TELEGRAMMEN. Uit de Provincie. RECLAMES. Rheumatische pijnen. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengde Berichten. 1 eeraar aan de Vrfle Universiteit, Am sterdam. De vader van Minister H. Colijn. Heden Dinsdag 11 Februari wordt de vader van Minister H. Coiyn, de heer A. Coiyn te Haarlemmermeer, 80 jaar oud. Misschien herinnert men zich, aldus lezen wy in de „Ned.", dat de nu nog zoo krasse heer Coiyn, met kracht zich ver zet heeft tegen het in dienst gaan van zQn zoon. Onverzettelijk was de vader in het genomen besluit, onweerstaanbaar de zoon in 't bereiken van 't beoogde doel. Een klein bew(Jsje. De zoon wilde officier worden. De oude heer vond echter het juiste oogenblik nog niet gekomen. De zoon vond. van wel. .Vader mag'ik officier worden of niet .Nog niet myn jongen". „Zoo". Na eenige seconden lag de zoon te water, voor het huis. „Vader, klonk de kreet, Henderikus is in 't water gesprongen". De oude beer hield slechts een moment op, zfln pijp aan te trekken en zei.Zoo, ik kom bij hem". En hy ging. Hy ging als een die z|jn plicht ging doen. En waar lijk de zoon lag te water maar nog net zoo, dat de oude heer op zijn knieën op een plank liggende, .de kraag van den jongeling kon pakken. En had de zoon gemaakt dat hy te water kwam, de oude heer maakte dat h]j er onder kwam. Van denz^lfden kalmen eenvoud ge tuigen een paar andere staaltjes, welke wij dezer dagen hoorden. Tydens de groote manoeuvres zaten twee bpjaarde boeren in een herberg naby het manoeu vreterrein. Men koutte wat over het sol datenleven en over de pas verrichte wa penfeiten. Ja, zei een van de twee ik weet er zoo'n beetje van, want m'n zoon is by de troepen. Zoo, zei de ander, en wat is ie dan Ja, korporaal, zie je, en die hooren nog wel es wat meer dan een ander. Jawel, zei de ander weerik heb ook een zoon erbij. Zoo, on wat is die Ja, die is minister, zie je. 't Was vader Coiyn, die dat zei, op een wyz», alsof het hem nauwelijks inte resseerde. En dat dit zoo geweest is, biybt wel uit ons twoede verhaaltje. Toen de benoeming van den hoer Coiyn tot Minister zeker was, reisde hij, om te voorkomen dat zij 't uit de courant zou den lezen, even naar zijn ouders om te vertellen, wat er gebeuren zou. En toen Junior meegedeeld had, wat gewichtig feit te gebeuren stond, zei Senior dood kalm „Zoo, nou dat moet dan maar*. Is het wonder, dat onze kranige Minis ter telkens nog zoo gaarne even een uitstapje maakt naar de welvarende boer derij de Haarlemmermeer, waar zijn ouders beiden nog genieten van een rus- tigen levensavond en waar hy de kracht van het Cnristeiyk leven leerde zien: Vrees God, eer den Koning, dien uw land; maak uw volk sterkt Typografemtaking. Gisteren hebben alle stakende typografen by de firma Wolzak te Oosterbeek het werk hervat, nadat over de voorwaarden overeenstem ming was verkregen. Sigarenmakersactie. De uitsluiting in verschillende plaatsen omvat reeds een groot aantal arbeiders. Ta Utrecht b. v. 800 man, te Zaandam 49, te Tiel 22, te Groningen ongeveer 200, te Krom- m«nie ruim 100, te Haarlem ongeveer 150, te Amersfoort 57, te Alfen aan den Ryn 26 man. Voor een fabriek in Den Haag is thans een stakinggeproklameerd, die 24 man omvat. Nasleep typografemtaking. De druk kersfirma De Roever Kiöoer Bakels, in de Warmoesstraat, by weike firma vóór de typografenstaking De Standaard gedrukt werd, heeft Zaterdag haar bedryf stop gezet en alle werklieden, 39 in getal, ontslagen. Tengevolge van d8 staking zyn thans nog ongeveer zeventig typo grafen zonder weik. N. R. C. Te Amsterdam zyn van 39Febr. 46 gevallen van roodvonk aangegeven. De koningin is gisteravond per S S. in de Residentie teruggekeerd. Het voornemen bestaat, dat H. M. den 26en Februari met Prinses Juliana naar Hobemark zal terugkeeren, waarscbyn- ïyk voor eenige weken. Middelburg. Zaterdag is bet 600ste lid van de Ver. Openbare Lseszaal en Bibliotheek alhier ingeschreven. Goes. Alhier zullen veemarkten wor den gehouden op den 2en en 4en Dins dag van de maanden Februari, Maart, April, Mei, Juni, Juli, Augustus, Sep tember en October, en op 11, 18 en 25 November. Goes. De coalitie-vergadering, die reeds een gm tyd was voorbereid, en waarin door de heeren Van der Voort van Zyp en van Wynbergen het woord zal worden gevoerd, is, volgens de N. Z. C. bepaald op Maandag 10 Maart a.s. VHssingen. Plan 1913. Het uitvoerend comué »ao de feestcommissie, welke zich fe Viis.ingnn gevormd heeft met het doel ook aldaar de lQë-jarige onafhan- kmiyuheid van Nederland, niet onopge merkt te laten voorbygaaD, heeft thans vast^ren vorm gegeven aan de pl»Dn~n vooi die fr estfinring Uit die plannen biykt ten eerste, dat nee in het voor nemen ligt, de feestviering te doen plaats hebben omstreeks middee Augustus en wel liefst op een Donderdag, dit laatste met het oog op het op dien dag meestal drukke vreemdelingen bszoek aan Wal cheren. Op het voorloopig vastgestelde pro gramma der feesteiy khedendat natuur- ïyk nog voor uitbreiding vatbaar is komen als hoofdnummers voor de uit voering eener feest-cantate en een His- torischen en Allegorischen Optocht, en als aanvulling: Ringryien op Zeeuwsche paarden (de berijders in Zeeuwsch costuum) en een Caroussel ryden, uitge voerd door dames en heeren (mede ge- costumeerd). De feest-cantate is gedicht door den heer P. Landsman te Vlissingen en ge componeerd door den heer M. H. van tKruys, en de inhoud is toepasaeiyk op het te vieien feest. De optocht, die de cantate in beeld zal brengen, wordt georganiseerd door den heer Bretschneider, die op dit ge bied reeds zyne sporen verdiende, en zal bestaan uit de volgende vyf groepen le groephet vertrek van Prins Willem de Vyfde2e groepNapoleon Bonaparte met diens staf; 3e groep: Lodewjjk Napoleon, Koning van Holland, omgeven door de meest bekende personen uit dien tyd; 4e groep: een Zegewagen ter her innering aan de litteratuur uit die dagen (Helmers, Bilderdyk, Staring, Van der Palm enz.); 5e groep Prins Willem (later Koning Willem I) omgeven door de uit de geschiedenis meest bekende tydge- nooten. Verder nog een zegewagen van het Zeewezen en de Visschery en een van Handel en Industrie. Maandag 17 Februari wordt eene ver gadering gehouden van alten die aan het welslagen der plannen willen mede werken. Biezellnge. Door de anti-rev. kiesver- eeuigiug „Vreest God, eert den Koning" wordt Donderdagavond een openbare vergadering gehouden, waarop de Tarief- wet zal behandeld worden door den EdelAchtb. heer J. Huizinga, burgemees ter te Terneuzen. Deze vergadering is voor ieder vry toegankeiyk. Laten al onze rechtsche kiezers vooral daar gebruik vam maken. Benoemd met 1 Febr. tot assistent by de P. en T. te Dordrecht de postbode A. Fortrie te Cadzand. Borssele. In de Maandagavond gehou den vergadering van de kolenvereeniging alhier waren vele leden tegenwoordig. De voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen worden voorgelezen en met ean kleine wyziging worden goed gekeurd. Inschry vingen voor de levering van kolen waren ingekomen van Maisson Dordt f9,95; Hamelink, Neuzen, f9,80; Wibaut, Vlissingen f9,60; van Baten, Rjtterdam, f9,50; alles per 10 H.L. franco haven Borssele. Gegund aan den laagiten inschry ver. Vpor het uitlossen was een biljet ingekomen van f 3,95 per 100 H.L Hierover ontstond eenige dis cussie waarna aan den inschryver het uitlossen gegund werd voor f3,47. Voor het vervoer hadden ingeschreven A. Ka- relse Az naar het dorp f0,06, aan den grintweg f0,05, buitenaf f 0,11P.Slab- bekoorn f 0,06f0,06; f 0,10P. Zwee- mer f 0,06fo,05; f0,10. Gegund aan P. Zweemer. Niets meer ter behandeling zynde sluit de voorzitter de vergaderiDg. Aan het einde van haar ai tikelenreeks „Tegen eigen volk" schryft „Luctor et Eraergo" ons wakkere antirev. orgaan in het 5e district, in verband met de houding van den burgemeester van Ter Neuzen tegenover het scboolgeldvoorstel der antirevolutionaire raadsleden aldaar Mogen wy van de gelegenheid, die deze rede van den spreker ons biedt, eens gebruik maken om te zeggen, wat zeer velen in Ter Neuzen niet consequent achten Dat men on Zondagavond optreedt als spreker in godsdienstige byesnkomsten en te.geiykertyd Zondag aan Zondag ver- lot geeft tot bioscoopvermakeiykheden. Dat men zeer yvert voor geheelont houding en tevens zóó vrygevig is met vergunning te verleenen tot het maken van dansmuziek, dat de kroeghouders verklaren, nceit beteren tyd gehad te heb ben en hunne buren zuchtenhadden we den vorigen, liberalen, burgemeester nog maar. Dat men Id werklieden-vereenigiDgen breed uitmeet over de misstanden in de maatschappy ea in den Raad optreedt als veidteiger van een der hateiykste mis standen, die men kan bedenken: dat de ryken bunne kinderen laten opleiden op kosten van de gemeentekas. Wemeldlnge. Het lichten van het op 4 F-bruau gezonken sleepschip AnnaMaria 2 is opgedragen aan de firma GerliDgs te Antweipen. Men zal eerst trachten de 770 ton steenkolen er uit te baleD om dan verder het wrak op het droge ts brengen. Kwadendamme. Nadat er zeven maanden aan gewerkt is, is thans de prachtige schildering in onze kerk klaar- g jkomeD. Het is een kunstwerk waarover men verbaasd staat en het doet den ont werper, den heer Jos. de Ferlemont, en de uitvoerders alls eer aan. G. Crt. Gisteren is te 's Gravenhage, zfin laatste woonplaats, op 74 jarigen leeftijd overleden, de heer A. M. Tak, oud-notaris. Kloetlnge. De reeds vrjj bejaarde ge meentewerker, P. Korstanje alhier, die bezig was met het opgrinden van den weg op Ter Vate, viel hedenmorgen, waar- schyniyk door een beroerte getroffen, plotseling naast ejjn kruiwagen dood neer. Wissenkerke. Voor den Commissaris der Koningin in onze Provincie te Middel burg bad gisteren de beêediging plaats van den nieuwbenoemden burgemeester, den heer H. G. van Kempen. Naar men ons mededeelt, zal de installatie plaats vinden op Dinsdag 25 Februari a.s. VHssingen. Hedenmorgen tusschen 9 en 10 uur had een begin van brand plaats in een woning aan de Oudemarkt, welk huis beneden voor pakhuis dienst doet en boven bewoond wordt door den kleer maker B, J. Danckaerts. De brand was ontstaan in een ouderwetschen schoor stee!. Door de politie werd het vuur weldra gebluscht. Heinkenszand. Maandagavond verga derde de Ant. Rev. KiesvereenigiDg „Nederland en OraDje" onder leiding van den voorzitter ds. F. W. H. Bramer. De vergadering werd geopend met het zin gen van Ps. 72 1 en gebedwaarna de gebruikeiyke lezing der notulen plaats had. De voorzitter sprak hierna een op wekkend woord met het oog op de a.s. verkiezingen. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de kiesvereen. op 81 Dec. 1912, 36 leden telde. De penning meester deelde mee, dat de inkomsten over 1912 f40.50 bedroegen en de uit gaven f 12.80, alzoo een goed slot van f 37.70. In de vacature, ontstaan door het vertrek van M. v. d. Guchte, werd als bestuurslid gekozen, W v. d. Berge van 's Heer-Arendskerke. Door L. Klooster man werd uitvoerig verslag uitgebracht van de door hem bygewoonde vergade ringen te Goes. Als algevaardigden naar de Deputaten vergadering werden geko zen ds. Bramer en J. v. d. Zouwen, sec. L. Kloosterman. Nadat nog eenige voor komende zaken waren afgehandeld, werd de verg. gesloten en eindigde L. v. Ves- sem met dankzegging. •Driewegen. De raad vergaderde 8 Februari. Present 6 leden. Het kohier van den hoofdeiyken omslag voor 1913 werd vastgesteld tot een bedrag van f1889, zynde 4°/0 van f47225 belastbaar inkomen. Een kohier hondenbelasting werd opgemaakt ad f62. De begrooting d6r gemeente over de jaren 1912 en 1913 werd gewyzigd, ook werden in die van 1912 eenige af- en overschryvingen ge daan. Voor den bouw van het gemeen tehuis werd eene geldleening aangegaan van f 483 ad 4°/o, af te los9tn in 10 jaren. Tot lid van de Commissie tot wering van Schoolverzuim werd be noemd dhr. G. A van Noort, aan den Brigadier der Ryksveldwacht werd eene gratificatie toegekend van f 10 Tenslotte werd bepaald dat Zaterdags na half 12 in het dorp niet met mestwagens mag worden gereden. Rheumatische pyoen vertoonen zich het sterkst by verandering van het weer. Zy worden veroorzaakt door het urine zuur, dat ten gevolge van niet behooriy- ke werking der nieren, in het lichaam achterbleef en zich kon kristalliseeren in de spieren en gewrichten. Verschie tende pynen, die zich nu eens hier, dan weer daar doen gevoelen, treden op. Wanneer de onzuiverheden zich eenmaal vastgenesteld hebben, is het lichaam door zyn natuuriyke bronnen zelden instaat om haar te verwyderen en indien aan de nieren geen hulp geboden wordt, hoopt het urinezuur zich meer en meer op. De pynen worden ondraagiyk, de patient kan zich ten slotte niet meer bewegen, de gewrichten worden verwoest, tsrwyi de handen knobbels gaan vertoonen en misvormd worden. De ziekte kan zich tot een chronische kwaal ontwikkelen. Het is daarom van belang om by het optreden van de eerste pyn in de lende nen en gewrichten Foster's Rugpyo Nie ren Pillen te gebruiken. Door hun verster kenden invloed op de nieren bewerken zy, dat deze organen hun werk naar be- hooren verrichten, en voortdurend en geregeld het urinezuur uit het lichaam afvoeren. Te Goes verkrygb. by de hh. de Paauw Co.en te Middelburg by Joh. de Roos, VJasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel k f 1.75 voor één, of flO.— L voor zes doozen. Eiscbtde echte Fos ter's Rugpyn Nieren Pillen, weigert elke retyhlspa«ffiCSX doos, die niet voor- 1 zien is van neven- staand handelsmerk. Door den kerkeraad der Geref. Kerk te Doorn is besloten het gebrekkige se- raphine orgel, waarmede tot dusverre in de nieuwe kerk het gemeentegezang be geleid werd, te vervangen door een dege- ïyk pyporgel. Na grondig onderzoek der Orgelcommissie is gisterenavond besloten een rein pneumatisch kerkorgel aan te schaffen uit de bekende fabriek A. STANDAART te Rotterdam. In Augus tus hoopt men het nieuwe instrument in gebruik te nemen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hoenderloo, H. C. Ruys te Etersheim. Aangenomen naai Hykersmilöedoor F. Siega te Hellendoorn naar Akersloot door K. J. Knoop, cand. te Amsterdam naar Almen door dr. P. Blaauw te Beek bergen. Ds. De Jong, van 's Heerenhoek, hoopt 23 Febr. a s. 's middags 2 uur in trede te doen te Veghel, na 's morgens be vestigd te zyn door ds. B. de Ligt uit Nunen. Geref. Kerken. Beroepen te Kielwindeweer, L. H. Duin te Zweeloo. De miss. preë. D. K. Wielenga hoopt in de laatste week van de maand Mei, dus nog vóór het verstryken van zyn verlof- tyd, weer terug te keeren Daar Soemba. Zyn echtgenoote en kindereD biy ven voor loopig nog in het land. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Nieuwe Pekela, P. Neideck te De Ryp. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Oud-Beyerland door A. M. Berkhoff te Leeuwarden. Benoemd tot ondorwyzer aan de bijzondere school te Kwadendamme de heer G. van Berkum. Zondag is eeD 3-jarig meisje te 't Schouw by een vondertje in het land te water geraakt en verdronken. Te Wassenaar zyn Zondagnacbt in esn keet by een in aanbouw zynde villa twee schilders bewusteloos geworden door kolendamp. Toen men hen den volgeu- den ochtend vond, was de eene reeds overledende ander is naar het zieken huis vervoerd. In de gemeente-gas fabriek te Os» had gister een ontploffing plaats, waardoor een gedeelte van het dak uit elkaar werd geslagen. Vier per sonen zyn ernstig verbrand geworden aan gezicht en handen. Te Tilburg geraakten een vrouw en haar 9-jarig kind te water. Zy werd gered, het kind verdro.Dk. Punctueel tot op éin cent. Een in gezetene van 's Gravenhage had het voor het verbruik van gas verschuldigde per postwissel overgemaakt. Hy had echter één cent te veel gezonden, en ontving daarop per post een briefkaart, dat hy die cent vóór den lOden dezer op het bureau kon komen terughalen. Wy weten niet of hy het al heeft gedaan. Noodzakelijkheid van rust na den maaltijd. Men heeft zich dikwerf met het vraagstuk bezig gehouden, of een rustpoos na den maaltyd al dan niet is goed te keuren dr. Hallopeau verzekert, dat de noodzakeiykbeid biykbaar is vooral voor hen, die geestes arbeid verrichten. De siësta na het vioegmaal zeer aanbe velende, is volgens hem van nog grooter waarde die na het middagmaal Voor hem die dan nog werken most, is de stryd tegen den opkomenden, soms on- overwinneiyken slaap bekend. Het is goed, zoo mogeiyk aan die behoefte te voldoen. Een gedachtewerker zou goed doen tot 1 uur 's nachts te gaan slapen, alzoo den nacht in tweeën splitsende. Zich op dat uur aan den arbeid zettende kan men gedurende 3 uur uitmuntend geesteiyk werk leveren, tengevolge van uitgeruste herseneD, en de hserschende stilte en eenzaamheid, die zoo gunstig op den gedachtegang werken. Zoodoen de kan men kunstmatige opwekkings middelen, als thse, koffie, enz., ontberen. Deze hygiëne is een weldaad voor de hersenen, die dan een paar maal daags rust genieten en niet meer telkens den stryd tegen den maaltyd hebben aan te binden. De arbeidsrust der betsenen heeft betrekkeiyke rust van de bloed circulatie ten gevolge. De slagaderen der hersenen vervullen dan beter hare wonderbare voedingstaak en zyn minder onderhevig aan de neiging tot ontaar ding en de zoo geduchte gevolgen. Mndbl. t. d. Verv. Een nieuw kunstmatig broedtoestel. Een Amerikaan wonende te Rome, heeft een nieuwsoortig en goedkoop broedtoe stel uiigedacht, in het bereik van alle laudbouwers. Hy kwam tot de ontdek king, dat de warmte, noodig voor het kunstmatig uitbroeden der eieren, geiyk is aan die, welke in de byenkorven wordt waai genomen. Daardoor kwam by op de gedachte, de eieren te laten uit broeden door de byen, wat deze diertjes in hun gewone bedrijvigheid volstrekt niet hinderde. By legde eea twintigtal eieren in een vierkante doos met linnen bodem, en plaatste baar boven de hoogste afdeeling van den korf, zóó, dat de werk kamer der byen als door een zoldering afgesloten was. De eieren werden gedekt met een wollen deken. Eo inderdaad op den gepasten tyd kwamen 18 kuikentjes te voorschyn. Deze gelukkige uitslag gaf aanleiding tot nieuwe proeven. De Ame rikaan stelde vast, dat men niet meer dan 12 eieren tegeiyk ter uitbroeding aan een byenkorf kan toevertrouwen iu den loop van het goede jaargetyde kan men aldus 80 kippen krygen, wat gewooniyk het werk is van acht broedhennen. De Landm»n KoekoekKoekoek! In Engew bladen houdt men zich bezig meti koekoek. Een bekend natuurvriend heift in de Times geschreven, dat hy sea niaï dagen geleden de koekoek heeft gehooid En hy is de eenige niet. Anderen schril ven, dat voor een bevoegde kan verkla reD, dat hy den vogel niet alleen heelt gehoord, maar ook gezien, de zaak non niet te vertrouwen is. Er zyn jongsts die den vogel bedriegeiyk kunnen na doen, gezwegen van de instrumenten waarmede men den roep kan nabootsen' Nu is er echter iemand, die schrijft een koekoek ;grschoten te hebben," denkende dat hy een houtduif op dan korrel had Hy heeft den dooden vogel aan eenige padvinders laten zien, schr|ft hjj, maar hem later weggegooid. Nu de zaak van belang blykt, tracht by hetj vogellijm weer te vinden. Maar dat zal het klein roofgedierte, dat voor het verdwynenvan vogeliyken zorgt, wel weggesleept heb ben. Een andere inzender schryft, dat hy de koekoek wel niet gehoord, maar gezien heeft. Hy meent zich in de vlucht van het dier niet te kunnen vergissen. Een volgende toont uit een vogelboek aan, dat een koekoek in Engeland zelfs in Januari gezien en gehoord is. Anders ziet men den vogel gewooniyk in het begin van April iu Engeland verschynen N. R. C. Mijnongeluk Te Rufford by Mans- field is een nieuwe myn gegraven. Er staat nog een 20 M. water in en een reusachtige schepemmer, die een goede drie duizend liter water bevatte, viel Yrydagavond door het afknappen van den ketting in de diepte. Onderweg trot hy een getimmerte, waar acbttieD man aan het werk waren. DertieD gingen, dood of levend, mee omlaag, in het water. Vyf werden levend bovengebracht, drie met zware wonden. \reese\ijk. Een eigenaardig ongeluk is Zaterdag ergens in Cheshire gebeurd met een fletsi-yder, die door een storm wind omver werd geworpen en viel in een grassnymes dat hy open droeg. HU werd gedood. Kunstzijde uit glas. Volgens de „Daily Consular and Trade Report" heeft men kunstzyde vervaardigd uit gespon nen glas. De draden hebben een dikte, die slechts een achttiende deel is van een menschenhaar, zy zyn dan ook nau- weiyks mat het menscheiyk oog te zien. Door chemische bewerking krygan zy glans en buigzaamheid. Deze zyde kan zeer geschikt ton garen, passementeridn en weefsels verwerkt worden. De productie-kosten bedragen 60 &75 ct. per KG. Overbodig. Dame„Ik begryp niet waarom de meDschen nog zooveel koeien houden, du men overal gecondenseerde melk kan krygea". Middelburg. Op de alfabetische voor dracht voor gemeenta ontvanger alhier komen vcor mr. Doorenbos, hoofdcom mies, alhier, en de heer Liutz, controleur b(1 het buitengewoon zegel te Rotterdam, 's-Gravenhage. Tweede Kamer. De heer Goeman Borgesius heeft een motie voor gesteld, waarby de rageering wordt uit- genoodigd een Commissie te benoemen, die in de kwestie van do risico-over dracht een rapport zal uitbrengen, niet alleen over de werking van deR. Verz. Bank, maar ook over het instituut der Risicooverdracht. Amsterdam. Heden zyn bier 4 meisjes door een auto aangereden. Een van haar is zeer ernstig gewond. Leerdam Alhier is de stoomboot Leer dam I gezonken. Hoek van Holland. Heden morgen is hier ingekomen s.s. Batavia 3, met het bericht, dat een matroos vermist wordt Rome. De Italiaansche regeering be sloot Rnodus te annexeeren en zal «en ultimatum aan de Porte overhandigen. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie! Mag ODdergeteekendecen klein plaatsje in De Zeeuw om terug te komen op de be antwoording van het Rappoit van Patri monium, in betrekking tot de liemerking er op gemaakt. De he»r Wattel dan schryft, we komen er gosd af. Ik geloof het ook, maar geloof er by van te goed, en voDd ik in de beantwoording van den secretaris niet zulk een groote eenzijdig heid, dan had ik hem in dien waan gela ten, maar naar myn gedachten, gaat het de verkeerde richting uit en ik ben de tolk van velen, als ik zegbroeders ge wandelt niet recht ge kykt te veel naar ééne zyde. Ik mag feireiyk op het rapport niet meer terug komen, ik meen, dan moest ik het eerder gedaan hebben, doch een enkel zinnetje moet er van zelf nog wel door, vooral als u schryft, men is wel een beetje verschrokken,dat Patrimonium zoo iets deedtegeiykertyd hebben we in Zeeland onzen naam gevestigd. Ik zou u toe willen roepen, niet te veel sigen naam vriend I denkt aan het woord: „Wie zich aangordt, beroame zich niet als die zich losmaakt*, en ook weet ge „één zwaluw maakt geen zomer".

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1913 | | pagina 2