangen verwijzen wij naar art. 55 der Kieswet. Daar staat o. a.„Aan den tot deelneming aan de stemming be voegden kiezer, die zijn kaart heeft ver loren of wien geen kaart ii toegezonden wat in cam het geval zou zijn wordt op zijn aanvrage enz. een kaart uitgereikt. Vlissingen. De tweede helling op de werf der Kon. Maatsch. „de Schelde" te Vlissingen, is thans belangrijk vergroot en zal daarop nu het stoomschip „Tji- kembang" voor de Java-China-Japan-lijn op stapel worden gezet. Vlissingen. Bij den brand van de Groote St. Jacobskerk te Vlissingen op 6 Sep tember 1911, is de oude consistorieka mer, welke in 1640 gebouwd was, ge spaard gebleven. Deze consistoriekamer is thans gesloopt en wel naar ds. C. L. Voorhoeve in het „Vlissingsch Predik beurtenblad" mededeelt, omdat de archi tect terecht oordeelde dat de schoone vormen van de Groote Kerk zooveel beter zouden uitkomen als dit uitbouwsel er niet tegen aanstond. Toch hoopt ds. Voor hoeve dat kerkvoogden de beide oude steenen met Anna 1640 daar weer in de oude muren van de kerk zullen aan brengen. Volgens de oude kerkerekeningen heeft de bouw van „de nieuwe consistorie" in 1640 900 pond Vlaamsch gekost. Benoemd met ingang van 1 Aug. lo. tot archivaris aan het Algemeen Rijksarchief te 's-Gravenhage, dr. L. W. A. M. Lasonder, thans commies bij het Rijksarchief in Zeeland, te Middelburg, met gelijktijdige toekenning van eervol ontslag uit laatstgenoemde betrekking 2o. tot Rijksarchivaris in Drenthe, jhr. mr. B. M. de Jonge van Ellemeet, thans commies bij het Rijksarchief te Utrecht. Colljnsplaat. Als een bijzonderheid kan gemeld worden dat op Noord-Beveland in 't wild is aangetroffen Rubus diversi l'olius, een braamsoort, die tot nog toe in ons land niet was gevonden. In verschillende gemeenten onzer Provincie vertoont zich de gevreesde varkensziekte. Hier en daar zijn reeds dieren aan deze ziekte bezweken. Krabbendjjke. Vrijdag tegen den avond speelden enkele kinderen aan den Zand- put, aan de oostzijde vin het dorp. Het oudste jongetje van den slager K. had het ongeluk achterover in het water te vallen. Het mocht den bakker M. die naast den put woont, gelukken den drenkeling te redden. Het duurde nog wel lang, eer het kind op zijn verhaal j was, maar het schijnt toch geen nadee- j lige gevolgen van zijn onverwacht bad te zullen hebben. j Oud-Vossemeer. Van den landbouwer Elenbaas, die een paar weken geleden met één zijner beenen in een maaimachi- ne terechtkwam, is dezer dagen de voet afgezet moeten worden. Zijn toestand moet nog al bevredigend zijn. Orezand. De raad vergaderde 4 Juli. Present alle leden. De geloofsbrieven der herkozen leden D. v d. Dries, L. Goense en A. de Jonge werden onderzocht en in orde bevonden. De gemeenterekening over 1912 werd voorloopig vastgesteld in ontvang met f 40453.92 en in uitgaaf met f 40119.431,*, alzoo met een goedslot van f 834,38 ft. Aan den heer A. D. de Waal werd met ingang van 1 November 1913 eervol ontslag verleend als hoofd der openbare school alhier. Rilland-Bath. In den nacht van Don derdag op Vrijdag (10 en 11 Juli a.s.) zal een groot gedeelte der militairen, gelegerd te Bergen op Zoom, in veld te nue de slikken van het kreekrak over trekken, om aan den zeedijk bij Bath te landen, ten einde in de gemeente Rilland-Bath oefeningen te houden met de mitrailleuse. Axel. Ter aanvulling van het bericht betreffende de gemeenteraadsverkiezing diene, dat tot de candidaten behoorde de heer J. de Kraker Rzoon. Er zijn n.l. te Axel meer personen die zoo heeten. 's Gravenpolder. Dat de haat der vrij zinnigen hier bij iedere verkiezing toe neemt, blijkt uit het feit, dat heden morgen bij den candidaat voor den ge meenteraad vuile plakkaten waren aan geplakt, benevens bij een paar vrienden, die voor onvervalscht rechts gehouden worden. Arme vrijzinnigheid, die zoo de burgers van een gemeente tegen el kander opzet als hier in den laatsten tijd gebeurd is en tot zulke werken der duisternis de toevlucht moet nemen. (Wij maken er attent op, dat het ge schied is na de stemming. Het zij een aansporing voor alle kiezers die nog rekening houden met de vreeze Gods, dat zij zich aaneensluiten. De belofte van overwinnen is ons niet gegeven, maar de roeping blijft tot gemeen- schappelijken strijd in den Naam des Heeren. Red.) Hetnkenzarid. Ten nadeele van B. 8. Jr. zijn gisterennacht 8 kippen en 50 kuikens ontvreemd. Het is wel toeval lig, dat de 25 nog overblijvende kuikens, naar men zegt altemaal hanen zijn. De politie doet onderzoek. Stavenisse. In de gisteren gehouden vergadering van ingelanden van het Wa terschap 8tavenisse Werd vastgesteld de rekening dienstjaar 1912/13 in ontvang en uitgaaf op f 25005,09 tot sluiting der rekening werd beschikt over de rente voor het reservefonds tot een bedrag van f 1032.46. De rekening van het reserve fonds over hetzelfde dienstjaar werd vastgesteld op f2711.475 en in uitgaaf op f2687.60, goed slot f23,875, Uitge bracht werd het verslag van den toestand van het waterschap over het afgeloopen dienstjaar, terwij voorts nog adhaesie werd betuigd aan een schrijven van het gemeentebestuur van J,Tholen, aan den Minister v. Binn. Zaken, inzake de over brugging van de Eendracht. In gelijken zin werd onlangs besloten door de pol ders Oud-Kempenshofstede en Nieuwe pelder annex Stavenisse. Krabbend\jke. Hedenmorgen verga derde de gemeenteraad onder voorzitter schap van dhr. J. N. Elenbaas, burge meester. Tegenwoordig alle leden. De voorz. spreekt een openingswoord, waar in hij op den loop, die de zaken geno men hebben, wijst. Na lezing der notulen wordt mede- deeling gedaan der ingekomen stukken, waaronder de geloofsbrieven der bij candidaatstelling gekozen leden. De voorz. vraagt ontslag aan als se cretaris der gemeente tegen 1 Aug. a.s., welk ontslag eervol wordt verleend. Aan de orde komt nu de benoeming van een secretaris. Voordracht van B. en W. A. A. Elenbaas van Krabbendijke en W. Griep van Rilland-Bath. Dhr. Voge laar keurt sterk deze voordracht Jvan B. en W. af, wijst er op, dat no. 1 pas op de secretarie is en nog zoo jong en op de groote verantwoordelijkheid, die op de te benoemen persoon komt te rusten, ook in verband met de plannen tot stichting een gasfabriek. Geen der leden betuigt instemming met het gesprokene. Wel tracht de voorz. de bezwaren te ontzenuwen. Dhr. J. P. Krij ger spreekt voor de voordracht en vindt een oproeping voor secretaris geheel over bodig. Tot stemming overgegaan blijkt, dat A. A. Elenbaas 6 stemmen kreeg, en er 1 blanco was. Ook kreeg dhr. J. N. Elenbaas eervol ontslag als ambtenaar van den burger lijken stand en werd in zijn plaats ge kozen dhr. A. A. Elenbaas met 6 stem men tegen 1 op dhr. W. Griep. Bij de rondvraag wenschte dhr. J. Welleman den voorz. geluk, waarbij de meerderheid zich aansloot. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nieuw-Amsterdam, F. J. Wielinga te Nieuwland bij Leerdam te Ter Aar, W. J. Kolkert te Zunder- dorp. Aangenomen naar Oosterhout door F. L. Kan, cand. te Velp. Bedankt voor Brakel door J. M. Ph. Schippers te Ede voor Donkerbroek en Haule door H. H. Dorgelo, cand. te Dedemsvaart. Nu bij de Ned. Herv. Kerk te Am sterdam twee vacatures bestaan die van ds. G. J. Vos Azn. en die van ds. P. C. van der Horst bestaat bij het kiescollege het voornemen dr. J. Th.de Visser, indien deze niet weder tot lid der Tweede Kamer wordt benoemd, weer te Amsterdam te beroepen. N. v. N. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Werkendam, H. Visser te Veenendaal. Vlissingen. Onze vroegere stadgenoot, de heer W. J. van der Dusse, onderwijzer aan de opleidingsschool te Magelang, is benoemd tot onderwijzer 1ste klasse aan eenzelfde inrichting van onderwijs t# Makassar. (Verbeterd.) Geslaagd voor deurwaarder de heer C. Willeboordse te Middelburg. Avondschool voor Ambachtslieden te Goes. Inschrijving van leerlingen op Za terdag 19 Juli a. s. van 13 uur nam. in de directeurskamer der School. De 12-jarige dochter van een land bouwer te Maasniel, die Woensdag bij het aanmaken van een fornuis deerlijke brandwonden had opgeloopen, is Donder dag aan de gevolgen overleden. Naar de L. K. meldt, is te Maastricht gearre steerd, wegens het veroorzaken van het doodelijk auto-ongeluk te Meersen, de 17-jarige chauffeur R. R. heeft bekend; hij was niet in het bezit van een rijbewijs en zal ter beschikking der justitie wor den gesteld. De auto is in beslaggeno men aan een achterband zat bloed, terwijl de lantaarns en spatborden stuk waren. JTe Harencarspel is de 25-jarige R. door een stier, dien hij leidde, aan gevallen en dermate gewond, dat hij gisternacht aan de gevolgen overleden is. Donderdagmiddag omstreeks 3 uur is een 2-jarig knaapje te Oud-Karspel in een onbewaakt oogenblijj te water geraakt en daaruit levenloos opgehaald. De warmte. Het is op 2 Juli te New-York de warmste dag geweest, ooit op dien dag aldaar geconstateerder waren 9 sterfgevallen en 50 bezwijmin gen tengevolge van Jde hitte. Tal van fabrieken in New-York zijn om de warm te gesloten. In 35 dagen! De New-York Evening Sun meldt, dat zij aan zekeren heer John Mears heeft opgedragen, in den kortst mogelijken tijd een reis om de wereld te doen. Dat zou in 35 dagen kunnen worden verricht, meent de courant. De reis zal worden gemaakt in de richting West naar Oost. Mears zal met de Mauretania vertrekken. Naar het Duivelseiland. Van het Duivelseiland heeft men sinds de Drey- fus-zaak niet meer gehoord. Thans wordt het weer eens genoemd. Tien door de Fransche justitie veroordeelden hebben gisteren Parijs verlaten om naar het Duivelseiland te worden overgebracht. Onder hen waren de auto-bandieten Dieudonné en De Boe. De doodstraf was, naar men zich herinnert, veranderd in levenslangen dwangarbeid, De Boe werd tot 10 jaar dwangarbeid veroordeeld. Van een jongen die goed van aannemen was. (Een Vlaamsche vertelling.) Daar was een pastoor, en die hadde gaarne 'nen knecht in zijn dienst geno men, maar 't moest er een Jzijn, die goed van aannemen was. „Goed van aannemen zei op zekeren dag een brave jongen uit die streek. „Dat gaat meEn hij gaat naar den pastoor. „Ewel jongen, wilt gij in mijn dienst komen? Zijt gij Jnog al goed van aan nemen?" „Redelijk, meneer de pastoor!" zei de jongen. „Gij moogt tegen mij geen meneer de pastoor meer zeggengij moet meneer de Procuratus zeggen, vriend! Dat zult ge wel onthouden, hé?" o En de pastoor bracht zijn knecht ver der het huis in, om hem alles te wijzen. Ze stonden voor de stoof (vuurhaard). „Hoe heeten ze dat in uwe streek?" vroeg de pastoor. „Een stoof." „Neen, dat is de helsche grenade, hoor je vriend?" De pastoor hief het scheel op en wees op het vuur: „Hoe noemen ze dat?" „Vuur," zei de jongen. „Mis, mijn beste! dat is gloria in excelsis". De hond lag voor de stoof te slapen en de pastoor vroeg aan den jongen, welken naam dat dier droeg. „Dit is een hond." „Neen, ge vergist u, dat is meneer Van Hallegebas." Ze kwamen tot bij de kat. „En hoe dat lief beestje?" vroeg de pastoor.J „Poes of kat, ge hebt maar te kiezen." „Dat is Juffra van 8norregespin, vriend 1" En ze stonden weer verdei voor de zol dertrap: „Hoe noemen ze dat bij u?" „Zoldertrap, zou ik meenen!" „Ge meent verkeerd, bij ons heeten ze dat een wenteltoren. Dat is veel beter." Op den zolder stond een bed. „De naam?" vroeg de pastoor. „Een bed", raadde de jongen. „Nog eens mis, dat is mijn krakedatus." Onder het bed stonden een paar pan toffels. „Dat zijn sletsen, bij ons." „Neen jongen, dat zijn mijn advocaten." Zy kwamen aan het hoenderhok. „Dat! is een hoenderhok, dat weet ik genoeg „Neen, dat is het wemelgetremel." Zij kwamen eindelijk aan de hooischelf „En dat zei de pastoor. „De schelf," meende de jongen. „Dat is 't overvloed, kameraad!" De pastoor dacht in zijn eigen: „Hij weet nu al genoeg voor vandaag," wij zullen nu gaan slapen en morgen zien wat hij onthouden heeft." 's Anderdaags bij 't aanbreken van den dag stond de jongen op om het vuur aun te steken en de koffie gereed te maken. Maar uit den haard viel opeens een heet kooltje op het lijf van den hond. Deze wierp het op de poes en wilde haar voor de moeite bedanken. Maar daar schoten de twee beestjes in vlam en allebei sto ven naar buiten, recht naar den hooitas. De jongen liep naar de zoldertrap en zette zijn handen aan zijnen mond en riep „Meneer de Procuratus kom uit uwen krakedatus, doe uw advocaten aan en spring van den wenteltoren. Meneer Van Ilallegebras en Juffra Van Snorregespin zijn karekleplak aan 't spelen voor de grenada, zij zijn gevlucht naar het we. melgetremel en vandaar naar 't overvloed en daar staat de heele boel in gloria in excelsis." „Die jongen is goed yan aannemen?" zei de pastoor. Ingez. door Anemoon. Nederl. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Goes, 4 Juli '13. Mijnheer de Redacteur. Met groote voldoening las ik heden avond in uw blad het ingezonden stukje van Ds. T. H. Siemelink. Wat ik naar aanleiding van het Volksbladartikel schreef, was niet tegen den persoon van ds. 8. gericht, maar tegen den werkelij- ken auteur van dat stuk. Door velen werd ds. S. er voor gehouden, en door enkelen werd mij zelfs ten stelligste verzekerd, dat hij de auteur was. Toch meende ik het te moeten betwijfelen. Het zou werkelijk, zooals ik schreef, al te erg zijn geweest, als een man van de positie van ds. 8. zich tot zoo iets had kunnen verlagen. De godsdienst wordt tegenwoordig al genoeg door het slijk gesleurd. Daarom doet het mij oprecht genoegen, dat ds. S. zich van dien blaam heeft kunnen zuiveren. De achter het schild van onbekendheid zich verschui lende redacteur van het Volksblad zal naar ik hoop nu begrijpen dat hij aan de eer en den goeden naam van anderen verplicht is voortaan niet meer zijn venijn uit te spuwen zonder dat men weet wie hij is. De verachting die zijn geschrijf verdient kome dan op zijn eigen hoofd. Met beleefden dank voor de plaatsing, Uw dienstw., A. L. VAN MELLE. 's Graven hage. De heer de Meester, oud-minister van financiën, wordt ge noemd als bekleeder van dezelfde functie in het nieuwe kabinet. 's Gravenhage. Waarschijnlijk zal Carnegie bij de opening van het Vredes paleis tegenwoordig zijn. 's Gravenhage. In Juli zal de Konin gin-Moeder te Soestdijk een tuinfeest geven. Amsterdam. Geslaagd voor het doc toraal examen juridische faculteit aan de V. U. de heer G. A. Diepenhorst van Strijen voor het candidaats-examen dhr. Schut van Amsterdam. Apeldoorn. Hedenochtend om 10 uur is mr. Troelstra te Apeldoorn gearriveerd en per hofrij tuig naar het Paleis gereden. Aan het station was veel belangstelling. Het onderhoud duurde van kwart voor elf tot half een. Mr. Troelstra gebruikte de lunch ten Paleize. 's-Gravenhage. Mr. Patijn, de afgevaar digde voor Zierikzee wordt ernstig ge* noemd als candidaat voor het president schap der Tweede Kamer. Het Vice- presidentschap zou door een sociaalde mocraat bekleed worden. Biihl. Hier is een bomaanslag ge pleegd voor een spinnerij en de daar bij behoorende directeurswoning. Bij de ontploffing schrikte de heele stad op- Alle vensterruiten in den omtrek werden vernield. Geen persoonlijke ongelukken. Mexico. Een Fransch vlieger heeft zich bij de revolutionaire troepen aan gesloten, en werpt thans bommen inde stad. Een bom doodde 52 soldaten. Oorlog. Bofla. Bulgarije heeft den oorlog ver klaard. De openbaarmaking en de ver spreiding van het oorlogsmanifest zal nog heden plaats vinden. De oplossing van de kabinetscrisis zal heden of mor gen volgen. Boekarest. De mobilisatie der troepen is gereed gekomen. Boekarest. Koning Karei heeft bij de onderteekening van het mobilisatiebeve verklaard, dat het hoog tijd werd, dat Roemenië een eind kwam maken aan den chaos op den Balkan. ne wetenschap wordt maer en meer onder het Snik gebrachtwat vroeg werd geschreven, omdat leenden, dat een anderl dig had, dat wordt t< 1 eigen landstaal gebr Indacht van velen. Men Jen of toe juichen maa „iet meer veranderen; «ordt meer en meer on van velen gebracht. Wij voor ons juichen wanneer op duidelijke w soroken over dingen di „'eet. En dit geschiedt i die wij hier op het oog Krabbendyke. Alloop bouw hulpkerk Ned. He afbreken van de bestaan bouwen van een nieuw „laats. Inschrijvers: Mir kenszand, f38280; A. kenszand, f36450; M. v hoven, f 32490Vader, Vli Van Mare, Goes, f31000 Vlissingen, f31050; Sein op Zoom f34250; J. Wa f33225; J. vanderSande f30345; C. van Velzen, A. Breker, id., f 28598; f28327. Over de gunnin avond in de vergadering den worden beslist. burg erlij k Van 27 Juni4 ZIERIKZEE. Getro Heule 32 j. jm. en E. jd.D. Geluk 28 j, jm. nisse 24 j. jd. Bevallen: A. J. Beije Overleden: T. Plai W. Padmos, man van P. J C. D Blok, man van J M. de Graaf, echtgenoote 48 j.P. Huigens, echt velaar, 78 j. WEMELDINGE. Gel Jacob, z. v. Jacob van d netje de Schipper Dina ana, d. v. Jan Cornell Adriana Dina Minnaard. Overleden: Hectc Bruijne 25 j. jm. KRUININGEN. Gebt Willemina, d. v. Johan lemina Cornelia Rommel Dingenis van de Vrede Zweden. Over de maand KLOETINGE. Gebo Jacobus, z. v. Cornelia Be tje Catharina Pekaar. Anthonie Kesselaar en Ja ken; Laurens Hendrik Maatje Maria Adriana, van Johannes Minnaar en MARKTBERIl Velllngsvereenlglng MlDOEUtUKi Aardappelen mulren f2.20 sche {3 *13.60, sthoolmeesl blauwe f 3.10 a 3 60, poter H.L. Aardbeien 40 a 65 ct kru aalbessen 35 a 60 ct per 5 L. 1 c' per mandje, Komkommer: ft Üskrop 2'/4 a 23/t ct, andijvit 0' 4 3 20 ct er stuk. splnazl aI7ct, tulnboonen 50 a 6501 '55 ct per ben. i'eolen 35 a 8« 4o c', ir.oskrul 6 a 12 ct per m ct, karoten 5 a 7 ct, ihrba'ber 2 ct selderij 3 a 4 ct, pieters<4 5 ct. kervel 4 a 5 ct, uien lft a 2 Veillngsverecniging Z t.OE Groote Vei Awarte bessen verkocht 301 '01 f 19 40 per 100 KG. Kleine Veil Aardappels 2 a 4 ct per Telegrafisch Wee Naar waarnemingen in d 5 Juli medegedeeld Kon. Ned. Meteor. Instil erwachting tot den avo -Hoogste barometerstanc laagste stand 747.3 te I f'fhe tot matigen, ^ordelijke wind. Zwa Weirug opklaring. Waars ^gebhuien. Zelfde tempt in l"re j Bun herbenoi etl gestelde vertrouw W. 1 A. Ill J. V hflBiJ dezen betui Va jfjken dank voor de| overlffff! !ng' onder Uont TT van onzen ge Johz en Ier> den heer Wed. J.'K. A en I Arnemuiden, 5 Juli 19

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 2