Rilland-Bath. Heden hebben weder, nu een 60-tal, manschappen onder leiding van een luitenant-kolonel, een kapitein en een paar luitenants, benevens een officier van gezondheid, een marsch gemaakt door de slikken van het Ereekrak van den Völckerpolder tot naby de haven van Bath. Te Bath werd circa een half uur verpoosd, alwaar tevens door een photo- graaf, die de reis had medegemaakt, een kiekje van de groep manschappen geno men werd. Dhr. Engelaar, een inwoner dezer gemeente, diende den manschap pen tot gids. Vlissiagen. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin op 31 Augustus a. s. zal op dien dag van 12 uur 's middags door de troepen in het garnizoen alhier op het Bellamypark eene parade worden gehouden. Vlissingen. In de gisteren gehouden vergadering der Coöperatieve Midden stands Credietbank, werd besloten het maximum der te geven voorschotten van f500 op f2000 te stellen. C. Vlissingen. In de hedenmiddag gehou den vergadering van den gemeenteraad van Vlissingen werden de nieuw geko zen leden de heer A. C. van Hal en J. J. Kryger beèedigd en geïnstalleerd. Middelburg. De kapitein K. G. A. Muiter, alhier, wordt 26 Augustus a. s. gedetacheerd in de legerplaats Olden- broek, teneinde aldaar de schietoefenin gen van de vesting-artillerie by te wonen. Middelburg. Op den wandelweg op het Molenwater alhier, van de Koepoortstraat naar de Koepoort, staan twe8 hekken ter voorkoming van het gebruiken van dien weg door wiehyders. Hoe gewenscht het is dat deze by avond beter verlicht wordeD, bleek dezer dagen, toen een hier niet-wonende sergeant-majoor met zulk een kracht tegen een dier hekken liep, dat hy zich aan het been verwondde. Breskeng. Alhier is het ïyk opgehaald van een man, die vermoedeiyk te Ostende is verdronken. Hebt gij een nieraandoening KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Zondag 25 Augustus 1912. MILITIE. Calamlteuze Zimmermanpolder f487; Oalamiteuze Borsselepolder f 52.60. Van Schouwen en Duiveland Dreischorpol- f 29.709; Calamiteus Waterschap Brin- nisse f 26.795.64; Provinciale Steiger te Zype f8001); Waterschap Schouwen District Borrendamme f 17 080. Van Tho- lenProvinciale Steiger te Stavenisse f 1710 Calamiteuze Suzannapolder f 15.873.75; Van Haaftenpolder f150; Calamiteus Waterschap Scherper, isse f2410.105. Opgemerkt dient te worden dat nog van verschillende andere polders en waterschappen opgegeven is welke schade werd aangebracht, doch niet hoeveel het herstel gekost heeft. Eergister atriveerde te Middelburg van Riga het s. s. .Marie" met een lading balken voor de firma J. de Broekert A Co., te Middelburg. Met Stct. no. 197 zyn verzonden de statuten van de Vereeniging tot in standhouding van het Citters-fonds te Middelburg. Te Renesee heeft de landbouwer L. de Feyter in z(Jn tuin dezer dagen een aardappelstruik gerooid, waaraan niet minder dan 110 knollen zaten, na mely k 80 groots en 30 kleine. Struiken van 60 tot 60 aardappelen kwamen vaak voor. Volgens opgave in "St. Crt." van heden kwamen in de week van 14 tot 20 Augustus in de provincie Zeeland de volgende gevallen van besmettelijke ziekten voor: te Uoedekenskerke 1 ge val van roodvonk en te Aagtekerke, Dom burg, Kiabbendyke en Zierikzee ieder 1 geval van diphteritis. In den nacht van Dinsdag op Woensdag hoorde een in de Grenulaan te Neuzen wonende vrouw, gerucht op de achterplaats. zy wekte haar by haar inwon enden schoonvader, den heerL. v. mededeelende, dat ei biy kbaar iemand zich langs de achterzyde toegang tot de woning trachtte te verschaffen, waarvoor by door overklimming over achterlig gende erven op de achterplaats moest gekomen zyn. De schoonvader stond op en ging kyken, doch stuitte in den gang reeds op den indringer, die hem vast greep. Een worsteling ontstond, waarby de heer v. E., het tegen den jongeren in dringer moest afleggen. Eer op het hulp geroep buren toegeschoten waren, wist de indringer te vluchten, een schoen en zyn hoofddeksel op het tooneel van den stryd achterlatende. Hy was evenwel her kend als te zyn D. v. W., sloeproeier. By is door de gemeentepolitie gearresteerd, doch later in vryheid gesteld. T. Ct. Tevens zullen op dien dag wëgens be toonden y ver als onderwy zer of teerling op de huishoudeiyke school in den afgeloo- pen winter, geldeiyke belooningen wor den uitgekeerd. V. C. Mededeeiing werd gedaan van de goed keuring door Gad. Staten van verschil lende raadsbesluiten, van het besluit der Provinciale Staten, waarby wederom subsidie aan de Handelsschool wordt verleend en van het proces-verbaal van de kasopneming op 17 Juli ten Kantore van dan gemeenteontvanger door den met die opname belasten controleur der belasting. Overgelegd werden de volgende stukken: Een verzoek van de weduwe A. Mos- de Koning, weduwe van den concierge aan de Burger Avondschool, om een pe riodieken geldeiyken steun uit een fonds of anderszins. Een schry ven van M. Meyer secretaris-rentmeester van het burger weeshuis, waarin deze zyn leedwezen uitdrukt, dat hy niet voorkomt op de lyst, van hen, die in het pensioenfonds zulten worden opgenomen volgens bet voorstel van B. en W. waar als mot of gevoerd wordt, dat bedoelde betrekking niet zyn hoofdbetrekking i«, wyst adres sant er op dat dit byv. ook by de ge- meentegeneesheeren niet het geval is. De heer Meyer vraagt zoo mogeiyk nog op de lyst te worden geplaatst. Vervolgens de begrooting voor 1913 van het Algemeen Armbestuur, in ont vang en uitgaaf sluitende met f9784,405 en van het gasthuis sluitende met een bedrag van f82.680. Vervolgens een schry ven van Ged. Staten aan B. en W., waarby overgelegd worden afschriften van het door Ged. Staten omtrent het adres van de firm i C. Jamin aan den minister van Binnen- landsche zaken uitgebracht adres en van het daarop ontvangen antwoord. Naar aanleiding daarvan noodigen Ged. Staten B. en W. uit, de zaak by dea Raad ter tafel te willen brengen en hea mede te deeien of dit college in beginsel bereid is de br uw verordening op da door hen noodig geachte wyze aan te vullen, na de gezondsbeids commissie te hebben gehoord. Wanneer die wyziging is tot stand gekomen zou de belanghebbende opnieuw de bouwvergunning behooren aan te vragen et deze met inachtneming van de nieuwe bepaling kunnen verleend worden. Mocht de Raad onverhoopt niet tot eene dergeiyke oplossing wenscben mede te werken dan zouden Ged. Staten zich genoodzaakt zien tot toepassing van art. 8, achtste en negende lid van de woningwet over te gaan. In bovenbedoeld adres aan den mi nister zeggen Ged. Staten, dat zy zich kunnen vereenigen met de eerste con clusie van het door een by B. en W. van Vlissingen ingewonnen bericht. Adressant had een civiel recht om zyne bovenverdieping voor een deel .uit te bouwen over de benedenverdieping van een aai grenzend perceel. Dit perceel kwam in handen der gemeente Vlissin gen en werd zonder bepaald raads besluit, doch feiteiyk tot openbare straat bestemd. Daartoe was de gemeente, behoudens de rechten van derden, Da- tuuriyk bevoegd, en zonder den brand ware by afbraak van het ïydende erf door de gemeente eene openbare straat ontstaan, waaroverheen de bovenverdie ping van het huis van adressant in stand had moeten blijven. Deed de gemeente bem hierin te kort, dan kon hy door een civiel proces zyn recht handhaven. Nu echter het perceel met inbegrip van den bedoelden uitbouw voor een deel door braDd vernield was, kon de adressant niet met, eene afwachtende houding vol staan, maar moest hy ingevolge de Wo ningwet zelf optreden, teneinde eene vergunning tot gedeelteiyke verniewing van zyn afgebrand perceel te erlangen; art. 6 der Bouwverordening, zooals die destyds gold (nu art. IC) in verband met art. 54 was op de door hem benoo- digde vergunning van toepassing. Een civiel proces kon hem |nu niet meer baten, omdat hy by de bouwver gunning aan de daarbjj geschreven voor schriften onderworpen was en by over treding zich aan anotie blootstelde. Nu had het gemeentebes tuur met toepassing van art. 64, tweede lid, der oude Bouw verordening, de moeiiykheid wel uit den weg kunnen ruimen door vrystelling van het verbod van bovenbouw te verleenen, doch het bestuur was hierin vry en be sliste andersin baroep is aie beslissing door den raid bevestigd. Ged. Staten hebben zich de vraag gesteld, of hier stryd met de wet of met het algemeen belang bestaat. Stryd met de woningwet is stellig niet aanwezig, daar de bestreden beslissing juist op die wet en de te harer uitvoering vastgestelde bouwverordening steunt. Stryd met art. 625 van het Burgeriyk Wetboek kan aangenomen worden,'om dat ten aanzien van het terrein, waarop het servituut rust, niet eene beperking plaats heeft, maar het beschikkingsrecht zelf oDtnomen wordt. Verder kan hetiD stryd met het algemeen belang geacht worden dat het openbare gezag van zyne macht misbruik maakt, en de belangen van byzondere personen zonder mogeiyk- haid op verweer of herstel sehaadr. Eene andere vraag is echter of vernie tiging tot het door den adressant beoogde doel kan leiden en deze vraag meenen Ged. Staten ontkennend te moeten beant woorden. Met B. en W. zyn zy van oordeel, dat het besluit van B. en W. van 24 October 1911 door de weigering om haar te aan vaarden en de indiening op 8 November 1911 van een nieuw plan tot herbou wieg vervallen is. Er rest dus alleen het be sluit van B. en W. tot weigering van 30 November 1911, bevestigd by Raadsbesluit van 19 Januari 1912. Nu is een besluit tot weigering eene negatieve behandeling, welker vernietiging nim mer tot een positief gevolg, in casu het verleenen van eene bouwvergunning, kan leiden. Evenmin kan hierin door toepas sing van art. 126 en 127 der gemeente wet voorzien wordeD, omdat het hier niet de uitvoering van de woningwet zelve, maar van een op haar berustende gemeenteiyke verordening betreft. Al moge dus het besluit van het ge meentebestuur dientengevolge formeel onaantastbaar zyn zoo mag toch niet voorbygezien worden, dat door den loop der zaak adressant een hem wettig toe komend recht verloren heeft. Dit is een gevolg van eene leemte in de bouwver ordening welke in "het bier voorkomende geval niet voorzien heeft. Ged. Staten zyn daarom bereid te bevorderen, dat aan art. 10 der nieuwe Bouwverordening als nog eene bepaling worde ingevoegd van dezen inhoud «Door de bepalingen van dit artikel kan geen inbreuk gemaakt worden op servituten ten laste van een ïydend erf, zoo dit erf in eigendom aan de gemeente overgaat en tot openbare Btraat bestemd wordt«Zoo noodig zou den Ged. Staten van het achtste lid van art. 8 der woningwet gebruik willen maken, doch, alvorens stappen in die richting te doen, wenschen zy de be schikking van H. M. de Koningin op bet aanhangige adres af te wachteD." In zyn antwoord zegt de minister van Binnenlandache Zaken dat het hem, met den minister van Justitie, wiens gevoelen hy inwon, voorkomt, dat het bedoeld besluit van B. en W. van Vlissingen van 80 November 1911, bevestigd by raadsbesluit vau 19 Januari 1912, in stryd is met het algemeen belang, om dat het gemeentebestuur, door vrystel ling van de bouwverordening te weige ren door een publiekrechteiyke daad dus veroorzaakte, dat de gemeente van een, naar privaatrecht ten laste van een gemeente-eigendom bestaand, ser vituut - altbaDS zoolang het ïydend erf zyne bestemming als openbare straat behoudt zoDder sccadevergoediog be viyd werd en zich dus op kosten van een pai ticulier onrechtvaardig verrykte. Eene beslissing op het adres van dhr. Jamin meent de minister evenwel niet te moeten uitlokken vóórdat hem geble ken (is, dat de aanvulling van art. 10 der bouwverordening in de door Ged. Staten aangegeven een onbevredigend re sultaat heeft opgeleverd. De minister wacht hierom die beslissing af. Aan mej. J. J. Holm werd met ingang van 1 September a.s. eervol ontslag ver leend als onderwyzeres aan school B. Benoemd werd tot vast leeraar aan de HoogereBurgeischool en Handelsschool de heer G Mannoury en aan de Handels- schooi alleen de heer K. F. Bartstra sn tot tyuelyke leeraren aan laatstgenoemde inrichting de heeren J. BruDdjr en C. J. de Neef. De beer Mannoury voor boek houden en handelswetenschappen en zoo noodig voor wiskunde; de heer Baitstra voorEngelsch de heer Brandei- voor staathuishoudkunde, de heer De Neef voor stenografie en machiDeschry- ven. De volgende heeren werden opnieuw benoemd tot tydeiyke leeraren aan de BurgeravondschoolJ. A. van Dieren- donck in lyn- en vakteekenenW. P. Edelman in lyn- en vakteekenenL. Hes- selfelt in natuur- en werktuigkunde en J. C. Nyiand in handteekenen. Tot definitief leeraar aan die school in lyn- en vakteekenen werd benoemd de heer A. Th. Elauis, thans tydeiyk leeraar. Aan de Avondschool voor Handwerks lieden werden als ty del yk leeraar hei be noemd de heeren Edelman en Hesselfelt voornoemd en de heeren P. S. Dy ustra in bouwkundigvakteekenen en G. H. Vyge- boom in werktuigkundig vakteekenen. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim werd herbenoemd de hear G. Juny. Besloten werd tot den verkoop van 315 MJ. gemeentegrond, gelegen aan den Van Dishoeckstraat aan D. C. van der Linde voor f 472,50tot het opnieuw aan vragen van de Koninkiyke goedkeuring van de verordeningen op heffing van tolgelden op den Vlissingen—Koudekerk- schen straatweg, zulks emdat de termyn met 1 Januari a.s. verstreken zal zyn tot het opgeven van de volgende voor dracht aan den Commissaris der Koningin ter benoeming van 3 leden van het col lege van zettersde heeren P. J. Mortier, J. Looie Az. en J. B. van der Schaaf, alle drie aftredend en de heeren D. van Verre, J. M. Scuart en K. J. Verhorst. De gemeenterekening over 1911 werd voorloopig vastgesteld in ontvang op f 1.262.671.98, in uitgaaf op f 1.271.661,40, alzoo met een kwaad slot van f 8989,42. Verder werd besloten tot wyziging der g'-meentebegrooticg dienst 1912; tot onderhandsche verpachting van land aan A. Kodde en tot wyziging van den premie grondslag der leeraren van de H. B. S. de heeren J. Vis, A. Koppejau en W. de Graat. Vervolgens stelten B. en W. voor om zooals thans vermoed wordt by den aau- vaDg van den nieuwen cursus werkeiyk in de derde klasse der Hoogere Burger school meer dan 26 leerlingen zyn, even als dat het geval is by de Ryksscholen, deze klasse te splitsen. Een lokaal is hiervoor aanwezig, doch voor vermeer dering der traktementen wordt f1600 geraamd. De meerderheid der Commissie van Financiën verklaart zich er voor; één lid is tegen dit voorstel. B. en W. stelten nog voor, om vast te stelten eene verordening op het mer ken van boter. In de concept verordening wordt be paald, dat de gelegenheid opengesteld is om boter die een vetgehalte heeft van ten minste 80 pCt. en in behooriyken staat verkeert, te doen voorzien van een gemeenteiyk waarmerk. Daartoe moet de boter op door B. en W. te bepalen dagen en uren worden aangeboden in een door genoemd college daartoe aan te vryzen localiteit. Het waarmerk zal bestaan in het aan brengen van den afdruk van een houten stempel bevattende het wapen der ge meente met de letters C. V., zjjndeeen verkorting van van Contröle Vlissingen. Het plaatsen van bedoeld stempel strekt tot bewys dat de party boter waarvan de gemerkte kluit afkomstig is de ge- meenteiyke controle is gepasseerd. Meer dere waatborg is er dus voor den kooper niet aan verbonden. Nog werd voorgesteld door B. en W. het vaststellen eener verordening op het gewicht van brood. De belangrykste punten uit de concept- vordering laten w(j volgen. Het gewicht van het brood moet zyn als volgt: a. wit brood minstens 0.47 KG. of 0,96 KG. b. bruin brood of brood gebakken van ongebuild tarwemeelminstens 0.47 KG 0,95 KG., 1.45 KG., 1.95 KG. of 2,95 KG. c. roggebroodminstens 0.47 KG. of 0.95 KG. of wel een veelvoud van een halve KG. minus eenmaal 0.05 KG. Wit brood, met zoete melk toebereid, zoogenaamd waterbrood, moet gestem peld zyn met öe letters W. T B. op beide einden. De bepalingen omtrent het ge wicht zyn niet toepasseiyk op oud brood, maar dit moet aan beide einden voorzien zyn van een strook met de woorden „oud brood". De bepalingen zyn niet toe- passeiyk op kleine broodjes en krenten brood. Ten slotte werd de reeds vroeger gemelde pensioen verordening aan de orde gesteld. Op de beslissingen over deze punten komen wy nader terug. Wyien mevrouw de wed. Van Dun ne, geb. Van der Hoop, overleden te Middelburg, heeft aan de Diaconessen- inrichting te Middelburg eene som van f500 vermaakt; vry van het recht van successie. Het bestuur van 't Tehuis voor alleenstaande blinden te Walcheren ont ving by gelegenheid van de in wy ding, van H. M. de Koningin een telegram van gelukwensch, van Prins Hendrik f50; bovendien nog talryke gelukwen- schen en geschenken. Crt. RECLAMES. Nierkwalen doen verschillende perso nen op verschillende wyzen aan, want de schadeiyke stoffen, die niet door de verzwakte of zieke nieren aan het bloed onttrokken worden, tasten eerst het zwak ste punt van uw gestel aan en dit zwakke punt is zelden hetzelfde by verschillende menschen. Is uw rug zwak enpynlykf Hebt gy zwellingen onder oogeD, in de enkels of handen Hebt gy last van rheumatische pynen, styfheid der ge wrichten, pyn in de lendenen of heupen Vertoont zich neerslag in de urine, is het water van ongewone kleur, hebt gy moeite met de loozing, branderigheid of pyn Voelt gy u altyd lusteloos, terneergesla gen en uitgeput? Dan kunt gy er zeker van zyn, dat uw nieren niet goed werken. Onmiddeliyke hulp is dan noodzakeiyk, want zieke of zwakke nieren herkrygen niet uit zichzelf hun oude kracht en ge zondheid. Verwaarloozing der eerste ver- BChynselan doet uw kwaal toenemen en leidt tot gevaarlyke ziekten als niersteen, waterzucht, verzwakte hai tswerking, en z. Het geneesmiddel by uitnemendheid vindt ge in Foster's Rugpyn Nieren Pil- 16D, die de niergiften afvoeren en aan de nieren en blaas hun kracht teruggeven om hun gewichtig werk weer behooriyk te doen. En zonder dat deze organen weder volkomen normaal werken kunt gy uw gezondheid Liet hejkrygeD. Aileen de echte Foster's Rugpyn Nieren Pillen zyn betrouwbaar. L9t er daarom op of de handteekening van James Foster op het etiket voorkomt. De echte zyn te Goes verkrygbaar by de firma Nathan Emanuelen te Middelburg by den heer Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezen ding geschiedt franco na oritvangst van postwissel a fl.75 voor één of f 10, voor zes doozen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Woubrugge (toez.) B. J. Werther te Otterloote Waarde E. V. J. Japchen, card, te Utrecht. Geref. Kerken. Drietal te Zonnemaire: F. Bruinsma te Glanerbrug, G. Dekker te Ooltgens- plaat en J. Runia te Westmaas. BeioepeD te Lekkerkerk A. Rolloos te Tres Airoyes (Argentinië, Z.-Amerika). Aangenomen naar Bodegraven door G. Wisss te Kampen. Bedankt voor Houwerzyi door L. van Wyk te Krommenie; voorOldebroek door G. Wisse te Kampen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Enschedé L. H. van der Meiden, cand. te LoosluineD. Het mondeling gedeelte van de dit jaar te houden examens M. O. teekenen voor de akten Ma. en Mc., voor zoover die in het openbaar worden gehouden, werdt afgenomen te Rotterdam in de Academie v. Beeldende K. en Techn. W.voor da akte Ma op 23, 24, 26 eD 27 Aug.; voor de akte Mc. op 27 Aug., telkeDS van 9-4 uur. Geslaagd te Breda voor de hoofd akte de heer M. E. M. Waelput van Overslag te 's Gravenhage de heer J. Kakebeeke, vroeger te 's-Heer Hendriks kinderen, thans onderwy zer te Rotterdam. Geslaagd te 's-Gravenhage voor Duitsch l o. de heer F. C. Do-ninicns te 's-Gravenhage, vroeger te Wemeldinge, Benoemd tot onderwyzeres aan da op 2 Sept. te Hoofddorp teofeneoR-K. school, mej. L. W. B. M. Saapen te Goes. N. M. PREDIKBEURTEN in <1e Ne<l. Herv, Gemeenten op Zuid en Noord Berelaud, Baarland, voor- en nam. ds. Meloen. Biezelinge, voor- en nam. ds. v. d. BeigeD, nam. bed. H. Doop Borssele, nam. 2 uur ds. De Jong. Cats, nam. 2 uur ds. Bolkestein. Cortgene, 9.80 uur ds. Bolkestein. Coiyne.plaat, voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Feykes. Driéwegen, Ellewoutsdyk, voorm. ds. Bins. 's-Gravenpolder, vm. ds. Gerretsen. Hansweert, vrm. 10 uur en nam. 2.30 uur dhr. Millenaar van Temeuzen. Heinkenszand, voorm. geen dienst, nam. ds. Pont. 's-Heer Abtskerke, voor- en nam. ds. v. d. Plassche- 's-Heer Arendskerks, voorm. 9.80 uur ds. De Voogd, nam 2 u. dhr. Calliber. 's-Heer Hendrikskinderen, voor- en nam. ds. Steenkamer. 's-Heerenhoek, vrm. 9 uur ds. De Jong, nam. 2 uur ds. Bins. Hoedekenskerke, vrm. 9.30 uur ds. Van Essen. Ierseke, voor- en nam. ds. Kyne. Kamperland, voor- en nam. ds. Van Veen, nam. bed. H. Doop. Kapeile, voorm. ds. Schmidt. Kattendyke, Kloetinge, nam. ds. Botesevain. Krabbendyke, voorm. 9 uur dhr. Calliber, nam. 2 uur ds. Schmidt. Kruiningen, voor- en nam. ds. Willlemse. Nisse, voorm. ds. Pont. Oudelande, voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Kloek. Ovezand, 2 uur ds. VaD Essen. Schore, voorm. ds. Krykamp. Rilland-Bath, voorm. 9 uur leeskerk, nam. 2 uur ds. Drost. Wemeldinge, vooim. ds. Diost. nam. 1.30 ds. I. v. Hoeve, O. I. pred. Waarde, nam. ds. Krjjkamp. Wilhelminadorp, voorm.} ds. Bolssevain. Wissenkerke, nam. 2 uur ds. De Voogd. W olfaartsdyk, voor- en nam. dhr. L. Dek, van Kruiningen. op Walcheren. Middelburg, 'sav. ds. MallerO. K. vrm. ds. Pott. Aagtekerke, 9,30 en 2 uur ds Seuiyn. Arnemuiden, nam. ds. Pott. Biggekerke, voorm. ds Schuurmans Stek hoven. Domburg, voor- en nam. ds. Koldewyn. Gapinge,; 9.30 ds. Warners. Grypskerke, voor- en nam. d3. Van Selms. Kleverskerke, vrm. 9.80 ds. Visser. Koudekerke, voorm. 9.45 uur dr. Troelstra van 's-Gravenhage, nam. 2 u. ds. Stek hoven. Meliskerke, voorm. ds Siemelink. N.- en St.-Joosland, voorm. ds. Aalders. Oostkapelle, voor- en nam. ds. Laurense. Ritthem, 9 30 uur ds. Kiehl. Serooskerke, voorm. 9.30 ds. Mftller, nam. 2 uur Zendingsbyeenkomst. St. Laurens, 9 30 uur ds. Van 't Hof. O.- en W.-Souburg, 9,30 en 2 uur ds. Ter neden. Veere, vrm. 9,30 ds. Kroese. Vlissinge, N. K. 6 uur ds. Van 8elms. Vrouwepolder, Dam. 2 uur ds Kroese. Westkapelle, nam. ds. Aalders. 't Zand, voorm. 10 uur ds. De Vries van Goes, 's avonds 6 uur ds. Kiebl. Zoutelande, voorm. ds. De Wy k, nam. geen dienst. De loting voor da lichting der militie van bet jaar 1913 zal plaats hebben te Serooskerke (W.) Dinsdag 8 September, 10 uur voor Serooskerke, St.-Laurens, Grypskerke, Vrouwepolder en Veere. Domburg idem, 2 uur voor Domburg, Westkapelle, Oostkapelle en Aagtekerke. Wissekeike, Woensdag 4 September, 10,80 uur voor Wissekerke, Coljjnsplaat, en Kortgene. Vlissingen, Donderdag 5 September, 10 uur voor Vlissingen en Oost- en-West- Souburg 1,30 uur voor Ritthem, Koude kerke, Biggekerke, Zoutelande. Goes, Viydag 6 September, 10.15 uur voor Goes, Kloetinge, 's-Gravenpolder, Kattendyke en Wolphaartsdyk. Kapeile, idem, 1,80 uur voor Kapeile, WemeldiDge en Schore. Yerseke, Zaterdag 7 September, 9 uur. Krabbendyke, idem, 11,30 uur voor Krabbendyke, Waarde en Rilland-Bath. Kruiningen, idem, 2 uur. Middelburg, Maandag 9 September, 9 uur11 uur voor Arnemuiden en Nieuw en St. Joosland. Heinkenszand, Vrjjdag 13 September,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1912 | | pagina 2