- TELEGRAMMEN. Uit de Provincie. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. FINNENLAND Zoo spreken de bondgenooten der libe ralen voor 1913. En hun beheerschers meteen. O, 003 volk gaat zulk een heerlijke toekomst tegemoet, als de linkerzijde het in 1913 wint, als heel het leveD onder den ban ligt van den schrik van de sociaal democraten. Arnhem. De knecht van den kermis reiziger B., die er met f270 van zijn baas vandoor was, is te Utrecht aange houden. Amsterdam. In beginsel is men tot overeei-stemming gekomen omtrent den grondslag, w arop sam nwerking zou kunnen worden verkregen aoor de vrij zinnige partyen, de vry-liberalen, de li- beiale Unie en den Vrljzinnig-democra- tischen bond. Amsterdam. Geslaagd (cum laude) voor het tweede gedeelte candidaats examen in de Tneologische faculteit van de Vrije Universiteit de heer O Kappenaal, af komstig van Stad a. h. Haringvliet. 's-Gravenhage. Hedennacht is er brand uitgeoroken in de typografische inrich ting van het ministerie van oorlog. De biand sloeg weldra hoog op. Om half drie ontdekte men het gevaar, doch door het krachtig optreden van de brandweer was men om half 4 reeds den brand meester. De snelpersdrukkerij werd geheel vernield. De aanweiige voorraad papier verbrandde. Mede is verloren gegaan kostbaar kaartenmateriaal, w.o. ook de steenen, waarop geteekend zijn de kaar ten van de staatscommissie tot kanali- seering van de Maas in Limburg. Men vermoedt, dat de brand is ontstaan door een doorgebrande vulkachel, waardoor de rekken, waarop de typografische stee nen lagen, instortten en deze verbrij zel ken. Podgoritsa. De Turksche stelling by Detsiti is door de Montenegrynen ge nomen. De Turksche commandant, de officieren en een aantal soldaten hebben zich overgegeven. Konstantinopel. By Berana leden de Montenegrynen een nederlaag. De stryd wordt voortgezet. De Montenegrynen, die de Turksche stelling te Podgoritsa aan vielen werden teruggeslagen en vervolgd. Een aanval van de Bulgaren had plaats te Sogontchouk In den nacht van 7 October hebben de Grieken een rost aangevallen. By zon derheden ontbreken nog. Een telegram uit Uskub meldt, dat Serviërs een vuur openden op een Turksche troepenafdee- ling, en hunne grensposten versterkten. Londen. Volgens een by de Lloyds ontvangeD telegram uit New-York is net Engelsche stoomschip Dunholme aldaar geheel door brand vernield. Mede de En gelsche s.s. Saxoline en Pawillax, terwyi andere schepen ook nog door het vuur aangetast werden. Belangryke schade is ook toegebracht aan steigers en loodsen. Konstantinopel. De wet waaiby offi cieren verboden werd zich by een poli tieke party aan tesluitm, is opgeheven. Jan en alleman. Ieder is in deze eeuw van reizen en trekken voorzien van dienstregelingen, reisgidsen, reiswyzers of hoe ze anders mogen heeten. Ieder, niemand uitgezonderd, heeft ze noodig, al kunnen niet allen zich de weelde van 'n Baedeker veroorloven. Begin October wordt de markt door heeren uitgevers weder voorzien van de halfjaariyksche uitgaven. Tnans gewordt ons Littooy's Reiswy- zer en Handelsgids voor Zeeland, een netjes uitgevoerd boekske. Het heeft geen nut hier den geheelen in houd op te sommen. Volstaan we met de mededoeliDg, dat het een uitmuntend bruikbare gids is voor Zeeland, in 't byzonder voor Terneuzen en Zeeuwsch- ViaaDderen. Middelburg. Gisteren werd aan M J. Maa.seu aluiei, by den Prov. Stoomboot- dienst op de Ooster-Scheide, namens den Alg. Ned. Politiebond de zilveren medaille uitgereikt wegens 20-jangen dienst by de Rykspolitie. ^Middelburg. Door Gedep. Staten is ter prov. gnifk tot adj.-commies der le kl. benoemd dhr. J. F. Magendans alhier. Goes. Door het Algemeen Armbestuur alhier is aan de afd. Goes van „Het Groene Kruis" een gift van f500 ge schonken voor het aanschaffen van lig- tenten ten gebruiffe van ïyoers aan tuber culose. De daarop vereischte goedkeuring van Gedeputeerde Staten dezer provincie is vei kregen. Goes. Van H. M. de Koningin-Moeder ontving de vereenigiDg „Zusterhulp" Afd. Goes, een gift van f40. Goes. Gistermiddag omstreeks vyf uur hao oy den Opril een botsing plaats tusschen de motoi fiets van den heer Van Dellen alhier eo betiy wiei van een werkman, in dienst by de waterleiding. Het rywiel was geheel vernield. De heer Van Dellen liep nog lichameiyk letsel op. Zijn been heeit hQ ernstig bezeerd. Goes. Aan den tuinbouw-wintercursus, welte in de tweeda helft van October a.s. vanwege de Afdeeling Zuia-Beveland der Nederlandscho Pomologische ver- eeniging te 's Heer Aiendskerke geopend wordt, zal door 16 leerlingen deelgenomen worden. Goes. Utile dulci. Gaarne verwyzen wy naar de advertentie Bioscoop-avond in dit nummer. Verdere aanbeveling is na- tuuriyk overbodig. Dat belooft wati Twee aangename en leerzame avoDden 1 En voor de kinderen nog aparte byeenkomsten. De topgangsprys is heusch geen be zwaar. Moge de opkomst zeer groot zyn. Goes. Vanwege een dames comité, be staande uit het bestuur der Vereeniging „Ziekenhulp" alhier en enkele dames o.w. mevr. De Ruyter-de Wildt en mevr. Van Buren zal alhier Maandag 2i Oct. in de socie'eit V. O. V. een bazaar ge houden woideD ten bate der Mariasticb- ting te Nunspeet van genoemde vereeni ging. Als een byzonderheid, die juist nu by de pogingen tot behoud der Walcher- sche kleederdracht, wel aandacht verdient vertelde men aan de M. G. het zeldzame geval van een burgermeisje dat verkee ring heeft met een boerenjongen, en nu het boerinnenkostuum gaat dragen. Biykens opgave in de St. Grt. van het aantal gevallen van besmetteiyke ziekten iü de week van 2 tot en met 8 October ter kennis gekomen van den centralen gezondheidsraad kwamen in dat tydvak in Zeeland voor1 geval van typhus ot febris typhoidea te Clinge, 's-Gravenpolder, Oud-Vossemeer en Ril- land-Bath1 geval van diphteritis te Duivenjyke en te Middelburg eD 2 ge vallen van die ziekte te Ouwerkerk. Westkapelle, By den landbouwer N. V. alhier is een koe gestorven, hoogst- waarschyniyk door het eten van te veel „kwade" aardappels. M. G. By K. B. is de vereeniging Brou- wersche Bouwvereeniging, gevestigd te Brouwershaven, toegelaten als vereeni ging uitsluitend iu het belang' van ver betering van de volkshuisvesting werk zaam. Borssele. Woensdagavond had de koop man Kiyger, thuiskomende uit Goes met een geladen kar het ongeluk, by bet uit stappen een misstap te doen, zoodat by langs de trede op de straat viel. Klagende over hevigen pyn en niet kunnende loo- pen droegen een paar omstanders hem in huis. De spoedig ontboden geneesheer constateerde, dat een spier boven het heupbeen erg gekneusd was. Serooskerke. Door bet bestuur van de vereeniging tot onderlinge hulp by het ontstaan van brandschade „Helpt Elkan der" te Serooskerke, is aan de brandwt er te Oostkapelle eea premie toegekend van f 15, wegens betoonden yver by den brand aldaar in den nacht van 23 op 24 Sept. 1.1. Vllsslngen. In de heden gehouden vergadering van den gemeenteraad van Vlissingen waren de volgende stukken ingekomen Een' verzoek van J. M. Wessel, G. A. Heidoorn en J. F. ten Hacken, omeene "salarisregeling te willen vaststellen voor de ambtenaren werkzaam ten kantore van den Gemeente-ontvanger. Een geiykluidsnd verzoek van E. van Bel, werkzaam als ambtenaar ter Con trole der belastingen. Een verzoek van een zes tal weduwen, die uit de Zeemans- en visschersbeurs trekken, om de inkrimping dier beurs te doen ophouden en haar een beetje meer uitkeering te doen genieten. Adres santen zyn overtuigd ook te spreken .namens de andere trekkenden. Het ook in andere gemeenten inge komen ongezegelde adres van de Neder- landsche vereeniging van schoolartsen. Een adres van 65 bewonrrs der Gla- cisstraat, waarin gewezen wordt op de slechte verlichting dier straat, gevraagd wordt om meer lantaarns of het aan brengen van twee of meer booglampen. Door den georeentebouwmeester is aan vankelijk een teekening gemaakt voor het aanbrengen van booglampen, doch later een van het plaatsen van meerdere lantaarns. Een mededeeling van de oprkhting van den Koopmansbond „Handelsbelang" ten doel hebbendg den handel in groen ten en fruit tot meerderen bloei te bren gen. Het bestuur van dien boDd ver zoekt by het vaststellen van reglemen ten voor de ve'ling met het bestaan van den bond rekeaing te wiilen houden. Een verzoek van het bestuur r ver eeniging Zeevaartschool om de subsMie der gemeente over 1912 alsnog met f 108.50 te willen verhoogenzulks in verband met de voor de Provinciale sub sidie gestelde voorwaarden, dat door de gemeente Vlissingen en door belangstel lenden te zamen ten minste f2415 per jaar worden bydrageD. Een adres van het uitvoerend Comité van de in 1913 te Middelburg te houden tentoonstelling, waarin verzocht wordt daarvoor geschikte stukken en voorwer pen uit het archief der gemeente tydeiyk af te staan en deze niet aan een buiten- landsche tentoonstelling af te staan, waartoe ook een verzoek moet zijn inge komen, vervolgens vraagt het comité eene bydrage uit de gemeentekas van f 1000. Eervol ontslag werd verleend aan dr. H. E. Becht als leeraar aan de H. B. S. en Handelsschool en aan A. T. Uffelie als oDöerwyzer aan school C. Vervolgens hadden verschillende be noemingen plaats. Ten eerste van een onderwyzer aan school D., waartoe aanbevolen werden de heeren W. H. M. d' Haens te Hulst, J. Lampert te Ritthem en W. Heyt te Zoutelande. Benoemd de heer W. H. M. d' Haens te Hulst met 16 stemmen de beide anderen verkregen iedrr 1 stem. Ten tweede eene onderwyzeres aan school B. aanbevolen werden de dames E. Rozemond, te Rilland, R. de Vries, te Honger Smilde en E. Drogtrop te Denekamp. Benoemd mej. E. Rozemond te Rilland met 10 stemmen. Mej. De Vries verkreeg 1 stem, mej Drogtrop 7. Tot tydeiyk leeraar in de geschiedenis en staatsinrichting aan de H. B. 8. en Handelsschool werd benoemd de heer A. Veenstra te 's Gravenhage. B->sloteD werd tot den verkoop van 24 M* gemeentegrood in het Villapark aan den Koudekerkscben straatweg om te gebruiken als tuingrond aau J. C. HeiDe alhi'er voor f120. Behandeld werden vervolgens nog de voorstellen Een voorstel van B. en W. om eene hulpklasse van school F te vestigen in een lokaal der voormalige school C. By dit voorstel wyzen B. en W. er op dat thans mer hulpklassen bestaan, drie die onder het toezicht van het hoofd van school A en een die onder dat van. het hoofd van school F. is gesteld. Een voorstel van B. en W. om aan de firma C. BottiDg en zoon tegen ver goeding van f 1 per jaar verlof te ver- leenen tot het plaatsen, van een ry wiel- rek op het trottoir van het Post- en Telegraafkantoor. Aldus werd besloten. Een voorstel van B. en W. om aan de directie van het Circus Wilke tegen eene retributie van f 2.50, het marktgeld inbegrepen, in de maand Maart 1913 haar circus op te slaan tot het geven van 4 of 5 voorstellingen. Wederom een voorstel tot splitsing van de derde klasse der Hoogcre Bur gerschool; hetwelk luidt als volgt; In de vorige vergadering werd het voorstel van B. en W. tot splitsing van de 3e klasse van de Hoogere Burger school in twee parallelklasse verworpen. B. en W. zouden na dit votum niet andermaal met eenzelfde voorstel komeD, ware het niet dat sedert dien de toe stand nog ongunstiger is geworden daar het getal leerlingen hetwelk aanvanke- ïyk bedroeg 27 voor volledig onderwys en 1 voor eDkele vakken, is geklommen tot 28 voor volledig onderwys en 3 voor enkele vakken. Het gevolg hiervan is dat de plaatsruimte te kort schiet, het geen vooral by het teekenonderwys tot bezwaren aanleiding geeft. De commissie voor de functiön advi seerde tot aanneming van dit voorstel. Het volgend voorstel was om den buitengewonen leeraar aan de H. B. S. dhr. A. Koppejan, tot gewoon leeraar te benoemen. B. en W. grondden dit voor stel op het feit, dat als buitengewoon leeraar geacht moeten worden zy, die aan de school niet hunne eenige of hoofd werkzaamheid vinden, maar in den regel daaraan mindgr dan 10 uur per week les geven. Indien de splitsing der 3 ie klasse door gaat, zou het aantal lesuren van den heer Koppejan 20, en indien dit niet het geval is, 17 bedragen, en volgers de geldende regeiia; zyn salaris resp. f1700 of f1580 bedragen. Om da dienstjaren aan de burger avondschool te kunnen medetellen, stel len B. en W. echter voor de oude ver ordening nog toe te passeD, waardoor 'het salaris resp. f1730 en f1590 zou bedragen. De commissie van de finantien adviseert tot aancemiag van het voorstel. Een voorstel om afwyzend te beschik ken op het verzoek van de weduwe A. Mos, wiens man concierge aan de buigeravondschool was, om steun u't de gemeentekas, op grond dat alsdan oflbiiiyk tegenover andere personen zou worden gehandeld en de pensioenrege ling het niet toriaat. üe meerderheid der commissie van fiuantiën was voor de minderheid tegen net voorstel. De rekeDing vaD den Viissingsch-Kou- dekerkschen straatweg ovar 1911, aan- wyzeDü in ontvang f1099 31 en in uit gaaf f839.65; de begiooting van dien weg voor 1913, in ontvangsten en uit gaven geraamd op f 1155,20, en een at en overschry ving op de begrooting 19 U van dien weg werden alle goed gekruid. Teneinde te geraken tot eene behoor- lyke verbreeding van den Boulevard-de Ruyter, ter hoogte van de bomvrye ka zerne, was het noodig het houten raster werk te verplaatsen onmiddellijk tegen den keermuur langs het exceicitieplein. Daar het ryk bereid is om de verplaat sing van bedoeld hek wei k goed te keuren onder voorwaarde dat de keermuur worde opgehoogd en het onderhoud van het hekwerk voor rekening der gemeente kome en daar B. en W. deze voorwaar den alleszins biliyk achteD, stellen zy voor eene overeenkomst in dien geest met het ryk aan te gaan, Vervolgens een voorstel om voor de kosten van stichting van het gebouw voor groenten- en fruitveiling, een tyde- lyke geldleening aan te gaan uitenyk tot 81 December 1913 tot een bedrag van te hoogste f 10.000. De commissie van de finantiën advi seert tot aanneming van dit voorstel. Goedgekeurd werd een voorgestelde wy- ziging in de gemeentebegrooting voor 1911. Vervolgens een uitgebreid voorspel van B. en W. om, teneinde de hand-Is- cd kantoorbedienden in de gelegenheid te stellen zich ook theoretisch te bekwa men, te besluiten tot de oprichting van een voorbereidenden cursus en een han delsavondcursus, te breDgen onder het herhalingsonderwys voor jongens. Tenslotte kwam ter tafel de reeds ge publiceerde verordeffing op het gewicht van het brood, terwyi nog beschikt werd op reclames hoofdeiyken omslag. (De beslissingen over de bovengenoem de vooretellen, voor zoover niet genoemd, melden wy in ons volgend nummer, evenals hetgeen verder nog ter tafel mocht komen.) Heinkenszand. Raadsvergadering op Donderdag, des namiddags ten 2 ure. Alle leden waren tegenwoordig. Na ope ning der vergadering en lozing der notu len, welke onveranderd worden vastge steld, doet de voorzitter, de burgemeester, mededeeling van diverse ingekomen stuk ken. Een adres van de Vereeniging van Schoolartsen, betreffende geneeskundig schooltoezicht, wordt, als zynde onge- zegeld, terzyde gelegd. Op een ingekomen verzoekschrift van de Vereeniging van oud leerlingen der Landbouwwintercur sus, gevestigd te 's-Heer Arendskerke, wordt overeenkomstig het advies van B. en W. besloten net nieuwe lokaal der o. 1. school in gebruik af te staan tot het houden van 8 lezingen iu be mestingsleer gedurende dea winter 1912- '13, tegen vergoeding voor verwal ming en verlichting van gemeentewege. Op een verzoekschrift om gemeenteiyke subsidie ten behoeve van de Christelyke bewaarschool alhier wordt gunstig be schikt, en wel tot het verstrekken van een jaariyksche subsidie van f25 tot wederopzeggings toe, te beginnen met 1 Januari 1913. Op een verzoek c m een bydrage voor een in den loop vaa het volgend jaar te Middelburg te houden tentoonstelling van Zeeuwsche kleeder drachten, etc., (,/Plaa 1913") wordt af wijzend beschikt. Met algemeen goed vinden wordt voorts besloten tot terug gaaf van te veel betaalde belasting over 1912 aan diverse personen. De begrooting van het Burgeriyk of Algemeen Arm bestuur, dienst 1918, wordt goedgekeurd op een totaal bedrag in ontvang en uit gaaf van f825.79, met een post voor onvoorziene uitgaven van f23.99. Ter voorziening in de vacature, welke op 1 Januari 1913 wegen8 periodieke aftreding van dhr. W. van den Dries Jobsz. in dit bestuur zal ontstaan, wordt dhr. W. van den Dries Jobsz. herbenoemd. De ge meentebegrooting, dienst 1912, wordt gewyz.gd in verband met de 8e storting ad f5900 op de aandcelen der gemeente in de Naaml. Venn. Wateil. Maatsch. »Zuid-Beveland", en met de te verhoogen posten van „Teruggaaf van belasting" en „Aandeel der Gemeente in de kwade posten". De gemeentebegrooting, dienst 1913, wordt vastgesteld op een totaal bedrag in ontvang en uitgaaf van f30920 88 met een post voor onvoorziene uitgavtn van f223,76. Een suppletoir kohier H. ,0., dienst 1912, wordt vast gesteld op een bedrag van f66,90 met 17 aanslageneveneens een suppletoir kohier hondenbelasting, dienst 1912,-op een totaal van f6,75 met 6 aanslagen. Hierna sluiting der vergadering. Rilland-Bath. Door den burgemeester alhier, aen heer Lucasse, werd heden een schoolfeest gegeven aan de kinderen der openbare lagere scholen te Rilland en te Bath. Ze werden getracteerd op choco lademelk en koekjes eu ze kregen ook een cadeautje mee naar huis. Onder de traktatie zongen de kindoren toepasse- ïyke liederen. Na in optocht het dorp rond gegaan te zyn, keerden ae kinde ren voldaan huiswaarts. Vrydag wordt dit feest gevierd in de school in den Volckerpolder. lerseke. Het aantal aansluitingen aan de Waterleiding valt bier zeer me de. Hadden er aanvankelijk slechts tien zich opgegeven thans is dit aantal ïeeds gestegen tot ongeveer-150 en men denist, dat de 200 wel zal worden bereikt. lerseke. Alnier w orden maatregi len genomen tot oprichting van een Uhriste- ïyk Historische Kiesvereemging. Van de Ned. Herv. Kerk werken 47 personen mede, van de Evangelische gemeente 14 en van de Oud Gereformeerde gemeente 8 leden. Ned. Herv. Keik. Beroepen te Noorden, J. Dykshoom Az., cand. te Delfcte Ter Aar, F. G. Hospers te Workum; te Schoondyka, N. W. Posthumus te Eysden. Wemeldlnge. Donderdag heeft alhier de stemming plaats gehad ter zake van de verkiezing van vier gemachtigden in het kiescollege, wegens periodieke aftreding op 31 Dec. 1912. Van de 256 stemgen ch- tigden waren er 84 opgekomen. Van de aftredenden zyn herkozen de heeren Hu- brecht Fossen met 82, Johs. Oudeman met 80, Jacs. de Zeeuw met 73 stemmen, ter wijl in de plaats van den heer A. Wabeke, die wegens hoogen leeftyd niet meer in aanmerking wenschte te komen, nieuw gekozen is de heer Jacs. Wabeke Az. met 7ö stemmen. Zeeuwsche Herv. Broederkrans. De Zeeuwsche Herv. Bro\1erkrans houdt een vergadering op Maandag a.s. des voormid dags teD 10 ure in „8t. Joris* te Middel burg. Aan de orde is: De Prediker, in leider d<* M van ïmpel te Middelburg; b. Is ccéperatie eer, der middelen tot op lossing van het sociale vraagstuk Wat hebben christenen daarvan te denken en kunnen zy er aan meedoen Inleider ds. H. C. Hogerzeil te Vlissingen. Geref. Kerken. Beroepen te Velp, R. M. Westerink te Voorburg. De heer v. Arkel is niet beroepen te Koog-Zaaudyk. Ook niet in de Ned. Herv. Kerk aldaar. Geslaagd aan de Technische Hooge- school te Delft voor scheikunde propae- deutisch de heer E J. de Veer; en voor weg- en waterbouwkunde de heer W. P. C. Hennequin; aan de gemeentelyke uni versiteit te Amstudam geneeskunde prop. examen de heer C. P. Vogelaaraan de Ryks universiteit te Utrecht Rechtsge leerdheid doctoraal examen de heer C. E. "B. C. Stern. Naar De Rott. verneemt, zal de eerste steenlegging van de Dr. A. Kuyper-School te Rotterdam ge chieden door den Minis ter van Staat dr. A. Kuyper zelf op 16 October a.s. Salarisactie. Het hoofdbestuur van den Ned. bond van gemeenteambtenaren heefü een uitvoerig gemotiveerd adres gericht tot den minister van bin nenland- sche zaken, met het verzoek te willen medewerken tot een verbetering van de vaak veel te lage bezoldiging van alle gemeenteambtenaren. Z. K. H. de Prins der Nederlanden vertrok gisteravond met den trein van 8.57 per Hollandsche Spoor van 's-Gra venhage om zich via Vlissingen naar Londen te begeven. H. M. de Koningin heeft aan de commissie te Utrecht tot leniging van den nood der gezinnen van in het Vosse- gat by Utrecht verdronken miliciens f 100 doen toekenden. Byzondere telegrammen in geheim schaft, m .t bestemming naar Servië, worden niet meer toegelaten. Telegram- met. voor Turkye zyn aan vertraging onderhevig en mogen slechts op risico van de afzenders worden aangenomen. De telegrafische gemeenschap tusschen Turkye en Montenegro is opgeheven. RECLAME 8. Rheumatische pijnen. Rheumatische pynen vertoonen zich het sterkst by verandering van het weer. Zy worden veroorzaakt door het .urinezuur, dat ten gevolge van niet beboorlyke werking der nieren, in het lichaam ach terbleef en zich kon kristalüseeren in de spieren en gewrichten. Verschietende pynen die zich nu eeDs hier, dan weer daar doen gevoelen, treden op. Wanneer de onzuiverheden zich eenmaal vastge steld hebbeD, Is het lichaam door zijn natuuriyke bronnen zelden in staat om haar te ver wy deren en indien aan de nieren geen hulp geboden woidt, hoopt het urinezuur zich meer eD meer op. De pynen worden ondraageiyk, de patient kan zich ten slotte niet meer bewegen, de gewrichten worden verwoest, terwyi de handen knobbels gaan vertoonen en misvormd worden. De ziekte kan zich tot een chronische kwaal ontwikkelen. Het is daarom vau belang om by het optreden van de eerste pijn in de lendenen en gewrichten Foster's Rugpyn Nieren Pillen te gebruiken. Door hun verster kende invloed op de Dieren bewerken zy, dat deze organen hun werk naar be- hooren verrichten, en voortdurend en geregeld het urinezuur uit het lichaam afvoeren. Te Goes verkrygb. by de bh. de Paauw Co.en te Middelburg by Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel A f 1,75 voor één, of f 10. voor zes doozen. Eischtde echte Fos- Ler>y Hugpyn Nieren vre'g0rt elke doos, d,e niet voor- zien is van neven- thadfc hark. staand handelsmeik. PBEDfKUEURTKN til do IVe s. Ili-.r v. Gemeenten op T.uid en XVooi-d BevelBtid. Zondag 13 October 1912. Goes, voorm. 9,30 ds. Sieinz, nam. 2 uur ds. De Vries, beide beurten bedieniDg H. Avondmaal, avor.d 6 uur ds Homburg, Dankzegging. Lc kaal Wy ngaardstraat voorm. 9,30 ds. De Vries. Baarland, voor- en nam. ds. Meloen. Biezelinge, 9,30 en 2 uur as. v. d. Belgen. Borssele, nam. 2 uur ds. v. d. Waal, bed. H. Doop. Cats, 9.30 en 2 uur ds. Moerman. Cortgene, vrm. 9,30 leeskerk, nam. 2 uur ds. Andreae.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1912 | | pagina 2