Daarna besprak hy de volmaaktheid van het uitvoerde werk, waarin bijeen gebracht is het voornaamste van wat men in Rome heett, zelfs heeft het werk in Valkenburg dit voor. dat het voor onderricht veel beter geschikt is en de reconstructie van het graf van 8t. Fell- cissimus en St. Agapitus is een weelde, welke mee zich te Rome wegens geld gebrek nog niet heeft kunnen veroor- looven. Uit de ryke bron zijner kennis besprak de heer Kanzier daarna drie mo menten den ingang der Fiaviërs, .de basiliek Majus en de reconstructie van bovengenoemd graf, waarna h|J het werk voor geopend verklaarde. De aanwezigen zetten daarna hun tocht door het nieuwe gedeelte voort. Daaruit kunnen w|J niet nalaten even melding te maken van het gedeelte der katakombe van Commodilla, waarin de martelaren Felix en Adauctus waren bij gezet, een onbekende die zich bekeerde b|J de marteling van St. Felix en toen tegeiykertyd den marteldood krepg en die men, aangezien men z|Jn naam met kpnt, noemde Adauctus d.i. „de bijgevoegde." Door aanwending van electrisch licht i# het gelukt in de hooge basiliek een ge tempt daglicht te scheppen. De basiliek is in 1904 ontdekt. Merkwaardig goed bewaard is een muurschildering, waarin een wondermooie Madonna. N. R. C. Mr. S. van Houten over de vakbewe ging. Mr. van Houten heeft het in z|jn laat- sten brief over de verwerping der Bak kerswet, waaruit hy natuurlijk stof tot juichen put. Merkwaardig is het slot van den brief: Schending der politieke vrijheid is er daarentegen in hooge mate, wanneer de wet zegt: In den nacht mag geen brood gebakken worden. Immers is in dat feit niets, dat iemand anders benadeelt. Eveneens wanneer verboden wordt aan een ondernemer hiervoor tegen over eengekomen loon werkkrachten in dienst te nemen, die zich vrijwillig aanbieden. Schending der politieke vrij heid was er wel, toen de wet aan de werklieden verbood, om zich te ver eenigen en collectief op te treden, waar de onderneming van hun stand punt beter ingericht kon worden en desnoods aan hun wenschen door werkstaking kracht fc|J te zetten. Van het standpunt der vrijheids vrienden mag dan ook gerustel|jk af stemming der bakkerswet als de dage raad der herlevende vrijheid beschouwd worden. Een goed politiek stelsel heeft hierby gezegevierd. Mogen de teleur- gestelden dit ook inzien en met dub bele kracht een voor hen gunstige arbeidsregeling, voor zoover het bedryf toelaat, door hun vakvereenigingen trachten te verkrygen en voor de by het bedryf onvermydeiyke onaange naamheden in verhoogd loon compen satie te vinden. Hierby hebben zy de sympathie van alle liberalen. Van die sympathie aller liberalen biykt o, zoo weinig in de practyk. In de Rotterdamsche haven, en in de par- t culiere groote bedry ven in de Maasstad, en daar buiten weet men wel anders te vertellen. En dat is misschien joist de oorzaak, dat er van een liberale vakbe weging geen sprake is, maar wel van socialistische en van Christeiyke. Rotterdammer. THÏKDÏ K A K R De algemeen© beraadslaging over het wetsontwerp tot uitbreiding van het Staatsmynveld werd voortgezet. De heer Nolens verdedigde deze uit breiding op dit oogenblik uitvoerigmaar hy acht dan ook tevens de uiterste grens bereikt. Voor een staatsmonopolie moet gewaakt worden. Hierin staat spreker naast dr. Bos die de verleening van con- c*-sales meer in het belang acht van de particuliere ny verheid. Hiermee ver klaart ook de minister het eens te zyn. Doch ter besordering van een krachtige mypolitiek acht de minister dit wets ontw rp uoodzakeiyk, waartoe hy pas was overgegaan nadat eenige heeren die de Peel willen exploiteeren eenige mil joenen van den staat verlangden om de mynen op gang te brergen, daar er anders van het nationaal karakter niets terecht zou komen. T -n slotte werd het wetsontwerp aan genomen met 52 tegen 11 stemmen. Tegen stemden de Limburgsche leden De Stuers en Jansseneen paar Bra- banters, de vry liberalen, de anti-revolu tionair DeMon VerLoren, de ctni-iteiyk- histonsehe Scb mmelpenninck en de unie liberaal Van Doorn. Nog eenige kleinere ontwerpen, onder welke het voorstel Kuyper Lohman Loeff tot wyziging van het Reglement van Orde werden tegen Vrydag aan de orde gesteld, het laatsts na bestryding door den heer Sc na per die meende dat dr. Kuyper het niet had ver tiend om hem hierin ter wille te z|jndr. K. wilde namelyk Za- teidag wegens gezondheidsredenen op reis en zag hierom gaarne Vrydag nog even zyn voorstel behandeld. Ten slotte gingen toch alien zonder hoofdelyke stemming met het voorstel mee. Vervolgens werden nog eenige kleinere wetaontwei pen aangenomen, onder an deren toekenning van een subsidie aan de Centrale Commissie voor het Plan 1913. De heer Schaper deelde mede dat de sociaal-democraten niet tegen dit voor stel waren, omdat zy een mercantieele en commercieele (handels- en zaken)- strekking in het plan zien maar dat zy niet zullen deelnemen aan eenige feest viering. Maar dan zyt gy anti-nationaal, merkte de heer v. Karnebeek op. Inter nationaal, riposteerde de heer Schaper. Nu, dat de sociaal democraten zich bulten de gemeenschap geplaatst hebben, is een opmerking in 1903 door mr. Troel stra reeds ontlokt, en door dr. Kuyper, den toenmaligen minister van binnen- landsche zaken hun toegevoegd. EnÜD, de natie zal ook zonder hen wel feest vieren. Daarna kwam de Auteurswet in be handeling in verband met de Berner (Beriyner) conventie. De heer Van den Berch van Heemstede had tal van bezwa ren. En de heer Van Doorn betreurde het, indertyd de gelegenheid, om ovei de Conventie het woord te voeren, onge bruikt te hebben laten vooibygaan. Intusschen staaf de groote meerderheid der Kamer sympathiek tegenover het wetsontwerp. De debatten liepen niet zoo zeer over den inhoud der w^t als wel over de vraag, of de regeering ten aanzien van de rechtskwestie„wet of tractaat" zich al dan niet op het juiste standpunt geplaatst had. F e regeer in g antwoordt het tractaat geldt ook voor den burger als wet, zyne bepalingen vulleDhetgel dend recht aan, stellen het^zoo noodig, ter zyde. Tegen deze zienswyze kwamen de heeren Van Nispen (Nymegen), Drucker en Loeff in verzet. Minister Regout ech ter verdedigde onder beroep op vroegere Kamerbeslissingen en het arrest van den Hoogen Raad van 1906 het door hem te dezer zake ingenomen standpunt. Hem viel de heer Van Asch van Wyck by, terwyi ook de tegeeringscommissaris, mr Bles, den minister ter zyde s'ond. Vermelden wy nog dat ten aanzien van een adres van Johannes Adrianus Hiel, arbeider te Hontenisse (Creverhille) ver zoekende schadeloosstelling, de Kamer overeenkomstig het voorstel der Com missie voor de Verzoekschriften overging tot de orde van den dag. Hetgeen zeggen wilmet die klacht moet Hiel niet by ons wezenwy gaan door met onze zaakjes. Middelburg. Gisteren lag hier een zeer groot Fransch Stoomjacht de „Apache" aan de Loskade. Het prachtige vaartuig, met niet minder dan 60 man equipage, had veel bekyks. Heden zal het naar Rotterdam vertrekken. Vlissingen. Hedenmorgen had hier ee i zeer treurig ongeluk plaats. Een 15 jar ge schildersknecht S. is op de Bou levard de Ruyter van een balkon geval len van een hoogte van ruim 8 M. De jongen was dadeiyk dood. VUasingen. Donderdagavond z|jn hier aangekomen met den Noordduitschen mailfrein uit Kiel de prinsessen Helena en Irene en Prins Paul van Q.iekenland met groot gevolg, die per aansluitende nachtboot de reis naar Engeland voort zetten. Herstelling en versterking van den havendam van Krabbendijke. Door Ged. Staten is ontvangen een adres van B. en W. Krabbendyke, waarin zy ter uitvoering van een besluit van den gemeenteraad onder aandacht van Prov. Staten brengen, dat in het plan tot her stelling en versterking van den haven- dam, geraamd op f 16.600, verschillende wyzigingen noodig zij a geacht, waardoor de raming tot f 18 150 v rhoogd is. Zy verzoeken Prov. Staten m>A die verhoogde raming rekening te houden. By schiyven van 16 Februari 1912, stelden Ged. Staten voor, om aan de ge meente Krabbendyke een renteloos voor schot ie verleenen van een derde der kosten, tot een bedrag van ten hcog&te f5 534 voor bet herstellen en versterken van den havendam in die g.-meente, wel ke som gegrond is op een ramirg van het werk van f 16.600. Daar hun ni t bekend is, welke wyzi gingen in het plan zyn aangebracht en zy deze derhalve niet kunnen beoordeelen stellen zy voor het adres in hun handen te stellen, ten einde daarover in de aan staande Najaarszitting een voorstel te doen. Ierseke. Het door ons vermelde be richt inzake den landbouwer B. alhier was onjuist. Oe man is niet gevallen, doch was reeds lang ïydende. Vanwege de Vereeniging tot be vordering van het Vreemdelingenverkeer in Walcheren te Middelburg is een cir culaire gezonden aan een veertigtal per sonen in Zeeland met het oog op een door de Vereeniging in 1913 te organi- seeren tentoonstelling waarop zal wor den gegeven een overzicht van Zeeuw- sche kltederdrach'ec, woningeD, meu beien en volkskunst, zoowel van den tegenwoordigen tyd als van hetgeen uit vorige eeuwen is overgebleven, en van gebruiken, welke neg in zwang z|Jn (gaaischieten, ringryden enz.) Voor de bezot-kers zou men daaraan willen ver binden uitstapjes in Walcheren en zoo mogeiyk andere deelen van Zeeland. In een eere comité zullen zitting namen de heeren mr. H. J. Dyckmeest«r, Commis saris der KoningiD, J. H Blum, Lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal en van Gedeputeerde Staten, jhr. M. v d. Brandeler, burgemeester van Middel burg, jhr. mr. E. A. O. de Casembroot, Lid van Gedeputeerde Staten en W. Hioolen, Notaris, Eerelefen van de Ver eeniging tot bevordering van het Vreem delingen vei keer in Walcheren. Voor de uitvoering van haar voorne men behoeft de Vereeniging verder den steun van personen uit alle deelen van Zeeland, dje iet voelen voor de Provin cie 8n willen bydragen tot verwezen- ïyking van een denkbeeld, dat beoogt, meer bekendheid te geven aan ons ge west en daardoor mede te werken aan de bevordering van de welvaart. Daarom noodigen zy geadresseerden uit als cor- respondeerend lid te willen optreden. Het ligt in du bedoeling, allen, die een toestemmend antwoord zenden binnen niet al te langen tyd samen te roepen te Middelburg, tot eene bespreking van de beste wyze om tot eene waardige ten toonstelling te geraken. fterkmetiw*. Ned. Herv. Kerk. Middelburg. Gisteren werd alhier de stemming gehouden van 68 gemachtig den in het kiescollege. Van de plm. 1900 kiesgerechtigden werd door 1074 aan de stemming deelgenomen. Van onwaarde 22 stemmen. Geldige stemmen derhalve 1052. Volstrekte meerderheid 527. Hiervan verkregen de candidaten van „De Ned. Herv. kerk" Vereeniging voor evenredige vertegenwoordiging als hoog ste cyfer 442 stemmen, die van „Schrift en Beiydenis" 401 stemmen en die van »De Naam des Heeren is een sterke toren* 200 stemmen. Gekozen werden de beer J. A. Klaas- sen, die op al de drie ïy.sten voorkwam met 1029 stemmen. Voorts 24 candida ten van de Herv. Kerk, die ook voor kwamen op de lyst van „De Naam de3 Heeren" met 646 stemmen en tindeiyk 6 candidaten van „Schrift en Beiydenis" die ook op de lyst van „De Naam des Heeren" stondeD, in 't geheel dus 30 leden. Herstemming over 38 leden tusschen 44 candidaten van de „Herv. kerk" en 32 van „Schrift en Belydenis". De namen der gekozenen zyn C. Bakker, H. F. Beenhakker, H. ter Braake, Jhr. M. v. d. Brandeler, D. C. Compeer, F. Cornelia, mr. H. J. Dyck- meester, H. L. E. Dormaar, G. Geertse, Jhr. mr. W. H. Hoe.uffc, A. van Houte, J. vaD Houte, W. M. Bubregtse, W.Jan sen, F. L. Klaassen, J. A. Klaassen, W. Kosten, M. P. Matthysse, J. Munters, H. Pieterse, G. Plaukeel, A. Ra iemaker, J. Sneep, W. J. Sprenger, H. R. Struve, Jhr. A. A. van Teyiingen, Mr. A. A. de Veer, A. C. de Vos, J. Vreeken, M. J. van Wyck. Geref. Kerken, Tweetal te KtuiningenH. Enserink te Nieuwveen en D. Sikkel te Amsterdam. Chr. Geref. Kerk. De Synode zal dit jaar gehouden wor den te Utrecht Dinsdag 23 Juli en vol gende dagenMaandagavond zal een biduur onder leiding van ds. Janssen uit Leiden, den president der vorige synode, voorafgaan. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Culemborg P. van Gende- ren Stort te Harlingen. Sehooiuieaws. Tydeiyk is benoemd tot leeraar aan de R. H. B. School te Zierikzee de heer A Verhage; te Middelburg zyn be noemd de heeren M. van Breen en dr. II. van der Vecht, allen thans tydeiyk. Te Amsterdam is bevorderd tot doctor in de geneeskunde de heer N. Voorhoeve te 's Gravenhage. Aan de Viye Universiteit te Am sterdam slaagde voor h"t propaed-utisch examen godgeleerdheid de heer D. H. T. Vollenhoven. tyemewgiie Jfttritthi ei» Te Franeker is een ruim tachtig jarige man door een rangeerenden trein op het stations-enplacement oveireden. De ongelukkige was terstond dood. Een 30 jarige stoker te Hoek van Hol land is door zekeien 8. aldaar met een mes in den buik gestoken. De stoker was byna on iddeliyk dood. De vergiftigingszaak te Renkum. We hebben al gemeld, dat de 19-jaiige J M. T., bekend heeft zyn vade te heb ben vergiftigd. De N. A Ct. meldt thans omtrent deze zaak het volgende Een week te voren had de verdachte rattekruld gekocht, dit in water geweekt en een deel van h t aftreksel ODgemerkt gedaan in een kom koffie, welke voor zyn vader was gereed gezet. Het overbiy vende rattekruid had hy in den tuin begraven, waar personen hem bezig zagen en waar het door de politie later is opgegraven. Teen de vader van de koffie dronk, maak te hy tegen zyn vrouw de opmerking: „wat smaakt die koffie vreemd." Deze proefde er van met het gevolg, dat zy onpasseiyk werd, doch verder geen Da- deelige gevolgen ondervond. De toestand van T. gaf aanleiding de hulp van dr. Kersten in te roepen, die evenwel geen vergiftigingsverschynselen constateerde, hoewel de patiënt verklaardeik denk dat zy ii.y vergeven hebben. Eerst des avonds na het overiyden kon vergiftiging worden vastgesteld. Hoe de verdacht - tot zyn daad is gekomen,; is nog niet geheel verklaard. Wellicht is die aanleiding van zyn te voren beraamd misdryf te zoeken in het hardvochtige optreden van den vader tegenover vrouw en kinderen. In hoever er eigenbelang van den zoon, die zyn vader in de koperslageiy zou opvol gen, in 't spel is, valt niet te zeggen. By den landbouwer De Koning aan den IJweg te Haarlem wilde men een byenzwerm uit de pinkenschuur verwy- deren en bezigde daarvoor brandend stroo. Deze onvoorzichtigheid liep ver keerd af De schuur raakte in brand en werd grootendeels een prooi der vlammen. Onweer. Machtige stofwolken, die door den wind over de straten werden gezwiept en hier en daar huizen hoog stoven, vormden Dinsdagavond tegen zeven uur te Beriyn de voorboden van een onweer, dat een uur lang in de hoofdstad woedde. Dicht op elkaar volg den weerlicht en slag en een stortregen plaste neer, die de strateD, welke nu dit uur nog druk bezocht waren, in don kortstmogelyken tyd ontruimde. In som mige straten stond het water een halve M. hoogte. In de Alezanderplatz werd een stuk van den in aanbouw zynden tunnel spoorweg door het binnenstroomende water zwaar beschadigd. Op vele plaatsen in de stad sloeg de blik lem in. Het bleek weer welk een vei lige schuilplaats de electrische trams by onweer zyn. Eenige wagens zyn getroflen zonder dat de passagiers eenig gevaar liepen. Ook in Midden- en Noord Duitschland woedden tezelfdertyd zware onweers. De bliksem kostte daai by eenige menschen- levens en richtte op sommige plaatsen belangryke schade aan. Vooral de land lieden bezig met den hooioogst werden getroffen, zoo o. a. op de Elbewiesen by Tan germ u a de een geheel gezin, waarvan vier personen werden gedood en drie anderen zwaar gekwetst werden. Vrede! De Czaar en de Keizer gaan elkaar ontmoeten in de Finschescheeren de Koning van Engeland gaat in Augus tus den Keizer van Oostenryk een twee- daagsch bezoek brengen. Landbouwfeesten te niddelburg. De Rytoer. Het was Woensdagmiddag tusschen half een en een uur een gewirrel warrel van rytuigen, grootendeels boerenwa- gentjes, in de omgeving van Balans en Abdy, en ook zy, die zoo meteen die wagentjes zouden vullen, liepen als muggen in de lucht door elkaar. Tegen één uur streken deze imitatie-muggen op hun zelf uitgekozen zitplaatsen neer in een van de tot>n ten getale van 58 aanwezige voertuigen.Vooraf gegaan dooi den wachtmeester en den brigadier der' marechaussee uit Vlissingen en door eenige padvinders, van wie ook enkele ter .zyde reden en welke jongelui weder om goede diensten presteerden, ging het door de St. Pieterstraat, de Langendelft, de Markt en de Nooidstraat en over do Noord en Seissingel naar den Koude- kerkschen weg. De reis ging verder over Koudekerks naar Biggekei ke waar even gepauzeerd werd, zeker ten genoegen van de kasteleins aldaar, al was het voor naamste doel de paarden wat. te doen rusten. Totnutoe hadden wy een voor de uit Walcheren deelnemenden goud bekt-nden weg gevolgd maar verder ging het langs een ook voor ons onbekenden fraaien weg tot by Meliskerke en tot by Aagtekei ke naar Oostkapelle. Alvorens over de ontvangst in die- plaats te spreken, willen wy mededeelen, dat langs den heenweg overal de be woners in groote getalen naar buiten waren gekomen en wuivend en groetend hulde brachten aan de vertegenwoor digers van de by hen allen bekende laatschappy. Te Koudekerke stonden de leerlingen der bewaarschool geschaard voor de school, allen voorzien van vlag getjes, waarmede zy zwaaiden. De kin deren der groote school stonden op het Dorpsplein en zongen hun hoogste lied. Vooral de flinke Walchersche deernen in hun kleurrijk costuum, ontlokten een vriendeiyk knikje aan de deelnemers. De weg had ons thans gevoerd langs beslist fraaie wegen, en ons over het algemeen mooie veldvruchten te aan schouwen gegeven, al waren er natuur- iyk ook minder goede akkers, maar hier geldt zeker, dat uitzonderingen den regel bevestigen. En nu de ontvangst. Te Oostkapelle werd de fraaie buitenplaats van den voorzitter dei atdeeling, den heer jhr. P. J. Bogaert, opgereden, en daar werd uit gestegen. Op het terras voor hi t huis stonden laDge rye tafels en banken, en rappe handen stonden gereed om de dorstigen te laven. Er was over dezs ontvaDgst maar éen roep. Ze was superbe. Er lang over uit- wyden zou zeker niet zyn handelen in de bedoeling van den g.-stheer. Te halfvyf werd weer ingestegen en ging hei in Hinken draf langs den toch altyd ook zoo mooien Noordweor door Oostkapelle en Serooskerke naar Middel burg terug, ook thans begroet door d8 samengestroomde bevolking. Het was halfzes toen wy aan het einde van den Noordweg waren, maar nog hadden de vossen, waarvan velen niet aan zulke lange tochten gewoon zyn, niet genoeg geloopen. Het ging nog langs den Noord en Veerschensingel langs het tentoonstellingsterrein, waar reeds de vlaggen vrooiyk in 't zonnetje wapperden naar de Veersche poort en vanuaar dooi de Nederstraat langs al de kaden en de Gortstraat door naar de Markt, waar oe rytuigen, nadat ieder zyn gastheer be dankt had een verslaggever had een zéér onderhoudend gezelschap getroffen verlaten werd-.-n. De rytoer was een groot succes ge weest, geen enkel incident viel voor. Een paar automobilisten zy aanbevolen eens een vo< rbeeld te nemen aan de boeier', die wy tegenkwamen en die dm tocht lieten passeeren, hun wagens zoo dicht mogeiyk aan de kant zettende. De deelnemers verspreidden zich in de stadeen kleine hondeid begaven zich naar het Schuttershof, waar de officieels maaltijd plaats had,.waaraan o.a. de Com missaris der Koningin en ook de Wet houders en de Secretaris van Middelburg deelnamen, welke heeren trouwens ook du rytoer hadden meegemaakt, en boven dien ook df heer jhr. mr. E. A. O. de Casembroot,. lid van Ged. Staten van Zeeland. Door een misverstand woonden wy dat diner zelf niet by, maar door tus- schenkomst van een der deelnemers kwamen wy te weten, dut de heer Dyck- moester het eerst het woord voerde, die er op wees, dat ondanks den korten tyd van voorbereiding, het afdeelingsbestuur het toch aangedurfd heefteen tentoon stelling te organisoeren. Ook wees spr. er op, dat nog drukkere jaren zullen aankomen, in 1913 als Zeeland goed uit wil komen op de tentoonstelling in Den Haag en in 1914 met de Provinciale Landbouwtentoonstelling. De algemeene voorzitter, de heer Domi- nicus, dronk op de leden van het vorste- ïyk hui: en herinnerde er aan dat de Prins had toegezegd zelf naar de Prov. tentoonstelling te komen. De heer de Casembroot dronk op den heer Vorsterman van Oyen en schetste diens groote werkkracht. De heer van Oyen dronk wederkeerig op den heer de Casembroot. Ook de andere leden van 't Dagelyksch Bestuur werden gehuldigd. De voorzitter der afdeeling bracht dank aan allen, die medegewerkt hebben tot het welslagen der tentoonstelling. Na afloop van het diner had in den tuin van het Schuttershof een concert plaats door liet Middelburgsch Muziek korps, aangeboden door de vereeniging tot bevoidering van het Vreemdelingen verkeer in Walcheren. Dit concert, dat wy zouden haast schryven natuuriyk veel by val vond, werd door een vry tal- ryke schare bygewoond. Tot slot van dezen dag bleef men nog eeDigen tyd gezellig byeen. Zoo was dan heden de groote dag, de dag der tentoonstelling aangebroken. Toen wy ons heden morgen "reeds vroeg naar he'. tentoonstellingsterrein bsgaven, was het goed merkbaar dat Middelburg iets bijzonders wachtte, al zy d wy overtuigd dat in elke andere plaats van Zeeland zoo'n gebeurtenis nog veel meer merkbaar zou zyn. Een onzer tccht- genooten zfide gisteren niet geheel ten onrechte, dat Middelb'.rg toch zoo styf kan zyp. Even na zeven uur, het voor inbrengen van vee enz. uiterste uur, kwamen wy op het tentoonstellingsterrein, ruime groote weiden, die daar lagen heeriyk in het zonnetje, kurkdroog en dus ge heel in hun beste pakje voor dejontvangst var, naar wy verwachten, duizenden bezoekers. By het betreden van het terrein wordt ons direct een w°lkom toegeroepen van af een fraaie eerepoort, en daardoor komt men op de eerste weide, welke geheel in beslag genomen wordt door een twee tal groote inzendingen van a'lerlei ma- chineriëD, collecties van de firma's Fran ken Van Wed en Masseo te Goes. Op de tweede weide bevindt zich het eigenlyke feestterrein, hier zyn verrezen de muziektent, bestuurs- en jurytent een paar ververschingstenten, zooals er ook op de andere weide staan en een sigarenkiosk van de firma Diesch maar ook zyn hier enkele exposities, wederom van landbouwwe-ktuigen, o. a. van de firma Lz. Cappon, Heinkenszand. Ook was hier geëtaleerd de van ouds bekende firma A. du Troye, die mede had gevoerd een kafmolen voor groot bedryf, een voor klein bedryf en een voor gewoon bedryf, en bovendien een zeeftenmolen. Aan deze laat i was een nieuwe constructie aangebracht. Naast den heer de Troye heeft een ander bekend Middelburger een étalage van heel anderen aard gemaakt, nameiyk de heer H. van Driel, die een uitgezochte collectie rieten manden, stoeler- en tafels te zien geeft. Onder de ligstoelen is er een met een voerende zitting, zeker zaer practi- ch voor hen, die door ziekte ge noodzaakt zyn veel te liggen. Vanaf f6 zyn deze stoelen te verkrygen. Hiernaast viel ons oog op de étalage van de „Alfa" melkontroomersvoor deze werktuigen is zeker de beste re- clame dat zy overal in elk werelddeel met tienduizenden verkocht worden, en dat zy reeds 900 eerste pryzen, o. a. on langs nog een te Brussel, weghaalden. Wy moeten hier het eerste deel van

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1912 | | pagina 2