Kerknieuws, ScLooinieaw»* Aan hen wier maag ziek is. Bemeogde Berichten* verdwenen, staat men voor de pijnlijke vraag: hoe zal het mogeiyk zyn de 13 scholen der Broedergemeente in Surina me, met ruim 8200 leerlingen en plm. 116 onderwijzers in stand te bleven hou den Met een bloedend hart schreven wy „pijnlijke vraag". Want zooals het zich nu laat aanzien kan er slechts één antwoord gegeven worden die instand houding is onmogelijk, en dat rijke ar beidsveld voor de verkondiging van het Evangelie zal eerlang moeten worden prijsgegeven aan de voortdringende macht der Roomsch-Kathölieke kerk. Protestanten in Nederland, wy vragen het U: mogen wy dat lijdelijk aanzien Immers neen Welnu, als wQ het hierover eens zjjn dan mogen wy verwachten, dat door U met instemming en vreugde zal worden vernomen, dat zich een Comité gevormd heeft, dat ten doel heeft te trachten groo- ter en kleiner gaven vooral veel blij moedig en biddend geschonken pennings- kens te verzamelen, om dit in nood verkeerendo protestantsche Zendings werk in de Nederlandsche kolonie Suri name te hulp te komen. En, zyn wy zoo gelukkig, met Gods hulp, Uw aller harten te treffen voor het gevaar, dat dezen moeiiyken arbeid voor Gods Koninkryk dreigt, din voorzeker mogen wy vertrouwen, dat Uwe gaven ons weldra geregeld zullen toettroomen. Ieder onzer, en ook de penningmees ter van het Zeister-zendicggenootschap, de heer Hasting (Broedergemeente, Zeist) is bereid de blyben van Uwe offervaar digheid in ontvangst te nemen. G. C. Baron van ASBECK, Den Haag, de Kuyterstraat 71. Dr. S. F. B. van HASSELT, Rotterdam, 's Gravendykwal 47. G. van HOOGSTRATEN, Zeist, Dorpsstraat 14. Mr. Th. P. Baron MACKAY, Den Haag, Nieuwe uitleg 23. L. van de POL, Rotterdam, Yoorschoterlaan 50. Mr. Dr. C. F. SCHOOH, Amsterdam, Stadhouderskade 137. Jhr. J. D. SIX, Den Haag, Laan Copes van Cattenburch 44. W. L. WELTER, Den Haag, Daendelsstraat 24. G. J. VAN ZANTEN, Amsterdam, Weteringschans 134. Mr. DE WILDE TE KRUININGEN. Maandagavond hield mr. J. A. de Wilde van 's-GraveDhage alhier op uitnoodi ging der antirevolutionaire kiesvereeni- ging, een lezing over het onderwerp „De twee hoofdvragen". Spreker wydde het eerste deel zijner rede aan de be antwoording der vraag, hoe aan de geesteiyke behoeften van ons volk meet worden voldaan. Bierby trad spreker voornameiyk op 't terrein van het school- vraagstuk en concludeerde hy, dat de antirevolutionaire par>y hierby het meest rechtvaardige standpunt inneemt. Het tweede deel zyner rede strekte meer tot beantwoording van het vraag stuk hoe de meer scoffeiyke behoeften van ons volk bevredigd kunnen worden de sociale vraagstukken. Spreker stelde duideiyk op den voor grond, dat ook die kwestie door het geesteiyk denken wordt beheerscht. Onze noofdvjjanden op dit gebied zyn de so cialisten, de predikers van den klassen strijd. Hier kwam de spreker sterk tegen op, met voorbeelden bewijzende hoe ver schillende klassen toch dezelfde belangen hebben. Wy moeten ons beyveren om het hier ook zoover te krygen, dat niet de macht maar het recht zegeviert. Spreker wekte ten slotte nog op tot steun aan dit ministerie, dat arbeidt aan de oplossing der sociale vraagstukken. Met den spreker trad in debat de heer Welleman van Krabbendyke. Hy zeide de rede van mr. Do Wilde grootendeels met veel genoegen aangehoord te hebben. Alleen kon hy niet begrypen, dat de By bel ook dienen koD tot oplossing der sociale kwestie, daarbij wyzende op de verdeeldheid die ook in dit opzicht onder de coalitiepartyen bestaat. Voorts meende hy, de democraten onder de christelyke partyen te moeten aansporen zich te vereenigen met democraten der vryzinnige richting, om gezameniyk op te trekken. De heer Pruyssen vroeg aan den spreker waar het by doorvoering van het begin sel van de viye school met al de kleine schooltjes heen moest en of hierdoor de verdraagzaamheid wel werd aange kweekt. De geachte spreker diende op uit voerige wyze van antwoord. Eerst con stateerde hy hoe debaters zyn eerste stelling inzake het standpunt der anti revolutionaire party ten opzichte der schoolkwestie onaangetast hadden ge laten. Spreker hoorde met genoegen, dat debater Welleman met hem voor de oplos sing van de sociale vraagstukken wil yveren. Maar zoo betoogde spreker de vryzinnig democratische party heeft haai kiezers niet in haar macht om met ons saam te werken. Denk aan 1894Heeft mr. Treub later niet zelf verklaard, dat de vryzinnigen de demo cratische candidaten van rechts toen in den steek hebben gelaten? De Bybel gebruiken we niet als een wetboek, dat we voor elke zaak kunnen opslaan, maar wy belyden Gods Woord als de kenbron voor ons geloof en wan del, ook op maatschappeiyk gebied. Dat men onder de partyen der coalitie niet altyd eenstemmig denkt, is een ge volg van de zonde, die ons verstand ver duisterd heeft. Maar in de groote pro blemen des levens, b. v. het gezag biy- ven alle partyen van Rechts getrouw aan Rom. 12. Wat het gevolg zal zyn van de Recht- sche schoolpolitiek, mag niet in de eer ste plaats gevraagd worden. Voor alle dirgen moet aan het recht der ouders worden voldaan, om hun kinderen zulk onderwys te kunnen doen genieten, dat in overeenstemming is mot hun religi euze gevoelens. Dit zal geen onverdraag-" zaamheid kweeken, maar juist de ver draagzaamheid in de hand werken. De minderheden mogen toch nooit worden onderdrukt. Natuuriyk mag d8 schoolsplitsing niet ten einde toe worden doorgedreven. Een wettelijke minimum van b.v. 30 leerlin gen acht spreker zeer gewenscht. Ook de vryzinnigen moeten dan hun vrye scholen krygen. Voor anarchistische scholen is spreker niet bang. Want nu zijn voor hem de openbare scholen, zoo als in Den Haag en te Rotterdam ook niet te vertrouwen. En scholen waar een Ossendorpiaansche geest heerscht, waar zelfs geen Oranjeliedjes worden gezongen, acht spreker niet veel beter. Mr. De Wilde eindigde dit herzaam samenzyn met dankgebed. De opkomst was zeer bevredigend. WKP ©31 ffOXS. Goes. Het Rijkstelegraaf kantoor alhier verzond gedurende de maand Febr. 1912 1182 Telegrammen, ontving er 1314, opge nomen en verder geseind werden 1585. tolt.?! 4342. Gesprekken. Uitgaande 1407, inkomende 1514,overgenomen 2993; locaal 1389; totaal 7303. Voorts werden door de Hulpkantoren op Znid- en Noord Beveland behandeld Telegrammen. Ver- Ont- Kantoren. zonden, vangen. Totaal. Baarland 20 36 56 Borsselen 67 58 123 Coiy'nsplaat 80 105 185 Driewegen 31 45 76 EUewoutsdijk 38 48 86 's-Gravenpolder 56 98 154 's-Heer Arendskerke. 50 80 130 's-Heerenhoek 42 54 96 a-H.Hendrikskinderen 8 5 18 Heinkenszand 43 62 95 Hoedekenskerke 32 48 80 Kamperland 49 49 98 Kapelle 107 141 248 52 90 Kloetinge 21 27 48 Kruiningen 81 96 177 Kwadendamme 7 15 22 Nieuwdorp 23 34 57 28 57 Oudelande 29 23 52 Ovezand 19 40 59 Rilland 57 95 152 Schore 41 70 111 Waarde 36 60 96 Wissenkerke 41 40 81 W olphaartsdijk 113 129 242 Ges p r e k k e n. Kantoren. Verz. Ontv. Locaal. Totaal. Colijnsplaat 144 EUewoutsdijk 's-Gravenpolder 16 133 's-Heer Arendskerke— 132 Kapelle 184 Kruisingen T— 95 Ovezend. 25 Rilland 136 Wiseenkcke 91 's-Heerenhoek 38 Hoedekenskerke 33 Kamperland 48 Kwadendamme - 43 Schore. Maandag vergaderde onzs ge meenteraad, na sedert 4 Nov. niet meer by een geroepen te zyn geweest. Als af gevaardigde naar de vergaderingen der Waterleiding-maatschappyZuicfBeveland werd met 4 stemmen de heer J. G. van Nieuwenhuy'zen en als diens plaatsver vanger met 6 stemmen de heer W. Ryn benoemd. Eerst was de heer Rottier nog als plaatsvervangend afgevaardigde ge kozen, maar deze had voor die benoemiDg bedankt. Het kohier van de hondenbe lasting voor 1912 werd vastgesteld op 31 aanslagen tot een gezameniyk bedrag van f 77.50. In verband met opmerkingen van Ged. Staten en met bet oog op de waterleiding werd de begrooting na een felle bestryding van den heer Verhagen over het eigenmachtig omspringen met de gemeente financiën door den burge meester, met op één na algemeene stem men gewijzigd conform het voorstel van B. en W. Tot lid in de commissie tot wering van schoolverzuim werd de heer A. Bruinshoofd benoemd. Na een gesloten zitting werd medegedeeld, dat de vast stelling van hot kohier van den hoofde lyken omslag is uitgesteld tot een vol gende vergadering. By de rondvraag ver zocht de heer Sterk verbetering aan te brengen in het voetpad vanaf Ruimzicht tot de woning van J. Kole. De heer Ver- haagen besprak den verkoop van grond door B. en W. als zynde in stryd met de wet en tegen de uitspraak van den raad. Nog werd door dit raadslid een breed debat uitgelokt over de „handel- wyze van B. en W. inzake het opzetteiyk doen overtreden van de Woningwet door A. Bierens", zooals de heer Verb sagen deze kwestie noemde. De voorzitter deel- de ten slotte mede, dat B. en W. in d9ze zaak nog geen besluit hebben ge nomen en dat het huis thans is bewoond, uoch zonder vergunning van B. en W. Noordwelle. Zaterdag heeft de 20 ja rige arbeider A. v. d. M., wonende alhier drie revolverschoten gelost op de 14-jarise dienstbode J. zonder haar even we] te raken. Daarna vluchtte hy een zyweg ia en schoot zich een kogel in den mond. De kogel kwatn achter bet linkeroor naat puiten. Badend in zyn bloed werd de jongeman opgenomen en naar het zieken huis te Noordgouwe vervoerd. De aanlei ding moet geweest zyn, dat het meisje, dat op 1 Maart op een dansparty met v. d. M. had gedanst, weigerde door hem te worden thuisgebracht. Het meisje bleek slechts onbeteekenende wonden te heb ben aan de kin en aan het linkeroog, zoodal zy haar gewone werkzaamheden kon blyven verrichten. A. v. d.M. moet voor den rechter-commissaris een volle dige bekentenis hebben afgelegd, dat h ij Zaterdagmorgen was opgestaan met het yooi nemen om het meisje van het leven te berooven. Oostkapelle. Vrydagavond waren de leden der Chr. Zangvereen. „Halleluja" alüiei met hare begunstigers en verdei e genoooigden in de Chr. School vergadei d tot het herdenken van den jaardag hun ner vereeniging. De heer S. K. Laanama, voorzitter dezer vereeniging, opende deze vergadering, liet zingen Ps. 103 1, riep in zyn openingswoord allen aanwezigen een üarteiyk welkom toe, en sprak den wensch uit, dat deze avond, na een jaar van ïnspannenden arbeid, moge slagen oen genoeglijke en gezellige feestavond' zal worden, en ging daarna voor in gebed. Uit de zeer interessante verslagen var secretaris en penningm. bleek dat de vereeniging zich in bloeienden toestand mag verheugen. Haar ledental bedraagt thans 42. zy staat onder leiding van een bekwamen Directeur die met steeds klim menden ijver haar repetitiën leidt. Ook de flnantieële toestand is niet ongun stig. Uit de hartelyke gelukwenschen en toespraken die tot haar werden gericht namens Kerkeraad, Schoolbestuur en Chr. Muziek vereeniging „Hoop doet leven bleek in niet geringe mate in hoe veler sympathie zy zoo ruimschoots mag deelen. Verder werd deze avond door vooidragen en zingen, alsmede door uitvoering van enkele zangnummers onder het genut van eiele consumptie recht genoeglijk en gezellig doorge bracht. Aan het einde der vergadering bracht de voorzitter dank aan allen voor het mede doen slagen van dezen avond en ging na het zingen van Ps. 136 1 den Directeur voor in dankgebed. Aagtekeike. De pogingen, alhier in het werk gesteld, om een afdeeliug van de vereenigiDg „Het Groene Kruis, op te richten werden met een goeden uit- slag bekroond. De vergadeiing, tot dat doel belegd, werd druk bezocht en 126 persoren traden als lid der afdeel in g toe. Een bestuur van 7 personen wérd gekozen, de statuten werden opgem iakt en deze zullen weldra ter Koninkiyke goedkeuring worden opgezonden. M.C. Nisse. Maandagvoormiddag vergaderde de raad dezer gemeente. Afwezig was de heer M. Mol met kennisgeving. In deze vergadering werd tot onderwijze res aan de O. L. school alhier beno md mej. E. A. Lansen, onderwyzeres te Kamperland, met 5 van de 6 stemmen eén stem werd uitgebracht op mej. M. Schrier, tydeiyk onderwyzeres aan de O. L. school B te Goes. In de begrooting van het burgerlyk armbestuur 1911 werd af- en overschryving goedgekeurd tot een bedrag van f98,95. Als afge vaardigde naar de vergaderingen van de N. V. Drinkwaterleiding-Maat,schappy „Zuid-Bevelar.d" w rd tenoetnd de heer J. Slabbekoorn, zulks in de plaats van den heqr M. van Liere, die deze gemeente metterwoon verlaat. G. De Bookmakers. Betreffende het ge dwongen heeDgaan var, de tbansin Bazel gevestigde bookmakers, een gevolg van eene beslissing van het Appellations gericht aldaar, kunnen wij thans nog het volgende melden. Zaterdag j.l. werd voor bedoeld Appel- lationsgericht in taooger beroep behan deld de zaak tegen eeb bookmaker, die vroeger te Amsterdam en thans te Bazel een kantoor voor paardenrennen bad, en die op 2 Februari door bet Polizei gericht wegens verboden spel tot 20 fiancs boete subsidiair 4 dagen hechtenis en wegens niet ordelijk boekhouden tot eenzelfde s.raf werd veroordeeld. In het verslag van de terechtzitting in de te Bazel verschynende National Zeitung waaraan wy een en ander ontleenen wordt eerst nog eens de wyze van werken der bookmakerskan toren uiteengezet en daarby o, a mede gedeeld, dat beklaagde in het afgeloopen jaar ongeveer 8000 francs heeft verdiend. In November 1911 beklaagde zich zekere M. uit Müochen by het parket te Bazel dat hy den beklaagde sedert Juli 1911 meer dan 470 Mark toezond voor het wedden by paardenrennenwelk geld tot op weinige Marken na verloren is gegaan. Te dezer zake werd tegen beklaagde een onderzoek ingesteld. 'Het Poliziigerichtes had in zyn vonnis van 2 Februari het bedryf van beklaagde als hazardspel beschouwd, en aangeno men, dat al moge men aanvoeren, dat alleen zaakkundigen, paardenkenners enz, deelnemen, welke de kansen kunnen berekenen; toch steeds de uitslag van de rennen ten slotte van het toeval afoacgt De terreinsomstandigheden, het weer, oogenblikkelyke vermindering van de handigheid van den jockey en van het paard en alierlei aDdere invloeden kun nen niet vooruit berekend worden. Voor het Appollationsgerichtes deelde de officier van justitie mede dat de rede van het appeleeren door hot O. M. was, dat beklaagde dit niet kan doen omdat do opgelegde boete van 2o francs daar voor te kioin was. Daardoor is een on gewenst-jte toestand geschapen, die ten gevolge had, dat de politie ook tegen de andere bookmakers is opgetredenter- wyi als beklaagde in booger beroep had kunnen gaan het voDnis in tweede in stantie had vernietigd kunnen worden. Dit zyn de gronden welke het O. M voor name ïyk tct bot aantekenen van appel bewogen hebbenhot is er om te doen een definitieve beslissing in twtedo in stantie in deze zaak te verklagen. Het O. M. bleef by zyn inzicht, dat het ook voor het Polizeigerichtes verdedigd had, dat hier gestraft moet woiden vol gens art. 64 der desbetreffende wet en niet volgens ait. 61 zooals in eerste in stantie geschiedde, en vroeg veroordee ling tot 50 francs boete of 5 dageD hechtenis. De verdediger bepleitte viyspraak o. a. op grond dat volgeris zyne meening wel degeiyk de kansen vooruit goedtebere kenen zijn en hier dus geen sprake van hazardspel is. Mocht men echter toch meenen dat dit w.-l het geval is, dan wees pleiter er op, dat de wet reeds ongeveer 59 jaar oud is en men toen dit bediyf nog niet kende en het dus ook niet strafbaar kan stellen. Ook wees de verdediger er op, dat bet hier een levensvrabg geldt voor de 36 te Bazel- Stad gevestigde kantoren. Het Appellationsgerichtes bevestigde na eene beraadslaging van een uur het in eersten aanleg uitgesproken vonnis. AaD het verslag over 1911 der ge zondheidscommissie, zetel Goes, ontlee nen we alsnog het volgende, aangaande het percentage der geboorten over 1911 in de 14 gemeenten waaruit de kring dér Gezondheidscommissie bestaat: Geboren per 1000 te Borsselen 34,39, Driewegen 18,23, Ellewoutsdyk 21,50, Goes 26,01, 's-Heer Abtskerke 44,90, 's-Httr Arendskerke 30,85, 's-Heerenhoek 35,49, Heinkenszand 28,08, Kattendyke 24,93, Kloetinge 24,05, Nisse 30,86, Oude- lande 36,46, Ovezand '>2,91, Wolfaarts- dyk 25,03. In het verslag wordt bovendien opgemerkt, dat onder de geboortecyfers opvalt, dat enkele gemeenten, bv. Drie wegen en EUewoutsdijk, voortdurend ach teruitgaan. terwyi in Wolfaartsdyk hst cyfer is gedaald tot beneden de helft van het gemiddelde in 1850 60. Op de vergadering van den Bonds- ring „Zuid-Beveland" op Wt ensdag 13 Maart 1912 (Biddag), 's avonds 5'/i uur, in de Geref. kerk te Biezelinge, staat vermeld: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Voor stel Kruiningen oe Ring verleene finan- ciëelen steun aan Kruiningen. 4. Bespre king Zomerfeest. 5. Vaststelling plaats volgende vergadering. 67. Varia. 8. Sluiting. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Schore-Vlake door W. G. Krykamp, cand. te Utrecht (Tel.). Geref. Kerken. Tweetal teAlkmaai: H. A. Munmk Jr. te Fynaart en-E. J. Wientjes te Krimpen aan do Lek; te Nieuw-DordrechtJ. H. Lammertsma te Axel (A) en A. Taal te Stellendam. Beroepen te Pieterburen, J. Schaafsma te Emmercompascum. Aangenomen naar Delfshavan doorJ. Schoonhoven te Scherpenzeel. De Unie. De 34ste jaarvergadering van de Unie, een School met den Bybel, zal gehouden worden op Dinsdag 9 April a. s. in Kunsten en Wetenschappen te Utrecht. De agenda bevat: mededeelingen van Voorzitter, secretaris en penningmeester, rapporten, en een voorstel omtrent „Lucas", „Barnabas" en „Johannes". Verkiezing moet plaats hebben van 4 Bestuursleden. In de vacature van Mr. T. P. baron Mackay, (die zich niet herkies baar stelt,) worden voorgesteld de heeren U. van der Voort van Zyp, te 's Graven- hage en Mr. H. A. van do Velde te 's Gra ven hage; in de vacature van den heer J. S. F. van Hoogstraten (aan de beurt van aftreding en niet herkiesbaar), de heeren Dr. M. A. Brants, te Velp en M. Sanders, te Oosterbeek; in de vacature van den heer H. Pollema (aan de beurt vau aftreding, doch niet herkiesbaar), de heeren H. M. Tromp, te Sneek en L. W. de Vries, te Minnertsgain de vacatuie ontstaan door het overly den van den heer M. de Jonge Jzn. te Goes, de heerenJ. de Hoogh te Goes on P. J. de Kruy ter te Mid delburg. Dr. J. C. de Moor, van 's Graven- hage, zal inleiden het onderwerpde Chr. school en de zending. Te Schoolraad. De Schoolraad voor de scholen met den Bybel vergadert een dag later dan du Utreeht. De agenda mel-tt: mededeelingen, rapporten, waar na behandeling der aan de orde gestelde voorstellen en onderwerpen. Door den Schoolraad wonipn voorstellen gedaan van huishoudelyken aaiu. Het school bestuur ie Spui by Terneuzen wenscht behandeld te zien de vraag ot de tyd niet driegend eischt de algemeene en geheele geiykstelling van het Byzonder met het Openbaar onderwys. Besproken zal voorts worden een vier tal punten uit hot rapport der districts- vergaderirgen a. het besiuit van h >t 6e district, uitsprekende de wenscheiykbeid vau uitbreiding der bevoegdheid van de Commissie van Beioep, zoodat ze kan optreden als er geschil is en dus vóór het ontslag gegeven is; b. de vraag uit het zelfde districthoe de rechtspositie van den Chr. orderwyzer te regeleD, dat hy voldoende rechtszekerheid hebbe en er anderzyds tegen gewaakt worde, dat de vrye scho"' gedwoneen wordt te hand haven een onderwyz>.r, die daar om een of andere ernstige rede niet op zijn plaats is?; c. d» navolgende vraag en de daarbij gedane voorstellen van het 9e district1. Wat is bet doel, de werkwyze en de omvaDg vau de taak dei Commissie van Beroep? 2. D Sch- olrrad spreke de wenscheiykheid uit, dat de taak der Com missie van B;-roep niet biyve beperkt tot behandeling van ongevraagd ontslag, maar worde uitgebreid tot geschill-m3. De Schoolraad wende by de Regeering pogingen aan dat by ontslag aan één der ondeiwyzers(essen) van bijzondere scho- leD, gegeven om verminderd kindertal, slechts de^n) laatst gekomene dit ontslag kan treffen. h ;- -&OT mm* Door den Ambtenaar van het O .M. is hooger beroep aaegeteekend tegen het vonnis van d9n Kantonrechter te Goes, waarby L. E. te Kapelle werd vrygespro- ken van de hem ten laste gelegde over treding der Jachtwet. R E C L A M 15 S. Een groot aantal menschen die aan de maag ïyden, iyden nutteloos. Zy kunnen genezen worden.Iets u eer oplettendheid in de keuze van het voedsel en een goed middel om de organen te versterken, dat is al wat zy noodig hebben. De verschynselen der maagziekten zyn zeer afwisselend. Sommige personen kun nen niet goed naar bun zin etenaan anderen daarentegen is hRt gezicht van eten ondiageiyk. Dikwyis ondervindt men een gevoel van zwaarte op de borst, een indruk van verzadiging in de keel. Somtyds drukken gassen in de maag op gehoopt het hart samen en doen den zieke gelooven dat hij een hartziekte heeft. De schele hoofdpyn is een dikwyis voorkomend en gevreesd verschynsel. Een teere maag heeft zeker een behoefte aan een uitgezocht voedsel, maar de natuur heeft Dooit ingesteld dat het voedsel moet verteerd worden alvorens te zyn gegeten. De maag heeft alleen behoefte te worden geholpen en versterkt om haar werk te doen en wat noodig is, dat is niet een verteerend gistmiddel, maar een verster kend middel. De spysverteering staat onder den invloed van het bloed en het zenuwstelsel, en de geneeskundige we tenschap heeft nooit een beter verster kend verteringsmiddel voortgebracht dan de Pinkpillen. Uit Zwollo hebben wy den volgenden brief ontvangen van Mej. J. Feith, geb. Bokhorst, oud 46 jaren, 13 Nieuwstraat. „Ik heb het genoegen u te berichten dat ik zeer goed van myn slechte maag genezen ben door de Pinkpillen. Myn maag heeft my zeer langen" tyd doen iyden. Ik was zoo slecht dat ik myn eten niet meer verdragen kon en wan neer ik my uit Doodzaak dwong te eten, dan kreeg ik brakingen. Ik had dikwyis duizelingen en walgiügen en was ver plicht te bed te blyven. Na zonder succes vele geneesmiddelen te hebben gebruikt, heb ik den goeden inval gehad uwe Pink pillen te nemen, en het is alleen dank zy deze pillen dat ik van myn slechte maag ben kuDnen genezen." Verkrygbaar f 1.75 per dooe, en f 9 de zes doozen, by het Generaal Depót der Pinkpillen, Van Eeghenlaan 22, Amster dam voor Middelburg en omstreken by Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157voor Goes by Gebrs. Mulder en verder by verschil lende apothekers en goede drogisten. Ongelukken. Op den Haarlemmerweg is een onbekende man do^r een automo biel overreden en gedood. De chauffeur heeft geen schuld. Te Amsterdam is een 19-jarige knecht, toen hy trachtte op een geladen groenteschuit een boot vast te haken, om zich te laten sleepen, door mis te gry pen door een andere boot over varen. De schuit sloeg om en de jonge man werd drie uur later levenloos opge haald. - Sinds een week wordt te Andyk een jongeling vermist. Te Haarlem is een heer door de stoomtram overreden

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1912 | | pagina 2