2e Afbraak m ets Schuur, li - Telegrammen Mark t bericht en Bergjlaais voor Fietsen, N. H. RALVERS. Woensdag 22 Mei 1912, verkoopen Nagekomen Advertentiën. Donderdag 30 Mei 1912, Stierkalvers. TE KOOP 2 WEIVAARZEN, CAUOÜW. De Notaris H. W. NEERVOORT te s-Gravenpolderzal op was welis- katoentjes. jver het alge- belooft weer de belichten luidden gun- dreven. Men lat een betere )enny verheid bestaaD, ook eerste plaats oren aan te macbine- Co. Waar we noemen, zou- isen kunnen en Enschedé dan niet in De wever^en uriyk machi- vel voor een id betrokken, .ndsche indu- en waar dat niet achtar- 'abrieken het stoomketels igzamerhand gaan leggen, nl. de machi- zet veel naar at als het de boerenstand ze door den zeer werd <g een andere .oeden doen ,ant te lezen" lardoor intel- begon hy af he zeer be- vader en len door het rderyen veel bond, bracht len weg, dien Vat een ver aar voorheen ïtje bloeide, aar toe. De het gras is er beter uit dan verdrie- ar welgesteld roeger in het was, is thans la, voorheen waarin een of juister liedenis ligt sen ons niet d. Wanneer, jongmensch est, om zich k te begeven, en magen zelf ook, als ist tegemoet, ld begraven. dat achter- :oude rilling igelukskind" Honderden en, om een en. Het ge- laatsen met in en geheel iderden. De alle rich- en het zal menscheiyk zandheuvels de ryke pro- jedkooper af eid en iand- kt, of alweer lart ryst als e's horizoD. :ing gedaan, en niet van de onder- id by Buurse e steenkolen Ihans is men chedé bezig er heeft aan dezelfde laag n veel dieper, r is, kunnen tateeren. Dit sft gevonden, deskundigen te beginnen nleggen van og van Over- baat zyn en ist niet voor. i afwachten, m aan onzen Centrum. i familie van ogisch oog zoo niet de lierenwereld, ie diergaarde ïun leven en In het in- rdamworden reeds sedert nesten mio- waar het van een mie- i met behulp anen nemen, in de open lucht een boschhoekje geschapen, waar in ;de; mieren zoo zyn gehuisvest, dat ze zich geheel gedragen als in de vrye na tuur. In een zonnig hoekje tusschen het apenhuis en hetinsectarium is een stukje bosch neergezet met dennetjes, kamper foelie, braambes, lelietjes van dalen enz. alles, ook de grond, waarin die planten staan, en het mos, de dennennaalden, de dorre bladeren, welke dien grond be dekken, afkomstig uit het Gooi. Aan den voet van een heuveltje verheft zich het stomp kegelvormige nest van de „roode Boschmier" of „Sprokkelmier", gebouwd, onderhouden en bewoond door evenveel mieren als er menschen wonen in een groote stad. Om dit stukje natuur stroomt een beek, met varens aan den oever waarin forellen. Het beekje verhindert, dat de mieren het voor haar bestemde terrein verlaten die forellen dienen als politie, die iedere mier, welke zich op het water waagt, arresteert. De mierenwo ning, die zich onder de oppervlakte van den grond ongeveer even diep voortzet, als zy er zich boven verheft, is gebouwd van dennenaalden, takjes, stukjes schors enz. met aarde vermengd. Van binnen bevat het tal van kronkelende gangen en kamers, waarin mierenhuishouden woidt gedreven. Daar wordt yverig ge werkt aan het onderhoud van heihuis, daar verzorgt men het kroost, en vooral verpleegt men er de hoofden van den staat, de koninginnen of mierenmoeders. Gedurig komen de fourageerders thuis en onthalen de yverige werksters, de mierenkindjes, en die mierer moeders op lekkernyen, die ze in 'haar krop hebben verzameld, 's Avonds en ook by regen weer worden de toegangen tot de woning, die duideiyk voor den toeschouwer te zien zyn, gesloten. Als gasten leven in den mierenstaat tal van andere insecten, meest kevers. Maar ieder ander dier, zelfs iedere mier van een andere kolonie, wordt als het zich in denabyheid van het nest waagt, aangevallen, en zoo mogeiyk af gemaakt. Te Delft waren, zooals wy vroeger reeds meldden, de verhoudingen by de politie niet zuiver. Het onderzoek door den burgemeester bracht volgens Het Handelsblad het volgende aan het licht. Sedert enkele maanden was een der drie inspecteurs ziek, waardoor aan den hoofd-inspecteur werd opgedragen, het doen van nachteiyke ronden, als wanneer tevens moet gelet op tydige sluiting der koffiehuizen. In het laatst van Januari werd de hoofd-inspecteur verdacht deze ronden niet naar behooren te doen, maar in stede daarvan, te verwyien in een koffiehuis. De door hem ingeleverde ochtendrappor- meldden over dat koffiehuis-verbiyf niets. De commissaris deed den hoofd inspec teur controleeren, met het gevolg, dat deze controleur vaststelde, dat de hoofd inspecteur in dat koffihuis zekeren tyd was geweest om bier te drinken. De vol genden morgen werd de hoofd-inspecteur ter verantwoording geroepen en ont kende toen niet, dat hij in dat koffiehuis was geweest, maar wei, dat hy daar zou hebben gedronken. Hy had daar, naar zyne gewoonte, zoo hy zeide, een boter ham gehaald. De burgemeester, met een en ander in kennis gesteld, deed door den commissaris den hoofd-inspecteur hier over berispen en hem tevens zyn onge noegen overbrengen over de houding van den hoofd-inspecteur, die ten vorigen jare mede had geadresseerd aan den Baad om unitormkleeding, maar eenige Raadsle den had afgeloopen om te bewerken, dat geen uniformkleeding werd verstrekt; wat toen dan ook niet geschiedde. De verhouding tusschen den hoofd-inspec teur het Raadslid Van Dy k bereid vond, namens hem in eene besloten Raadsver gadering, schrifteiyk gestelde klachten tegen den commissaris over te brengen. Deze klachten betreffen het aannemen door den commissaris van een bedrag van f 100 van een der inspecteurs, als be- wys van dankbaarheid, omdat by straf had verdiend, wegens eene tekortkoming, en tweedenshet niet besteden van gel den naar hunne bestemming. Omtrent het eerste wordt aangenomen dat van omkooping geen sprake isaan bedoelden inspecteur zou voor zaken buiten den dienst veel welwillendheid zyn betoond, welke de inspecteur meende niet onbetuigd te moeten laten. En ten aanzien van de gelden het volgendeTot in 1904 bestond onder de agenten een soort Weduwenfonds dat zyne inkomsten kreeg uit stortingen van de agenten en giften van donateurs. Toen in 1904 dat fonds werd opgeheven, hebben de deel nemers hunne stortingen gedeeld, en aan de donateurs gevraagd, wat met hunne giften moest geschieden. Dezen hebben daarop geantwoord, dat zy de gelden stelden ter beschikking van den commis saris, zonder eenig beperkende bepaling. De commissaris, heeft toen de gelden, ongeveer f600, tegen kwyting in ont vangst genomen en sedert beheerd. Te New York heeft zich een aan- doeniyk tooneel afgespeeld. Mevrouw Navratil, die van Nizza was gekomen, werd naar het bureau van de vereeni- ging tot bescherming van kinderen ge leid en daar vond zy haar twee zoontjes, die by het vergaan van de „Titanic" waren waren gered. De kinderen en de moeder waren, begrypeiykerwjjs, zeer aangedaan door dit weerzien. Zy bleven in het Kinderhuis tot het vertrek van de „Oceanic", waarmee zy naar Europa zouden terugkeeren. Toestanden. Pierre l'Ermite verhaalt in zyn wekeiyksch hoofdartikel een voor val, dat een treurig licht werpt op de toestanden onzer hedendaagsche maat- schappy, die in Frankryk haar hoogste glorie bereikt. Een ryke dame plaatste de volgende advertentie Gevraagd een degeiyk gezin, op mid delbaren leeftyd, zonder kinderen, als huisbewaarders. In het „zonder kinderen" zat een gruwel. Dat is tegenwoordig, de hemel betere het, een aanbeveling. Welnu er meldde zich een gezin, aan de inlichtingen waren goed, het werd aangesteld. Maar de menschen hadden onwaarheid gesproken Pat was niet te verdedigen, natuuriyk men mag nooit onwaarheden zeggen. Maar verklaarbaar was de leugen wel. Al heeft men dan een kind, er moet gewoond en gegeten worden. En zoo kwa men de solicitanten er toe, te verzwygen, dat zy een kleine dochter hadden. Als of het een misdryf was I En de ouders trokken de woning der ryke mevrouw binnen en deden hun meisje ergens in de kost. Mevrouw kon immers geen kinderen luchten of zien, waarschyniyk omdat zy er zelf geen ge wild had. En eenige jaren ging dat zoo. Het kind kwam nooit bij de ouders thuis Dezen gingen hun kleine opzoeken als er een tyd en gelegenheid was en het kind wist, dat het voor de oogen van me vrouw niet versehynen mocht en bleef dus gelaten buiten het ouderiyk huis. Wel een prachtige opvoeding voor een kind: het gevoel, dat je te veel bent in de wereld I Toen kwam de dag der Eerste Heilige Communie. Een familiefeest I De ouders gaven aan de lieve mevrouw voorwendsels om 's morgens afwezig te zyn en gingen met hun kind naar de kerk. Er werd in het kosthuis van het kind feesteiyk ontbyt gegeven. En toen vader afscheid moest nemen en de tranen in de oogen van het kind zag, werd het hem te machtig. Gy zult heden thuis met ons mede eten, zeide hy en het kind werd binnengesmokkeld. Moeder zorgde voor een feestmaal en toen men goed bezig waskwam mevrouw zelf binnen. En toen? Toen gebeurde, wat in een heidtnsche wereld zou verafschuwd worden. Het lieve kleine meisje was niet lief genoeg om haar krokodillenhaat te vermurwen.... mevrouw verdween. Een kwartier later kwam haar livrei bediende zeggen, dat de menschen, die een kind durfden bezitten, in een deftig huis geen huisbewaarder konden zyn. Zy moesten de deur uit. En dat is de vorige week te Parys gebeurd, zegt Pierre l'Ermite. Ja, in de mooie maand Mei waarin alle knoppen openspringen en alle bloe men bloeien, in de maand waarin God aan ieder diertje de zaligheid geeft een nestje te zoeken en kleinen groot te brengen. Ja, en dan zou men Leon Bloy ver- wyten, dat hy met bloedende striemen onze wereld kastydt. Ja, en als men er dan aan denkt, dat Christus wilde, dat de kleinen tot Hem kwamen en dat hun engelen voor het aangezicht van den Vader staan. Arme mevrouw 1 N. Tilb. Crt. Men begint in Parys in te zien, dat de „apachenslag" by Nogent sur-Marne voor de Fransche autoriteiten alles be halve eervol geweest is. Er werden 6000 geweerschoten gelost, alvorens de bele geraars tot den aanval overgingen en van die 6000 kogels trof er geen enkele 1 Gamier en Valet pleegden zelf moord en de verdere wonden, die zy by de lijkschouwing droegen, waren opge- loopen na dien zelfmoord. Doch alles was beneden kritiekde dynamietpatronen sprongen niet en als zy sprongen deden zij geen kwaadhet zoeklicht kon niet in werking gesteld wordende politie beambten en de soldaten behandelden elkaar als vijanden en hinderden elkaar zooveel mogeiyk. Minstens twee der ge wonden zyn door soldaten en niet door de bandieten getroffen. De onderofficier der zouaven, die het eerst het paviljoen binnendrong, werd op bevel van een politie officier, die achter hem aanholde, door de politieagenten met yuisten ge slagen -- getrapt en de kamer uitge worpen 1 Zelfs een kapitein der zouaven, die onder de eersten het huis binnen drong, werd meer dan onbeschoft behan deld. De politieschilden deugden absoluut niet, doch werden door de browning kogels der bandieten doorboord 1 De po litie tracht nu het publiek wys te maken, dat de schilden slechts doorboord werden wanneer minstens 10kogels der bandieten op dezelfde piek insloegen I Eveneens kan men het zyne gelooven van de bewering der politie, dat slechts 24 soldaten en politieagenten aan de beschieting deel namen; dat zou 400 schoten per man geweest zyn! De Mode-dames uit het oude Jeru zalem. Toen de „strompelrokken" pas in de mode kwamen, behoorde het tot dé allernieuwste snufjes en tot de aller grootste dwaasheden der modedames om de knieën door een kettinkje te ver binden, opdat de onmogeiyke trippel- j pasjes vooral zoo klein mogeiyk zouden worden genomen daardoor toch liep de nauwe rok minder kans, aan den zoom uit te scheuren. Het was niet de eerste keer, dat de vrouwen toegaven aan een dergeiyke dwaasheid, 't Is ongeveer 2650 jaar geleden, in den tyd toen Jeruzalem een groote, bloeiende en modern stad was, dat de modedames „loopkettingen" droegen, die haar in haar nauwe gewa den de voeten byeen hielden. Doch dit was niet haar eeniga mode gril. Luistert naar de beschryving van de weelde in Jeruzalem van toen Goede, vurige wyn gedyde in h9t land van Juda. Landbouw en veeteelt bloeiden. Van alle kanten uit het land vloeiden de producten der welvaart de hoofdstad binnen. De mannen vergaderden onder het genot van bier en wyn. De vrouwen tooiden zich. Edele metalen, kostbare steenen en beeriyke stoffen werden over zee uit Egypte ingevoerd, of over land uit Babyion en Indië, van waar groote karavanen, uit het Oosten komend, om de woestyn heentrokken en Palestina aan den noordkant betraden. Het ontbrak den verwenden bewoners aan geen enkel weeldeartikel en de modedames uit Je ruzalem braken zich de hoofdjes, hoe zy de mannenharten konden bekoren door haar schoonheid in do prachtigste toi letten op het verleideiykste te laten uit komen. Dank zij de uitvoerige beschryving van den propheet Jesaja, weten wy nog, hoe die dames zich opbliezen tot dwazen trots, den hals .pekten en de oogen aller zotst verdraaiden. Zy kleedden zich gaar ne in een tunica, vervaardigd uit fyn linnen, welke door een prachtigen gordel versierd met edelsteenen of door een sjerp werd saamgehouden. Over de tunica werd een ryk versierde mantel gedragen. De banden om enkels en armen kletteren, de oorknoppen schitteren en in het kun stig gekrulde haar sprankelen de juwee- len. Om het hoofd is de tulband gelegd, waaraan de sluier is bevestigdtalryke ringen, bezet met robynen, smaragden en turkooizen bedekken de vingers, die nooit arbeid hebben verricht en niet zel den draagt de schoone behalve al hare versierselen ook nog een kostbaren neus ring. Nog is het toilet niet voltooid. De reticule met spiegeltje en reukflesch en vooral ook de amulet ontbreken nog. Speciaal op zoo'n amulet komt het aan. Het is de talisman tegen de booze voor spellingen van waarzeggers, die uit de hand, uit speelkaarten en andere, nog onsmakeiyker dingen, de toekomst open baren. Die tyd van weelde en van hoog moed ging den val van Juda vooraf en zoo geschiedde het, dat verdwenen de reukdoosjes, de kleine ketentjes en de glinsterende kleederende hoofdkroning en de armringende oorringen en de voorhoofdversiersels, de spiegels, sluiers en mantels. En dan voorzegde de profeet Jesaja, dat het zou geschieden, hoe er voor specery stank zal zyn, en losheid voor een gordel, en kaalheid in plaats van haarvlechten en omgording eens zaks in plaats van een wyden rok en verbran ding in plaats van schoonheid. En aldus is geschied. Hand. Oudehinde. De heer A. J. Koetze al hier is benoemd tot buitengewoon op- zich'er by het maken van betongloo ïn- gen, aan het Waterschap „de Breede Watering" bewesten Ierseke. Vlissingen. Heden halfvier kwamen van Hellevoetsluis hier binnen de torpedo booten G 5 eD G 8. Morgen vertrekken ze naar Neuzen. Middelburg. De raad van beroep voor de ongevallenverzekering heeft heden vernietigd de beslissing van de Rqks- verzekeringsbank, inzake H. de M. te Middelburg en klager toegekend genees- en heelkundige behandeling van den linkerbeenbreuk en met ingang van 10 Augustus 1911 de rente van 95 en een halve cent per werkdag. Den Haag. Den afgeloopen nacht ver trokken naar Scheveningen in electrische trams de gasten van een bruiloftsparty. Op den Ouden Scheveningschen Weg kwam de tweede wagen in botsing met den eersten, doordat de eerste plotseling stopte. Twee dames kregen inwendige kneuzingen. Zy werden per auto naar hunne woning vervoerd. Ook de andere passagiers bekwamen ernstige verwon dingen. De materiëele schade is aan- zieniyk. Uithoorn. Zondagavond brak alhier brand uit in het station havenstoomboot- dienat, dit werd vernield, benevens een zestal aangrenzende perceelen. Oorzaak onbekend. Ook is alhier Zaterdagavond een arbeiderswoning afgebrand. De vrouw met drie kinderen konden slechts met moeite gered worden en hadden hevige brandwonden bekomen. Roermond. Te Horn by Roermond kregen gisteren twee werklieden, T. en D., twist, beideü uit Roermond, welke zoo hoog liep, dat T. een gevaariyke messteek opliep, welke den dood ten gevolge had. De dader is voortvluchtig. De verslagene laat vrouw en kinderen na. Arnhem. In verband met de talryke inbraken te Yelp in de laatste dagen gepleegd is gisteren door de politie te Emmerik de beruchte Berendsen uit Velp gearresteerd. Gennep. Gisterenmiddag is het schil deratelier van Van Maurik uit Amster dam aan den Pla'smolen naby Gennep totaal uitgebrand. Niets was verzekerd de schade beloopt ongeveer tienduizend gulden. Londen Ten gevolge van een geschil over het gebruik van ongeorganiseerden besloten de sjouwerlieden aan de haven van Londen te staken. Zesduizend man nen legden het werk neer. De geheele handel wordt daardoor bedreigd. Washington. Castro, oud-president van Venezuela ligt op het e land Teneriffe ernstig ongesteld. Men verwacht dat hy er niet van bovenop zal komen. BCRGERLIJKE STAND. Van 17—20 Mei 1912. MIDDELBURG. Bevallen: M. Va der geb. de Visser, z.8. de Zeeuw geb. de Bruyne, z.I. J. P. van Giezen geb. Pouleyn, z.M. van Beveren geb. Du- masy, z.J. H. Janse geb. Meulmeester, d. Overleden: C. Hollebrands0, wed. van J. J. Oppen, 88 j.M. de Wit. vrouw van J. Pluymers, 35 j.A. C. Bos, vrouw van T. N. van der Ley, 83 j. GOES. Ie Hu w. Afk.19, Pieter Mange, 25 j. jm. te Goes en Cornelia Engeliua Commelin, 27 j. jd. te Veere Adriaan Oele, 27 j. jm. te 's-H. Arends- kerke en Jacomina van Schaik, 21 j. jd. te 's-H. Arendskerke, onlangs te Goes Pieter Cornelis Klap, 26 j. jm. te Waar de en Dina Hamelink, 27 j. jd. te Wemel- dinge, onlangs te GoesChristianus Antonius Maria Broos, 29 j.jm. te Roo sendaal en Elena Brouwer, 28 j. jd. te Goes. Geboren: 17, eene onechte dochter. Overleden: 17, Pieternella Corne lia, 20 j., d. v. Cornelis Nieuwersteeg en Pieternella Jacoba van de Straaten. Van 14-18 Mei. YLISSINGEN. Ondertrouwd: A. de Kam, jm. 25 j. en M. Sturm, jd. 25 j. J. H. de Jongh, jm..27 j. en M. van den Bovenkamp, jd. 24 j. B. Kelder, jm. 29 j. en C. A M Schouten, jd. 22 j. - P. ST. Verstelle, jm. 23 j. en T. Zeyiemaker, jd. 26j. - J. de Wyze, jm. 22 j. en P. van Daveren, jd 20j. C. J. van Husen,jm. 24 j. en A J. van Steenhnysen, jd. 28 j. A. J. W. Landmm, jm. 28j.en M. M. Keij, jd. 31 j. A. Bruinooge jm. 22 j. en C. J. Avdewyn, jd. 22 j. Getrouw i: L. W. Bleyenberg,jm. 22 j. en A. J. Bömar, jd. 19 j. J. van den Buuse 21 j. jm. en N. 8ohier22j. jd.; H. van Akkeren 26 j.jm. en J. T. Woltering 28 j. jd.; A. N. But 21 j.jm. en L. Min der- houd 25 j.jd. Bevallen: M. L. Baillieul geb. Desmit d.; M. Meerman geb. Bruy nooge z.; J. Izeboud geb. Den Hollander z.; B. van Belzen geb. Marys z. Overleden: J. van Graafeiland d. 15 j.; P. J. V. Stygers z. 31 j. ongeh. Van 9—16 Mei 1912. WEMELDINGE. Ondertrouwd: Jacobus Cornelis de Neef 26 j. jm. en Wil- helmina van den Berge24j.jd.;Mattbys Weststrate 23 j. jm. en Jacomina van Stel 24 j. jd.; Pieter Cornelis Klap 26 j.jm. en Dina Hamelinck 25 j.jd. Getrouwd: Willem van den Ouden 25 j. jm. en Cornelia Pieternella van Houdt 21 j. jd.;Lambertus Cornelis Hey- stek 28 j. jm. en Alida Sophia Francisca Winddy 22 j.jd. ROTTERDAM, 20 Mei 1912. Tarwe ruim aangeboden. Essex f 11,èf 11,50. Rood kaf f li,—af 11,25. Haver f 9,90 f 10,25. Overige artikelen niet ter markt. Zeeuwsche Eieren f3,90 f 4,10 Overmaasche Eieren f4,20 a f4,40. Varkens 29 ct. 32 ct. Licht soort export 23 ct h 24 ct. Voor Frankryk en België 27 29 ct. Goede aanvoer. Vlas. Het seizoen kan als geëindigd beschouwd worden. Slechte qualiteit langzaam op te ruimen. Aanvoer 3600 steen Holl. Blauw, steen Wit Zeeuwsch,st. Groningsch, steen Holl. Geel. Mais. Amer. Mix^df 193d,f195, stoo- mend f fi, f Witte Servische Mixed 1 éf stoomend fGele Servi- s 'he Mixed f f stoomend f f - -Gele la Plata f af stoomend f - af Grove Donau f f stoomend f a f Odessa f f stoomend f af Gal fox f Aardappelen. Westlandschezand f0,— a f 0, idem poters f0, a f 0,— idem klei f0,- a f 0,per kinnemand Geldersche Kralen f 0, - a f 0,—,Brielsche Kialen f0,a f 0,Flakk. Eigenhei mers f 0, - a f 0, - Zeeuwsche Eigenhei mers f 1,90 a f2,10, idem Blauwe f3,10 a I 3,30, idem Bonte f3, af 3,20, Duitsche Roode fö, a fö,Duitsche Blauwe f0, a f 0,Bravo's f 2,60 h f 2,70, Geldersche Eigenheimers f0, - a f0,—, idem Blauwe f0,a f 0,Belgische Eigenheimers f 0,a f 0, Malta's 8 ct S, 10 ct, prima Malta's 15 ct a 16 ct, per kilo. Veel aanvoer, weinig vraag. MEEL De afgeloopen week waren de speculatiekoersen wel iets lager doch ondergingen de marktpryzen weinig ver andering. Er werd maar weinig verkocht. Heden ter beurze zeer stil. Pry zen onver anderd. Breskens. Door het bestuur der water- keering van het Oalamiteuze waterschap Oud- en Jong Breskens werd Zaterdag aanbesteed herstel, vernieuwing en on derhoud tot 30 April 1918 van de werksn aan de waterkoeling. (Raming f7168). Inscbry versJ. Cambier, Rrtranchement, f6838, H. la Gasse, Cad zand, f 6865, J. v. Drongelen, Hoek, f6886, H. J. Keule- mans, Middelburg, f6920, W. Woittez, Breskens, f 6999, J. M. H. v. d. Sande, id., f7000, Johs. de Jonge, Middelburg. f7095 en W. M. Ferdinandus, Biezelinge, f7312, M. C. Domburg. Zaterdag werd door not, HosaDg publiek verkocht een huis en erf, zynde melksalon, met waranda, by het Tramstation, B 7r, groot 80 cA., aan P. van der Meule alhier, voor f2201. M. C. Kats. Zaterdag werd alhier door B. en W. aanbesteed het uitbreiden van het haventerrein. Iuschryvers J. de Jonge, Middelburg, f4588, A. Verburg, Coiyns- plaat, f 4500; F. Dufjnhouwer Goes, f4423; I. Douw, Zierikzee, f 4300H. J. Keule- mans, Middelburg, f 4300P. J. Kocb, Hansweert, f4289; M. Jacobs, Goes, f 4280W. M. Ferdinandus, Biezelinge, f4195 en L. v. d. Velde, Bruinisse f4194. Helnkenszand. Het hoefje van dhr. P. •Janse, alhier, hetwelk de vorige week door notaris Neervoort van 's-Gravenpol der publiek is geveild en toen op f4210 onverkocht bleef, is thans uit de hand verkocht aan dhr. J. Simonse, alhier. Biezelinge. Maandag werd door not. Van Dissel publiek geveildtwee woon huizen en erven aihier van de familie Eekhoud. Kooper dhr. M. J. Eekhoud, Ryswyk, voor f1256. De belangrijke verkooping van ^i»uis-, Zwarte- en Roode SSessen voor de Zeeuwsche Fruit teeltmaatschappij, den hter W. F. K. LENSHOEK e a. zal plaats hebben des namiddag te 2 uur, te Goes, in het café Boudeling. JOH. PILAAR, Notaris. ook met Festival, bij bode GOUDSWAARD, Latijnsche Schoolstraat D 24, Middelburg. Vanaf Woensdag 10 uur N. H. Vaars- en WATTEL, Kerspel. 14 maanden oud. H. F. MINK, Brakstraat, Middelburg. Vanaf Woensdagmorgen 10 uur des vöormiddags 10 uur, op de Hof stede bewoond door dhr. v. d. Slieke te Ovesande (Hofstede „De Baan") iD het openbaar bestaande o. a. uit: 200 vlotdeelen van 4—7 M 200 delen, 100 2 3 van 8 a 10 M., 100 sparren van 8—12 M., 20 bos Latten, 8 onder- en boven-Deuren, 6 binDen- en buiten-Deuren, 4 Mendeu ren zoo goed als nieuw, 1 stel Wa genhuisdeuren, 8 onder en boven- gebinten, 50 kolders van verschillende lengten, 100 Weegstijlen, 60 l orsch- vloerdelen, 20 battings van verschil lende lengten, 2o0 Mestput en Draad- palen, eiken Palen, 200 Meter onder en bovendurpels, 400 Dakpannen, 1C00 Dekroeden, eene groote partij Brand hout, oud IJzer, 1500 bos Stroo en 1500 bos Dekriet. Voorts: Een partij Pleien, Repen, Zeilen en Loopvarkens.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1912 | | pagina 3