vxt sa vstovxaroza.. ment van Noord-Amerika tot vijftien Jaar gevangenisstraf werd veroordeeld en ongeveer vier maanden geleden door pre sident Taft uit de gevangenis werd ont slagen ontslagen, nadat verscheidene doctoren verklaard hadden, dat h|J 'tniet lang meer maken zou, is Woensdag met de „Olympic" van de White Star line te New York aangekomen en wandelt daar weer rond zoo gezond als wat. Met z|Jn vrouw was h|j kort na zjjn ontslag uit de gevangenis naar Europa vertrokken. Toen was h|J zeer zwak; en nu ziet h|j er uit als een die nooit ziek geweest is. Hy verklaarde dan ook dat hy voornemens was, nog eenige ïaren te leven. Nu wachten hem in Amerika weer tal van processen, alle in verband met de bank-kracht. De po gingen die mevrouw Morse gedaan heeft om haar echtgenoot uit de ge vangenis verlost te kr|Jgen z|jn werke lijk bewonderenswaardig geweest. Men zegt, dat zy voor dat doel ruim een half millioen gulden heelt uitgegeven. Niettemin moet Morse nog een vermo gen van 21/*millioen gulden hebben, dat hem waarscbyniyk wel in staat zal stellen in Wall-street weer tot macht te komen. De onlangs te Londen overleden mynmagnaat Sir Julius Charles Wern- her wiens nagelaten fortuin op onge veer zestig millioen gulden wordt geschat heelt o. a. een legaat van 250,000 p. st vermaakt aan de Unie van Zuid-Afrika, ten behoeve van de oprichting van een universiteit te Groote Schuur (de oude uuitenplaats van Rhodos) by Kaapstad, mits echter de oprichting en inrichting dezer universiteit de goedkeuring ont vangt van Sir Leander Starr Jameson en Sir Lionell Phillips. Deze voorwaarde heeft natuuriyk ten doel, te voorkomen, dat het geld ten goede zal komen aan een universiteit, die niet zuiver Britsch is. Als de Unie-regeering ook in het uni versitaire onderwys de gelykstelling van Hollandsch en Engelsch wil doorvoeren, zal ze ongetwyfela, deze bydiage voor de inrichting eener Zuid-Afrikaansche universiteit moeten missen, zooals zy ook het legaat van Beit die zes millioen voor zulk een universiteit beschikbaar stelde zal moeten derven. De bedoe ling der erflaters is, de stichting van een hoogeschool, die den Britschen geest in Zuid-Afrika zal moeten versterken en verbreiden en daar zy blykbaar in het Afrikaansche ministerie te dezen opzichte geen voldoende vertrouwen hebben,zyn echte en betrouwbare unionisten, als Jameson en Phillips aangewezen als con troleurs. Yan Afrikaander zyde werd, al na het testament van Beit, er tegen gewaarschuwd, dat de regeering zich niet door de aangeboden millioenen zou laten verleiden, om in het hooger onderwys het beginsel der gelykstelling van floi- landsch en Engelsch te laten vallen. Chineesch huwelijk. Te Sjanghai heeft in het begin van de maand een voor naam Chineesch huweiyk plaats gehad, waarby het bleek, dat de nieuwe geest zich overal doet geiden. Instrydmetde pude zede, had de plechtigheid niets plaats by de ouders van de bruid, maar in een groot paviljoen omgeven door prachtige tuinen. Een menigte van meer dan duizena personen verdrong zich in de gioote zaal. Twee militaire muziek korpsen speelden op Europeesche instru menten wals, operettes en andere liede ren uit Engeland en andere landen van Europa geïmporteerd. Bruigom en bruid droegen buuquetten. De bruid was in zeer elegant Chineesch kostuum, maar zonder den traditioneelen rooden sluier, die geheel het gelaat moet bedekken. De bruigom droeg evenals de getuigen en de meeste minnelyke gasten een gekleede jas. Een beminneiyke grysaard, de heer Tsjao, die geen een openbaar ambt be kleedt, leidde de plechtigheid. Hy las luidde het contract en liet dit teekenen. Daarop wisselde hy de ringen der jonge lieden en hield een korte rede. Daarna hielden vrienden en bekenden loespraken in pioza en in verzen, 's Avonds was er diner by de ouders van beide partyen in verschillende hotels. De zuster van den bruigom was presidente van een der tafels. Het was misschien de eerste keer dat een jong meisje in China deelnam aan een maaltyd, waaraan mannen en vrouwen tezamen aanzaten. Uit Montreal wordt er de aan dacht op gevestigd dat de transatlan tische vaart op Canada door mist wordt bemoeilykt, zoodat vele dezer schepen zelfs wel vier dagen te laat de bestem mingshaven bereiken. Sedert vele jaren is oe dieust niet zoo in de war geweest als thans het ge al is. Blykbaar zyn na de ramp van de „Titanic" de gezag voerders der schepen uiterst voorzich tig gewoiden. Een sneeuwstorm, die 48 uren heeft geduurd, heeft een ontzagiyk aan tal vee om het leven gebracht in Mongo lië. Aan paarden alleen schat men het aantal doodden of vermisten op 20,000. Uit Boedapest worden de volgenae by- zonderheden geseind omtrent de jongste zitting van het parlement en den moord aanslag op den president. Nauweiyks had graaf Tisza de zitting geopend en een paar woorden gesproken, of de afge vaardigde van de oppositie, Kovacz, rende de zaal binnen. Hy liep dadeiyk naar den zetel van den president en riep luide uit«Nog is er in het Hongaarsche Huis van Afgevaardigden een oppositie 1 Die ellendeling zal hier niet commandeeren Op hetzelfde oogenblik trok hy een revol ver en schoot drie kogels af, op den president, graaf Tisza, op den secretaris en op de tribune, zonder echter iemand te treffen. De afgevaardigden yiden naar Kovacz, om hem het wapen te ontrukken. Maar het was te laat. Vóór zy hem gre pen schoot Kovacz zich twee kogels in de slapen en viel, schynbaar dood neer. Gedurende het heele tooneel was de vrouw van graaf Tisza in een loge tegen woordig geweest. Toen zy de schoten hoorde, stond zy doodsbleek op en brak in een luid gesnik uit. Zy verliet echter haar loge niet. Gedurende de zitting die daarop voortgezet werd, zag men haar voortdurend weenen. Na den aanslag bleef Tisza onbewege- ïyk op zyn zetel en liet geen gemoeds beweging biyken. Hy zeide: „We hebben hier te doen met een ongelukkigen gek, die zich aan de gerechtigheid heeft ont trokken door de hand aan zich zelf te slaan, laten we overgaan tot de orde van den dag en er ons toe bepalen het me delijden uit te drukken, dat wy voor de daden en lot van dergelyke arme ver dwaasden koesteren". Onder onkekend lawaai en de grootste opwinding werd de zitting gesloten, en Kovacz uit de zaal gedragen. Deze Kovacz is dezelfde, diej by de presidentsbenoe ming, toen de verkiezing van Tisza zeker scheen, de stembus van de verkiezings tafel wierp. Na heropening der zitting een beraad slaging over een aanhangig wetsontweip sprak de minister-president zyn veront waardiging en zyn ontzetting uit over den aanslag. Hy dankte God, Die een zoo uitstekend man had gespaard, terwyi hy het vaderland zyn diensten bewees. Het Huis juichte daarop Tisza geest driftig toe. Tisza hield vervolgens een rede om zyn gedrag tegenover de afgevaardigden van de oppositie uit te leggen. Hy ver klaarde, dat zyn houding in overeenstem ming was met het reglement van het Huis. Alleen het aannemen van de leger- wet vormde hierop een uitzondering, want tegenover een dwarsdryvery van twee maanden was de voorzitter verplicht op een zoodanige wys van het reglement gebruik te maken, dat de dwarsdryvery niet kon beletten, dat er over de wet gestemd werd. Hy constateerde, dat in alle Parlementen het uitzetten van hals- stariige afgevaardigden voorkwam, en het denkbeeld is doorgedrongen, dat de gewapende macht als zy op bevel van den voorzitter bet Parlement binnenkomt geen aanval op de afgevaardigden doet. Kovacs is 37 jaar oud en is reserve luitenant by de infanterie. Hy heeft in Weenen in de landbouw gestudeerd en groote reizen in het buitenland gemaakt, ay heeft zich in het byzonder bezig ge houden met het organiseeren van de kleine boeren in Hongarye. In het Huis van Afgevaardigden behoorde hy tot de party der kleine landbouwers, die uit vyf leden bestaat. Eenige jaren geleden won hy op de beurs een groot vermogen, naar beweerd wordt drie miljoen kronen. Hy trok zich toen van de beurs terug en hield in het Parlement zyn eerste rede tegen den termynhandel. ZJn ver kiezing tot afgevaardigde moet hem meer dan 200.000 kronen gekost hebben. De kogel is in zyn schedel gedrongen en by het neusbeen biyven steken. Hy kwam in het ziekenhuis, toen hy met Röntgenstralen onderzocht werd, weer tot het bewustzyn en vroeg met zwakke stem den party leider Justh aan zyn ziekbed te roepen. Van andere zyde wordt gemeld, dat Kovacs gisteravond reeds zyn testament had gemaakt. Heden moet hy gezegd hebben, dat, als net hem gelukte in het Huis door te dringen, hy het niet meer levend verlaten zou. Ook wordt er be weerd, dat hy financieel een geruïneerd man was. Een merkwaardige genezing. In een geneeskundige vereeniging te Weenen werd een man voorgesteld, die zelfmoord had willen plegen en zich daartoe een kogel in het hart geschoten had. Toen hy vyf uur later in het ziekenhuis kwam, vond men een zwelling van het rechter been en by her. onderzoek met Röntgen stralen zag men dat de kogel uit het hart door den bloedstroom tot in de beenslagader was meegevoerd en daar was biyven zitten, fly werd toen ver- wyderd, maar de circulatie was te veel gestoord geweest en het been moest worden afgezet. De wond in het hart was reeds dadeiyk verzorgd en de patiënt genas volkomen. Drinkwater en slechte tanden. De goede invloed van een drinkwater, dat kalkzouten bevat, op de tanden is reeds lang bekend, en een in Duitschland in gesteld onderzoek heeft daaromtrent nog meer licht gegeven. In 164 verschillende plaatsen werden niet minder dan 87,167 kinderen onderzocht, en het zeer nauwe verband tusschen het gehalte van het drinkwater aan kalkzouten en het be derf van de tanden kon daarbij duide- ïyk in het licht gesteld worden. Naar mate het water kalkarmer was, waren de tanden slechter. Het kalkryke tand- weefsel staat in het leven aan tnvloeden bloot, die het kalkgehalte verminderen, en zonder geregelden toevoer en assi- mulatie kan drt niet voldoende bewaard biyven. (Daarom is aansluiting aan de Waterleiding aan te bevelen). De hoedenpen. Te Stockport by Manchester is een sterfgeval voorgekomen ten gevolge van verwonding door een hoedenpen. Twee dames bukten tegeiyk om wat op te rapen, en daarby liep de neus van de eene door aanraking met de pen een wond op. De dood volgde door bloedinfectie. Het geval gaf aan leiding tot de vraag of men nu eir deiyk in Engeland ook niet krachtiger tegen de gevaariyke mote zal gaan optreden. In Hamburg en Amerika zyn reeds be palingen tot bescherming van het publiek gemaakt, maar in Engeland deed men nog niets. Bet sterven van Keizer Napoleon. 1. De «Gaulois" van 6 April j 1. (aldus Het Centrum) bevat de volgende merk waardige mededeeling Men weet, dat generaal de Montholon zyD meester Napoleon naar St. Helena gevolgd en by zyn sterven tegenwoordig was. Op St. Helena werd de graven de Montholon een dochter geboren, die door den keizer, zeiven ten doop werd gehou. den. Dit kind is als gravin de Lapeyrouse de Bonfils op negentigjarigen ouderdom overleden, eenige jaren geleden zy heeft het volgende verhaal over den dood van den grooten banneling nagelaten, zooals zy het dikwyis uit den mond haars va ders vernomen had De Keizer heeft kort voor zyn dood gevraagd te mogen biechten. ay heeft abbé Vignali, die door den H. Vader van Rome naar St. Helena gezonden en van volmacht voorzien was, laten roepen. Zyne Majesteit verlangde, dat generaal de Montholon, myn vader, in de kamer bleefmaar de abbó zeide dat dit niet kon. Daar de Keizer aandrong, kwam men overeen, dat men een kamerschut zou plaatsen, waarachter de generaal zou zitten. Doch de generaal, die èn het ver langen van den hoogen ïyder wilde vol doen èn toegaf aan een natuuriyk gevoel van eerbied en kieschheid, trok zich iets terug in het salon, terwyi de deur ge opend bleef, waarvoor men het kamer schut geplaatst had. Na verloop van drie kwartier kwam abbé Vignali by den generaal terug. Toen myn vader in de kamer van den Keizer trad, zeide Z. Majesteit hem„Ach, Montholon, wat doet me dat goed I" De Keizer was zeer bewogen, en scheen ingetogen te bidden. Graaf Marchand heeft my gezegd, dat hy dikwyis de handen vouwde en dat men aan de be weging zyner lippen zag, dat hy bad. Abbé Vignali heeft niets gezegd of te kennen gegeven over de dispositie van den Keizeralles tusschen hen beiden is gedekt door het geheim der biecht en nooit is er verder op gezinspeeld. De Keizer heeft gebiecht en is bediend uit eigen beweging, met treffenden kinder- ïyken eenvoud. Hy stond er op te sterven als Christen, zoo heeft hy duideiyk verklaard. Al deze punten, die ik van myn vader heb, zyn bevestigd door graaf Marchand, met wien ik over al ceze omstandig heden gesproken heben ik bevestig, dat alles, wat hy zeide, in volmaakte overeenstemming was met het verhaal van den generaal. „De Keizer, zeide hy, heeft niet kunnen communiceereD, ten gevolge van brakingen." Volgens de bevelen des Keizers werd de kamer van Zyne Majesteit ingericht tot chapelle ardente en werd er de H. Mis opgedragen Ik verklaar, dat dit bericht de zuivere waarheid is ik schryf het in Gods tegen woordigheid. MONTHOLON, gravin de Lapeyrouse. Roquefort, 5 Mei 1890.» R ECLAMB8. Het nieuwe orgel in de Geref. Kerk te Barendrecht (fabrikaat A. STAN DAART, Rotterdam) hoopt men Woens dagavond 12 Juni in gebruik te nemen. De heer K. van Riet, de bekende orga nist van de Nieuwe Westerkerk, Am- manstraat, Rotterdam, die ook het toe zicht over de vervaardiging had, is aangezocht het instrument voor hot eerst te bespelen. Ook den kerkeraad der Geref. Kerk te Koudekerke (Zeeland) besloot tot aan schafing van een kerkorgel. Na langdurige discussie en kennisma king met tal van fabrikanten werd de heer STANDAART te Rotterdam de leve ring toevertrouwd. Alzoo komt binnen twee jaar tyds bet vierde orgel van dezen fabrikant in Zeeland. TWEEDE KAMER. De Kamer is nu wel door de Alge- meene Beschouwingen heen, maar nu komt de moeiiykheid met de Radenwet. Die Raden van Arbeid zyn een nieuwig heid in de sociale wetgeving, waar velen niet aan willen. Patyn, Treub/Lorfl, Loh- man, zy zyn er altegaar tegen, natuur iyk niet op geiyke gronden. Wyideheer Lohman een stel van 25 amendementen heeft ingediend, welker aanneming de verdwyning dezer Raden van Arbeid zal ten gevolge hebben, rees de vraag, van socialistische zyde, of ae Kamer dan geen monnikenwerk verricht, met eerst de Ra denwet te behandelen, en daarna de Ziek tewet af te doen, met amendementen welke die Radenwet weer vernietigen. Daarom besloot de Kamer op voorstel van den heer v. Karnebeek, om Dinsdag niet te vergaderen de commissie van voorberei ding zal dan de amendementen bespreken om Woensdag in de openbare vergadering haar meening te zeggen over de amende menten Lohman, van welke de strekking is om particuliere en openbare kassen gelykeiyk te behandelen, en de openbare kassen aanvullend te doen optreden, dus particuliere kassen regel, de Raden van Arbeid zouden dan vervaDgcn worden door Ryks ambtenaren, en de minister is de basis voor het geheele samenstel van zyn sociale verzekerings wetgeving kwyt. Of de amendementen Lohman kans hebbeö Natuuriyk, de heele vryzinnige oppositie, de Bakkeiswet ondervond het reeds, zal er wel mee instemmen liefde voor de vryheid en voor het particulier initiatief is aan dien kant nooit in zoo erge mate gdtoondmaar nu Ja, die politiek doet wat. Die deed iD 1903 zelfs den drankbestryder Goeman Borgesius wel tegen Kuypers drankwet stemmen, tien tegen een of deze vader der leerdwangwet stemt nu in naam der vryheid met al zyn volgelingen voor de amendementen, die het gansche stelsel van den minister omverwerpen, en af doende verzekeringsmiddelen onmogeiyk makenook al is het dat deze tegen standers van kleine schooltjes, het op komen van alle mogelyke kleine ver zekeringskasjes, door hun stem, mee bevorderen. Voor de bestaande particuliere de rech ten vast te leggen, daartoe zouden ove rigens ook wy gaarne medewerken. In de lyn der amendementen-Lohman ligt een amendement-Treub, dat het ge bied van de Raden van Arbeid wil be perken tot een kring \an hoogstens 25.000 inwoners, door vermeerdering van hun aantal de Raden tot eenvoudiger lichamen wil maken en de combinatie van 's Kaads voorzitterschap met het agentschap van de Ryksverzekeringsbank zoekt op te heften. En dat van den heer Patyn die aan de Raden van Arbeid den naam Ver zekeringsraad wil geven en aan de Ver zekeringsraden dien van Raad van Toe zicht, altegaar bewyzen van afkeer van de plannen die de Minister ten aanzien van een wyderen werkkring voor deze colleges nog altyd koestert. Met dat verzet gaan wy niet mee. iUrkmeuws Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Hoogeloon door J. W. cand. te Utrecht. Geref. Kerken. Beroepen te Breukelen (2e maal) R. v. d. Kamp te Sliedrecht. Schooiaieaws. De voordracht voor hoofd der school A te Terneuzen bevat de namen der volgende schoolhoofden C. A. Hö3ler, te Nieuwe Tonge, J. G. Bosschart te St. Laurens, J. J. van Doeselaer, te Arne- muiden. M. C. Aan de Vrye Universiteit te Am sterdam is bevorderd tot doctor in de theologie de heer H. A. van Andel, op proefschriftDe Zendingsleer van Qisber- tus Voetius. (Ds. van Andel, geb. 1875, was van !9001908 pred. te Zuidland, daarna te Baarn en werd 1911 door Amsterdam beroepen voor den missionairen dienst te Solo. Hy vertrekt weldra daarheen en heeft zich naar De Rott. verneemt, verloofd met majuffr. Rutgers, dochter van prof. dr. V. L Rutgers, werkzaam in het Scheurera Hospitaal). Geslaagd te 's-Gravenhage voor 't apothekers examen mej. Verhage te Vlissingen. De houding der schoolkinderen. In verschillende medi-che bladen is een levendige discussie gevoerd over de voor geschreven houding der schoolkinderen, oie zeer nadeelig voor de gezondheid is Op sommige scuolen houden de kindereu de armen gekiuist, een houding, die de borstkast nauwer maakt, en hetkrygen van e?n ronden rug bevordert. Elders kruisen de kinderen de armen op den rug, deze manier is minder nadeelig, maar maar op den duur erg vermoeiend. De medici zyn tot de overtuiging gekomen dat de beste houding voor de kinderen isgeen houding 1 Middelburg. Voor het kantongerecht alhier stonden heden terecht de bier huishouder C. en zyne vrouw uit Vlis singen, beiden wegens drankwetover treding. Uit de behandeling der zaken bleek dat in den avond vau 20 April jl. drie jongens van 15 en een van 16 jaar in het lokaal van deze echtlieden, die alleen vergunning hebben voor verkoop aan logeergasten, binnen kwamen en ieder een glas citroen bestelden, hetgeen later bleek te zyn citroenjenever. Van een van de jongsten bleek dat hy er reeds meer was geweest, en zelfs eenmaal kwam hy dronken thuis. Zyn moeder stelde de politie hiermede in kennis en zoo zaten er op den bewusten avond twee ryksveldwachters in burgerkleeding in het lokaal, proces-verbaal volgde natuuriyk. De ambtenaar van het O. M. laakte het schenken van alcohol aan zulke jeugdige personen, en eischte tegen de vrouw, die de sterkedrank schonk f 60 b. of 10 dagen, en tegen den man wegens het toelaten van het tappen f 10 b. of 5 d. De gemachtigde van beide beklaagden wees op hun hoogen leeftyd, de man is 77, de vrouw 69 jaar, drukte hun spyt over het gebeurde uit en riep de clementie van den kantonrechter in. De kantonrechter vond gelegenheid om de jongens op het groote gevaar van het reeds zoo vroeg gebruiken van je never te wyzen. De bevolking van Zeeland. De Staatscourant van l Juni bevat de bevolkingscyfers van iedere gemeente der provincie Zeeland, op 1 Jan. 1912. Gemeenten. Maon. Vrouw. Totaal. Aagtekerke 869 331 700 Aarden burg 1008 1031 2039 Annaland (St.) 1254 1286 2540 Arnemuiden 1084 1079 2113 Axel 2544 2482 5026 Baarland 378 354 732 Biervliet 1166 1150 2316 Biggekerke 408 379 787 Borsselen 592 600 1192 Boschkapelle 567 596 1163 Breskens 1145 1134 2279 Brouwershaven 648 682 1330 Bruinisse 1417 1446 2863 Burgh 304 290 594 Cadzand 528 627 1055 Ciinge 1819 1814 3663 Coiynsplaat 1031 985 2016 Domburg 614 645 1259 Dreischor 645 645 1289 Driewegen 319 339 658 Duivenayke 283 264 547 Eede 566 519 1085 Eikerzee 291 266 557 Ellemeet 287 261 548 Ellewoutsdyk 372 371 743 Goes 3617 3994 7611 Graauw c. a. 1050 1053 2113 's Gravenpolder 503 470 973 Grypskerke 425 415 840 Groede 1121 1184 2305 Haamstede 574 543 1117 's-H.Abtskerke 167 167 334 's-H.-Arendskerke 1672 1666 3338 's-Heerenhoek 672 555 1127 Heinkenszand 885 861 1746 Hengstdyk 316 326 642 Hoedekenskerke 652 648 1300 Boek 13C0 1312 2612 Hontenisse 2537 2573 5110 Hoofdplaat 685 668 1353 Hulst 1598 1763 3361 IJzendyke 1369 1334 2703 Jansteen (St.) 1606 1527 3133 Kapelle 1122 1069 2191 Kats 303 291 593 Kattendyke 598 572 1166 Kerkwerve 441 883 824 Kloetinge 743 796 1589 Koewacht 1348 1242 2590 Kortgene 688 596 1234 Koudekerke 1443 1488 2931 Krabbendyke 1061 1111 2172 Kruiningen 1992 1853 3845 Kruis (8t.) 360 319 679 Laurens (St.) 330 349 679 Maarten sdyk (St.) 1418 1417 2835 Meliskerke 334 343 677 Middelburg 9011 10218 19229 Neuzen 4471 4703 9174 N. en St.-Joosland 540 546 1086 Nieuwerkerk 866 808 1674 Nieuwvliet 264 248 502 Nisse 327 821 648 Noordgouwe 420 437 857 Noordwelle 243 223 466 Oostburg 2100 1265 2365 O.- en W.-Souburg 1693 1675 3368 Oosterland 979 936 I9iö Oostkapelle 580 596 1176 Ossenisse 449 445 894 Oudelande 360 353 713 Oud-Vossemeer 1128 1069 2197 Ouwerkerk 352 400 752 Overslag 212 197 409 Ovezand 504 529 1033 Philippine 613 559 1172 Philipsland (St.) 1071 996 2067 Poortvliet 865 853 1718 Renesse 318 318 636 Retranchement 849 378 727 Rilland Bath 1088 1103 2191 Ritthem 358 317 675 Sas van Gent 1061 1025 2086 Scherpenisse 719 664 1383 Schoondyke 965 9b6 1951 Schore 451 435 886 Serooskerke (8.) 148 133 '281 8erooskerke(W.) 748 735 1483 Sluis 1649 1179 2828 Stavenisse 911 914 1826 Stoppeldyk 821 819 1640 Tholen 1626 1612 3248 Veere 482 501 983 Vlissingen 10698 11080 21778 Vrouwepolder 5.4 462 996 Waarde 457 432 889 Waterlandkerkje 264 283 547 Wemeldinge 1122 1068 2190 Westdorpe 911 877 1738 i Westkapelle 1061 972 2033 Wissekerkej 1681 1679 3360 Wolphaartsdyk 1178 1180 2858 Yerseke 2033 1998 4031 Zaamslag 1669 1728 3397 Zierikzee 3216 3553 6769 Zonnemaire 518 498 1016 Zoutelande 376 355 730 Zuiddorpe 550 509 1059 Zuidzande 529 533 1062 De Provincie 116921 1180Ï6 285007 M. C. Op de aanbevelingslyst voor de be noeming van een hoofd-ingenieur van

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1912 | | pagina 2