Uit de Pers. Binnenland. Uit Ce Provincie. "mus°ukda"ri Kerknieuws. Onderwijs. Rechtzaken. Gemengde rti I Kg kt dan zoo'n boar andera dan een gewoon mensch Wel neen, maar dat is zoo de spreek wijze. En hoe kwam dat zoo Wel, ze kunnen het rijmwoord niet meer vinden. Je moet weten. Op 17 Juni hadden ze zoo leutig in de Beurs gezongen „Pluk een bloempje op de hei Nooit een Dieleman aan m'n zij". En nu kregen ze op 25 Juni niet Die leman maar Troelstra aan hun zij. En Troelstra heeft een lange zweep. De slagen komen toe. Ja, ja, de heeren en boeren kijken al een beetje schuin naar de brandkast of die wel op slot is. De liberalen zijn altijd liberaal geweest met de centen vaneen ander. De lui gaan begrijpen, dat het nu niet alleen zal zijn: De stembus moet open Of de boel gaat kapot. maar: Je brandkast moet open Of 'k duw jou achter slot. En weet je, wat sommige lui nu al fluisteren, 't is historisch hoor, d.w.z. 't is de volle waarheid en werkelijk gezegd ,,'t Is me te kras,hoor, 18socialisten; een volgende keer stem ik rechts". Nu, dat verwondert me niet, want weet je wel, dat de arbeiders ook al niet meer in hun nopjes zijn? Zoo, waarom dat? Wel ze beginnen te gevoelen, begrijpen en weten komt later, dat ze bij den neus genomen zijn? Hoe dat zoo? Dat is reeds begonnen in den avond van den 18en Juni. De arbeiders, die mee opgekomen wa ren om De Muralt te huldigen, mochten zoo maar voor niet meezingen en mee- jubelen. Ze hoefden er geen cent voor te be talen. Maar toen ze ook eens hun keel wil den smeren met een glaasje wijn wacht een beetje toen kregen ze niets. En heeft dhr. De Muralt indertijd niet staan schetteren, dat hij en zijn soort gelijken maar een paar glaasjes wijn minder moeten drinken, dan kon immers het volk makkelijk zijn pensioen krijgen Best mogelijk, maatmaar zeggen en doen zijn twee. Ik hoor dan ook dat de arbeiders alles behalve content waren. Nu, dat is te be grijpen. Toch kregen de arbeiders nog wat. Zoo, dat vind ik flink. Elk een rijksdaalder, zeker? Nou, dat zie je van hier. Voor den dag er mee, wat kregen ze Zal je 't niet vertellen Ik zwijg als een pot. Ze kregen elk een stukjegewa pend beton. 'k Zie ze nog, neen 'k hoor ze nog knabbelen. 't Was wat hard Hard zal ook zijn de teleurstelling, die veel arbeiders zullen ondervinden. Verbeeld je. Eén van die bedrogen menschen sprak 'tls toch maar gelukkig, dat de Link - sche Partij gewonnen heeft, want nu krijg ik met Juli 5 gulden pensioen. Ja, vriend zetter, je vergist je niet 'tmoet een 5 wezen. Snuggere bazen, hé, die vrijzinnige luitjes Dat zijn van die lui, die de wereld zouden laten vergaan en 's anderen daags vragen, hoe 't gebeurd is. Dat is nu één van die politiek rijp- gewordene van Troelstra. „Een vrucht van dat groote bescha vingsverschijnsel door zijn partij gewekt en tot steeds sterker leven gebracht". Je doe maar. Apropos, leven' kan ook beteekenen kabaal oftewel herrie. De wereld wil bedrogen zijn. RENS. De Profeet. Toen wij het stukje van „dominé" Siemelink in de Qoesche Courant van gisteren lazen, dachten wij aanstonds aan het merkwaardige woord van de Standaard, die naar aanleiding van den liberalen Bondsdag in 1912 in een fijn- humoristisch stukje gewaagde van het nieuwe Mekka en Siemelink de Profeet. Onze Profeet dan heeft zich sinds dien het was in den tijd, dat de witte dassen voor den dag gehaald werden aardig geroerd. Met leedwezen hebben we kennis genomen van het immer dalende peil van de persproducten van dezen dominé. Ziehier wat thans de kolommen van de Goesche Courant ontsiert. Het spreekt vanzelf, dat men op dergelijk geschrijf niet ingaat. Wanneer men in dezen trant door iemand wordt toegesproken, zal men hem den rug toekeeren. Zoo kan ook deze rij scheldwoorden geen aanspraak maken op een waardig ant woord, en onwaardige antwoorden pleegt men evenmin te geven. Een vies-varium in den verkiezingstrijd. In de Goesche Courant las ik het verslag van een vergadering te Ierseke gehou den, waar de heer Gerretson uit Den Haag als „geachte" spreker uitgeko men is. Uit het verslag bleek, dat dit pers xmtje mij weer het voorwerp zijner welgemeende bespiegelingen heeft ge maakt. Maar de vent kan liegen, dat de stukken er afvliegen,in dit opzicht be staat bij dezen jongeheer geen schaamte gevoel. Den 23 Juni beweert hij op eene i vergadering te Putten, dat hij reeds dikwijls met mij had gedebatteerd en natuurlijk vreeselijk afgemaakt. Toen ik den 24en, zelf te Putten sprekende, vroeg, of hij veel last van droomen had, omdat ik hem nog nooit gezien had, laat staan met hem gedebatteerd, ontkende hy het gezegd te hebben, waarop de heer Moojen, in Putten juist voorva- i cantie gelogeerd, opvloog en uitriep „dat lieg je, want ik was gisteren toe vallig, schoon onbekend, ter vergade ring en heb het met eigen ooren ge- i hoord". In zijn rede, waar. dit subject telkens tegen mij uitvoer, ofschoon ik j hem er op gewezen had, dat het niet om personen, doch om zaken ging, beweer- I de hij, „dat de heer Muralt in Groede met potjes bier de kiezers had omge kocht". Toen ik dat heerschap waar schuwde dat zoo'n bewering voor hem zeer gevaarlijk kon worden, ontkende i hij weer, het gezegd te hebben. Die vent een anderen term kan ik voor zoo'n individu niet vinden ging maar steeds voort, de Puttensche boeren tegen ons op te zetten, zoodat men zich zelfs be- i vreesd voor ons leven maakte. Nu ben ik voor niemand bang, laat staan voor wat Puttensch tuig, doch vind het toch noodig, dat heerschap te signaleeren, in dien hij ooit weer in de ZeenwBche ge westen komen mocht. Tot mijn spijt wist ik niet, dat hij Donderdags te Ier- seke zou spreken, anders had ik den ge- achten debater, den heer Van Santen, gaarne van te voren ingelicht. Uit het verslag blijkt echter, dat ook zonder die inlichting de mannen van Ierseke dezen Mefistopheles hebben doorzien, en misschien is het goed ook geweest, want ten opzichte van dit verdraaien van alles wat waarheid, waardeering en goede manieren is, verstaan de Zeeuwen geen gekscheeren. Natuurlijk hebben hieraan de antirevolutionairen in ons district geen schuldzij hebben ook den heer Gerretson niet gekend. Gedu- rende onze campagne in de Juni-dagen hebben zij vele specimina van debaters en sprekers leeren kennen en waardee- ren, zoo'n „vies-varium" hebben wij ge lukkig niet meer ontmoet". Hoogach tend, T. H. Siemelink. Workum, 28 Juni 1913. Beziet de door ons gecursiveerde woor den eens. En zeg ons, wat dunkt u van dezen „dominé", Verbi Divini Minister En wat dunkt nu De Standaard van dezen Profeet?! Wee het „nieuwe Mekka", dat zulke „Profeten" herbergt De heer mr. D. Engelberts, rechter in de arrondissements-rechtbank te Assen, die de vorige week op 61-jarigen leeftijd overleed, was van 18881891 rechter in de arr. rechtbank te Zutphen, en lid van de Tweede Kamer voor Zutphen, later rechter bij de arr. rechtbank te Maas tricht en van 19071911 bij die te Zie- rikzee, laatst bij die te Assen. Hij be hoorde tot de a. r. partij en was ook gedurende eenige jaren lid van den ge meenteraad van Zierikzee. Kabinetscrisis. H. M. de Koningin heeft gisteren op het Loo in gehoor ont vangen J. E. N. baron Schimmelpennick van der Oye, voorzitter van de Eerste Kamer. Kamerve) kiezingen. Naar De Ned. verneemt, bestaat het voornemen in di strict II te Amsterdam, waar de heei Mendels gekozen werd, en die, wegens zijn verkiezing voor Hoogezand voor Am sterdam II bedankte, voor dt drie chris telijke partijen candidaat te stellen dr. J. Th. De Visser. Men schrijft uit Sneek aan Het Volk, dat dr. Scheurer zijn Kamerzetel wil afstaan aan den oud-minister Colijn. De Leeuw. Ct. meldt, dat de centrale der a.-r. kiesvereenigingen over dit plan nog niet vergaderd heeft. Wel is te kennen gegeven, dat men voor den heer Colijn wel, doch niet voor ds. Talma of mr. Heemskerk het district van anti-revolu- tionnaire zijde zou willen beschikbaar stellen. Eerste Kamer. De Ned. verneemt, dat de keuze voor een Eerste Kamerlid in de vacature-Waller, vanwege de recht- sche groep in de Prov. Statefi van Zuid- Holland, die heden ter vergadering bij eengeroepen zijn, zal vallen op dr. Kuy- per, die bereid zou zijn een benoeming te aanvaarden. Dr. Kuyper is, naar het blad meldt, voor zijn jaarlijksche kuur naar Dresden vertrokken. Verkiezingsvaria. Thans blijkt ons, dat het verhaal van een propageerende postbode op Zuid-Beveland op onjuiste mededeelingen berustte. Het verheugt ons, dat wij het betreffende bericht (in ons nummer van Vrijdag) bij deze kunnen intrekken, welke partij ook heette ge diend te zijn. De schrijver van de Haagsche Brie ven in De Tijd geeft het volgende onge looflijk verhaal. Niet later dan hedenmiddag werd mij door een hoogst ernstig man, die het weten kan en tot de concentratie be hoort, de mededeeling gedaan, dat het nieuwe Kabinet reeds geheel in elkaar zit en met zijn plan gereed is. Hij gaf mij deze samenstelling op Buitenlandsche ZakenMr. M. Tyde- man, lid der Tweede Kamer. Binnenlandsche Zaken, tevens kabi netsformateur Mr. P. W. A. Cort van der Linden, oud-minister van Justitie, lid van den Raad van State en lid van de pas ontbonden Grondwetscommissie. JustitieMr. J. Limburg, niet herko zen Kamerlid. Defensiede gep. kolonel Bosboom. FinanciënMr. dr. A. van Gijn, the saurier-generaal aan het departement van Financiën. Waterstaatde hoofdingenieur van den Waterstaat, van Nes van Meerkerk, hoofdinspecteur-generaal. Landbouw, Handel en Nijverheid Mr. W. A. van Emden, hoofd der afdeeling Arbeidersverzekering. KoloniënMr. C. Th. van Deventer, lid van de Eerste Kamer der Staten- Generaal en benoemd lid der Tweede Kamer voor Assen. „Aardig gevonden", antwoordde ik, „maar ongelooflijk. Het zou een copie zijn van het Ministerie-De Meester en daarvan heeft u toch te weinig pleizier beleefd. Het zou zijn: een politiek zaken kabinet". „U vergist u", was het antwoord. Het zal geen concentratiekabinet zijn en geen zakenkabinet, zooals u meent, maar het zal zijn een kabinet ad hoe (genre kabi net Röell-Van Houten). Het kabinet zal zich de zeer beperkte taak stellen een partieele grondwetsherziening tot stand te brengen, die niets anders zal brengen danalgemeen kiesrecht voor mannen en de mogelijkheid van vrouwenkies recht, evenredige vertegenwoordiging en stemplicht. Met den stemplicht, waartegen bij socialisten bezwaar be staat, hoopt men de Rechterzijde tot medewerking te brengen. Deze grond wetsherziening zal men binnen twee jaren tot stand brengen. Het Kabinet rekent voor zich op geen langeren levens duur. Het kan zich ech(er niet onttrek ken aan de oplossing van een tweetal vraagstukken de financieele quaestie en de invoering der verzekeringswetten. Voor de oplossing van de financieele quaestie had men liefst den heer Patijn, speciaal met het oog op diens parlemen taire ervaring, maar juist de parlemen tairen willen daarvan niet weten, omdat de heer Patijn, met het oog op de toe komst, niet mocht worden gewaagd aan een mogelijke mislukking en omdat hij bij de rechterzijde is een persona ingra- tissima (niet erg gezien). De heer Van Gijn, die als ambtenaar loyaal met den* heer Kolkman heeft medegewerkt en tot dadelijk handelen gereed is, werd geacht de man te zijn, die, aan een program niet gebonden, aan het belastingvraag- stuk een oplossing kan geven, welke links bevredigt en bij rechts op niet al te grooten tegenstand stuit. Wat er „gered" is Ironisch Bchrijft het anti-rev. „Friesch Dagblad,, over den uitslag der verkiezin gen „Zoo is er dan heel wat gered. Allereerst is het vaderland gered, dat door de mannen van Rechts naar den afgrond werd gevoerd. Dan is de troon van Oranje bevestigd, nu de mannen, die uit den aard van hun beginsel een democratische republiek ver langen, de meest invloedrijke partij vor men aan de zijde der aanstaande regee ring. En de Kerk is gered. Nu mannen als Blum, en van Dedem en v. d. Borch, oprechte en geloovige lidmaten om er maar niet meer te noemen vervangen zijn door een jood als Van Raalte, en een kerkelooze als Drion, onder speciale belofte, dat ze de belangen der Kerk behartigen zullen. En de vrijhandel is gered. Het Tarief, dat er is, wordt natuurlijk afgeschaft, want we hebben uit den treure gehoord, welk een onzedelijke bron van inkomsten die invoerrechten wel vormen. Onze nijverheid is gered. Immers het buitenland kan nu weer met meer kracht zijn moordende concur rentie voortzetten, wat niet anders kan zijn dan een heilzame prikkel voor onze Vaderlandsche industrie. De baantjes zijn gered. Die onbekwame geestdrijvers van rechts zullen nu voortaan geweerd en het noo- dige aantal socialisten zal in de besturen, ambten en bedieningen komen, d&ér heb ben ze wel eenig recht op Onze Oost is gered. De zendelingen kunnen nu onder de naaktloopers en menscheneters gaan ar beiden en den Javaan overlaten aan het moderne heidendom. Zelfs de eer is gered Want er was toch dan één overgebleven liberaal, fier genoeg om den nek niette buigen onder het juk van Troelstra en hem zijn scherpe vragenlijst onbeant woord terug te zenden (Dit laatste is onjuist. De eer is niet geredwant alles wijst er op dat de her- stemmingseisch van de S. D. A. P. den heer v. Foreest, den eenige, die geen ant woord zond, niet bereikt heeft. Dit zegt Het Volk van 28 Juni.) Mr. P. J. Troelstra over den poli- tieken toestand. Een redacteur van het Persbureau M. S. Vas Diaz te Amsterdam heeft een jonderhoud gehad met Mr. P. J. Troelstra. Over de vraag of de soc.-dem. in deze omstandigheden een portefeuille zouden aanvaarden wilde Mr. Troelstra zich niet uitlaten, omdat niet een persoon, maar de partij hieromtrent heeft te beslissen. Voorts gaf Mr. Troelstra te kennen, dat hij meende „z(m)ijne vrijzinnige pappen heimers genoeg te kennen om aan te nemen, dat zij zelfs het onmogelijke zouden willen beproeven om de Koningin een dergelijke beslissing (n.l. zich neer te leggen bij het optreden van een socialistisch ministerie) te besparen". Wat de mogelijkheid van regeeren van een vrijzinnig Ministerie betreft, zei de heer Troelstra, dat het hem voorkwam, „dat de mogelijkheid grooter is zonder, dan met socialistische ministers. Het komt mij voor, zeide de heer Troelstra tenslotte, dat het optreden van een socialistisch minister niet noodig is, indien slechts een vrijzinnige regeering met voortvarendheid werkt aan de uit voering van haar eigen programma en dat integendeel het weerstandsvermogen van een dergelijke regeering zwakker zou zijn als er wel dan als er geen socialist in zou worden opgenomen. Ik heb bij dit alles alleen geredeneerd uit de politieke constellatie van het oogen- blik en de parlementaire vooruitzichten en mogelijkheden onder een vrijzinnig kabinet. De liberale verslaggever ende ver kiezingen. We hebben reeds geageerd tegen de wijze, waarop de Goesche Courant meent in den verkiezingstijd de politieke" vergaderingen te moeten verslaan. Dit loopt inderdaad de spuigaten uit. De verslagen zijn zóó eenzijdig en zóó par tijdig dat ieder weldenkende, ook al heeft hij geen andere lezing voor zich, dergelijk geschrijf met een schouder ophalen beantwoordt. Hoe duift de Goesche Courant toch voortgaan zoo, met verwaarloozing van de eerste regelen der reportage, haar lezers voor te lichten Het verslag van de lezing-Gerretson te Ierseke is genoegzaam ontzenuwd, de verslaggever voldoende aan de kaak ge steld. Het verslag van de lezing-Bramer te Kloetinge (in hetzelfde nummer voor komende) we hebben het met de feiten kunnen toetsen is al niet veel beter. Men krijgt zoo den indruk dat van de Doorluchtige Hoofdredactie van het li berale blad duidelijke aanwijzingen uit gegaan zijn omtrent de gedurende deze „warme" zomermaanden bij de verslag geving te volgen gedragslijn. Wisten wij ons Goesche, ons Zeeuwsche publiek zoo naief, dat het al die insinu aties en scheve voorstellingen maar voor zoete koek aannam, dan zou het onze plicht zijn even uitvoerig alle non sens te weerleggen. Doch men is wel wijzer. Toch willen wij, om het vermakelijke van het geval, onzen lezers een paar teekenende staaltjes hiet onthouden. Elk voorbeeld spreekt voor zichzelf en be hoeft geen toelichting. In het begin dan wordt van ds. Bramer gezegd, dat hij „in den laatsten tijd de kiezers uit deze streken van de volmaakt heid der antirevolutionaire beginselen tracht te overtuigen." Verder heet het „Wonder bovenwon der zoudebat toegestaan worden". op echt „christelijke" wijze voor gedragen (Nu weet zachtjesaan iedereen wel, dat de Goesche Crt. de christelijkheid niet anders weet te be strijden, dan door het woord tusschen aanhalingsteekens te plaatsen.) „Van een duidelijk overzicht geen sprake." (Arme verslaggever, die er niet „bij" kon.) „Ds. Bramer verzocht wijselijk niet te applaudiseeren, wel wetende, dat dit applaus toch heel dunnetjes zou zijn." (Sic Enz. Enz. En onder welke omstandigheden de heer van Niftrik, de debater van dien avond, zich uit de voeten maakte, nu, dat weten onze lezers reeds. Middelburg. Heden herdenkt de heer D. C. Compeer gemeentebode alhier den dag dat hij vóór 25 jaar in dienst der gemeente trad. De burgemeester vereerde den jubilaris met een rookstel op zilveren v®et, terwijl hem van gemeentewege een enveloppe met inhoud werd overhandigd. Een gaslamp en een tafelkleed, werden door de ambtenaren ten stadhuize den jubilaris aangeboden. Middelburg. Verschenen is no. 4 van de Mededeelingen van de Openbare Lees zaal en Bibliotheek. Dit no. bevat weder om een lijst van de aanwinsten, w. o. werken van Stijn Streuvels, Marjorie Bowen, Winkler Prins, Joh. H. Been, enz. enz. Het Bestuur brengt nog eens onder de aandacht van de leden dat zij die een bepaald boek gaarne zien aan geschaft, dit kunnen aanvragen. Vragen- bus in de leerzaal Goes. Vanmorgen hadden wij Jan de Groot op ons bureau. Men kon hem dezer dagen door Zuid-Beveland zien zwerven in zijn Markercostuum. Hij stelt zich voor te voet een reis om de wereld te doen, in zijn onderhoud voorziende doorjden verkoop van pTentbriefW metfzijn portret. Hij is reeds bijna"*" jaar aan het tippelen, door België Fr i rijk en Zwitserland, doch hij v'erw' in de tlanden, „waar men at'-t a Ge machine naar hl zoD liet [eerste bezoel Ir is geweesttoen hel haa Ao machine all met] Eneek i! H b8*I hem de machine aij geld betaalt", meer succes, waaroLv- feezegd heeft met M van plan is over een paar dagen n A ^«hhenl Engeland over te steken. Een h"! vergezelt hem op al z'n wegen, Vlissingen. De opening van de tram lijn stadstation, welke op heden bepaald, is uitgesteld tot Donderclaïl Juli. Vlissingen. De gisteren geho^ herstemming had tot uitslag: Aantal kiezers 5678, uitgebracht 520" geldige stemmen. C. Boone Pzn. fantirev 2440; mr. P. Dieleman (antirev.) 2342' P. Merckens (antirev. aftr.) 2490-1 0 van Niftrick (V.-D.) 2794; J. C. (lib.) 2636; J. P. Vermaas (V.-D.)_ zoodat gekozen zijn de heeren \-ao Niftrik, Paap en Vermaas. [Ter vergelijking laten wij hier d« cijfers volgen van de stemming op 2; dezer Uitgebracht 5066 geldige stemmen Volstrekte meerderheid 2534; C. Boor» Pzn. (A.-R.) 2290; mr. P. Dieleman (A.-R.) 2193; P. Merckens (A.-R. aftr 2292; J. G. van Niftrik (lib.) 2205J (S.D.A.P.) 922.] Colynsplaat. Naar men ons meedeelt is hier 't kwaad in de aardappels gecon stateerd. Men is druk bezig met 't be sproeien met Bordeauxe pap. Heinkenszand. Het zoontje van den slager M. viel gisteren onder het spelen zoodanig dat een polsbeen brak en heel kundige hulp moest worden ingeroepen. Coljjnsplaat. Bij de gisteren gehouden stemming voor den Gemeenteraad zijn uitgebracht op Ph. C. Engel vaart 130, op W. Potappel 163, op W. de Regt 112 en op Anth. Verburg 143 stemmen. Het aantal kiezers bedraagt 306er werden uitgebracht 284 st., waarvan 3 van on waarde. Borssele. Door het comité voor het onaf bank elijksfeest, alhier te honden op 1 Augustus, is besloten het feest als volgt te vieren 's morgens muziek op den toren der N. H. kerk armbedeeling; onthalen der schooljeugdschietwed strijd der vereeniging Frank van Bore- selen. 's Namiddags optocht en daarn» verschillende volksspelen, waaronder bij genoegzame deelname ringrijden met de sjees, 's Avonds verlichting van't dorps plein. De muziek- en de zangvereeniging hebben hare medewerking toegezegd. Ned. Herv. Kerky Beroepen te Paramaribo, J. van Apel doorn te Noordbroek te Laren (toez.), W. Hoek te Anloo. Bedankt voor Stedum door W. Lodder te IJlstvoor Deventer door 8. K. Bak ker te Zwolle voor Pesse door T. van Eyck van Heslinga, cand. te Berlikum. Geref. Kerken. Beroepen te Zegwaart, J. G. Feenstra, cand. te Koudum. Bedankt voor Doesburg door P. Jukke- nekke J.Pz. te Kockengen voor Enter door J. Oosterveen te Paessens en Mod dergat. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Groede, A. E. Bruheim te Monnikendam. Voor den dienst in N. I. is bestemd om te worden benoemd tot onderwijzer 3e klasse bij het openbaar Europeesch lager onderwijs de heer G. H. Rijksete Domburg. Centrale Raad van Beroep. Ongevallenverzekering.) De Centrale Raad bevestigde in hoo- ger beroep de uitspraak van den Raad van Beroep te Middelburg tegen L. J-, steenbikker te Terneuzen, houdende be vestiging der beslissing van de Rijks verzekeringsbank, waarbij is geweigerd de door hem gevraagde schadeloosstel ling ter zake van een ongeval, waardoor hij zijn linkeroog heeft verloren, welk oog echter vóór het ongeval reeds prac- tisch bijna geheel blind was. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Middelburg. De eerste zaak, welke hedenmorgen voor de rechtbank alhier werd behandeld was die tegen den onbe- zoldigden rijksveldwachter G. M. teAag- tekerke, oud 35 jaar, beklaagd van op lichting. De eerste getuige, E. Adriaanee, vrouw van A. Olijslagers, wonende te Vlissingen, deelde mede, dat haar man opzichter is over het hoenderpark en ah zoodanig een broedmachine van Mom- maas onder zijn beheer had. Bekl. kwam bij haar om die te koopen getuige zeide toen, dat de machine f 35 kostte, maar dat hij haar misschien wel voor minder, bijv- voor f 25 of f 22,50 zou kunnen krijgen, maar dat hij er dan met Mommaas over moest spreken. Op 13 Mei kwam bekl. bij haar en gaf haar f 22,50 en zeide, dat Mommaas dat goed vond. Daar bekl- politieman is, geloofde getuige hem en lllJ, accoord te hebben fiétuige bhjft bij hard fweede getuige, A. Oheslj Ste ge«P>*ek, maar hê boord wat er gezegd is ffi het gesprek ook met J t hekl zeide de mach Socht te hebben. g Eerst later vernam machine ruilde voor ee> Vroeger had bekl. gei Mei van die ruiling I president wees er deze 'ijne vrouw gezegd hadI tiet gesprek was. De gil vragen van president eil duidelijke antwoorden. I M van den Driest, koe kerke, ruilde met M01I chine voor een varken el maas de machine verk.1 getuige C. J- Mommaasl ruilde met van Driest <1 een varken, als er meerl <je machine kwam zo| deelen. Op 13 Mei k\ werd het met eens o\ jater zeide vrouw Oliesll dat bekl. de machine vl medegenomen, zeggend.-] Mommaas had gekoehf zeide getuige reeds tod slagers, dat hij de macll Driest had geruild. De I p Wisse, arbeider te Aal op 18 Mei dat getuige val minder beleefd over bi getuige J. W. Verhulst, Westkapelle, was op 18 Al te Aagtekerke en toen li. zich minder beleefd I De laatste getuigen Ml P. J. Elout, beiden .te ll getuigenissen af, over dl heid van bekl., en gavel volge van jachtovertredia nen verhouding tusschc-J en beklaagde kan best! wees op tegenstrijdighed gen verklaringen en ook I lende verklaringen der g| in de instructie, en vroe beklaagde. De verdediger mr. J. zijnerzijds ook nog eensl digheden, achtte het feil wezen en sloot zich bij aan. Terecht stonden vervol! M. V. Pz. en de 56-jarigf pelle, beklaagd van hetl het bevel van den onbe veldwachter W. van de linge om het geweer af I mede zij in het jachtvel Het gelukte den getul weer in beslag te nemeiT De beklaagden zeiden hebben dat bekl. het gef ben, voor den kantonr I oudste echter gezegd, dil gehoord. De eisch luidd| maand gevangenisstraf. De verdediger, mr. Hartl Zoom, had een zware eifj wil daarom erop wijzen, op zichzelf staat, en 1 heeft met andere feiten, ten laste zijn gelegd, dat getuige gezegd heeil I beslag te nemen. Daarl geweer had, kanode ou<| medeplichtige en nooit I De jongste V.is nooit ver.l ste V. slechts jaren geled.l vrijspraak of het ople geldboete. Wegens mishandeling toebrengen van een scl Bart, waardoor deze bl.l werd, eischte het O. Ml jarigen H. D. S. uit Vlij dronken te zijn gewee De 26-jarige kóopms Middelburg was weder, spannig geweest, nu t< A. Th. de Looff en A. De eisch luidde drie m nisstraf. De laatste zaak was jarige dienstbode Eliza boren te Oostburg, die schillende tijdstippen heer Mes, waar zij vi hebben weggenomen, één maand gevangeniss vroeg oplegging van ge Gisteren is in een bli ouderlijk huis het 3-jai den landbouwer L. onde ken. Een vér-schr ijver. V. andsche Huis-Telefoor een dezer dagen onze aa °P den „Telepan", eenl door middel van den ehrift overbrengt, overs soon, die bij het ontva pier voor zich ziet °P geschreven staat, w Z1JU eigen toestel neerscl ander richtende.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 2