Is uw kwaal misschien een nierkwaal Kerknieuws, Schooluieuws» <aeni£»g(Je Berichten. party bljjkeïi, dat ze haar fouten thuis 1 krijgt, en dat het vervallen in die fouten juist het meest voor de hand lag in perlo den van vroeger ongekend geluk. Wat aan Israöl in de woestijn overkwam, was te dezen opzichte typisch, en dreigde zich steeds te herhalen. Wy zelven wisten er nog van te verha len uit de 17e en 18e eeuw, en zoo men niet zeer op zijn hoede was, zou gelijke herhaling ook nu beleefd worden. Geheel dit thema uit te spinnerzou te breed zijn geloopen. De spreker bepaalde zich daar om tot het wijzen op vierderlei gevaar, dat ons overkomen kon. En wel in de eerste plaats op wat men zou kunnen noemen de tegenstelling tusschen zwaard en truf fel, in zooverre de roeping van een party een zo» gansch andere wordt, zoodra de stryd uit heeft en ze aan de winnende hand is. Zoolang ze oppositie is en biyft, komen gansch andere roerselen van het menscheljjk hart in beweging, dan zoo de overwinning bevochten is, en er een tyd van rust en vrede intreedt, waarin het zwaard wordt afgelegd en de truffel moet te: hand genomen om te bouwen. Vaak blykt'tdan, dat wie te lange jaren alleen tot 't voeren van den stryd geroepen werd, niet gereed is om de meer technische taak van het voortbouwen aan het gebouw van den Staat op zich te|nemen. In de tweede plaats meende spieker te moeten wyzen op de spanning, die in zulk een periode zoo licht oDtstaat tusschen de oude garde en de jongere architecten die den stryd niet hebben meegemaakteen spanning, die, wordt ze niet tydig bezworen, zoo licht scheuring in de party kan veroorza ken. In de derde plaats vestigde hy de aandacht op 't gevaar, dat voor alle goede saam werking steeds in ons sterk overdre ven individualisme school, eenerzyds zeer zeker een bron van kracht, omdat het de levensovertuiging te vaster doet inwor telen iets wat met name-steeds een der krachten was, waardoor het Calvinisme zyn historische rol in twee werelddeelen kon vervullen maar toch ook een karak tertrek, die zoo licht het gevaar met zich bracht, dat de zoo hoognoodige saamwer king schade leed. En in de laatste plaats vestigde hy er de aandacht op, dat in dagen van rust en vrede, veel meer dan in dagen van heftigen stryd, de reehtsquaes- tie zoo licht de vreeze voor het heilige als motief voor actie vervangt, gelyk ook nu weer bleek. Een wyziging der gewaar wordingen, die wel nooit geheel te vermy- den is, maar die toch ons optreden veel van zyn hooger schoon zou doen verliezen. Te ernstiger meende spr. op dit vier derlei gevaar te moeten wyzeD, omdat de Antirevolutionaire party te klein van afaieting is, om alleen op te treden, en daarom het vasthouden aan de Coalitie voorshands vanzelf aangewezen is; een tactiek waaraaD vooralsnog niet was te ontkomen, maar die juist het vierderlei gevaar, waarop gewezen was, nog kwam vergrooten. Dat men, onder deze gegeven omstandigheden, geroepen was om het zittend Kabinet krachtig te steunen, scheen niet twyfelachtig, zoo men maar nooit vergat, dat niet om de ministerieele, maar om de Antirevolutionaire vlag onze party zich verzameld had, terwyi omge keerd niet van het Kabinet mocht noch kon gevorderd worden, dat 't zyu eigen vlag voor de onze zou uitruilen. Mits op dit onderscheid steeds scherp het oog ge vestigd bleef, zou steun aaD het Kabinet verleend, ook voor de toekomst de kracht van de Antirevolutionaire party onver zwakt laten. Reeds het volgend jaar zou dit by de stembus van 1913 duideiyk ge noeg uitkomen. Vooral toch met het oog op de komende Grondwetsherziening was het zaak, niet alleen te behouden wat we hebben, maar Rechts nog te versterken. Met een kort woord over zyn eigen positie, besloot de spr. zyn niet te lange rede. TWEEDE KAMER. Zitting van Dinsdag. De onderwyzerssalarissen komen ter sprake. Twee moties worden gelyk in behan deling genomen. Die van den heer Arts (r.-k.), luidende „De Kamer, van oordeel, dat het door de wet gewaarborgde minimumsalaris vaa f 500 vaor de onderwyzers van bystand te laag moet worden geacht, gaat over tot de orde van den dag" En die van den heer Ter Laan luidende »De Kamer, van oordeel, dat het mini mum, genoemd in art. 26 der wet op lager onderwys le lid sub 2a zoo spoedig mogelyk dient te worden gebracht op ten minste f600, gaat over tot de orde van den dag.« Na een breede toelichting van de beide voorstellers was het woord aan minister Heemskerk, wiens standpunt in deze kwestie onze lezeis, inzonderheid onze onderwyzers wel zal intereaseeren. De minister vond dat de heer Ter Laan terecht had opgemerkt, dat deze zaak zakeiyk diende te worden behandeld en dat de politiek buiten dit debat moest blyven. Hy deed dit echter zelf niet. De heer Ter Laan verweet den heer Rink, als minister van binnenlandsche zaken in 1907, amendementen om verder te gaan dan zyn salariswetje, onaannemeiyk te verklaren. Maar er is thans geen reden voor de regeering om verder te gaan dan in 1907. Toen heeft de Kamer berust. De moties waren slechts een verzuchting. Wat de onderwyzersmeetiDg aangaat, tot op zekere hoogte heeft de minister daarvoor achting, maar men overdryve de beteekenis daarvan niet. Als men op zulk een meetmg byeen is en meD heeft hetzelfde belang, dan is men het spoedig eens. Wie dan het gepeperdst spreekt, die heeft het meeste succes. Zoo verkreeg de heer Baron 'volgens het verslag //uit bundige toejuichirg"de heer Bos, lid dezer Kamer, slechts «krachtige toejui ching". Maar wanneer men een staats belang bespreekt dan moet men toch, waar het 't bespreken van het regeerings- beleid betreft, de billijkheid en de recht vaardigheid betrachten. Dit nu deed de heer BaroD niet. Heftigheid en overdry- viog strekken by den minister niet tot aanbeveling. De eenige vraag isis het noodig en kaü het dat er iets gedaan wordt tot verbetering der onderwyzers salarissen De beide moties vragen verhoogiüg van het minimum. Is dit noodig De minister nam aan, dat in vele gevallen de bestaan de minima te laag zyn, maar daaruit volgt nog geenszins, dat de wet gewyzigd moet worden. Want de salarissen kunnen ge wyzigd worden zonder wyziging der miDima, als gevolg van de aauneming van het amendement-Ketelaar, waai door om de 10 jaar de salarissen in de gemeen teraden dienen te worden herzien met in achtneming van de plaatselyke gesteld heid. Z.Exc. gaf overigens den heer Arts toe, dat de overheid het voorbeeld moet geven van een behoorlyke bezoldiging. De arbeider is zyn loon waard, maar daaruit volgt nog niet, dat het ryk een hooger som dan thans moet betalen. De overheid kan niet de tering naar de nering zetten. Zy heeft noodzakeiyke uitgaven te doen en heeft de middelen te vinden tot dekking van nieuwe uitgaven. Loopen nu echter die nieuwe uitgaven in de miili- oenen, dan moet zy voorzichtig zyn. De overheid moet maat houden. Spreker moest nu echter beginnen eenige reductie te brengen in het cyfer van 18 millioen, door hem opgegeven als de kosten van de gewenschte salarisver- hooging, waarbij gerekend wordt, dat de minima met f 200 worden verhoogd. Bij nadere berekening was spreker ge komen tot een bedrag van 14'/a miljoen. De kosten van de motie-Ter Laan moe ten voor 1912 berekend worden op f 1.922.000. Dat is de hoofden niet mede- gerekend, Met de hoofden wordt dit be drag nog belangryk hooger. De verhooging zou volgens den minis ter echter voor het grootste gedeelte terecht komen in de zakken der gemeen ten en van de by zon dere schoolbesturen n.i. ten aanzien van de onderwyzers die reeds meer dan het minimum ontvangen. Ook zou het gevolg kunnen zyn, dat minder surnumeraire onderwyzers wor den aangesteld. De motie Arts bevat een oud en een nieuw gedeelte. Het oude deel was minder duidelyk en ook on- noodig en de kosten daarvan zouden bij een verhooging van f 50 f 229,000, bedra gen. Dat kan echter onmogeiyk de op lossing zyn van het salaris-vraagstuk. Dan ging de minister als hy zuinig moet zijD liever den weg op van het tweede deel der motie. Dezelfde weg is ook gevolgd döor zyn ambtgenoot van Waterstaat bij de Pos teryen en Telegrafie en de Kamer heeft zich daarmede vereenigd door verwer ping van het amendement-Ketelaar. Als men uit niet ruime beurs verbetering moet aanbrengen, dan heeft meD zich af te vrageD, waar is het 't meest noo dig? En geeft men het geld dan aan gezinnen met twee of meer kinderen, dan is dat geen „fokpremie", maar alleen een middel om te komen tot een ratio- neele salarisregeling. Het denkbeeld van den heer Ter Laan, dat ieder ambtenaar een salaris moet hebben waarvan hij kan rondkomen met zijn geziD, neemt het beginsel van periodieke verhooging geheel weg. In de regeling van het salaris moet wel liggen het beginsel, dat men in staat moet zyn in zyn stand bescheiden te leven. By den tegenwoordigen stand der schatkist doet men verstandig alleen verbetering aan te brengen waar dit het meest noodig is en eens te onderzoeken hoe het staat met de onderwyzers met twee of meer kinderen. Daartoe ver klaarde de minist r zich volkomen bereid. Na de minister kwam de heer De Kan ter (u.l.) even aan het woord, die het denkbeeld bepleitte om liever het maxi mum-salaris te verhoogen en tevens de periodieke verhoogingen sneller op elkan der te doen volgeD, om de oudere en gehuwde onderwyzers uit den nood te helpeD, die thans in hun stand niet kun nen leven en een heel wat zwaai der stryd om het bestaan hebben te voeren dan hun jeugdige collega's van even achttien jaar. Dat laatste geven we den afgevaardigde van Dordrecht graag toe. Woensdag zou het debat over de beide moties worden voortgezet. BIMHENLAMD. Staatscommissie Spellingkwestie. De staatscommissie inzake de spelling-kwes tie heeft haar rapport uitgebracht. Daarin wordt gezegd, dat de regeering in 't algemeen geen regelen heeft te stel len a3n particulieren voor hetschryven van d8 landstaal, doch zelve volge de regeeriDg het „meer algemeen gebruik", dat wil zeggen, de schryfwyze, die in den breedsten kring ingang heeft gevon den, en houde zich daaraan in alle stuk ken, die van baar uitgaan, eische die van de rechteriyk macht, van het nota riaat en van de openbare scholeD, zoowel als de gesubsidieerde bijzondere scholeE, ook in leer- en leesboeken en by examens. By wetswyzigingen houde men de spelling, waarin de wet oorspronkeiyk was gesteld, tenzy de wyziging van zeer grooten omvang is, in welk geval de heele wet worde overgebracht in de door de reg8ering aanvaarde schryfwijze. In Den Haag is overleden, 64 jaar oud, de heer C. F. Rechlien Morra, lid van de Algemeene Rekenkamer. R E CJL A M B 8. Er zyp tal van vrouwen, die voortdu rend aan zenuwhoofdpyn ïyden, die zich aityd even afgemat gevoelen en last heb ben van uitputtende pyn in de lendenen 6D den rug, en van aanvallen van dui zeligheid, flauwten en lusteloosheid, doch die niet begrijpen wat haar eigenlijk scheelt. Gewoonlijk dienen de Dieren hiervoor aansprakelijk gesteld t° worden. Zy zyD zwak of ziek en kunnen zoodoende uw bloed niet rein en krachtig houden, en gy kunt niet gezond zijn tenzy dit be- hoorlyk geschiedt. Stelt het geen dag uit om te beginnen met h"t gebruik van Foster's Rugpyu Nieren Pillen, wanneer gy waaischuwin- gen als de bovenstaande opmerkt die by verwaailoozing zich spoedig zullen uit breiden en leiden kunnen tot gevaaiiyke ziekten. Foster's Rugpy'n Nieren Pillen zyn een speciaal geneesmiddel voor de nieren en dan ook alleen voor de niereD. Zy geven de gezondheid aan deze belangrijke or ganen terug en wanneer de nieren gezond en sterk zyn, brengen deze gezondheid aan alle andere organen door het volko men gezonde bloed, dat dan uw lichaam doorstroomt. Wacht u voor namaak en let er daar toe op, dat de handteekening van James Foster op het etiket voorkomt. Foster's Rugpyn Nieren Pillen zy'n te Goes ver krijgbaar by de Firma Nathan Emanuel; en te Middelburg by den heer Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van post wissel a fl.75 voor één, off 10 voor zes doozen. vxt 3?RQTrsifas3. Goes. Aantal kiezers op de door B. en W. dezer gemeente op 22 dezer voor- loopig vastgestelde lyst 1912/13Tweede Kamer 1256 (1256); Prov. Staten 1240 (1243); Gemeenteraad 1186 (1177). De eyfers tusschen haakjes zyn die van de lijst 1911/12, nog geldig tot 15 Mei a. s. VHssingen. De kapitein Goldenberg, commandant van het algemeen depót van Discipline, wordt by de opheffing overgeplaatst by het 4e bataljon alhier en belast met het bevel over de lecomp. De luitenants J. A. Maas en B. van den Berg, worden ingedeeld resp. bij de le en 4e comp. VI. Crl. ltillandBath. By de inwoners van den Eersten Bathpolder bestaat het plan om eene coöperatieve broodbakkery aldaar op te richten. Nisse. Benoemd tot directeur der zang- vereeniging „Excelsior" alhier, de heer Johs. Harthoorn van 's-Heer Arendskerke, die deze benoeming heelt aangenomen, zulks in de plaats van den heer P. Meyers, die uit onze gemeente vertrekt. Serooskerke (W.). Maandag had een landbouwer uit deze gemeente die met aardappelen naar Middelburg reed, het ongeluk, dat zyn paarden op hol sloegen. De paarden kwamen in een sloot terecht, doch hielpen zichzelven nog op den kant. De wagen bleef door het breken van den disselboom aan den kant der sloot staan, zoodat bet geheele ongeval zich bepaalde tot eenige materieele schade. Serooskerke. Maandag werd de alhier gehouden cursus in paardenkennis ge sloten met een practische les op de hoevo van den heer Nieuwenhuize te Arnemui- den. De deelnemers boden hun leeraar, den heer Nederveen, Ryksveearts, een ge dachtenis aan in den vorm van een marmeren klokje en bleven daarna-nog eenige oogenblikken gezellig byeen. Kfoetinge. De Schietvereeniging „Voor Nederland en OraDje", onder-afdeeliDg der vereeniging «Volksweerbaarheid", alhier, hield Dinsdagavond eene alge meene vergadering. Na afdoening van enkele huishoudelijke zaken, kwam o. m. ter sprak" de agenda voor de vergadering van den Zeeuwschen Schietbond, en werd te dien aanzien besloten den afgevaar digde vry mandaat te verleenen. Tot afgevaardigde naar bedoelde vergadering werd benoemd de heer L. J. Dekker, en tot diens plaatsvervanger de heer W. van Liere. De door de vereeniging te houden algemeene wedstryd werd definitief vast gesteld op 16 en 18 Mei a. s. (Hemel vaartsdag en daaropvolgenden Zaterdag). Verder werd met algemeene stemmen besloten, zich in tyd van oorlog of oor logsgevaar beschikbaar te stellen om het vaderland te dienen. Ierseke. De dochter van den heer M., alhier, viel gisteren met een ketel kokend water, waardoor zy hevige brandwonden bekwam aan hals en aangezicht. Groede. Door H. M. de Koningin is een zilveren medaille ter beschikking gesteld van het bestuur van de Maat- schappy ter Bevordering van Ooft- en Tuinbouw in het voormalig 4e district van Zeeland als prys by de in Septem ber alhier te houden tentoonstelling van bloemen en fruit. M. G. 's Heer Arendskerke. Maandagavond hield de afdeeling Heer-Arendskerke van de vereeniging „Het Groene Kruis" een algemeene vergadering, die door on geveer 40 leden werd bygewoond. Op voorstel van het bestuur werden in twee artikelen van de statuten de noodige wyzigingen aangebracht om als geiyk- gestelde vereeniging te kunnen worden erkend door de centrale vereeniging tot bestrijding van tuberculose en daardoor in het genot te kuDnen worden ge steld van rykssubsidie voor een enquê- trice. it. C. Ter Neuzen. Dinsdagmorgen werd een der alhier in garnizoen liggende luitenant in „Hotel Rotterdam" dood in zyn bed gevonden. Een kogel, door de slapen van zyn hoofd gejaagd, had biyk- baar een einde aan zyn leven gemaakt. Men vond hem met de revolver in de hand. De oorzaak van deze wanhoops daad is vooralsnog onbekend. L.etE. Rilland-Bath. Maandag 25 Maart heeft het weik aan den opnieuw te bedyken polder aan den Soheldédam een aanvang genomen. Men is begonnen met dwars door den ondergeloopen polder eene z.g. „Voskade" te leggen. Ongeveer 60 man zyn aan den arbeid. Rilland-Bath. De werklieden in dienst by de N. V. Waterleiding Maatschappy „Zuid-Beveland," bezig met het leggen van buizen naby het station alhier, hebben Dinsdagmiddag eenige uren het werk gestaakt. Als loon eischten zy f0,20 per uur. De werkgever wilde even wel niet aan het verlangen der stakers tegemoet komeD, zoodat het werk weder werd hervat. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Holhorn, P. G. Dykema, cand. te Beertate Krewerd J. Menter te flevekes. Aangenomen naar Doikwerd (toez.) door G. A. Bruins te Schaldeburen. Geref. Kerken. Beroepen te Schiermonnikoog, J. H. Houtzagers te Kootwyk. Bedankt voor Monnikendam door W. E. v. Duin te Ouddorp -- voor Pieterbu- ren door J. S. Schaafsma te Emmercom- pascuum. Geref. Gemeenten. Ierseke. Door den kerkeraad der ge meente wyien ds Van Dyke alhier is be sloten over te gaan tot het beroepen van een predikant. Aan den heer A. S. J. Dekker te Goes is, na deskundig onderzoek van verschillen de fabrikaten, de vervaardiging opgedra gen van een nieuw pneumatisch pijporgel 'ten behoeve der Geref. kerk te Bergen op Zoom. Goes. Het aantal sollicitanten voor de betrekking van onderwyzeres aan de meisjesschool alhier (vacature mej. Van Doesburg) bedraagt 4. Ylissingen. Op het stuurlieden-exameD slaagde Dinsdag te 's Gravenhage voor de groote stoomvaart de heer P. Riekerk, leerling van de De Ruyterschool alhier. Biggekerke. Geslaagd te Breda op het examen voor nuttige handwerken mej. C. B. Stuy alhier. De minister van binDenlandscbe zaxen maakt bekend, dat zy, die zich aan het examen ter verkryging van een getuigschrift van bekwaamheid tot da studie aan de Technische Hoogeschool, wenschen te onderwerpen, daarvan vóór 20 Mei 1912 schriftelijk moeten doen blyken aan den inspecteur van het mid delbaar onderwys, dr. J. Campert, te 's-Gravenhage, met duideiyke en volle dige opgave van hunne geslachts- en voornamen, zoomede van hunne woon plaats. Het examen zal, voor zoover het schrifteiyk gedeelte betreft, te 's Graven hage worden afgenomen op dezelfde dagen als het schriftelijk gedeelte van het eindexamen der hoogere burgerscho len met vijfjarigen cursus, nader aan te wyzen. Het mondeling gedeelte zal .op nader bekend te maken plaats en dagen in den loop der maand Augustus worden afgenomen. Degenen die op grond van vroeger door hen met gunstig ge volg afgelegde examens in aanmerking meenen te komen voor vrystelling van een of meer der vakken van het exa men, bedoeld in art. 123 der Hoogere- onderwyswet, moeten zich by gezegeld adres daartoe wenden tot den min ster van binnenlandsche zaken, met overleg ging van de getuigschriften, op grond waarvan vrystelling wördt gevraagd. Vermist. Sedert Woensdag 20 dezer wordt te Amersfoort vermist een voer man van vrachtryder Van den Hoek. Verleden week werd een inboedel met drie meubelwagens, vergezeld van vy f man, van Amersfoort naar Deventer overgebracht. Een der geleiders keerde per spoor van Deventer naar Amersfoort terug; de overigen vertrokken Dinsdag avond met de wagens uit Deventer. Toen de in den achtersten wagen slapende kuecht ontwaakte, kwam hy tot de ont dekking dat ae wagen in een boomgaard stond. Van den voerman was niets te ontdekken. De knecht haastte zich, de andere wagens in te halen, hetgeen hem by Oud-Millingen gelukte. Of de voer man slapend van uen wagen is gevallen of wat er met hem is gebeurd, is tot dusver onbekend. Een ernstig ond°rzoek is onmiddeliyk iDgesteld. Drankbestrijding. By de te Sneek gehouden volksstem mi eg verklaarden zich van de 6014 geldig uitgebrachte stemmen 113 voor een onbeperkt aan tal draDkgelegenheden, wilden 723 den bestaanden toestand bestendigen, 963 het aantal vergunningen verminderen en waren 4215 voor geheel verbod. Ruim 70 pCt. der meerderjarige ingezetenen van Sneek hebben zich dus uitgesproken voor geheele vefdwyning van drankge- legenheden. Een merkwaardige dame. In de Zwitsersche stad Aigle staat een groote, als een vesting met zware wallen om geven, staatsgevangenis en daarin heeft eene vrouw de leiding. Het geval is waar schijnlijk eenig op de wereld. De dame, die nu 52 zomers telt, trouwde 30 jaar geleden met den heer Porchet, directeur van de gevangenis te Aigle. ToeD hy eens ernstig ziek werd, gaf by de sleutels en de geheele directie aan zyne vrouw over. Dat duurde twee volle jaren en de directeur overleed. By de sollicitatie voor de vacature meldde zich ook de weduwe aan. Toen zy voor de overheidscommissie kwam, wekte zy groot opzien. Madame Porchet is n.l. een forsche figuur, 1.80 Meter op haar kousen, en buitengewoon gespierd. Zy beriep zich op hetgeen zy nu reeds geruimen tjjd als „directeur" gedaan had. Een zwakke vrouw kon men haar niet noemen en zy was voor den sterksten gevangene niet bang. Om dit te bewyzen verzocht zy, dat men den sterksten gendarme uit het kanton liet komen dan zou zy met hem worstelen. Toen men hierop niet inging, noodigde zy de heeren van de commissie zelf uit. Als een hunner daarin soms lust had was zy bereid. De heeren lachten er om, en zoo kreeg de pootige weduwe haar zin. Zy werd, voorloopig voor een jaar, tot directrice benoemd. Men heeft toen wel, voorspeld dat het niet zou loopen, maar het is integendeel uitstekend gegaan. Madame Porchet maakte de gevangenis tot een model inrichting, zoodat zy na het proefjaar definitief werd benoemd. Nu en dan heeft een gevangene wel eens geprobeerd tegen haar op te treden, maar zy bleef iedereen de baas en ze aarzelde nooit om een cel binnen te gaan. Eenmaal heeft een wegens zware mishandeling veroordeeld Italiaan haar aangevallen om haar de sleutels af te nemen, maar ,de directrice pakte hem vierkant beet en gaf hem zulk een geweldig pak slaag, dat hy voortaan zoo gedwee was als een lam. Overigens is zy volstrekt niet streng, maar altyd even zacht en vriendeiyk, zoodat zy veel meer gedaan krygt dan een man ooit zou kunnen. Zelfs wanneer haar logé's vertrekken, verliest zy hen niet uit het oog, maar geeft hun schrifteiyk goeden raad. Zoo houdt ze menigeen op het pad der deugd en daarop stelt zy nog grooter eer daD op haar spreekwoordeiyke li chaamskracht. Deze merkwaardige vrouw is bovendien een uitstekende huismoeder met niet minder dan zeven kinderen. De staking in Engeland. De onder handelingen der regeering tusschen myn- eigenaars en mynwerkers zyn weer op niets uitgeloopen. De behandeling der wet op de minimum-loonen is in het Lagerhuis opnieuw voortgezet. De automobiel misdaad le Parijs. Aan het Hoofdbureau van Politie te 's Gravenhage werden gisteren uit Parijs ontvangen de photographieën en signa lementen van de drie personen Jules Joseph Bonnot, 35 jaar, Octave Garnier, 22 jaar en Eduard Carouy, genaamd „Raoul" of „Leblanc", 28 jaar, die ver dacht worden van berooving van den gelddrager Gaby in de Rue Ordener te Parys on van den drievoudigen moord te Montgeron en Chantilly dezer dagen gepleegd, waarby f 45,000 gestolen werd. In de bekendmaking staat vermeld dat zy het plan hebben naar Amerika over te steken en gewapend zyn. Zy zyn ver- moedelyk dezelfde personen die een paar weken geleden te Amsterdam een auto mobiel verkochten, welke zy te Gent hadden gestolen. Aan het hoofdbureau te 's-Gravenhage zijn driehonderd afdruk ken van de photographieën gemaakt en wel met zulk een loffeiyken spoed dat zy nog gisteren in de stad konden wor den verspreid aan alle politiebureaux, afdeelingen en -posthuizen, in hotels, cafés enz. Op de aanhouding van de ver dachten, is, gelyk bekend, door de Société Générale 100,000 frans belooning gesteld. Al weer eenUit Dusseldorf wordt weer een vliegongeluk geseind. Deavia- teur Kleine uit Munchen Gladbach viel met zyn biplan tydens een vlucht van 100 meter hoogte. Hy wilde juist in vol- plaDé naar beneden komen De ongeluk kige aviateur was dadeiyk dood.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1912 | | pagina 2