Sefcooiiiietiwg. deling naar de begraafplaats, 20 miauten buiten de stad I De hoofdverpleegster, een zeer nauwgezette vrouw, sprak my eens over haar en zeide„als alle Protes tanten zoo waren alb zij, dan werd ik misschien ook nog Protestant". Er verliepen eenige maanden toen ik de bedoelde vrouw weder in het zieken huis vond. Zy verzocht mij, daar zjj niet bepaald bedlegerig was, alleen te spreken en dadeiyk werd haar de gelegenheid daartoe met genoegen gegeven in een vaD de vertrekken der verpleegsters. Zy zeide toen het volgende tot my „wij zyn niet Roomsen en gy zyt geen pastoor, maar toch wil ik u iets opbiechten mag dat?* ^Gewis", was rnyn antwoord, „waarom niet?" „Welnu", sprak zy, „ik vind het zoo beschamend, dat de ver pleegsters mij voor veel beter houden dan ik ben, maar u wil ik het zeggenik ben op Steenbeek geweest, en nu weet gy genoeg. Moet ik dit aau iedereen hier ver tellen, dan zal ik het doen". Myn antwoord was„ik kan my be- grypen dat gy het aan iemand zeggen wilt, maar ik acht niet noodig, dit aan anderen mee te deelen". Herhaaldeiyk zag ik haar weer en toonde zy zich be langstellend, nederig en zeer dankbaar voor de liefde die zy ondervond. Zy had als gehuwde vrouw een treurig leven gehad, en na den dood van haar man was zy al dieper gezonken. Op Steenbeek was zy tot, nadenken gekomen, doch na haar veftrek van daar had zy niets meer van zich doen hooren, zoodat in de registers van Steenbeek achter haar naam stond „nooit meer van vernomen waarschyn- lyk weer teruggevallen". Welnu deze vrouw heeft den doorslag gegeven. Zy was een der laatste bezoe kers, die my kwam vragen om te biy- ven? Neen, zy zeide het volgende: „Ik zag u het liefst hier biy ven wat Groningen betreft, daar hebt gy niets te maken, maar toch zeg ik als gy besluit naar Zetten te gaan, dan voeg ik er by „ga in Gods naam, want gy kunt er me nige ziel tot Hem wederbrengen'. Zy scheen te kunnen raden wat ik dacht, want ik weifelde niet meer ten aanzien van Groningen, doch neigde meer om Zetten te verwerpen, al sprak er een stem in mij, die mij derwaarts riep met steeds beslister aandrang. De teerling was geworpenNeen, de roepstem klonk te duideiyk. Een diep gebogen z'el, die by my aandrong om weg te gaan. Ziedaar de stem, waar ik myu Heilands klank in hoorde en ik durfde niet meer weerstaan. Ik ging. Duidelyk bleek in datzelfde jaar, dat ik my niet had vergist. 14 April 1877 verbrandde Steenbeek en werd de reeds lang lydende en by na stervende Directrice genoodzaakt het huis te verlaten, gedragen doorliefdehanden. In September van dat jaar begon de stryd, te Genève aangebonden tegen de onzedelyke en onrechtvaardige'reglemen- ten, die de zonde in de band werkten, een strijd, die in het verloopen jaar 1911 met een heeriyke overwinning is be kroond. Een idealist ben ik nooit geweest. Ik heb echter wel gehoord naar de roep stem van Boven en ik heb my daarin niet vergist. Zondag 21 Januari 1912 koos ik tot tekst de geschiedenis van de apostelen, opgeteekend in Lukas 1017—24, waar dezen terugkeeren van hun reis met groo- te biydschap.Het woord komt in die 8 ver zen viermalen voor en niet zonder reden, want zy hadden veel zegen genoten. Doch als zy uitroepen „ook de booze geesten zyn ons onderworpen in uwen naam" geeft Jezus te kennen, dat dit Hem niet verwondert, want Hij zag den Satan als een bliksem uit den hemel vallen, maar dat was de grootste reden van biydschap nietveeleer was dit een oorzaak der hoogste vreugde, dat hun namen in de hemelen geschreven waren. Zie, dat woord paste op onzen gedenkdag, want in 1911 werd de kroon gezet op Heldrings werk, toen de Godenteerende reglementen op de ontucht werden afgeschaft. Die kroon op ons werk is in Christus oog minder waard dan de zekerheid, dat onze namen in de hemelen zyn geschreven. De nederlaag van den Satan is niets daarmee vergeleken en in den hemel verheugt men zich meer over één zondaar wiens naam daar voor goed ingeschreven staat, zooals van die oud-Steenbeeksche in den Bosch dan over tal van- recht vaardigen, die geen bekeering van noode hebben. Jezus eindigt daarom ook met God te verheerlyken omdat, wat den wyzen en verstandiger: verborgen bleef, den kinde ren was geopenbaard. Een iegeiyk keere tot zich zei ven in met de viaag: zou myn naam in Gods gedenkboek geschreven zyn? Dat is de vraag waarop Zyn Heilige Geest het ant woord schenke. H. P. BINNENLAND. Vriendelijke herinnering. De behande ling van het Bouw wetje in de Tweede Kamer geeft Fr. A. van Kerkhoff, O. C. aanleiding in L'e Residentie-bode eenige regels aan te halen uit de biografie, van Mr. Ph. van Blom, gegeven in de „Levensberichten van afgestorven leden oer Maatschappy der Nederlandsche Letterkunde"1911 bldz. 18. Die aan haling luidt aldus: »Hy wel te verstaan Mr. Ph. van Blom, hoorde zyn vader, die gedurende vele jaren een zeer werk zaam lidwas van de plaatselyke school commissie in de gemeente Smallin- gerland, dat openbaar onderwys ver- geiyken by een tuin, waarin verschil lende bloemen bloeiden, die alle even zeer liefelyken geur verspreiden en bet kerkelijk getint byzonder onder wys noemen allerlei ongedierte, dat in dien tuin kwam om venyn te spu wen op de mooiste bloemenhy hoorde hem de verwachting uitspre ken, dat een krachtig optreden van wakkere mannen in staat zou zyn Friesland te verlossen van het gespuis, dat de schoonheid van dien tuin be dierf." De berinnering is wel van pas, en toont, dat men In onze dagen misschien wat andere woorden zou bezigen, maar in den grond der zaak precies zoo over de voorstanders van byzonder onderwys denkt. Standaard. Tweede Kamer. Dinsdag behandelde de Kamer het wetsontwerp tot inkoop van zydelingsche diensten, hetwelk z. h. s. werd aangenomen. Daarna kwam het wetsortwerp inzake de rechtsper- suoniykheid van Ned. Indië aan de orde, waarby mr. Lohman een rele hield, waaruit bleek, dat hy niet tegen de wet zal stemmen, maai toch vau meening is dat het ontwerp niets beteekent. De S. D. A. P. en de S. D. P. Dat het besluit van mr. Troelstra, om nooit meer met den heer Wynkoop in debat te gaan, tot botsingen aanleiding zou ge ven, was te voorzien.Reeds Maandagavond is te Amsterdam het voorspel gezien. Mr. Troelstra trad er op voor de Amst. Stud. Ver. voor Sociale Lezingen, en nog vóórdat hy zy'n rede kon beginnen, was er al een 8. D. P.-er aan 't woord, ter bepleiting van Wynkoop's belangen als debater. Wynkoop zelf stond buit n de deur, doch wist op een gunstig mo ment binnen te dringen. Enkele seconden later was hy weer hardhandig naar buiten geloodst. Maar 't ergste kwam nog. Toen de voorzitter de vergadering voor de keuze stelde: Troelstra öf Wynkoop, en in geen geval beiden, brak een ru moer los. De meerderheid schreeuwde Er uit 1 Er uit! En de voorzitter gaf het woord aan den heer Troelstra om zyn verhan deling te beginnen. Maar een der 8. D. P.-leden wilde het woord om mr. Troel stra en deu voorzitter te beantwoorden, waarop een der bestuursleden dreigde hem eruit te zullen zetten. Een oogen- blik later werd hy door eenige aanwezi gen naar het achtergedeelte der zaal gedreven, waar hy meer tusschen zyn geestverwanten kwam, die het voor hem opnamen. Er ontstond nu een formeele vechtparty, waarby er van weerskanten in het wilde met vuisten, parapluiesen wandelstokken op los geranseld werd, en eenigen bloedneuzen en blauwe oogen opliepen. De 8. D. P.-ers waren echter verreweg in de minderheid en waren er zeer spoedig uitgegooid. En daarna was het woord aan den sprekerNederlander Huwelijksbewijzen. Naar de mee ning van den Minister van Financiën bestaat er volgens Het Handelsblad geen twyfel, dat eene verklaring van huweiyksvoltrekking, afgegeven door een ambtenaar van den Burgeriyken Stand behoudens het geval van gebieken onvermogen op zegel behoort te wor den gesteld, zelfs al wordt zulk een ver klaring afgegeven in den vorm van een onderteekend bericht. By de wyziging der zegelwet zal worden overwogen, of voor het in art. 136 B. W. bedoelde be wijsstuk eene vrystelling in het leven kan worden geroepen. Zoolang de tegen woordige zegelwet bestaat behooren hare bepalingen evenwel te worden nageleefd, zoodat door Minister Kolkman dan ook naar genoemd blad meldt reeds last is gegeven om eene vervolging in te stellen tegen ambtenaren van den Burgeriyken Stand wegens het afgeven der meergemelde verklaringen op onge zegeld papier. ÏÏTÏT JBS WQZm» Middelburg. Onder politietoezicht is heden een koe van den landbouwer H. •an den Veerschen weg begraven. Van denzelfden eigenaar stierven verleden week twee kalveren. Goes. In de Dinsdagavond gehouden Vgemeene vergadering van de leden der vereeniging „De Ambachtsschool" alhier, werd de rekening over 1911 nagezien en goedgekeurd. Ontvangen was f 12k09.346, uitgegeven f 11453.13s, goed slot dus f 751.21. Uit het jaarverslag bleek, dat er in het school- en vereenigingsleven geen belangryke wyzigingen plaats hadden, oet aantal leerlingen bleef op 66 staan, dat der leden en begunstigers was iets gedaald. Opnieuw werd de wensch uitgesproken, dat de omliggende gemeen- t. ri, inzonderheid Kruiningen, die leer lingen naar de school zenden, deze ook met subsidie zullen steunen. Dit verslag werd vastges eld en zal worden gedrukt. De aftredende bestuursleden de hoeren Hajenius en Ochtman werden metalge- meene stemmen herkozen.Ingevolge een verzoek van het personeel der school om pensioneering der weduwen en wee zen, werd op voorstel van het bestuur besloten, omdat het de vereeniging aan middelen ontbreekt, aan de regeering voor deze zaak subsidie a\n te vragen, zo®iat met dit bedrag en hetgeen het personeel zelf zal bydragen, de hiervoor beneodig- de premie van f 610.07 aan ue Eerste Nederl. Levensverzekeringmaatschappy zal kunnen worden betaald, by welke maatschappy het personeel ook reeds tegen invaliditeit en ouderdom is ver zekerd. Tlisiingen. In een der zalen van de De Ruyterschool trad Dinsdagavond voor de vereeniging „Nehalennia" als spieker op de heer J. Koel, hoofdopzichter by de Ned. Heide-Maatschappy met het onder werp „Boonaen en Bosschen op Wal cheren". De voorzitter van „Nehalennia" leidde den spreker bij de ODgeveer 30 aanwe zigen in. De heer Koel gaf na eene kleine inlei ding een zeer groot aaDtal lichtbeelden te zien, welke deden zien, wat de Heide- Maatschappy door bebossching verkregen heeft, wat zy gedaan heeft in zake verbe tering van het bouwen van boerderyen en ten slotte om te bewyzen, dat boomen, mits goed behandeld,zoowel op het platte land als in de steden steeds zooveel ver fraaien kunnen. Zijn rede vervolgend, zeide spreker, Walcheren niet te beschouwen uit han delsoogpunt als een streek voor houtcul- tuui', maar de heer Koel wees er toch.op, dat Walcheren zonder boomen Walcheren niet meer zou zyn, omdat die boomen het eiland juist voor den vreemdeling zoo aantrekkelijk maakt. Ook op de gezond heid kan goede bebooming, volgens spre ker, veel goeden invloed hebben. Na de pauze zette de heer Koel, weder om aan de hand van een groot aantal lichtbeelden, uiteen,dat het beplanten van de duinen noodzakeiyk is om stuiven te voorkomen. Helmbeplanting is minder aan te beveleD, omdat ze telkens herhaald moet worden en de helm niets oplevert. By goede beplanting met denneD duurt het jarenlang. De mantelingen op Wal cheren gaan aan de zy de der duinen steeds achteruit, en dat kan men beletten door aanplanting van dennen, ter breedte van ongeveer 40 45 meter. De groote storm van 30 Sept. heeft, volgens spreker, ge leerd,dat meer zorg aan de bosschen moet worden besteed.Laat men erop Walcheren aan denken. Nadat de heer Koel op een vraag vaa den voorzitter nog medegedeeld had, dat dennenbeplanting ongeveer f220 ft f250 per H.A. kost, sloot deze met de gebruike- ïyke dankbetuigingen de vergadering. Tllssingen. De soldaat, die zich Zater dagavond by zyn arrestatie ernstig ver zette, die Zondag uit de provoost ont vluchtte en 's avonds uit eigen beweging in de kazerne terugkeerde heeft gisteren morgen den militairen dokter bedreigd en toen by verwijderd werd, liep een sergeant nog klappen van hem op. Geersdijk. Maandag trof den arbeider van den landbouwer S. J. de R. alhier 't ongeluk dat bij het dragen van balen kunstmest over een plank over de sloot die plank brak, waardoor hy met een gewicht van 100 KG. op den rug in de droge sloot viel, waarby hy zich zoo ernstig bezeerde dat geneeskundige hulp onmiddeliyk moest worden ingeroepen. Binnen korten tyd was dr. P. J. Fret, per motorrijwiel, ter plaatse. Voor zooveel deze kon nagaan was er niets gebroken, doch daar de patient wegens veel pyn in den rug niet loopen kon werd aoor hem van een ladder met een paar dekens een draagbaar geïmproviseerd en de lyder alzoo naar huis vervoerd. Het ver loop van het ongeval schynt tot nu toe gunstig, zoodat de hoop op een spoedig herstel niet is uitgesloten. Zijn baas is gelukkig aangesloten by de Onderlinge Landbouw-ongevallenverzekering. De ge troffene was tevens kostwinner zijner moeder die weduwe is. Kamperland. In den nacht van Maan dag op Dinsdag is in de Zandkreek vóór den Spieringpolder alhier, door het slippen van het anker, terwyi de bemanning te kooi lag, het schip de Noordster van P. Broere te Lekkerkerk op de plaat omhoog gedreven en daarna van het achtereind af geheel vol water geloopen en gezon ken. Schipper en knecht die door het nat in hunne kooien wakker werden vlo gen aan dek, probeerden nog gauw door overboord smyten van lading zinken te voorkomen, maar 't was te laat. Zo moesten overspringen op het schip van schippers broer die mede aan hetzelfde anker lag gemeerd doch gelukkig in diep water bleef, 't Scheepje van 56 ton was geladen met kunstmest voor »Landbouw- belangc alhier. Het schip was verzekerd. Domburg. Hoewel 't nog vroeg in 'f jaar is, laat zich de zomer vau 1912 voor Domburg reeds goed aanzien. De meeste gemeubileerde woningen zy a al verhuurd en ook voor pension komen reeds aan vragen. Van jaar tot jaar wordt, het aantal gelegenheden grooter. Den haelen wiDter is hier voor de ambachtslieden druk werk geweest, zóóveel zelfs dat van elders hulp moest komen. Nisse. Door de aangebrachte verande ring aaD den Zandweg van Nisse naar 's-Heer Abtskerke (n.l. den weg in 't mid den zeer hoog te leggen en aan de zy- kanten laag) had P. de B. alhier Dinsdag het oDgeluk met zyn voertuig, waarmee eenige kalvers vervoerd werdeD, om te kantelen, waardoor de dieren in een met water gevulde sloot terecht kwamen. Gelukkig dat er direct hulp kwam op dagen, zoodat het ongeval nu enkel met eenige materieele schade afliep. Heinkenszand.Van den landbouwer A. de Winter alhier, die Dinsdag met paard en tilbury op de terugreis van de markt tot aan 's-Heer Arendskerke was geko men, schrok het paard vao een voorby tuffend motorry wiel met het ongelukkig gevolg, dat het by „Café Tol" van den steilen dyk afging, waarby de tilbury totaal werd verbryzeld en de inzittenden DeW. en diens moeder zich ernstig be zeerden. Eerstgenoemde bekwam zulke ernstige wonden aan het haofd en beenen ■dat door dr. Van Iwaarden van 's-Heer Arendskerke heelkundige hulp moest worden verleend. Nieuwdorp. De Groene Kruis-Vereeni- ging hield (wanneer? Red.) haar eerste algemeene vergadering in dit jaar. Het jaarverslag van den secretaris deed ons zien, dat de vereeniging in ledental was toegenomen, n.l. van 214 tot 226. Het magazyn was met 20 stuks verplegings- middelen vermeerderd. De penningmees ter deed ons zien, dat de inkomsten f270.81 hadden bedragen, de uitgaven f228.41, zoodat er een batig saldo was van f42.35. Tot afgevaardigden naar de vergadering der Zuid-Bevelandsche ver eenigingen werden gekozen J. J. de Jager en P. Blok, sec. B. de Jager en A. Geel hoed. Op het wenschelyke van een cur sus in eerste hulp by ongelukken werd nog gewezen, hetwelk door liet bestuur in overweging zal genomen worden. Nieuw- en Sint-Joosland. Maandag avond werd aan de schoolkinderen alhier een prettige avond bezorgd met het vertoonen van iiciubedlaon. £et hoofd- onaerwyzersgezelschap op Walcheren beeft eenigen tyd geleden een sciopticon (lantaarn) aangekocht met bet doel om op de scholen daarmede lichtbeelden te vertoonen, over onderwerpen het onder wijs betreffende. Andere vereenigingen kunnen tegen een biliyke vergoeding deze lantaarn in huur bekomen. Aan de schoolkinderen werd nu Maandagavond een leerzame voorstelling gegeven, door hun lichtbeelden te laten zien over aard- rykskunde en andere onderwerpen. Ook werd hun, wat biy kbaar zeer in den smaak der kleinen viel, het sprookje vertoond van de gelaarsde kat. Dat -de kinderen genoten hadden was hun aan te zien, ze zullen wel met verlangen naar een vol genden lichtbeeldenavond uitzien. Nieuw- en Sint-Jooslanu. De land- bouwvereeniging „Nieuw- en Sint-Joos- land" alhier gaf Dinsdagavond een licht beeldenavond, welke alleen voor haie leden bestemd was. De sciopticon (lan taarn) van het hoofdonderwyzersgezel- schap was daarvoor gehuurd. De heer Joos Mesu, secretaris der vereeniging, hield een voordracht over het winnen der kunstmeststoffen, daarbij toegelicht door een reeks duidelyke lichtbeelden. Kykjes werden vertoond van de bewer king van het kalizout in de Duitsche mijnen, evenals van superphosphaat en andere kunstmeststoffen. Daarna werden zeer mooi beelden uit de vogelwereld op het doek gebracht. De heer F. P. Polder dijk bracht den secretaris namens de leden een welverdiend woord van dank toe, voor zy'n leerzame voordracht en voor het vertoonen van de mooie licht beelden, welke het gesprokene zeer aan schouweiyk maakten. Het was voor de leden, die in goeden getale opgekomen waren, een aangeoame avond. Hoedekeitskerke. Door het bestuur van het waterschap Hoedekenskerke is besloten, behoudens zoo noodig hoogere goedkeuring, de volgende wegen in 19i2 te begrintenle de volgende openbare wegen, staande op den ligger der wegen en voetpaden Vreelandwegje (gedeelte- lyk) 250 M., Plattendyk 100 M., Noord weg 270 M., Vrouwenweg 50 M., samen 670 M.; 2e de volgende niet op den ligger voorko mende wegen, zynde zoogenaamde zoek wegen Negengemeethoeksche weg 420 M., Elsingsweg0ling365 M., Ponshoeksche wegeling 200 M., Kwikweg 260 M., Dreef H. Jasperse 340 M., sameD 1585 M.alzoo in totaal 2255 M., waarvan de kosten wor den geraamd op pl. m. f 3000. Onze Zeonwsche bookmakers zullen in Zwitserland niet lang meer wonen. In het kaDton Genève is eveneens een strafbepa lieg tegen hun bedryf iDgevoerden in geheel Zwitserland denkt men er aan dit bedryf strafbaar te stellen. Het bekende Boteradres is te Zie- rikzee onderteekend door 70 winkeliers en boterhandelaren. Eerste onderteeke naar is de heer A. Gaanderse aldaar. fosiAüïetiws, Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Visvliet (toez.), W. J. Jur- rema te Windesheim. Bedankt voor Oude Niedorp door W. S. Winsemius te Wervershoof. Geref. Keriren. Beroepen te Nieuw-Dordrecht, J. Lam- mertsma te Axel (A); te Donkerbroek, J. D. Speelmau te Velzen te 's Grave- land, J. Tonkens te Langeslag. Wemeldinge. Heden slaagde te Breda op het examen voor nuttige handwer ken, mej. A. Florusse, alhier. Geslaagd te 's Gravenhage voor de nuttige handwerken de dames C. J. Herre- bout te Ter Neuzen, C. P. de Die en E. M. Risseeuw, beiden te Oostburg, en C. Ver sprille te Aardenburg. RECLAMES. Nierkwalen zijn gevaarlijk. Nier- en blaaskwalen zijn daarom zoo gevaariyk, omdat zy zoo dik wyis verwaar loosd worden, totdat de ziekte in oen h vigen graad.uitbreekt, doordat de zieke zijn maauegelen niet bytyds Dam. Het werk der nieren bestaat in het uit het bloed filtreeren der onzuiver heden, die met de urine afgevoerd wor den. Wanneer deze onzuiverheden in het lichaam achterbiyven door eeD gebrek kige werking der nieren, zullen zy zich ophoopen in die deelen van het lichaam, waar zy zich het gemakkelykst nestelen kunnen. Zoo zal het urinezuur zich ver zamelen in de spieren en weefsels, en krygt gy last van pyn in de gewrichten en spieren, in de lendenen en zyden, in de blaasstreek, enz. De vloeibare onzui verheden hoofi°n zich op onder de huid en veroorzaken zwellingen onder üe oogen, opgezwollen polsen en handeD, dikke voeten en beenen. Neemt Uw maatregelen, zoodra zich de minste verschynselen van oen nierkwaal voordoen en draagt er zoig voor, dat de nieren het bloed zuiver houden en dat de onzuiverheden geregeld afgevoerd worden. Zonder dat kunt gy Diet ge zond zyn. Onder de waarschuwende kenteekenen van nierkwalen noemen wjjPyn in de lendenen, rheumatische pynen, bezinksel of graveel in de urine, pyniyke urineloozing, pynlljkheid in den rug by het ontwaken, slapeloosheid, prikkel raai beid, waterzuchtige zwellin gen, enz. Begint nog heden een kuur' met Fos ter's Rugpyn Nieren PilleD, die de op gehoopte onzuiverheden bereiken en af voeren, en aan de nieren hun oude kracht weergeven. Doordat dit genees middel den oorsprong van uw ziekte bereikt, tast het uw kwaal in zy'n wor tels aan en zyn de genezingen door Foster's Rugpyn Nieren Pillen duurzaam. Let er op, dat ons handelsmerk de man met zyn handen in de lendenen op het etiket voorkomt. Gy kunt er dan zeker van zyn de echte Foster's Rugpyn Nieren Pillen te hebben gekre gen, die te Goes verkrygbaar by de Firma Nathan Emanuelen te Mid delburg bij den heer Joh. de Roos, Vlas- markt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a fl.75 voor een, of f10 voor zes doozen. Ongelukken. By het overstappen van een roeiboot op een sleepboot by Lobith is een Amsterdamsche stoker overboord geslagen en verdronken. Te Haarlem i8 een jongeman by het verrichten van werkzaamheden van een dak gevallen en aan de gevolgen overleden. Een 60-jarige arbeider te Steenwykerwold is in net gebruik van sterken drank ge stikt en dood aan den weg gevonden. Te Almelo geraakten de kleeren vaa een 12-jarig meisje, dat eenigen tyd toe zicht zou houden op een paar zeer jonge buurkinderen, wier moeder naar de kerk was, by het aanleggen van de kachel met behulp van petroleum in brand. Over het geheele lichaam met brand wonden bedekt werd het meisje naar het ziekenhuis vervoerd. Er bestaat weinig kans op levensbehoud. Daar een vrouw te Helmond bedlegerig was en de twee kinderen haar niet wilden sto ren, verlieten zij het huis en gingen spelen. Drie minuten daaiDa bracht men het lyk van het oudste kind binnen, daar het in een nabijzynden plukkuil was geloopen en verdronken. Te Rijnsburg vervoerde Maandag omstreeks vyt uur een locomotief, een aantal met rails btiaden lorries. By de Brouwer- steeg kon men evenwel de bocht niet passeereu, waarom meermalen moest worden teruggestoomd. Dit bracht nog al een aantal toeschouwers op de been. Toen de locomotief echter poogde om in volle vaart die bocht te passeeren, ge raakten de rails uit hare voegen en kwamen met kracht tegen een paal van de geleiddraden der electrische tram te recht, met het noodlottig gevolg, dat een rail van een der lorries werd afge- slirigerd en tegen een aantal omstanders aansloeg, zoodanig, dat 4 personen, 3 knapen en een arbeider ernstig werden verwond. De inmiddels ontboden ge- neesheeren constateerden by 3 hunner, beenbreuken. Zy werden per rijtuig naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Hun toestand is, hoe wei levensgevaar niet aanwezig is,ern stig. Een 8-jarig jODgentje kreeg twee diepe schedelwonden en ernstige kwets uren aan den mond. JJe toestand van dezen, die by zyn ouders te RyDsburg wordf verpleegd, was hecien verre van gunstig. Hy is er dan ooü het ernstig ste aan toe. Door de politie is van het gebeurde proces-verbaal opgemaakt. In Friesland is het eerste kievitsei Zaterdag 9 Maart gevonden door H. de Witte te Gaast, en aaD de Koningin ver zonden. Verleden jaar werd het eerste ei ge vonden op 16 Maart. De mijnwerkersstaking. Dinsdag-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1912 | | pagina 2