In den staat Ohto heeft de meerder heid der kiezers zich voor Roosevelt verklaard, hetgten hem zyn herkiezing straks te Chicago door de meerderheid der electoren schijnt te waarborgen. Het werd tijd want Talc ijjdt aan een ern stige heescbbeid, en Roosevelt heeft zijn keel zoo rauw gepraat dat hjj er een keelspeciaiiteit bij heeft moeten laten komen. Nog veel ernstiger (zegt de N. R. Ct. terecht) dan de beide kelen, hebben het aanzien en de hooge waardigheid van het presidentschap van de Vereenigde Staten geleden. Een President en een ou ï-Prrsiuent der Uaie elkaar in het openbaar als een paar katten te lijf te zien gaan, is dan ook wel heel onver kwikkelijk. De verkiezingsretoriek van de beide gegadigden voor het president schap stocd dan ook op bedenkelijk laag peil. Zoo verklaarde Taft Maandag nog „dat hy, wat de benoeming van gedele geerden betrof, de overwinning al had behaald", en dat de nederlaag van Roo sevelt „een voldoening was voor alle vaderlandlievende burgers". De bewering wordt vooralsnog door weinigen ernstig genomen. In Walistreet waren de wed denschappen, die er worden gesloten op den uitslag van de vóórverkiezingen in Ohio met 11 10 in het voordeel van Roosevelt. Hoewel het niet waarschijnlijk geacht woidt, dat by, de presidentsverkiezing in November de candidaat der socialisten kans heeft, verwacht men toch wel dat hjj een betrekkeiyk zeer aanzieniyk stemmencyfer op zich zal vereenigen. De officieels candidaatstelling van de socialistische candidaten is reeds ge schied De bekende vakbondleider Eugene V. Debs, uit Indiana, werd aangewezen als candidaat voor het presidentschap en Emil Seidel (Wisconsin) als candidaat voor het vice-presidentschap. De verkie zing van Debs is op te vatten als een bewys dat de gematigde socialisten en de ultra's ditmaal by de verkiezingen zullen sameDgaan. De oudste zoon van het hoofd van het Huis der WelfeD, den vroegeren ko ning van Hannover (wiens titel is prins George Wilhelm van Groot-Britannië en Ierland, hertog van Brunswyk) heeft eergisterenavond om half 7 op den weg van Beriyn naar Hamburg op 3 K.M. buiten de genoemde Friesack den dood gevonden in een automobielongeluk. Hy stuurde zelf en reed met volle vaart, toen hy door een gat in den weg het stuur kwyt raakte en de auto tegen een boom aangeslingerd werd. De prins en zyn ka merheer Von Greve werden onmiddeliyk gedood. Zy waren op weg naar Kopen hagen om daar de begrafenis van zyn oom koning Frederik VIII by te wonen; zyn zwager de groothertog van Mecklen burg Schwerin, bevond zich reeds te Kopenhagen. Een later bericht zegtOp den kaars rechten heirweg liep de wagen tusschen 90 en 100 K.M. 10 K.M. voorby Friesack werd aan den weg gewerkt. De. prins heeft biykbaar de waarschuwingsborden niet gezien. Zoo reed hy met volle vaart op een gedeelte, dat gemacadamiseerd werd, maar waar de steenen nog niet ingewalst waren. De wagen begon te slin geren, waardoor de prins zyn macht er over verloor. Eerst vloog hy tegen een steen aan den kabt van den weg, toen tegen een boom. Vervolgens kwam hy in de droge sloot lang den weg terecht. De wagen boorde zich ln den grond en de prins werd met zyn hoofd op de trom mel van den motor geslingerd. ZyD hoofd werd verpletterd en zyn borstkas door het stuurrad ingedrukt. De metgezel van den prins, von Greve, werd ook uit den wagen geworpen. Hy brak den nek. Bei den waren onmiddeliyk dood. De chauf feur zat binnen in den wagen. Hy zag het gevaar, maar het was te laat, om te waarschuwen. By de boising met den boom werd zyn arm verbry '.eld. Hy bleef echter zoo goed by zyn bewustzyn, dat hy aan wielryders en automobilisten het gebeurde vertellen kon. Zyn toestand is naar omstandigheden bevredigend. In Herrenhausen, de vroegere zomer residentie van de Hannoverscbe konink- lyke familie waar nog tal van oude be ambten in dienst van de Cumberland- sche administratie staan, maakte bet doodsbericht zeer veel indruk. Vele Duitsch-Hannoverianen, die den prins by hun aanwezigheid te Gmflnden per soonlek leerden kennen, waardeerden algemeen zyn vriendelyken en hofleiy- ken omgang. Prins George Wilhelm, die vroeger by eenige ziekten zyn ouders veel zorg baarde, was een geestdriftig liefhebber van de auiomobielsport. Hy bHzecot geregeld per automobiel de ver wante hoven te Karlsruhe, Schwerin en München. Aan de byzetting van den veroDge lukten prins, die vermoedeiyk in het mausoleum te Gmiloden zal plaats heb ben, zullen veel Welfscbe afgevaardig den uit Uannover deelnemen. (Het bericht in onze Telegrammen van gister omtrent bedoeld ongeluk was fou tief. Red Onlangs stend te Czernowitz ern zigeurerpaar terecht, waarby weer eens bhek hoever oe beschaving in beschaafde landen is doorgedrongen. De zigeunerin had aan een dienstmeisje beloofd haar een bruidegom te verschaffen, tegen be taling van 5 kronen. Het meisje giDg er op in en ging met de zigeunerin mee om met behulp van 27 duivels den bruidegom te voorschyn te roepen. De vyf kronen bleken natuuriyk niet vol doende, want de 27 duivels wilden voor zoo'n kleine som niet komen. Nadat de zigeunerin het meisje eindeiyk 500 kro nen had afgeperst, kwam de groote dag, waarop de bruidegom verschynen zou. Het meisje moest nu in een glas haar gouden ring en oorbellen werpen, waarna het glas met een doek bedekt werd. Toen de zigeunerin den doek weg trokwiren de ring en de oorbellen verdwenen, maar in het glas bevond zich nu een levende pad, die aan net jonge meisjo als biui- degoin werd voorgesteld, iiy was door de 27 duivels betooverd, maar zou in veertien dagen door de duivels, die met de belooning tevreden waren, in een man veranderd worden. En dan zou hy weer de jonge graaf zyn, die by vóór de be- toovering was. Het meisje nam de pad in zalige stemming mee naar huis en wachtte veertien dagen om van de ver andering getuige te zyn. Maar nadat zy een maand gewacht had, was de pad nog een pad. Toen verloor zy haar ga- duld en liep naar de politie. Daar werd het dwaze meisje wijzer gemaakt. .De zigeunerin werd veroordeeld tot twee jaar tuchthuisstraf, terwyi de betooverde graaf in beslag genomen werd. De sjouwers en schuitenvoerders op de Theems schynen, te oordeelen naar de verklaringen van hun leiders, voornemens vol te houden in d-mstiyd tegen de werkgevers. Hun vakvereeni- ging, de Amalgamated Society of Water- men, Lightermen ana Bargemen een der oudste arbeidersveieenigiDgen in de Londensche haven heeft den werkgc vers een ultimatum gezonden, waarover de werkgeversorganisatie gisteren be) aad- slaagde, zonder echter nog tot een rtsul taat te komen. Het gevaar dreigt, dat dit conflict tot een geweldige staking zal leiden, daar gisteren reeds het bestuur van den Transportarbeidersbond vei ga derde, ter behandeling van de vraag of de stakende Lightermen zullen worden gesteund. Een beslissing by den Tran sportarbeidersbond zyn 45 vakvereeni- gingen aangesloten, die allen een woordje hebben mee te spreken, is nog niet ge nomen. Mocht echter een algemeene transportarb-üdersstaking uitoreken, dan zal het conflict, ontstaan door de aan stelling van een enkelen ongeorganiseer de, tienduizenden arbeiders omvatten. Nader bericht Gisteren slaakten tienduizend schippers en stuwadoorsde transport arbeiders dreigen zich by hen te zullen aansluiten. Daardoor zal het getal stakers de honderd duizend overschryden. Natuurbescherming op Spitsbergen. Nu de tyd van plezierreizen naar het hooge Noorden weer aanbreekt, wyst dr. Paul Sarasin op de groote vervolging, waaraan de arctische dierenwereld bloot staat) Vooral de Noorsche robben- en walvischjagers hier groote verwoestingen aangericht. Het zal niet lang meer duren of de reusachtige Groenlandsche walvis- schen en potvisschen zullen totaal ver dwenen zyn. Ook de vogelwereld heeft veel te ïyden. De „Norddeutsche Lloyd" heeft in haar prospectus voo tochten naar Spitsbergen de deelnemers dringend gevraagd, zoo min mogeiyk vogels te schieten. Sarasin meent, dat het eenige middel om deze uitroeilog tegen te gaan, zou zyn, van Spitsbergen een Europeesch Arctisch beschermd gebied te maken, zoodat het bestaan van de arctische fauna verzekerd zou zyn. Men schryft uit New-York Champ Clark, de voorzitter van het Amerikaansche Huis van Afgevaardig den en een der gegadigden voor het presi dentschap der Unie, moge historiekenner wezen, hy heefi zich niettemin wel wat vergat, toen hy zich tegenover een ver slaggever van den Outlook als volgt uitliet „Wy hebben het prachtigste binnen- landsch net van waterwegen ter wereld, doch maken er het armzaligste gebruik van. Er zyn in de Mississippi vallei 16 900 tnyien bevaarbare waterwegen. Indien zy Nederland toebehoorden, zou er een gra nieten dyk van Alton naar Fort Benton zyn gebouwd. Wy kunnen nog wel iets van dat nyvere en viytige volk leeren, dat 90,000,000 dollar heeft ten koste ge legd aande drooglegging van de Zuideizee." Een ontboezeming die hoe goed en vriendeiyk ook bedoeld, er toch wat wat naast is. N. R. C. Een merkwaardige redding is aan een der Niagara-vallen volbracht. Zekere Henry Smith viel niet ver bovenstrooms van den val in de rivierde snelle stroom sleurde hem mee en hy werd als een maehteloos lichaam naar den rand van den val gesleept. Een paar mannen, die iets verder stroomafwaarts aan den oever toefden, zagen het ongeval. Zy begaven zich te water, waarby de voorman door no. 2 by de beenen werd vastgehouden deze weer door no. 3 en no. 3, eindeiyk door een paar mannen, die aan den kant waren gebleven. De voorman kon er nog juist in slagen den drenkeling te grypen. Zonder ongeval werden toen alle v,-er op den oever gehaald. De plek, waai d redding volbracht werd, licht slechts en kele schreden van den bovenrand van den val. De hygiënische waarde van citroenen Elke huismoeder komt wel eens in de omstandigheid by plotseling voorkomen de ongevallen de eerste hulp te moeten verleenen. En dan zal men meestal zien, dat er geen middeltjes in huis zyn. Een voor vele en velerlei gevallen by zonder goed middel is de citroen. Het sap van de citroen geneest ontstekingen. Bij zwe ren en verhardingen van de huid bewyst het citroensap eveneens goede diensten, doordat zy zweei en geneest en eelt doet verdwynen Wie b. v. slecht ter been is tengevolge van branden van voetzolen en teenen na een kortere of langere wandeiing, kan zulks voorkomen door de pynlgke plaatsen vóór een wandeling flink met citroensap in te wryven en daarna te laten drogen. Men krygt dan een aangenaam koel gevoel in de voeten en als men met deze behandeling eeni- gen tyd voorgaat, bljjft het brandend gevoel en de pyniykheid weg. Wratten verdwynen als men er een schyfje citroen op bindt en dit om de zes uren ververscht. Springende handen en bruine vlekken daarop tengevolge van ruw werk kunnen door aanwending van citroensap geheel genezen. Men wry ft de ruwe pyniyke plokken flink met sap in, laat het drogen en wascht na een uur met lauwwarm zeepsop af. Vlekken aan de vingers, ontstaan door het schoon maken van groenten, verdwynen even eens door behandeling met citroensap, vooral als het een beetje warm gemaakt wordt. Lichte koortsaanvallen tengevolge van verkoudheid doet men verdwynen door het drinken van een warme kwast. Het citrsensap is zweetverwekkend, rei nigend en oplossend. Ook tegeD zomer sproeten is het een gojd middel. Bet men vóór het naar bed gaan de sproeten geregeld met citroensap, dan verdwynen zy ten slotte geheel. Een verdunde ci troensapoplossing geeft aan het gelaat een zachte teint als men het des mor geos lauwwarm daarmee weekt. Ten slotte is citroensap, in de huid gewreven, een universeel middel tegen muggesteken. i j;Een brutaal mensch In de zaak Malecka, de beschuldiging tegen de Engelsche juffrouw, die in War schau veroordeeld werd tot vier jaar dwangarbeid, verlies van alle burgerlyke rechten en levenslange verbanning naar Siberië, ging het naar het schynt meer om zekeren Stefan Gilippowitsj, dan om Miss Malecka zelf. Kate Malecka had] in Londen kennis gemaakt metFilippowitsj, en deze bezocht haar in Warschau. Zy stemde er in toe brieven voor hem te ontvangen in dubbele enveloppe met haar adres, en dit schynt de oozaak geworden te zyn van haar arrestatie. Want Filip powitsj werd door de politie Dageggaan en gearresteerden ook Kate Malecka, die hy nu en dan bezocht, werd naar de gevangenis overgebracht. De strenge straf wordt verklaard uit de woede over het feit, dat Fillippowitsj ontsnapte. Het schynt ontzettend moei- iyk dezen samenzweerder te houden. Hy is al vyf maal gearresteerd en vyf maal wist hy te ontsnappen. Ook nu is hy weer te Londen. Het verhaal zyner ontsnapping is wer- keiyk merkwaardig genoeg, als illustratie van het bekende spreekwoorddat een brutaal mensch de halve wereld heeft. Hy is een nette, goed uitziende jonge man, die niet alleen uitstekend Poolsch zyn moedertaal maar ook Rus sisch spreekt. Toen hy gearresteerd was, werd hy in eeD vertrek gebracht met andere arrestanten, die door den kapi tein der gendarmerie Leontowitsj moes ten worden ondervraagd. Een gend rme hield de wacht in het lokaal. Filippowitsj liep ongeduldig heen en weer, telkens op /yn horloge kyfeond. Toen de schildwacht was afgelost, wend de Filippowitsj zich met brutale koel bloedigheid totjden nieuwen schildwacnt en vroeg dezen in het Russisch en op den eigenaardiger) toon dien Russische officieren tegenover minderen kunnen aanslaan „Weet u niet, wanneer kapitein Leon towitsj terugkomt P Het is erg vervelend zoolang te moeten wachten. Ik heb nu al een uur lang gewacht, en kan heusch niet laDger wachten." „Neen, mynheer," zeide de soldaat, meenend dat een officier tot hem sprak „ik weet niet wanneer de Kapitein terug keert, maar hy kaD ieder oogenblik ko men." „Nu, zeg hem dan als hy komt, dat de heer Filippowitsj hier een uur op hem zat te wachten om hem over een be langry ke zaak te spreken maar het spyt my, dat ik nu niet langer kan wachten. Geef my myn jas," vervolgde hy, op een officiersmantel wyzend, die in de kamer hing. De schil iwacht hielp Filippowitsj den jas aantrekken, en de gevangene ging kalmpjes heen. Denzelfden dag vertrok hy uit Rusland naar Engeland. Over Luthers dood. De vyanden van Luther hebken reeds voor zyn dood dikwyis verteld, dat by gestorven was. Zy verspreidden daarby gewoonlyk smaadschriften over hem. Zulk een stuk verscheen b.v. in het jaar 1545 te Rome. Toen Luther het in banden kreeg, liet hy het dadeiyk in 't ooispronkeiyk en in de Duitsche vertaling afdrukken en voegde er een slotwoord aan toe. Afschrift van een brief van den gezani van den allerchristeiykst;n Koning over een wonder, dat by den smadeiyken dood van Maarten Luther geschied is „Een verschrikkeiyk en ongehoord won- derteeken, dat onze hooggeloofde God by den smadelyken dood van den, naar ziel en lichaam verdoemden Maarten Luther getoond heeft, zoobIs men uit een stuk van deD gezant van den alleichristeiyk- sten Koning duideiyk zien kan, tot eer en prys van Jezus Christus en tot ver betering en troost van de vromen." Afschrift van het stuk „Toen Maarten Luther ziek was, ver langde hy het H. Sacrament der ster venden. Toen hy het ontvangen had, is by dadelyk gestorven. Toen hy du in zyne ziekte zag, dat zy zeer hevig was en dat hy giDg sterveD, heeft hy verzocht, dat zyn lichaam op een altaar gezet en als een God aangebeden zou worden. Maar de goddeiyke goedheid en wys- heid heeft, doordat zy aan eene zoo groote dwaling een einde maken en een eeuwig stdzwygen wilde bereiden, het r.iet versmaad, wonderteekeneu te doen, die zeer noonig waren, opdat het volk zou terugkeeren van zulk rene groote dwaling, verwoesting en verderf, die bovengenoemde Luther in deze wereld gebracht heeft. Daarom is, zoodra zyn lichaam in het graf gelegd werd, een verschrikkeiyk rumoer en geraas gehoord, zoo luid, alsof duivels en hei ineenstortten. Allen, die tegenwoordig waren, beving een groote schrik, ontsteltenis en vrees. En toen zy de oogen ten hemel hieven, zagen zy zeer duideiyk de allerheiligste hostie van onzen Heer Jezus Christus, die een zoo onwaardig man zoo onwaardig had mogen ontvangen. Ik zeg ook, dat alleD, die er by geweest zyn, duideiyk de aller heilige hostie in de lucht hebben zien hangen. Daarom hebben zy in vrome stemming en met eerbied de allerheiligste hostie volgens den regel by de andere reliquiën gevoegd. Nadat dft geschied was, heeft men dienzelfden dag een dergeiyk geraas en helsch gerommel niet meer gehoord. Maar in den volgenden nacht heeft iedereen op dezelfde plaats, waar het lichaam van Maarten Luther begraven was, een nog grooter rumoer, dan het eerste gehoord. Zeer bevreesd en ontsteld is het volk toen opgestaan en by het aanbreken van den dag gingen zy er heen, om het graf, waarin het goddelooze lichaam van Maar ten Luther gelegd was, te openeD. Toen het graf geopend werd, zag men duideiyk, dat daar noch lichaam, noch eenige kleeren meer waren. Maar het was vol van znlk een zwaren zwaveldamp, dat het allen die er omheen stonden, ziek maakte. Dientengevolge hebben velen hun leven gebeterd en zyn weer terug gekeerd tot| het heilige Christeiyke ge loof, tot eer, lof en prys van Jezus Chris tus en ter bevestiging en bekrachtiging van zyne heilige Christeiyke kerk, die een steunpilaar van de waaiheid is." Het hieraan door Lather toegevoegde slotwoord luidt: „Eu ik, dr. Maarten Luther, beken en betuig met dit geschrift, dat ikdithate- ïyke verdichtsel van myn dood op den 21sten Maart ontvangen en met heel veel genoegen en vrooiyk gelezen h°b, uitgezonderd de godslastering, waardoor aan de hooge goddeiyke majesteit zulke leug ns toegeschreven worden. Anders doet het mu aan myn rechter knieschyf en aan myu linkerhiel goed, dat de duivel en zyne aanhangers, de paus en de papisten, my zoo van harte vyandig gezind zyn. God bekeere hen van den duivel. Is het echter besloten, dat myn ge bed voor de zonde ten dood2) tevergeefs is, welnu, zoo geve God, dat zy hun maat vol maken en niets anders dan zulke boekjes tot hun troost en vreugde schryven. Laat hen hun gang gaan; laat hen hun zin hebben, Sic voluerunt3). Ik wil intusschen toezien hoe zy zalig worden of hoe zy al hunne leugens en godslasteringen waarvan zy de wereld vervullen, boeten of herroepen zullen. Oude titel van den Koning v^n Frankrijk. 2) VK1. 1 Joh. J16. 3) »Zij hebben het niet anders gewild". fcerkDieuw?, Ned. Herv. Kers. Beroepen te Doorn B. Osinga te Elden. In hare Vile zitting heeft de alg. Synodale commissie der Ned. Heiv. kerk, op cassatie aanvrage van ds. J. W. van Petegem te Groede het besluit van het Provinciaal kerkbestuur van Zeeland, dat eene verkiezing van gemachtigden in het kiescollege dier kerk te Groede heeft bevolen, vernietigd, met verwyzing dezer zaak naar het Provinciaal Kerk bestuur van Utrecht om eene eind-be slissing- Ten dezen zal deze kwestie van den beginne af worden onderzocht, afge scheiden van de ten dezen reeds gedaDe uitspraken. Terwyi dan tevens eene principale uitspraak zal plaats hebben over de opgeplakte briefjes met namen van ca candidaten, zooals dat byv. in Den Haag immer plaats viDdt en te Groede de grondslag was van het verzet. kan gaan de de kerkelyke kwestie te Boskoop meldt men dat ds. Tuinstra heeft medegedeeld dat zyn besluit genomen was om te Boskoop te blyven. Hetaan- vankeiyk gegeven antwoord dat de be slissing omtrent al- of niet blyven eerst zou worden gegeven nadat de eerstvol gende verkiezingen van het kiescollege zouden hebben plaats gehad, hetwelk in November eerst moet plaats hebben, is hiermede teniet gedaan. Met betrekking tot een tot ds. Tuinstra gerichte vraag aangaande diens vrybeurten, h.eft deze predikant geantwoord die beurten ter beschikking te stellen vaD die vryzinnige predikanten, die door hem daartoe worden aiDgezocht. Voorts dat de modernen in de gelegenheid zullen worden gesteld ook kinderen te laten doopen door een predikantant hunner richting, mits by de orthodoxen gebiuikeiyke formulier by den doop wordt uitgesproken en een voldoend aantal doopelingen wordt aan geboden. Onder de orthodoxe groepen is er echter geen eenheid. De confessio- neelen en de ethiscnen gaan niet sameü. Het schynt zelfs zeer waarschyniykdat de ochtenddiensten in het Evangelisatie- gebou w der con fessioc eeleD, die thans zy n opgeheven, wader zullen worden vervuld door een predikant van strengere ortho doxe richting dan ds. Tuinstra. Er is biykbaar een strooming van personen die aeze quaestie gaarne aaDgrypen om over het hoofd van dezen predikant heen te trachten euii calvinistischen prediker vasten grond te geven. Van moderne zyde wordt tegen die streven krachtig geageerd. Wat de oplossing dezer penible quaestie zal zyn, is nog niet na te gaan. Nieuwe Crt. Geref. KerkeD. Beroepen te KrimpeD a/d Lek v. Hoven te Hoogvliet; te St.Jacobipa- rochie S, v. Leeuwen te Oostermeer. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Stadskanaal J. C. Blaser, prop. te Amsterdam. Sehooloieuws. Gehuwde onderwijzeres. Bekend is thans de uitslag van het reeds vroeger gemelde onderzoek door de Unie van Chr. onderwyzers(essen) in gesteld naar het aantal onderwyzeressen by het Chr. onderwijs. Volledig is het overzicht met aangezien slechts over 259 scholen antwoorden inkwamen. Aan deze scholen waren werkzaam 414 onderwy zeressen, waarvan 418 ongehuwd en 1 gehuwd, moeder van 6 kinderen. Aan een school was tydeiyk 'n gehuwde onder- wyzeres verbonden. Van 7 scholen werd gemeldby huweiyk ontslag. (Stand.) - Dhr. W Kosten leeraar aan deR. H. B. 8. te Middelburg, Goes en Bergen op Zoom, directeur der Handelsavond school te Middelburg, is benoemd tot lid der commissie, welke dit jaar wordt op gedragen het examineeren van hen, die een akte wenschen te verkrygen tot het geven van middelbaar onderwys in de handelswetenschappen (boekhoudenhan delsrekenen, enz.) De commissie heeft zitting te 's Gravenhage. ZENDING. Het Zendingsblad van de Gerefor meerde kerken. Red. ds. H. Dykstra en ds. H. Hoekstra. Ds. Hoekstra le verde in no. 5 (Mei) de meditatie naar Jesaja 256. Ds. Dykstra schreef weer een opgewekten brief naar Antiochié. By het plaatje schryft ds. D. een en ander over de wyze waarop men op Java de rivieren oversteekt. Ds. Breu kelaar rapporteerde namens de commis sie omtrent de vraag naar de weusche- ïykheid van institueering der kerk te Djokjakarta, 't Advies luidt voorloopig afwyzend. Voorts bevat dit no. een en ander over wyieD mevrouw OttolaDder, en over de installeeiing van Zendeling arts dr. Offringa. Voorts leze men de Correspondentie, de Leestafel, en de Gif ten voor de ZandiDg. Het wekke op tot abonneering op dit Zendingsblad en ver- wakkere den Zendiogsgeest der lezeressen en lezers. -jxp as psovxisrass. Middelburg. Heden morgen waren wy getuige van een ergeriyk stukje baldadigheid. Een clubje schooljongens gingen over den Burg naar huisen trok ken metf zoo'n kracht aan een voor de deur van den bakker v. S. staande brood wagen, dat deze omkantelde en het brood gedeelteiyk over straat rolde. Vlissingen. De vry-liberale kiesver- eenigiog cZe Grondwet heeft in het Ie district definitief tot candidaat voor den gemeenteraad gesteld de hear J. J. Kryger. In het Ille district zal tegenover de heer A. W. Smits (vryz -dem.) geen candidaat worden gesteld. Van de Stoomvaart-Maatschappy „Zeeland" te Vlissingen ontvingen wy, als alle jaren, weder een exemplaar van de NederlaDdsche, Engelsche en Duitsche uitgave van haar Reisgids voor den Zo merdienst 1912. Wy vestigen er de aan dacht op, dat exemplaren van genoemde uitgaven van dezen Reisgids, op aanvraag door de Maatschappy steeds kosteloos worden verstrikt. Domburg. Dinsdagavond hield de ver- eeniging tot bevordering der belangen van de badplaats Domburg alhier in het Schuttershof eene algemeene ledenver gadering onder voorzitterschap van den heer P. C. Labiyn. Na opening en voor lezing der notulen der vorige vergade ring werd door den heer mr. H.F. Lants- heer, waarnemend penningmeester, reke ning en verantwoording gedaan over 1911. Hieruit bleek dat de ontvangsten f755.05, de uitgaven f 644.985 en't batig slot f llO.lPbedraagt. Door den voorzitter

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1912 | | pagina 2