Binnenland. Ons elfde Zomerfeest.. Uit ce Provincie. Kerknieuws. Uitslag Hersti recla Oe vermeerderiog der] opkomt, omrtr, «n toont de stembui, hoe het socialisme in vier jaar tijds in atemmena&ntal verdubbeld is. Nog meer vrijzinnig wil. Op welke wijze, men ook in Kampen van vrijzin- nige 'pijde', gestreden heeft, mag uit het j volgende blijken. Eerst heeft men som mige eenvoudige Hervormden in den waan gebracht, dat als de recbtsche partijen overwonnen, de groote St. Nico- laaskerk weer Roomsch moest worden. Hoe fijn de strooibiljetten waren opge steld, blijkt uit dit meesterstukje van liberalistischs verleugeningspolitiek KIEZERS GIJ ALLEN, die ma item den heer BEU MER denkt te geven, laat varen de gansche Rechtsche Party, die zich bij voorkeur Calvinisten noemen, maar wan neer Calvijn hun tegenwoordige werken kon zien,zoo zou hij zieh omdraaien in zijn graf. Men pocht dat men steunt op God en Zijn Woord. GROOTE LEUGENS! ROME IS HUN GOD. dat is hun steun. Wanneer de A.-R. alléén streden, we zouden de pet voor hun afnemen. Maar nu Men is van binnen en buiten Christelijk en bezit de waarheid alleen. Men ijvert voor Chris telijk onderwijs, waarom zorgt de CHRISTELIJKE REGEERING niet voor den Bijbel op alle Scholen Ze hebben lang genoeg tijd gehad, om zoo'n wetje te maken. Kan men zijn kinde ren beter aan een Chr. toevertrouwen als aan een Staatsschool Leeren ALLE Chr. Schoolmeesters den Bijbel als Oods Woord te gelooven Wat de HERVORMDE KERK betreft, wanneer die door de Rechtsche Partij beschermd zal worden, mogen we wel zeggen met David„Laat ons in Gods handen vallen, maar niet in de handen van menschen." GIJ ALLEN, HERV. die Uw naam hebt gegeven, ter aanbe veling der Rechtsche Candidaat, WAT GEEST BEZIELT U Ge weet dat de voorman der Rechtsche partij, Dr. KUI PER, de HERV. KERK noemt „een verdwijnend Kerkgenootschap" en over Haar smalend spreekt, noemende Haar „OUDE JUFFROUW." Alzoo allen die dr. Kuiper navolgen WENSCHEN DiiN ONDERGANG DER HERV. KERK. In het Elburgsche verkiezingsnum mer lezen we van nuttige leefregelen op 13 Juni, o.a. van't gebed voor Heemstra en Mackay. Durft ge daarvoor bidden Uw hoop op overwinning is op Rome gevestigd, ontken dit niet, God hangt er (met alle eerbied gesproken) voor u maar als een lap bij aan. En als ge straks zegevierend uit den strijd komt, dan zegt uw mond"Gode de eer." Maar God is van zoo'n eer niet gediend, want in het rechtsche leger staat naast God, Moeder Maria als Godin. Denken nu de Christelijke menschen, dat het genoeg is God half te eeren Zoo zal straks gekozen worden Dr. E. J. BEU- MER tot blijdschap van Paters en Nonnen. Wilt ge dit voorkomen stemt dan den candidaat J. G. DE GAST. Eenige leden der Herv. Kerk. Achter dit pseudoniem verschuilt men zich. Men durft geen naam noemen, omdat men zelf schaam over dit vuil. (Standaard.) Het kind alleen, wat des kinds is Men schrijft aan de Ned. uit De Bilt (U-) Voor de propaganda ten behoeve van de candidatuur-De Beaufort, een der liberale mannen, die aan de kinderziel wil onthouden, wat ze niet goed begrij pen kan, en die het kind alleen wil geven, wat des kinds is, heeft men in onze gemeente georganiseerdeen kinderoptocht. Een tamboertje van p.m. 10 jaar aan het hoofd, trekt met een stoet van wel 50 kinderen door het dorp, dragende een bord met het opschrift„Stemt W. H. de Beaufort" en een ander, waarop met gedrukte letters een soort rijmelarij ten voordeele van den candidaat is ge drukt. Blijkbaar heeft men den drager van dit schoone' vers, ook tevens opgevoed in de „maatschappelijke deugd" van waarheid spreken, want op de vraag „Van wien hebt ge dat mooie versje antwoordde de jongen, die het droeg; „Ik weet het niet!" Wat heerlijke verdraagzaamheid kweekt het liberalisme toch, en dat reeds onder de jeugd Vrijz. Verkiezingspraktijken. Te Amersfoort is onderstaand strooi biljet, door de vrijzinnigheid in het dis trict Amersfoort verspreid: Voor of tegen God! Vox populi, Vox Dei! Dr. Schaepman. Aan alle Rechtsche Kiezers! De verkiezingen op 17 Juni 1.1., waarbij ontegenzeggelijk Uwerzijds alle strijd krachten in het geweer zijn geroepen, waarbij H.H. geestelijken hunnen in vloed tot het uiterste hebben doen gel den, waarvoor de onschuldige kinder harten tot gebed werden aangezet, heb ben een uitslag gebracht, waaruit duide lijk blijkt, zóó duidelijk, dat ieder geloovige het voelen en zien kan, dat de Heere niet langer gediend is van de samenwerking der in godsdienstige op vatting lijnrecht tegenover elkander staande partijen, en de door hen ge voerde politiek. Indien het anders ware, dan zou Gods onmisbaren zegen, die toch zoo herhaaldelijk voor den goeden afloop der verkiezing, en het behoud van dit ministerie, werd afgesmeekt, ook aan dit werk niet zijn onthouden. Welnu, waar God's wil zóó duidelijk is geopenbaard, waar de te volgen richting zóó klaar is aangewezen, past het ons, nietige menschenkinderen, niet, oppositie te voeren tegen Zijn wijs besluit. Sedert wanneer is het onmogelijke, {mogelijk geworden? Sedert wanneer hinken wy op twee gedachten, en murmureeren wij tegen den wil Gods Laten wij ons ge moed, onze ziel, die in Zijn Alziend oog door tal van zonden besmet is, door verzet tegen Zijnen, ons duidelijk geopen- baarden Wil, niet nog zwaarder belasten. Het is zeker, bij deze verkiezingen, en bijgevolg ook bij de komende herstem mingen, dat het Zijnen wensch is, de coalitie-regeering te vernietigen niet al leen, doch bovendat, de Linkerzijde op den troon te helpen. Daarom Kiezers, luister naar dien Wensch, verleen ge willig, en bovenal gelaten, gehoor aan die Stem, tracht niet te treden in de ordonnantiën Gods, maar in alle beproe vingen Gods, maar blijf in alle beproe vingen Hem en Zijne geboden getrouw. Onthoudt U daarom, op den Candidaat der Rechterzijde Uw stem uit te brengen, doch bevorder daarentegen, in dit district de verkiezing van Mr. W. H. de Beaufort, door als één man op hem te stemmen. Een overtuigd kiezer Oeld en verkiezingen. De a.-r. „Rot terdammer" schrijft: In Rotterdam is uitgelekt, dat de libe ralen f 5000 gaven voor de verkiezing van de socialistische candidaten aldaar, en daaraan de voorwaarde verbonden, dat, wanneer Spiekman gekozen zou worden in de districten I en II aldaar, de heer Spiekman voor district I zou bedanken en dan in diens plaats zou gesteld wor den het gevallen lid D. de Klerk, lib., tegenover wien de socialisten dan geen eigen candidaat stellen zouden. Zoo moeten de liberalen hun zeteltjes koopen! Zou het ook kunnen zijn, dat de af spraak betrekking heeft op het lidmaat schap van den Gemeenteraad? De heer De Klerk, die daarvoor eerst bedankt had, is op dit besluit na de eerste stem mingen teruggekomen. Kamerverkiezingen. Vredeebetoogimg'. Bij den Voorzitter der A. R. kies ver. te Strijen werden gister nacht 3 ruiten ingegooid. Als vermoe delijke dader wordt genoemd de onbez. rijksveldw. A. v. W. tegen wien een aan klacht bij den officier van Justitie te Dordrecht is ingediend. Ned. Een spotprent. Naar wij vernemen wordt van Linksche zijde gewerkt aan een spotprent voorstellende Rehabeam Israëls verzoek om verlichting van las ten beantwoordende. OnderschriftSa lomo (Kuyper) heeft U met geeselen gekasteid. Rehabeam (Troelstra) zal U met schorpioenen kasteiden. Ned. Een kiezer van 96 jaar. Uit de Lem mer schrijft men aan ae Ned. Onze oudste ingezetene de heer A. Riemersma, oud 96'/» jaar bracht nog zijn stem uit voor de Tweede Kamer. De oude heer liep nog flink de trappen van het Gemeentehuis hier, waar de stemming plaats had, op, en toen wij hem mededeelden dat wij zulks in de courant hoopten te vermelden, had hij daar schik in. Hij doet hier nog steeds dienst als dorpsomroeper, en heden hoor den wij nog zijn vrij heldere stem door onze straten klinken. Hij is reeds jaren het oudste lid van het Christ. School bestuur. Nalezing- Verkiezing District Apeldoorn. Tot groote teleurstelling van allen, die het wèl meenen met land en volk is het kerkgebouw der vrije Ev. Gemeente (zen dingsgemeente) te Ermelo, gebruikt om de candidatuur van den eminenten afge vaardigde van Bylandt te bestrijden. Voor de stemming sprak daar Prof. Kohnstamm voor de herstemming voer de Mr. J. J. van Bolhuis het woord ten gunste van den tegen-candidaat. Eene gemeente, die Bijbelsch Christen dom en zending had te bevorderen doet alle moeite om een positief belijder en voorstander der zending te vervangen door een tegenstander van de positief- Christelijke belijdenisI We mogen nu verwachten, dat genoemde gemeente, die zijn we goed ingelicht van vele Chr. Historischen in den lande steun geniet niet meer bij rechts, doch bij links om hulp zal aankloppen. Ned. Ze durfde nietMen verhaalt aan de „N. Haarl. Ct." Gisterenavond was het „overwinnings feest" in Haarlem van de Concentratie, na de verkiezing van den heer Fock. Toespraken jubel, fanfares, zonder eind natuurlijk. Op een gegeven oogenblik wilden eeni ge enthousiasten het „Wilhelmus" aan stemmen maar.daar klonk gesis en gefluit.dat mocht nietDe sociaalde mocratische vrienden, die Fock erin ge bracht hebben zou men daardoor belee- digen En ze durfden niet, die fiere liberalen, die nu door een bondgenootschap met de revolutionairen-alléén hun candidaat verkozen konden krijgen, ze durfden niet bij hun overwinningsfeest,! inj't jaar 1913, een „Wilhelmus" aanheffen, het lied, dat onze nationale éénheid in Oranje liefde symboliseert Dat was het geweten, dat sprak't Is ook een beetje penibel, om eenWilhelmus aan te stemmen bij een „overwinning"... van de sociaal democratie, zelfs in den feestroes der anticlericaliteit begreep en voelde men dat (Slot). Ds. Lindeboom van Gorinchem sprak over de woorden ontleend aan den Pre diker Niet al te rechtvaardigniet al te goddeloos. Deze waarschuwing lijkt ieder wereldsch hart in het gevlei te komen. Zoovelen willen den gulden middenweg bewandelen. Doch zou de Prediker ons dien hierin aanwijzen? Volstrekt niet, immers zegt hij ook niet, hoe wij God rekenschap hebben te geven van onze daden? Toch klinkt de vermaning op het eerste gehoer vreemd. Doch het gaat om twee uitersten. Hier wordt gedoeld op geestelijken hoogmoed en onverschil ligen wereldzin. Te is nooit goed, alleen in tevreden en tehuis. Te maakt een deugd tot een ondeugd. Ook in het rechtvaardig zijn kan men te ver gaan. Die rechtvaardig is heeft een weegschaal; waarin aan de eene zijde rechtvaardig heid, aan de andere goedertierenheid. Ook voor zichzelf kan men onrecht vaardig zijn, en zich schuldig maken aan geestelijken hoogmoed, farizeesche laatdunkendheid en ei] De andere uiterste is wereldzin. Toch mag men niet goddeloos tot op zekere hoogte zijn, dat voelt men. 't Is een woord, dat getuigt van de diepe menschenkennis van den Prediker. Wij menschen zijn zoo eenzijdig. Immers wanneer we zeggen niet al te rechtvaar dig dan bedoelen we niet: dan maar onrechtvaardig. Wacht u voor een leven in de zonden, dat de ordinantiën van God terzijde stelt. Houdt u aan God, die u leent in het spoor der gerechtigheid te gaan. Zoekt Hem in uw schoone jeugd, met uw gansche hart. Want 't hoogste goed is God alleen. Ook ds. Lindeboom vond een aan dachtig gehoor. Hierop volgde weer een lange pauze, die evenals de vorige o. a. door den foto graaf benut werd om enkele groepen in beeld te brengen. In de cantines heerschte natuurlijk weer groote bedrijvigheid. In de tent der Regolingscommissie vonden commissarissen, sprekers en verslag gevers een gul onthaal. Te 6 uur vroeg ds. James van Lage Zwaluwe onze aandacht. Deze geachte redenaar had tot onderwerp gekozen: Beginnen van Jeruzalem. Het onbegrij pelijke van Jesaja '29, aldus spr., schuilt in 't woord Ariël. De vertalers hebben gemeend dat het onvertaald moest blij ven. Ons volk krijgt voelhorens, voor het recht verstaan van Gods Woord en het weet, dat het de heilige stad Gods is, maar nog duidelijker wordt het u, wanneer ge weet, dat het vuurhaard be- teekent. Jesaja noemt het Ariël een vuurhaard van ongerechtigheid. Verder heet het Ariël zal tot een vuurhaard voor Gods troon gesteld worden. In een en ander is veel, dat zonder dwang kan worden over gebracht op den jongelingsleeftijd. De jongelingen zijn een Ariël, een vuur haard. De Christelijke jongemannen zijn van centrale beteekenis voor ons Neder- landsch, vrij, fier en onafhankelijk volks bestaan. Als er geen Chr. Jong. vereeni- gingen meer zijn, is het met ons heerlijk trouwe Nederland voor goed gedaan. O, Nederland warfkt 't Geldt Uwe zaak. Zoo is het. De Chr. jongelingschap is de ruggegraat van Neêrlands onafhanke lijk volksbestaan. De jongelingschap is in een Sturm und Drangperiodein de jongelingschap woont niet de stilte Wee mij. Neen, hier is de drang en het moeten. De God der natuur speelt hier fortissimo, het lied des prachtigen levens, dat Hij schiep. Waarlijk, voor den jongeman mag wel iets bijzonders gedaan worden. Waarmede moeten wij beginnen Jezus zeide Predikt bekeering en verge ving van zonde en begint daarmede in Jerusalem. Aan alle menschen dus, maar begint bij dat Ariël, bij dien jongeman. Er is haast bij, wijl geen leeftijd zoo beslissend, zoo gevaarlijk, zoo ontvankelijk is, als die van den jongeman. Op ouderen leeftijd loopt men minder gevaar. Wanneer men eerst op 30- of 40-jarigen leeftijd dienst plichtig was, zouden de moeders niet zoo bezorgd zijn, wanneer haar zonen in dienst gingen. Met beschaving alleen komt men er niet. Paulus was ook een beschaafd jon geling, maar moest hij niet worden aan gesproken, toen hij zich op weg naar Da mascus bevond. Zouden wij dus alleen spreken over goede zeden en cultuur? Goddeloosheid kan gepaard gaan met het trouw waarnemen van kerkelijke plichten. Ik ben, zeide spr., twee jaar lang een Zeeuw geweest en ik weet, dat er een verwoede strijd kan bestaan tus- schen de trouwe waarneming van gods dienstige plichten en een gruwelijke mate van goddeloosheid. Neen, spreek van bekeering. Uw hart moet veranderen. Zijn wij niet dikwijls anders, dan jwij moeten zijn. O, hoe wij ken wij af van Gods beeld Dr. Kuyper heeft ons terecht verge leken bij een locomotief, waarop de handle niet veel of weinig, links of rechts moet overgehaald worden, maar waarin een gansch nieuwe machine komen moet. Er is wedergeboorte noodig. We moeten ook volhouden met te prediken van bekeering en vergeving van zonden. Prof. Bavinck zeide terecht, dat men zoo licht onder den indruk komt van een bezielend woord. De eisch is volhouden. Paulus arbeidde zes jaar lang zonder vacantie en zonder pensioen. Het werk van de jonge menschen is begonnen onder den invloed van het heerlijke reveille. Die opwekking heeft geleerd, dat men moet zijn gered om te redden. Gelukkig maken is gelukkig zijn. Laat niet de culturatie komen in plaats van de Evangelisatie. Begin te Jeruzalem. Want zijt gij wel allen bekeerd, jongelingen van de Gere formeerde en de Ned. Herv. Kerken Ja, Ninevé bekeerde zich binnen 40 dagen, doch Jeresalem heeft zichna jaren van prediking nog niet bekeerd. Jerusalem wordt dan ook met Parijs vergeleken, de stad, die met zwart krijt geteekend staat als het meest wereldsche oord. Heeft Jerusalem niet den Messias verworpen De jonge leeftijd is de vuurhaard van goddeloosheid. Vroeg wijs, vroeg zot vroeg rijp, vroeg rot. Spr. waarschuwt tegen de gevaren van het alcoholisme en der onanie. Zouden wij daartegen onverschillig staan? Wij zullen de zonden vervloeken en ver doemen wat strijd met God Almachtig. Wij zullen grijpen en dan beginnen van Jeruzalem. Wij zullen den zondigen jongeman zeggen: voor u is ook nog vergeving, zelfs voor den diepst geval lene. Grijpt het {Evangelie aan. Het kan zich meten met theosofie en allerlei andere wijsgeerige stelsels. Er zij geen sectaris- me. Predikt met open deuren, want het mag er wezen. Niemand zal het kunnen ontzenuwen. Spr. beschrijft nu met enkele krachtige strepen, hoe wij beginnen moeten bij het Jerusalem in ons eigen hart, dat ook een booze stad is. Het wee u, Ariël! geldt ook voor uw hart! Begint dan tegen uzelf te prediken. Zorgt dat het tusschen u en God in orde komt. Dat is het niet, wanneer gij nog niet bekeerd zijt. Daar is nog plaats voor u. Jezus wil ook uw Zaligmaker zijn. Gaat dan heen en predikt bekeering en vergeving van zonden in Zijnen Naam. Maar begint met den jongen man. De toehoorders, die zich in grooten getale om het spreekgestoelte geschaard hadden, hingen aan des sprekers lippen. Muisstil was het toen ZEerw. het laatste woord gesproken had, totdat spontaan het lied des geloofs werd aangeheven. Hierna betrad ds. Krijkamp van Schore den catheder. ZEerw. spreekt er zijn leedwezen over uit, dat hij de vreugde moet verstoren met een slotwoord, dat van scheiden komt spreken. Altijd roept het afscheid weemoedige edachten te voorschijn. Doch is het even geen gedurig scheiden vanjwatde liefde heeft van uw hart. Alles wat in het leven geboden wordt, het brengt nader aan graf en eeuwigheid. Wordt dit wel verstaan? Niets is hier bestendig, ook niet de smart. Spreker stond nader 6til bij al het vergankelijke op deze aarde, hoe het ook zij, en wees met ernst en liefde op de eeuwigheid, die aan al dit vergankelijke een einde maakt. Een schoone peroratie volgde daarop naar aanleiding van het volgende schrift gedeelte Staat op, laat ons van hier Ds. Krijkamp sloot daarop desamen- komst met dankgebed. Het elfde Zomerfeest was weder voor bij. Men is opgegestaan en ook vandaar gegaan. Zij het niet zonder iets meege nomen te hebben tot steun in den strijd voor de Eere Gods, maar indachtig aan de ernstige waarschuwing van den profeet JesajaWee U, Ariël. Gode zij dank voor de vele zegeningen ons op dit feest geschonken. Ons rest nog een woord van hulde te brengen aan allen die het hunne er toe bijdroegen dit feest naar wensch te doen slagen, in 't bijzonder aan de regelings commissie, wier noeste arbeid een zoo uitstekende organisatie van het geheel j wist te verkrijgen. -■ Goes. Bljjkens heden by den Burge meester van Goes ingekomen bericht heeft Jhr. Mr. A. F. de Havornin lx»hman zyne benoeming tot lid der Tweede Kamer aangenomen. Goes. Hedenmorgen had hier een on geluk plaats, dat nog vrij goed afliep. Terwijl men aan de haven bezig was met het lossen van grint uit het schip „Boots gezel", schrikten de paarden, gespannen voor een wagen van den heer A. M. te 's Heer Arendskerke, door het hijschen van een zeil. De heer Ed. v. H. te Goes, wilde de dieren aanstonds grijpen, doch toen ze op hol sloegen, geraakte hij onder den wagen, tengevolge waarvan een der wielen hem over het been ging, eri i.. in het gasthuis moest worden opcrJ'' men. Zijn toestand is bevredigend fi paarden renden in woeste vaart in richting van Wilhelminadorp. Vlissingen. De N. R. C. schrijft trouwens wie verwachtte anders <f~ de vrijzinnige candidaten voor de Pm41 Staten (district Vlissingen) Maandag d J de S. D. A. P. zullen worden gesteund Dit zij onzen rechtschen kiezers in dat district een prikkel te meer, om dien da hun plicht na te komen. Er is thai! veel aan gelegen. Bij den dienst der directe belastin gen, etc. zijn verplaatst met inganz vnn 1 Juli de kom. Ie klas. H. Venemavan Roosendaal naar Terneuzende kom 2e kl. A. de Maker van Hoedekenskerke naar Bergen op ZoomA. U. Rammeloo van Nieuw-Namen naar Hoedekenskerke A Haeck van Bergen op Zoom naar Zierik- zee; K. Vos van Philippine naar Goes .J. |de Vos van Wernhout naar Tholen' E. de Kousemaeker van St. Jansteen naar TerneuzenC. H. Hop van Rucphen naar BruinisseA. v. d. Leide van Woensdrecht naar Puttemet ingang van 1 Augustus de komm. 3e kl. H. P, Videier van Bergen op Zoom naar Vlis singen (haven) A. J. Geilleid van Nieuw Namen naar IlontenisseE. L. Bregen- beek van Renesse naar Zevenbergen J Nijboer van Rucphen naar Nieuw Namen en H. Libbenga van Riel naar Renesse, Souburg. In de Donderdagavond ge- houden vergadering van het „Groene Kruis" werd tot bestuurslid gekozen de heer M. Arendse, wegens het bedanken van den heer A. van Male. Verder werden besproken den beschrijvingsbrief van de algemeene vergadering en eenige wijzi gingen in het huishoudelijk reglement. Na de gebruikelijke rondvraag sloot de voorz., dr. Plugge, de vergadering. Aan wezig waren 28 leden. Westkapelle. Gistermiddag is door den Burgemeester dhr. A. Overduin de eerste steen gelegd voor de jnieuw te bouwen Dokterswoning. Westkapelle. In de gistermiddag alhier gehouden raadsvergadering werden de volgende zaken behandeld Benoeming tot gemeente-secretaris dhr. J. de Vos alhier met ingang van 1 Juli a.s.af- en overschrijving gemeentebegrooting 1912 met alle stemmen alzóo besloten; wijziging gemeentebegrooting 1913, we gens geldleening voor de nieuwe dokters woning, alzoo besloten goedkeuring der rekening over 1912 van den kunstweg WestkapelleBiggekerke in ontvang en uitgaaf f 1757.99. Bij rondvraag bespreekt het lid A. Verhulst den toestand van sommige wegen, waarop na eenige dis cussie hierover, de wethouder A. Minder- houd vraagt om in Mei de gewone schouwing te doen en voorts iedere maand herschouw en vraagt de wethouder K. Minderhoud om binnen de kom der ge meente de snelheid van automobielen te beperken tot 10 K.M. per uur.f, Yeere. Alhier zal op Zaterdag 12 Juli a.s. het Onafhankelijkheidsfeest gevierd worden. Er zal gehouden worden: re veille, optocht, zwemwedstrijd, rijwiel optocht, volksspelen, ringrijderij, hand- boogschieten, vrijheidsvuren, lichtstoet, enz. Sas van Gent. De kom. 2e kl. bij de directe belastigenH. A. H. M. Wem- merslager te Hoorn wordt met ingang van 1 Juli Bergen op Zoom in plaats van Sas van Gent als standplaats aan gewezen. Benoemd tot plaatsvervangendjdijk- graaf van den Suzannapolder (Walche ren) A. J. van Nieuwenhuyze te Arnemui- den; tot idem van den Kleine Stellepolder P. A. Kindt te Hoek tot gezworene van het waterschap Waarde J. Pieper te Waardetot dijkgraaf van den Wester- landpolder J. Lindenbergh te Wolfaarts- dijk tot gezworene van den Schenge- polder J. L. de Jager te 's H. Arendskerke. Staveniss». De gemeenteraad be noemde tot gemeente opzichter, uit drie sollicitanten, den heer P. J. H. van Oost alhier. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oosterhout, F. L. Kan, cand. te Velp te Stedum, W. Lodder te IJlstte Den Ham. J. H. van Pad- denburgh te Aalstte Augustinusga, G. J. van Ingen, cand. te Wassenaar. Aangenomen naar Someren enLierop door H. J. Denee Jr., cand. te Amsterdam. Geref. Kerken. Beroepen te Augustinusga, E. C. v. d. Laan te Driesum. Bedankt voor Avereest door |C. H. El- zenga te Woubrugge. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Almelo, J. W. Polman te Hoogeveen. Erang. Luth. Kerk. Beroepen te Deventer, J. C. Schröder te Nijmegen. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Zondag 29 Juni 1913. Goes, voorm. 9,30 ds Steinz, nam. 2 uur ds Homburg, H. Cat. Zondag 52, avond uur ds De VrieB. DIS" ïwnre I (Gro-ntn.) Hidden ft (R„„dh III (O- &e "h- yuSCDU,(ieü poBJt> urff 0»P,rf;e u 0'flpsfcf^ 0gt joosiand ïfieu" eüo°' 8, fiaurens O^tkaP9110 jjgroofAcïke 1 js uitgebrachte ste B Sprergcr,6Sruve, 7 q kosen de h eren Er geschiedt te Lyon, 1 len, een verschijnsel gelii ie sneeuwbal die groo l mate zij 'nef ro1^ SeM de personen door de Pinlf die hun best doen het L «ante raden aan hen die lil ie Pinkpillen bekend en I dat de genezingen vermei I'.Mejuffrouw Josephine II ster te Lyon, 6, reu IV.1 onlangs; door de PinkpiU| Madame Lebau Het zijn de personen uw uitmuntende pillen g ziende dat ik ziek was, n ben de Pinkpillen te nem raad raad gevolgd en nu beurt genezen. Ik leed g gen tyd aan eetlust, blee zwakte, volhardende lang om zoo te zeggen onbewel door de ziekte en ongescll werkzaamheden. Sedert i| ling met de Pinkpillen mijne gezondheid volmaalj genoegen zien dat gij mijne baar maakt." Lezer, hij pf zij die, houdend met zekere verou deelen, vraagt dat zijn gé genezing wordt openbaai wijst geen eigenbaatzucht toont een ware vriend van .rekening met zijn uitmun "volg in alles zijn voorbi zelf eerst en doe dan aan weten wat u genezen hee: De Pinkpillen zijn verki per doos en a f9,de zet Generaal Depót der Pi Eeghenlaan 22 huis, Am Middelburg en omstreke Roos, Vlasmarkt K 157 Gebrs. Mulderen in alle ken en drogisterijen. LEESTAFEl Oranje Boven, doe] Oosterbaan Le Cointj In den vorm van een wordt op boeiende, aange den hoogst bekwamen 1 van het Friesch Dagblad van 1813 verteld. De uitj voor aantrekkelijke plaatj kost slechts 12'/a cent, b per duizend. De Jonge Man., het Juni- een hoofdartikel van J. H.I Bij de Christen-Scientistenf Geschiedenis wordt hij van onze 100-jarige ona: stilgestaan. Seerp Anema Belletrie over P. C. Hooft, brieken, waarvan we nc Roemen het begin van et Onze Vloot, zien er goed vcj inhoud van „De Jonge b°og peil. INGEZONDEN STl Buiten verantwoordelij khei Aan X. te Kampe Mijnheer de Redacteu Hedenmorgen las ik ir igezonden stukje van X. tt -lf't blijkt dat deze persocj °°gte is van de ondert] een der ingeleverde car voor den gemeenteraad, oer Hervormde Kerk alhii 'Ju stukje zoo duchtig del op geen der twee candid; bekend, 't Ware beter

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 2