I)E ZEEUW Zaterdag 26 October 1912. tweede blad. kerknieuws! No. 23. De Balkan-Oorlog. Stukken Gemeenteraad Middelburg. Uit de Provincie. Middelburg. Men verzoekt ons me de te deelen dat de opening van de Openbare Leeszaal voorloopig is bepaald op 80 November aangezien de eindbe slissing nog van enkele omstandigheden afhangt. Middelburg. De Schilderijen van Fer dinand Bol,, die reeds eenige jaren op de Sectiekamers in het gebouw van het Provinciaal bestuur hingen, zijn thans verhuisd naar het Vredespaleis te 's-Gra- venhage. Middelburg. Op de markt alhier heeft men naast ae groote lantaarnpaal een houten paal opgericht, waaraan een paar electrische lampen als proef zullen wor den opgehangea. Middelburg. In de vergadering van den Raad van Middelburg, op Woensdag, deD 30 October 1912, des voormiddags te 10 uur, en des namiddags te 2 uur worden behandeld 1. Notulen. 2. Stukken. 3. Be noeming Voorzitter Bestuur Brandweer. 4. Benoeming stembureau verkiezing Kamer van Koophandel. 5. Benoeming plaatsvervangend lid Commissie Be- dryfsbelasting. 6 Voorstel tot vaste aan stelling van J. A. L. Bouwmans alB Lee- raar Avondschool, v. H. 7. Vaststelling kohieren schoolgeld. 8. Staat van te rooien boomen. 9. Voorstel B. en W. tot wyziging Instructie Directeur Gasfabriek, Duin waterleiding en G. E. G. 10. B^grooting. 11—14.[Voorstellen inzake proefneming met een 7e leerjaar aan school O. Subsidie openbare leeszaal, verzoeken Byzondere school Zuidsingel, tot verbetering der bestrating aldaar en Botarhandelaren om controle-regeling. Nieuwdorp. Gisteren had de wed. J. toen zy met petroleum ventte het onge luk door de glibberighéid der wegeD uit te giyden met het gevolg dat zij haar sleutelbeen brak. Sint-Laurens. Op den Noordweg alhier wildë gisteren een vrouw uit Serooskerke, die op de flets reed, voor een boerenwagen uitweken. Doorjie gladheid van den weg slipte echter het ry wiel, waardoor zy voor de paarden kwam te vallen. Haar ry wiel was geheel stuk en zy zelf kwam won dervol, behalve een paar schrammen, met den schrik vry. Hansweert. De heer W. E. Coumou, opzichter van den Rykswaterstaat alhier, is met iDgang van 1 Nov. verplaatst naar Maastricht. Zierlkzee. Benoemd tot polietieagent alhier J. Pollie te Oud-Vossemeer. Stavenisse. In de gister gehouden raadszitting werd afwyzecd beschikt op het verzoek van het comité tot het orga- niseeren eener tentoonstelling te Middel burg om subsidie uit de gemeentekas. Kas van den gemeente-ontvanger in orde be vonden. Naar aanleiding van een ingeko men schryven van Ged. Staten, werd besloten Ged. Staten te adviseeren, de. jaarwedde te brengen op f425. Tegen 1 Nov. a.s. werd eervol ontslag verleend aan den heer H. W. P. A. de Jongh als onder- wyzer met verplichte hoofdacte. Het voor stel van den heer H. -J. Dorst om uit te spreken de al of niet wenscheiykheid van de verbetering der publieke verlichting werd aangenomen met 4 tegen 3 stem men. De aanvraag-Meyer om concessie voor de oprichting eener electrische cen trale werd nog buiten behandeling ge laten. St.-Maartensdijk. In de Vrydag ge houden vergadering van den gemeente raad werd door den voorzitter medege deeld dat was ingekomen een verzoek van het comité voor Zeeland om subsidie en inzending van daarvoor in aanmerking komende zaken voor de in 1913 te Mid delburg te houden tentoonstelling. Sub sidie werd niet verleend, doch inzending toegestaan var wat op oudheidkundig gebied hier aanwezig is. Voorts was in gekomen een schryven van Ged. Staten, waarby dit college bezwaar maakte tegen enkele voorwaarden, waarop concessie was verleend aan den heer Ten Bosch te 's-Gravenhage, tot het aanbrengen eener electrische verlichting in deze ge meente. Verder was ingekomen een schryven van den heer districts-school opziener in verband met het Kon. be sluit dd. 25 Juni (scholenbouw). Tot onderwyzers aan de herhalingslessen werden aangewezen het geheele onder- wyzena personeel. Omtrent de vreeseljjke slachting by Kirk-Kilisse worden de volgende nadere berichten ontvangen. Het schijnt juist te z(jn, dat de Turken by Kirk Kilisse een legercorps hebben, dat als in de pan gehakt te beschouwen is. In de Maria- kerk werd in tegenwoordigheid van den koning, den generalen staf en vele in woners, een dank-godsdianstoefening ge houden voor de overwinning bd ter na gedachtenis van de gesneuvelden. Ook de beide prinsen namen aan de plechtig heid deel, en de vreemde militaire at tachés. De koDing, zijn zoons en de chef van den generalen staf Safos, werden bij het verlaten van de kerk door de volks menigte enthousiast begroet. Het ver overen van Kirk Kilisse moet den Bul garen duur te staan gekomen zjju. Dit ter bevestiging van het gerucht, dat zy wel 3000 dooden zouden tellen. - Nu vraagt men zich af: Marcheeren de Bulgaren naar Konstantinopel P Met het innemen van Kirk Kilisse heeft het Bulgaarsche leger een sterk taktisch succes behaald, dat nog versterkt is door den moreelen indruk van het krachtig optreden der Bulgaren. Acht dagen ge leden begon de oorlog en de Bulgaren hebben reeds een groot gedeelte van het Turksche gebied bezet, en staan nu reeds voor Adriauopel, dat zjj van [twee kanten kunnen aanvallen, en welke val niet meer zoo onmogelijk lijkt, als eenige dagen geleden door deskundigen gedacht werd. Het is zelfs niet buitengesloten, dat Adrianopel alleen omsingeld zal wor den en dat het Bulgaarsche leger zjjn dapperen tocht in de richtiDg naar Kon stantinopel voortzet. De aandacht moet er op gevestigd worden, dat de Bulgaar sche officieren door het succes hUDnel wapens niet overmoedig geworden zijn. De rustige ernst, waarmede zjj de be richten van Kirk Kilisse in het hoofd kwartier ontvingen, beeft op de vreem delingen grooten indruk gemaakt. Het Bulgaarsche leger schjjnt reeds een aanval gedaan te hebben op de Westelijke positie van Adrianopel. Aan beide zy den vielen vele dooden en ge wonden. Luid jubelen ligt niet in het karakter van den ernstigen Bulgaar. Maar toch namen z|j op het hooren van de blijde tiding met een gezicht, dat van vreugde straalde, de gelukwenschen in ontvangst. Volgeüs een telegram uit Adrianopel verloren de Turken bjj Klik Kilisse 16000 maD. Da Turken moeten nog niet geheel en al uit het veld geslagen zjj n. Althans in figuurlijken zin. Hier an daar neemt men zelfs een optimistische stemming waar. Te Konstantinopel werd Donderdagavond verteld, dat de toestand der Turken in de streek van Kirk Kilisse merkbaar verbeterd was. Wat de schermutselingen aan de Moa- tenegrjjnsche grens betreft, de Turksche artillerie van Tarabosj is tot zwijgen ge bracht. De Montenegrtjnen hebben den berg bestormd en de lagere gedeelten bezet. Uit kringen van Balkau diplomaten verneemt men, dat herstel van den status quo een onmogelijkheid is. De verbonden staten zullen zelfs tegenover degeheele wereld doorzetten, dat aan de macht van Turkije in Macedonië een einde komt. De Balkan overeenkomst is een tjjde- ly be maatregel, haar doel is het bezit van den Balkan te verzekeren aan het volk van den Balkan. Een artikel van het verbond bepaalt, dat geen enkel lid vrede mag sluiten zonder de andere. Het Bestuur van üe Bjjz. Scnool Zuid- singel verzoekt verbetering van de be strating voor zjjn school, wegens hin derlijk geratel der wagens enz. B. en W. merken naar aanleiding van dit adres op Het door den adressant bedoelde ge deelte van den Zuidsingel is bestraat met zgn. bal-, of veidkeien en hoewel nu nu de bestrating ter plaatse zeker niet zoo bijzonder gunstig is, zoo is zij toch zeker ook niet slechter dan in verschei dene andere straten bier ter stede, waai het verkeer zeer veel drukker is en die dan ook o. i. voor eventueels vernieu wing eerder in aahmeiking zouden ko men, dan bovenbedoeld gedeelte van den Zuidringel. Dat het geraas op straat somtijds zeer hinderlijk is voor het geven van het onderwas, zooals adressant beweert, zal zeker wel juist zyn, doch men mag hier bij niet vergeten, dat nabü andere scho len b. v. scholen B en C, waar de bestra ting in ongeveer gelijken toestand ver keert, doch het verkeer veel drukker is, de hinder van het geraas op straat ook veel grooter is. Waar nu echter tot heden geen geld beschikbaar was om de bestra ting nabij de scholen B en C te verbe teren en d« bestrating nabij het school gebouw op den Zuidsingel op zich zelve nog geenszins voor vernieuwing In aanmerking kan komen, achten wy geene termen aanwezig het gedane verzoek in te willigen, en dit nog te minder, waar de tegenwoordige toestand reeds bestond, toen de school op den Zuid- singel werd gebouwd. B. en W. adviseeren daarom afwijzend te beschikken. De Commissie van Fabricage vereenigt zich met het voorstelde Commissie van Financiën eveneens, doch vraagt voorziening mettertijd. Nader adres van de Ver. Openbare Leeszaal en Bibliotheek inzake gemeen telijke subsidie. Deze veieeniging acht de gronden voor 't geweigerd subsidie onjuist, en vraagt herziering van het afwijzend raadsbe sluit. In de toelichting tot dit adres wordt gezegd, dat het geheel onjuist is, dat de openbare leeszaal en bibliotheek niet zoo heel veel meer zal zijn, dan een combi natie van hetgeen reeds bestaat, en wijst bet bestuur er op, dat het toch niet zoo lichtvaardig was op Gemeente-subsidie te rekenen. De vestiging van zulke in richtingen kan als een nationaal belang worden beschouwd. Het is een zaak van openbaar nut. B. en W. achten geen termen aanwezig hun voorstel te wijzigen. Da vereeniging van boterhandelaren vraagt invoering van een- gemeentelijke controle op boter en wijst er op, dat de botermarkt hoofdzakelLjk In stand wordt gehouden door onze wlnkeliers-boterhan- delarendat deze handelaren onder de huidige boterwet telkens gevaar loopen om zonder hun toedoen met den straf rechter in conflict te komen en zjj wor den er geene maatregelen totgeheeleof gedeeltelijke vrijwaring getroffen ver plicht zullen zijn den boterhandel los te latendat, als gevolg van dien, onze botermarkt met de daaraan verbonden voordeelen voor onze neringdoenden en odzo stad zelve ten slotte zal verdwijnen dat [haar door ter zake kundlgen is mede gedeeld, dat, zonder een formeele keuring op het vetgehalte, die allicht te kostbaar zou zijn, zeer goed kan worden volstaan, indien de ter markt gebrachte boter door een bevoegd persoon werd getoetst op zuivere smaak, goede reuk, reine bewer king en verpakking, daar de ondervinding den deskundigen geleerd heeft, dat boter die aan deze vier eischen voldoet, door gaans ook voldoet aan de wet. B. en W. merken op dat indertijd af wijzend is beschikt wegens de kosten en een te ontstane dubbele keuriDg, met daaraan verknochte onaangenaamheden. Thans laat adressante de formeele keu ring los en verzoekt alleen een regeling te heffen om de boter door een bevoegd persoon te doen toetsen op zuivereD smaak, goede reuk, reine bewerking en verpakking. Naar B. en W. door den Rykszuivelleeraar is medegedeeld, zal boter, die aan bovenstaande eischen voldoet, in vele gevallen ook wel het vereiaehte vetgehalte van 80 pCt. be reiken, al is dit ook geenszins zeker. De rijksambtenaren blijven echter steeds bevoegd ook van boter, die volgens den daartoe aangewezen persoon aan boven bedoelde eischen voldoet, monster te nemen en bij niet voldoend vetgehalte proces-verbaal op te maken, al zouden zy in dat geval hiertoe wellicht niet zoo spoedig overgaan. Dus ook bij het bestaan eener ge meentelijke controle zullen de handelaren geenszins in alle omstandigheden ge vrijwaard worden door strafrechterlijke vervolging en wij vreezen, dat, indien een handelaar werd vervolgd wegens hat verkoopen van boter, die, hoewel door den gemeentelijken controleur goed gekeurd, niet voldoet aan de wettelijke eischen die tot allerlei onaangenaam heden aanleiding zoude geven. De han delaar zal dan toch allicht geneigd z|jn He schuld te geven aan den gemeente controleur, terwijl tegenover het publiek in dergelijke gevallen zeker de schijn zou worden gewekt, dat een zoodanig ambtenaar niet berekend is voor zijn taak. Wij meenen dan ook, dat het niet op d8n weg der gemeente ligt eene regeling in het leven te roepen, als de door de adressanten bedoelde contröle op boter. Verzoek van de afdeeling Middelburg van den Bond van Nederlandscbe Onder wijzers tot invoering van een 7e leerjaar op de openbare lagere scholen met ad- haesiebetuigingen van diverse vereeni- gingen, voorstel van de Commissie van toezicht op de scholen voor lager onder was tot invoering van het 7e leerjaar als proef op school C. B. en W. stellen voor by wijze van proef met deD aanvang van den cursus 1918/1914 voorloopig voor één jaar aan school C ééne klasse als 7e leerjaar te verbinden, toegankelijk voe r de leerlingen van alle openbare gemeentelijke lagere scholen, die met vrucht de 6e klasse hebben doorloopen. Wat het verzoek van de afd. Middel burg aangaat. Zij vraagt-.^invoering van het 7e leerjaar. Hierir vóórziet het voor- s'el van B. en W behalve op school J waartoe de Baad reeds ten vorigen jare weigerde over te gaan. Er eindelijk wijzi gingen in het leerplandaar B. en W. hiermee-reeds bezig zijn achten zy 't onnoodig nog eens een speciale uitnoo- diging tot hen te richten. De Commissie van Financiën vereenigt zich in principe met het .voorstel van B. 9D W. doch meent te moeten wijzen op de financieele offers die van dit be sluit het gevolg kunnen zijn, daar «en toename van het aantal leerlingen en uitbreiding der klassen kan leiden tot aanbouw van schoollokalen. De Commis sie meent hier echter de opmerking aan te moeten verbinden dat, waar het aantal leerlingen in den laatsten tijd erg ver minderd is, wellicht in de naaste toe komst een school zoude kunnen opge geven worden, waardoor het finantieele evenwicht eenigszins zoude kunnen her steld worden. Wegens 's overlijden van den heer W. J. J. Koole, plv. lid der Commissie van aanslag bedoeld in art. 19 der wet tot heffing eener bedrijfsbelasting wordt voor het overige van 't op 81 Dec. 1918 eindigende vierjarig tijdvak door B. en W. de aandacht gevestigd op de hh. M. P. v. d. Harst en J. A.Vertuegt, beiden leden van het college van zetters voor 's Rijks directe belastingen. B. en W. achten raadzaam om de taak van den order-directeur van het Gemeentelijk Electrlgcfc 'Bedrijf in deze gemeente nader te omschrijven tegen over die van den directeur van dat be drijf; en stellen voor aan de instructie voor den Directeur der Gasfabriek en Duinwaterleiding en van het Gemeente lijk Electrisch Bedrjjt, een nieuw artikel als overgangsbepaling toe te voegen, luidende als volgt: „Ten opzichte van hetgeen hierboven is bepaald met betrekking tot het G. E. B. komt, tot een nader vast te stellen tijdstip, voor zoover dit het technisch gedeelte betreft, de zorg en verantwoor ding geheel neer op den onder-directeur van dat bedrijf, zooals bjj eene afzonder lijke instiuctie voor dien ambtenaar nader door Burgemeester en Wethouders zal wordtn geregeld." Van de llrma P. Sluis, den bekenden pluimvee- en vogelvoederhandel, te Am sterdam ontvingen wij eene brochure „Kamer en volièrevogels", eene kleine verhandeling over Voeding, Verzorging, Huisvesting, Teelt en Ziekten, van de meeste kanarieraasen, inlandsche en bui- tenlandsche vogels en papegaaien. Het "is voorzeker een prijscourant in aange- namen, maar ook, voor vele vogellief hebbers in nuttigen en leerrijken vorm. Op aanvrage zal deze brochure gaarne gratis worden toegezonden. Belangstelling van H.M. de Koningin- By het bestuur der Vereeniging „Neba- lennia", vereeniging tot instandhouding en bevordering van Walcheren's Datuur- en stedenschoon is vanwege H. M. de Koningin bericht ingekomen, dat Hare Majesteit met ingenomenheid kennis heeft genomen van den inhoud van het door de vereeniging /uitgegeven geschrift „De Walchersche Kleederdracht", en dat zy ten behoeve vau den nuttigen arbeid der Vereeniging een bedrag van vyftig gulden beschikbaar heeft gesteld. Goes. In de gemeenteraadsvergadering van Woensdag a. s. 8 uur, worden be handeld 1. Ingekomen stukken. 2. Aan vragen om afschryving (ontheffing; van belasting en schoolgeld. 3. Begrooting van de gemeente-gasfabriek voor 1913. 4. Gemeente-begrooting voor 1913. 6. Voorstel tot wyziging der salarisregeling van het politie-personeel ingediend door de heeren raadsleden Dekker, de Paauw en Donner. Te behandelen by de gemeente- begrooting, hoofdstuk IV. 6. Voorziening in de vaeature van lid der Commissie tot wering van schoolverzuim. 7. Verzoek van het R. K. kerkbestuur om aanwyzing van tooiiyn in verband m«t een te bouwen school aan de Vlasmarkt, op perceel ka dastraal bekend, sectie D no. 1143. Vllssingen. In de Vrijdagmiddag ge houden gemeenteraadszitting werd het verzoek tot niet belastbaar verklaren van verplichte pensioenstortingen in handeD van B. en W. gesteld om adviesterwyi de burgemeester op een vraag van den heer Van Hal, toezegde dat het advies zoo spoedig zal worden uitgebracht, dat de wyziging ook nog voor 1913 van kracht zal kunnen zyn. ey het verzosk van de wed. Mesde KoniDg stelde de voorzitter voor dit te behandelen by de pensioenverordening de heer De Mey stelde daarom voor, voor 1918 eene gratificatie van flOO toe te staan. De heer Staverman stelde voor het be drag op f&O te bepalen. De heer Van Niftrik zal voor f50 stemmen. De heer Tichelman acht de beide be dragen te hoog in vergeiyking met het geen pensioen volgens de verordening zou bedragen. Nadat de beer De Mey zyn voorstel had ingetrokken, werd f 50 aangenomen met 17 tegen 1 stem, die van den heer Winkelman. Nog was ingekomen een adres van den heer Meyer om 8 jaar verlenging van den termijn binDen welken de grond aan den Boulevard Bankert bebouwd moet zyn. Het werd gesteld in handen van B. en W. ,om advies. Na eenige dis cussie over de hoogte welke de muur rond de tuintjes ter zyde van de Molen straat moeten hebben, werd aangenomen een voorstel Vermaas om die hoogte op 1 M. in plaats van 2 M., zooals B. en W. voorstelden, te bepalen. Hierop wérden de voorstellen verder aangehouden om te bespreken met de eigenaars der huizen of zy deze voorwaarden willen accep teeren. Ter zake het voorstel tot aanstelling van mej. Rochall tot concierge ten raad- huize, stelde de commissie van flnantiën voor het salaris op f300 te bepalen en deze juffrouw eene persooniyke toelage van f 100 toe te kennen. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen met 11 tegen 7 stemmen. By het voorstal van het verhoogen van de subsidie aan de zeevaartschool vroeg de heer De Mey of het geen tyd wordt, dat de voorwaarden gewyzigd worden en de gemeente wat medezeggenskracht krygt in het bestuur der school. De heer Merckens was ook van die meening, maar dan dient men te wachten tot het subsidietermyn is afgeloopen. Na nog eenige discussie werd besloten, dat B. en W. het bestuur zullen attent maken op de wenscbeiykheid te trachten de parti culiere by dragen te verhoogen en niet te veel alleen op de gemeente te vertrouwen. Het voorstel werd zonder hoofdeiyke stemming aangenomen. Vervolgens was het voorstel in zake de openbare leeszaal aan de orde. De heer Tichelman veizette zich tegen iedere subsidie uit het oogpunt van de inanciëelen toestand. Spr. acht, zoolang iedere uitgaaf overwogen moet worden, d9 openbare leeszaal een onnoodige weel de. Spr. noemt dit een liefhebbeiy voor enkele menschen. De heer Mansa zal als katholiek tegen stemmen. De heer Staverman voelt groote sym- phatie voor de instelling, al gelooft hy niet, dat er veel verlangen naar is onder de arbeiders, maar men moet de lust er voor aanmoedigen. Hy gelooft persoon lijk, dat de poging mislukken zal, doch hy wil een kansje geven en daarom wil hy alleen het gevraagde gebouw geven. De heer v. Niftrik verdedigde het voor stel van B en W. Spr. waarschuwt tegen het voorstel van financiën, omdat aan het gebouw veel moet worden opgeknapt. Wel wil hjj medemerken aan een proef het gebouw afstaan voor den tyd van één jaar, als er niets aan veranderd wordt. De heer De Mey verdedigde met kracht de openbare leeszaal, juist, omdat hy zelf gevoeld heeft, wat het zeggen wil als men zich ontwikkelen wil en men de bronnen niet bereiken kan. Spr. verdedigde het verzoek om gebouw en f 150 te geven. De heer Tichelman zeide het nut niet te ontkennen, maar biyfc flnantiëel be zwaar hebbenals de finantiëele crisis van Vlissingen voorby is, kan men weer zien. De heer Husod stelt een vraag, waaruit biykt, dat hy het mot finantiën eens is. De heer Merckens beschouwt de lees zaal als onderwys voor volwassenen en stelt daarom eene regeling voor, waarby voor het volgend f150 subsidie wordt gegeven behalve het gebouwmaar voor ieder volgend jaar iets minder, om de aansluitingen als lid te bevorderen, waar door de belangstelling biykt. Bestaat deze niet, dan vervalt de subsidie en daarmede de zaak. De heer Kalbfleisch verdedigde het geven van f250. De voorzitter verklaarde zich ook voor het gebouw zonder groote reparatie. De heer De Mey vroeg het gebouw plus f150. De heer Van Niftrik zeide, dat de heer Van Raalte toezegde, de noodige reparatie op zich te nemen. Het voorstel werd hierop met 12 tegen 6 stemmen aange nomen. Tegen stemden de heeren Tichel man, Kiyberg, Manse, Stuart eu-Winkel- man. By het vooratel tot het verleeaen van subsidie aan „Kuip In Hood" stelde de heer Van Hal voor het bedrag op f400 te brengen. Enkele leden achtten het niet noodlg, andere meenden niet goed ongevraagde verhooging op te dringen. Het voorstel Van Hal werd Ingetrokken, dat van B. en W. werd aangenomen. De subsidies aan de verschillende in richtingen van weldadigheid werden goedgekeurd. Over de voorstellen tot het regelen van verschillende jaarwedden werd langdurig gediscuseerd, vooral de regeling voor den gemeentebonwmeester vond, zooals zy was voorgesteld v.eel bestrijdingtot resultaat kwam men niet, het punt weid aangehouden. Met het oog op het late uur stelde de voorzitter verdaging der vergadering voor en niet, zooals aanvankeiyk het plan was, tot Vrydag- doch tot Maandagavond 8 uur, als wanneer de begrooting zal wor den behandeld. Do heer Lindeyer bracht nog weer de kwestie van uitbetaling aan een paar losse arbeiders van den vryen derden Pinksterdag te berde; later trok hy zyn voorstel in, maar algemeen erkende men voor de toekomst de wenscbefijkheid van het uitbetalen aan alle gemeente werklieden. Te Brouwershaven zyn alle scho len wegens het epidemisch heerschen der Mazelen gesloten. Omtrent het in een vorig nommer vermelde seheepsongeluk vernamen wjj nog het volgende Woensdagavond omstreeks vyf uur, woei door een plotseling opkomen den ruk wind het tjalkschip van schipper Tabak, met bieten 's middags van Bruinisse ver trokken voor de suikerfabriek St. Antoine te Oudenboscb, vóór Dintel omver. Van de zes opvarenden verdronken er drie, nl. de schipper, zyn vrouw en haar zuster, die tydehjk aan board was voor hulp iD de huishouding. De oude vader van den schipper, de knecht en een dochtertje werden gered, en in Dintelsas aan den wal gebracht. Na besprekiDg van taxatiën van in ruil af te stanen grond, wordt de ver gadering gesloten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Terhejjde, J. Djjkshooin, eand. te Delft; te HollaDdscheveld (hulppred.), W. A. Dekker, cand. te Hoofd plaat te Schiermonnikoog, H. Baudet, cand. aldaar. Bedankt voor Oud-Beyerland door P. de Looze te Waardervoor Maartensdyk (Utr.) door N. O. Bakker te Kestefen,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1912 | | pagina 5