Staten-Generaal. TWEEDE KAMER. Buitenland. De staking in België. De Balkan-Oorlog. Binnenland. Uit de Provincie. Middelburg. De opbrengst der gisteren gehouden „OraDje-Collecte* voor de Chris- teiyk scholen bedroeg f263.875. Vllsslngen. De Stct. bevat de statuten van de muziekvereeniging van Post- en Telegraaf beambten „De Vlissingsche Postfanfare" te Vlissingen. Vllsslngen. De machinist A. v. d. Harst, a. b. «Schorpioen" is werkzaam gesteld by de fabriek «de Schelde" alhier voor het medemaken van verschillende proefnemingen met den torpedojager „Hermeiyn", waarop hy by indienststel- ling zal worden geplaatst. Vlissingen. Door dhr. H J Tichelman is eer nota aan den gemeenteraad over gelegd, waarin ernstige bezwaren worden geopperd tegen het voorstel van Burg. en Weth. betieflend overnemen van de exploitatie der havens. Hoewel by vol strekt niet tegen gemeente-exploitatie is, berekent hy dat de overneming van de exploitatie de gemeente jaariyks op minstens f3450 komt te staan, terwyi wanneer men daarby voegt rente en af lossing van het kapitaal om de havens rendabel te maken, dit bedrag stygt tot plm. f 10.000 per jaar. Hy geeft den raad dan ook in overweging de zaak wel goed te overwegen, alvorens zich tot 1975 te binden. Landbouw. Kerknieuws. Goes. Door de classis zyn heden naar de Particuliere Synode, te houden te Vlis Onderwijs. Middelburg. Acte-examena L. O. Middelburg. Tot de eerste klasse van de binnenkort te openen nieuwe normaal lessen alhier zyn toegelaten J. E. G. Wedts de Swart, A. M. van C unpen, C. 0. Passenier, W. A.Weynman, 4. Maarteneed Middelburg. Mej. B, Struiksma en de Gemengde Berichten. Toen de apostel Paulas in z|'n brief aan de Romeinen schreef«Alle ziel zy de machten] over haar gesteld, onderwor pen, want er is geen macht dan van God, en de machten die er zyn, zyn van God verordend", sloeg dit natuurlek op de toenmalige heidensche potentaten, bij wie van eenig Christelijk karakter nog geen sprake kon zyn. Geheel afgezien van de particuliere genade is de Overheid in het bezit van een macht, haar in de Gemeene Gratie van Godswege toebe deeld, en die macht waarop Paulus wees, als destijds in het bezit van de Keizers van Rome te zyn, is precies dezelfde macht, die de Vorsten thans nog bezitten. Dat men hierbfl van »Cbristeiyk" spreekt, is alleen, omdat de Christus de ze macht bevestigd heeft, en omdat de erkenning van deze macht als van God- delUken oorsprong, door de Kerk van Christus de wereld is ingedragen. Wel kan onze Overheid in enger zin .Christelijk" wezen, indien ze zich func tioneel met de Kerk van Christus ver- eenigt, en een Staatskerk in heel haar gebied huldigt. Doch valt die Staatskerk, dan. vervalt hierdoor ook al dat bijzon dere wat de Oveiheid aan de Staatskerk ontleende. Ze blijft daarom haar Godde- ïyken oorsprong wel behouden, gelijk ook in de Vereenigde Staten van Noord- Amerika de Overheid belijdt, .that the Lord has given to the people the power to choose her own magistrates", en daar om kan ook in Amerika de Overheid wel een biddag uitschrijven en het heilige eeren, maar het specifiek Christelijk ka rakter dat alleen de Staatskerk aan de Overheid geeft, bezit de Overheid in Ame rika niet. Ze praetendeert dit ook niet. Wel daarentegen blijft tweeérlei. Ten eerste, dat de Overheid allerwegen de Kerk van Christus in haar optreden te eeren heeftalsook dat ze rekenen moet met de gevolgen die voor het maat schappelijk leven uit den invloed en de inwerking van het Christendom voort vloeien doch dit geldt voor alle Over heid, zoodra het Christendom zich op haar erf openbaart. En in de tweede plaats, dat de Over heid van een land met Christelijke be volking, zoo ze in contact komt met een Overheid ender een Mohamedaansche of Heidensche bevolking, het Christelijk karakter van het nationale leven heeft te eeren. Standaard. Met het ontwerp-Ziektewet ging het als gewoonlijk. Tele amendementen, weinig van belang, terwijl de meeste slechts dit gevolg hebben, dat de behan deling van het ontwerp vertraagd wordt. Zoo kwam gisteren de heer PatJJn (u.l.) met een amendement op art. 68 (wie zich mogen verzekeren), strekkende om het instituut der vrijwillige ver zekering ruimer open te stellen, met de bedoeling de nuttige werking der ziekte- kassen zooveel mogelijk uit te breiden. De minister was evenwel op goede gronden van oordeel, dat de werking juist tegenovergesteld zou zijn. En hfl stond niet alleen, want aanstonds viel de heer Nolens (r.k.) by en bracht dezelf de argumenten te berde, en na hem. ook de heer Duys (s.d.a.pEr kwam dan ook niet veel van het amendement terecht. By art. 77a (uitkeering niet recht streeks uit een ziekenkas) nam minister Talma een amendement over van den heer Snoeck Henkemans (c.h.), om aan het bestuur van de byzondeie kas de bevoegdheid te geven af te wyken van het by de wet vastgestelde ziekengeld en daarnaast andere uitkeeringen te doei, of den wachttyd te beperken. By art. 77c (vereischte voor erkenning) was het een complete amendementen regen, waatvan evenwel tenslotte niets overbleef. Wy gaven reeds meermalen een illustratie van het lot van een amen dement en zullen de lezers daarmede niet al te vaak vermoeien. Het resultaat van de langdurige be sprekingen was, dat het -artikel z. h. s. werd aangenomen. De heer de Visser (c. h.) verdedigde daarop een amendement tot invoeging van een nieuw artikel 77c1, daarmede be- oogende de ontplooiing van het particu lier initiatief in de hand te werken. Vol gens dit nieuwe artikel zullen ook bas sen (al of niet by de invoering van de verzekering reeds bestaande) worden erkend, wanneer een grooter lichaam zich mede aansprakeiyk stelt voor de naleving van alle wetteiyke verplichtingen, der byzondere kas opgehgd. De heer de Vis ser nam dus zyn toevlucht tot het stelsel van herverzekering. Krachtens zyn voor stel zullen de plaatseiyke kassen zich kunnen aansluiten by een rechtsper soonlijkheid bezittende vereeniging, werkende over het gebii d van veischi len de Raden van Arbeid. De belangen van de arbeiders zyn by dit stelsil vólkernen ge waarborgd. Geen wonder, dat minister Talma aan stonds wat voor dit amendement voelde hy, die in alles in de eerste plaats aan het particulier initiatief zyn aandacht schenkt. Tenslotte werd het onveranderd overgenomen en daarop aangenomen. Ook van den heer Duys werd in den loop van den middag nog een amende- mentje overgenomen. Het betrof een amendement op art. 77e (intrekking van de êrkenning), om een kenneiyke bemoel- ïyking van de toetreding te voorkomen. Duys scheen dit biykbaar als een aan moediging te beschouwen. Althans hy wilde daarna nog meermalen zyn geluk beproeven, doch tevergeefs De voortzet ting van de vergadering stond in 't teeken van de verwerping en intrekking van amendementen. De geschiedenis is wel zeer eentonig. Mogeiyk wordt het vandaag interessanter. Tenminste, wanneer men aan de bespre king van de ziekenfondsen toekomt. De vier-en-twintigste van deze maand belooft een hoogstbelangryke dag te wor den, voomameiyk voor de komende stembus. De drie Coalitie-partyen zullen daar over haar houding by de a. s. ver kiezingen beraadslagen en uitmaken hoe zy naar de stembus zullen opgaan, ver eend en doelbewust, de macht der con centratie niet miskennende, óf verdeeld en zoo een chaos scheppende, waarvan die concentratie tot ons nadeel profijt zal weten te trekken. Doch niet alleen dit. In de Tweede Kamer zal er over beraadslaagd worden hoe lang de stembus geopend zal biy ven, tot vyt uur, zooals tot nog toe het geval was, of tot 8 uur 's avonds. Althans in de sectie-vergaderingen. Ja, gelukkig niet in openbare zitting, want we zouden vreezen, dat er den geheelen dag geen voltallige vergadering is te krygen. De eetste stembusbelangen zyn hoogerdan de tweede, en de meeste rechtsche Ka merleden zullen dan ook wel deel uit maken van hun party vergaderingen. Hier en daar gaan al stemmen op, die spreken van een mislukking van de staking. En inderdaad, als algemeene staking is ze vrywel mislukt. Men had zich de gevolgen geheel anders voorge steld. In het algemeen gaat het gewone leven in België rustig door. De vreem deling, die er door reist en van niets afweet, zou er niets van merken. Zoo kalm gaat alles dooi. Wel verlangende stakers, dat de rust bewaard biyve, het zy tot hun eer gezegd, doch dit neemt niet weg, dat het doel toch eigeniyk was de staat nu eens op z'n kop te zetten, om het zoo eens uit te drukken. En dit is niet bereikt, althans tot nog toe niet. Het is nu maar te hopen, dat de stakers niet uit baloorigheid tot publiek kabaal overgaan, wanneer zy zien, dat de staking op zichzelf de ge- wenschte uitwerking mist. Maar, vraagt men zich tegel ykertyd af, zal men het volk op den duur warm genoeg houden voor de zaak. Gaat het om een stuk brood, dan is de doorsnee arbeider wel mede te krygen, doch heeft het politiek motief wel zoo'n aantrek kingskracht? Tenslotte zal het velen koud laten, of zy al of niet stemrecht kunnen uitoefenen. By een staking om loonsverhooging hebben zy tenminste kans, dat het brood veel gauwer voor hen klaar ligt, dan by deze politieke staking. Hoort wat de Belgische pers van de staking zegt. In een hoofdartikel in de Nieuwe Gazet wordt vastgesteld, lat de loop der zaken is zooals verstandige en onbevooroordeelde lieden, dat hadden verwacht, zy is mislukt in Vlaanderen. Er bestaat mitsdien voor de socialistische pers geen reden om triomf te kraaien, noch voor de clericale om over een fiasco te jubelen. In de Borinage, te Luik en vooral in de omstreken van Charleroi en te Verviers is de staking nog uitgebreider dan de socia listen gehoopt hadden, en ook sommige kleine Vlaamsche steden, als Aalst, Ninove en Deynze, kunnen hun aange name verrassingen hebben gebracht, maar voor 't overige brengt Vlaanderen slechts teleurstelling. Zoo te Gent, waar maar der werklieden aan de beweging deel neemt, te Antwerpen, waar aan de dokken en de havens de arbeid nergens stilligt, al wordt er vaak met onvolledige ploegen gewerkt. Er komen trouwens al meer werklieden van buiten de stad zich aan melden. De Nieuwe Gazet schat bun aan tal gisteren op 19 000. Het blad constateert niettemin, dat het wantrouwen van de buitenlandsche fir ma's van invloed begint te zyn op 't werk aan de haven. R°eds begint de lading te ontbreking.Verscheiden schepen moesten in gedwongen staking gaan, omdat zy niets te laden hadden. Men voorziet, dat binnenkort zoo er in de toestanden geen verandering komt er veel ge dwongen stakers zullen zyn. In de Kamerzitting van gisteren heb ben de socialisten al het mogeiyke ge daan, om wat „uit" de regeering te krygen. Minister de Broqueville hand haafde echter zyn oncoegevende houding, maar verklaarde toch met minder terug houding, dat de door hem voorgestelde onderzoekscommissie ook over algemeen kiesrecht voor den staat beraadslagen zou. De indruk zyner woorden is vry gunstig. Zoowel in als buiten de Kamer ging het kalm toe. Ook de Woensdag heeft zich door hoegenaamd niets van de vorige dagen onderscheiden. Te Brussel trekken vreedzame groepen door de stratende openbare diensten werken onbelemmerd door, ofschoon g'steren een 3000-tal werklieden zich by de sta kers voegden. Zelfs schynt de staking tot nog toe geen afbreuk te doen aan de werken op 't Centraalstation. Onder de metaalbewerkers te Antwer pen is de deelname aan de staking toe genomen. Aan de haven werkt men op verscheiden schepen met onvolledige ploegen. Er komen echter weinig schepen aan. Op het ho fdstation verklaart men, dat de aanvoer van granen, hout en verschillende koopwaar afneemt. Er begin t gebrek te komen aan lading voor de schepen, en vele zyn al tot onvrijwillige staking gedwongen. Van de diamant bewerkers staakt slechts een deel. Gister ochtend betoogde een troep vrouwen voor bet gebouw van de socialistische coöperatieve vereeniging, om te prote steeren dat daar, ondanks de staking, gewerkt werd. De politie dreef de vrou wen uiteen. Verder is hier en daar het aantal stakers toegenomen. Te Gent b.v. met 1600 man. Achtduizend betoogers trok ken daar zonder noemenswaardige voor vallen langs een door de politie aan gegeven weg. Volgens een telegram aan de N. R. C. heeft het nationaal stakingscomité de volgende opgave openbaar gemaaktte Antwerpen en Mechelen 18,500, te Brus sel 21,000, te Leuven 3000, te Nyvel 11.000, te Gent 19,000, Oost-Vlaanderen (zonder Gent) 7600, Luik 66,000, Ver viers 18,000, Hoey 10,000, Charleroi 76,000, Soignies, Lessen, Braine en Ecaussines 10,000, Bergen 62,000, het centrum 45,000, Doornik 8000, Namen 7000, DinantöOO, West-Vlaanderen 1400 Totaal 872,000 stakers. De berichten over een wapenstilstand tusschen Turken en Bulgaren kloppen niet met tydingen over voortdurende gevechten op de, linie van Tsjataldzja. Dinsdag zyn die, naar de correspondent der Frankforter Zeitung seint, allerhe vigst geweest. De New York Herald bevestigt dat en voegt er by, dat de Turksche regeering daarover danig uit het veld geslagen is. De reeds gegeven bevelen om de vrijwilligers naar huis te zenden zyn weer ingetrokken. De Tanin verklaart bitter, dat het onder dergeiyke omstandigheden geen zin heeft vredespreliminairen te tee kenen. Uit Konstantihopel wordt bericht, dat Fransche en Engelsche oorlogs schepen deBulgaarsche kust aan de Zwarte Zee zullen blokkeeren ingeval 't Bulgaarsche leger er in slaagt by Tsjataldzja door te breken. Dus ook daar al tusschen komst der mogendheden. Ongevraagd en onge- wenscht. Reuter zegt, dat het zoo goed als zeker is, dat er geen wapenstilstand tusschen Turkye en Bulgarye gesloten is. Men is echter overeengekomen de vyandeiyk- heden staken. In ieder geval is het een sein, om nu met ernst de definitieve vredesvoorwaarden te gaan opstellen. De heer Pop, bestemd tot chef van het post- en telegraafbestuur in Ned. Indië, vertrekt 3 Mei naar Batavia. Naar wy vernemen is H. M. de Koningin ten zeerste getroffen door de mededeeling betreffende den storm van 17 Maart en volgende dagen aan de N. W. kust van Friesland, waardoor de visschersl evolking zoozeer benadeeld werd. S. M. betuigde h:.ar deelneming en stelde een bedrag van f2000 beschik baar, om in den eersten nood te voorzien. Yolkaaanatorium Eellendoorn. Aan het verslag over 1912 van de Vereen, tot opr. en expl. van Volkssanatoria voor borstiyders in Nederland ontleenen wy bet volgendeEen terugblik op het afge- loopen jaar geeft reden tot groote tevre denheid, vooral ook, omdat in dit jaar de uitbreiding van het sanatorium is tot stand gekomen,waardoor aan het doel der Vereeniging, zooveel mogelyk on- en min vermogende longiyders te helpen, in rui- meie mate beantwoord konjworden. Het overiyden van den eersten secre taris dr. R. de Josselin de Jong te Rot terdam wordt b rdacb', eveneens dat van dr. M. de Vlieger te Almelo, die langen tyd zitting bad in de Commissie van Toezicht en 3 jaar in het Hoofdbestuur. Het goote feit van het jaar 1912 was de plechtige opening van het nieuwe paviljoen, hetgeen op 30 Mei geschiedde, den dag, waarop voor tien jaren het sanatorium door Hare Majesteit de Ko ningin-Moeder geopend werd. Met dankbaarheid wordt nog gewaagd van [enkele schenkingen en legaten. In 1912 zyn 326 patiënten opgenomen. Er vertrokken 266 patiënten, 4 zyn er over leden, terwyi er op 31 Dec. nog 148 aan wezig waren. Van deze 418 kwamen er 3 uit Zeeland. De rekening sluit in ontvangst en uit gaaf met f155640 91, saldo in kas f627 671/*. Het uitvoerige jaarverslag van deze nuttig arbeidende vereeniging is versierd met een paar keurige foto's; de eene toont ons een groep, gemaakt ter gele genheid van de opening van bet nieuwe paviljoen; de andeie laat ons zien, hoe dit paviljoen er tegenwoordig uitziet. Een lid van de Anti-Rev. Kiesver. te Middelburg maakt ons opmerkzaam, dat het bericht omtrent de candidaatstelling voor de Provinciale Staten (zie ons vorig nummer) voorbarig is. Immers ,op de laatste vergadering van de Kiesvereeni- ging heeft alleen eene definitieve bespre king van de candidaten voor de Tweede Kamer en de Prov. Staten, plaats gehad. Op de vergadering der Centrale moet een zelfde bespreking nog geschieden. Eerst daarna komt de definitieve candidaat stelling. Wanneer men het bericht leest krygt meD wellicht den indruk, dat ge noemde heeren reeds defiinitief candidaat zyn gesteld door de Middelburgsche Kies- vereeniging. Het is natuurlijk niet on- mogeiyk, dat na de vergadering van de Centrale door de verschillende kiesver- eenigingen in het district Middelburg anderen gecandideerd wordeE voor de Staten." Goes. Woensdagavond vergaderde in wde Prins van Oranje" de Coöperatieve Bakkery en Verbruiksvereeniginv „Ons Belang". Door den waarnemenden voor zitter werden de statuten voorgelezen, zooals die in het 8tb. van 4 April wer den vastgesteld. Hierna werd overgegaan tot verkiezing van een definitief bestuur, waartoe zyn gekozen de heeren J. M. Bartelse, W. Hengeveldt, J. de Die, J. v. Willigen, P. Schry ver Sr., L. Sampon en Ruissaard Tot commissaris van toezicht werden gekozen dhrn. Crucq, M. Pols en M. Rooze. Door de aanwezige leden was tevoren in het register ge- teakend en aan de verplichte stortingen voldaan. Binnenkort hoopt men nu met de daad het werk te kunnen voorzetten. Men schiyft uit Zeeland aan het Hbl. Het bericht over de kikvorschenjacht, met zyn toevoeging over „deze voor den landbouw zoo nuttige diertjes", moge volle instemming hebben, voor zoover het „de afschuweiyke slachting" betreft, het gaat niet aan er onmiddeliyk aan toe te voegen het predicaat „nuttig", want dat wyst op onbekendheid met den feiteiyken toestand. In ons land komen drie soorten van kikvorschen voor, de groene, de bruine od boomkikvort ch de laatste twee zyn werkeiyk nuttig te achten, omdat zy uitsluitend leven van insecten, maar de gewone groene kik kers worden geacht vyanden te zyn van de zoeiwa'.ervisschery en maken voort durend jacht op de vischkuit en men zegt dan ook dat zy voor de voortteling van visch hoogst nadeelig zyn. |£Reeds voor eenige jaren werd in de afdeeling Hulst op het wegvangen van die kikkers gewezen en door h6t hoofd bestuur der Zeeuwsche Landbouwmaat- scbappy werd een adres gezonden aan de Regeering, waarop geen antwoord kwam, maar toen besloot het hoofdbe stuur zich tot den directeur-generaal te wenden, chef van de afdeeliig Land bouw aan het Ministerie van Binnenl. Zaken, van wien het al heel spoedig tot antwoord ontving, dat de groene kikvorsch niet onder de beschermende dieren was opgenomen, als niet behoo- rende tot de nuttige zoogdieren en vogels, die door de wet beschermd worden dat die kikvorsch, zooals boven gezegd, een groote vyand is van onze zoetwatervisscbery en dat het dus, indien de wet ter bescherming van nuttige dieren eerlang herzien zou worden nog een punt van onderzoek en nadere overweging zou uitmaken of de groene kikvorsch, die nagenoeg uitsluitend ge vangen wordt, wel by de beschermde dieren behoort opgenomen te worden. Een en ander nsemt niet weg, dat de wyze waarop de «puten" behandeld wordeD, zeker afkeuring verdient. Geref. Kerken. singen in Juni a.s., afgevaardigd tot primi ds. R. J. v. d. Veen en ds. L. Doekestot secundi ds. Akkerhuis en ds. Bramertot primi ouderlingen J. Donner en Geelhoed; tot secundi ouderlingen L. de Jager eD l! van Vessem. Evang. Luth. Kerk. Aangenomen naar Harlingen door 0, 1 Munter te Woerden. Geëxamineerd 7 vrouwl. candidaten. Geslaagd de damesJ. J. LagaaM W. J. de Jongh, J. N. Fey, B.P. J. P0t' G. M. C. Motké, allen te Vlissingenen C. M. Rivière te Middelburg. Afgewezen 1. G. J. van Holthuyzen, G. F. Happé, m! Poortman, P. de Lange, W. N. en P. M. van der Weel, G. van Agten en L. D. Wonder- gem, allen alhier, M. J. de Vos te West- kapelle, H. Mennes te St. Laurens en W, H. 8papé te Vlissingen. heer Joh. M. van Heusden J. Nzn, beiden alhier, hebben het getuigschrift voor dui delijk en leesbaar schry ven van stenogra fie, systeem Rients Balt, behaald. Goes. Rijka Landbouxcwinterachool. Ni het overgaogsf-xamen zyn heden bevor derd J. v. Luyt te Woifaartsdyk, C. Mol te Waarde, J. de Jager te's Heer Arends- kerke, B. Kooiman te Zierikzee, L. Krepe] te Bruinisse, J. van Nieuwenhuyzen te r Goes, I. Steenhardt te Oostburg, A. van Dyke te 's Gravenpolder, C. van Gorselte Krabbendyke, A. Moelker te Tholen en H, van Iwaarde te Heinkenszand. Niet be vorderd twee leerlingen. In de vacature voor leeraaraande kweekschool voor Chr. onderwyzers te Amsterdam, ontstaan door de benoeming van den heer J. Erin ga tot districtsschool opziener te Middelburg is voorzien door de benoeming van den heer J. W. van Swig- 1 hem, onderwyzer aan de Groenschool te 's Hage, vroeger onderwyzer ce Goes. Chr. Volkaonderwij8. De 22ste al- gemeene vergadering van de Vereeniging voor Chr. Volksonderwys zal, raar De Ned. meldt, gehouden worden op 16 Mei aanstaande te Rotterdam. ZENDING. Het Zendingsblad van de Geref. Keiken bevat o.a. den brief van ds. Dykstra, waarin hy een woord wydt aan de nagedachtenis van mevrouw Dykema- Slager, die op zoo jeugdigen leeftijd, nauweiyks op Java geland, te Djocjo- carta aan typhus stierf. Voorts staan er brieven in dit no. van ds. Ingwersente Poerworedjo, dr. v. Andel te Solo, dr. Vogelesang aldaar, ds. v. Dyk te Keboe- men. Zijn er nog gereformeerde Zen dingsvrienden die dit goedkoops tijd schrift dat de zending ook financieel ten goede komt niet kenneD, dat zyjjzich dan haasten er kennis mee te maken: Drukkery Vada Wageninger. Te Groningen is een blinde vrouw on- der vallende kisten geraakt en zoodanig verwond, dat zy kort daarna overleed Te Mierlo is een 61-jarig man dcor een wielryder aangereden. Zyn toestand is hopeloos. Te Amsterdam is een man in de kostverlorenvaart geraakt en verdronken. Te Katwyk aan Zee is uen 2-jarig meisje in een onbewaakt oogenblik in een kolkje gevallen en in den modder gestikt. De kabelballon, die op het vliegter rein te Soesterberg vanwege het Kon. Ned. Meteor. Instituut nu en dan tot het doen van waarnemingen wordt opgelaten, is Maandag jl. door het breken van den kabel ontsnapt en heeft daarna als vr|Je ballon op eigen gelegenheid een vaart ondernomen. De richting, waarin de bal- I Ion vermoedeiyk is afgedreven, is Zuid- 9 Westde plaats, waar hy is gedaald, kan f niet meer dan 30 kilometer van bet 5 vliegterrein verwyderd zyn. (U. D) Bloedvergiftiging. De behangers patioon De Z., te Leiden, kreeg dezer dagen een puistje aan den neus, waarop hy echter geen acht sloeg. Wellicht heeft hy er aan gejeukt, want het ge raakte open. Later werd zyn aangezicht rood en opgezet en had hy veel p|jn. De dokter, die over het puistje niet werd ingelicht, zag het voorloopig voor roos aan, doch by nader onderzoek bleek het bloedvergiftiging te zyr. De man werd in het Diaconessenhuis opgenomen, doch is daar onder hevige pynen be zweken. Een hond ais dief! Een sigarenwin kelier te Amsterdam deelde aan de Tel. een wonderiy ke geschiedenis mede. Eenige dagen geleden zoo zeide hy ver miste ik een vloermat uit myn winkel. Ik sloeg er aanvankelijk geen acht op en legde een nieuwe vloermat neer. Deze verdween al even spoorloos als vloermat nummer één. Daar ik benieuwd was te weten, wie my die poets gebakken had- stelde ik my gisteren verdekt op. Toen ik eenigen tyd myn winkel zoo schijn baar alleen had gelaten, zag ik plotseling een grooten zwarten hond binnenkomen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 2