R EC LA MRS. Moe gij vergiftiging door urinezuur kunt opmerken. BINNENRAND- Vlisslngen. Het aanleggen van de lyn der electriache tram van het station naar de stad ondervindt veel vertraging. Zooals vroeger gemeld, zou de dienst reeds Juni jl. aanvangen, doch thans is nog niet vasttestellen, wanneer de tram in exploitatie zal worden gebracht. De lynen zyn klaar op de kruispunten na by de spooriynen van de S.S, en ook by de Domburgsche lyn, welke laatste men, naar het heet. te laat vergunning zou hebben gevraagd. Vlisslngen. De timmerman P., alhier, werkzaam aan de in aanbouw zynde villa's by het Grand Hotel, wilde eer gisteren een losse patroon afschieten door met een doorslag er op te slaan. De man kreeg ongelukkigerwyze al het kruit in een zyner oogen. flevig bloedende werd hy naar het gasthuis vervoerd. VI. Crt. Vllssingen. Gisteren wapperde van onze Groote Kerk de nationale driekleur ten teeken dat men aardig begint op te schieten met den herbouw. Aan de eene zyde, westkant (de kerk heeft twee hoofd bedekkingen), was men hedenmorgen bezig de tiende kapbint op te hyschen. Ierseke. Hedennacht werd ingebroken op het schip van dhr L. B. Pz., dat in de haven lag. Met breekyzers sctaynt men de sloten geforceerd te hebben. Er wordt plm. 85 gulden waarde vermist. De poli tie zoekt yverig naar de daders. Scherpenisse. Als een zeldzaamheid kan gemeld worden, dat op de schorren onder Krabbendyke reeds een zoogenaam de Deenvogel is gezien. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. ZENDING. VISSCHBKIJ. Gemengde Berichten. Óaarbfl kwam sinds lang de im mer dieper inwerkende ervaring in de Kerken onder de organisatie van 1816, dat 't een onmogelijke zaak is, tot zoo danige reorganisatie te komen, waardoor de Kerken zich vr(J naar haar levens beginsel kunnen inrichten. De zucht naar verlossing begint in die Kerken weer te groeien. Simsons haren wassen weer. En 't uitzicht wint krachtiger veld, dat een beslissing der landsoverheid ten opzichte van wat die Kerken van haar toekomst, afgezien van haar verband onder 'tnet der huidige organisatie, inderdaad aan de vrijmaking, verlossing en bekrachti ging dier Kerken ten goede kan komen. Er is gevoel voor 't bedreven en nog steeds geleden onrecht opgekomen over en weer. En besef van de werkelijkheid van dit onrecht ook by ben, die zeifin 't leven der Kerken weinig of geen belang stellen. Of die ook verlangen, tot een zoodanige oplossing tusschen de lands overheid en de Kerken te geraken, dat die Kerken voortaan hun eigen weg gaan en de landsoverheid voorshands geen nieuwe flnanciéele verplichtingen tegen over haar opneemt, zoodat Kerk en Staat in dit stuk meer volledig gescheiden zjjn. Zoo is er by toeneming stemming voor een zoodanige Overheidsbeslissing, die een oplossing zou kunnen geven in zake de kerkeiyko verwikkeling en in zake de verhouding van de Overheid tot de Kerken. Thans komt da Grondwetsherzie ning aan de orde'onder de leiding van 'a Chrlsteiyk Ministerie. In de advisee- rende Staatscommissie zitten ook man nen, die de vragen, waarom 't met be trekking tot de Kerken gaat, grondig kunnen beoordeelen. Die den stryd en 't lijden der Kerken kennen. Wier harter voor ontsloten is. En die, boven alle anderen bekwaam ztyi, om 'n gewenschte of aannemelijke oplossing te vinden in dien deze gevonden kan worden. Wanneer overvloedig urinezuur zich in uw lichaam begint op te hoopen, znlt gy spoedig opmerken, dat iedere weers verandering uw gestel aandoet, en dat u op vochtige, nevelige morgens loom, dof en prikkelbaar gevoelt. Uw spieren worden dan stijf en rheumatisch. G(J krjjgt watergezwellen onder de oogen en in de enkels. Gy hebt pjjn in de lende nen en zijden, en een ellendig gevoel in uw rug, vooral des moigens by het ontwaken. Misschien krygt gy ook stoor nissen met de urine, neerslag of graveel in uw water. Deze verechynseleD duiden er op, dat nog erger kwalen in aantocht zyn, want hoe langer het urinezuur niet wordt verminderd, des te meer vergiftigt het uw gestel, en wanneer het overvloedige niet spoedig door de nieren wordt uit gedreven, gaat gy ïyden aan lendenjicht, waterzucht, ontsteking van de blaas, graveel, steen, rheumatiek, bloedvergif tiging, en zullen uw nieren cel na cel vernietigd worden en laten zy het leven gevend eiwit ontsnappen. Foster's Rugpyn .Nieren Pillen staan de nieren op een zachte wyze by in hun grootsch werk om het overvloedige urine zuur af te voeren, en om het lichaam te zuiveren van de niergiften, die zoo vele mannen en vrouwen zwak, ziek en moedeloos maken. Wy waarschuwen tegen namaak en maken koopers erop attent, dat op iedere doos de handteekening van James Fos ter dient voor te komen. Foster's Rug pyn Nieren Pillen zyn te Goesverkryg- baar by de Firma Nathan Emanuel; en te Middelburg by den heer Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één of f10 voor zes doozen. Chr. Nat. Werkmansbond. De jaarver gadering van den Gtiristeiyken Nationa- len Werkmansbond is vastgesteld op Donderdag en Vrydag 12 en 13 Septem ber a.s. in het gebouw van Kunsten en Wetenschappen te Utrecht. In de mor- genvergadering van den eersten dag zal o.a. de verkiezing van een lid vaD het Hoofdbestuur voor ds provincie Zeeland plaats hebben. Voor de eerste maal zal ook Zeeland in het Hoofdbestuur verte genwoordigd worden. Als candidaten zyn opgegeven de heeren G. Reudink van Middelburg en Ds. D. M filler van Seroos- kerke. Van de 150 afdeelingsu van den Bond zyn er ruim 30 in Zeeland (op Walcheren alleen 10 afdeelingen). In de middagvergadering zal de eere voorzitter dr. J. Th. de Visser inleiden Behandeling van het wetsontwerp op de ouderdoms- en invaliditeitsverzekering. Op den tweeden dag behandeling der ingekomen voorstellen. M. C. De bondsraad van den Alg. Ned. Diamautbew. Bond heeft besloten de wekeiyksche uitkeering aan het stakende personeel der firma Asscher te verhoogen tot f20 plus fl per kind. By K. B. van 31 Juli is J. O. Fabius, insp. van het lager onderwys te 's Gra ven hage opgedragen de regeering te ver tegenwoordigen op het in 1912 te Ant werpen te houden 32ste Nederlandsche taal en letterkundig congres. Letterleekens visschersvaariuigen. Lyst van de letterteekens voor enkele gemeen ten, waar zee- en kust-visschersvaartui- gen tehuis behooren, vastgesteld inge volge artikel 7 dtr Visschery wet Arnemuiden A. R. M., Breskens, B. R., Brouwershaven, B. H., Bruinisse, B. R. U., Hoedekenskerke fl. O. E., Hontenisse H. O. N., Hoofdplaat H. P., Cadzand C. Z., Kllewoutsdljk E. W. D., Krabbendyke K. B., Kruiningen K. N.,. Neuzen N. Z., Philippine P. I., Retranchement R. T., 8cherpenisse S. I., Sint-Philipsland P. S., Spykenisse S. P. K., Stavenisse S. V., Tbolen T. H., Veere V. E., Vlisslngen V. L. L, Wemeliinge W. M. D., Ierseke Y. E., Zaamslag Z. M., Zierikzee Z Z De Kiesrechtbetoeging. De betooging op den Tweeden Rooden Dinsdag te 's-Gravenhage belooft, naar het Volk ver zekert, niet alleen de grootste, maar ook de meest lui-terryke te worden, die ooit in ons- land voor het Algemeen Kies recht gehouden is. Voor het eerst wordt er nu werk van de versiering van den optocht gemaakt Om een behooriyke aankleeding te krygeD, die ook aan zekere artistieke eischen voldoet, heeft het P. B. zich de medewerking verzekerd van een commissie, bestaande uit de partyge- nooten Marie de Roode, mevr. Albarda en Albert flahD. Wanneer de burge meester van Den Haag toestemming verleent, ryden iD den optocht twee versierde wagens mee, een Kiesrecht wagen en een voorstellende het Socia lisme. Verder zullen reusachtige doeken met kiesrechtdeviezen worden meege dragen. De banieren van Party en N. V. V., gedragen door banierdragers te paard, zullen hoog boven de betoogers uitwap peren. De Vrouwenclubs en Jeugdorga nisaties dragen deviezen mee op het Al gemeen Kiesrecht en hun strjjd betrek king hebbende. De vakvereenigingen zyn aangezocht het vaandel door de emble men van het vak in den optocht te doen volgen. m'X' 3333 Middelburg. In een Maandagavond gehouden vergadering van de Vereeniging van Boterhandelaren te Middelburg is een adres vastgesteld aan den gemeen teraad van Middelburg, waarin zy zegt tot haar leedwezen kennis te hebben genomen van de afwyzende beschikking van den Raad op baar adres van 20 Maart j.l., inzake: Boter keuring*. Zy neemt de vryheid den Raad nog te wyzen op het volgende: dat onze botermarkt hoofdzakeiyk in stand wordt gehouden door onze win- keliers-boterhandelaren dat deze handelaren onder de huidige boterwet telkens gevaar loopen om zon der hun bepaald toedoen met den straf rechter in conflict te komen en zy worden er geeDe maatregelen tot geheel# of gedeelteiyke vrywaring getroffen verplicht zullen zyn den boterhandel los te laten dat, als gevolg van dien, onze boter markt met de daaraan verbonden voor- deelen voor onze neringdoenden en onze stad zelve ten slotte zal verdwynen dat haar door ter zake kundigen is medegedeeld dat, zonder een formeele keuring op het vetgehalte, die allicht te kostbaar zou zyn, zeer goed kan warden volstaan indien de ter markt gebrachte boter door een bevoegd persoon werd ge toetst op zuivere smaak, goede reuk, reine bewerking en verpakking, daar de ondervinding dien deskundigen geleerd heeft dat boter, die aan deze vier eischen voldoet, doorgaans ook zal beantwooiden aaD de bepaling der wet; dat, naar adressante vernam, deze een voudige en weinig kostbare contröle reeds wordt overwogen door een naburige ge meente, teneinde den boterhandelaren voor 90o/o te waarborgen tegen straf- rechteriyke vervolging en alzoo de groote hinderpaal tot vestiging van een boter markt weg te nemen. Redenen waarom adressante, gezien het groote belang dat in deze, zoowel voor onze stad als voor haar inwonende neringdoenden betrokken is, zich nog maals tot den Raad wendt, met beleefd, doch dringend verzoek een eenvoudige contröle als bovenbedoeld te willen doen toepassenenkel op de beter, die ter maikt wordt gebracht en de goedgekeur de van een eenvoudig oontrölemerk te doen voorzien, opdat de.tusschenhat.del meer gerust dan thans kocpen kan en onze Middelburgsche botermarkt behou den biyft. M. C. Middelburg. Gisteren en ook gedu rende den afgeioopen nacht is door brand weer en politie wacht gehouden by de verbrande wasschery aan de Penning- hoeksingel, eerstgenoemde gaf nog eenige malen water en rukte hedenochtend in. De politie biyft totdat de ruïne is dicht getimmerd. Goes. Onderscheiding. Naar wy ver nemen, heeft het Z. H. den Paus behaagd het Eerekruis »Pro Ecclesia et Pontifice" te verleenen aan den heer Henri Joseph Stieger, sedert meer dan 25 jaar lid van het R.-K. Parochiaal Kerkbestuur alhier en lid der St. Vincentiusvereeniging alhier. Goes. Gisterenavond hield het muziek gezelschap .Hosanna* alhier zyne jaar vergadering/ De verslagen door den vice- secretaria en den penningmeester uitge bracht, gaven stof tot dank. Er zyn thana 35 werkende leden. By tal van christeiyke feesten verleende „Hosanna* zyne medewerking; op de jaardagen van ons Koninkiyk Huis wer den muzikale wandelingen door de stad gemaakt, «en tweetal concerten vterden op de muziektent op de Markt gegeven en drie voor de Begunstigers met huis- genooten. De rekening van den penning meester sloot met een klein batig slot. De begrooting voor het jaar 1912/13 werd na toelichting door den voorzitter en den vice-voorzitter dhr. H. Janse Bz. aange nomen. Er bleek dat enkele nieuwe in strumenten noodig zullen zyn, daar na meer dan twintig jarig gebruik de tand des tyds zich heeft geopenbaaid en een paar leerlingen nog verlangend uitzieD naar een instrument. Meerder steun biyft daarom zeer gewenscht. De aan de beurt van aftreding zynde heeren L. de Beste Wz. als voorzitter en A. Gunst als bestuurslid werden met nagenoeg alle stemmen herkozen en namen hunne benoeming aan. De direc teur dhr. J. C. Anderson werd by ver nieuwing herbenoemd en de voorzitter werd tot zyn plaatsvervanger aangewe zen. De vice-voorzitter dankte hem voor de als zoodanig bew#zen diensten in het verloopen jaar. Besloten werd te trachten in den a.s. Winter nog een zaal-conceit te geven. De v lorzilter wekte daartoe op tot goede opkomst en yverige studie. Nadat de voorzitter den aanwezigen heeren H. Dronkers en Johs. van Asperen Vervenne, leden der coram van advies had dankbetuigd namens bet gezelschap voor hun gewaardeerden steun an y ver, sloot de vice-voorz. deze vergadering met dankzegging. Kortgene. In de gisteren gehouden ge meenteraadsvergadering werd allereerst mededeeling gedaan van verschillende ingekomen stukken, waaronder missiven van Ged. Staten, begeleidende een goed gekeurd raadsbesluit tot onderhandschen verhuur van gemeentegrond aan den heer L. G. Gelderman voor f 15 per jaar, als mede de koninkiyk goedgekeurde veror dening op de heffing van haven- en liggeld tot 1 Augustus 1915. Op eenige verzoeken om ontheffing van gemeentebelasting wegens vertrek en overiyden werd gun stig beschikt. De gemeenterekening over 1911 werd voorloopig vastgesteld in ont vang op f 25525,74 en in uitgaaf op f 23606,65, en mitsdien met een goed slot van f 1919,09. Tot onderwyzeres aan de openbare lagere school werd met alge- meene stemmen benoemd mej. L. J. Poerstamper, tydeiyk onderwyzeres te St.-Philipsland, wonende te Middelburg. Aangeboden werd de by B. en W. opge maakte gemeente-begrooting Voor het dienstjaar 1913, sluitende in ontvangen uitgaaf met een som van f 16217,695, welke ter visie zal worden gelegd en later in den Raad zal worden behandeld. Nog werd besloten tot doortrekking van gemeentewege van de lage straat, vóór het nieuw gebouwde woonhuis van den heer L. J. Versprille in de Voorstraat. By het Hoofdbestuur der P. en T. is benoemd tot assistent de heer J. J. CoDstandse, thans schryver. Voor de verplichte hengsten keuring, welke gehouden wordt van den 2en tot den 7en September zyn aangegeven 224 hengsteD, waarvan 12 te Middelburg, 72 te Oostburg, 26 te Kattendyke, 92 ie Hulst, 12 te Borgen-op-Zoom en 10 te Zierikzee. M. C. Dinsdagavond j.l. werd ter gelegen heid van zyn 50sten verjaardag den heer A. Cornelisse, onderwyzer te Souburg, directeur der zang vereeniging .Uitspan ning door Inspanning", door de leden, by monde vaa den voorzitter met dezen dag geluk gewenscht en werd hem een souvenir aangeboden bestaande uit een gouden horloge met inscriptie, wat door den jubilaris onder hartelyke woorden van dank werd aanvaard. Jf. 6'. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Tjalleberd S. Winkel te Franeker. Bedankt voor Noorden door J. Baring te IJsseltein. Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk. In de zitting van eergisteren is niet alleen het nieuwe artikel 17 Alg. Regle ment aangenomen, maar ook in verband daarmee het .Reglement op de Wykge meenten", behoudens eenige redactie- wyzigingen aan het slot. Het is merk waardig, dat dit met aigemeene stemmen is gebeurd. Zoo behoort dan deze aan gelegenheid tot de meest belaDgryke be sluiten welke de Synode dezes jaars heeft genomen. Toelagen uit de fondsen der Ned. Herv. Kerk. De Alg. Synode der Nederl. Hervormde Kerk heeft o.a. de navolgende toelagen uit de verschillende fondsen verleend Uit het fonds voor noodl. Kerken en personen1. Kleine toelagen voor den eeredienst aan 50 gemeenten f3065. 2. Aan 94 predikantsbetrekkingen f7540. Uit bet fonds ter voorziening in de geesteiyke behoeften1. Kruiningen (cl. Goes) voor HaDsweert f300. 2. Ter- neuzen (cl. IJzendyke) voor Sluiskil f 100. Uit het Studiefonds aan 17 studeeren den f1876. Uit de Generale kas1. Meiiskerke, voor het predikants-traktement f 100 2. Kleverskerke, id. f 1003. Vrouwepol der, id. f50; 4. Oud-Vossemeer, voor herstel van het kerkgebouw f 15005. Kattendyke, vergoeding van kosten we gens gemis der pastorie f250; 6. Krui ningen, voor de bykerk te Hansweert f 10007. Kamperland, voor het predi kantstraktement f 200 8. Waterland kerkje, id. f 1009. Terneuzen, voor den godsdienst-onderwyzer f 250. Voor den evangeliearbeid onder onze landgenooten in Duitschland f1000. Aan verschillende personen f5875. Geref. Kerken Beroepen te Oldebroek, G. Wisse te te Kampen te Haastrecht (by Gouda) H. van der Zanden te Andelie Scha- rendyke A. D. C. Kok te Nieuw Helvoet te Ureterp A, v. d. Vegt te Seilingen. Aangenomen naar Leidschendam dooi D. Sikkel, cand. te Amsterdam. Bedankt voor Monnikendan en voor St. Jacobi Parochie, door D. Sikkel, cand. te Amsterdam. Geref. Gemeenten. Beroepen te Zeist, H. Roelofaen te te Bruinisse. Geslaagd op het examen Fr&nsch l.o. de beer H. Oele te Kloetinge, en op h#t examen Hoogduitsch 1. o. te 's-Gra venhage, mej. C. H. Dommiss# te Ny- megen. Het Zendingsblad van de Gereformeerde Kerken in Nederland (Aug. 1912, no. 8), red. ds. H. Hoekstra en ds. H. Dykstra, bevat de meditatie, den brief naar Anti- ochiê (waarin een waardeerend woord wordt gewyd aan wyien De Moen); en ook aan de Missionaire Dienaars met ver lof, voor wie ds. Dykstra de clementie der Zendingsvrienden inroept opdat zy waariyk ruste vinden in 't vaderland. Voorts brieven van ds. Kryger en ds. Wielenga te Pajeti, en van ds. Colen brander te Melolo op Soemba. Belangryk is vooral de Statistiek van de Zending der Geref. kerken in Nederland met haar 4500 leden; 157 gedoopten scholen met 3800 leerlingen, 17 plus 39 onderwyzers; eu 440 personen die de godsdienstoefe ningen by wonen. Een 24-tal namen zyn 't onthouden waard, van 12 predikanten in Indié en 8 in Nederland4 doctoren 4 onderwyzers, 1 in Nederland; en 3 ongetrouwde zusters. PHED1HBEUBTEN in do Nod. Herv, Gemeenten op Zuid en Noord Beveland. Zondag 18 Augustus 1912. Baarland, vm. ds. Meloen van Kloetinge. Biezelinge, voor- en nam. ds. v. d. Bergen. Borssele, vrm. 9 uur leeskerk, nam. 2 uur ds. v. Essen van Hoedekenskerke. Cats, voorm. 9.30 uur ds. Feykes. Cortgene, 9.30 en 2 uur ds. Bolkestein. Coiynsplaat, voorm. 9.30 leeskerk, nam. 2 uur ds. Feykes. Driewegen, nam. ds. Meloen van Baar land. Ellewoutsdyk, voorm. ds. Bins. 's-Gravenpolder, vm. ds. Gerreisen. Hansweert, vrm. 10 uur en nam. 2.30 uur dhr. Millenaar van Terneuzen. Héinkenszand, voorm. ds. Homburg, nam. ds. Jonker van Middelburg. 's-Heer Abtskerke, voor- en nam. ds. v. d. Plassche '■-Heer Arendskerke, voorm. 9 uur dhr. Dek van Kruiningen, nam. ds. De Voogd. 's-Heer Hendrikskinderen, voor- en nam. ds. Steen kamer. 's-Heerenhoek, nam. 2 uur ds. De Jong. Hoedekenskerke, vrm. 9.30 uur ds. Van Essen. Ierseke, voor- en nam. ds. Kyne. Kamperland, vooim. leeskerk, nam. 2 uur ds. Van Veen. Kapelle, voor- en nam. ds. Schmidt. Kattendyke, nam. ds. Boissevain. Kloetinge, nam. ds. Bins. Krabbendyke, voorm. 9 uur leeskerk, nam. 2 uur ds. Kruiningen, voor- en nam. ds. Willlemae. Nisse, voor- en nam. ds. Pont. Oudelande, voorm. 9.30 uur ds. Meloen vaD Baarland. Ovezand, Schore, voorm. ds. Krykamp. Rilland-Bath, voorm. 9 uur en nam. 2 uur leeskerk. Wemeldinge, voor- en nam. ds. Drost. Waarde,)na-n. ds. Krykamp. Wilhelminadorp, voorm. ds. Boissevain. Wissenkerke, voorm. ds. v. VeeD. Wolfaartsdyk, voorm. ds. De JoDg, nam. ds. v. Selm8 van Grypskerke. op Walcheren, Middelbui g, 'sav. ds. Boissevain. Aagtekerke, 9,30 en 2 uur ds Seuiyn. Arnemuiden, voor- en nam. ds. Pott. Biggekerke, voor en nam. ds Schuurmans Stekhoven. Nam. H. D. Domburg, voor- en nam. ds. Koldewyn. Gapinge, 9.30 en 2 ds. Warners. Grypskerke, voorm, ds. Van Selms, nauo. geeD dienst. Kleverskerke, vrm. 9.30 Koudekerke, voorm. 9.30 uur dr. E. J. W. Posthumus Meyjes van 's-Gravenhage, nm. 2 u. ds. Voorhoeve van Vlissingen. Meiiskerke, voorm. ds Siemelink. N.- en St.-Joosland, voorm. ds. G. Oort- huys, van Amsterdam. Oostkapelle, voor- en nam. ds. Laurense. Ritthem, 9 30 en 2 uur ds. Kiehl. Serooskerke, voorm. geen dienst, nam. 2 uur ds. Maller, 's avonds 6 uur ds. C. L. Laan. St. Laurens, 9 30 en 2 uur ds. Van 'tHof. O.- en W.-Souburg, 9,30 ds. Verweys van Breukelen, 2 uur ds. Terneden. Veere, vrm. 9,80 ds. Muller. Vrouwepolder, voorm. 9.30 ds. Kroese. Westkapelle, nam. dr. G. Oorthuys van Amsterdam. 't Zand, voorm. 10 uur ds. Vermeer, 's avonds 6 uur ds. Visser van Klevers kerke. Zoutelande, voorm. ds. De Wy k, nam. geen dienst. Philippine, 15 Augustus. Door het min der warme weder, waardoor de verzen ding der mosselen beter gaat en door de feesten te Antwerpen was in de laat ste dagen van Belgische zyde veel vraag naar Zeeuwsche mosselen. Vooral die van eerste kwaliteit waren zeer gezocht. In de laatste acht dagen werden van hier per spoor naar de gewone afnemers in Belgiö en Frankryk gezonden 2050 balen mosselen tegen 5 A 6 francs per baal van 90 kg. Aan de haven werden door Nederlandsche en Belgische venters opgekocht 975 ton mosselen tegen 3 A 4 francs per ton vaE 60 k. g. In mossel zaad giDg tamelyk veel om. Ongeveer 600 ton Zeeuwsch mosselzaad werden verhandeld tegen fl.20 A f 1.30 per ton; 910 ton zaad uit de Zuiderzee aangevoerd brachten slechts"! 0,65 per ton op. Brotd van de Noordzeekusten slechts a ange- voerd voor eigen gebruik. Garnalen gol den f2.69 A f2.80 per mand. Er werden 12 manden naar het buitenland verzon- den.N, R. C. Te Onstweddermussel is Woensdag een boerenknecht van een voer koren geval len en kort daarop overleden. De veld wachter te Schoonoord, die onlangs door een tweetal Duitschers mishandeld werd, Is thans overleden. Naby Garderen is Woensdagavond een ruim 70-jarig vrouwtje door een in de weide loopende joDge koe zóó hevig gestooten, dat haar toestand hopeloos is. Gistermorgen is onder Barneveld de omloop van een wind molen plotseling naar beneden gestort. Van de zich daarop bevindende vyf per sonen zjjn de eigenaar en een timmerman ernstig gewond. Vorst. Gisternacht heeft het op de z. g. Bouwten te Winschoten zóódanig gevroren, dat heele velden huisboonen totaal zyn vernield. N. R. C. Gelukkige gemeenten In de Gelder- sche gemeenten Beusiohem, Brummen, Buurmalsen, Dreumel, IJzeDdoorn, Kerk- wyk, Lienden, Locbem, Oldebroek en Zoelen worden geen opcenten op de per- soneele belasting geheven en in de ge meente HemmeD, Heumen, Rosendaalen Wychen geen hoofdeiyken omslag. Het door ons aan het N. v. N. ont leende bericht omtrent verduisteringen aan de fabriek Simplex te Amsterdam blykt gedeelteiyk onjuist te zyn. Er is niet voor f 8000 verduisterd, zooals was gemeld, doch voor f 800 en het gestolene bestaat uit zadels, ramen, pedalen, lan tarens enz., niet uit deelen van Himplex- ry wielen. Door onbekende oorzaak is eergis teravond het huis van F. te Benzenrade naby Heerlen met inboedel en al ver brand het aangrenzende huis werd ook door de vlammen aangetast, doch kon nog door de brandweer gered worden. Verzekering dekt de schade. Een merkwaardige vondst. In het Nieuwsblad voor de Hoeksche Waard en IJselmonde van 10 dezer staat het vol gende te lezen „Onder 't ploegen vond een paar jaar geleden een jonge boerenknecht onder de gemeente Numansdorp een tinnen doos, 12 cM. lang, 8 breed. Hy was kalm

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1912 | | pagina 2