RECLAMES. Jicht en rheumatlek. T7XT Vlissingen. Het Duitsche stoomschip Antonina kapitein Osterman van Antwer pen bestemd naar Hamburg behoorende tot de Hamburg-Amerika Lyn, strandde hedenmorgen ten circa 6 uur aan den vasten wal naby de boulevard De Ruyter, doch kwam ten 10 ure met eigen kracht Biervliet Woensdagavond, tusschen 5 en 6 uur, brandde alhier een schuurtje af by den landbouwer T. Ryckaert in den Hoofdplaatpolder. Toen de brandspuit ar riveerde, was er niets meer te verlichten, daar de naastbyzynde Hoofdplaatsche brandweer al het noodige reeds had ver richt. Een oud paard bleef in de vlammen de andere paarden liepen in de weid9. Een zeug met biggen werd gered. De boer zelf was afwezig. De oorzaak van den brand is onbekend. Alles was verzekerd. 's Heer-Arendskerke. Door eene ver eeniging van landbouwers wordt aan het station alhier, binnenkort eene derde weegbrug in exploitatie gebracht. Scherpenisse. Donderdag werd alhier in een gecombineerde vergadering van de raden der gemeenten St. Maartens- dyk, Poortvliet en Scherpenisse, en in tegenwoordigheid van den heer Ten Bosch, overgegaan tot het aanbrengen van eenige wyzigingen in de destyds toegezonden concessievoorwaarden in zake de oprichting eener electrische centrale alhier* KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Anna Jacobapolder. Benoemd tot on- derwyzeres aan de Chr. school alhier mej. H. Krim te Doetinchem. Zondag 15 September 1912. Gemengde Berichten. BUITENLAND" £k bigt derhalve naar het verlangde antwoord uitzien. Op dit punt mag ik dr. v. Oh. O. niet loslaten. De proef, die men aan de Rijksver zekeringsbank genomen heeft met de invoering van den Engelschen Zaterdag, is uitstekend geslaagd. De herhalingsoefeningen. Naar de Avondpost meent te weten, overweegt het legerbestuur ernstig, om, in verband met de weersgesteldheid, de miliciens der lichtingen 1905 en 1906 vóór den vastge- ■telden datum in bet genot van groot verlof te stellen. Door het slechte weer van de laatste weken kunnen by na geen oefeningen met succes worden gehouden, en zfln alle terreinen en landwegen nage noeg onbegaanbaar, terwyi door overbe volking in de kazernes de ruimte voor oefening ontbreekt. Het nieuwe hoofddeksel voor het leger. Bfl de nieuwe uniformen zal ook een nieuw hoofddeksel worden ingevoerd. De As». Crt. meldt, dat de bestaande kepi voor de verschillende wapens vervalt en wordt vervangen door een schako voor zien van een metalen bal. Officieren dra gen in groot tenue een pluim met af hangende veeren. Onderofficieren en min deren een afhangende pluim van paar denhaar. De schako is van achteren voorzien van een afhangende klep van voren van een rechtstaande klep. In klein tenue dragen officieren een grasgroene pet vap het thans bestaande Duitsch model, doch iets hooger en van voren voorzien van een lauwerkrans en afhangende klep. Voor onderofficieren is de pet. van hetzelfde model, doch in plaats van een lauwerkrans voorzien van het nummer van het regiment. Korporaals en minderen dragen in klein lenue een muts, overeenkomende met het model by het Indische leger in gebruik. Het Koninklijk gezin verlaat a.s. Zaterdagochtend per trein van 9 u. 16 min. het Loo voor een verblijf °P Soest- dök tot het laatst van deze maand. H. M. de Koningin komt, gelijk gemeld a.s. Maandagmorgen tegen kwart voor elven in Den Haag aanZ. K. H. Prins Hendrik, die dien dag eerst de opening van de Koloniale Landbouwschool te Deventer gaat bijwonen, zal Maandag avond tegen halfzeven in de residentie aankomen. B/erste Kamer. Het plan is, de be handeling van de by de Eerste Kamer nog aanhangige en voor openbare beraad slaging gereed zUnde wetontwerpen te deen volgen op de gewone werkzaam heden, die na de opening van een nieuw zittingsjaar vereischt worden. N. R. C. Reeds meermalen hebben wjj er in deze kolommen op gewezen, dat wanneer de nieren tengevolge van zwakte of ziek te niet in staat zfln om het bloed be hoorlijk te flltreeren, de onzuiverheden die in het bloed achterblijven en on der deze neemt het urinezuur de eerste plaats in de oorzaak zijn van ver schillende ongesteldheden. Op welke wij ze deze zich voordoen hangt van het gestel van den patient af. Onder meer kunnen de onzuiverheden zich in den vorm van uraten in de holle gedeelten van het lichaam kristalliseeren en zich nestelen in de spieren en ge wrichten, waar z(J de oorzaak vormen van jicht en rheumatiek. Uw spieren en gewrichten in de handen, armen, beenen of heupen worden als het ware verstijfd. De huid wordt op die plaatsen gespannen en rood van kleur, de scherpe kanten der kristallen veroorzaken by de minste beweging hevige pyn en de gewrichten zwellen op. Het zal ons duideljjk zyn, dat wan neer alleen de verschynselen behandeld worden door pynstillende middelen, daar mede geen genezing verkregen wordt doch alleen tydelftke verlichting. Wan neer de ziekte niet in haar oorsprong wordt aangetast, kan de afzettiDg der onzuivere stoffen steeds ongestoord voort gaan en de rheumatiek of jicht zich tot een chronische kwaal ontwikkelen. Behandelt denieren, de bron van uw ziekte, opdat zy de schadeiyke stoffen geregeld uit uw bloed flltreeren en deze met de urine uit het lichaam worden af gevoerd Voor dit doel bestaan Poster's Rugpyn Nieren Pillen, zy herstellen de nieren, zy versterken hen en maken hen gezond, zoodat zy hun hoogst gewichtig werk weer volkomen vervullen. Wacht u voor namaak. De echte Pos ter's Rugpyn Nieren Pillen, dragende de handteekening van James Foster op het etiket, zyn te Goes verkrygbaar by de firma Nathan Emanuelen te Middel burg by den heer Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één of f 10 voor zes doozen. Schieten. De Zeeuwsche scherp- schuttersbond „Pro Patria", heeft deze week haar jaariykschen wedstryd om de drie wisselbekers gehouden, welke, het slechte weer in aanmerking genomen, druk bezochtjwas. Vorigen Dinsdag, den laatsten dag, was het aan het fort Mid- denreduit te Vlissingen, waar de wed stryd plaats bad, druk. De uitslag is, dat d« beker op de baan van 200 M. ten derde male behaald werd door de ko- ninkiyke scherpschuttersvereeniging .Vlissingen* te Vlissingen, met 201 pun ten, en deze vereeniging dus den beker in eigendom mag behouden. Op deze baan schoot „Medioburgum* te Middel burg 187 punten, terwyi de beide andere deelnemende vereenigingen .Onder Ons* te Vlissingen en .Domburg" te Dom burg niet afschoten. De beker op de baan van 150 M. viel ten derde maal ten deel aan .Zierikzea" te .Zierikzee met 383 punten. Ook deze vereenigiDg wordt dus eigenares van den beker. Verder behaal den op deze baan .Prins Hendrik der Nederlanden» te Zoutelande 357 punteD, „Nut en GeLoegon" te Biggeketke 284 en „Souburg» te Souburg 282. De beker voor de buks viel dit jaar ten deel aan „Prins Hendrik* te Gapinge met 415 punten, „G. O. E. S.", te Goes, dat ver leden jaar in deze afdeeling overwinnares was, behaalde thans 401 punten. Iedere vereeniging mag slechts op óén baan uitkomen. Aan dezen wedstryd was op iedere baan ook een „vrye baan" plaatsde uitslag hiervan is Op 200 Meter: le prys W. K. Hering, Middelburg, met 67 punten2e A. Anker, Zierikzee, 56 p.; 8e W. Bosman, Middel burg, 55 p.; 4e P. J. Elouc, Domburg, 55 p.; 5e J. Louwerse, Souburg, 55 p.; 6e S. Minderhout, VlissiDgen, 65 p.; 7e Jacq. Frank, Middelburg, 54 p.; 8e A. Raarosdonk, Vlissingen, 54 p.; 9e A. J. de Koning, Vlissiugen, 53 p.; 10e J. Ver- scniere, Vlissingen, 58 p. op 150 Meterle D. Jacobi, Zierikzee, 117 p.; 2e S. Minderhout, 114 p 3e W. K. Hering, 112 p.; 4e D. ten Haat, Zie rikzee, 111 p.; 5e M. C. Jacobi, Zierikzee, 107 p.; 6e A. Amker, Zierikzee, 107 p 7e Kleinepier, Biggekerke, 104 p.; 8e P. A. Kok, Zierikzee, 103 p.; 9e J. J. van Dalsum, Vlissingen, 103 p.; lOeA.Janse, Zierikzee, 103 p. Op de baan Buksle L, Biesta, Vlis singen, 96 p.; 2e A A de Vos, Goes, 96 p.; 3e L. de Bue, Gapinge, 95 p.; 49 B. Wat- tel, Gapinge, 94 p.; 5e J. Louwerse, Sou burg, 94 p.; 6a Hommes, Goes, 94 p.; 7e W, Kesteloo, Gapinge, 94 p.; 8e H. Bliek, Goes, 89 p.; 9e P. Laban, Goes, 89 p.; 10e A. Westdorp, 89 p. Des Avonds had in de sociëteit St. Joris de uitreiking der pryzen plaats, waarby de voorzitter, de heer M. van der Beke Callenfels, zjjn biydschap over het wel slagen van den wedstryd uitsprak en er op wees, dat de vereeniging steeds in bloei toeneemt. Ook het schieten wordt zuiverder. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot zetter der Ryksbelastin- gen te Sint-Laurens de heer C. Willemse, ter vervanging van den heer P. A. Abra- hamse, die overleden is. Het Iloraliafeest. Ook Donderdag middag was het bezoek aan de tentoon stelling niet groot, al was het aantal betalende bezoekers dien dag toch nog ruim tweemaal zoo groot als Woensdag. Het avondfeest heeft ditmaal een zéér eigenaardig verloop gehadal mist dat verloop zéér zeker niet zyn humoristische zyde. Was aanvankelijk de bedoeling de muziek der Zelandiakapel te doen afwis selen door voordrachten van Pierre Leen- houts uit Vlissingen, ter elfder ure, een kwartier voor aanvang van het feest ver nam het bestuur, dat deze niet kwam. Goede raad was duur, een overvcfile zaal en varanda en niets om hen bezig te houden; maar de uitkomst uit de misère was gauw gevonden; tweestad- genooten, die zich beiden op het voordra gen toelegden, verklaarden zich bereid de aanwezigen op een enkel nummertje te vergasten, en bovendien werd een groote gramaphone ontboden. En zoo had men een programma by elkaar, dat biykens het applaus zéér by de aanwe zigen in den smaak viel. Met enkele kernachtige woorden dankte de voorzitter speciaal de beide voordra gers voor hunne medewerking en ver zocht de aanwezigen daarop om in den tuin het vuurwerk te gaan bywonen- Wy waren verhinderd het vuurwerk van naby gade te slaan, maar naar wat wy er op een afstand van zagen en hoorden, was dit-besluit van het Floralia- feest uitstekend en daarom „eind goed al goed". Middelburg. De adspirant-vaandrig J. Tichelman, van het vierde bataljon te Vlissingen, die t>y bet jl. alhier ge houden examen voor reserve-korporaal is geslaagd, is met ingang van heden aangesteld in dien rang by zyne tegen woordige compagnie. Oostburg. De nieuwe tramiyn Oost- burg-Zuidzande Cadzand zal op 23 dezer geopend worden. Axel. Men meldt ons uit AxelNaar uit het door de alhier gestationeerde mare chaussee ingestelde onderzoek in verband met het in den avond van 5 dezer onder deze gemeente plaats gehad hebbend spoorwegongeval is gebleken, moet dit inderdaad geweten worden aan verkeer den wisselstand, een gevolg van verkeerd begrepen instructies. N. C. vlot en zette de reis voort. By den stormvloed van Woensdag- middag die een hoogte bereikte van 1.30 M. boven hoog water, werd aanzienlyke schade toegebracht aan het oosteiyk sta- ketwerk van de Kil en Nieuwe Sluis van het waterschap G roede. M. C. M. C. Het Middelburgsche bataljon is gis teravond te 8.51 uit Bergen op Zoom teruggekeerd. De verkoop van het Oranjebloempje heeft opgebracht in het district Bergen op Zoom de som van f 289.08 te weten Bergen op Zoom f 132.93, Harswafrt f 6.00, Roosendaal f 10.90, Zierikzee f58.40, Goes f60.00, Krabbendyxe f 9.20, Poortvliet f2.00, Bruinisse f6.45 en Ril land f3.20. Onder Bergen op Zoom is be grepen f 13.00 van de stichting „Vrede rust". Een woord van dank aan kllen die hebben medegewerkt en niet 't minst aan de jonge dames die onvermoeid dat werk hebben gedaan met lust 6D yver. J. Bakker, Penningm. v. h. PI. Comité. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Loon op Zand, A Dekker, te GamereD. Bedankt voor Dubbeldam door H. A. Heyer te Renkum; voor Woubrugge door B. J. Werther te Gtterloo. Aan de Vrye Uni versiteit zyn benoemd tot hoogleeraar dr. P. A. E. Sillevis Smitt, belast met het geven van onderwys in de ambteiyke vakken, waaronder ook de theorie der zending en evangelisatie, en dr. F. W. Grosheide, belast met de exegese van het Nieuwe Testament. Dr. Sillevis Smitt promoveerde cum laude aan de V. U. op proefschrift„De organisatie van de Christeiyke kerk in den Apostolischen tyd", was predikant te Monster en Rotterdam en sedert 1910 te Amsterdam. Dr. Grosheide promoveerde cum laude aan de V. U. op proefschrift: „De ver wachting der toekomst van Jezus Chris tus" en is sedert 1907 predikant te Schipluiden. Geslaagd te 's-Gravenhage voorde hoofdacte de heer M. N. H. Leys te Rotterdam. Na gehouden examen is het politie- diploma met aanteekening uitgereikt aan de heeren F. Ruben te 't Zand, en G. Westland te Vlissingen. Het gewoon diploma aan den heer A. D. J. Saey te Sluis. PKEDIKBEUliTiüN la de Ned. Herv. GemeenteG op Zuiden Noord ISiiveïand. Baarland, voor- en nam. ds. Meloen. Biezelinge, voor- en nam. ds. v. d. Bergen. Borssele, nam. 2 uur ds Gerretsen. Cats, nam. 2 uur ds. Moerman. Cortgene, Colynsplaat, voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Feykes. Driewegen, 9 uur ds. De Vries. Ellewoutsöyk, voor- en nam. ds. Bins. 's-Gravenpolder, voorm. ds. Gerretsen. Hansweert, vrm. 9.30 en nam. 2.30 uur dhr. P. C. Tys8en. Heinkenszand, voor- en nam. ds. Muller. 's-Heer Abtskerke, voor- en nam. ds. v. d. Plassche. 's-Heer Arendskerke, voorm. 9 uur zende ling Steller, nam. 2 uur ds. De Voogd. 's-Heer Hendrikskinderen, voorm. geen dienst,. nam. 's-Heerenhoek, voor- en nam. ds. De Jong. Hoedekenskerke, nam. 2 uur ds. Pont. Ierseke, voor- en nam. ds. Kyne, Kamperland, vootm. 9 uur leeskerk, nam. 2 uur ds. v. Veen. Kapalle, voor- en nam. ds. Schmidt. Kattendyke, voor- en nam. ds. Andrea. Kloetinge, Krabbendyke, voorm. 9 uur ds. Krykamp nam. ds. Steinz. Kruiningen, Nisse, voorm. ds. Pont. Oudelande, voorm. 9.30 eD nam. 2 uur ds. Kloek. Ovezand, 2 uur ds. J. P. van Dyk van Broek op Langendyk. Schore, nam. ds. Krykamp. Rilland-Bath, voorm. 9 uur ds. Visser, 2 uur leeskerk. Wemeldinge, voor- en nam. ds. Drost. Waarde, Wilhelminadorp, voor- en nam. ds.Bois- sevain. Wissenkerke, voorm. 9.30 uur ds. Van Veen. Wolfaartsdyk, v.- en nam. ds. 3tegenga. op WalcïtcreE. Aagtekerke, 9,30 en 2 uur ds Seuiyn. Arnemuiden, nam. ds. Locher. Biggekerke, nam. ds. Van Empel. Domburg, voorm. dhr. Coster van Brussel, nam. ds. Koldewyn H. C. Zond. 29. Gapinge, 9.30 ds. Warners. 2 uur Zen- dingsbyeenkomst. Grypskerke, voor- en nam. ds. van Selms. Kleverskerke, voorm. 9.30 uur ds. Pott. Koudekerke, voorm. 9.30 uur ds. Tjebbes, nam. 2 uur ds. Siemelink. Meliskerke, voorm. ds Siemelink. N.- en St.-Joosland, voor- en nam. ds. Locber. Oostkapelle, voor- en nam. dhr. Calliber. Ritthem, 9 30 en 2 uur ds. Kiehl. Serooskerke, voorm. 9.30 ds. Maller, nam. 2 uur as. J. v. d. Vlugt van Stadskanaal. St. Laurens, voorm. geen dienst, 2 uur ds. Van 't Hof. O.- en W.-Souburg, 9,30 ds. Terneden, 6 uur dhr. Coster van Brussel. Veere, vrm. 9,30 en nam. 2 uur ds. Wey- land. Vrouwepolder, voorm. 9 31 uur ds. J. v. d. Vlugt. Westkapelle, voor- en nam. ds. Aalders. 't Zand, voorm. 10 uur ds. De Ligt, nam. 6 uur ds. Oberman. Zoutelande, voorm. geen dienst, nam. ds. Talma. mmrsiAKm- Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. HedeD, Vrydag, zyn veroordeeld ■wegens mishandelingJ. F. v. A., 28 j., werk man, Sas van Gent, conform de eisch, f 10 b. s. 10 d. h., J. d. M., 67 j., werk man, te Clinge (België), f7 b. s. 7 d. h., eisch was f20 b. s. 20 d. h. en J. J. P., 17 jlandbouwersknecht, Hoofdplaat, f5 b. s. 1 w. tuchtschool, de eisch was f5 b. s. 14 d. tuchtschoolpoging tot diefstal: E. N., 15 j., dienstbode, Mid delburg, conform de eisch, tot 3 m. tuchtschool, en P. L. L. K., 55 j., mu zikant, Rotterdam, conform de eisch tot 1 m. gev. straf; diefstalJ. H., 41 j., koopman, 's Heer Arendskerke, gedeti neerd te Middelburg, conform de eisch, tot 6 m. gev. straf, met aftrek van het voor-arrest, en J. H. voornoemd, tot 3 m. gev. straf, terwijl 1 m. geëischt was, en beleediging ambtenaarJ. V., 26 j., landbouwer, Nisse, conform de eisch, f 10 b. s. 10 d. h. In zake M. A. de W., 14 j., naaister, Middelburg, beklaagd van eenvoudige beleediging, is, conform de vordering, de teruggave aan de ouders bevolen, zonder toepassing van straf. VrijgesprokenL. J. d. D., 44 j.,land- bouwersknecht, Biervliet, beklaagd van diefstal, waarvoor f 18 b. s. 12 d. b., geëischt was. Ontslagen van rechtsvervolging: C. v. R., 27 j., landbouwersknecht, St. Kruis, thans geplaatst in een krankzinnigen gesticht, beklaagd van poging tot moord. Door A. C. T., 22 jmachinist, geb. te Rotterdam, wonende te VlissingeD, is hooger beroep aangeteekend tegen diens vonnis van genoemde reehtbank van 28 Aug. 1.1., waarby hy wegens diefstal werd veroordeeld tot 9 m. gev. straf. De officier van justitie, die ljaar gev. straf had gevorderd met last tot gevangenneming, is mede in hocger beroep gekomen. Persdelict. By bevelschrift van genoemde recht bank is tegen J. L. A. de L, 48 j., reüact-ur van bet socialistisch weekblad „de Toekomst", wonende te Middelburg, ter zake van smaadschrift, rechtsingang verleend met last tot instructie. Eer gisternacht is re Amsterdam een man in het Westerkanaal te water geraakt en na in bewusteloozen toestand te zyn opgehaald, eenige uren na aan komst in het ziekenhuis overleden. Te Harlingen zyn een rangeerder uit Winschoten by het racgeeren van een tiein beide beenen afgeredeD. Gisternacht is hy overleden. Gisterochtend, is de 36-jarige B. te Hoogeveen met zyn flets te water geraakt en verdronken. Hoe nat het was. Na den drogen zomer van 1911, die allen nog versch in het geheugen ligt, valt het zeer op, dat de zomer van 1912 zoo buitengewoon nat is. Niet alleen uit onze laaggelegen en water - ryke provincie gaan klachten op, maar uit alle deelen des lands. In de Tel. worden eenige cyfers genoemd, die ods een voorstelling kunnen geven van de geweldige hoeveelheid regen, die er de laatste dagen gevallen is. Gedurende de maand Augustus 1912 vielen in den polder Westzaan 4 millioen 467 duizend 260 kub. meter water, w.t: beteekent, dat ware al dit water biy ven staan het over den geheelen polder 187.7 m.M. hoog staan zou. De eerste zeven dagen van September maakten het niet veel beter. De boogte over deze dagen bedraagt 47.2 m.M., zoo dat by dezen voortgang in September nog meer water zou vallen dan in Augustus. De inhoud in deze 7 dagen bedroeg 1 mil lioen 123 duizend 360 kub. meter. Stellen we daar tegenover de cyfers over 1911, dan krygen we over de eerste zeven dagen van September niets en over de gsheele maand Augustus een hoogte van 8.9 m.M. en een inhoud van 211 duizend 820 kub. meter. De polder is groot 2380 H. A. Millioen en zelfs vier millioen zyn van die getallen, welke men met zooveel gemak gebruikt, doch waarvan de hoeveelheid niet ieder een recht duideiyk is. Om b. v. tot mil lioen te tellen, heef; men in een rond getal 12 volle dagen noodig, als men elko seconde óén tel doet. En wat de hoogte van 187.7 m.M. be treft, dit beteekent voor een woning van 8 M. frontbreedte en 20 M. diepte een boeveelheid van 30 kub. M. of een bak vol van 2 M. lang en breed en 7.5 M. diep. Woensdagavond hebben twee poli- tie-agenten, die van den walkant een oogje in 't zeil moesten houden by het per schuit vervoeren vaa vuil van den Haagschen ascbstaal, het naby de Loos- duinsche brug te kwaad gekregen met een 40-tal stakende vuilvervoerders. Om zich te verdedigen tegen het opdringen van de stakers, maakten de politieman nen gebruik van hun sabels. Spoedig kwamen een brigadier en vier politie agenten bun kameraden te hulp, waarop de stakers aftrokken. Arrestaties hadden er niet plaats. Te Breda werd gisteren onder bui tengewoon groote belangstelling het hu- weiyk voltrokken van baron van Oldeneel tot Olcenztel met baionesso Speyart van Woerden. Het feit dat de bruidegom be hoort tot de orde der Malthezer ridders en in het kostuum der orde trouwde, was algemeen bekend en had reeds ge- ruimen tyd te voren velen getrokken naar de kathedraal op de Priosenkade waar de nieuwsgierige menigte in en voor de kerk den stoec stond op te wach ten, die uit een veertiental rytuigen be stond. Behalve de bruidegom was er nog één ridder van de orde in het kos tuum der ridders aanwezig Het kostuum zelf stelde de massa teleur, die zich meer van middeleeuwsche pracht had voorge steld en de sobere roode rok met gouden kwasten, witte pantalon en degen te modern vond. De jeugöige bruid in het wit met bruidsbouquet van orchideeën en de kleine kleuters die den sleep droe gen, mochten zich verheugen in de al- gemeene sympathie, evenals trouwens de bruidsmeisjes, eveneens in het wit met grooten witten hoed en bouqu aiten rozekooppen. Aan den uitgang van de kerk was een fotograaf aanwezig om den stoet op te nemen. By het bouwen van een sluis te Oud karspel zyn in den waterloop van den vroeger aldaar staanden molen kanons kogels, granaatkartetsen en een antieke tinnen drinkbeker gevonden. N. R. C. Bloembollen. In het bloembollen distriet tusschen Haarlem en Leiden verooi zaakt de vele regen ook veel schade wjjl men met de werkzaamheden van spitten en planten slechts langzaam op schiet. Van de zoogenaamde „nateelt" dat is hetgeen men kweekt in de paden der bloerrbollenbedden en waar uit meest alle jaren en vooral verleden jaar nog duizenden guldens werden ge trokken komt dit ditmaal niets te recht. Brand Woensdagmiddag is, ver- moedeiyk door een lek in den schoor steen, een boerenhofstede aan de Kam- perzeedyk, naby Genemuiden, met een daarnaast staanden hooiberg totaal uit gebrand. Behalve enkele meubelstukken werd niets gered. Verzekering dekt de schade. Wat een burning steelt. De heer N. te Surhuisterveen miste in één nacht 45 jonge kippen, den volgenden nacht weer 18. Er werd aangifte by de politie gedaan en de veldwachter ging oppas sen. Hy betrapte den dader op heeter- daad en wees ook dadeiyk vod nis. Het was een groote bunsing, die door hem doodgeschoten werd. De crisis in den Balkan. De ge ruchten, dat Bulgarye een ultimatum gezonden zou hebbeD aan Tuikye wor den tegengesproken en sterk overdreven genoemd ofschoon erkend wordt, dat aan beide zyden personen zyn, die tot den oorlog ophitsen. Bulgarye kent ech ter zeer goed de meening der mogend heden en weet, dat besloten is verstoring van den vrede in den Balkan met alle macht te verhinderen Te New-York is thans de hoogste wolkenkrabber, Woolworth Building vol tooid, welke een hoogte van 780 Eng. voet heeft. De huurders van dit reuzen- gebouw betalen jaariyks ODgeveer 600,000 gulden huur. Het huis heeft 50 verdiepingen, elk met 400 vertrekken. In het gebouw bevinden zich een brand weerpost, twee apotheken, een hy- dro-therapeutisch instituut, drie restau- ratts, twee „bars", drie spreekkamers van dokters, een tandheelkundige in richting enz. De nieuwe wolkenkrabber is volgens Fransche plannen en met Franscb kapitaal gebouwd. A I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1912 | | pagina 2