kerknieuws" onderwijs. buitenland. Gemengde Berichten. laat zich begrepen. Het mag wel een wonder heeten, dat voerman en paarden er zoo zonder letsel afkwamen. De inzittenden in du auto namen niet eens de moeite naar het ongeval te gaan kflken, maar reden rustig verder. Gaarne ruimen wy een plaatsje in voor onderstaande mededeelingen. Centraal Bureau van Weldadigheid. Vanwege dit Bureau worden in de pro vincie Zeeland thans inzamelingen ge houden, voor christelijke scholen, Evan- gelisatiën, en philantropischeinstellinken o.a. voor de christelijke bewaarschool te Zierikzee, en de Evangelisatiesereeniging te Bansweert. In de onderscheiden Zeeuwsche dis tricten zijn als Correspondenten opge treden voor GoesJ. de Jonge Jr.Hon- tenisse: ds. J. Willemse predikant te KruiningenLand van AxelJ. C. Jansen H. d. 8. te Driewegen Middelburgmr. J. W. GoedbloedNoord-BevelandM. Hoordij ke, notaris te CoiynsplaatOost- burg: ds. J. J. H. Visch, predikant te St. Kruis; Tkolen: I. van Es, bui ge- meester te Scherpenisse. Colijnsplaat In de heden gehouden raadsvergadering is alhier benoemd tot hoofd der openbare school dhr. H. Blok van Kruiningen, thans hoofd der school te Egede gem. Hellendoorn. Verder werd nog benoemd tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim de heer P. Beine thans tijdelijk hoofd der openb. school alhier. Terneuzen. Men heeft dezer dagen de opmerking gemaakt dat op de begrooting van het hoofdstuk justitie voor 1918 niet voorkomt een post voor het bouwen van een nieuw Kantongerechtsgebouw alhier. Van bevoegde zijde werd ons medegedeeld dat dit een gevolg is van de nog steeds hangende kwestie omtrent de ruiling van gronden tusschen het Ryk en de Gemeen te. In verband hiermede wordt nog onder handeld over de plaats, waar het gebouw zal worden gezet, zoodra dit is beslist, is het plan de bedragsn voor den bouw aan te vragen. Zei. Rilland. Gisteren 27 September had ten raadhuize de installatie plaats vaD den nieuwbenoemden burgemeester, den heer L. J. Lucasse. Zooals men weet is deze een zoon van ons Eerste Kamerlid Mr. Lucasse. Het was dus een vreugdedag voor de Rillanders. Het was te begijjpen, dat er wel een feestelijk karakter aan gegeven zou worden, al vermeed men aanvanke lijk veel, ruchtbaarheid. De bewoners der stationsbuurt hadden spoedig een commissie bij elkaar, om te trachten door het oprichten van een eere poort te toonen, dat de heer L. J. Lucasse welkom was als burgemeester der ge meente. Onbegrijpelijk gauw hadden zij hunne maatregelen getroffen. Met groote letters stond in het midden van de poort Welkom, daarboven tus schen groen en bloemen twee engelen, een schild dragende met het volgende opschrift Gelukszon schijn' op al Uw wegen, Trouw en liefde zij Uw deel, De Heer schenk' U zijn rijken zegen Op Uw werken groot en veel. Alom was er vlaggetooiAan een en ander was wel te zien, dat het een ge wichtige dag was. Ken nieuwe burgemeester te instal- lseren was hun een onbekende zaak, daarvoor had hun geachte afgetreden burgemeester te lang dat ambt bekleed. De heer van Gorsel heeft met zijn ge meentenaren medegeleefd, met hen lief en leed gedeeld. De stemming deed ver moeden, dat ook den heer Lucasse vriend schap en toewijdiDg zal ten deel vallen wanneer hU in alles des heeren van Gorsels opvolger is. Met den trein van 1.42 kwam de bur gemeester aan. Ter verwelkoming waren aan het station aanwezig de wethouders der gemeente, de heeren Van der Wei ff ea burijn. Het muziekgezelschap „RiJ- landia", met het vaandel voorop, was mede aanwezig. Onder de tonen van de muziek' ging het gezels< hap door de eerepoort naar het raadhuis, waar men sm 2 uur aankwam en reeds de overige raadsleden bijeen vond. Even later arri veerde per auto de familie van dan heer Lucasse. Toen allen bijeen waren, richtte de heer Van der Weill zich tot hei hooge gezelschap en Bprak o. a. de volgende woordenMij nebeeren, zooals u bekend is werd in de vorige vergadering het Koninklijk besluit medegedeeld, houden de de benoeming van den heer L. J. Lucasse tot buigemeescer van Rilland- Bath. Ik heb de eer mijnheer Lucasse op dit oogenbiik aan u voor te stellen. In handen van Z.E. den Commissaris der Koningin in onze provincie is door hem den vereischten eed afgelegd en is hij daarmede in het ambt van burge meester dezer gemeente bevestigd. Mijnheer Lucasse, hartelijk wensch ik U geluk met deze benoeming en hoop dat de vervulling van het ambt \an Burgemeester U zeer veel genoegen zal brengen, dit zal zeer zeker de beste waarborg voor ons zijn, dat Uw optreden als hoofd der gemeente deze in de eerste plaats ten goede komt, want wij hebben de plaats onzer inwoning in den loop der jaren lief gekregen tn dragen met klem nare belangen op in Uwe bijzondere zorgen, steeds waar het geldt deze be langen te behartigen en daardoor de gemeente vooruit te brengen, zult gij verzekerd kunnen z(jn van de krachtige medewerking van den Raad. Moge het U gegeven zijn in deze richting vele jaren deze gemeente te mogen besturen, zoodat gijzelt en het komende geslacht de vruchten van uwen arbeid zult kunnen zien en genieten. Moge het U gelukken door de handhaving van het recht en hst betrachten der billijkheid, te worden een waar Vader der gemeente. Ook U, mevrouw en manheer Lucasse, wensch ik geluk met de benoeming van uwen zoon tot Hoofd dezer gemeente Moge de goede God het U geven vele jaren getuigen te zijn vau zijn richtig bestuur, waardoor deze gemeente zich krachtig ontwikkelen kan. Mijnheer de Burgemeester, laat mij thans U de teekenen Uwer waardigheid overhandigen. Draag deze meteere, vele jaren laDg, tot bloei der gemeeme en hare inwoners ten zegen. En hiermede installeer ik U als Burgemeester en ver zoek ik U bet voorzitterschap van deze vergaderiDg te wilien aanvaarden. Deze toespraak werd door den Burge meester als volgt beantwoord Mjjne Heeren 1 In de eerste plaats breng ik mijn dank aan Hare Majesteit de Koningin voor m|jne benoeming tot Burgemeester dezer gemeente; aan Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken, voor de daartoe gedane voordrachten aan den Commissaris der Koningin in deze provincie voor de mjedewerking. Dè,n be tuig ik mijn dank aan den oudsten Wethouder, den heer C. v. d. Werfi, voor de hartelijke woorden, zooeven na mens Wethouders ea Leder van den Raad tot mjj geriont. Ik wil wel zeggen, dat ik eenigszins huiverig was, op m(jn leeftijd, naar deze betrekking te vragen, zulks met het oog daarop, dat ik zou moeten opvolgen een man van ervaring, als dm Oud-Burgemeester Van Gorsel, die zoovele jaren met eere en toewijding aan het hoofd der Gemeente heeft ge staan, maar ook, omdat deze gemeente zeker niet als onbelangrijk kan worden beschouwd. Toch hoop ik, en zal het mijn streven zijn, met al mijn krachten, onder Gods zegen, de belangen der Ge meente te behartigen. Onpartijdig en zonder aanzien des persoons, hoop ik mijn ambt waar te nemen. Zal ik echter deze betrekking naar behooren kunnen vervullen, dan heb ik daartoe den steun noodig, zoowel van de Wethouders als van de overige Leden van den Raad. Ik hoop dat met behoud van ieders zelf standigheid, ook bij verschil van ge voelen, de verhouding sieeds een aan gename zal zijn, daarbij alleen en voor alles de belaDgen der gemeente voor het oog hebbende. Daarbij reken ik ook op den steun van den heer Secretaris, met wien ik dageljjksch zal moeten werk zaam zijn, hopende dat onze samen werking een aangename zal zijn en voor de belangen der gemeente bevorderlijk. Tevens vertrouw ik, dat ook met de overige ambtenaren der gemeente een steeds aangename verhouding zal be staan. Ten slotte reken ik ook op den steun en voorlichting van U, mijnheer Van Gorsel als oud-burgemeester, waar dit zal noodig zijn. En hiermede, eindig ik, en aanvaard ik mijn ambt als burge meester dezer gemeente, mjj in Uwe welwillendheid nogmaals aanbevelende. Daarop verkreeg de oud-burgemeester de EdelAchtb. heer J. J. van Gorsel het woord Deze herinnerde aan zijn 30-jarig burgemeestersambt, hoe hij met den raad had samengewerkt, hoe bij steeds den steun heeft gehad van den raad en de ingezetenen, die hem het steeds aan genaam en gemakkelijk hebben gemaakt. Hij hoopt dat de nieuwe burgemeester in datzelfde voorrecht zal mogen deelen en waar een samenwerking bestaan zoo- als bij dat steeds heeft mogeD onder vinden, daar twijfelt hij niet of ook de Dieuwe burgemeester .zal de gemeente Riiland-Bath liefhebbén en tot verderen bloei leiden. Hiermede was de plechtigheid geëin digd en ging het gezelschap uiteen. Toen het zich weer huiswaarts begaf, liet het Rilland in feestelijke stemming achter. Het Stbl. no. 293 bevat een Kon. besluit van oen 14den dezer, tot ver nietiging van het besluit van Gedepu teerde Staten van Zeeiand, van 7 Juni 1912, waarbij, toepassing van arti kel 26, negende lid der Drankwet, en met gegrondverklaring van het door J. Th. Roland ingestelde beroep, burge meester en wethouders van Viissingen worden uitgenoodigd, alsnog de door voornoemden Roland gevraagde wijziging aan te brengen in zijn akte van de ver gunning voor den kleinhandel in ster ken drank en in het afschrift daarvan. Dit besluit rust op de overwegingen: dat burgemeester en wethouders van Viissingen b(j besluit van 12 April 1912 hebben ingetrokken de vergunning voor den kleinhandel in sterken drank van J. Th. Roland; dat Gedeputeerde Staten van Zeeland het door voornoemden Roland tegen dat besluit ingestelde beroep niet-ontvanke- l(jk hebben verklaard by een besluit van 7 Juli 1912, na welk besluit de vergun ning moest worden geacht niet meer te bestaan dat artikel 26 der Drankwet wel de mogelykheid opent, dat in de akte van een vergunning voor den kleinhandel in sterken drank en in het afschrift daar van door burgemeester en wethouders wyzigiDg wordt gebracht en ingeval van weigering door buigemeester en wet houders beroep op Gedeputeerde Staten toelaat dat het evenwel in stryd is met voor meld artikel, tot burgemeester en wet houders by een beslissing in beroep het verzoek te richten tot wijziging van de akte en van het afschrift van de akte eener vergunning, die als niet meer be staande moet worden beschouwd. Zierikzee. Ten beboeve der Oudheids kamer is ontvangen, v&i mevr. De Vrieze (geb.) Vorstheu vel Labrandeenige fraaie dameskleedei'm uit bet eind der 18e of het begin der 19e eeuw, benevens een z.g.n. .valhoed" voor kinderen van den heer F. Capslleeen sieriyk besneden vaandelatok met figuren van touwwerk, vogels, enz,, uit het jaar 1884, benevens in bruikleen twee steenen koelkannen van den heer P. Z. van der Linde te Dreischor: een stuivertje van Holland van 1738. Z. N. Goes. Hedenmiddag om 3 uur werd in de sociëteit V. O. V. de Vryziunige Bondsdag geopend met een rede van den heer T. H. Siemelink van Goes over .Vryzinnigheid en Godsdienst". Verder vermeldde het programma als sprekers, Mevrouw Geill van Krabbendyke over „Een woord tot de vrouwen"; den heer jhr. R. de Muralt van Zierikzee over „Vryzinnigheid en Welvaart"; den heer L. C. T. Bigot van Arnhem over „De open bare school"; den heer mr. M. W. F. Treub van 's-Gravenhage over „De staat kundige toestand*. Een strykorkesf van dilettanten was aanwezig ter opluistering en ter afwis seling van de verschillende sprekers. De heer T. H. Siemelink eindigt met een slotwoord. Goes. Verschenen is het Sbe jaarver slag omtrent den toestand van het Water schap de Breede Watering bewesten lerseke, over het dienstjaar 1911-1912. Op blz. 1 lezen wy .Konden wy het voorafgaand verslag aanvangen met de mededeeling dat het jaar 1910/11 niet ongunstig was geweest, thans moeten wy tot ons leed wezen melding maken van een schade, zoo groot als wel nimmer aan de dyken is teweeggebracht. De vloed van 30 Sep tember 1911, die de werken onder Katten- dyke, WemelaiQge en lerseke zoo hevig teisterde en den polder in groot gevaar bracht, veroorzaakte uitgaven, die niet met de gewone middelen konden worden bestreden, zoodat in da kosten van her stelling alleen kon worden voorzien door de heffing van een buitengewoon dykge- schot". Op blz. 87 vinden wy als totaal ontvangsten vermeld een bedrag van f 427 920,13 en als totaal uitgaven een bedrag van f 396.870,93, zoodat meer ontvangen dan uitgegeven is f31 049,20, terwyl nog van het dienstjaar 1911—'12 te betalen zyn drie posten tot een ge zameniyk bedrag van f 15965.60. De schul den van hpf waterschap bedragen op het oogenbiik f34< 00. In 1912 zyn respec- tieveiyk f600 0 en f 98900 geleend voor 't vervangen var versleten Vilvoordsche steenglooiiog door een glooiing van ge wapend beton en b et verdedigen van het bove' beloop van den zeedyk met eene met eene glooiing van gewapend beton. Varj het herstel van den dykgraaf, den heer J. Oele Hz., wordt met voldoening gewag gemaakt. Viissingen. Hedenmiddag kwam alhier binnen net Belgische opleidingsschip Ville 'd Anvers Het zal hier blyventot a.s Maandag. Borssele. Donderdag avond had het eenige dochtertje van den arbeider K. terwyi het een oogenbiik alleen was in de kamer, het ongeluk te vallen, hoe en op welke manier weet men niet. Hevig huilende werd het kind, daar het niet op haar beentjes staan kon, opgenomen. De spoedig ontboden geneesheer dr.Pheif- fer constateerde, dat een der beenen op twee plaatsen ernstig gekneusd was. Middelburg. Gisterenavond hield het bestuur der vereeniging .Middelburg Vooruit" een vergadering onder presidium van den heer W. T. J. van der Sluis. Medegedeeld werd, dat sinds de vorige officieele opgaaf, 29 Febr. 1912, het leden tal met 269 is gestegen. Verschillende besluiten werden genomen: Ten eerste, om voor f 100 deel te nemen in het garantiefonds voor de tentoonstel ling in 1913, alle eigendommen der ver eeniging ten gebruike aan de commissie aan te bieden en verder allen mogelyken steun te verleenan. Indien dé komende winter ys brengt, zal een ysfeest worden georganiseerd waarover later nadere byzonderheaen zullen volgen. Verder werd besloten met Pinksteren 1913 wederom een feest te organiseeren, maar ditmaal een tweedaagsch, en wel op 2den en 3den Pinksterdagbehalve een festival en zangersfeest staan op het voor- loópig programma een marschwedstryd, waarvoor de heer Jan Morks toezegde een nieuwen maisch te cumponeeren, verdere feestelykheden en vuurwerk. Ten slotte werd nog besloten op Woens dag 18 Juni 1918, den gedenkdag van den slag by Waterloo, een muziekuitvoering te doen piaats hebben door het Middel- burgsch Muziekkorps, waarvoor de heer Morks een toepasseiyk programma zal samenstellen. Middelburg. De Heer J. J. Lunenberg, teekenaar aan het kadaster alhier is met ingaDg van 1 November a.s. als zoodanig overgeplaatst naar Zierikzee. Nod. Herv. ,Kerk. De Hervormde Kerkgebouwen. De Byzondere Kerkeraad te Amsterdam be sloot le. uit te spreken, dat er by hem geen bezwaar bestaat tegen het gebruiken van de kerkgebouwen tot het houden van samenkomsten, die een godsdienstig ka- rak-er dragen, mit of zonder gewyden of muziek voor aller arbiid tot bevorde ring van het Koniukryk Gods, uitgaande van net vereenigingsleven op het gebied van in- en uitwendige zending en wat daarmede Id verband staat; 2e. de kerk gebouwen af te staan aan bekende ver- eenigingen, die met onze Gemeente min of meer in verband staan 3e. in twyfel- achtige gevallen de beslissing over te laten aan den Kerkeraad 4e. een kerkge bouw niet af te staan, indien op denzelf den tyd een officieele kerkdienst in de nabyheid gehouden wordt, uitgezonderd in de N. Z. Kapel6e. er op aan te driDgen (in het Predikbeurtenblad), dat de aanvra gen tydig geschieden, opdat zoo noodig infuimaiiën kunnen worden ingewonnen; 6e. als voorwaarde te stellen, dat oen samenkomst in eenig kerkgebouw zal worden aanbevolen door een der predi kanten onzer Gc-meente en datdeHuis- houdeiy ke Commissie 't recht zal hebben, inzage te vragen van het programma. Geref. Kerken. De Zending snder de Joden. Naar De Standaard verneemt, heeft de Kerkeraad der Geref. kerk van Amsterdam verwor pen de opnieuw in bespreking gebrachte concept-regeling voor de Zending onder de Joden. Tot het aanstellen van een Die naar des Woords voor dezen arbeid zal dus niet worden overgegaan. Benoemd tot onderwyzer te Graauw de heer W. d' Haens te Hulst. Geslaagd voor het tweede Natuur kundig examen de heer W. Chr. Verheij- den te Middelburg. Prof. dr. A. Noordtzjj. In de Ned. Kerkb. wydt B. een artikel aan de inaugu- reele rede van prof. Noordtzy to Utrecht. Hy acht den opgetreden hoogleeraar een man van wetenschappeiyke beschaving, die zich geheel thuis gevoelt in het vak, dat hy zal hebben te doceeren. Verder lezen we een sympathiebetuiging met de buide, door prof. Noordtzy gebracht aan de nagedachtenis van prof. Valeton. Het artikel wordt besloten met deze woorden „Wy herhalen onzen gelukwensch aan prof. Noordtzy, maar voegen er ook thans een gelukwensch by aan de Theologische faculteit der Utrechtsche Hoogeschool en aan bare studenten*. Vrydagmiddag is in Krasnapolsky te Amsterdam de 39e alg. vergadering ge houden der vereeniging Het Nederlandsch Rundveestamboek, ODder voorzitterschap van mr. W. J. baron van Dedem. In zyn openingswoord heette de voor zitter allen welkom, inzonderheid den dir.-gen. van den landbouw, den heer P. van Boek, den inspecteur van den landbouw, den heer F. B. Löhnis, als mede het lid van verdienste, den heer K. J. A. G. baron Collot d'Escury. Daarna werd overgegaan tot behande ling der plannen tot reorganisatie der Vereeniging en in verband daarmede be handeld de voorstellen tot wyziging der statuten. De naam bleef vastgesteld als Ned. Rundvee-Stamboek, gevestigd te 's-Gravenhage. En bloc werden ten slotte de gewy- zigde statuten goedgekeurd. De rekening over 1911 werd goedgekeurd en het jaar verslag uitgebracht door den secretaris den heer H. Schuurmans J.Wz. Na eenige opgewekte toespraken en huldebetuigingen en nadat baron Van Dedem verklaard bad, dat by ook gaarne van het nieuw te vormen bestuur het voorzitterschap zal bekleeden werd de vergadering gesloten. Eindelijk. De staking van binnen schippers, te 's Gtravenhage die het vuil van den Aschtaal aldaar vervoeren voor den aannemer van dat vervoer, is geëin digd. De plaatsen, waarheen de schippers het vuil moeten vervoeren, zyn thans minder ver gelegen dan vóói de staking het geval was. in verband daarmede zyn ook de voorwaarden, waarop zjj het vuil ii hun schuiten wegvoeren, g6wy/:igd: Ret echtpaar Roerdinkholder op reis. De »Avp.° deelt mede, dat het i chtpaar Roerdinkholder den Haag heeft verlaten. Donderdagochtend vertrok de familie naar Dordrecht, om vervolgens, naar men zegt, koers te zetten naar Antwerpen. Vooraf had juffrouw R. by dezen en genen in de buurt waar zy woonde, afscheid genomen en daarna vertrok men per ljjn 12 naar het station Holl. Spoor, ook nu begeleid door een drietal rechercheurs, die zich in den laatsten tyd voortdurend in de nabyheid harer woning, omtrek Hebbemaplein, ophielden om, wanneer juffr. R. haar woning verliet, b.v. om boodschappen te doen, haar te vergezellen, met bet oog op eventueele „standjes*. By het afscheidnemen deelde juffr. R, kennissen mede, dat zy een groot bedrag aan geld had ontvangen om naar Ant werpen te kunnen gaan den naam van de(n) gever(s) mocht zy niet noemen. „Welingelicbten" wisten te vertellen, dat het „wel duizend gulden* was. Vermoe- deiyk is het echtpaar de groDd hier ook wel wat warm onder de voeten geworden. Volgens anderen moet de reden van zyn vertrek hierin gezocht worden, dat Roerdiekholder op zekiren dag by een van zyn kennissen zyn nood kwam klagen, dat hy geen raad meer wist boe aan eten voor zich en de zynen to komen. Enkele medelydende vrienden namen daarop een paar zyner kinderen in huis en beloofden hem, pogingen in het werk te stellen om zyn vertrek naar het buitenland mogeiyk te maken, op voorwaarde dat hy zyn straat-demon straties zou nalaten. Zulks is geschied, men heeft daarop byna 700 guiden byeen weten tekrygen, welk bedrag hem is ter hand gesteld, om vooreerst in zyn levensonderhoud te kunuen voorzien. Ongeluk met doodelijken afloop. Te Loosduinen kwam een groote zwaar bela den verhuiswagen in botsiDg met de Westlandsche 8;oomtram. De voerman haalde uit voor een letsryder en werd toen van achteren gegrepen door een van die breede nieuwe machines. De wagen werd tegen een boom geworpen die er sen eind in doordrong, alles versplinterende. De paarden kwamen elk aan een kant van den boom te staan, maar van de voer lieden werd er een in de vaart geworpen en moest uit het siyk getrokken wor den en de andere sloeg tegen de straat- steenen. Deze werd zwaar verwond en bleef lang bewusteloos. Na verbonden te zijn, werd hy per auto naar bet Haagsche Ziekenhuis vervoerd, alwaar hy is overleden. Qeen resultaat. Het onderzoek naar den kazernebrand te Haarlem, waarby niet minder dan een paar honderd men- schen gehoord werden, heeft geen resul taat opgeleverd. Automobiel postwagens. Ten behoeve van de posteryen te den Haag zullen vanaf 1 Oct. een drietal automobiel-post wagens in gebruik worden genomen, hoofdzakeiyk voor de buslichtingen in de buitenwyten. Valsch geld. Op Terschelling zyn valscbe guldens in omloop. De stukken, die den beeldenaar der Koningin dragen en de jaartallen 1901,1904,1906 en 1908, zyn vry goed nagemaakt. Onder het wapen ontbreekt echter 100 c. Afschuwelijk. Te Rotterdam is een vrouw na overmatig gebruik van sterke drank gisterochtend in de jenever ge stikt. Vorst. Gisternacht heeft het in Fries land link gevroren in wykea en slooten lag een y slaag. Uit een oud geslacht. Een belang stellend lezer schiyft aan De Ned.: De heer dr. Joh. Dyserinck stamde uit een oud bekend geslacht In 1284 vindt men te Gent een schepeD, Heinric de Ysfciinc genaamd. Vermoedeiyk is de naam afgeleid van het riviertje de Yser in Vlaanderen en het collectief inck, het welk hoeve beteekent. Dyserinck wil dus zeggende hoeve aan den Yser. De samentrekking vande Yserinck tot Dyserinck vindt men eerst aan het eind der 16e eeuw. In het begin van de 17e eeuw woonde te Brugge een zekere Cor nelia Dyserinck (geboren aldaar 1609, overledeD te Aardenburg 1688), die echter om zyn overgang naar de Doopsgezinden de stad moest verlaten enrich te Aarden- burg giDg vestigen. Later vinden wy de Dyserinck's te Middelburg, waar zy zich toelegden op den handel in cacaoboonen en op het vervaardigen van chocolade. De Zeeuwsche chocolade van Dyserinck was indertyd een zeer gezocht artikel. Van JMiddelburg gingen zy naar Haarlem, waar op 7 April 1774 Cornells Dysei inck zich vestigde. Oorspronk iiyk handelde h(j in Zeeuwsche chocolade en kruide nierswaren. Later werd de handel in olieën, talk en andere vetten het hoofd doel van de zaak, die, in 1874 baar hon derdjarig bestaan vierende, een groote vlucht had genomen. Een broeder van dr. Johannes DyseriDCk, Cornelis, oprich ter van de Amsterdamsche firma Becht Dyserinck, is van 1889—1893 wethou der van Financiën te Amsterdam geweest en overleed aldaar einde 1904. De begrafenis van Von Marschall. De byzetting van Fxeih. Von Marschall in het familiegraf heeft gistermiddag te Neuershausen by Freiburg plaatsgehad in tegenwoordigheid van den groothertog van Baden, den Rykskanselier en tal van hoogwaardigbeidsbekleeders. De spanning op den Balkan. In een interview legde minister Noradoengian geruststellende verklaringen af over den toestand op den Balkan. Wy hebben hoegenaamd geen reden, zeide by, te twyfelea aan de oprechtheid der vreed zame bedoelingen van het Bulgaarsche kabinet. Indien Bulgarye een vreedzame houding in acht neemt, valt er niet aan te twyfeleD, of de andere Balkanstaten zullen hetzelfde deen. De minister ver zekerde, dat Turkye de sympathie en den steun der mogendheden heeft.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1912 | | pagina 2