Laatste Berichten TELEGRAMMEN. MARK KERKNIEUWST Westkapelle. Ds Aalders hoopt Zon dag 27 Oct. a.s. alhier afscheid te preeken. ONDERWIJS. Parijs. I 8c> twee der inzittende dames, de gezusters 61. uit Luik, werden gedood. De 72-jarige moeder, de weduwe Gelis, werd zeer erns'tig verwond. Zjj is thans eveneens overleden en haar lijk zal in Luik ter aarde besteld worden. Het ongeluk kostte dus aan drie personen het leven. Te Gestel is een elfjarig knaapje by het aanhaken van een goederenwagen aan de tram er onder geraakt. Hem werd een arm afgereden en h|j bekwam le vensgevaarlijke kneuzingen. Te Hapt krabde een vrouw een puistje open waar door bloedvergiftiging ontstond. Onder vieeselijke pijnen is zij, moeder van zeven kinderen, overleden. Gisterennacht heeft het in Gelder land zoo bard gevroren dat de velden geheel wit waren, en op sommige plaat sen, o. a. te Renkum, de slooten en de laaggelegen velden met een ijskorst wa»en overdekt. Dit geldt ook voor Twenthe. De wa teren waren daar des morgens met een ijslaag van twee centimeter bedekt. Vele vruchten leden groote schade. In een restauratie kwam dezer dagen iemand, die grooten eetlust had. Hij be stelde een biefstuk met aardappelen, en kreeg een klein stukje vleesch met een massa aardappelen. De eigenaar van de restauratie liep door de zaak en sprak ieder een vriendelijk woordje toe. „Hoe heeft u de biefstuk gevoDden vroeg hij onzen vriend. „Door n-ijn bril op te zetten," ant woordde deze. Tegenspraak. De burgemeester van Gendringen had in de jongste gemeente raadsvergadering onder toejuiching van alle 13 raadsleden, onder welke drie „protestanten", verklaard dat den bewus ten Zondag (22 Sept.) mr. v. d Laar die zich door onvoorzichtige, deels onjuiste bejegening der R. K. in betrekking tot de Gendringsche kermis en het alcohol vraagstuk b(J een deel der R. K. bevol king had stinkende gemaakt, in geen enkel opzicht was gescholden of gedreigd geworden. Mr. v. d. Laar vertelt dit echter in zijn jongste no. van De Beukelaar anders. H|j schrijft: «(Ik) werd bij het huiswaarts keeren uit de kerk begeleid door een joelenden, scheldenden, ons uitjouwenden troep. Telkens klonk het onder meer: schoft, hij moet den zak in, hij moet de Strang (rivier) in. Deze laatste dreigementen kwamen reeds voor in een vroeger ont vangen anoniem schrijven. Op zoo schan delijke wijze werd ik dus bejegend. Ter- wjji men daarbij n36* listig overleg aan overtreding der Strafwet trachtte te ontkomeD, door een strooman vóór den troep te laten schreeuwen en springen, voor wien deze beleedigingen en dreige menten dan zoogenaamd bedoeld kon den zijn. „Legt men nu de verklaring (van den burgemeester) naast de feiten, die op dezen Zondagmiddag plaats vonden, de schandelijke bejegening, die ik onder vond, dan geldt van tweeëD één: óf de Burgemeester heeft in een officieele ver klaring volslagen on <vaarheid gesproken, óf hij verschuilt zich in dit officieele stuk achter de onware praktijken van een advocaat van kwade zaken, door de geuite beleedigingen dan zoogenaamd voor den strooman bedoeld te achten." Van een juffrouw, een padvinder, een ouden heer, een heide- en een oranje- bloempje. 't Gebeurde op Koninginnedag 1012 in een onzer groote garnizoensplaatsen. Een juffrouw, gewapend met een snoe zig manoje, trekt er op uit om haar oranjebloempjesaan den man of vrouw te brengen. Ze ontmoet op haren weg een heidebloempjes verkoopenden pad vinder, een Napoleon in den dop, en er ontspint zich het volgende gesprek. De juffrouw: «Dag jongeheer, mag ik D een oranjebloempje verkoopen De padvinder: „Dank u zeer juffrouw, ik gevoel mij niet geroepen de Chr. Mil. Tehuizen te steunen, ze zijn niet van nationale beteekenis en brengen in stede van vrede, niets dan verdeeldheid in den lande...." (Hij kende zijn lesje zooals u ziet, uitnemend.) De juffrouw „Dit spyt mfl zeer, maar mag ik dan een heidebloempje van U hebben De padvinder: „Als 'tu blieft, juf frouw De juffrouw :«„Wat kost dit?" De padvinder: „Een dubbeltje, juf frouw." De juflrouw„ziedaar,een kwartje voor de goede zaak". De padvinder, ten hoogste verbaasd «Dank U wel, dame." De juflrouw„U zult my immers niet kwalijk nemen, dat ik nu een wederdienst van U vraag 1Koopt U nu een oranje- bloempje van my 1* Des padvinders verbazing stijgt, doeh hij kan niet anders dan aan dit verzoek voldoen. Natuurlijk is hij welopgevoed genoeg om voor dit bloempje een kwartje te betalen. De juffrouw«Wilt nu zoo vriende lijk zijn ïw heidebloempje op m(jn borst te steken De padvinder„Heelgaarne,juflrouw 1* en het geschiedt. De juflrouw „En is het nu mij geoor loofd uw oranjebloem te spelden op uw borst 1" De padvinder wil pretesteeren, maar zijn protest wordt teruggedrongen door eeD gevoel van welwillendheid tegenover een zoo aardig en vriendelijk jongedame- tje en by onderwerpt zich gewillig aan haar weDsch We weten niet of hy de bloem lang gedragen heeft, we hopen het, maar dat hy een gevoelige les in verdraagzaamheid gekregen behoeft wel geen nader betoog. De juflrouw vervolgt harpn weg, en komt een ouden heer tegen. Natuuriyk wordt ook hem een bloempjeaangeboden. De oude heer: „Maar juffrouw, hoe komt U er by, geld te vragen voor de Ohr. Mil. Tehuizen, inrichtingen die een politiek-kerkeiyke kleur dragen en waarin het clericalisme hoogty viert. Ik ben een vryzinnig man en wensch in geen geval deze Chr. stichtingen te steunen. Ik acht haar nut zeer t wyleiachtigNeen, dan voel ik meer voor de nooden van de men8chen in de West, die alles verloren hebben en voor een goed deel honger moeten lydeD. Had u heidebloempjes, ik zou er gaarne een van U koopen en een gulden betalen De juffrouw,0 meneer, ik kan da- deiyk uw wensch vervullen. Wilt u het myne overnemen voor een gulden?Als 't u blieft 1 De oude heer staat een oogenblie ver legen, doch moet zyn woord wel gestand doen en koopt het bloemetje voor een gulden. De juffrouw steekt het op zyn jaseh zegt„Zie zoo meneer, U hebt een heide bloempje, en ofschoon lk in medegevoel voor onze arme natuurgenooten aan de overzyde van den Oceaan geenszins by U wensch achter te staan, zoo zult u me toch zeker niet kwaiyk nemen, dat ik de opbrengst van myn heidebloempje bestem, voor de Chr. Mil. Tehuizen Tableau 1 En zoo is het geschied dat een libe rale padvinder en een vryzinnige oude heer - in geenendeele het beeld vau onze Nederlandsche vryzinnigen, van wie zeer velen ons gaarne steunen dank zy de handigheid van een aardige jonge dame, een bydrage gaven voor de in standhouding van onze Tehuizen. Ned. Krijgsman. De %lgemeeue spoorwegstaking in Spanje heeft al bloed gekost, en wel te Alicante. Een locomotief van een goede rentrein, die bestuurd werd door een machinist, die met de remmen niet kon omgaan, reed tegen een stootblok aan en beschadigde den muur van de vesti bule van het station. Drie personen wer den gedood en twaalf gewond, waarvan twee ernstig. De nalatenschap van koning Leopold Het Journal de Bruxelles deelt mede, dat twee Weensche schuldeischers een verzoek hebben ingediend om by den minister van justitie beslag te mogen leggen op de bezittingen, die aan prinses Louise mochten worden toegewezen. De processen zullen waarschyniyk worden gevoerd voor Fransche rechtbanken. Turkye heeft gisteren aan de be schermende mogendheden medegedeeld, dat het zyn troepen uit Samos tt rug- trekt, nu de rust op het eiland verzekerd is door de oorlogsschepen der mogend heden. Naar verder wordt medegedeeld, is men teruggekomen van het denkbeeld om Kreta opnieuw te bezetten. Te Trenton (Amerika) is de vlieger Walsh ten aanschouwe van een massa publiek van een hoogte van 2000 voet doodgevallen. Mevrouw Bramwell Booth. Deze merkwaardige vrouw is in 1861 te Biaina in Zuid Wales geboren, en was de oudste dochter van een dokter. Oorspronkeiyk lid van de Angicaansche-kerk kwam zy reeds op haar 19e jaar onder den in vloed van het Heilsleger. Twee jaren lang hield zy verbiyf in Parys. Daar verloofde zy zich met den heer Bramwell Booth. Haar huweiyk werd in October 1882 in Engeland voltrokken. Nadat zy een diensttyd als cadet in haar vader land had volbracht, ging zy ten tweeden male naar Parys. In dien tyd had het Leger een asyl voor gevallen meisjes opgericht in Whitechapel. De oprichting biervan was vanzelf in haar werk ge gaan van een e>geniyk plan of ontwerp was geen sprake geweest. Het was een ingeving geweest van eene heilsoldate, aangesteld om de namen en adressen van vrouwen en meisjes op te teekenen, die op de zondaarsbank waren gekomen. Deze goedhartige vrouw stond, zoodra zy bemerkte dat velen van de nieuwe bekeerden woonden op plaatsen nog slechter dan welk tehuis ook, deze arme schepsels toe, in haar eigen kamer te slapen, en hielp ze aan werk. Deze heil soldate, zelf moeder van zeven kinderen, waarvan nog een aan de borst, zette haar reddingswerk voort, terwyi haar gansche gezin zich beperkte tot brood en water, om de opneming van twee of drie meisjes per nacht mogeiyk te ma ken. Toen Bramwell Booth, het hoofd van den staf van het Leger, zyn aan dacht vestigde op dezer, toestand, zond hy zyn echtgenoote naar Whitechapel om deze zaak ter hand te nemen. De inrichting werd oveigebracht naar een grooter gebouw in Han bury Street, waar sommige van de moordenaars van Whi techapel hun donker bedryf uitoefenden. Telken dage bracht mevrouw Booth een bezoek aan deze straat, en het reddings werk nam zoodanig in omvang toe, dat men verplicht was drie tehuizen op te richten in den Navarino Road en een vierde in den Graham Road. Met Kerst mis 1889 stonden zeventig tot tachtig vrouwen onder mevrouw Booth's hoede, en sindsdien is het werk steeds uitge breid. Mevrouw Booth heeft zich door haar ambteiyke plichten nooit laten af houden van haar huishoudelyke be moeiingen noch van de zorg voor hare kinderen. Moeder van vyf kinderen, hield zy het opzicht over de lessen en maakte zelf de kleeren van haar kroost, daar het inkomen zeer schraal was. Desniet temin heeft zy veel in het openbaar ge sproken. Het is wel een sterk bewys voor haar zedelyke kracht enhaargees- teiyke en lichameiyke hoedanigheden, dat zy in staat is geweest zooveel te- geiyk tot stand te brengen. Toch zou iemand, die dit zwak en tenger figuurtje met het fljngevormde gelaat heeft opge merkt, toen zy het ïyk van den generaal volgde naar zyn laatste rustplaats op het kerkhof van Abney Park, in haar niet die in vloedry ke en werkzame vrouw vermoeden. Het staat te voorzien, dat zy in haar nieuwe positie van „Leger- moeder" aan de vrouw in het Leger een nog uitgebreider en verantwoordeiyker werkkring ,zal verschaffen dan deze thans reeds bezit. Mevrouw Beam well Booth is door haar levenservaringen tot de over tuiging gekomen, dat door de toekenning van het stemrecht aan de vrouw vele dringende hervormingen ten bate van vrouwen en kinderen zouden worden bevorderdook verwacht zy veel heil van vrouweiyke rechtsgeleerden en vrou- weiyke politieagenten. N. R. C. Maandag is te Middlesbrough in Engeland een geesteiyke gestorven, die veel van zich heeft doen spreken. Het is de aartsdeken Colley, van wien men zich zal herinneren dat hy in Januari van dit jaar in zyn kerk te Stockton zich in een doodkist met een glazen deksel heeft laten ronddragen, om by zyn leven den aanblik van zyn eigen begrafenis te kunnen genieten. Aarts deken Colley is plotseling gestorven, terwyi hy op weg was naar het congres der Anglikaansche Kerk dat deze w^ek b|jeen is. Zyn ïyk heeft hy, zooals men zich herinnert, vermaakt aan de medische faculteit van de universiteit van Bir mingham, opdat de studenten het kun nen gebruiken, „als ik er klaar mee ben." Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kortgene, J. F. Lysen te Ankeveen (N. R. Cte Oude Tonge, J. G R. Langhout, cand. te Hilversum te Oud-Beijerland, P. de Looze te Waarder; te Leiden, dr P. Plooy te Tielte Montfoort, dr J M. Ph. Schippers te Huizen. (Yliss. Crt.) Geref. Kerken. Tweetal te Haamstede, F. J. v. d. Ende te Westkapelle en C. Staal Fz. te Ooster- land. Evang. Luth. Kerk. Aangenomen naar Breda door F. J. Delerkauf te Winschoten. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Kornhorn door M. Kor- mans te Sneek. Vllssingen. De voordracht voor on* derwyzer aan school D bestaat uit de heeren W. fl. M. d'Haenst te Hulst, J. Lamport te Ritthem, en W. Heyt te Zoutelande. Geslaagd voor het propaedeutisch examen werktuigbouwkunde aan de Technische Hoogeschool de heer J. v. Noppen en W. A. F. 8chot. De Beukelaar betuigt haar inge nomenheid met de benoeming van prof. Lohman, al keurt zy af de benoeming van een jeugdig man „bulten de voordracht om". Dat dit laatste geschied is, wisten wy niet- Wy hadden het tegendeel be grepen uit een bericht in de groote bladen. „Maar voegt De Beukelaar er aan toe «aldus kan door de benoeming van een nog jongen man van buiten gewone gaven, voor het Hooger Onder wijs in zekeren zin blyven bewaard, wie anders hiervoor licht verloren ging. En waar men nu den staat van dienst wat sober achtte, en een niet by uitstek gun- stig oordeel over het proefschrift van den heer Lohman naar voren bracht, zy toch ook openiyk uitgesproken, dat men ons voor eenige jaren den student Lohman den kDapsten jurist van zyn tydgenooten noemde. Aan zulk een oordeel van uit den studentenkring zelf mag zeker gewicht gehecht. De heer B. C. de Savornin Lohman heeft zich in zyn jeugdleven de belydenis van den Christus niet geschaamd. Zoo zy hy, staande op deze belydenis, ook in dit zyn zoo gewichtig ambt, tot zegen voor ons volk". j De heer Gobits, Rectoi van het Is raëlitisch Seminarium, die als zoodanig den Opperrabyn Dr. Dttnner opvolgde, klaagde by gelegenheid van zyn instal latie in de Hoofd Synagoge over den •nmiskenbaren achteruitgang van de religie by de Joden van het tegenwoor dige geslacbt, en zeide in dat verband „de openbare zoogenaamd neutrale schooi draagt voor een belangryk deel de schuld van den achteruitgang van den gods dienstzin by de Joodsche jeugd". Merkwaardige woorden Niet dat wy het niet wisten integendeel, deze waarheid is ons al lang bekenden het was altoos ons scherp verwyt tegen de openbare school dat zy aan de jeugd ont hield, wat voor haar het beste was, en dat zy de religie ondermynde Maar merkwaardig is het, dat dit woord in de groote Synagoge door een opperraboyn is uitgesproken. Geref. Kerkbode. Dr. A. Koijper Ja. Wijlen Dr. Düaner zelf heeft het In •en brochure nog vr|| wat scherper geiegd. (Red. „Zeeuw"'.) Een Batakker, die de Nederl. hoofd akte haalt. R. Soetan C. Sp., de Batak- sche onderwyzer, die voor acht jaren ongeveer naar Nederland kwam, met het doel hier hst examen voor ambtenaar B.B. te doen, doch op aanraden van in vloedry ke zyde ging studeeren voor de hoofdakte, is 24 Sept. j.l. er in ge slaagd deze te behalen. Hy is de eerste der in Nederland studeerende inlanders, die zich deze bevoegdheid heeft weten te verwerven, terwyi hy in 1911 te Lei den ook de akte voor 't Maleisch haalde en de laatste jaren als leeraar voor deze taal aan de handelsscholen te Rotterdam en Haarlem werkzaam was. Hy hoopt nu weldra naar zyn geboorteland terug te keeren en daar in het belang van zyn landgenooten werkzaam te zyn. Onge- twyfeld zal de regeering dezen kranigen maD, die bewezen heeft met lofwaardige volharding de bereiking van zyn doel na te streven, daartoe op de bestmoge- ïyke wyze in de gelegenheid stellen. Domburg. In de heden Zaterdag ge houden zitting van den gemeenteraad onder voorzitterschap van dhr. burge meester, was ingekomen een verzoek schrift van den Bond van Ned. School artsen om een betere regeling van het geneeskundig toezicht op besmetteiyke ziekten met het oog op den toestand der lagers scholen. Dit adres werd, als zynde ongezegeld, ter zyde gelegd. Door een drietal ingezetenen was voor den tweeden keer een bezwaarschrift ingediend tegen het plaatsen vaa een urinoir in de naby- heid hunner woning. Op hun verzoek werd door den Raad weer afwyzend be schikt. Met 4 t°gen 2 stemmen werd tot doodgraver benoemd Joost de Voogd Mz. Vooraf had de voorzitter de verdiensten opgesomd van wyien den vorigen dood graver Jacob Meyer die op 28 April 1875 als zoodanig was aangesteld. Besloten werd op een verzoek van den A. N. W. B. tot het plaatsen van naambordjes niet in te gaan. Vastgesteld werden de reke ning 1911 en de begrooting 1918 van het Burgariyk Armbestuur en de gemeente- begrooting van 1918 De Raad besluit tot het instellen van ean onderzoek naar de kosten voor bet dagelyks ophalen van vuil en asch der woDingen. De besprekin gen omtrent de benoeming van een ge meentegeneesheer werden in geheime zitting gehouden. Middelburg. Heden is hier aangeko men van Karlstad (Zweden) het stoom schip «Bergholmen", met een lading ge zaagd en geschaafd hout voor de firma I DE BROEKERT k Co., alhier. Donderdag hield de Geitenfokver- eenigirg „Vooruitgang", 't Zand gem. Koudekerke, haar algemeene vergadering, besloten werd om deel te nemen en met f10 steun te verleenen aan de groote Geitententoonstelling, die de Kring Wal cheren hoopt te houden in de maand Juni 1913. Kantongerecht te Middelburg. Voor het Kantongerecht te Middel burg had zich hedenmorgen te verant woorden de melksiy tater M. E. deV. uit Vlissingen, beklaagd van het verkoopen van melk, die niet aan de gestelde eischen voldeed, welke aan volle melk worden gesteld. De deskundige G. C Baert onderzocht het op 26 Juli van bekl. genomen monster en meent, dat er water by de melk was gedaan. Bekl. ontkende beslist, en zeide dat het zeker in de melk geregend heeft. De Kanton rechter wees er haar op, dat het in J uli droog was. Daar er in Vlissingen veel slechte melk verkocht wordt en de man van bekl. reeds veroordeeld werd, luidde de eisch zes dagen hechtenis. Beklaagde zeide dat zy haar vonnis niet aannam en zy door den inspecteur van politie Meerendonk gezocht wordt. De byna 19-jarige J. W. A. uit Middel burg was op 18 Mei niet opgekomen voor de keuring van de Nationale Militie, toen hy om half 9 uur present moest zyn. Bekl. zeide dat hy een schip naar Veere moest jagen en niet op tyd terug was. De Kantonrechter wees hem er op, 1 dat hy vooruit had moeten uitrekenen of by terug kon zyn. De getuige Hammacher secretaris van den keuringsraad zeide dat bekl. heel den dag niet verscheen en ook geholpen zou zyn als hy te laat kwam. Eisch f5 of 8 dagen. Vsi volgens stond terecht het bestuur der coöperatieve winkelvereeniging Eigen Hulp te Vlissingen, beklaagd van het niet hebben van aankondiging „Marga rine" op een pakhuis in de Beursstraat aldaar. Als vertegenwoordiger van het bestuur, en als gemachtigde van zyne medebestuursleden trad -ie heer J. Str. op die erkende, dat op de bedoelde deur niet het opschrift margarine droeg of de boter waarvan de verbaliseerend zuivel- visiteur monster nam, kunstboter was weet hy niet, daar hy by de monster neming niet tegenwoordig was. Verder wees de heer 8 er op, dat de bestuurs leden menen met in den zin der wet handelaren te zyn. De getuige S. Tietema, boekhouder der coöperatie was by de monsterneming tegenwoordig en deze geschiedde als In het verbaal geconstateerd is. Op den winkel is wel margarine gezet om moei- ïykheden te voorkomen maar niet om dat men zich verplicht achtte. Getuiga heeft direct een bordje aangebracht, ook ter voorkoming van moeiiykheden. De ambtenaar meende, dat het feit overtuigend bewezen is, en wees er op dat de coöperatie althans de winkelhou der reeds meer veroordeeld werd. Door coöperatie tracht men zich boven de wet te stellen en hiertegen meent de ambtenaar zich te moeten verzetten. Volgens het O. M is een handelaar ieder, die tusschen den producent en den kooper staat met het doel winst tema ken. Hier geldt het eene zaak met 800 klanten en men kan dus de winkelier hier niet uitschakelen. De eisch luidde voor ieder der vyf bestuursleden f3 of 3 dagen. De heer Str. wees er nogmaals op dat de aard der coöperatieve vcreenigingen er op wyst dat zy geen gewone handels zaken zyn. Ook werd er door hem en den boekhouder nog op gewezen, dat inzake de ongevallenwet de coöperatie in het geiyk gesteld en thans geheel ver- sekeringsvry is. De winkelier K. J. v. H., 42 jaar, te Middelburg, was in verzet gekomen van het vonnis van 20 April jl. waarby hy wegens overtreding der boterwet werd veroordeeld tot f 100 boete subs. 14 d. h. Op een vraag van den ambtenaar zeida bekl. dat hy nog steeds boerenboter ver koopt, doch nu slechts van zes boerin nen in plaats van dertig boerinnen, an hy niets meer by koopt. Op een tweede vraag zeide bekl. slechts een soort boter te hebbenhy ontkent onder de markt te verkoopen, maar hy koopt wel eens uit Goes of Breskens voordeeliger dan te Middelburg en verkoopt dan ook voor deeliger, de Goesche boter is dikwyis beter dan de Walchersche. Bekl. is in verzet gekomen, omdat hy 13 April ongesteld was. De ambtenaar eischte bevestiging van het vonnis. Bekl. maakte aanmerking op da wyza van monsterneming. Het monster wordt niet ingepakt en verzegeld in byzyn van den verbaliseerde. Het kan dagelyks voor komen, dat hy boter verkoopt, die niet aan het vetgehalte voldoet. Toen bekl. met het prutsverhaal in kennis werd ge steld, heeft hy van boter van dezelfde boeren monster doen nemsn, en deze boter, die er waterig uitzag en niet lekker van smaak was, voldeed toch aan de ge stelde eischen. Verder wees bekl. op de meening van den heer Zwagerman ten dezer zake en op het door hem ontvangen antwoordt van den minister van Handel, enz., waarin deze toezegt, dat de ambte naren met de goede trouw van de hande laren rekening zal houden. Bekl. biyft beslist volhouden, dat hy machteloos staat om te voorkomen slechte boter te hebben. De ambtenaar zegt, dat hem bekend is, dat bekl. wel goede en slechte boter ver mengt. Bekl. verzet zich tegen deze beschul diging; by maakte wel stukjps boter van onder .garantie gehalte roomboter, maar heeft zich nooit aan vervalschingen schuldig gemaakt. Hy is zedeiyk over tuigd geen slechte waar te verkoopen, en houdt vol ter goeder trouw te zyn. Nog een boterzaak volgde, nameiyk die tegen de gebroeders Ter H. uit Wierden, die boter verzonden naar Cats via Middelburgin laatstgenoemde plaats werd monster genomen, en de boter vol deed niet aan de gestelde eischen de boter had slechts 79.5 -79.9 vetgehalte. De eisch tegen beM., die niet verschenen waren, luidde f10 of f10 dagen voor ieder. De ambtenaar zeide in deze zaak van de goede trouw overtuigd te zyn. Wegens het dragen van een dolkmes, waarmede h'j onder den invloed van sterken drank zyne moeder en zuster dreigde, werd tegen L. uit Middelburg f 25 of 10 dagen met verbeurdverklaring van het dolkmes geéischt. Amsterdam. Heden morgen Is alhier de 34-jarige F. 8, die aan den gpvel van een huis werkzaamheden verrichtt«, op de straat gevallen. Hy stierf op hetzelfde oogenblik. Delft De stakende arbeiders in de giasoiazeryen vergaderden gisteravond tot definitieve vaststelling hunner ei schen. Men hoopt daardoor een spoedige oplossing van 't geschil te verkrygen. gevolge dei gendbeden een ultima Berlijn. dat Duitse habben de Balkan qua is insgeiyk ryksche reg zullen zich wyziging v gen om in voorkomen mogen dhed Time blad, Ri La Riv De 18e J weer mooi hoofd red act gevolgd doe van den „Geknecht geeft een ie geeft een dienst" met waarin 't la A. L. v. H. g „By de sch; heid (dr. J. geeft weer rubriek »W nemend voc raadsel, me boeken iD zahn. Voort be P gang voor zondheid", ne Vragenb kunde* gei bladzyden v getal, achtei bonden wor gevers zich schrift in oi trekkelyker met zooveel theus volgt, dere lezers Christeiyke Filipp der. Filippus o kalenders vc met deze ui van vlugheic zytjes kebbe kinderen, m< nieuwe verh 1813 zyn ve ook het schi jaar eenige De voorzytje het premiebi van ds. Doe! minden Nier arbeid by de waardeering Premie ook Geiyk mei der ook in door gemakki De Vri ds. J. 8c handel. Ook deze De reproduc hot strand te van de vissc de inzet Vooral de photo's by is fijn. Dit terecht voor zyner lezers een verjaring een heel j^ar haar (of hem nieuwen jaar] Alle boekhan bestellingen Vellingsve ei 1 r 1, Be M Appels Aardappelen Ulenf i,2o a f 5.60, Joodepere Witte Ribbing alle» per HL Polteau - -• Bordeau Spruiten 20 druiven 3o Meioenen 1. 12 c, Roode ren id. 1 c Ulsc,_ 18 a 20 c, kerboonen Cj alles pi Katoten 3 1 c, Seldery a i 40 c a 21 id. 2 Witte per Postel 85 a! grle 116 alles 1 a 8 Oude Tarw far we f9,— 8,75 Nieuwe Zomergerst <«.- Af 10, Voererwten nen f 9 aPpelen Alles 50 f< 1, K f a f Koolza 1 f2.— per 10

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1912 | | pagina 2