Vele grammen BINNENLAND. a Kerknieuws. van zjjn uitéénzetting van de beteekenls van het formulier des H. Avondmaal», met zyn vele lichtpunten. Het werk ie compleet in 15 afleveringenelk k 20 cent. Alle boekhandelaren nemen bestel lingen aan. Bond van Christen socialisten. Deze Bond houdt zyn jaariyksche vergadering op Maandag 8 April (tweeden Paaschdag) te Amsterdam. Den dag tevoren zal er een openbare vergadering worden gehou den, die het karakter zal hebben van een wydingssamenkomst met propagandis tische strekking.Opden beschrijvingsbrief staat o. m. het volgende voorstel van het Bondsbestuur„De Bondsvergadering spreke als haar oordeel uit,dat 't wensche- lijk is, de beginselverklaring van den Bond in dien geest te herzieD, dat het aanvaarden van de Apostolische Geloofs belijdenis als eisch vervalle en dat een beter verband worde gelegd tusschen de religieuze em de economische opvattingen, die den Bond tot basis strekken. Zy be- noeme voorts een commissie ad hoe, bestaande uit 7 leden, tot voorbereiding van een nieuwe beginselverklaring en tot het ontwerpen vaD een uitgewerkt program van beginselen en eischen". Ver der wordt voorgesteld te besluiten tot deelneming aan de actieve politiek by de algemeene verkiezingen in 1913. Goes. Aan de gemeentegasfabriek al hier zyn benoemd met ingang van 15 Maart tot stoker J. J. Brusket, met ingang van 1 Maart j.l. tot vast aankomend fitter A. Verryzer. Goes. Zaterdagnamiddag geraakte een wagen met kunstmest beladen, bespan nen met twee paarden, eigendom van den landbouwer A. B. te Oudelande, onder deze gemeente in een diepe sloot, als ge volg van het niet in orde zyn van het tuig. De knecht sprong er juist by tjjds af. Hulpvaardige handen konden met veel moeite alles weer op het droge brengen, waar nu bleek, dat nog al wat materiëele schade was toegebracht aan wagen en tuig en ook aan de lading. Nieuw en Sint-Joosland. Zaterdag avond bracht het fanfarekorps „Oefening na den Arbeid" alhier den gemeentege neesheer, den heer M. G. N. Le Heux en diens echtgenoote Mevrouw Le Heux- van Heel, by hunne terugkomst in deze gemeente van hunne huwelijksreis een serenade, wat veel menschen op de been bracht. De voorzitter van het fanfare korps, de beer A. van Houte, wenschte het echtpaar namens het korps hartelijk geluk en sprak de hoop uit, dat ze in deze gemeente vele jaren gelukkig mo gen doorbrengen. Het bestuur en de mu zikanten werden daarna door het echt paar gul onthaald. Voor de woning van den geneesheer was een eerepoortje op gericht en door de gemeente was de vestibule met. enkele planken versierd. Enkele particulieren alsmede het muziek korps hadden ook bloemen en planten aangeboden. Het muziekkorps kwam dien avond uit met een prachtige nieuwe trom, waarvan de aankoop mogelijk was gemaakt door vrijwillige bydragen van eenige begunstigers, vooral van den eere voorzitter, den heer A. van Waarde, bur gemeester dezer gemeente. Aagtekerke. De lagere school is wegens het heerschen van keelziekte op last van den hoofdinspecteur der Volks gezondheid met ingang van heden, Maan dag, voor den tijd van 14 dagen gesloten. Rilland Bath. Ter hoogte van 'l 8chaer van Waarde kreeg de Engelsche zeeboot bunholme, afkomstig uit Antwerpen, averij zoodat zij de reis niet kon voort zetten. Na enkele uren er gelegen te hebben gelukte het haar, alhoewel zeer langzaam, weder naar Antwerpen terug te varen. RlllandBath. Een zoontje van den inwoner v. d. B. te Rilland had het onge luk aldaar in de vest te vallen, alwaar het stellig verdronken zou zijn indien niet tijdig hulp was komen opdagen. Iemand, hier slechts eenige dagen wo- nende was terstond bereid het kind achterna te springen en bracht het alzoo behouden op het droge. Van denzelfden inwoner is 3 jaar geleden een knaapje verdronken. RHIand-Bath. Door het fanfaregezel schap „Vroolijk Voorwaarts» te Bath is besloten om deel te nemen aan het op den 2en Pinksterdag te houden festival te Hansweert. Serooskerke (W.). De gemeenteraad vergaderde Zaterdagmiddag half twee. Alle leden waren tegenwoordig. Onder de ingekomen stukken bevond zich ver slag van de opname der kas, die in orde bevonden is, alsmede bericht van Gede puteerde Staten, dat eene overschrijving op de begrooting 1911, het kohier H. O. 1912 en eene wijziging in de politiever ordening goedgekeurd zijn. Ook is van den gemeente-geneesheer eene rekening ingekomen tot een bedrag van f232. l(i. Nog wordt voorgesteld eene overschry viDg op de begrooting 1912 en een wijzi ging op die van 1911beide worden goed gevonden.Het kohier der hondenbelasting wordt vastgesteld op f 63, met 21 honden. Waar de schutskooi vervalt, wordt voor gesteld, de aschbak te vergrooten en de overige ruimte voor puinplaats te l gebruiken. Van de geldleenlng, oorspron- j keiyk groot f3400, wordt uitgeloot no. 18deze leening is nu nog f 2400 i groot. De A. N. W. B. veizocht een plaals- naam aan te brengen op openbare ge bouwen, enz.dit wordt aan B. en W. overgelaten. Serooskerke. Zaterdagmiddag hadden wij het genoegen, dat de heer Camman, rükstuinbouwleeraar, voor onze Land- bouwvereeniging optrad, om eene lezing te houden over de boomgaarden. By ont stentenis van een voorzitter, die door ambtsbezigheden verhinderd was de ver gadering by te wonen, werd de spreker ingeleid door den heer S. Louwerse, die den spreker welkom heette en het ver trouwen uitsprak, dat deze vergadering vruchten op zou leveren voor onzeooff- bouwers. De heer Camman begon zyu gehoor, ruim 30 belangstellenden waien aanwezig, er op te wyzen, in welke gunstige omstandigheden Walcheren ver keert voor de groenten- en fruitteelt en dat beide hier een goede toekomst heb beD, mits men eendrachtig handelt en niet alles op één kaart zet. Overgegaan zynde tot zijn eigeniyk onderwerp, wees <le sprekor er op, dat het voor de be vruchting der ooftboomen wenscheiyk is, dat men in een boomgaard niet te weinig soorten heeft. Door voorbeelden uit de praktyk uit Amerika en Limburg, staafde de heer Camman zyn betoog. In de tweede plaats wees hy op het wenscheiyke, om van de boomgaarden geeL weiland te maken, om te zorgen voor eene doelmatige verpakking en om geen hoop boomen aan te kwee ken, daar men aan deze niet het mooiste ooft heeft. Vervolgens behandelde hy de grond soorten voor den ooftbouw geschikt, de diepe grondbewerking, den tyd van plan ten en den afstand der ryen. In de pauze, die nu volgde, behandelde de heer Faro het snoeien der bessen op aanschouwe- Ijjke wyze toonde hy aan, hoe dit ge schieden moet. Na de pauze behandelde de heer Camman uitvoerig de bemesting der vruchtboomen, alsmede de middelen, welke men tegenwoordig heeft, om ziek ten en insecten te bestryden. Na het einde van de zeer leerryke rede, werden de hoorders in gelegenheid gesteld om vrageu te doen, van welke gelegenheid een goed gebruik werd gemaakt. Nadat daze vragen door de heer Camman be antwoord waren, nam de heer P. van Hekken, secretaris der Landbouwvereeni- ging, het woord, om den spreker, namens de geheele vergadering, dank te zeggen voor zyu aangename en hoogst belang- ryke rede, en om tevens den wensch uit te spreken, dat de heer Camman hier meer zal optreden, en dat alsdan meer deren dan nu, mogen profiteeren van des heeren Cammans belangryken arbeid. UXT I>U Uitbreiding van het aantal Kamerleden. De heer mr. A. van Gyn heeft in de Nieuwe Grt. een pleidooi gevoerd voor de uitbreiding van het aantal Kamerleden, waarby hy een staatje gaf van den toestand in andere landen. Zie hier dit staatje f-i fc. S 2 o 03 O J3:g.S 'o -*-3 y p J3 c« 60,000 45,000 32,900 24,000 27,000 20,000 22,000 18,250 24,000 15,000 19,500 Land 6D a S "o <E m 03 o3 fl <D UI Sh <D 03 CO Nederland België Roemenië Zweden Portugal Bulgarye Zwitserland 3,765,000 Servië 2,922,0 0 Denemarken2,775,000 Griekenland 2,632,000 Noorwegen 2,392,000 6,000,000 7,517,000 5,957,000 5,522,000 5,423,000 4,329,000 50 100 110 166 120 183 150 230 71 164 213 44 167 160 66 114 177 123 De a. r. Rotterdam)ner betuigt zyn in stemming met het denkbeeld en schryft Vooreerst zal een groote Tweede Kamer veel meer werkkracht opleve- geschikt voor commissie-arbeid. Groote parlementen zullen allicht heel wat werk verwijzen naar commissies. Wat vooral ten voordeele komt van allerlei wetgevenden arbeid, waaraan geen ac tueel politiek belang is verbonden, maar die van groot nationaal belang is. Thans verdringt de politieke arbeid alle andere, en al dit andere blyft dan ook schier regelmatig jaar in jaar uit eenvoudig liggen. Meer com missie-arbeid, meer krachten daarvoor en meer afdoening van zaken zal dus het gevolg zyn. En in de tweede plaats bestaat er groote kans, dat het Kamerlidmaat schap voor de individueele leden veel minder beslag op den tyd zal leggen, en dus voor een veel breedere rubriek vaD personen bereikbaar, die thans zich niet beschikbaar kunnen stellen. Het is een misstand, dat hoe langer hoe meer het Kamerlidmaatschap een afzonderiyk beroep wordt. Tal van uitnemende krachten worden daardoor aan het Parlement onttrokken, die daar thuis hooren. Vele bekwame man nen uit handel, industrie en gestu deerde kringen van verschillenden aard zouden gaarne een deel van hun tyd geven. Ook mannen van de admini 1 stratie, als wethouders van grootere 1 plaatsen en Gedeputeeido Staten, zou den dit gaarne doen. Thans geschiedt dit Of niet óf ten koste van de deug- deiykheid van ééo van beide waar genomen betrekkingen. En juist de hier bedoelde personen behooren in de Tweede Kamer thuis, ook el spreken zy in de openbare vergaderingen dan niet veel. Wy gelooven dan ook niet, dat zoo als mr. Van Gyn het noemt, het aureool van betKamer-lidmaatschapzou dalen. Wy gelooven eerder, dat hetzoustygen. Er zullen altoos enkele politieke leiders biyven, voor wie dit leiderschap een levenstaak vormt, en dus op hun ge- heelen werktyd zal moeten beslag leggen. Maar wat thans zoo veelszins ont breekt zal er dan komen. Dat is die groep van door maatschappelyke en administratieve ervaring of door des kundige studie kundige mannen, die niet bestemd zyn om op de openbare zittingen veel te praten, maar in de commissies en by de voorbereiding in 't algemeen nuttigen arbeid te verrich ten. Wy wyzen er maar eens op, hoe hoog reeds thans in de Tweede Kamer een kundig medicus, bouwkundige of landbouwkundige wordt gewaardeerd en hoe men vaak juist deze elementen mist. En die zyn alleen te verkrygen als het Kamerlidmaatschap niet te veel tyd vergt van de gewone, niet politiek leidende leden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Tiel, W. Bax te Santpoort te Loon op Zand, J. de Bruin te Veenen- daalte Ooster-Nykerk, H. W. Th. Jansen te Werkhoven te Oudendyk, C. Boerendonk te Retranchement verbe terd). Bedankt voor Waddingsveen door A. v. d. Sluis te Huizen; voor .Oude Tonge door J. P. Paauwe te Bennekom. Middelburg. Naar wy vernemen zal in-de vacature van godsdienstonderwyzer, ontstaan door het overiyden van den heer Bertel, niet meer worden voorzien. Ds H. H. Heerspink, predikant te Eelde, hoopt tegen het najaar zyn emeri taat aan te vragen. Geref. Kerken. Tweetal te Barneveld F. W. Grosheide te Schipluiden en E. J. Wientjes te Krim pen aan de Lek te Lunteren, G. Dave- laar te Aalst en M. M. Horjus te Soest. Kamperland. De kerkeraad alhier heeft tegen a.s. Woensdagavond te 6 uur alle manslidmaten opgeroepen, ten einde door onderlinge bespreking, zoo mogeiyk nog dit jaar, over te gaan tot het bouwen van een nieuw kerkgebouw. Scfcooinieuw». Middelburg. Geslaagd te Breda op bet examen voor de nuttige handwerken de dames L. Breel en P. A. M. öondius, beiden alhier. Goes. De voordrachten voor onder- wy-zor aan de openbare lagere scholen A, B en C alhier zyn door B. en W. dezer gemeente opgemaakt als volgtschool A: 1. C. 8. Kriense Lokker te Wilhelmina- dorp, 2. A. M. Overhoff te Noord Klaziena- veen en 3. H. G. van der Veen te Nieuw Dordrechtschool B 1. H. G. v. d. Veen, 2. C. S. Kriense Lokker en 3. A. M. Over hoff school C1. A. M. Overhoff, 2. C. S. Kriense Lokker en 3. H. G. v. d. Veen. Geslaagd te Amsterdam voor het eerste gedeelte van het arts-examen de heer A. van Schelven. De raad der gemeente Waardenbui g heeft besloten aan den onderwyzer W. Kesteloo, wegens voldoenden y ver en vlijt over het 'aar 1911, eene gratificatie over dit jaar toe te kennen ten bedrage van f 50. De minister van financiën maakt bekend, dat op een nader te bepalen dag in Juni a.s. te's Gravenhage het examen voor teekenaar van het kadaster zal aan vangen. Zy, die zich aan dat examen wenschen te onderwerpen, behooren zich vóór 1 Mei by verzoekschrift te wenden tot den minister van financiën. De minister van binnenlandsche zaken noodigt hen, die zich in 1912 aan het eindexamen der gymasia en daarmee gelykgestelde examens wenschen te onderwerpen, uit daarvan by nietaange- teekend schry ven vóór 1 April a.s. te doen blyken aan den inspecteur der gymnasia te 'sGravenhage (Verhulststraat no. 60), met duideiyke en volledige opgave van hunne geslachts- en voornamen, van hunne woonplaats en van de faculteit, waarvoor zij het getuigschrift verlangen, alsmede van de vrijstellingen, waarop zy recht hebben. Tevens moet worden ver meld, of men leerliDg der zesde klasse van een openbaar gymnasium of van een overeenkomstig art. 157 der Hooger- onderwijswet aangewezen by zonder gym nasium is. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Woensdag 13 Maart 1912. Biddag voor het Gewas. Goes,voorm. 9,30 ds De Vries, avond 6 uur dsSteinz. (Verbeterd.) Borsselen, nam. 2 uur ds Bins. Gemengde Berieden. Ongelukken. Te Rotterdam is een boot werker in het ruim van een schip ge vallen en aan de gevolgen overleden. Te Heerenveen is een dame door de duisternis misleid te water geraakt en levenloos opgehaald. Te Zuidbroek is een schipper overboord gevallen en ver dronken. E9n werkmaD te Bolsward is tusschen een vrachtwagen en een boom bekneld geraakt eD aan de bekomen inwendige kceuzingen overleden. Niet de echtgenoote vaD den burgemeester van Amersfoort, maar die van Ameron- gen is te Utrecht Vrydagavond dooreen atax overreden en gedood. Te's-Gra- venzande is een molenas,rsvrouw in een kelder gevallen en aan de gevolgen overleden. Vergiftiging door loodwit. Een twee jarig kind te Amsterdam had de gewoonte aan den rand van het ledikantje, waarin het sliep, te knabbelen. Na eenige we ken werd uit aauhoudend braken en koliek vergiftiging vermoed. Het ledi- kantje was met loodwitverf geschilderd en door het wekenlang voortgezette knab belen, ontstond by het kind loodvergif- tiging. Hoewel de kenmerkende lood- zoom aan het tandvleesch ontbrak, werd laogs scheikundigen weg, door het af scheiden van lood uit urine en faeces, de diagnose aan loodvergiftiging gesteld. Men wyst er op, dat het verbod om scbadelyke verfstoffen te gebruiken in voedings- of genotmiddelen en by voor werpen van dagelykscb gebruik, ook behoort te worden uitgestrekt tot het verven van kinderledikanten, met lood houdende verf. Brand. Zaterdagnacht is brand uitgebroken in de spekrookery van A. de Jong, Gruttersgang te Rotterdam. Twee brandmeesters en vier gasten werden door een omvallenden topgevel getroffen. Allen zyn in het ziekenhuis verbonden. Een gast bleek ernstig gekwetst. Het pand is geheel uitgebrand. Kras. Een staaltje van gespierdheid by een 71-jarig man meldt men uit Culjk aan De Maasbode. Toen men dezer dagen aan de Maas bezig was met het op een wagen laden van balen ryst, vroeg een toeschouwer, zekere H. Chris- tiaans, hoeveel gewicht elke baal had. De agent der stoombootmaatschappij antwoordde, dat wanneer Ch. een baal naar huis droeg, by .eigenaar zou worden. De weddenschap werd aangenomen,en ons 1 oudje liet zich een baal ryst op zijn schouders tillen van ongeveer 150 kilo gram gewicht en begaf zich huiswaarts, fly bereikte zyne woniDg, welke op vyf minuten van de plaats verwyderd was, met h.t zware vrachtje, hoewel zeer vermoeid. De verliezer kwam eenige oogenblikken daarna om de zaak te be middelen, daar bij een beetje buiten zyn bevoegdheid gegaan was, en hy wist het oudje ten slotie te bewegen, ofschoon deze in den beginne er niet toe genegen was, zich met f2,50 tevreden testellen, waarna de ageüt zyn baal ryst op een kruiwagen mee kon nemen. -- Slaapziekte Te Dongen is een dienst bode ïydende aan slaapziekte. Drie dagen en nachten slaapt ze nu al. Ontaard. Te Oude Pekela is een 80-jarige hulpbehoevende vrouw door haar dochter in een kinderwagen naar het gemeentehuis gebracht, daar in een portaal neergezet en alleen gelaten. Het gemeentebestuur beeft de arme vrouw in het armhuis opgenomen. Viezigheid. Met de bioscoop gaat het van kwaad tot erger, in zoover dat er al tyd meer sensatie makende en pikante voorstellingen worden verzonnen. De Parysche politie heeft beslag gelegd op een film van 25 kilometer lengte, met louter onzedelyke vertooningen. Zelfs met de grootste verbeeldingskracht iykt het niet mogoiyk, 25 kilometer lang on zedelijk te zyn zonder in herhaliugen te valleD, maar het scheen dezen kinema- vertooner wel gelukt tejzyn zoo iets te ver- wezeniyken. De politie heeft hem die vie zigheid-zonder eind afgenomen. Men wist niet récht hoe dit vuilnis op te ruimen en daarom werd besloten den onzede- lljken lintworm in de Seine te verdrinken. Twee agenten in een bootje voeren naar een eilandje met den zeer toepasselyken naam Vei t-Galant en lieten het gewrocht der duisternis en der zonde larigzaam in het water zakken. Hierby deed zich echter nog iets zeer geks voor. Een y verig beambte van de rivierpolitie kwam snel aanvaren en wilde proces-verbaal op maken, omdat het verboden is de Seine te verontreinigen. Rooloxyde vergiftiging door een strijkijzer. Een dienstmeisje,'te Londen, dat gestreken had met een door houts kool vei hit strykyzer en dit mede geno men had om haar slaapkamertje, dat slechts 12 M3. inhoud had, te verwar men, werd den volgenden ochtend dood gevonden. Het onderzoek vanhetlykbe- weas, dood door kooloxyde. Eenige maan den later werd een tweede dienstmeisje, in hetzelfde kamertje, waariD zy met het houtskoolstrykijzer gestreken had, dood gevonden. De vraag ryst of het niet- afschaffen van het gevaariyke strykyzer, na het eerste doodeiyke geval, geen aan leiding had kunnen zyn, tot vervolging wegens dood door schuld. j Vreeselijk. Te Brewster, in den Ame- rikaanschen Staat Massachusetts, zyn twee' jonge meisje» aangevallen deor een krankzinnige. De dames Ruby en Amy Heatfield, dochters van een bekend nailll- ardair, waren aan het wandelen in het park by haar woning, toen een groote kurt.1 Bohiceuwend eu met wilde gebaren op haar af kwam. Zy yiuchiten in een afgelegen schuurtje, maar daar werden ze ingehaald en er ontstond een worste ling, die wel een hui-duurde. De gek had een stuk dynamiet by zich en aldoor trachtte hy dat te werpen in een foi nuis dat op den grond stond. Daarin slaagde t.y gelukkig niet en in het eind konden de meisjes, met bloed bedekt, ontkomen. Nauwelyks waren zy een klein eind weg, of er ontstond een geweldige ontploffing waarby zy op den grond vieleD. Het schuuitje was verdwenen. De krankzin nige had 't stuk dynamiet in het vuur ge gooid en hyzelf was daarby omgekomen. De meisjes waren ernstig gekwetst en, begrypelykerwys, zeer ontdaan. Staking. Te Parys duurt de staking der chauffeurs nog altyd voort. Zy zyn vooral gebeten op de onderkruipers en maken geregeld jacht op deze afvallige broeders. Donderdagavond trok een aan tal stakers over de boulevards op weg naar een vergadering in de Arbeidsbeurs, toen zy een auto zagen, bestuurd door een vroegeren staker onder bescherming van een politieagent. Zy wierpen den auto om en gooiden den chauffeur een grooten steen tegen het ïyf zoodat hy cmviel. Er kwamen andere agenten toe- loopen en zij trachtten den steenwerpar te arresteeren. Wegloopende haalde deze een revolver voor den dag en schoot her baalde malen op zijn vervolgois. Een groote menigte hielp toen de politie eu dreigde den man te vermoorden. Met moeite werd hy bevryd en opgebracht. De staking duurt nu reeds 100 dagen. De stakers hebbeD in dien tyd reeds een millioen francs ondersteuning gehad, maar hun verlies aan ontvangsten wordt op wel 6 millioen geschat. Noodlottige brand. Uit New-York wordt gemeld, dat in een tehuis der heils»ldaien te Chicago brand ontstond. Het vuur sloeg over naar een Daby ge legen herberg. Het kwam tot schrik- wekken de tooneelenVele personen spron gen uit de vierde en vijfde verdieping en vielen op hout te pletter. De brand weer spreidde vangnetten, waardoor velen gered werden. In het geheel verloren twintig personen het leven en werden tien zwaar gewond. Een haar-praatje. In vroeger eeuwen kon een vrouw met zwart haar niet voor mooi doorgaan. Dus alle zwarte haren moesten blond worden. Koningin Mar- garetha wist er wel een gemakkeiyk mid del voor. Ze nam een bende blonde knechts in haar dienst en deze heeren werden behooriyk op tyd geknipt. Hun lokken bezorgden de koniDgin een prach tig blcnd kapsel, te meer omdat ze volkomen kaal was In 1718 werd er zoo veel baar verhandeld, dat Colbert er ern stig over dacht, een haarbelasting in te voeren. Dat gaf debatten, zeker wel de eerste over protectiewetten. De kappers en pruikenmakers wisten te bewyzen, dat de verkoop van pruiken en haarwer- werken aan het buitenland méér geld in 't land bracht dan de verkoop van haren eruit deed verdwijnen. Frankryk voorzag Europa niet alleen van litteratuur on beschaving, maar vooral ook van pruiken 1 China. De rpgeering te Nanking schynt het nu goed te vinden dat Joean Sji Kai in Pekmg blyft en niet naar Nanking komt, omdat hy in het Noor den niet gemist kan worden. Voorts keurde zy goed dat de plechtige inhul diging van Joean ais president der repu bliek te PekiDg in tegenwoordigheid der gedelegeerden uit Nanking zou plaats hebben. Joean moet echter een premier benoemen, goedgekeurd door de natio nale vergadering, en deze moet naar Nanking komen, om daar een voorloopige regeering te vestigen. Later zal de vraag beslist worden, waar die voorloopige regeering gevestigd zal biy ven. Men ver moedt dat Peking ten slotte toch de hoofdstad en de zetel der centrale regee ring biyv6n zal. Middelburg. Hedenmorgen werd ont dekt, dat ongenoode gasten een bezoek hebben gebracht aan een pakhuis van de firma Pieterse, limonadefabrikant, aan de Schuivelstraat alhier. Er wordt niets vermist, doch een aantal fiesschen zyn vernield en een paar fiesschen heeft men gedeelteiyk uitgedronken. De politie is de daders al op het spoor. Middelburg. Onder politietoezicht is een veulen begraven van den landbou wer Reinierse aan den Seisweg alhier, dat een natuuriyken dood was gestorven. Rreskens. Zaterdagavond is een groote landbouwersschuur van J. van den Sande MoDjé afgebrand. Een groote party land- bouwvruchten, een dorschmachine, en een hoeveelheid vlas is verbrand. Een en ander was slechts gedeelteiyk ver zekerd. Hoofddorp. Het verhaal van een meisje, dat alhier by een postbode ge heel uitgeteerd en ve-vuild in een kast zou zyn gevondeD, blijkt een buur praatje. Na een nauwkeurig onderzoek heeft de politie het bewuste kind niet

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1912 | | pagina 2