Waarde. Van 'de 8 ingeschrevenen voor de Nationale Militie zullen er 5 aan de loting deelnemen. Wissenkerke. In de raadsvergadering van jl. Maandag waren alle leden aan wezig, doch de burgemeester wegens on gesteldheid afwezig waarom de oudste wethouder van der Maas de vergadering leidde. Na voorlezing en goedkeuring der notulen werd de nieuwe secretaris be- eedigd en door den voorzitter met de in functie treding geluk gewenscht waarna deze zich in de welwillendheid der ver gadering aanbeval. Daarna werd vastge steld een besluit tot wijziging der be grooting voor 1912 ten einde over dat jaar het pensioen van den oud-secretaris ten bedrage van f 138.83® te kunnen uit betalen en vervolgens nog medegedeeld dat door B. en W. ter vervanging van zijn vader, tot ambtenaar ter secretarie was benoemd N. D. van der Heljde. Goes. Het kermisgewoel is wederom voorbij en hiermede ook de taak, die zich de Chr. Jongelingsvereeniging gesteld had, afgeloopen. De goed georganiseerde anti-kermisavonden, zoowel de bioscoop avonden in de wandelkerk als de verga ringen in het gebouw der vereeniging, zijn uitnemend geslaagd. Bij del9den en de gasten der vereeniging zullen de recht gezellige avonden zeker lang in dankbare herinnering blijven. Heinkenszand. Bij 't wegwerpen van 'n gebroken tafelbord, had het 11-jarig doch tertje van P. H., alhier, de vorige week het ongeluk stukjes daarvan in haar oogen te krijgen. Eerst schonk men er geen verdere aandacht aan, doch thans is de toestand van het kind zoodanig, dat het ter behandeling naar Middelburg moest worden gebracht. Men vreest voor het behoud van haar oogen. Heinkenszand. Aan de a.s. loting op 13 Sept. alhier, zullen van de 22 inge schrevenen 15 personen deelnemen. Middelburg. Ter openbare civiele te rechtzitting der arrondissementsrecht bank te Middelburg van heden, is de heer mr. H. C. J. Groot, alhier, als advocaat en procureur bij deze rechtbank beëedigd. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Middelburg. Op de voordracht voor rector van het gymnasium (vacature Kan), zijn geplaatst 1. dr. Th. Dokkum te Zutphen2. dr. H. D. Yerdam te Leeuwarden3. dr. A. Hengeveld te Utrecht. Gemengde Berichten. Op de bloemententoonstelling te Bergen op Zoom is de eereprQs (zilveren medaille van de Koningin) toegekend aan den heer W. Blaas, tuinbaas van Jhr. J. van Vredenburgh, huize Buiten- torg te Tholen, voor de schoonste ver zameling kasplanten. Goes. By K. B. is verlof verleend aan den heer H. J. Stieger, alhier, tot het aannemen van het kruis „Pro Ecclesia et Pontiflce", hem door den Paus ge schonken. E. Comender, te Oost-Kappele, schrijft in De Levende NatuurEenige dagen geleden zag ik, dicht langs de kust, een menigte zeehonden zwemmen. Telkens kwamen op verschillende plaat sen tegelijk hun koppen en een deel van hun lichaam boven. Nu was het merkwaardige, dat zeker wel een honderd meeuwen meevlogen en, zoodra een of meerdere dieren boven kwamen, daar een aanval op deden. Zoover ik zien kon, herhaalde zich dit steeds, en dicht boven de zee vlogen die vogels mee, direct toe schietend als een zeehond boven kwam. Een enkele keer wilde zich de zeehond wellicht verdedigen of ging uit vrees achteruit, waarbij dan veel van zijn lijf te zien kwam en de zee hoog opspatte. Ingekomen is het goedgekeurd besluit tot wijziging der begrooting 1912 tot uit betaling verhoogde traktementen aan onderwijzerspersoneel. Daarna werden na onderzoek goedgekeurd de rekening van het Burgerl. armbestuur over 1911 in ontvang op f 1048.99® in uitgaaf op f977.25, alzoo met een goed slot van f71.74® en vervolgens de begrooting dier instelling voor 1913 in ontvang en uit gaaf op f 1039.74* met een subsidie van de gemeente van f 900. Op de vraag van den heer de Regt hoe 't komt dat een paar oude luidjes niet door hun kerken worden bedeeld, wordt toegelicht dat ze daarvan wel gedeeltelijke bedeeling krij gen, maar de diaconien dier kerken heb ben verklaard, bij 'gebrek aan de noodige fondsen ze niet voldoende te kunnen ondersteunen, waarin het B. A. aanlei ding vond hun bedeeling aan te vullen waarop daarin door den heer de Regt wordt berust. Vervolgens wordt aange boden de gemeentebegrooting voor 1913, waarbij de voorzitter mededeelt dat de eindcijfers zoowel in ontvang als uitgaaf bedragen f28457.69® met een onvoorziene uitgaaf van f480.94. De voorzitter deelt thans mede dat met 31 Dec. a.s. de verordeningen op de heffing en invordering van het haven, kaai- en ..liggeld te Kamperland zullen vervallen en het noodig is daarin te voor zien waarom door B. en W. wordt voor gesteld die heffing en invordering op den zelfden voet voort te zetten en daartoe het besluit vast te stellen. Na de voor lezing daarvan merkt het lid van Hee op dat hem de heffing voor motorschepen te hoog voorkomt, in aanmerking geno men dat die schepen door hun veelvul- diger komst in de haven ook meer werk en daardoor meer welvaart aan de daarbij betrokken werklieden verschaffen. Wet houder Schippers zegt daarover zelf niet te hebben willen beginnen omdat hij persoonlijk bij die heffing betrokken is, maar nu van Hee er over spreekt wel te willen te keunen geven, dat die hef fing ook hem zeer hoog lijkt, wijl in Rotterdam b. v. slechts f60, in Dordt f50, Kortgene en Golljnsplaat slechts f 25 per jaar en hier ongeveer f 100 wordt geheven van schepen zooals de firma in dienst heeft. Na namens B. en W. gegeven toe lichting dat >1) de vorige vaststelling van dat tarief voor motorschepen in overleg met den heer Schippers rekening is ge houden met het feit dat een motordienst aan den gebruiker de gelegenheid geeft minstens het dubbel aantal keeren per jaar van de haven gebiuik te maken dan een zeilschip, wordt door het lid de Regt er op gewezen, dat het dan ook billijk is dat het abonnement het dubbele voor een motor bedraagt, daar de schipper van een motor dan ook in de gelegen heid is zooveel meer te vervoeren en dus te verdienen. En dat het abonne ment in de door Schippers genoemde gemeenten zooveel goedkooper is moet wel hierdoor komen, dat daar zooveel scheepvaart is dat ze daar met goedkoo- pere heffing de kosten der havenwerken kunnen bestrijden, waarna het besluit tot handhaving der oude heffing onver anderd met algemeene stemmen wordt vastgesteld. Daarop wordt met algemeene stemmen besloten de verordening op de salarisre geling van het onderwijzerspersoneel te wijzigen in verband met de nieuwe Militie- en Landweerwet. Naar aanleiding van een verzoek van de telephconhoud- sters te Wissenkerke en Kamperland, om verhooging van bezoldiging in ver band met meerdere werkzaamheden, stellen B. en W. voor met 1 Jan. 1918 het salaris van f 100 op f 125 te brengen. Het Hoofdbestuur der P. en T. acht een tractement van f100 voldoende. Met algemeene stemmen wordt daarop het voorstel aangenomen. Een verzoek van den onderwijzer Verbage om gebruik te mogen maken van de school tot het geven van gym nastiekonderwijs, wordt ingewilligd. Een adres van de vereeniging van schoolartsen waarin er bij den Raad wordt aangedrongen een verordening vast te stellen tot het in 't leven roepen van voorschriften voor besmettelijke ziekten op school, wordt voorloopig voor kennisgeving aangenomen, in afwachting van wat de regeering in deze zal doen. Als laatste punt van de agenda komt aan de orde den aanleg van een begraaf plaats te Kamperland. Men besloot den grond van den heer A. van Ree te koopen voor f 8 per roede en te trachten de aan grenzende gronden, voor zoover noodig, van den betrokken eigenaar, den heer Leendertse, voor denzelfden prijs te be komen. Rondvraag. De heer Dieleman zou in het belang der bietenverbouwers B. W. ernstig in overweging willen geven, een balie te doen plaatsen langs het Spui op de kaai te Kamperland, daar in het najaar die plaats niet zonder gevaar met paard en wagen te passeeren is. De Voorzitter zegt dat daarin wel zal worden voor zien, als de daarop betrekkinghebbende begrootingspost zulks toelaat. Aan de heeren Schippers en Van Hee wordt verzocht daarvan plan en begrooting van kosten op te maken. Moge de verrichte arbeid vele vruchten afwerpen I In verband met het bezoek van Prins Hendrik aan de Tentoonstelling te Bergen op Zoom was de toevloed van reizigers uit onze provincie hedenmorgen zóó groot, dat de Mjj. tot Expl. van S. S. belangrijke maatregelen moest treffen. Toch liet de dienst nog al te wenschen over. Er was o. a. een voortrein ingesteld, doch aangezien hieraan hoegenaamd geen bekendheid was gegeven, kon deze slechts een betrekkelijk klein aantal passagiers vervoeren. De gevolgen bleven niet uit. De gewone trein werd overal bestormd en ten slotte moest de toevlucht genomen worden tot de bagagewagens. Geen mooie reclame voor de Staatsspoor en een drin gende aanwijzing voor de directie hoe een volgende keer te handelen I Immers een natrein zou beter aan het doel heb ben beantwoord. Ned. Herv. Kerk. Ds. L. G. Bolkestein te Kortgene, die het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Kockengen heeft aangenomen, nam Zondagmiddag afscheid van zijn gemeen te, met een leerrede naar Openbaring 3:11, voor een overvolle kerk. Aan het einde der godsdienstoefening werd hjj waardeerena toegesproken door den con sulent, ds. D. S. van Veen, van Kamper land, waarna de gemeente hem toezong Ps. 121 4. Aan het slot wenschte de scheidende leeraar der gemeente toe Psalm 1843. Rotterdammer. Het Classicaal Bestuur van Hoorn heeft een commissie uit zijn midden, bestaande uit de heeren C. Th. Cramer von Baumgarten, J. C. van de Blocquery en G. D. Goedhuis, opgedtagen zich naar Urk te begpven, teneinde aldaar, nu de kerkelijke autoriteiten in de Ned. Herv. Kerk daar, na de vrijspraak van ds. H. Snel definitief hun ontslag hebben ge nomen, te doen wat des kerkeraads is, en voorloopig orde op de zaken te stel len. De commissie zal binnen enkele dagen scheep gaan. De caodidaat F. van Aschr die het beroep aannam naar de Ned. Herv. Kerk te Oud-Vossemeer, hoopt op 6 October aldaar zijne intrede te doen, na vooraf te zijn bevestigd door ds. W. van Asch te Eethen Geref. Kerken. Beroepen te Westbroek J. Offringa te Herwijnente Kielwindeweer H. Fokkens te Dwingeloo. Aangenomen naar Kamerik door J. Oringa te Weerdingeweer. Men schrijft ons uit Vlissingen De volgende maand zal het 25 jaar geleden z(jn, dat een deel der Geref. Kerk te Vlissingen tot reformatie kwam onder leiding van Ds, P. J. Klaarhamer, destijds predikant te Middelburg. Eerst vergaderde de kleine gemeente in een kolenpakhuis, later in de benedenwoning van een heerenhuis op de Bellamykade. Toen het daar te klein werd, werd zij eigenares van de kerk der Doopsgezin de gemeente. Later kad de Maatschappij »De Schelde* dit gebouw noodig, en werd het kerkgebouw verkocht aan genoemde Maatschappij. Weldra verrees een groot en ruim kerkgebouw, de z g. Middelkerk. In 1910 had de plaatselijke ineensmel ting der Geref. Kerken A en B plaats, waardoor de Geref. Kerk 2 kerkgebouwen verkreeg de kerk bestond toen uit ruim 1200 zielen. In 25 jaar is er dus heel wat veranderd. St. Naar aanleiding van het jubileum van ds. B. van Schelven, pred. der Geref. Kerk te Amsterdam, meldt de //Stand.", dat aan het einde der godsdienstoefening in de Raamkerk op Zondagmorgen jJ., waar ds. van Schelven het H. Avondmaal bediende, hem de zegenbede uit Psalm 134 werd toegezongen. Met een kort, hartelijk woord dankte Z.Eerw. voor deze uiting van meeleven der gemeente. Gisterenmorgen kwamen de ouderlingen, diakenen en gecommitteerden uit de wijk den jubilaris in z(jn woning geluk- wenschen en boden hem een fraaien antieken barometer aan. Tal van bloe men, waaronder een bloemenstuk, ge zonden door zijn ambtsbroeders, en vele schriftelijke felicitaties mocht de geliefde leeraar in ontvangst nemen. Gisteren middag hield de jubilaris receptie ve len maakten van deze gelegenheid ge bruik om hem hun gelukwenschen te bieden. Geref. Gemeenten. Beroepen te Giesendam ds. A. Janse, te Barneveld. Geslaagd voor de hoofdakte te Arnhem dhr. C. Stoffels, onderwijzer aan de Chr. school te Njjkerkerveen, geboortig uit Zaamslag. Op 78-jarigeD leeftijd is overleden de heer J. C. Luitingb, rustend hoofd der Chr. school te Monnikendam. Herexamen Gymnasium te Middel burg. Bjj Dader onderzoek zyn alsnog toegelaten tot de 6 e klasse B: J. D. Berdenis van Berlekomtot de 4e kl. H. J. Gerlach en tot de 3e klasseArie Smit. Bij 't herexamen voor kl, I zijn toe gelaten: P. Duvekot en J. Vermet. Na gehouden examen zijn nog toe gelaten tot de eerste klasse der R. H. B. S. te MiddelburgP. van der Feen tot de derde J. A. Bergen en M. J. Verhulst; tot de vierde: J. J. Kraak en G. van Oostveentot de vjjfdeJ. TichelmaD, J. G. van Niftrik en A. J. Vertregt. R. B. B. S. te Goes. Als leerlingen zijn Dog toegelaten tot de eerste klasse J. Brantstweede klasseC. Quakkelaar vierde klasseC. Duvekot, allen van Goes. De nieuwe cursus is heden begonnen met 102 leerlingen; de eerste klas is gesplitst. Op het examen voor het politie- diploma te Utrecht zijn geslaagd de heeren J. Houtman te Sluis en J. de Roos te Middelburg. fnÉiÉ hui Middelburg. In de heden Woensdag gehouden ver gadering van den gemeenteraad van Middelburg werd mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken Een schrijven van de firma J. C. W. Altorffer, dat de heer mr. G. J. Sprenger wegens zijn eervol ontslag als secretaris der gemeente heeft opgehouden redac teur van de handelingen van den ge meenteraad te zIJd en dat de firma onder goedkeuring van B. en W. het gedeelte der handelingen dat door den heer Spren ger werd bewerkt, aan den heer mr. H. Doorenbos, hoofdcommies ter secretarie, opgedragen heeft, die zich daartoe be reid heeft verklaard. Het reeds vroeger gepubliceerde adres van de vereeniging van Boterhandelaren, waarin nogmaals op het instellen van een gemeentelijke botercontróle wordt aangedrongen. Een verzoek vaD J. Poppe te Koude- kerke om continuatie van de pacht van een partij weiland, welke pacht met 25 November a.s. eindigt. Adressant ver klaart zich bereid f 10 per H.A. meer te betalen. Adressen van adhaesie met 't verzoek van den Bond van Nederlandsche onder wijzers om een 7e leerjaar aan de open bare lagere scholen in te stellen van de plaatselijke afdeelingen van den Alge- meenen Nederlandschen Bond van Arbei derspers) in het Bakkers-, Chocolade en Suikerbakkersbedrijfvan den Bond van Meubelmakers, enz.van de S. D. A. P.en van den Algemeenen Nederland schen Typografenbond. Het reeds vroeger gepubliceerde ver slag van de vereeniging Zeeland, tot verzorging van voogdijkinderen. Een adres van de vereeniging van Schoolartsen waarin op het instellen van eene verordening, die het weren van kinderen aan bepaalde ziekten lijdende of wier huisgenooten daaraan lijden, van de scholen mogelijk maakt. Dit adres was ongeteekend en on gezegeld. Ten slotte een adres van Jan Schout Pz., bewoner van twee onbewoonbaar verklaarde woningen, waarin deze er op wijst, dat hij nu reeds 18 jaar in deze woningen woont, dat hy door de zwakke geestvermogens zijner vrouw niet met buren kan wonen, dat hij meent, dat wel degeljjk verbeteringen kunnen wor den aangebracht, terwijl hjj er op wijst, dat de woningen niet vochtig zijn, vele groote heerenhuizen in de stad zijn vol gens hem vochtiger en ongezonder dan zijn lage kleine woningkjes, hij zit althans met geen groote kelders vol water onder zijne woning, wat volgens hem zeker niet gezond kan zijn, doch die worden niet afgekeurd, z(j staan buiten het be reik der Woningwet. Vervolgens werd aan den heer dr. A. H. Kan eervol ontslag verleend als rector aan het gymnasium en wel met ingang van 1 October. Eveneens werd den heer Kam eervol ontslag verleend als lid der commissie van toezicht op het Lager Onderwijs.; Opgemaakt werd een voordracht ter benoeming van leden van het college van Zetters bij 's Rijks directe belastin gen. Aan de beurt van aftreding waren de heeren M. P. van dei Harst, W. J. J. Koole en J. C. Frederiks. De heer Koole is overleden en de heer Frederiks ver klaarde dat hij met het oog op zijn hoogen leeftijd een herbenoeming niet meer wenscht te aanvaarden. Op de lijst werden geplaatst de heerenM. P. van der Harst, M. J. de With, A. Loois Jr., P. Kooie, J. Baljeu en F. L. Klaassen. Op de voordracht voor de benoeming van een onderwijzeres aan school I wa ren geplaatst de dames :jA. G. Jon ge- pier te Middelburg, J. H. Streutgers te Ambt-Hardenberg en J. G. Broeke te Ritthem, Op de voordracht van gemeente-secre taris waren geplaatst de heeren jhr. mr. dr. W. A. J. Snouck Hurgronje, commies ter provinciale Griffie van Zeeland te Middelburg en mr. G. F. Evelein, com mies-redacteur te Hilversum. Tot definitief onderwijzeres in de nut tige handwerken hij het HerhaliDgs- onderwUs werd benoemd mej. R. Mees ters, thans tjjdeiyk; terwijl de verorde ning op dat onderwijs werd gewijzigd. De [gemeente-rekening werd vastgesteld in ontvangst op f785.235,54® en in uit gaaf f 781,816.81. Goedgekeurd werd de rekening der Goushuizen over 1911, aan wijzend in ontvaDg f 70.548,79 en in uit gaaf f70.535.72; alzoo een voordeelig saldo van f 1307. De begrooting der Gods huizen voor 1913 in ontvang en uitgaaf aanwijzend f63.004,92, werd eveneens goedgekeurd. Overeenkomstig de desbetreffende ver zoeken werden de aanslagen in de Hon denbelasting van L. van Wittene en A. Caljouw teruggcbracht van f3 op fl. Afwijzend werd beschikt op het verzoek van I. M. Boasson om ontheffing van de hondenbelasting en restitutie van de reeds betaalde f3. Op voorstel van B. en W. werden naar aanleiding van het adres van de Gezond heidscommissie onbewoonbaar verklaard de woningen Spuistraat F114 en Schud- debeursstraat G no. 65. Aan Ged. Staten zal worden medege deeld dat bjj den raad geen bezwaar be staat tegen het ontwerpaanvulling van den legger van wegen en voetpaden in deze gemeente door de toevoeging van den weg loopende van het Station naar den Nieuwlandschen weg. Besloten werd tot verhuring van een stukje grond aan hi t Smidsbolwerk aan J. Goote. Besloten werd tot de aanvaar ding van het legaat van wijlen den heer D. Jeras \oor de restauratie van den voorgevel van het stadhuis, en van de schenking van een graftombe door wijlen den heer L. van Krimpen. Aangenomen werden de voorstellen van B. en W. tot aanleg van gas- en waterleiding aan den Veerschen weg van gas aan de Werfstraat, de Volderjj- laagte en den PenninghoeksiDgel. Vervolgens werden nog meer voor stellen, door ons reeds vroeger vermeld behandeld, op welke behandeling wij in ons volgend nummer terugkomen. Nog was bij den Raad ingekomen een voorstel van het lid den heer Gratama om te bepalen, dat de secretaris geen andere bezoldigde betrekkingen mag bekleeden zonder de toestemming van den Raad. Dit voorstel, dadelijk in stemming ge bracht, werd met 14 tegen 2 stemmen aangenomen. Tot onderwijzeres aan school I (vaca ture mej. Oostveen) werd benoemd mej. A. G. JoDgepier met 11 stemmen. Mej. J. G. Broeke verkreeg 5 stemmen. AaD de stemming tot benoeming van een gemeente-secretaris werd niet deel genomen door het lid den heer Snouck Hurgronje. Benoemd werd met 15 stem men de heer jhr. mr. dr. W. A. J. Snouck Hurgronje. De heer mr. G. F. Evelein verkreeg geen enkele stem, Te Venlo is een ongehuwd schil der door een openstaand luik gevallen en spoedig overleden aan een dubbele schedelbreuk, Te Mitwolda is een 6-jarig meisje dooi een stroowagen over reden en gedood. Gistermiddag is te Rotterdam een 6-jarig knaap door een bakkerswagen overreden. [Een voor- en achterwiel gingen over den buik van den jongen, die zwaar inwendig gekwetst werd. Gisternamiddag is het 4-jarig zoontje van R. te Zwljndiecht, dat daar op de rails van de Rott. tram speelde, onder een leegen wagen geraakt, die door zijn makkertjes in beweging was gebracht. Het linkerarmpje werd afge reden en beide beenen zijn gekneusd. In zeer zorgwekkenden toestand is het jongetje naar het ziekenhuis te Dord recht gebracht. By de gisteren by Roermond gehouden regimentsoefeniD- gen door het 2de regiment huzaren kwamen twee in vollen ren ever de heide voorthollende paarden met elkaar in botsing. Het paard van een trompet ter uit Tiel, werd daarby gedood. De trompetter kreeg ernstige inwendige kneuziDgen hy werd naar de kliniek te Roermond (overgebracht. De andere hu zaar kwam er zonder let* el afdiens paard werd vry ernstig verwond. Stroopertdrama. We lezen het vol gend verhaal omtrent het stroopersdrama dat verleden week het Noordbrabantsche dorpje Rucphen in beroering bracht Het was Donderdagavond ruim elf uur dat de .boschwachters H. Maas, Koo Goorden en C. Pelles op surveillance uit een bosch kwamen, een 20 minuten van de Belgische grens. Vlak by, op ongeveer 50 M. afstand, zagen zy het zoeklicht van een lichtbak, waai van de uiterste stralen hen reeds belichtten. Van den hoogen boschrand sprongen de wachters in een onder hen liggende greppel, toen op hetzelfde oogenblik één der stroopers een schot op hen afvuurde, waarvan da hagel hen fluitend over het hoofd joeg. Op het geroep der boschwachters „halt 1 politie 1" kwam het zoeklicht nog meer naderby, en terwyi de stroopeis achter den lichtbak in de duisternis verscholen bleven, trachtten zy de boschwachters nog meer in den liohtscbyn te krygen om daarna hun doel des te zekerder te tref en. .Uit alles bleek dan ook dat de stroopers op een hevig verzet voorbereid waren. Bevreesd voor eigen leven, meenden de boschwachters thans het oogenblik gekomen om daadwerkeiyk op te treden en ofschoon zy door het fel uitstralende licht niemand konden onderscheiden, losten zy gezameniyk, na nogmaals ge waarschuwd ie hebben, in de richting van den lichtbak hun geweren. Ofschoon van gedachte, dat de schoten wel over hen heen zouden gegaan zyn, zagen zy plotseling de lichtbak vallen en een kerel, vlak daarachter, wankelend tegeD den grond storten. Alsnu sprongen de wach ters te voorschyn, doch een hevig ge vloek en de bedreiging van een paar mannenstemmen, dat, zoo zy nog één voet naderby kwameD, men hen kapot zou schieten, deed de boschwachters be sluiten hun eigen leven niet .te wagen en eerst hulp te gaan halen by de mare chaussee te Rucphen. Toen brigadier Sy sterman met de boschwachters eenigen ty d nadien op de plaats van het voorval aankwamen, vonden ze een paar pas achter den gevallen lichtbak een man liggen, omstreeks 25 jaar oud. Ondertusschen had de uitstekend ge dresseerde politiehond van brigadier Sys- terman, naby de plaats van het drama, een pet opgespoord en eenige honderden meters verder een bus carbid. Aangaande den torenbrand te Be ver wy kis nader gebleken, dat de groote klok by haren val maar zeer weinig geschonden en volstrekt niet gebarsten is. Hoogstwaarschyniyk is een breuk voorkomen, doordien zy by haar val op de tusschenliggende balklagen der zolders, het brandende hout terecht ge komen is, en daardoor haar val aan- merkeiyk werd gebroken. Onhoudbare toestand. Men schryft van Urk aan de N. R. C.Volgens zeer oud gebruik luidt des Zaterdagavonds te zeven ure de kerkklok van de Ned. Hervormde kerk. Eertyds werden de huisklokken er naar geregeld. Ook sedert Urk een dorpsuurwerk bezit, is die oude gewoonte biyven bestaan. Zaterdagavond luidde evenwel geen klok, evenmin als Zondag voor den aanvang van de gods dienstoefening. Op Koninginnedag was geen vlag uitgestoken van den kerk toren. Gisteravond zyn na een rondgaDg van het muziekkorps door het dorp, in de pastorie van ds. Snel ruiten inge worpen. Gisternacht heeft het by noorden wind gevroren. In den vroegen morgen was dit op de landeryen zeer goed te zien. Een kranig type. Men schryft ons uit Friesland Tot hen wie Zaterdag een koninkiyke

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1912 | | pagina 2