Kerknieuwe ZENDING. wanneer een muziekgezelschap den ge kozene met zekere opzichtelykheid gaat complimenteeren. Dat de socialisten 't deden met hun candidaat, dat is te verklareD die mu zikanten zyn partygenooten, en by bun optreden,, passen bombarie en reclame maar de liberalen deden beter met stil te zyn. Middelburg. Door den Commissaris der Koningin zyn in de gezondheids commissies, wier zetels zyn te Middel burg, Vlissingen, Veere, Goes, Kiuinin- gen, Zierikzee, Tbolen, Oostburg, Huist en Neuzen, herbenoemd tot leden (voor zetel Hulst tevens tot voorzitter) res pectievelijk de heeren E. L. van Merven- née te Middelburg, J. P. Vermaas te Vlissingen, C. E. Plugge te Oost- en West Öounurg en P. J. Fret te Wisse- kerke, mr. M. J. H- M. Stieger te Goes, J. L. F. A. de Groof te Kruiningen, C. A. de Looze te Zierikzee, B. J. van Oost, te St. Maartensdyk, A. Salomé te Bres kens, K. J. A. G. baron Collot d'Escury te Hontenisse en D. Buyze te Neuzen. niddelburg. Er heerschte heden een bijzondere drukte in de stad b(J gelegen heid van de paardenmarkt, waarvoor vele paarden en veulens waren aangevoerd. Voor veulens werden prijzen besteed van f 170 tot f 200, voor éénjarige paarden f270 tot f350, voor tweejarigen f 375 tot f 425 en voor oudere paarden tot f 600, Middelburg. Gisterenavond ontlastte zich, na dat reeds geruimen tijd hevig lichten was waargenomen, omstreeks half twaalf eeD kort doch hevig onweer boven onze stad, dat nog vrij ernstige gevolgen had. Een slag, die heel de bevolking deed opschrikken, was voor ieder het bewijs dat het moest Ingeslagen zijn. BU onder zoek bleek het ons, dat dit ook het geval was. Bij den heer M. wonende op het bovenhuis van het perceel hoek Varkens- markt en Koestraat had de bliksem een deel van den schoorsteen en het dak ver nield. Brand werd niet veroorzaakt, per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Bi) verschillende inwoners werd de tele- phoon onbruikbaar. Qoes. Achter het Roosjeshof is heden middag in de haven te water geraakt de heer E., eigenaar der zaak «Hopmans v. Melle* in de Ganzepoortstraat alhier. Nietegen slaan de spoedige aanwezigheid van een der doctoren, kon slechts de dood geconstateerd worden. Op last van den burgemeester werd het lijk naar, het gasthuis vervoerd. Het l(Jk was geheel ontkleed, met een zwembroek aan. De verdronkene was 64 jaar oud. Kloetinge. De toestand van den heer P. O. Pols die Dinsdag voor acht dagen met zijn stoomflets tegen een boom aan reed, is nog altijd zeer bedenkelijk. De lijder heeft nog maar zeer weinige oogen- bhkken, dat hij bij kennis is en mag nog niet vervoerd worden. De Familie de Vrieze, waar P. nog altijd wordt verpleegd, komt een woord van dank toe voor al hetgeen door haar in het belang van den lijder wordt gedaan. Hansweert. Van een Belgisch motor jacht, liggende op de Schelde, istijdeLS het stormweer een matroos over boord gevallen. ÜiJ werd gered, doch door een schroef werd hem een voet afgekneld. Baarland. Aan de opening der schiet banen voor oorlogsmunitie van de schiet- vereemging „Willem Teil" alhier, ver bond het bestuur een achtdaagschen provincialen schietwedstrijd, welke, on danks het minder gunstige weer, uit stekend is geslaagd. Scnntters uit Zuid- Beveland met alleen, maar ook uit Wal cheren en de beide Vlaanderens, namen deel. Op de viije banen werden 1711 kaarten verschoten. De uitslag is als volgt Korpswedstrijden. -£_A. Geweer M. 95. Afstand, 160 M. ie pi(js: „Bieskens" te Breskens, 401 p., 2e, „uonuburg" te Dombuig, 373,3e, „Voor vaderland en Koning" te Neuzen, 370, 4e, «Willem Teil" te Baarland, 365, 5e, „Pro Patria* te Nisse, 316, 6e, G.O.E.8." te Goes, 315. B. Geweer M 95. Afstand 20 M. Ie pr. „Breskens" te Breskens, 467 p., 2e, „Willem Teil* te Baarland, 456, 3e, „Oranje Nassau", 's Gravenpolder, 430, 4e, „Domburg" te Domburg, 417 p., 5e, «Nimrod" te 's Heer Abtskerke, 414 p. Hoogste korpsschutter in afd. A., P Wis se, Domburg, met 90 p., in aid. B., Oransbeig, Scboondyke, met 101 p. Bei den een zilveren medaille. Het maximum te behalen punten bedroeg 108. Fereoneele baan 150 M., afd. C. Ie pr. H. v. 't Veer, 's Heerenboek,56 p., 2e, C. Tazelaar, Breskens, 55, 3e, A. Zoevaart, Baarland, 55, 4e, Kloet, Heinkenszand, 54, 5e, Boots gezel, Breskens, 54, 6e, A. J. Bruggeman, Baarland, 54, 7e, Duimdam, Kruiningen, 53, 8e, I. v. d. Sande, Terneuzen, 53, 9e, A. J. Lindenberg, Kruiningen, 52, 10e, De Jager, Nieuwdorp, 52, lie, A. Janse, Nisse, 52, 12e, J. Brugge man, 51, 13e, P. J. Roosendaal, Groeae, 51, 14e, J. v. d. Bent, Neuzen, 51, 15e, Hoogvliet, Baarland, 51. Vrye lanen150 M. 5 schotskaart. Afd. D. Max. 120 p. Ie pr., Hoogvliet, Baarland, 116 p., 2e, J. Bruggeman, Baarland, 115, 3e, A. J. Bruggeman, Baarland, 115,4e, J. Traas Bz. Baarland, 113, 5e, J. J. Verjaal, Neuzen, 113, 6e, J. M. Drygers,'s Heer Abtskerke, 113, 7e, L. v. d. Lubbe, Neuzen, 113, 8e, L. Bootsgezel, Breskens, 112, 9e, J. v. d. Velde, Breskens, 112,10e, J. v. d. Hage, Domburg, 111, lie, A. J. Lindenbergh, Kruiningen, 106 p. 150 M. 3 schots. Max. 72 p. Afd. E. Ie pr., J. Bruggeman, Baarland, 72 p., 2e, Hoogvliet, id., 72, 8e, J. Traas Bz., id., 72, 4e, A. J. Bruggeman, id., 70, 5e, Bootsgezel, Breskens, 70, 6e, A. Zee vaart, Baarland, 70, 7e, C. Tazelaar, Breskens, 69, 8e, J. J. Verjaal, Neuzen, 69, 9e, C. Huijzen, Baarland, 69, 10e, P. Wisse, Domburg, 67,11e, L.v. d. Lubbe, Neuzen, 67. F. 20 M. Marga. Max. 120 punten. Ie pr., J. Bruggeman, Baarland, 118 p., 2e, A. J. Bruggeman, id 118, 8e, Crans- berg, Schoondijke, 118, 4e, Hoogvliet, Baarland, 117, 6e, Bootsgezel, Bieskens, 117, 6e, J. M. DriJgers,'s-Heer Abtskerke, 116, 7e, J. Traas BzBaarland, 116, 8e, J. P. Roosendaal, Groede, 116, 9e, M. J. v. Damme, Baarland, 113, 10e, Joh. de^ Graag, 's Gravenpolder, 113, lJe, G. Moer-' land, Baarland, 113. G. 12 M. Buks Max. 206 punten. Ie pr J. Bruggeman, Baarland, 198 p., 2e, Elout, Domburg, 198, 3e, Hoogvliet, BaarlaDd, 19o, 4e, J. v. d. Hage, Domburg, 192, 5e, P. Wisse, Domburg, 192, 6e, A. A. de Vos, Goes, 191, 7e, A.J. Brug geman, Baarland, 190, 8a, J. Traas Bz., id., 189, 9e, S. de Pagter, Domburg, 189, 10e, M. Walraven, Kwadendamme, 189, lie, P. Drijgers, 'sHeer Abtskerke, 188. H. 12 M. Cylinder. Max. 120 p. Ie pr., A. de Blaey, Nisse, 113 p., 2e, A. J. Bruggeman, Baarland, 112, 3e. J. Bruggeman, id. Ill, 4e, Hoogvliet, id., 104 p., 5e, C. J. Bos, Nisse, 103, 6e, J. Traas Bz., Baarland, 94, 7e, D. de Regt, id., 59. I. Eerebaan scherp 150 M. Max. 60 p. Ie pr. A. J. Bruggeman, Baarland, 58 p., 2e, J. Bruggemen, id., 57, 3e L. Boots gezel, Breskens, 54. J. Eerebaan Marga 20 M. Max. 60 p. Ie pr. J. P. Roosendaal, Groede 57, 2e, Hoogvliet, Baarland, 57, Be, L. Bootsgezel, Breskens, 65. K. Eerebaan Buks 12 M. Max. 100 p. Ie pr., Elout, Domburg, 99 p., 2e, A. J. Bruggeman, Baarland, 98, 8e, M. Wal raven, Kwadendamme, 97. L. Eerebaan Cylinder 12 M., Max. 60 p. Ie A. J. Bruggeman, Baarland, 66, 2e, A. de Blaey, Nisse, 56, 10ieD' 3e, Hoogvliet, Baarland, 55. De acht zilveren dag-medailles z(Jn als volgt behaald: le dag, J. Bruggeman, Baarland, 67, 2e, Hoogvliet, id., 57, 3e, A. J. Bruggeman, id., 56, 4e, J. Linden bergh, Kruiningen, 53, 5e, J. J. Verjaal, Terneuzen, 6e pr., J. M. Drjjgers, 's Heer Abtskerke, 57, 7e, J. Traas Bz., Baarland, 56, 8e, J. H. Traas Bz., id., 52. En de acht bronzen dag-medailles le dag, J. Traas Bz., Baarland, 58, 2e, A. J. Bruggeman, id., 68, 3e, J. Brugge man, id., 67, 4e, J. Janse, 's Heer Arends- kerke, 58, 5e, S. de Leeuw, Baarland, 59, 6e, Cransberg, SchoondJJke, 59, 7e, Hoogvliet, Baarland, 58, 8e, M. J. van Damme, Baarland, 57. Veere. By het on weder dat gisteren avond omstreeks 12 uur boven deze ge meente losbarstte, is de bliksem in de woning van dhr. Qeirit de Nood inge slagen, ging langs den muur en den schoorsteenmantel, alles mede nemende, terug door het dak, waarby hy nog een stuk van den muur wegnam en den zolder verbrijzelde zonder verder onheil te veroorzaken. De bewoners waren even voor den slag opgestaan. Veere. Op de hofstede Walpenburg is de bliksem geslagen in een arbeiderswo ning, en heeft geringe schade veroorzaakt. Souburg. Onder deze gemeente werden twee koeien door het hemelvuur gedood. Colynsplaat. In de laatst gehouden vergadering van ingelanden van den pol der Oud Noordbeveland is aan het bestuur opgedragen een onderzoek in te stellen naar de steenglooiing van genoemden polder. Het bestuur heeft zich gewend tot den Rjjks-ingenieur v. d. Waterstaat te Vlissingen, dhr. v. d. Broeke. Deze heeft de opdracht aanvaard, onder voor behoud van toestemming van Z.Exc. den Min. van Waterstaat. Hierop een weige rend antwoord ingekomen zjjDde, heeft het bestuur van genoemden polder dhr. Bongaards, iLgenieur te Goes uitgenoo- digd zich met het onderzoek te willen bei asten. Het besproeien der aardappels. De gevleesde aardappelziekte, die vroe ger zulke vreeseltJke verwoestingen aan richtte, wordt tegenwoordig met succes bestreden door de aardappelen te besproei en met Bordeauxsche of met Bourgondi sche pap. De laatste wordt bereid uit kopervitriool en watervrjje soda, de eerste uit kopervitriool en kalk. Door de be- mceiïngen van bet Instituut voor Phyto- pathologie (Ziekteleer der planten) eo de Hy «slandbouwproefstations, wordt thans door enkele groothandelaars een pappoe der in den handel gebracht, dat voldoet aan de eischen, welke men aan deze stof stellen mag. Dit pappoeder wordt afgeleverd onder den naam van „Normaal pappoedei". Wanneer men groote hoe veelheden koopt, dan stellen de solide handelaars den afnemers in gelegenheid, om op kosten van den leverancier de geleverde waar te laten onderzoeken aan de Ryksproefstations. Wie weinig aard appelen te besproeien heeft, kan het Nor maal pappoeder bekomen in bussen, welke netto een halae kilo bevatten. Mat deze hoeveelheid kan men 1315 KG. pap maken, dat is juist genoeg vaor één rugsproeier. Dr. H. M. Quanjer, aan wiens brochure „Het besproeien der aardappelen", wy dit stukje ontleenen, raadt aan, om per H.A. 45C tot 900 L. pap te versproeien. De hoeveelheid pap, welke men gebrui ken moet, hangt at van verschillende omstandigheden o. a. van de weersge steldheid, eene al of niet krachtige ont- wikkelirg van het loof, de meer of min dere vatbaarheid voor de ziekte enz. Wanneer men een rugsproeier gebruikt, kan men per dag door één man tot 1 H.A. laten besproeien. Volgens dr. Quanjer moet het besproeien der late aardappelen voor de eerste maal geschie den tusschen 20 en 30 Juni. Somtyds, wanneer by v. door veel regen de pap van de planten wordt wegge spoeld of wanneer de ziekte zeer hevig optreedt, moet men 2 of 8 maal sproejen. Daar het ons doel wasom de aandacht van belanghebbenden te vestigen op de zeer belangrijke brochure van dr. Quan jer, willen wy eindigen, met allen aan te raden, genoemde brochure aan te schaffen. Zy is gratis te bekomeu by de Directie van den Landbouw, Tournoor- veld 6, te 's Gravenhage. W(J bevelen eene nauwkeurige lezing ten zeerste aan en hopen, dat niemand der lezers vluch tig moge heenlezen over debladz. 17 en 18, waar bezwaren besproken en weer legd en de voordeelen genoemd worden. Evenals al het nieuwe, stuit ook het besproeien der aardappelen op vele ver meende bezwaren. De een meent, dat het toch niet helpt, een ander kalt weer over het schadelijke voor de gezondheid, een derde weer met wat anders. Moge de brochure van dr. Quanjer er veel toe bijdragen, dat deze bezwaren verdwijnen en dat binnen niet al te langen tijd het besproeien der aardappels algemeen wordt. Nod. Herv. Kerk. Beroepen te Niouw Beerta J. Homan te Termunten. Aangenomen naar Mijdrecht door J. G. Woelderink te Ottoland. Bedankt voor Driesum door N. v. d, Snoek teVlaardingen voor Brakel door J. G. Woelderink te Ottoland. Geref. Kerken. Drietal te Lutten a/d D. O. Boersma te Ezinge, A. Scheele te Veere en H. te Velde te Zwartsluis. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Delft J. Wisse te Zierikzee. Geref. Gemeenten. Ds. G. H. Kersten te Rotterdam heeft bedankt voor eene benoeming tot hoog leeraar aan eene op te richten Theolo gische School der Geref. Gemeenten. Remonstrantsche Gemeenten. Het ging eigenaardig toe bydecandi- daatstelling voor een tweeden predikant by de Remonstrantsche gemeente te 's-Gravenhage. De gemeente had een viertal gemaakt waaruit de kerkeraad een tweetal had te formeereD, de gemeen te zou dan uit die twee een keuze doen. Op dit tweetal plaatste de kerkeraad ds. Bisschop Boele, van Groningen, en dr. Oort, van Utrecht; en dat niettegen staande een der gepasseerde predikanten wel tweemaal zooveel stemmen als elk van deze twee by de candidaatstelling door de gemeente verkregen bad. By de stemming op gisteren nu kre gen de twee van het tweetal elk 96 stemmen, zoodat de oudste in jaren werd gekozen verklaardmaar toen hef er op aankwam uit te maken wie die gelukkige was, moest de kerkeraad zwy- gen, want in 't Kerkeiyk Handboek van v. Alphen staat wel het geboortejaar van den een, doch niet dat van den ander. De kerkeraad zou nu heden op onderzoek uitgaan. Schoolnieaws. De gemeenteraad van Amsterdam heeft benoemd tot buitengewoon hoog leeraar in de wiskunde aan de gemeente- ïyke universiteit dr. L. E. J. Brouwer, privaatdocent aan die inrichting. De benoemde is, evenals professor Bolk, die eveneens aan genoemde uni versiteit werkzaam is, geboren te Over- schie, in 1881; en is lid van de Konink lyke Akademie van Wetenschappen. Het Zendingsblad van de Gereformeerde Kerken in Nederland, red. ds. H. Hoek stra en ds. Dykstra, no. 6, bevat een mooie meditatie over Petrus te Joppe. Alleen voldeed ons niet de uitdrukking; „Petrusde Rotsman op wien Christus zy'n Kerk zou bouwen*. Ds. Dykstra verhaalt van het Zieken huis te Wonosobo, door ds. Netelenbos gesticht, met photo. Ds. Netelenbos, thans in Nederland, schryfc een en ander uit genoemde ge meente, eveneens ds. v. Dyk uit Ke- boemen. Er worden dokters gevraagd voor het Zendingshospitaal te Keboemen, en een geneesheer directeur voor een te stichten hospitaal te Poerworedjo. <*eme?ig;<Ie Berichten. Men meldt uit Amsterdam dat P. Eilebrecht, een der afgevaardigden voor de Olympische Spelen van den Nederl. Krachtsportbond eergisterenavond by het traineeren een ernstige inwendige kneu zing bekomen heeft. Aangename kennismaking. By een patroon mejdt zich iemand aan om als bediende op' te treden. „Hoft heet ge?c vraagt de directeur. „Ik heet Kryg". «Hoe oud zyt ge?" „Dertigjaar". „Zoo, dan verheugt het me zeer, kennis te maken met den dertigjarigen Kryg." Nederl. In den pruikenwinkel. Boer„Ik zou wel een pruik willen hebben". Pruikenmaker«Besi. Wenscht ge een nieuwerwetschen, met veeren (Bedoeld werd met stalen veeren.) Boer (meenende, dat er van een pruik van vogel veeren gesproken werd)„Neen, geef my er maar liever een met haar". Nederl. Gelijke munt. „Mevrouw heeft my gezegd, dat ik u zeggen zon, mijnheer, dat zy niet thuis was." „O ja, meisje? Welnu, zeg dan aan mevrouw uit myn naam, dat ik er niet geweest ben." Nederl. De zweetdoek Een moeder, die begeerde dat haar zoon zou opgeleid worden voor de Evan geliebediening verzocht haar leeraar, om den jongeling eens te onderzoeken, zeg gen'e: „lk ben zeker, dat hy een talent heeft, maar het is in een zweetdoek verborgen". Na een onderhoud met den jongeling gaf de leeraar verslag als volgt„Nu, mevrouw, ik heb den zweetdoek uitge schud, doch heb geen talent gevonden. Nederl. Op zijn plaats gezet. Vrydenker in den trein, tot een kloosterling, dien hy reeds lang tot mikpunt zyner ge heime spotternyen gekozen had „Pa ter, als ik uw geld eens had 1" Kloosterling: „En ik uw verstand, mynheer." Vrydenker „Wat dan Kloosterling: „Dan hadden we beiden niets." Een interview met een leuken Ameri kaan. Een redacteur van De Nieuwe Courant trachtte gisteren op diens te Amsterdam gemeerde stoomjacht Pier pont Morgan, daar juist aangekomen, te interviewen. Hy slaagde niet', hy werd door den kapitein als volgt te woord gestaan Morning, kapitein, leeiyk weertje, hé? Morning. Zou ik misschien mr. Morgan even kunnen spreken F Mr. Morgan is niet aan boord. Zoo, dan is hy zeker de stad in Nee 1 Niet de stad in Hy is nog niet hier. oooo 11 Wanneer denkt u dat hy komt Dat weet ik niet. Kom, u zult toch wel weten wanneer u hem verwachten kunt Nee. Is dat zoo. Wy weten nooit wanneer hy komt. Dus u werkt op geheime orders Misschien. Ik moet zeggen, u heeft er slag van een interviewer te woord te staan. Ondervinding I Nu, ik maak u myn compliment. Hm. Weet u dat Roosevelt in Chicago is? Ja. Dan leest u zeker Amerikaansche kranten De New-York Herald. Maar dan heeft u die vanmorgen toch niet gehad. Neen. Roosevelt heeft een groote redevoering in Chicago gehouden. Dat weet u zeker toch nog niet? (Even flikkerde er iets van levendige belangstelling op het flegmatieke gezicht- masker van onzen kapitein en hy liet zich ontvallen„Hy heeft zich zeker weer als een gek aangesteld Doch zoodra waren die woorden hem niet Ontvallen, of hy had er spyt van.) U bent zeker voor Taft? Och, ik weet het niet. Leeiyk weer, niet waar? Vreeseiyk vervelend. Het scbynt dat de regen maar niet wil op houden. Goeien morgen. Terwyi hy deze „redevoering* uitsprak, was hy langzamerhand de deur van de kajuit genaderd en bij het uitspreken van de laatste woorden glipte hy meteen binnen en sloot zich op tusschen zyn vier wanden. De republikeinsche Conventie. Uit Chicago meldt men aan De', Nieuwe Cou rant In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben de beide partyen (fracties Red. Zeeuwkrygsraad gehouden en toen zy zich 's morgens naar 't Coliseum bega ven stonden de gezichten der afgevaar digden zeer strak en verrieden zeker niet welk kabaal er dien dag in het eerwaar dige gebouw zou volgen. De zaal van het Coliseum heeft een oppervlak van meer dan 8600 vierk. meter en de galei y van ongeveer 6000 vierk. meter. Van de hooge gewelven van het gebouw hangen vlaggen af; een orkest zit aan een der uiteinden van |het groote balkon. Aan het andere eind ziet men de 40 plaatsver vangende leden van het nationale comité, die Roosevelt in zyn groote rede met den naam van „politieke bedriegers" vereerde. Zy zitten in een kring met den rug naar de toeschouwers, als schaamden zy zich. Een duizendtal verslaggevers nemen ;de plaatsen in ter weerszyden van de tri bune van alle oorden der V. St., ja uit alle werelddeelen zyn zy toegestroomd. Achter hen ontwaart men een gioot aantal voorname mannen van beide par tyen. Achtduizend toeschouwers vullen de zygalerijen tusschen een waar woud van aanplakborden, die de namen der ver schillende Staten dragen. Van tyd tot tyd slaakt een delegatie een gehuil, dat byzonderiyk voor deze gelegenheid is ingesteld. Van de banieren is die van Californië versierd met een portret van Rooseveld op een hemels blauw veld, waaronder het opschrift „■Wy zyn voor Teddy met een meerder heid 70,000. Op de niet minder mooie banier van Wisconsin leest men „Wy zullen altyd trouw zyn aan La Follettel" Er zyn zelfs briefkaarten met het op schrift „Onze eandidaat-koning". De spanning stygt nog steedsdeTaf- tianen beschuldigen de Roosevelders, aan sommige neger-kiezers niet minder dan 6000 dollars te hebben aangeboden voor hun stem. „Daarom", zeggen zy, „heb ben wy hen voor meerdere zekerneid op gesloten". Groot is hierover de veront waardiging der Roosevelders. „Wat de bandieten van Taft zich met onschuldige negerafgevaardigden veroorloven", zoo heet het, „is erger dan alle gruwelen, die zij in den tyd van slavenhandel be gingen. Men ontneemt hun hun vryheid men verstompt ze met champagnemen vermaakt ze met de onzedeiyksteschouw spelen en aan vrienoen van den kolo nel wordt zelfs niet toegestaan, hen te hulp te komen". De neger-afgevaardigden die nog niet „achter slot" zitten, toonen zich intus- schen zeer aanmatigend en eischen kost baar huldebetoon. Zy worden in de beste hotels gelogeerd en leven daar een hee renleven. Op straat is veel te kyk. Men ziet cow boys met de revolver in den gordel rond trekken, particuliere detectives de praten de groepenjomsluipen en beluisteren, ven sters vol van politieke ondeischeidings- teekeneo, banieren, stokken, waaiers, rozetten, insignes en wat al niet meer. En in alle tuinen spelen muziekkorpsen alsof er een werelddeel kermis vierde. Dokwerkers en inscrits maritimes te Duinkerken hebben bet werk hervat, doch te Bordeaux voor het meerendeel het werk neergelegd. De staking te Southampton is ge ëindigd die ta Londen neemt ziender oogen af. In de havens werken elfduizend man op 134 schepen. Naby Gaschwitz liep een personen trein dwars op een goederentreintien personen gedood, vyftien gewond. Te Buhl' (Bulgarije) stortte een muur eener wevery in; zestig personen werden bedolven, waarvan vier werden gedood en 16 zwaar gewond. Historische documenten, die te Parys gestolen waren, zyn in SpaDje terugge vonden. Hot betrof niets meer of minder dan het verdrag der Pyreneeën, dat Lod. XIV in 1659 met Philips IV van SpaDje sloot, en dat een gescbiedschiy ver het gewichtigste werk der oudere FraDsche diplomatie heeft genoemd. Bovendien werd het peikament gestolen, waarop Maria Theresia afstand deed van al haar mogelyke rechten op de kroon van Spanje, alsmede een door Karei V geteekende oorkonde. Te Madrid werd een Franschman aan gehouden, die trachtte deze vermaarde stukken te gelde te maken. Geweldige regens hebben den Boven Ryn en zyn zy-nvieren doen zwelleD, welke op verscheiJene plaatsen buiten hun oevers getreden zyn. Rbeinfelden (in Baden) en twee andere plaatsen zyn overstroomd. De bewoners der huizen moesten op de bovenverdiepingen voor het water de wyk nemeD. Te Springfield in Illinois (V.St.) is de aviatrice mrs. Julia Ulark met haar toe stel gevallen en gedood. Hoogterecord voor bestuurbare lucht schepen. Het bestuurbare luchtschip Coute sloeg te Issy-les-Moulineaux het hoogte record en steeg met 6 personen aan boord tot een hoogte van 30.5 M. Zwijg-coupës Id Frankryk zal bin nenkort by de spoorwegen iets nieuws worden iDgevoerd, dat door veel personen met vreugde zal worden begroet. De Fi garo deelt mee, dat het bestuur van den Westerspoorweg wagens voor „niet-spre- kers heeft ingericht en wel in hoofd zaak op de lyn Parys—-NaDtes. Menschen, die niet gesteld zyn op de kletspraatjes van hun medereizigers, worden dan in de gelegenheid gesteld de reis in zwygend gezelschap af te leggen. Ongetwyfeld zal deze proefneming veel succes hebben. Wat is liefde Harald von Lager- ström geelt in het Berl. lagebl. een aan tal antwoorden van beken .e persooniyk- heden op de vraag„Wat is liefde Het is niet duideiyk, of hy de antwoorden werkeiyk ontving, dan wel ze zelf op-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1912 | | pagina 2