Aambeien. Uit de Provincie. AlCNTOZAKElt' avond te 6 uur zouden aan bet werk gaan die werk hebben aan gestookt worden de ovens. De overigen zullen over 8 degen het werk weer hervatten, zoodra ook daar de vuren goed zQn. RECLAMES. Middelburg. In de onder voorzitter schap van den heer L. A. van der Harst te Middelburg gehouden jaariyksche al gemeens vergadering der »Vereeniging tot werkverschaffing aan Zeeuwsche blin den" werd ingevolge artikel 11 der sta tuten door den voorzitter verslag uitge bracht over het boekjaar, eindigende 1 Juli 1912 en de rekeniDg in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f6283.98. Middelburg. Op de te Rotterdam ge houden iiondententooiistelling verwierf een inzending van den heer A. F. A. Wagtbo alhier een reserve-prys. Goes. Tentoonstelling te Middelburg Plan 1913. De correspondeerende leden van Zuid-Beveland hebben eene sub commissie gevormd, waarvan de heer De Beaufort, burgemeester van Goes, voorzitter en de heer Timans, burge meester van 's Heerenhoek, Secretaris is. Aan elk der leden is eone bepaalde streek ter bewerking aangewezen. Goes. Hedenmorgen omstreeks half elf had op den weg naar Kloetinge dicht by Goes een treuiig ongeluk plaats. Mevrouw K. van Ierseke kwam daar door den gladden weg met naar flets te vallen, juist voor een vrachtkar. De wielen gin gen haar over den arm, waardoor dit lichaamsdeel zeer zwaar gekwetst werd. Bewusteloos werd zy de villa van den heer v. d. Bosch binnengedragen, waarna terstond heelkundige hulp ontboden werd. VHssingen. Van het stoomschip Kroon land, is Zaterdag een zoogenaamde stow away, die, gratis de reis naar Amerika wilde meemaken, te Vlissingen aan wal gezet. 'sHeer Arendskerke. Het gerucht is bevesagd. Aan de N. Z G. bericht men De vaaer van den sinds eenigen tyd ver misten J. NL, die als verpleegde uit het krankzinnigengesticht .Vrederust" te Borgen-op-Zoom wist te ontsnappen en op wiens aannouding een premie was ge steld van f 100," kreeg telegrafisch bericht dat het iyk van zyn zoon drijvende was gevonden t»y Thoiec. KERKNIEU VVS. ONDERWIJS. Hoege Raad. Gemengde Berichten. volg, dat de dood onmiddellijk intrad. BUITENLAND. LEESTAFEL, In Delft ia hedenochtend te 10 uur weer vergaderd over de hervatting van het werk; ook daar zal echter vermoedelijk de stakiDg wel opgeheven worden. De heer Van Kol ongesteld. Volgens e^n door roevrouw N van Kol, te Voor schoten, ontvangen telegram, ligt, naar Eet Volk meldt, de heer Van Kol ziek in het hospitaal te Yokohama, lijdende aan roos. Aambeien, een veel voorkomende kwaal, worden gewoonlijk veroorzaakt door verstopping, een zittende levens wijze, zwangerschap, enz. Meestentijds worden z(j verwaarloosd, totdat de hevige jeuking en stekende pijn een onuitstaan bare kwelling veroorzaken en een operatie noodig is om fistel, verzworen aambeien of verstopping van het darmkanaal te voorkomen, of doordat de patiönt geheel verzwakt is door het bloedverlies. Poster's Zalf geeft vanaf de eerste aan wending een opmerkelijk gevoel van ver lichting en rust, en zij heeft in de jaren, dat wy u haar deden kennen, haar af doende werking in het genezen van zelfs ernstige gevallen voldoende bewezen. Poster's Zalf (let op den juisten naam) is te Goes verkrijgbaar t y de h. h. de Paauw Co.. en te Middelburg b(j Joh. de Roos, Viasmarkt K. 157. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van post wissel d fl.75 per doos. Aan het verslag wordt alsnog ontleend dat de vereeniging een groot verlies leed door het overlijden van haren Ijverigen voorzitter, den heer W. J. J. Koolè, die hare belangen in wijden kring behartigde. Met dankbaarheid vermeldt het bestuur een legaat van vijfhonderd gulden, ge schonken door nu wijlen den heerJ. G. Ermeilns. In de werkinrichting werkten geregeld 7 mannelijke en daarbuiten 5 vrouwelijke bliDden. Dank zy de meerdere opbrengst der jaariyksche verloting van voorwerpen, door de blinden vervaardigd, werd het bestuur wederom in staat gesteld tot loonsverhooging te besluiten. Het bestuur brengt ten slotte dank aan allen, die op een:gerlei wijze hebben medegewerkt tot het verkrijgen van zulke verblijdende uitkomsten en gevoelt zich daardoor aangemoedigd om met steeds meer kracht voort te werken aan de ver wezenlijking van zijn doel.verbetering var het lot der blinden" en boopt, dat meerderen van hunne sympathie voor deze zoo nuttige instelling zullen blijk geven door het schenken van jaariyksche by dragen, het maken van legaten en het deelnemen aan de jaariyks te houden lotery. Zaterdagavond geraakte te Ierseke een jongedochter van uDgeveer 17 jaar in twist met een 13-jarigen knaap. Van woorden kwam 't tot handtasteiykheden, waar by de jongen zyn tegenparty met een mes beiangryke sny- en steekwon den in den rechterarm toebracht, die veel bloedverlies veroorzaakten en dringend geneeskundige hulp noodzakeiyk maak ten. By de verpachting tot het afhalen van mosselzaad aan de hoofden te IJmui- den en te Petten was de hoogste inachry- ver voor die te IJmulden de heer A. Minnebo, te Philippine voor f1067, en voor die van Petten de heer J Otten, te Bruinis8e, voor f608. Aan beiden werd het afhalen gegund. De bazaar voor Vrederust. Heden, morgen en overmorgen wordt in een tweetal zalen van het hotel de Abdy te Middelburg een bazaar gehou den, waarvan de opbrengst bestemd is voor het fonds, dat ten doel heeft de verpleegden in het gesticht .Vrederust" voor hen gepaBte ontspanningen te ver schaffen. By ons bezoek aan de zalen kregen wy als hoofdindruk den volgende: De leden der atdeelirg Middelburg van het Jonge Vrouwengilde, die den bezaar organiseerden, hebben alle eer van hun werk, en wy twyfelen niet of ook het eindsucces zal goed zyn. In de eerste zaal, die men binnen treedt bevinden zich langs de muren eenige tafels, waarop een groot aantal handwerkjes eD kinderkleertjes, gedeelte- ïyk door de leden van het gilde, ge- deelteiyk door verpleegsters en verpleeg den uit het gesticht vervaardigd. By- zonder vestigen wy de aandacht op een aantal koperen voorwerpen, allen door een der verpleegden vervaardigd, terwyi ren aantal vloermatten biyk geven vaD de handigheid van eenige andere patiën ten. Van een groote tafel lachen bloemen en vruchten den bezoekers vriendeiyk toe, en het zai byna onmogelijk zyn die tafel te paseeeren zonder te koopen. In de tweede zaal bevinden zich nog een aantal luxe voorwerpen, evenals de bloemen en vruchten, geschenken van in het werk der dames belangstellenden, die verkocht wordeD, terwyi men daar verder aantreft een sjoelbak, een grab belton, een .last not least", een prachtig door patiënten gehaakte sprei en een poppen wiegje, bestemd om verloot te worden. In een ander vertrek is de byna on- vermydeiyke theesalon ingericht, een gezellig buffet, aardige zitjes, onderhou dende gastvrouwen nooden de bezoekers en bezoeksters uit om hier wat te rusten na bun rondgangjdoorden bazaar;maar tevens hebben de aanwezigen gelegen heid konnis te nemen van een aantal photo's der gebouwen en een plattegrond der stichting, die hunne belangstelling, zoo noodig nog zal vergrooten. De eenige opmerking, die ons uit den pen moet, is dat de lokaliteiten o.i. te klein zyn, wat zeker zal biyken juist te zyn als de stroom bezoekers zoo groot zal zyn, als met het oog op het doel te hopen en te verwachten is. In den boven beschreven theesalon had hedenmiddag te twee uur de opening van den bazaar plaats by monde van ds. N. M. de Ligt. 8pr. heette allen barteiyk welkom en wees op het zeer byzondere karakter en doel van den bazar. Daar zyn 300 kran ten, die vreeseiyk ïyden en alles wordt gedaan, om dat ïyden te veizachten. De zusters hebben ingezien,dat zy niet alleen voor het lichaam moesten zorgen, maar ook eenige vreugdo moeten bereiden. Zy hebben allerlei handwerken gemaakt met het doel die later te verkoopen en de op brengst voor een fonds te bestemmen. Er is nog veel te doen. In i paviljoens ont breken nog orgels. Allerlei Cnristeiyke en nationale feesten moeten worden her dacht. Met herstellende zieken kunnen rytoeren worden gemaakt en voor dit alles is geld noodig. Men achtte het niet gewenscht den bazar te Bergen op Z om te houdeD, omdat men te Middelburg daarvan meer resultaat verwachtte. De afd. Middelburg van net Jonge Vrouweagilde trok zich deze saak aan en heeft wederom in deze een goed werk verricht Door samenwerking is thans deze groote bazar tot stand gekomen. Een tweede by zonderheid van dezen bazar is, dat niet overal gebedeld is om voor werpen by elkaar te kiygeD. Alles werd zelf vervaardigd, op enkele voorwerpen na. De penningmeester van de Ver. zal ditmaal niet veel vac het geld, dat by- elkaar gebracht wordt zien, daar het grooteDdeel8 ten go9de komt aan de Jonge Vrouwenver. t6 Bergen-op-Zoom, waarvan ds. Donner eere-voorzitter is. Rechtstreek8Che dank wordt niet ont vangen. Geen glimlach krygen de gevers er voor, want de ongelukkigen, voor wie het is, kunnen er met voor danken. Spr. vertrouwt, dat Gods zegen op den bazar zal rusten, dat Donderdagavond het resultaat groot zal zyn, en wederom het bewys zal leveren van de Cüriste- lyke barmhartigheid, die betracht is. By de opening waren tegenwoordig de leden van het hoofdbestuur en atdee- lingsbestuur van de Ver. v. Cnr. verzor ging van krankzinnigen in Had. en enkele andeie genoodigde dames en heeren. Na de opening begaven de damas en heeren zich in de zaal en nam ieder der ver koopsters haar plaats in. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Schermerhorn, A H. de Boer, eand. te Groningen. Aangenomen naar Hindeloopen (toez.) door O. W. C. v. d. Veen, hulpprediker te Schiedam. Bedankt voor Borculo door D. van Peur- sum te Eindhovenvoor Ezinge door N. W. Posthumus te Eysden. Geref. Kerken. Beroepen te Lutjegast, J. v. d. 81uis te Varseveldte Gameren, A. Voogel te Putterahoak. Bedankt voor Wirdum door J J. Wie- lenga te Waddingsveen. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Harderwyk door M. den Boer te Dordrecht. Geret. Gemeenten. Aangenomen naar Opbeusden doorG. v. Reenen te Leiden. De heer M. N. Leeuwe Jr., volontair aan de school te Renesse is benoemd tot ouderwyzer aan de openbare school te Goedereede. M. C. Van de zeevaartschool te Ostende slaagden onder anderen de heeren J. Du- gardein en C Mohn voor eersten stuur man groote vaartA. Gombert, R Volle- maere, J. Renier en O. Ma^rtens voor tweeden stuurman dito, allen afkomstig van Vlissingen. Geref. Schoolverband. Prof. dr. H. Bavinck heeft de benoeming tot lid der commissie van uitvoering van het Geref. Schoolverband aangenomen. Het mode ration ie a's volgt samengesteld ds. J. C. Sikkel, le voorzitter, prof. dr. H. Visbcher, 2e voorzitter, J. v. d. Waals, lesecr., J. Wedeven, 2e secr., ds. T. Bos, penDingm. De Hooge Raad heelt gisttren niet- ontvankeiyk verklaard het ïivisieverzoek van T. v. E., gedetineerd in de strafge vangenis te Leeuwarden, door het ge rechtshof te Amsterdam wegens moord vetoordeeld tot levenslange gevangenis straf. Bedreiging. De rechtbank te Middel burg heeft naar de openbare terecht zitting verwezen de zaak tegen J. A. de Z., redacteur van het vry-sociaiistisch week blad De Toekomst te Middelburg, beklaagd van het in dat blad opnemen van een bedreigend artikel. De bedreigde persoon is een ryksveldwachter. Een klacht tegen De Tyd. Naar de heer Q. A. van Dalsum te Hulst in het door hem geredigeerde weekblad De Volkswil mededeelt, heeft hy eene klacht ingediend tegen de redactie van het dag blad De Tyd, wegens beleediging en laster in het nummer van dat blad van I Ociobei. Klager heeft dit, naar hy zegt, gedaan voor zyn eigen eer en goeden naam, maar ook voor de eer van de be volking van het district. „Als wy wer keiyk zoui«n zyn aldus De Volkswil onder andere bezield met „een jan- senistischen papenbaat van een afval lige", als wy werkeiyk zouden zyn „een politieke en priesterhatende volksbeder ver, zooals zeer liefeiyk was geschreven, dan moet ook onze bevolking zyD een volk van groote schooiers en deugnieten door aan ons vertrouwen te schenken, dan moet ons volk door te zingen „„zyn woorden zyn edel, zyn daden zyn groot"" ongeloofeiyk vei blind zyn." Raad voor de Scheepvaart. In zyn gehouden zitting heeft ae Raad een on derzoek ingesteld in zake de aanvaring naby Dungeness op 13 September, '8 avonds tusschen het s. s. Willem V, gezagvoerder G. J. de Bruyn, reedery Kon. West Lod. Maildienst en deü loods- schoener no. 9 uit Vlissingen schipper H. Willemse. Het stoomschip was op de thuisreis van Paramaribo. Dit onderzoek is van belang omdat kort na het ongeval het gerucht heeft geloopen, dat het stoom schip onmiddeliyk was weggestoomd en geen 'notitie van het aangevaren schip had genomen, niettegenstaande de schoe ner naar den naam van het stoomschip werd eevraagd. Zelfs was de jol hst schip nog achter na geroeid, maar was er niet in geslaagd verbinding te krygen. Daarentegen werd vanwege de* K. W. I. M. bekend gemaakt, dat, volgens rap port van den kapitein, de aanvaring te wy&en was aan het niet laten zien van de zyiichteD door den loodskotter, voorts dat hy dadeiyk na de botsing, waarby de boegspriet van den kotter beschadigd werd, had laten stoppen en dat hy eerst na zich te hebben overtuigd, dat het loodsvaartuig weinig of geen schade bad geleden en toen hy begreep, dat gevaar voor de opvarenden uitgesloten was, was doorgestoomd. Verschillende getuigen werden gehoord, waarop de raad ver- klaarde later uitspraak te zullen doen. Gisternacht is te Rotterdam een man by vergissing in de Nieuwe-haven geloo pen en verdronken. Een uur later werd zyn lyk opgehaald. Een tuinman, die het ongeluk zag aankomen en den drenkeling nasprong, moest zelf gered worden. Te Muntendam is Zondag de 50 jarige L. door overmatig gebruik van sterke drank overleden. Te Heelsum is gis termiddag e8n 16 jarig meisje met een wals in aanraking gekomen, met het ge Luchtverichynsel. Wy hebben mel ding gemaakt van een lichtende bol, die* Vrydagavond tegen het vallen van den avond boven Diemen was waargenomen. Uit Vlaardingen meldt men aan de N. R. C. naar aanleiding van dat bericht Hier te Vlaardingen is waargenomen op den zelfden tyd Vrydagavond, by nog halfdonker, en prachtige zg. schapen wolken-lucht het trage voorby trekken van een lichtbol met roodgloeienden staart gaande (of liever komende) van O.Z.O. en in de richting van het W.N.W. welke op de hoogte van de Poolster Ineens uiteenspatte- In tegenstelling van de „vallende sterren" die vluchtiger „ver schieten", was het aan den hemel voor by trekken van den lichtbol tamely k traag. Aangehouden. De man, die verdacht wordt aan den burgemeester van Amster dam een dreigbrief geschreven te hebben, is, zoo meldt het Hbld. aangehouden. Muiterij. Het s.s. Ophir,dat Zaterdag van Batavia te Rotterdam is aangekomen, beeft te Semarang 21 man van zyn be manning wegens muiteiy moeten achter laten. De bemanning is voor de verdere reis aangevuld met Chineezen. Ontslagen. De gemeenteraad te Doornspyk besloot gisteren met 7 tegen 3 stemmen den gemeente-ontvanger, in verband met de gepleegde onregelmatig heden in het financieel beheer in die gemeente, te ontslaan. Brand op de Koninklijke boederij. Zondagavond, even 7 uur, werden de burgemeester en de politie per telefoon in kennis gesteld, dat er brand was uit gebroken in de Koninkiyke boerdery op het Loo. Het bleek, dat het een schoor steenbrand was, die weldra door de aan het paleis aanwezige brandspuit gebluscht werd. De oorzaak is nog niet bekend. De firma Kreymborg er ingeloopen. In een vorig no. maakten wy melding van den uitslag eener prysvraag, uitge schreven door de bekende firma A. Kreymborg A Co., eigenares van een zestiental groote kleedingmagazynen in verschillende steden van ons land. De prysvraag betrof het leveren van een bydrage in verzen of proza ter bevor dering van den wereldvrede, onder be oordeeling van den heer Hilhorst, en wy wezen er op, dat een van de drie be kroonde gedichten, ingezonden door den heer A. J. Weber te Deventer, letteriyk overgenomen is nit „De Planeeten" van J. J. L. ten Kate. Waar het hier betrof het overnemen van eei gedicht van een zoo bekenden dichter als Ten Kate, viel moeiiyk uitsluitend te gelooven aan opzetteiyk bedrog van de zy- de van den inzender, en vroeg de Dr agister Crt. dan ook, of soms de opzet dezer pry8vraag zóó door de firma gekozen kon zyn, in de verwachting dat haar prysvraag nu wel algemeen besproken ^zou worden. „Reclame gaat soms langs wonderiyke wegen". Naar aanleiding van de ontdekking ontving zy een brief van de firma Kreymborg, waarin zy o.m. schrytt: „Wy stellen er prys op te verklaren, „dat wy ons by de beoordeeling van de „voor een bekroniDg in aanmerking ko- „mende inzending van elke inmenging „hebben onthouden en deze geheel over- „gelaten aan den in het boekje genoem den heer Hilhorst. Dat de inzending „van den heer Weber niet origineel is „hebben wy dezer dagen eerst bemerkt „en zyn dus volkomen te goeder trouw. „Over het feit, dat de heer Hilhorst als „letterkundige het plagiaat niet bemerkt „heefc, zyn wy nog met dezen heer in „correspondentie. De heer Weber heeft „werkeiyk zyn rywiel als prys reeds „ontvangen. „Hoe zich deze zaak, die ons byzonder „pljniyk is, verder zalafspinnen, kunnen „wy op dit oogenblik nog niet voorzien, „maar in ieder geval gelooven wy U „reëel genoeg om nu reeds onze firma „in zoover in eere te herstellen, dat u „als tegenbericht ook den korten inhoud „van dit schrijven zult willen opnemen. „Wy hebben bewyzen in handen, dat „wy in deze niet de minste schuld heb- „ben, maar er z.g. «ingeloopen zyn De oorlog. Podgoritsa is tot nu toe het voornaamste punt van de oorlogsopera- ties tusschen de Turkeü en Montene- grynen. De laatsten moeten niet erg fortuiniyk gevochten hebben. Althans in de buurt van Podgoritsa, waar de gevechten nog steeds voortduren, waren de Turken aau de winnende band. Ook by Toezi vonden bloedige gevechten plaats. Een overval van Montenegrynen in de omgeving van de zee en het meer van Skoetari, werd door de Turken af geslagen. We zien, dat de Montenngrynen nog geen snelle vorderingen maken en nog niet zoo ver de Turksche grenzen over schreden hebben. De weerstand, die zy ondervonden, bleek niet mee te vallen. Alle versterkingen ovqf de geheele linie Skoetari Toezi-Berana werden doorslechts 1300 Turken verdedigd. Het getuigt voor de buitengewone dapperheid (of roeke loosheid) van deze zwakka Turksche bezettingen, dat de Montenegrynen met hun aanzieniyke overmacht in bun over val van vier dagen nog geen noemens waardige vorderingen hebben gemaakt, dat zy zelfs voor Berana tot den terug tocht gedwongen werden. Koning Nikita van Montenegro zou bevel gegeven hebben de vyandeiykheden voorloopig te staken. Zeker, om met nieuwe kracht de linie te forceeren. De andere Balkan-Staten. Tusschen Turkye en Servië is thans eenfeiteiyke oorlogstoestand ingetreden. De Turken, zeer vermetel, zyn S rrii binnengerukt en hebben daar de Servische troepen aan gevallen Na een lang gevecht werden ze teruggeslagen, doch het vechten duuit nog voort. Griekenland hepft in den vorm van een ultima um aan Turkye gevraagd, om de aangehouden koopvaardyscnepen los te laten en de reeders schadeloos te stellen. De uitslag kan niet twyfeluchtig zyn. De oorlog staat voor de deur. Bulgarye staat op het punt om op het eerste teeken den algemeenen aanval te beginnen. Het afbreken van de betrek kingen tot Turkye is onmiddeliyk te wachten. Eergisteravond zyn de laatste voorbereidende maatregelen genomen. Alles helpt mee voor de belangen van den soldaat. Men heeft de leerlingen der scholen uitgenoodi'd om pluksel en zwachtels voor de gewonden te vervaardi gen de trams helpen bet rooie kruis. Vrouwen vervangen brandweerlieden en wegwerkers, opdat de mannen ten stryde kunnen trekken. De mogeiykheid om nog tot overeenstemming te komen, a- ht men uitgesloten. De Turken zyn intusschen verbazend oorlogsgezind. Een gezindheid, die over slaat in een zucht tot plunderen en ver woesten. Naar het heet zouden zy het Bulgaarsche consulaat te Monastir ge- plunderd hebben. Het is te begry pen, dat onder deze om standigheden alle gelegenheid om nog tot e9n minnelijke oplossing te komeD, afgesneden wordt. De mogendheden. Nog is het antwoord van Turkye op de DOta der mogendheden niet overhandigd. Men verwachtte wel, dat het heden zou gebeuren. De Turksche regeering zon in dit antwoord zeggen, dat zy de nota der mogendheden niet opvat als een inmenging, doch als een vriend- scbappeiyke raad. We kunnen het byna niet gelooven. Intusschen zal Turkye toch wel zoo vry zyn met dien raad weinig of neen rekening te houden. Rusland, het machtige Rusland, heeft zyn bestraffende stem laten hooren. Montenegro heeft verkeerd gedaan door van de Russische politiek af te wyken en aan Turkye den ooilog te verklaren. Dat zal Montenegro duur te staan komen. Rusland zal de 2'/a millioen, die het jaariyks betaalt voor de staatsschuld, inhouden, te beginnen met November. Van deze straf is aan koning Nikita kennis gegeven. Hongarye zou volgens de bladen de Donauvloot uit Boedapest gezonden heb ben en zyn twee legercorpsen, geheel gemobiliseerd hebbon. Italii-Turkye. De toestand zou ge lukkig wat minder gespannen zyn, hoe wel iets definitiefs niet bekend is. Men krygt echter den indruk, dat de laatste conferentie, die van gistermiddag, de kwestie een flink eind in de goede rich ting vooruit heeft gebracht. Ei behoeft geen vrees te bestaan voor verstoring van den vrede onder de Euro- peesche mogendheden. De diplomaten te KonstantiDopel zijn van meening, dat Turkye niet meer zal antwoorden op een ultimatum van Italië, daar de Turken gevoelen, dat men hen uit Europa wil weipen. Zy zouden daar om vastbesloten zyn aan allen het hoofd te bieden. Dit is echter diplomatentaal, zy hebben gelukkig niet den toon aan t) te geven. De Spoorwegstaking in Spanje. De beambten van de zufde'yke maatschap- py, behalve de machinisten en de stokers hebben den arteid hervat. Aanslag of Roosevelt. Uit New-York wordt geseind, dat een socialist een aan slag op den ex president heeft gepleegd, te Milwaukee, waar de heer Roosevelt in een hotel vertoefde. De man wachtte in de straat tot de heer Roosevelt zyn hotel zou verlaten. Toen deze op straat ver scheen loste de boosdoener een revolver schot. Gelukkig waren de verwondingen Diet ernstig. (Zie onder Telegrammen Griekenland proclameert de inlij ving vn Kreta. Da Krétenzer afgevaar digden namen zitting in de Kamer. Veni- zelos verklaarde, dat de regeering het tot aansluiting ny Griekenland genomen besluit aanvaardde en verklaarde uit- drukkeiyk, dat er voortaan.één enkele Kamer zou zyn voor Kreta en Grieken land. Daarop noodigde hy de Kretenzef afgevaardigden uit, naar Kreta terug te keeren om daar de nieuwe verkiezingen vo'gens de Grieksche grondwet voor te bereiden. Ten slotte verklaarde Venizelos, dat Griekenland, ondanks zya verlangen naar vrede, maar moreel en materieel sterk ook door de hulp der verbonden staten, alle gevaren het boofd zal bieden, zeker als het is van de overwinning. lel. Tydeiyke dingeu in het licht der eeuwigheid. Een laatste groet uit de schritteiyke nalatenschap van Otto Funcke. Kampen, J. H. Kok. Ds. Funcke te Den Haag heeft dezen «laatste groet* uit de schrifteiyke na-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1912 | | pagina 2