Veronachtzaamt nimmer Aambeien, Kerknieuws. Schoolnieuws. (xfinettgfle Berichten. Snuit, voor de goede zorgen aan de kin deren besteed. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer W. C. de Graaft, bleek, dat 67 kinderen werden opgegeven om te wor den uitgezonden. Van deze wezen de medici er 28 aan, voor wie het noodlg of zéér wenschelyk was. Nog moest ge schift worden en ten slotte werden 16 kinderen uitgezonden, en wel 10 naar Noord wyk en 6 naar Hoeve. Het resultaat was minder gunstig dan het vorige jaar; zoowat de helft der kinderen kwamen werkelijk opgeknapt terug. Sr mag echter niet vergeten wor den, dat de allerzwaksten gezonden wor den, en dat het Genootschap nog niet er toe kon overgaan tot het doen blijven van kinderen langer dan één maand hetgeen toch wenschelyk zou zijn voor sommigenom dit te kunnen bereiken zy n meerdere by dragen hoogst gewenscht. Tot bestuursleden werden herkozen mevr. Weyi, mej. Oleyn—Brem en de heer J. J. Nuyteo, die zich allen weer bereid verklaarden de functie op zich te nemen. Middelburg. Door Gedeputeerde Staten is aan den heer C. F. E. Verkruysse, plaatsvervangend lid-werkman van den Raad van Beroep (Ongevallenverzekering) alhier, op zijn verzoek eervol ontslag verleend. Midde'burg. Vanwege het hoofdbestuur van Patrimonium wordt Maandagavond a.s. des avonds 8 uur, in de groote zaal van het Schuttershof alhier een groote sociale meeting met debat belegd, waar als sprekers op zullen treden de heeren P. van Vliet, lid der Tweede Kamer en bondsvoorzitter en C. Smeenk, waarne mend hoofdredacteur van Patrimonium, in het belang der sociale wetgeving. Middelburg. By beschikking der recht bank alhier is naar de openbare terecht zitting verwezen de zaak tegen M. J. 19 jaar, zonder beroep, geboren en wonende te Souburg, beklaagd van diefstal van 2llt centstukken uit een muntgasmeter aldaar. Goes. Tegen de beide personen die on langs lood hadden gestolen van het dak van school B is opnieuw proces-verbaal opgemaakt, daar nu gebleken is dat toen ook van het dak van de doopsgezinde kerk een belangryke party lood is ont vreemd. C. Vllssingen. Vrydagmiddag vergadert de gemeenteraad. De agenda luidt A. Beëediging en installatie van Lin- deyer. B. Mededeelingen. C. Over te leg gen stukken. D. Te verleenen ontslag: aan mej. C. R. M. Eagles-Beniest als onderwyzeres aan School Baan mr. H. J. Bunschoten als plaatsvervangend be zoldigd ambtenaar burgeriyken stand. E. Benoemingen2 leden raadscommis sie finantiënleden en plaatsvervan gende leden stembureau verkiezing Kamer van Koophandelplaatsvangend bezoldigd Ambtenaar burgeriyken stand. F. Punten1. Voorstel B. en W. goed keuring der gehouden openbare verpach ting van gronden 2. Idem tot in gebruik geven gymstieklokaal school C aan A. C. Kiviet; 3. Idem tot tydeiyk in gebruik geven gemeentegrond aan „De Schelde"; 4. Idem tot vaststelling kohier der straat belasting. Hoedekenskerke. D«or den districts veearts te Dordrecht is persoonlijk een onderzoek ingesteld naar het alhier aan gegeven geval van mond- en klauwzeer onder het rundvee van den landbouwer H. J. Daarby is gebleken dat men hier niet met deze ziekte te doen had. De bewaking der hofstede is daarop direct opgeheven, en de verdere maatregelen ingetrokken. Biervliet. De vorige week is ter aarde besteld een kind van zes weken, van Belgische leurders, die in een boeren schuur hun nachtverbiyf hadden opge slagen en waar de kleine door de strenge koude vermoedeiyk was bezweken. Daar de ouders zich weinig gelegen lieten aan het stoffeiyk overschot van hun pand, en zy den volgenden dag vertrokken, gingen burgemeester, wethouder en gem.- veldwachter achter de baar. Rilland-Bath. Bij den herbergier J. H. te Rilland is een gouden slot met kraleD, toebehooreq.de aan zyne echtge- noote, ontvreemd. Rilland-Bath. Van wege den am bachtsheer van Rilland en Maire, zullen dit jaar langs de zy kanten van den len, 2en, 3en en 4en weg, die alle op den hoofdweg uitkomen, boomen geplant worden, zoodat, in aanmerking genomen de vele boomeD, die men in onze ge meente aantreft, te verwachten is, dat na verscheidene jaren de gemeente by- zonder ryk zal zjjn aan gebouwen. Wilhelminadorp. Maandagavond werd in de herberg van wed. J. van Dyke, alhier, eene opeDbare vergadering ge houden van personen boven de 16 jaar, om te hooren uiteenzetten de wording en werkwyze van het Groene Kruis. Spreker, de heer J. de Vriend, wees op het groote belang om vereend den schou der onder den last te zettenschetste het noodzakeiyke om solidair op te treden. Alleen kan men zich de noodige mate rialen niet aanschaffen, en onze zieken missen vaak den zoo hoog noodigen ■teun ter verlichting in hun ïyden. Spreker zette uiteen het groote belang van den arbeid die de Zuid-Beveland- sche Bond van het Groene Kruis door vereenigd op te treden, bereikt, mede wat door andere plaatseiyke vereeni- gingen wordt gedaan, in eigen omgeving enz. Ten slotte stelde spreker de vraag, of men van oordeel was dat ook hier een vereeniging van het Groene Kruis moet worden opgericht. Enkele stemmen gingen op om eerst het bestuur van het alhier bestaande ziekenfonds te vragen, doch de meerderheid der vergadering besloot om tot oprichting over te gaan. Staande de vergadering traden 10 leden toe. Vastgesteld werd dat er een bestuur zou gekozen worden, van welke in Ja nuari a.s. de grootste helft zou aftreden. Gekozen werden tot bestuursleden de heeren J. de Vriend, voorzitter, P. Sonke, secretaris, M. Weststrate, penningmees ter, J. v. d. Kempen B. Weststrate. Da vergadering was door 26 personen be zocht. Hontenisse. Alhier heeft Zondagavond een ernstig treffen plaats gehad tusschen de politie en de vier gebroeders C., allen arbeiders aldaar. De hulp der politie werd ingeroepen door een burger, die reeds door een der broers met een mes was bewerkt. Toen de gemeente veldwachter in het café kwam, waar bet viertal zich bevond, werd hy door den oudsten van hen, den 26 jarigen A. C., met een brood mes bedreigdhet gelukte hem echter zyn aanvaller te ontwapen. In tusschen was ook de maréchaussée ter plaatse ver schenen, en achtte men het noodig de vier jonge mannen, de andere zyn res- pectieveiyk 23, 20 en 19 jaar oud, in arrest te stellen. Dit ging met groot verzet. Dinsdagmorgen zyn de vier woes telingen zwaar geboeid en onder sterk geleide naar Middelburg overgebracht en aldaar in het huis van bewaring opge sloten. VI. Grt. De Boterwet. Men schryft ons uit Middelburg De actie tegen enkele bepalingen van de boterwet, wordt over heel de provin cie Zeeland met kracht voortgezet. In Maart zal alhier een groote ver gadering worden gehouden, waarop af gevaardigden uit alle deelen der Provin cie samen zullen komen, en waarop o. a., zal worden medegedeeld welk re sultaat het doen circuleeren van het adres, waarin wordt verzocht niet den verkooper doch den producent van de boter strafbaar te stellen, zal worden medegedeeld. Ook zal getracht worden eene vereeniging te stichten van belang hebbenden om de actie ten dezen te voeren. Voor de Dinsdag gehouden voorj aars- premiekeuring te Goes waren ingeschre ven 19 2 jarige merriesdaarvan werden 18 voorgebracht, één goedgekeurd. Twee jarige hengstenaangeboden 3, voorge bracht 2, goedgekeurd 1dekhengsten van 8 jaar 3—2 -0; van 4 jaar 2—1 0 van vyf en zes jaar 11—0en van zeven tot dertien jaar 2-2-0. Te Xruiningen was de uitslag als volgt: Tweejarige merries 10—9—3tweejarige hengsten 2—0—0driejarige dekhengsten 3—2—2 vierjarige dekhengsten 2—2—2; vyf en zesjarige dekhengsten 2—1—0; zeven tot dertienjarige dekhengsten 0-0-0. M.C. RECLAMES. Onder de noodlottige gevolgen van het veronachtzamen van eenvoudige gevallen van aambeien noemen wy bloedende aam beien, die uw levensbloed afvoeren en de oorzaak zyn van algemeene zwakte en bloedarmoede, uitstekende aambeien, een der meest pyniyke kwalen, die het menschdom kent, verzworen aam beien, do hardnekkigste vorm, die zich voor kan doen, de ongeneesiyke fistel en verstopping van het afvoerkanaal der ingewanden, hetgeen gewooniyk in eeni- ge uren noodlottig eindigt. Vele mannen en vrouwen, die aan aam beien ïyden, verdragen deze zoo goed als zy kunnen, omdat zy van nature teerge voelig zyn en er tegen op zien om een be handeling te ondergaan. Derhalve ver- waarloozen zy hun kwaal, totdat deze een hoogte bereikt, waarop de pyn let- teriyk ondrageiyk wordt en een opera tie het eenige redmiddel is ter voorko ming van verdere ontwikkeling, die al leszins gevaariyk zou zyn. Foster's Zalf geneest echter zelfs ern stige gevallen van aambeien en zonder dat gy er eenigen last van zult hebben by uw dageiyksche bezigheden. Zy is wonderiyk verzachtend en heelendreeds de eerste aanwending geeft een onge kend gevoel van opluchting en rust aan de aangedane deelen. Een geduldige verdere behandeling met de zalf zal on- getwyfeld beloond worden door een vol komen genezing. Let erop, dat gy de echte Foster's Zalf kry gt. Zy is te Goes vt rkrygbaar by de Fir ma Nathan Emanuelen te Middelburg by den heer Joh. de Roos, Vlasmarkt K. 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.76 voor één, of f 10.voor zes doozen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Schore-Viake, Kry kamp, cand. te Utrecht; te 'sGraveland, J. J. H. Pop te Rhynsaterwoude. Aangenomen naar Arnemuiden door G. A. Pott, cand. te Zetten. Kloetinge. Mat vier van de zeven uit gebrachte stemmen zyn Dinsdagavond tot kerkvoogden alhier gekozen de heeren Chr. Welleman en C. van Iwaarden. Het besluit van het college van toezicht, waar door de vorige verkleziDg werd vernietigd, heeft dus ten gevolge gehad, dat de her kozen kerkvoogd, de heer Jan Oele, thans niet is herkozen. Door de verkiezing van de heeren Welleman en Van Iwaarden tot kerkvoogd ontstaan er twee vacatures in het college van notabelen, waardoor de sti yd overgaat van notabelen op de leden van de gemeente. De geheele drukte, die zoowat niets om het lijf heeft, wordt be- beerscht, voor een zeer groot gedeelte, door persooniyke kwesties. Renesse. Alhier nam ds D. A. Vorster Zondagnamiddag afscheid van de ge meente Renesse en Noordwelle meteen leerrede naar aanleiding van Matth. 16 vers 26. M. C. Geref. Kerken. Bedankt voor Westerlee door C. J. Hak man, catd. te Rotterdam. Zaamslag. Eenige leden der Gerefor meerde kerk alhier hebben het gebouw der vroegere Gereformeerde kerk A in de Axelsche straat gekocht, met het doel over te gaan tot stichting van een Christeiyk Gereformeerde kerk. Goes. De minister van koloniën heeft den heer M. B. Smits, thans leeraar aan de Rljks-Landbouwwinterschool alhier, ter beschikking gesteld van den gouverneur- generaal van Nederlandsch-Indiö om te worden benoemd tot onderwyzer aan de cultuurschool te Buitenzorg. Bijgeloof. Een flink gebouwd 15- jarig meisje te Heerenveen, leerlinge van de school voov M. U. L. O. aldaar, dochter van 'n weduwnaar (haar moeder overleed nog niet lang geleden), kreeg verleden week plotseling zenuwtoevallen, die zich telkens herhaalden en de krach ten snel deden afnemen. Men lichtte den vader in, dat hier een booze geest in het spel was en deze geloofde dit. Hy ging naar een duivelbanner, in het naburige Knype en deze oordeelde, dat het meisje behekst was. Hy gaf den vader medica menten mee om op de borst te leggen en kwam den volgenden dag in de woning van de patiënte en bedolf een zakje onder den drempel van de huisdeur. Dat zou den boozen geest wel tegenhoudenEchter, de toevallen zyn nog niet opgehouden, ondanks het begraven van den boozen geest. - De Vo». Maandag werd aan de Utrecht- sche politie gezegd, dat de in- en uitbre ker Marius de Vos zich in een scheersalon aan de Voorstraat bevond, om zich daar van overtollig haar te laten ontdoen. Een bezoeker van den scheersalon meende aan de politie een dienst te bewyzen met even te waarschuwen. Was immers Frans Rosier, de niet minder beruchte Haarlem- sche Frans, ook niet in een Utrechtschen scheerwinkel gepakt. Men kon niet weten. De politie, hoewel er niet veel van verwachtende, er op uit. In den scheer salon werd de bewuste man aangehou den, waarby bleek dat het niet Marius de Vos, maar een eerzaam gepensioneerd veldwachter was. Jongens8taking. De staking der in- dragers aan de flesschenfabriek te Delft duurt onveranderd voort. Tegenover den eisch der jongens van f 1 verhooging per week, biedt de directie f0,50 per week. Het bedryf produceert thans een derde van zyn vermogen. Aan de staking wordt door den Glasblazersbond geen leiding gegeven. De jongens loopen wild. Onaangenaam. Een Rotterdammer is eergisteravond het slachtoffer gewor den van een onaangename vergissing. Hy zat in een café in de Paul Kruger- straat aldaar, waar hy de aandacht trok van een werkman, die een grooten speur zin bleek te bezitten. Deze hield den heer met fantasiehoed en wandelstok voor niemand minder dan den loozen De Vos, uit Parys, die zelfs de Parysche politie te slim af was. De werkman begaf zich onverwyid naar den politiepost in de Korte Hillestraat en deelde daar zyn bevinding mede. Dadeiyk werden de noo dige maatregelen genomen en spoedig daarop werd de „verdachte", die het café verlaten had, aangehouden op de veerboot, die van de Wilhelminakade naar de Leuvehaven vertrok. Maar toen kwam op het politiebureau aan de Leuvehaven de bittere ontgoocheling, want het bleek niet De Vos te zyn. Kleerekoper. Naar de N. R. C. meldt dryfc de rabbyn De Hond, te Amsterdam, sinds eenigen tyd op geheel nieuwe wyze inwendige zending onder de Joden, en geeft hy, op de door hem belegde byeenkomsten na zyn godsdienstige rede, gelegenheid tot debat. Het Volk heeft dezer dagen melding gemaakt van zulk een vergadering in de Queliynstraat, waar het by dit debat heftig schynt te zyn toegegaan. De bekende socialist Kleerekoper vatte deze gelegenheid aan om het debat te gebruiken voor een propaganda-rede ten gunste der sociaal democratie, die naar zyne meening er eerst in zou kunnen slagen de ellende van het Joodsche proletariaat, waarover de rabbyn had gesproken, op te heffen. Applaus en gefluit volgden op deze woorden, waarna de rabbyn Kleerekoper scherp persooniyk aanviel. Nadat de laatste nogmaals zyne bedoelingen had uiteengezet, ging de vergadering ze- r rumoerig uiteen. Toen by het verlaten der zaal de Internationale werd aange heven, stoven sommige bezoekers in groote opgewondenheid op de zangers toe, terwyi anderen Kleerekoper begon nen uit te schelden. Ongelukken. Een 3-jarig meisje te Win- terswyk dronk Maandag uit een kan, welke gevuld was met kokende koffie. Heden is het kind aan de bekomen brandwonden overleden, Een wissel wachter te Wyhe, die enkele dagen ge leden een been werd afgereden, is thans aan de gevolgen daarvan overleden. In de slotgracht te Ophemert ishetiyk van een 11-jarig meisje onder het ys gevonden. Sinds Zaterdag was het kind zoek. Terwyi een Amsterdamsche moeder in de achterkamer aan het vegen was, bleven twee kinderen, knaapjes van twee en vier jaar, alleen. De kleinen vielen plotseling uit het raam op de straat. Beiden zyn onmiddeliyk naar het ziekenhuis vervoerd. Hun toestand is zeer bedenkelyk. De beide kinderen waren aan het spelen op de boven achterkamer der derde verdieping. Zy klauterden op eikaars rugdoch had den het ongeluk toen te gaan leunen tegen de vensterramen. Deze ramen sloegen naar buiteD open en de jongens vielen naar beneden eerst kwamen zy terecht op de droogstokken der tweede verdieping, vervolgens op die der eerste en daarna op een straat. Deze droogstok ken hebben hun val nog «enigszins gebro ken. De buren kwamen in alleryi toe snellen en waren by het vervoer der kinderen behulpzaam. Fransche Luchtvloot. Minister Mil- lerand stelde in den Franschen Senaat voor een bedrag van 28 millioen frcs. te bestemmen voor een luchtvloot. Volgens zyn plan zullen 15 verbeterde luchtkrui- sers worden gebouwd. Een vliegersmal deel zal bestaan uit 8 militaire vliegtui gen, 12 automobielen en 1 werkwagen. Er kunnen thans 18 eskaders gevormd worden. Voor elk dezer eskaders is een mobilisatie-plan opgemaakt. Millerand verklaarde op het einde der zitting, dat Frankryk 32 smaldeelen, d. i. dus 344 toestellen, zal kunnen mobiliseeren. Er zullen 30 vliegcentra zyn en er zal een regiment luchtschippers van 7 compag- niën worden gevormd. Acht en twintig millioen zyn noodig, waarvan vyf voor bestuurbare luchtballons. Alles zal in het werk worden gesteld om te zorgen dat de bestede gelden het grootst moge- ïyke effect hebben. Het artikel werd daarop aangenomen. Instorting. Toen Dinsdagmorgen een aantal leerlingen van de lagere school te San Remo een wandeling deden, stort te plotseling op een der wegen de bodpm in. Alle 45 kinderen stortten omlaag. Vyf ïyken en tien gewonden zyn tot dusver boven gebracht. Het ongeluk is te wyten aan onderaardsche erosie door het zeewater. Familiedrama. Te Beriyn schoot gisteren een politieagent, wiens vrouw betrekkingen met verscheidene andere mannen onderhield, niettegenstaande het echtpaar twee kinderen van 10 en 12 jaar had, de overspelige echtgenoote en vervolgens zichzelf met zyn dienstrevol ver dood. Scheepsongeval. Naar aan Lloyd uit Nagasaki word gemeld, zyn de Japan- sche stoomschepen „Ryohamaru" van Hakaha en de „Moremaru" van Moji met elkander in aanvaring geweest. Beide schepen zonken. Zeven en dertig perso nen, bemanning en passagiers, van de „Ryohamaru" en veertien personen, be manning en passagiers van de »More- maruc, verdronken. Mijnwerkersstaking. De conferentie van Engelsche mynwerkers nam een motie aan, waarin betreurd wordt, dat de myneigenaren het beginsel van mini mum-loon geweigerd hebben te aanvaar den, wat noodig was om tot een schik king te komen. De motie zegt verder, dat men nog geneigd is met de eigenaren te onderhandelen, indien deze dit verlan- langen. Intusschen hebben duizenden mynwerkers hun contract opgezegd. Mexico. Uit New-York wordt ge seind, dat Hans EngelmaD, een Duitsch planter, vermoord is in de plantage Por- wenir, teVeraCruz. Zyn lichaam was in stukken gehakt. President Tafc is van meening, dat de opstandelingen in Mexico niet meer door de regeering in bedwang zyn te hounen. Naar alle waarschyniyk- heid zullen de Amerikanen ingrypen. Portugal. Op voorstel van den pre sident van den Portugeeschen minister raad keurde de Kamer een ontwerp goed, waardoor in het district Lissabon de staat van beleg wordt opgeheven en de schor sing der wettelyke waarborgen wordt ingetrokken. Met 52 tegen 43 stemmen werd besloten, de arrestaties te hand haven, de enquête voort te zetten en de aangeklaagden terecht te doen staan voor militaire rechtbanken. Drankbestrijding. In Nieuw Zeeland is een referendum gehouden over de drankkwestie. Yoor een algeheel verbod van den verkoop van sterkedrank ver klaarden zich 259,918 stemmen, ertegen 205,661, blanco stemden er 19,345. Borinage. De Belgische Kamer nam met eenparigheid van stemmen het regeeringsontwerp aan, strekkende tot het doen ophouden der my nwerkers- stakiDg in de Borinage, inhoudende, dat de van het loon in te houden bedragen voor het pensioenfonds voortaan niet anders dan per maand zullen worden afgehouden in de streek, waar de loonen vroeger per week werden uitbetaald. Men weet, dat de stakers de huidige beweging begonnen zijn omdat demyn- directies de loonen per 14 dagen zyn gaan b italen ia plaats van per week. In deze grief der arbeiders schynt het Belgische regeeringsontwerp niet te voor zien. Italit en Turkije. De Turksche bla den melden, dat de Porte de mogend heden in kennis stelde, dat zy alle Ita- liaansche instellingen in Turkye zal sluiten ea dat zy nog andere maatregelen zal nemen, indien Italië een militaire actie gaat voeren in den archipel of in de Dardanellen. Na een verwoed gevecht zoo seint men uit Derna werden in den afge- loopen nacht een tweetal hevige aan vallen der Turken afgeslagen. De Turken wierpen handgranaten. De Italianen ge bruikten voor den oorlog afgerichte hon den en electrische zoeklichten. Aan Turk sche zyde vielen 60 dooden en gewonden. De Italianen hadden 3 dooden en 22 gewonden. Een mislukt tweegevecht. Twee heeren stonden voor eenigen tyd gereed om eene nietsbeduidenden twist met een paar pistolen op leven en dood te be slechten. Alles was gereed. De secon danten hadden vergeefs beproefd, de twistenden te verzoenen, zy hadden zich genoodzaakt gezien, de wapenen na te kyken en den afstand te bepalen. Maar juist op het laatste oogenblik komt een onbekend man in schamele plunje h«t bloedbad verydelen. „Een oogenblik heeren", roept hy uit„ik ben een dood arm maD, vader van negen kinderen". „Ruk in, 't is nu geen tyd om te bedelen", is het norsche antwoord. „Ik kom niet bedelen, heeren", zegt de vreemde klagend, „maar ik kom, om U een gunst te vragen. Ik ben een arme timmerman". „Wat zou dat",snauwt een der partyen. „Ik zou u willen vragen om de kist te mogen maken voor den heer die valt", zegt de timmerman. De beide tegenstanders zyn een oogen blik onthutst, maar dan barsten ze in een schaterlach uit. Zy werpen de pistolen weg, reiken elkander de hand en gaan den twist in het naaste wynhuis afdrinken en de arme timmerman kreeg van beiden een goede fooi. - Aangenaam. Menigmaal vinden de Pary zenaars in het pakje zonderling kruid, dat de Staat hun onder den naam van tabak voor duur geld in de handen stopt: Spy kers, knoopen, graten, eindjes touw, knikkers enz. Maar wat een Parysch werkman gisteren in zyn pakje tabak van 80 centimes vond, is in dit genre iets geheel nieuws, en opent onbe grensde verschieten omtrent meerdere, dergeiyke gelukkige invallen der moe- deriyke regie. De man dan liet zyn loop jongen een van de bekende door den Staat verzegelde, blauwe pakjes tabak halen, waar de Fransche arbeider vaak zyn verschrikkelyke sigaretten van draait. By opende het, grabbelde er met de vinger in, stiet op iets hards, taais en haalde uit 't inwendige van 't baaltje het ïykje van eeD alleraardigst, klein, gr(js muisje. De «Matint, die een plaatje van tabakspakje en muis geeft, vraagt langs haar neus weg of het in 't voor nemen der nationale tabaksfabricage ligt, deze knaagdieren voortaan by het ge wicht te gaan verkoopen, na ze eerst met tabak vergeven te hebben. Romantisch. Van tyd tot tyd schynt de werkelykheid er vermaak in te schep pen, de schoonste en roerendste ver zinsels der dichterlyke fantasie in de schaduw te stellen. Zoo is men thans te New-York getuige van een der won- deriykste luimen van het leven. Verleden week stierf daar de spoo. wegkoning van het Westen, Edwin Hawley, die een vermogen van rond 50,000,000 dollar, maar geen testament naliet. Hawley had weliswaar in het jaar 1903 een tes tament gemaakt, maar dit in 1909 weder vernietigd, daar hy zyn neef Frederick Crandell, die tot dien tyd zyn byzondere gunsteling was geweest, wilde onterven. Hy maakte dan een nieuw testament, maar door een of ander toeval werd hy verhinderd het document te ondertee kenen, zoodat het niet de minste waarde heeft. Hawley's advocaten verklaren, dat dit verzuim slechts hierdoor ontstaan is, dat men hem by zyn testament het ge vaar) yke van zyn kwaal verzwegen heeft. Het vermogen moet nu in vyf geiyke deelen worden verdeeld. Vier daarvan komen in handen der beide broeders en de twee zusters van Hawley, maar het vyfde deel moet tusschen de twee kin deren van een inmiddels overleden derde

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1912 | | pagina 2