Binnenland. Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. LEESTAFEL. Landbouw. onzen tijd, door dr. J. Th. de Visser. Utrecht Q. J. A. Ruys, opgedragen aan de Synode der Ned. Herv. kerk, welke den geleerden schrijver had ver zocht een drietal sociale lezingen te houden voor de studenten derGroning- sche Hoogeschool. Deze lezingen zijn door den schrijver uitgebreid in het licht gegeven. Wij begroeten ze met ingeno menheid, omdat de Chr. sociale bewe ging van onzen tijd niet genoeg kan ge steund en gewaardeerd worden, en om dat een zoo hoogst bekwaam en practisch aangelegd man als dr. De Visser mede aan het hoofd er van staat. Verder wijzen wij op de kostelijke rede van dr. A. Kuyper „Heilige Orde", gehouden in den bond van antirevolu tionaire kiesvereenigingen te Amsterdam Kampen J. H. Kok. Moge deze rede door velen nu en vol gende dagen worden gelezen. Wie inde nittejvan den strijd een oogenblik wei felen mocht of het recht wel aan zijn zijde; is, die neme nog eens een frisch bad _in deze brochure van den ouden, schoon nog niet vergrijsden leider onzer partij. En eindelijk „De nationale beteekenis van het ministerie-Heemskerk, door mr. H. W. Hovy. Kampen J. H. Kok. De heer Hovy is een zoon van ons Eerste-Kamerlid. Hij poneert in zijn „Voorwoord" de ook naar ons inzien zeer juiste stelling dat] het\kabinet- Heemskerk zich in zijn ruim 5-jarige periode (heeft) doen kennen als een nationaal ministerie in den vollen zin van het woord. De zeer populair ge schreven brochure is daar om de stelling te bewijzen. Glashelder toont de schrijver aan hoeveel het vaderland ,aan dit kabi net verplicht is, in de voornaamste plaats wegens de stellige regeling der defensie, dan om de verruiming van de vrijheid van onderwijs, de regeling der verzeke ring, en" indirectjdoor zijn bevordering der ^Zending. Wij obevelen dat^boekske~zeer 'aan. Hetjj is jeen^goede^hulpbron" bij de persoonlij kejjvoorlichting {van den weife- lenden^broeaerjstraksjbijlhet huisbezoek. Kamerverkiezingen. De afd. Zierikzee van het Alg. Ned. Werklieden-Verbond be sloot de candidatuur Patijn krachtig te steunen. Eerste Kamer. De Eerste Kamer heeft goedgekeurd een reeks van wetsont werpen, o.a. die betreffende kindertoe slag aan onderwijzers, traktementsrege ling voor ontvangers der directe belas tingen en reorganisatie van de Rijks landbouwproefstations. Ds. J. Schrijver, predikant-directeur van de Weesinrichting Neerbosch, is be noemd tot ridder in de orde van Oranje- Nassau. De vergadering van de Eerste Ka mer is verdaagd, vermoedelijk tot Woens dag 18 Juni '2 uur nam. Te Den Helder zoo schrijft het Volk is gisteren de propaganda-avond der sociaal democraten, dank zij het op treden van Koornstra en Schaper met den v. d. candidaat één groot succes ge weest. Koornstra is de bekende ex-cristen so cialist Agur, die na een halve eeuw van vertrouwden en gewaardeerden arbeid voor het Koninkrijk Gods zich tegen zijn oude broeders heeft gekeerd, met ver loochening van zijn verleden. Liberale herrie. Te Westzaan (district Beverwijk) zouden eergisterenavond op treden het kamerlid Passtoors, Harms, hoofd der chr. school te Zaandam, en Wesseling, r. k. lid van den gemeenteraad te 's-Gravenhage. Liberale en sociale hoorders waren in menigte opgekomen om dit te beletten. De Tijd geeft er het volgende verslag van Een lieele troep schoolkinderen, door de liberalen allen voorzien van de groote platen van het AntirTariefwet-Comité ontvingen de sprekers, toen zij uit het rijtuig stapten. En dat terwijl de libe rale krantenredacties tranen met tuiten huilen, als „het kind in de politiek wordt betrokken". In de zaal was de stemming nog on williger. Bijna de heele zaal, die stamp vol was, was ingenomen door liberalen en socialisten, die tot op het podium een goed plaatsje hadden gevonden. Er werd gemompeld en gejoeld. Nauwelijks had de heer Goes, die pre- sideeren zou, de vergadering geopend en wilde hij den heer Harms een gebed laten uitspreken, of daar begon het al. Twee, drie heeren die vooraan zaten, vroegen het woord. En toen de voorzit ter hun dat natuurlijk niet wilde geven, protesteerden zij heftig. De heer Pas stoors betrad den katheder en hield zijn rede, telkens onderbroken door hoo- nend gelach en gejoel. Maar Passtoors kon zijn rede althans beëindigen. De voorzitter gaf toen het woord aan den heer Harms, den tweeden spreker. Maar toen deze den katheder betrad, werd het spreken hem eenvoudig belet. Een oorverdoovend gejoel en gestamp en geschreeuw ontstond, in welk rumoer- bachanaal het Westzaansch „intellect" dapper voorging. De heer Harms wachtte minutenlang of het geweld zou bedaren, de voorzitter hamerde en klopte, wees den heeren op hun plicht van fatsoen, de heer Wesseling overschreeuwde de bende en wees er op, dat hij zoo iets onbeschofts nog nooit ondervonden had, maar niets hielp, de schreeuwende en tierende bende was niet tot bedaren te brengen, en .boven alles klonk uit het gegil„Wij moeten Passtoors hebben wij moeten Pastooors hebben Ten einde raad, sloot de president on der een kalm, waardig protest de her- rievergadering. Nauwelijks was de vergadering opge heven, of het publiek begon op te drin gen naar het tooneel. Een der heeren van de eerste rij sprong met woest ge baar en zwaaiende armen op het tooneel. De heer Wesseling, waarschijnlijk ver moedende, dat men den heer Harms, die nog altijd rustig het tooneel stond aan te staren, te lijf wilde, had met een for- schen duw den indringer een santo-mor- tale achterover laten maken, dat hij met zijn beenen in de lucht onder zijne vrien den was terecht gekomen. De situatie werd er echter te gevaarlijker om. Er ontstond nu een gedrang, met verwron gen trekken ging men den heer Wesse ling Ite lijf, opgeheven stoelen en stok ken dreigden, enkele stoelen vlogen door de lucht, een bierglas verbrijzelde een der'brandende petroleumlampen, 't was eenjware heksensabbath. jJOp dit oogenblik verscheen een reus achtige veldwachter, die zich door het gewoel wist heen te werken en den heer Wesseling naar buiten bracht en op het Raadhuis opbergde. JMaar waar was Passtoors J {Toen het tumult het hevigst was voel- de"onze vriend zich door zes, acht sterke armen aangegrepen later bleken het welwillende vriendenarmen te zijn en metjéén sierlijken zwaai door een raam achter .het tooneel buiten in den tuin gezet, waar hij haast in een sloot terecht kwam. Ten slotte liep alles nog goed af. De socialisten enliberalen, nu meester van het terrein,1 zetten op eigen houtje de vergadering ^voort," waar de heer prof. Eerdmans (ien de heer De Roode, re dacteur]] van „Het.Volk",'beiden voor het debatj3vergekomen,*het£woord voerden. Middelburg. Polder Walcheren. Heden middag te één uur werd in het Polder huis in de Abdij te Middelburg een buitengewone algemeene vergadering van den Polder Walcheren gehouden onder voorzitterschap van den heer H. P. den Bouwmeester. Aanwezig waren 3 raden en 14 commissarissen. De notulen van de vorige vergadering werden aangehouden. De heer mr. P. J. van der Feen, tot wiens toelating in de voorjaarsvergade ring reeds besloten werd, legde hierop de bij de wet voorgeschreven eeden af. Vervolgens werden de geloofsbrieven van den nieuw gekozen commissaris, de heer mr. J. A. Heijse, onderzocht en op advies van de desbetreffende commissie tot zijne toelating besloten. De heer Heijse werd hierop door den griffier binnengeleid, legde eveneens de eed af en nam de voor hem bestemde plaats in. Thans waren 15 commissarissen aan wezig. De voorzitter deelde nog mede dat het bestuur het wenschelijk acht, een her stelling van de glooiing aan den West- kapelschen dijk, die aanvankelijk in 1914 zou geschieden, reeds dit jaar te doen uitvoeren. Eenige discussie werd nog gevoerd over de wijze van begrinting en over het afdammen van de water gang, waarbij toezegging werd gedaan dat de vaste dammen zullen worden afgebroken en later schuifdammen zullen worden aangebracht. Commissaris K. A Haart bracht dank aan het Dagelijksch bestuur voor het doen aanbrengen van een zijbrug over de watergang. Lezing Floralia. Middelburg. In de groote zaal van het Schuttershof hield de vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk" eene bijeen komst van de kweekers van planten van Floralia en belangstellenden, waar de heer E. H. J. Cunaeus uit Leiden, wan- delleeraar der Ned. maatschappij van tuinbouw en plantkunde, een rede hield over „Aanwijzingen voor het opkweeken van planten voor Floralia. De voorzitter, de heer L. K. van der Harst J.Jz., leidde den spreker in, en sprak zijn spijt uit over de betrekkelijk geringe opkomst. De heer Cunaeus begon met er op te wijzen dat het niet zijn bedoeling was schade te brengen aan de bloemisten, door particulieren het kweeken te leeren. Spreker toonde o.a. dat planten even goed als menschen zindelijkheid noodig hebben. De planten halen volgens spr. slechts een zéér klein deel van hun voedsel uit den grond verreweg haalt zij dit uit de lucht. Spr. wees erop, dat er veel menschen zijn die alleen van planten houden omdat zij mooie bloemen en nuttige zaken voor de industrie voortbrengenmaar zij weten niet eens dat de planten, de menschen en dieren doen leven, door het bevorderen van het zuurstof. Dat de planten ook licht noodig hebben kan ieder zelf waar nemen zet men een plant in het donker, dan verkwijnt zij spoedig. De Kamer planten lijden onder de mode door de vele gordijnen voor de ramen. Zonder begieten kunnen de binnenplanten niet E bloeien omdat zij het voedsel niet tot zich kunnen nemen zonder, dat het ver mengd is met vochthetwelk het voed sel door de plant drijft. Voor afgesneden planten is het dage lijksch ververschen van het water noo dig en het toevoegen van zout of houts kool aan te bevelen. Als een bloem slap is, zet men ze in koud geworden gekookt water en ze komt weer bij. Het is moeilijk om voor iedere plant precies aan te geven om den hoeveel tijd een plant water noodig heeftdit moet door ondervinding en goed toezicht leeren. Het is goed de planten een klein beetje te laten uitdrogen, en ze niet steeds te nat te houden. De natuur toont aan, dat dit zoo goed is. Het water moet zooveel mogelijk gelijk zijn in temperatuur met de naaste omgeving. Ook de temperatuur van de lucht is van groote beteekenis, dus ook van de planten die uit andere klimaten worden overgebrachtook voor tocht dient men op te passen. Zeeland's vrouwen zijn be kend om hare zindelijkheid; maar zij slaan de planten bij de schoonmaak meestal over. Als het regent zette men de planten buiten als het niet regent doet men blaadje voor blaadje met een nat sponsje van boven en onder af. Regenwater is het beste voor de planten. De zes eischen die de planten stellen, zijn dus aarde, lucht, licht, water, warmte en zindelijkheid. Na de pauze gaf de heer Cunaeus aanwijzigingen voor het opkweeken van ieder der soorten planten, die door Flora lia worden uitgegeven. Ook bij garaniums moeten de potten zindelijk gehouden worden, schilderen is streng af te keuren, omdat dan de noodzakelijke poriën worden geslotendaarom zijn ook por- celeinen potten af te keuren. De gaatjes onder in de potten dienen te worden afgedekt. Voor een goede gelijkmatigen opgroei der planten moeten zij geregeld worden gedraaid. Het toedienen van wat oude koemest is zeer aan te bevelen. Dit moet geschieden eens in de veertien dagen en dan de mest opgelost in het water. Zij, die ook na de tentoonstelling nog wat aan hun planten willen hebben, raadt spreker aan ze te verpotten. De hanggaranium moet vooral zon hebben. Fuchsia's kunnen in dezen tijd van het jaar nog wel afgesneden worden. Het gebruik van kunstmest moet zéér voorzichtig geschieden. Nooit moet meer dan één gram op een liter water genomen worden. Begonia's willen veel liever in de breedte dan in de diepte groeien en daarom zijn platte pakjes aan te bevelen en bovendien geldt ook voor deze planten zon en warmte. De Knolbegonia's echter moeten niet al te veel zon hebben en ook niet te veel water. Voor de Asters is aan te bevelen het hart er uit te nemen. Spreker eindigde niet er op te wijzen, dat een iets vroeger uitreiken der planten door het bestuur wenschelijk is en met de hoop, dat het gesprokene de liefde voor de planten nog meer mocht opwekken. Onder luid applaus eindigde de spreker. De heer van der Harst dankte de aan wezigen voor hunne attentie, en den spre ker voor de duidelijke uiteenzetting, wien hij bovendien een „tot weerziens" toeriep. Middelburg. Vereenigiiu/ tot Chr. ver zorging van krankzinnigen in Zeeland. De middagvergadering werd geopend met het zingen van Ps. 77 7, waarna de voorzitter ds. Donner voorgaat in het gebed en een openingswoord spreekt. Hierna brengt de secretaris de heer P. J. de Kruijter een dankbaar gestemd jaar verslag uit. De stichting neemt toe, de belangstelling klimt. De vereeniging telt 56 afdeelingen, het aantal corpo- ratiën bedraagt 32 het aantal patiënten steeg tot 322; 2 paviljoenen van 116 verpleegden zijn in aanbouw. Drs. Gezelle Meerberg en Tumbalaka waren genees- heeren over 1912. Ds. Donner bleef voorzitter, doch legde zijn ambt als gees telijk verzorger neer, waarin hij werd opgevolgd door Ds. L. Aalders. De stof felijke en geestelijke verzorging bracht "veel zorgen mee. Het vereenigingsleven op de stichting bloeit: er is eenJonge- ver., een Meisjes ver., een Zangver. en een Fanfarecorps. Met dankbaarheid werd herdacht de Bazaar, te Middelburg gehouden. Ds. Donner dankt de secreta ris voor zijn verslag en doet nog mede- deeling dat de terreinen van Vrederust productief werden gemaakt door' groen- tenteelt, aardappelbouw en weide. De penningmeester de heer Gerlach van St. Joosland brengt financieel verslag uit, waaruit blijkt dat de financieelc toestand tot dankbaarheid stemt. De exploitan ten-rekening van de stichting wijst aan voor ontvangsten f 131589,65, voor uit gaven f 142677,65, voor vermeerdering van de exploitanten inventaris f 5377,22, zoodat als saldo-verlies moest worden geboekt f5710,78, een zeer gunstig resul taat gelet op het aantal van omstreeks 290 patiënten. De Balans van de ver eeniging wijst aan als totaal der schulden f886872,00, waartegenover aan bezit tingen f 819615,86'/r, zoodat jeen bedrag van f67256,13'/> op oprichtingskosten moest worden geboekt. Dit alles stemt tot hoop en dank jegens God. Alsnu heeft de bestuursverkiezing plaats. Gekozen werden de heeren G. v. d. Putte, Jacs, Boone, ds. N. M, de Ligt, L, G, James en Vogelaar. Behandeld werd een voorstel van de afdeeling Drie wegenOvezande omjmiddelen'tejbera- men onVfinancieelen jsteun te'verleenen inzake de verpleging "van patiënten aan hen, die niet armlastig zijn en die toch de volle verpleegkosten niet kunnen dragen. Met dit voorstel hangt samen dat van de afdeeling Serooskerkede afdeelingen verzoeken alle diaconiën om een jaar- lijksche collecte of jaarlijksche bijdrage uit de kas om te geraken tot een fonds teneinde minvermogende krankzinnigen te ondersteunen. Na uitvoerige besprekingen komt men tot de conclusie dat het bestuur zich met deze zaak niet kan inlaten maar dat het gaarne zal zien dat stappen worden ge daan in de richting door Serooskerke aangewezen, waartoe men dan maar eens samenkome om tot oprichting van een dergelijk fonds te geraken. Thans is het woord aan dr. H. Schok king van den Haag, die een zeer be langrijk referaat houdt over „Krankzin nigheid en bezetenheid". Na door den voorzitter bedankt te zijn, werd de welgeslaagde vergadering ge sloten met het zingen van Ps. 72:11 en dankgebed, bij monde van dr. Schokking. Goes. Dinsdag hadden de reehtsche partijen in ons district een goed ge slaagde opwekkings-meeting in Samuel voor de Provinciale-Staten-stemming. Een drietal sprekers spraken goede woorden, het slotwoord sprak de heer Blum lid der Tweede Kamer. (De eigenaar van een zwart pijpje, na afloop in de zaal gevonden, kan het bij den heer Buijse terugbekomen. Red.) Goes. De concentratie vergaderde Dinsdag in de Prins van Oranje. De vrijzinnige (candidaten Welleman en Moojen en het kamerlid Marchant traden op. De heer C. Beenhakker uit Kloetinge debatteerde. Er waren ongeveer dertig menschen. De Goesche Courant geeft een zeer breed verslag dat den indruk vestigt dat er wel driehonderd waren. Maar de vrijzinnigheid is in Goes niet zoo warm. Goes. De rijksveldwachter brigadier- titulair ^D. van den Berge alhier wordt verplaatst naar Stavenisse, in verband met de verplaatsing van den rijksveld wachter, brigadier-titulair C. P. Heere bout van Stavenisse naar Veere. De Stct. bevat de wijzigingen in de statuten van de N. V. „Zelandia", fabrieken van Melkproducten te Sluis. No. 67 van Prov. Blad bevat be richt van den Commissaris der Koningin in Zeeland, dat in dit jaar de jacht op waterwild wordt geopend op Maandag 7 Juli. Zierikzee. Wethouder jhr. J. F. Schuurbeque Boeije, zal deze gemeente metterwoon verlaten. De heer Korteweg, notaris alhier, moet zijn huis hebben gekocht. Wissenkerke. Ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van A. Abrahamse had gisteren de stemming plaats voor een lid van den gemeenteraad. Er werden 459 stemmen uitgebracht te weten op J. van der Maas te Wissenkerke 98, te Kamperland 10, C. M. Noordlioek resp. 26 en 86, A. Remijnse resp. 0 en 67, F. Wolse resp. 129 en 23, onwaarde rësp. 10 en 10. Uitgebrachte stemmen resp. 263 en 196. Het aantal kiezers bedraagt te Wissen kerke 303, te Kamperland 251. Kortgene. De Noord-Bevelandsche ver eeniging van oud-landbouwleerlingen hield Woensdag te Kortgene haar jaar vergadering. De rekening sloot met een batig saldo van f 133,86. Herkozen wer den als penningmeester dhr. N. M. Taze- laar, als bestuurslid dhr. J. G. v. d. Linde, beiden te Colijnsplaat. Instemming werd uitgesproken met de door de vereeniging Terneuzen uitgesproken gedachte tot op richting van een Zeeuwschen Bond van zustervereenigingen. Een voorstel tot vestiging op dit eiland van een station voor melkonderzoek op gehalte werd aangenomen, waardoor de boerin in staat zal zijn beter dan thans te beqor- deelen de werking van den ontroomer alsmede den invloed van vele andere omstandigheden in haar bedrijf. Nisse. In de Woensdag gehouden raadsvergadering was afwezig het lid f). de Winter. Notulen worden gelezen en goedgekeurd. De staat oninbare pos ten (hondenbelasting) bedraagt fll. idem hoofdelijken omslag f0.75. Een af- en overschrijving in de begrooting 1912 tot een bedrag van f8.83 werd goedgevonden. Een wijziging in de be grooting 1913 werd aangebracht tot een bedrag van f 225.betrekking hebbende op het onderhoud van wegen en voet paden, De rekening van het burgerlijk armbestuur werd behandeld en goed gekeurd. De inkomsten waren f3321.36 en de uitgaven bedroegen f3252,81. Bij de rondvraag werd er op gewezen dat de spreekcel bij de telefoon nog niet is (aangebracht. Besloten werd op meerderen voortgang in dezen aan te dringen. Daarna sluiting, Rilland-Bath. In de Woensdagavond gehouden vergadering der kolenvereeni- ging „De Vrijheid", welke niet druk bezocht was, werden wegens periodieke aftreding herkozen tot bestuursleden dhr, M. Nieuwenhuijze en W. Griep, terwijl in de plaats van dhr, C. van Burg, dhr. M. Nieuwdorp werd benoemd. Met meerderheid van stemmen werd aangenomen een proef te neme het aanschaffen van kolen gelegenheid, In'dejnajiflo,,,1," bestuursvergadering werd tot vi,.. - zitter benoemdJdhr. W. Griep e"V('* Ned. Herv. Kerk. Drietal te Rotterdam (vac.-Moniw, C. J. Leenmans te Utrecht, W. Biest Zetten en J. D. de Lind van' tePutten. Jgaatl Aangenomen naar Brouwershaven dr. P. Proost te NijehomenaHr'fj"" bergen (hulppred.) door Th. J. j p cand. te Doetinchem. Het Walcher8che Zendingsieest m ren te Valkenisse (gemeente Bigge£/ aan den voet der duinen gehouden, is v komen geslaagd. Het aantal bezoek'' kan op 1500 geschat worden. De ningsrede werd gehouden door dr .p W. Posthumus Meijjes, van 'sOra» hage, met het onderwerp Dit is een i van goede boodschap. Daarna sprak d|, Schroder, dir. der Ned. Zend. \\.tWl Rotterdam, oaerDe halve nauw beeld van den Islam. Na de eerste pai'' trad op ds. C. W. Blijd, negerprediL uit Suriname. Deze deed mededeelin» over zijn eigen leven. Uit slavenoudei geboren, werd hij door den arbeid (L Zending van de broedergemeente tut C- Christendom bekeerd. Eerst was hij „t, derwijzer, daarna werd hij geordend p predikant. Vooral deze spreker trok z»- de aandacht evenals mevr. Hofman-Stolt die in plaats van haar kranken echt»! noot mededeelingen deed over hun arte onder de Possauers van Midden Celè. Inmiddels pakten donkere wolken zich:» zamen boven de duintoppen, het ger®. mei van den donder deed zich hoon maar het duurde nog eenigen tijd eer i, regen zich ontlastte. Toen dhr. v. d. Roe- oud-zendeling van Nieuw-Guinea, optrad viel deze echter in stroomen neder. Dam zij het dichte lommer der schoone.si. duwrijke weide kon de spreker zijn ré voortzetten voor een flink gehoor. H« feest werd geopend en gesloten door de heer A. Petermeijer, voorzitter van da Classicalen Zendingsraad van Walchern die zijn dank betuigde aan den eigenaar der weide, den heer Vos, waardoor 4 feest op dit behoorlijk plekje kon gevierd worden. Geref. Kerken. Beroepen te A vereest, C'. H. Elzengai Woubrugge te Zuidwolde, 1). Fleurt» te Ter Aar. Te Arnhem slaagde voor onderwijzers mej. Bertha v. d. Poel, uit Nijme de jongste en laatste van tien kindèrss die allen achtereenvolgens^, de acte lager onderwijs behaalden, V'zij hulp- of hoofdaete en bij 't onderwijs werkzaal zijn. Hun vader is hoofd eenero. l.t te Nijmegen geweest. De Vriend des Huizes Atl. 6. - Neerbosch' Boekhandel. Als proeve van kleurendruk geeft f redactie een reproductie van een aquarel- teekeningeen'goudvink, keurig gedrukt: I wij zien als 't ware de lichtschittering in haar oog. Voorts een prettig geschre ven opstel: Vonken. Het feestlied, woorden van ten Kate, muziek van Tierie zal zeker dezer dagen wel meerdere plaatsen gezongen worden. Brenge 't allen die nog geen jubilé-gare zonden in de rechte feeststemming. D- Steenbeek houdt den (jeugdigen) lezer goed met Neerbosch' geschiedenis opdf hoogte. Volgt nog een korte schets vat het schependom van Nijmegende te kende vervolgverhalen. China. Eenigr mooie photo's in verband met denver koop van het Tuberculose-bloempjt Maandoverzicht. Kleine vertelsels voor kinderen. En nog veel meer. De Vriend is onuitputtelijk. Het laatste prentje vac deze aflevering vooral is hoogst aan trekkelijk. Geitententoonstelling en geitenmarkt l( Middelburg. Op eene weide aan den Seis- singel te Middelburg werd heden eene tentoonstelling met daaraan verbonden markt van geiten georganiseerd door den kring Walcheren van de vereeniging W bevordering van de geitenfokkerij Zeeland. Wij brachten hedenmorgen een bezoek aan de weide, waar een 150-tal groote en kleine geiten van verschillende rassen aan aan de lijn stonden. Wij wil len ons niet aan een beoordeeling wagen en laten dit volgaarne aan de jury over, maar constateeren alleen, dat er over het algemeen zéér mooie dieren te zien «'j1' renvooral de jonge geitjes alleen in dit jaar geboren, trokken onze aandacht- het is lief goedje. Behalve de geiten was er ook geiten-boter en geiten-kaas ge' ëxposeerd. Van deze was de uitslag Boterle prijs, H. Tissink, Grijpskerke; 2de prijs, 5 A Maas, Middelburg. Kaas: le prijs, G. Kodde, Zoutelande2e prijs» Koekman, Middelburg. Hieronder komen wij nader op de andere uitslagen terug De tentoonstelling werd geopend onder begunstiging van een heerlijk zonnetje, al was het vooral voor de diertjes ff(,l wat te warmlater kwam echter een onweersbui de weide begieten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 2