Vlissingen. De vry-liberale kiesver- eeniging De Grondwet heeft tot voor- loopige candidaten voor den gemeente raad gesteld in district I de heeren J. J. Kryger en R. G. G raadt van Roggen en in district lilden heer J. G. de Jonge. Kerknieuw». Schoolnieows. iNeui£H£tltt fóttrJchieo. van de voordeelen die de wet den werk man biedt. Men is er in Engeland derhalve ook nog niet met de Verzekeringswetgeving. Inzake de .Titanic* zyn, ondanks het strengste onderzoek, alle raadselen Dog niet opgelost. Maar niet alle getuigen schenen ook betrouwbaar. Zoo heeft Senator 8mith te New-York een tusschen- dekspassagier van de «Titanic", zekeren Buckley, verhoord. Deze zou hebben ver klaard, dat een stoker aan hem zou hebben gezegd, dat de «Titanic" niet met een Ijsberg in botsing was geweest, maar verongelukt zou zyn door het springen der ketels, die te hard gestookt waren, omdat men een recordreis wilde maken. Buckley, de eenige derde klas passagier tot dusver gehoord, verklaarde ook nog, dat toen de tusschendeks-passagiers trachtten de bovendekken te bereiken, zy dóór de bemanning waren tegenge houden, maar later had men de versper ring, het hek dat den toegang tot hooger gelegen dekken afsloot, weten te forcee- ren men had toen evenveel kans op redding als de andere passagiers. Hü zelf was gered, omdat een dame, die door zyn geweeklaag geroerd was, toen hem als man den toegang tot de redding booten werd geweigerd, hem een doek omsloeg, zoodat hl), er uitziende als een vrouw, ten slotte toch tot een der booten werd toegelaten. Zaterdag is de strafzaak tegen de 53 leden van de bemanning der «Olympic*, die wegens dienstweigering werden ver volgd, geëindigd. De mannen werden SLhuldig bevonden, maar de rechter wenschte geen straf op te leggen. By de verhooren van de verschillende ge tuigen toch bleek, dat vele van de op vouwbare booten, die ter completeering van de reddingsmiddelen aan boord wa ren gebracht, zeer oud waren men weet dat ontevredenheid over den staat dezer booten de eerste aanleiding tot de moeiiykheden met de stokers was en verder bleek, dat voor de vertrokken sto kers allerlei lieden in dienst waren ge nomen, die van de zee en de zeevaart niet het minste begrip hadden, welk feit ook aan het dekpersoneel aanleidin? had gegeven den dienst te weigeren, omdat ze met zulke, naar hun oordeel onbe kwame en ongeschikte lieden, niet zee wilden kiezen. Bescherming van het leven onzer zee lieden, ziedaar 't vraagstuk dat door de ramp der Titanic aan de orde gekomen is, en niet meer er af gaat, voor het geheel ten genoegen der naast belang hebbenden zal zyn opgelost. Middelburg. Gisterenavond bevond zich, kwartier over zeven, zekere vrouw B. aan het bureau van politie, tegen wie als verdacht van beleediging, door een inspecteur pioces verbaal werd opge maakt. Toen het verhoor afgeloopen was, begaven de beide inspecteurs zich op straatj en nog voor zy de Giststraat uitwaren, ontmoetten zy den echtgenoot van vrouw B., die zoo weinig vast op syn beenen stond, dat hy heeldestraat noodig had. De inspecteurs brachten toen B. ter ontnuchtering naar het bu reau, waarby deze zyn biydschap uit sprak door twee zulke „hoogen" te worden gearresteerd. Middelburg. Door de politie is weder om proces-verbaal opgemaakt tegen een bestuurder van een motorry wiel wegens het geven van een by de wet verboden signaal. Het was een andere beryder van hetzelfde ry wiel, tegen wiens eerste beryder verleden week verbaal werd op gemaakt. Uapinge Toen hedennamiddag de landbouwer W., uit St.-Laurens, alhier was met een kar waarvoor een jong paard gespannen was, geraakte dat dier door passeerende schoolkinderen verschrikt op hol. De smMsknecht S. alhier achter volgde het hol.onde dier per fiets en wist hetzelve te giypen en tot staan te bren- waarvoor hy van genoemden eigenaar een beloonicg ontving. Gelukkig liep het toe val zonder persooniyke ongelukken af ofschoon op datzelfde oogenblik juist beide scholen uitgingen. Colijnsplaat. In de Maandag gehou den raadsvergadering werd op verzoek aan den heer J. Vermeulen eervol ont slag verleend als hoofd der openbare school, met ingang van 1 Juli a.s. Daar na werd ingewillig i het verzoek der hee ren M. van der Weele en J. Huisson, om afschryving van den hoofdeiyken omslag van wyien den heer P. van der Weele, welk verzoek werd ingewilligd. Benoemd tot lid dor commissie tot we ring van schoolverzuim de heer S. v. d. Peyi, in plaats van den heer J. Tazelaar, die als zoodanig bedankt heeft. Aange nomen werd ten slotte het voorstel van B. en W. tot hst aangaan van eene geldleeDing van f42 000. Colijnsplaat. In de Maandag gehou den vergadering van Ingelanden van den polder Nieuw-Noord Beveland, bleek uit de rekening van den ontvanger-griffier, dat de inkomsten hadden bedragen f 15319.74, de uitgaven f 13612.166, goed slot alzoo f 1707.576. Begrooting dienst 1912/18 werd vastgesteld in ontvangen uitgaaf 'op f ÏOSSO.SS4 met een post voor onvoorzien van f 1506.70. Verder werd besloten tot den aanleg van 425 M. grint weg. Van de 16 ingelanden waren er 14 tegenwoordig of vertegenwoordigd. - Op de ïyst van hoogstaangeslage nen iu de provincie komen dit jaar voor 155 namen. De bevolking bedraagt 232,515. Onder hen komen voor uit: Middelburg. E. M. Alberts, H. W. Allaart, mr. J. H. v. Bel, A. W. Berdenis v. Berlekom, mr. F. N. v. d. Bilt, H. BoassoD, Jhr. P. J. Boo- gaert, H. P. den Bouwmeester, Jhr. M. v. d. Brandeler, H. J. von Brucken Fuck, .hr. mr. E 4. O. de Casembroot, mr. P. Diele- man, P. DumonTak, mr. H. J.Dyckmees- ter, C. M. Ghysen, J. P. Haitsma Muiier, E. W. Hendrikse, mr. J. A. Heyse, J. H. C. Heyse, P. W. M. Hoegen, J. Hosang, mr. A. C. Jacobse Boudewynse, D. Jeras, A. Jeronimus, dr. H. v. d. Kamp, P. Keg, M. A. v. d. Leyé, J. Luteyn, Th. H. de Mees ter, G. Plankeel, mr. W. Polman Kruse- man, Jhr. mr. A. v. Reygersberg Versluys, mr. J. Smit, mr. A. P. Snouck Hurgionje, Jhr. mr. W. H. Snouck Hurgronje, mr. F. J. Sprenger, W. J.Sprenger, P. A. v. d. Velde, J. W. Verhulst, J. A. Zip. Vlissingen Dr. C. A. Duyvis, H. C. Hogerzeil, J. Janszen, J. Loois Az., J. G. Meyer, G. N. J. de Ve.y Mestdagh, A. H. Polak, Jos. v. Raalte, J. P. Vermaas. Zicftfczsc Mr. A. J. F. Fokker, W. Chr. de Crane, J. Franse, Jhr. L. M. Schuurbeque Boeye, mr. J. de Vries van Doesburgh. Goes A. Dekker, S. Dekker, E. C. v. Dissel, I. D. Fransen v. d. Putte, J. A. v. Heel, J. O. H. Hollmann, W. Kakebeeke, M. A. Li nd hout, mr. C. Lucasse, A. F. de Paauw, J. Pyke, J. Pilaar, J. M. Pilaar, J. Staal, H. J. Stieger, J. M. P. Stieger, J. J. Wit kam, J. C. E. Massee. Ier Neuzen J. Huyssen, A. C. Lensen, J.A.v.Rompu, G. Wieland. Zaamslag J. Dieleman Pz., Abr. de Kraker. Axel: L. de Feyter, F. van Hoeve, A. Koster. Kruiningen J. L. F. A. de Groof, F. D. Kolff van Oosterwyk. Icf8cIG6 Joz. de Koeyer, J. v. d. Velde, I. Wil- lemsen. Krabbendijke Jan Blok Jz., J. Kakebeeke. Heinkenszand Jhr. C. B. M. v. Citters. Bor88elen D. Wisse. Kloetinge Ph. R. Claus, W. F. K. Lenshoek, A. M. Peman Kakebeeke, J. A. Trimpe Burger. Kortgene A. G. C. Danckaerts, L. v. Oeveren. Wemeldinge P. Dekker, Jan Lindenbergh, L. Liaden- bergh. Kapelle D. J. v. d. Have. Koudekerke H. J. E. Gerlach van St. Joosland, J. J. v. d. Harst, P. Loeff, mr. J. Loeff, W. A. graaf van Lynden. Seroo8kerke J. R. Tak. Oostkapelle A. L. J. v. Hoek, A. Lantsheer, Jhr. C. A. J. A. v. Teylingen. Domburg Mr. P. J. v. d. Feen. Aagtekerke J. H. Blum. O. en W. Souburg P. S. Buteux. Ned. Hero. Kerk. Bedankt voor Oud-Vossemeer door J. G. Woelderink te Ottoland —.voor Arnhem door dr B. v. Meer te Apeldoorn voor Kielwindeweer door N. W. Posthumus te Eysdenvoor Kamperveen door A. Prins te Rouveen. Meliskei ke. Ds P. Siemelink te Hoog- loon (N. Br.), die het beroep naar hier aan nam, hoopt op 2 Juni a.s. des namiddags intrede te doen, na des voormiddags be vestigd te zijn door ds G. de Wyk, van Zoutelande. Geref. Kerken. Beroepen te Leiden, J. H. Donner en A. de Roorda, beiden te Breda (ds Donner is geesteiyk verzorger van «Vrederust" te Bergen op Zoom)te Hoogkerk, P. Bos te Delfzyi. Bedankt voor Bunschoten door J. A. de Vries te Zaandam. Naar De Rott. meedeelt zullen ds D. Hoek, van Enkhuizen, en ds N. H. Koers, van Noord wyk aan Zee, den Sen Juni ver trekken naar Lerwick (Shetlandsche eilanden) om daar enkele weken te gaan arbeiden onder onze haringvisschers. Geret. Gemeenten. Tweetal te GoesH. Roelofsen te Brui- nisse en A. Makkenze te Tholen. Beroepen te Ierseke, H. Roelofsen te Bruinisse; te Charlois, A. Janse te Barneveld. Middelburg. Acte examens L. O. Geëxamineerd 8 manneiyke candida ten. Afgewezen 1. Geslaagd; de heeren: J. Akkersdyk, W. C. Dekker, J. C. van Dien, J. C. Crucq, J. F. Flipse, allen te Middelburg, W. A. M. Ü'haen3 en H. K. Hangelbroek, beiden te Hulst H. M. de Koningin-Moeder »w de hoofdstad. Men meldt ons uit Arasterdam. H. M. de Koningen-Moeder, die gisteravond hier ter stede aankwam, om enkele dagen in de hoofstad te vertoeven, heeft heden reeds eenige bezoeken afgelegd. Van morgen omstreeks kwart voor tien werd reeds door H. M. de Koning Moeder uitgereden tot het brengen van een be zoek aan de Vierjaarlyksche in het Stede- iy k Museum. Om kwait over twee vertrok H. M.de Koningin-Moeder van het Paleis om het eerst een bezoek te brengen aan de Luthersche Diaconesseninrichting, aan den Koninginnenweg 3. Aan den ingang werd de Koninklijke Moeder opgewacht en verwelkomd door den voorzitter den heer J. W. G. Kirber ger, waarna in de keurig ver-derde eet zaal de overige bestuursleden en den predikant-Directeur Ds. Th. E. Isaachsen, aan H. M. werden voorgesteld. Een der besturende zusters mej. L. Kruger, leidde daarna H. M. rond. Alvorens dit geschiedde richtte de heer Kirberger een welkomstwoord tot H. M. waarin hy zyn dank uitbracht, ook na mens de andere bestuursleden voor de Hoogo eer die thans deze inrichting we derom te beurt valt. Spreker liet vooral uitkomen dat deze inrichting niet alleen was een ziekenhuis, doch dat ook zorg werd gedragen voor armen en kinderen en dat in deze stad verschillende filialen zyn onder toezicht van het bestuur. Door een der dochtertjes van een der bestuursleden werd H. M. een bouquet overhandigd. Onmiddeliyk werd aangevangen met een rondgang door het groote gebouw waarby eerst het Moederhuis en daarna het Ziekenhuis bezocht werd. In een der kinderziekenzalen, waar een 20 tal pa tientjes lagen, verbleef H. M. geruimen tijd. Ook hier mocht H. M. van een der patientjes een bouqetje in ontvangst nemen. H. M. gaf herhaalde malen biyk van haar ingenomenheid met deze in richting. Nadat ook nog een bezoek gebracht was aan de kapel, en aan H. M. in de eetkamer een kop thee werd aange boden, verliet de Hooge Bezoekster deze inrichting voor een bezoek aanj het Tehuis voor schoolgaande kinderen, aan de Nic. Beetsstraat. Reeds geruimen tyd voor de aankomst van de Koninklyke Moeder, had zich voor het gebouw een groote menigte op gesteld. Om omstreeks 4 uur arriveerde H. M., die eerbiedig door de menigte werd begroet. Aan den ingang van het gebouw werd de Koningin-Moeder opgewacht door Joukvrouwe E. C. Boddaert, voor zitster van deze stichting, den heer D. W. Patyn, vice-president, Mr. Everts le secretaiis en Mr. H. A. L. Visser, pen ningmeester. H. M. had als Haar wensch te kennen gegeveD zoo min mogeiyk volwassenen om Haar heen te zien. In de aangrenzende eetkamer, zaten een 24-tal kinderen om een eettafel, wachtende op den welkomstgroet die door freule Boddaert tot H. M. werd uitgesproken. De kinderen vingen daarna aan met het zingen van het «Wilhelmus", waar na het lied van de «Boddaert Tehuizen" ten gehoore werd gebracht. Met t elang- stelling volgde H. M. de kinderen, die zich toen aan den warmen en lekker klaargemaakten disch te goed deden. Na nog een kort poosje in dit zaaiyje vertoeft te hebben, werd H. M. naar bo ven geleid, waar zich de overige be stuursleden, en de le voorzitter de heer J. E. Joachimstabl, bevonden, die aan H. M. werden voorgesteld. De heer Joacbimstahl raakte van het oogenblik dat de thee gereserveerd werd, gebruik om H. M de Koningin-Moeder zyn oprechten dank te betuigen, ook namens de andere bestuursleden voor de Vorsteiyke gift, die de propaganda- commis8ie voor eenige weken geleden van H. M. mocht ontvangen. Gp treffende wyze deelde hierna freule Boddaert het een en ander mede over hare ervaringen die zy in de 9 jaren van haar practyk ondervonden had van kinderen die ten kwade neigden. Hetgeen jonkvrouwe Boddaert had meegedeeld maakte op H. M. en op alle aanwezigen een diepen indruk. Vervol gens werd de timmerwinkelparterre ge legen bezocht, waar eenige jongens druk bezig waren met het schaven. Ten slotte werd nog een bezoek gebracht aan de isoleerkamer, de kamer waar onwillige kinderen w rden afgezonderd. H, M. ver liet daarna bet gebouw na bedankt te hebben voor het geziene en de verzeke ring te hebben gegeven dat deze stich ting steeds Haai volle sympathie genoot. Het bezoek duurde ruim een halfuur. Van hier werd teruggereden naar het paleis. Omtrent de audiöntie ten paleize op Maandag 5 dezer vernemen wy Na eene drukke audiëntie van het militaire element in deD morgen, werden 's middags door Hare Majesteit ontTan- gen de Gewesteiy ke besturen en de Bur gemeesters. Uit Zeeland merkten wy onder meerderen opden Commissaris der Koningin, met de heeren Slc-gers, Van RompL. en Dieleman, leden van Gede puteerde Sta'en en den griffier mr Polman Kruseman. Verder de burgemeesters van Middelburg, Goes, Koudekerks, Arne- muiden en Bruinisse. Hhre Majesteit informeerde Zeer belangstellend naardeD toestand der verschillende gemeenten en de burgemeesteiB werden iq de gelegen heid gesteld daaromtrent mededeelingen te doen. Door de Bergen op Zoomsche politie is do beruchte dader van de Ryswyksche zilverdiefstallen met braak gearresteerd en wel op de volgende wyze: Twee wielry- ders kwameD des nachts door Bergen op Zoom gereden, waarvan de een zonder licht. Hy werd aangehouden dooreen der agenten en bleek te zyn J. W. B., oud 32 jaar, geboren te Mtlhlheim volgens zyn verklaring thans wonende te Londen. Op hem werd bevonden 1 K.G. gesmolten zilver, wat onmiddeliyk den commissaris van politie, den heer Vau Dam, aanleiding gaf hem nader te ondervragen. Het bleek, dat het rywiel, waarop hy gereden had, was gehuurd by een rywielhandelaar in Den Haag, waarvoor volgens zijn verkla ring door zyn vriend was betaald f100, wat echter later bleek niet waar to zyn, daar een valsch effect in beleening was achter gelaten. Waar hy het zilver van daan had gehaald, wist hy niet te zeggen hy gaf voor het van een vriend te hebben gekocht. De Haagsche politie werd met het geval in kennis gesteld, die uit het verstrekte signalement herkende den ver dachte van den RyswykscUen diefstal, zoodat hy daarheen werd overgebracht. De heer H. D. Guyot, die van 1891 tot 1897 liberaal lid der Tweede Kamer was voor 's-Gravenbage I, doch in laatst genoemd jaar zyn zetel aan den anti revolutionairen heer ;J. Krap moest af staan en gepensioneerd schout by nacht titulair, is gisteren op den overweg van de Holl. yzeren spoorwegmaatschappij te 's Gravenhage door de stoomtram aan gereden en gedood. Hy krepg een der wielen van de locomotief tegen het achter hoofd. Hy zou gisteren juist 76 jaar worden. Hoogstaangeslagenen. De ïyst der hoogstaangeslagenen over het jaar 19,2 bedraagt met het laagste gezameniyk bedrag van aanslagen, dat tot plaatsing heeft geleid voor de provincies als volgt Drenthe 115 en /'309.27'/2. Noord-Brabant 415 en f 510.16. Noord-Holland 738 en f 1075.17'/z- Overysel 255 en ƒ593.51. Friesland 233 en 524.39'/»- Utrecht 192 en ƒ1296.49. Zeeland 155 en /'4C1.39'/2. Limburg 221 en ƒ350.901/2■ Zutd-Holland 927 en ƒ1101.48. Groningen 218 en ƒ649.37. Gelderland 426 en ƒ794.43. Een zeldzaam familiefeest wordt heden Dinsdag 7 Mei te Nieuwenhoorn gevierd. Het echtpaar Laay aldaar be leeft nameiyk zyD gouden huweiyksfeest; hunne dochter haar zilveren bruilott, cerwyi hunne kleindochter dien dag in het hnweiyk treedt. Juffrouw A. deed by de politie te Haarlem aangifte dat zy, in den nacht van Zaterdag op Zondag iD haar woning aan de Velserstraat wakker wordende, een man in de kamer zag. Op haar ge roep: «Wat moet jy daar!" gco'de de man haar een bos sleutels naar het hoofd en verdween door een raam. Zy o lekte by haar opstaan, dat uit een geldkistje, dat op tafel stond, ongeveer f20 was ontvreemd. De recherche ging dadeiyk op onderzoek uit, en kwam tot de ont dekking, dat door het raam, waardoor de man zou zyn verdwenen, nog geen groote poes zou kunnen verdwynen en dat op het kistje, waaruit het geld zou zyn ontvreemd, het stof wel een duim dik lag. Na een scherp verhoor bekende de juffrouw het heele verhaal te hebben bedacht, om geen last te hebben van haar schuldeischers. Proces-verbaal we gens valsche aangifte is tegen haar op gemaakt. De weduwe Beyer te Edam vierde gisteren haar lOOsten geboortedag. De vlaggen wapperden. Edams fanfarecorps bracht een aubade en B. en W. en tal van ingezetenen kwamen haar in persoon begroeten in ht t R.-Kath. gesticht, waar zy verpleegd wordt. Duys er uit De liberalen en vryzinnig democraten zullen in 1913 in Zaandam hun beste stellen tegenover Duys: 't is dr. Bos. Althans zoo meldt Het Volk. Een onderwyzer, die de zindeiyk- heid onder zyn leerlingen tracht te be vorderen, vraagt dageiyks aan de school jongens, hun zakdoek voor den dag te haleD, opdat hy oordeele over de reinheid daarvan. Op zekeren dag betrapt hy niettemin een jongen, die gebruik maakt van een byzonder vuilen zakdoek. «Ol, meneer!" verontschuldigt de jon gen zich„u ziet den vorkeerden zak doek ik heb er altyd twee by meéén om te laten zien, en één om m'n neus in te snuiten." Zaterdagavond omstreeks halfacht vermiste het echtpaar Hoffman te Uit hoorn het vyfjarig zoontje. Onmiddeliyk werd een onderzoek met behulp van politiehonden ingesteld. Ongeveer een uur 'a nachts wees de hond een plek aan den Amstelkant aan, achter de ouderiyke woning, waar kort daarop het ïykje dry - vende werd gevonden. Toen dezer dagen de postkar, die van Bergen-op-Zoom over Tholen naar Stavenisse rydt, aldaar aankwam, bleek een van de postzakken door een groot gat in den bodem van de kar verdwenen te zyn. Wel werd op de terugreis de zak met inhoud teruggevonden, maar ver scheiden brieven warüD ondertusschen geopend en een aaugeteekende brief verdwenen. Scharesliep. Arm do „Prer-.nger Bodet ontleenen wy het volgende „Hy is 2 jaar geleden zonder een cent op zak op Java gekomen: «18 maanden met een zeilscbip onder weg geweest, meneer". Hy heeft ketels gebikt te Priok voor 35 cent per dag, koelie-werk, omdat je toch eten moet, niewaar meneer? Zoo heeft-ie toen al doende, al ploete- terende in het vreemde land, zooveel by elkaar verdiend, dat-ie z'n oude hand werk weer kon gaan uitoefenen. Van overgespaarde centjes kocht hy houten al het materiaal, waaruit het primitieve standje van een siyperswagen bestaat, en daarmee prutste hy zyn werkplaats in elkaar. In Batavia had hy goed z'n brood, nu is hy in Bandoeng. Hy gaat heel Java doortrekken, overal „zyn brood verdienen". Er is iets diep ontroerends in het eeriyk werken van ,dezen man. We zyn er nog niet aan gewoon, Euro peanen langs de straat handenarbeid te zien verrichten. Deze man, die zyn eigen overtocht als scheepsmast bewerkstel ligde deze man, die voor 85 cent per dag ketels biktedeze man, die spaarde om te mogen uitoefenen zijn oude be roep, i8 op, gevorderden leeftyd naar hier gekomen, omdat hy «geen brood had" in Holland. Hy praat niet over ryk worden, de naïve. Maar ontroerend-een- voudig klinkt het: „lk heb myn brood." Maandeiyks zendt hy van zyn duitjes nog naar zyn oude moeder in Amster dam Voor den tweeden keer. Loy Lamak- ke van Bekeghem moest hooren van zyn Carline dat hy een ezel was. 't Is den tweeden keer van myn leven, zei Loy, dat lk dat moet hooren, 'k zal 'tmyn verdooie, op een einde, beginnen te gelooven. Ja, zei Carline, en van wien hebt go 't den eersten keer moeten hooren Van den pastor, zei Loy, als ik hem zei, dat ik met u ging trouwen 1 (Vlaamsche Gazet). De zonsverduistering. By 25 oog artsen in Rheinland, Westfalen, zyn meer dan 110 patiënten in behandeling, die by de laatste zonsverduistering door het kyken in de zon zonder oogbescherming, een oogziekte kregen en gedeelteiyk het gezicht verloren hebben. Een eigenaardig geval, üp een ban kierskantoor te Praag deed zich eergis teren een eigenaardig geval voor, dat echter voor de daarbij betrokken personen verre van aangenaam was. De directeur der bankinstelling ontving' tl* bezoek van een studie-commissie van buitenlandsche handelslui, aan wien hy de constructie wilde uitleggen van de deur der geldkluis van de bank. Daarby sloot hy de deur, die toegang verleent tot de kluis, waarin op dat oogsnblik juist twee beambten aan het werk waren. Plotseling bleek, dat men de deur niet meer kon openen, daar het slot defect was. Daar de geheime sluiting door een Berlynsche firma was geleverd, bleef er niet anders over dan naar deze firma te telegrafeeren om de noodige mannetjes, die het defect konden herstellen. Dat er nogal een aardig tydje over heen ging eer deze ter plaatse waren, spreek vanzelf. Om 10 uur 's avonds be vonden de beide beambten zich nog in gevangenschap. Men kon hun door de opening voor de ventilatie, die door uit breking nog vergroot moest worden, ech ter vloeibaa1 voedsel aanreiken, zoo dat ze tenminste niet van den den honger te ïyden hadden. Indien een ryk jongeling zyn geld aan de armen wil geven, moet hy dat in deze geordende maatschappy op gepas te wy ze doen. Niet als het jongemensch dat gisterenmiddag te Londen in de City, voor het bureau van de Standard, handen vol goud- en zilvergeld rondstrooide. In ongeloofeiyk korten tyd graaide een groo te menigte onstuimig naar de goudstuk ken en zilverlingen. Zoo na zaten de menschen den goeden man dra op het ïyf, dat hij zich niet meer roeren en de hand niet eens in den gevulden zak steken kon. Met moeite baanden politie agenten een weg door de grage menigte en namen den mildeti gever in verzekerde bewaring en mee naar een ander bureau. Op den weg daarheen trachtte hy nog telkens van zyn schatten af te komeD, maar zyn geleiders beletten het hem. Neg lang moest de politie op den weg, die hy gegaan was, ruim baan maken door de menschen die bleven zoeken of er hier en daar niet nog geldstukken lagen. Gisternamiddag om vyf uur werd te Milaan in de gewooniyk zeer druk bezochte Galerie Yietor Emanuel, door een onbekend gebleven individu op den priester Dellaballe een aanslag gepleegd. De aanvaller doodde den priester door hem met een scheermes de halsslagader door te snyden. Daarop loste hy op tie te hulp snellende menigte 6 revolver schoten, waardoor twee vrouwen, en een

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1912 | | pagina 2