etach dier intrekking werd vastgelegd vertrouwen als men wilde op 's minis ters positieve toezegging dat h(J de wet niet zou in werking doen treden, voor en aleer de accyozen zouden zyn afge schaft. Waarom toen minister Talma ver klaard bad dat hy de Raden van Arbeid als vertrouwde voorlichters al spoedig zou kunnen noodig hebben, maar dat hy zuinig zou zyn en de Raden niet omslachtiger zou inrichten dan voor het werk dat zy het eerst te doen zouden hebben (b.v. met de invaliditeitsverzeke ring) noodig was, niet het amendement ingetrokken f Dat men dit niet deed, en tot het uiterste, heftig zelfs, adres aan den heer Goeman Borgesius, bleef fulminteren, maakte de Rechterzijde wakker. Men rook 1913. En toen moest het weer wel haid tegen hard gaan, en zoo werd het amendement verworpen. Van rechts stemden alleen de heeren Van Idsinga en De Ram er voor. Eerst genoemde wordt deswege door vrijzinnige Kameroverzichtschrljveis zeer geprezen. De Nieuwe Botlerdamache Courant, die ook met haar geest al middenin 1913 zit,; zucht beden zoo aandoenlijk, naai aanleiding van Lohmans stemmen tegen het amendement: „Dat ook de afgevaar digde voor Goes tegen het amenaement- Patyn gestemd heeft smartte ons diep, al üadden wt) het half en half verwacnt." fin dan laat zij er een eind verder met een verblijd hart op volgen: „Hoe sympathiek steekt tegenover de houding van den christelyk-Uistorischen leider die van zyn geestverwant Van Idsinga af! Deze althans heeft den moed zijner overtuiging. En wy mogen aan nemen, dat h(j alleen aan het voorstel van den voorzitter zijn stem gegeven heeft, ten einde (gelijk hy dezer dagen onomwonden te kennen gaf) zoo spoedig mogeiyk tegen de Radenwet te kunnen stemmen." Ter verklaring van laatstgenoemde woorden diene dat de heer v. Idsinga geBtemd heeft met de geheele Rechter- zyde voor het voorstel van den Voor zitter om de Tweede lezing van de Radenwet dezer dagen te doen plaats hebben. Ja, ja, de vryzinnigen hebben in hun politiek tegen aii kabinet nogal eens ge mak van ue Christeiyk Historischen maar de heer v. Idsinga, is onder dezen toch maar de bovenste beste 1 De eindstemming over de Radenwet zal volgende week plaats hebben. Ook dit besluit viel niet dan na een gerekte discussie en een stemming van Rechts tegen Links. Na de pauze is een aanvang gemaakt met de bespreking van het wetsontwerp tot uitbreiding van het staatsmynveld. Geiyk bekend, wil de regeering over nemen de zoogenaamde Maasconcessies tegen een bedrag van f 1,900,000dit is de laatste hand aan de monopoliseering van het mynbedryf te Limburg. Hier tegen hadden de heeren Bos en Janssen bezwaren. Eerstgenoemde laat. zyn stem afbangen van 's Miüisiers antwoord op de vraag of hy althans beioven wil de my nvelden in de Peel te zullen reser veeren voor het particuliere bedryf. De heer Vliegen daarentegen sprak on- voorwaardelyk voor het ontwerp. Sl&NEMLAND. Oranje en Coligny. Aan de N. Bolt. Ct. wordt uit Beriyn gemeld In een hoofdartikel in de Vossische Zeitung bespreekt prof. Georg Galland ae afkomst van Koning.n Wilheiinina. Hy betuogt, aat alle voorvaderen van onze Koningin, voor zoover zy in aan merking komen, voornameiyk met Prui sische of Duit8cbe prinsessen en verdei ook met Russische of Engelsehe prinses sen gehuwd waren, nooit echter met een ïiansche prinses. Hy wyst er op dat hare voorvaderen niet meer tot het huis Oranje Nassau, dat g- grondvest is door Prins Willem I vau Oranje, die met Louise de Coligny gehuwd was, bebooren, maar tot het huis Nassau-Diez, dat inde acht tiende eeuw na den dood van Willem III een nieuw huis Oranje-Nassau werd. Dit nieuwe huis van Oranje heeft ook nooit tot het Franscbe prinsdom van dien naam in betrekking staan. By het tractaat van Utrecht van 1713 weroen titel en wapen van Oranfe op den Koniog van Pruisen overgedragen. Koning Fredenk Willem I van Pruisen droeg uit recht in 1732 vry willig op de voorvadtren van Koningin Wilhelmina over. Zoodoende, betoogt prof. Galland, be stond er voor Kouingin Wilhelmina geen enkele reden, om zich op haar Fransch bloed of op haar betrekkingen tot Fran k- ryk te beroepen. Het is vreemd, dat een bekwaam man als prof. Galland, die meermalen in zyne kunst-historische geschriften wy den ken by voorbeeld aan zyn in 1893 ver schenen „Der Grosse Kurlilrst und Moritz von Nassau der Brasilianer" getoond heeft, geenszins onbekend te zyn met onze l7e eeuwsche geschiedenis, tot een dergelyke slotsom kan komen. Want by weet toch ongetwyfeld, dat wel de man- neiyke ïyu uit Prins Frederik Hendrik reeus met diens kleinzoon Willem III is uitgestorven, maar dat door de huweiyken von Frederik Hendrik's oudste twee dochters zoowel zyne als onze Koningen in rechte lyn van Prins Willem en Louise de ColigDy afstammen Immers, Louise Henriëtte trouwde met Keurvort Friedrich Wilhelm van Bran denburg, den stamvader van het Prui sische koningsgeslacht. En hare zuster Albertina Agnes met den Vorst van Nas- sau-Dietz, kleinzoon van Graaf Jan van Nassru, uit welk huweiyk ons konings geslacht afstamt. Bovendien was Johan Willem Friso tevens kleinzoon van Fre derik Hendrik's derde dochter, die met den Eorst van Acbalt was gehuwd. Er bestond dus, en bestaat nog, voor Koningin Wilhelmina wel degeiyk reden om te zinspelen op het Fraosche bloed, dat in hare aderen vloeit. Met hetzelfde rechi, waarmede zy zich afstammeling mag noemen van den grooten Prins Willem van Oranje, mag zy het ook hee- ten van Louise de Coligny, de dochter van den beroemden Franschen Hugenoot Gaspard de Coligny. Bakkerswet. De Nederlander meldt, dat het bericht uit Amsterdam, als zou den de drie ontwerpen Bakkerswet, die door Kamerleden van verschillende par tyen worden bewerkt, tct één ontwerp worden samengesmolten, allen grond mi .t. XJIT sa paoyxsraxa. Middelburg. De afdeeling van „Patri monium* alhier, in vergadering op 2 Juli byeen a gehoord hebbende de bespreking over de verwerping der Bakkerswet; b brengt Minister Talma hulde voor zyne indiening en verdediging van ge noemd ontwerp; c spreekt hare diepe teleurstelling uit over de tweedracht der rechterzyde, waardoor het wetsontwerp werd ver worpen d hoopt nochtans dat er een middel moge gevonden worden waardoor de bakkersknechts van nachtarbeid worden onb lagen besluit deze motie te publiceeren en gaat over tot de orde van den dag. Middelburg. Gisteren is alhier een jongen door een flets aangereden. In het Gasthuis werd een vry ernstige hoofd wonde verbonden. middelburg, wy vestigen de aandacht op de advertentie oproeping dames voor Volontaires ter opleiding in het Biblio theekwezen, welke door mejuflr. Dora de Wys uit Dordrecht, eene deskundige van den eersten rang, zal gegeven wor den. Men wende zich tot een der ge noemde bestuursleden. Goes. Het Rijkstelegraaf kantoor alhier verzond gedurende de maand Juni 1912 1086 Telegrammen, or tving er 1098, opge nomen en verder geseind werden 1594. totaal 3778. Gesprekken. Uitgaande 1283, inkomende 1336,overgenomen 2977; locaal 1234; totaal 6830. Voorts werden door de Hulpkantoren op Znid- en Noord Beveland behandeld Telegrammen. Ver Ont- Kantoren. tonden, vangen. Totaal. Baarland 21 29 50 Borsselen 34 57 91 Colijnsplaat 63 73 186 Driewegen 25 32 57 Ellewontadijk 's-Gravenpolder 15 26 41 69 52 121 's-Heer Arendskerke. 27 55 82 's-Heerenhoek 24 32 56 s-H.Hendrikskinderen 6 12 18 Heinkenszand 27 40 67 Hoedekenskerke 29 24 58 Kamperland 43 48 91 Kapelle 117 147 264 Kets 19 25 44 Kloetinge S3 50 83 Kruiningen 78 71 149 Kwadendamme 8 14 22 Nieuwdorp 15 20 35 24 21 45 Oudelande 21 80 51 32 38 70 45 50 95 Schore 30 89 69 Waarde 10 15 25 Wissen kerke 34 48 82 W olphaartsdijk 65 128 198 Gesprekk e n. Kantoren. Veri. Ontv. Locaal. Totaal. Colijnsplaat 112 20 132 Ellewontsdijk 's Gravenpolder 8 6 14 61 31 92 's-Heer Arendskerke 27 56 83 Kapelle 166 207 11 334 Kruiningen 71 19 90 Kwadendamme 36 39 75 Ovezand. 14 1 16 Rilland 196 103 299 Wissenkerke 53 21 74 's-Heerenhoek 21 2 23 Hoedekenskerke 15 1 16 Kamperland 86 39 76 Goes. Met harteiyken dank ontving de Wykzuster, twee giften, een van f2,50 en een van f5,00 voor verleende hulp. Goes. Dinsdag werd door den zeeva rende J. Ridderhof, kapitein op de vracht boot Zuid-Beveland, met gunstig gevolg examen afgelegd voor binnenloods ter standplaats Zierikzee. Goes. In ons vorig no. wordt verteld dat op den Molendyk de bekende M. P. met een stoof op haar hooid zou zyn geslagen door een buurmaD. Dit is on juist. Bedoelde v. S. die rustig in de g-rng van zyn woning zat moet door on- nebbeiyke buren herhaaldeiyk zyn ge griefd en getart, totdat een woordentwist ontstond waarby vrouw v. S. werd aan gevallen, en v. S. te barer verdediging een stoof greep, waarmee echter de aan- valster niet geraakt is. De man, die hartiyder is, werd vervolgens door een der twistzoekende vrouwen aangegrepen waarby zyn overhemd en ondergoed ge scheurd werd. Later hebben familieleden van de bewuste M. P. zyn deur ingetrapt en tot in den nacht hem met dreigemen ten lastig gevallen. Vlisaingen. Het stoomschip „Pontia- nak" voor de Rotterdamsche doyd in aanbouw op de werf der Kon. Maatsch. „de |Schelde" zal deze week gemeerd proefstoomen, waarna het schip de vol gende week naar Rotterdam vertrekt en dan tevens de officieele proeftocht zal worden gehouden. Benoemd tot kantonrechter-plaats- vervanger te Terneuzen de heer J. Hui- zinga, burgemeester aldaartot Dotaris te Hulst mr. A. H. Lydsman te Bredaby het derde reg. infanterie tot majoor de de kapitein H. Berenschot vaD het acht ste. 's Heerenhoek. In de gemeenteraads vergadering van Maandag waren alle leden tegenwoordig. Vetslag werd g'-daan van opname boeken van den gemeen te- cntv. ip 22 Juni 1912 conform kassaldo f731.88. De rekening burgeriyk armbe stuur ovei 1911 werd goedgekeurd met een octv. van f 644.15 uitg. van f581,296 goed slot f 62,856. De begrooting voor dat armbestuur over 1918 wordt goedgekeurd in ontv. en uitg. met f 725.856 waaronder een gemeente subsidie van f630 tegen f650 in 1912. De gem. rekening over 1911 wordt terstond onderzocht en na toelichting voorloopig vastgesteld in ont vang op f17140,65 in uitgaaf op f 16672.806 en alzoo een goed slot van f 467.886. De gemeente begrooting van 1912 wordt gewyzigd in ontvang en uitgaaf meer met f670.81. voor rente rykspostspaar- bank en meerdf r benoodigde onderhouds- grind. Wordt besloten tot den onderhand schen verkoop van grond voor f180 en voor f20. In de verordening regelende jaarwedden onderwyzers wordt een wy- ziging aangebracht in verband met de nieuwe militiewet. De suppletoir kohieren hoofdgeld en hondenbelasting worden vastgesteld f 7.50 of f 4 50 waarna het voorstel tot verharding van Rykebuurt nogmaals ter tafel komt wegens het niet voorradig zyn van zand. Het voorstel van B. en W. is nogmaals de gebeele begrinding die f 1600 zal kosten of anders. 500 M. geheel en 500 M. met een voetpad van 1 M. te begrinden dat f 1000 zal kosten. Het eerst0 vordert plm. f 196 het tweede plm f 135 per jaar by annuitjits- leening van 30 jaar. Gedurende de bespreking werd door het lid de Winter aan Werri gevraagd of hy 50 voer zand wilde geven en dan gezameniyk op den weg te brengen ter oplapping van het zuidelijk gedeelte van den weg wat door Werri werd toegestaan en in dien geest weid door de Winter eun voorstel gedaan om het noordeiyk gedee'te van den weg te begrinden, het midden gedeelte niets aan te doeu, en het zuideiyk gedeelte met z. nd op te lappen. Daardoor werd het tweede voorstel van B. en W. ingetrokken. Het eerste voorstel om den geheelen weg te beg inden werd in stemming gebracht en verworpen met 5 tegen 2 stemmen. Vooi de voorzitter en Serrarens; tegen van der Meule, Martens, De Winter en Remyn waardoor het voorstel van De Winter werd aangenomen met 5 tegen 2 stemmen. Heinkenszand. Dinsdag 2 Juli was het juist 40 jaar geleder dat de brigadier J. J. Drever, na 6-jarigen dienst by de ma rechaussee, by de rykspolitie in dienst trad, waarby ny opklom tot brigade-com mandant, welke betrekking hy sinds 6 laren met yver vervult. Kattendyke. De gemeenteraad heeft aan mej. M. Pennings-ötokmar. eervol ontslag verleend als onderwyzeres in de handwerken met ingang -an 1 Oct. 1912 De gemeenterekening 1911 werd aange boden. De rekening van het algemeen armbestuur 1911 en de begrootiDg voor 1913 werden goedgekeurd en aan dat Bestuur een subsidie verleeBd van f250 voor 1913. Eenige recla es hoofd, om slag werden behandeld. •kerknieuws Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oterleek P. K. Troost, cand. te Leiden. Aangenomen naar Almelo door F. H. van Wyngaarden te Hauwert. Geref. Kerken. Beroepen te Oude en Nieuwe Bildtzyi, W. L. Korfker te Jutryp en Hommerts. Ged. Staten van Zuid-Holland heb ben het besluit van B. en W. der gemeente Peursum, houdende verzoek van den kerkeraad van de Gereformeerde kerk van Giessen Oudkerk, Giessen Nieuwkerk en Peursum, om vergunning tot het bouwen van een kerk (met pastorie), omdat die kerk zou komen te staan op een afstand van ongeveer 95 M. van de Ned. Herv. kerk te Giesen-Nieuwerkerk, niet goed gekeurd. Gebleken was toch dat geen ander terrein in die gemeente beschik baar was, en dat wanneer de befde kerken aan zyn, het gesang in de eene in de andere niet of ter nauwernood kan ge hoord worden. Sehooloienwi. Middelburg. By het heden gehouden eind-examen aan het gymnasium is een candidaat geëxamineerd, die werd afge wezen. Stavenisse. Als tydeiyk onderwyzeres is hier beden in functie getreden mej. M. Kaufmann van 8-nt-Maartensdyk. De heer A. A. Mol, hoofd der school te Retranchement, is in geiy ke betrekking benoemd te Drimmelen (N. B.). Te Amsterdam is met goed gevolg afgelegd het tweede natuurkundig exa men door A. ten Haaf en A. Schryver, en het eeiste natuurkundig examen door P. J. M. de Gier. Te Leidpn slaagde voor het doctoraal examen rechten de heer H. W. v. Nleuwenhuyzen. Te Wage nn- gen slaagden in de afdeeling koloniale boschbouw voor enkele vakken de h leien C. Boot, A. J. Lans en A. v. d. Linde. Geslaagd voor het eind-examen aan het Chr. Gymnasium te Arnbem voor diploma A de heeren J. H. Dieleman en P. Hofstede en voor diploma B de heer S. A. v. d. Wal. fin te 's-Hertogenbosch de heer G. J. Romyn. Landbouwfeesten te middelburg. In de hedenmorgen gehouden alge- meene vergadering der Landbouwmaat- schappy hield de voorzitter eene rede, waarin hy uiteenzette hoe door het nog maals uitstellen van de Provinciale Ten toonstelling tot 1914, en de reden waar om thans een afdeelingstentoonstelling gehouden word t en op het groote nut van zulk een tentoonstelling. Vervolgens heette de heer Dominicus de aanwezi gen welkom, inzonderheid den Commis saris der Koningin, den Inspecteur van den landbouw en met klem het Dage- ïyksch Bestuur van Middelburg dat vroeger steeds afwezig was. Hierna wydde spr. eenige woorden van groote waardeering aan den op 2 Februari overleden oud-voorzitter der maatschappy van P. C. J. Hennequin. De heer Dominicus wees op den groo ten vooruitgang van het landbouwon- derwys; gaf hy gunstige mededeeling over de paardenfokkery en herinnerde daarby aan de tentoonstelling en het Concours te Axel. Inzake het rundvee wees spr. op de toename van het aantal stierenvereeni- gingen en de verbetering in de zuivel bereiding en op het goede werken van het zuivelconsulentschap. Hinds 1901 klom het ledental van 240u tot 3400, niettegenstaande verhoog de contributie. Tenslotte memoreerde spr. het heer- schen van het mond- en klauwzeer, de pogingen tot oprichting der suikerfabriek te Sluis, de ramp van 30 September, op de waterleiding en de tram in Zuid- Beveland, en Pindigde met de beste wenschen van 1912. De heer Dyckmeester sprak dank voor de woorden van welkom, wenschte dp heeren vruchtbare debatten toe, een goed geslaagde tentoonstelling en hoopte, dat in 1914 de Provinciale tentoonstelling zal kunnen doorgaan. Ook de heer Tak, wethouder van Mid delburg, sprak enkele woorden van dank. De commissie tot nazien van de reke ning bracht verslag uit en deelde mede dat in 1911 ontvangen werd f26413,016 en uitgegwven f26541,36, zoodat er een nadeelig slot is van f 128,34\ Opgemerkt dient te worden, dat de tentoonstelling te Goes en de voorbereiding van de ten toonstelling te Middelburg f 1035,60 heb ben gekost, en op de rekening een voor- deelig saldo 19Ü9 f 463,581/a. Ue com missie bracht dank aan den penning meester. De rekening werd goedgekeurd. De heer Vorsterman van Oyen gaf ver volgens een inleiding over de paarden fokkerij in Zeeland voornameiyk in Wal cheren. 8pr. zette alleretrst uiteen hoe noodig het is dat vooral de jongeren zich be kwamen iD de kennis van het paard speciaal in Walcheren. Verder besprak de heer Van Oyen het Walchersche paard, dat wel voldoet voor den te verrichten arbeid maar voor de fokkery gebreken heeft. Van de inge voerde Belgische hengsten heeft men nog geen gunstige resultaten verkregen. De heer Van Oyen kwam ten slotte tot een 9-tal stellingen, waarin hy verdedigde dat rationeel kruisen kan voeren tot ver betering van een ras-, by die kruising moet rekening gehouden worden met het overzettingsvermogen van het manneiyk fokdierhet verdient geen aanbeveling hengsten uit eerste of tweede keuring aan te houden; het aankoopen van goede fokmerries wat sneller en beter tot het doel dan uitsluitend kruising dek en veulengeld moeten zoo verhoogd worden, dat eerste klas hengsten kunnen worden aangekochtpaarden zonder be trouwbaar bewys, dat het in een stam boek is ingeschreven; het inschryven in het stamboek is noodzakeiyk; een goe i signalement is noodig. Spr. wees ten slotte op het noodzakelijke dat willen de aanhoudicgs bydragen uit gelden van Ryk, Provincie en maatschappy de paar den moet voldoen aan den eisch van ras-echtheid. De heer van Oyan had ook gewaar schuwd tegen de misbruiken in de Bel gischen handel en fokkery, by welke beschouwing de heer Ph. J. van Dixhoorn zich aansloot. Vervolgens was aan de orde der bespre king het verbouwen van suikerbieten ook hierover hield de heer van Oyen een inleiding en wees erop hoe in enkele jaren dank zy de coöperatieve fabrieken de pryzen verdubbeld zyn. Spr. drong aan op goede behandeling van de bieten en den grond. De paohtcontracten mogen geen belemmerende bepalingen bevatten. De wisselbouw is de tyd voor aardappe len en bieten. By de rondvraag deelde de heer Löhnis, de inspecteur van den landbouw mede, dat de heer Lovink tot zyn spyt verhinderd was, en deelde daarop eon en ander mede over de studiereis naar Zwe den. Inzake suikerbieten teolt heeft men daar een vereeniging van verbouwers, die een macht vormen tegenover do fa brikanten. Coöperatie hee't >en en anders niet. Col'ectieve contracten worden ge sloten, voldoen de fabrikanten niet aan de eischen, dan worden geen bieten ver bouwd. Ook op het gebied van zaaizaad geeft Zweden goede voorbeelden en het ver heugt spr. dat men ook in Zeeland daar by de handen io elkaar slaat. De stad is heden in een feestdosch ge stoken, doordat verscheidene inwoners de vlaggen uitstaken. Het weer is goed en belooft alles voor den rytoer, die te een uur aanvangt, en waarop wy in ons volgend nummer terug komen. (btCHK'Hgiie ttericMen. Te Holwerd zyn twee maaiers door den bliksem getroffen de een was op slag dood. Een tienjarig meisje te Giave is in d-n regenbak achter het huis gevallen en verdronken. Te Nymegen in het tienjarig dochtertje van een kapitein over boord gevallen en verdronken. Te 's Gravenhage is de oud-burgemeester van Maartensdyk door een auto aange reden en aan de gevolgen gestorven. Voor eenigen tyd is van Katwyk naar zee vertrokken de 24-jarige Van Duin. Hy gevoelde zich niet wel, doch is toch gegaan. Naar de rteaer mede deelde, kreeg hy vele toevallen op een dag. Toen hy wat opknapte, wilde men hem naar Holland vervoeren, doch dit kon niet, want thans is uit het zieken huis te Aberdeen door den burgemeester van Katwyk bericht ontvangen, dat hy aldaar is overleden aan nekkramp. Een65-jarige echtvereeniging. Heden vierden te Leiden twee oudjes, de 87-ja rige Joh. Verstraaten en de 83 jarige Klaartje Slechten horst hun 65 -jarige echt vereeniging. De oude lnitjes zien er voor hun :aren nog goed uit; de oude baas gaat nog geregeld naar den farbier en maakt wandelingen, al wil het werken niet meer. En oud moedertje doet nog geheel alleen haar huishoudentje en zóó, dat ieder er komen mag. Slechts een 9-tal van de 21 kinderen, hun geschon ken, hebben ze mogen zien opgroeien. Te Tilburg liep Maandag de slaap dronken sigarei.mnker Bladel op deiyn van den in aantocht zynde stoomtram der Hollandsche Buurtspoorwegen. Hy werd door de machine gegregen, veertig meter vootgesleurd. Met wonden aan het hoofd en beenen en inwendige kneuzin gen werd hy per brancard huiswaarts gevoerd. Toen Maandagmiddag te Doesburg J., de dader van den moord op de ker mis, onder een grooten toevloed van menschen naar Arnhem werd overge- gebracht, kwam plotsoling uit de menig, te een manspersoon met een groot mes te voorschyn, die den moordenaar te ïyf wilde, hetgeen de politie gelukkig wist te verhinderen. De wegwachter, die het toezicht bad op den overweg by Schmiedefeld, waar esn janplezier door een aankomen den trein in elkaar gereden is, heeft een poging tot zelfmoord gedaan, die mis lukte. Men heeft hem nu voor zyn eigen veiligheid opgesloten. Hy verklaart, dat hy op het oogenblik dat het ongeluk gebeurde zat te lezen en niet op het sein had gelet. Volgens de laat te berichten zyn tien menschen op sla? gedood of later aan hun wonden bezweken. Het aantal gewonden bedraagt acht. Een schandelyke moordaanslag is gisteren te Parys in de wjjk van CligDan- court gepleegd door twee jongens van 16 en 17 jaar op een oude vrouw van 82, die met een oude dienstbode stilletjes woon de. Het gerucht zeide, dat het oudje ryk was. De boosdoeners meldden zich gis terochtend aan de woning der oude vrouw met een brief. Op het oogenblik, dat zy den blief wilde openmaken vielen de knapen op haar aan met een looden stok. Toen zy haar dood waanden, ver grepen zy zich aan de bejaarde dienst bode. Maar gelukkig hoorden buren het hulpgeroep der oude vrouwen. De beide boeven zjjn gegrepen en de kwetsuren van de oude vrouw van 82 zyn niet on rustbarend de dienstbode moet er erger aan toe zyn. Broodgebrek. Tengevolge van de staking der Bakkerspatroons heerscht te Toulouse broodgebrek. Het dagelyksch bestuur dier stad heeft nu de beschik-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1912 | | pagina 2