ARoop rerkoopingtn enz Telegrammen EERSTE KAMER. Kerknieuws, Sehoolnieuws. Z ENDING. LEESTAFEL. goed slot van f62.68°. Tot bestuurslid werd met 17 «temmen herkozen de heer M. Allewyn. By acclamatie werd de heer A. Koops te Krabbendyke candidaat ge steld voor lid van het hoofdbestuur der Zui-i-Bevelandsche vereeniging »Het Groene Kruis". Ritthem. Donderdagavond vierde de Werkliedenvereeniging „Onderling Hulp* alhier haar 10-jarig bestaan, dat feeste lijk herdacht en bijgewoond werd door 32 leden. Uit het verslag van den pen ningmeester over dat 10-tal jaren, bleek dat ontvangen was f2157, en uitbetaald aai zieken 1728 dagen a 75 cent is f 1296, voor verlijden f 60,aan onvoorzien f 92,43, te men dus aan uitgaven f 1448,43, wat een batig saldo geeft van f708,57. Met de bijgeboekte rente vaD f 123,46, maakt dit een bedrag f8S2.0S. De aftredende be murders J. v. Leersem, J. Barentse en J. Marijs Az. werden herkozen. Koewacht. Door den heer Commis saris der Koningin is benoemd tot zetter voor 's Iiyks directe belastingen alhier dh J. R. de Blieck, ter vervanging van den heer J. Pieters, die overleden is. (Joes. Vrydag is ten stadhuize by het restaureeren van een muur een deur gevonden en geopend, waarin aanwezig bl' ek te zyn een eikenhouten beeld, vo'i stellende Aartshertog Maximiliaan (148^) met de attributen van ridder van het, gulden vlies, en op de borst ge schilderd de dubbele adelaar. Het beeld is 60 centimeter hoog en is vermoedeiyk eeu gevelbeeld geweest. In het huis naast het Bergsche Veerhuis op de Groote Kade heeft Keizer Maximiliaan (die ge huwd was met Maria van Bourgondië, gravin van Holland en Zeeland), een maal gelogeerd. Daarna is in den gevel het wapenbord van den vorst, n.l. de twee arenden geplaatst. Jaren lang heeft men dit wapen in den gevel van ge noemd huis, vroeger bewoond door wyien ds. Budding eu wijlen mr. Risseeuw, griffier by de arrondissements rechtbank, weten aan te wyzen Laatstgenoemde bewoner verwyderde het. Het huis droeg lang den naam van Bhet huis met de twee arenden." Of dit beeld met dit huis en de geschiedenis van het ver- biyf in dat huis verband houdt, is ons natuuriyk onbekend. Oostburg. By kon. besluit is met ingang van 20 dezer benoemd tot kan- tonrechter-plaatsvervanger in bet kan ton Oostburg de heer S. J. Smit, ont vanger der registratie en domeinen, en de heer J. A. van Bendegom, inspecteur der directe-belastingen en accynzen, bei den alhier. lerseke. Vrydag werd alhier onder politietoezicht begraven een koe van de wed. J. van Velzen. Middelburg. Tot voorzitter der politie agenten vereeniging «Luctor et Emergo" alhier is in plaats van den heer F. Petri die als zoodanig bedankt had, gekozen de heer G. C. van Hoorn, tot nu toe tweede commissaris. Middelburg. In verband met het over gaan der lyn Middelburg—Zierikzee in handen der provincie en het in de vaart brengen van nieuwe booten, wordt ons van geachte zyae op de wenscheiykheid gewezen, dat indien de provincie even als vroeger geschiedde in den zomer goedkoope retours zalj geven, dit niet alleen zal geschieden 'op Zondag maar ook op andere dagen, opdat ook zy, die tegen reizen op Zondag bezwaar hebben daarvan kunnen proflteeren en op het reizen op Zondag geen premie worde ge steld. By de verplichte hengstenkeuringen op Maandag j.l. te Kattendyke werden aangegeven en Voorgebracht 13 hengsten daarvan werden goedgekeurd vyf, uitge steld één voor exterieur eu één voor cornage, enz., en werden afgekeurd zes voor exterieur. By de Dinsdag te Hulst gehouden keuringen waren aangegeven 63 en voor gebracht 38 hengsten, waarvan goedgo- keurd werden 13, u'tgesteld één voor exterieur en twee voor cornage, en af gekeurd 22 voor .exterieur en één voor cornage enz. M. G. Zitting van Vrijdag. By de behandeling der begrooting van Binnenlandsche Zaken werd even als akyd door verschillende afgevaardigden meer en minder belangryke zaken be pleit, onderscheidene wenschen uitge sproken, zoo menigvuldig zelfs, dat mi nister Heemskerk zuchtte, niet op alle dingen even diep te kunnen ingaan, mrar dat hy daarom het onderwijs ia de eerste plaats zou bespreken. De onderwyskwestie was door nie mand minder dan Professor Woltjer op den voorgrond gebracht, in een kloeke rede, die de minister met onverdeeld genoegeD had gehooid. Eerst klaagde de heer Woltjer over de langzaamheid der Regeering in de uitvoering van de voorstellen der Inem- schakelings-commissie. We kunnen deze klacht van den man, die indertyd deze nu reeds ontbonden staats-commissie als voorzitter zoo met hart en ziel in haar veel omvattenden arbeid heeft ge leid en gediend ten volle verstaan. Maar den minister mag in deze toch geen verwyt treffen. Want zooals Z.Exc. verzekerde, wordt er met alle kracht gewerkt en laat hy niets na om de spoedige indiening der desbetreffende wetsontwerpen te bevorderen. Prof. Woltjer besprak in het slot van zyn betoog, de positie van het byzon- der onderwys, dat naar de meening van dezen antirevolutionairen hoogleeraar wortelt in de overtuiging van het volk, maar waarin het openbaar onderwys en het liberalisme daarentegen nooit heeft kunnen aarden. Spreker vroeg geiyk recht en volledige vryheid voor het christsiyk onderwijs. Zoo krygen we aldus Prof. Woltjer het gezonde beginselbyzonder onder wys regel en de openbare school aanvul ling. Alleen deze oplossing zal leiden tot de ware verdraagzaamheid. Dat zyn natuuriyk woorden, waarover de vryzinnige pers moord en brand schreeuwt, maar en dat is het mooiste minister Heemskerk bracht hulde aan den heer Woltjer voor diens magistrale verhandeling omtrent bet staodpunt, dat de Overheid moet innemen tegen over het onderwys. En zoo meesterlijk vervolgde onze antirevolutionaire minister van Binnen landsche Zaken, dat het tempo waarin wjj werken niet door onzen eigen wil wordt bepaald, maar door een hoogere orde van zakeD. Het voordeel van een langzamer tempo i3 echter, dat vaak intusschen een kentering in de overtuiging ontstaat. Deze is reeds merkbaar. Laat ons aldus de mi nister van onze liberale tegen standers het beste hopen. Het zou inderdaad een nobel stuk volksopvoeding zyn, als de liberalen hun instemming betuigden met het standpunt van den heer Woltjer. Dat zou hun totonsterfe- lyke eer strekken. Onze lezers kunnen zich wel indenken en zoo levendig voorstellen, met wat een woede deze woorden van minister Heems kerk, die de vryzinnigen zoo graag tegen dr. Kuyper uitspelen, door hen zyn ver nomen. Gelukkig is het een machtelooze woe de. Laat ons daarom zorgen, dat de wind rechts biyft waaien. Ook in Zee land. Ondanks de lasterlijke verdachtmakin gen van de vryzinnige pers zullen we niet rusten voor dat in de schoolkwestie het beginsel van geiyk recht voor allen heeft gezegevierd. Daarvoor te stryden is niet alleen ons goed recht maar ook onze heilige plicht. We zouden verraad plegen aan onze schoone beginselen, zoo wy ons lieten verleiden tot wapenstilstand. Neen, ODder beding van Gods genade zullen we den schoolstryd biy ven stryden ten einde toe, totdat de victorie volko men is behaald. Met God voor vryheid en recht Ned. Herv. Kerk. Ssrooskerke. Vrijdagavond trad de Zendeling van Walcheren, de heer J. Fortgens, op voor zeer vele belangstellen den (het gebouw was te kleiD) om met behulp van lichtbeelden van zyn arbeid op het eiland Halmaheira en in het by zonder van zyn tegenwoordige stand plaats Djailolo te vertellen. De zeer vele lichtbeelden verduideiykten hetgeen de Zendeling van zyn tienjarig werk in de heidenwereld vertelde. Zendeling Fort gens had zelf de futografiën gemaakt, die op het doek gebracht werden. Alles gaf een duidelijk beeld van den prachtigen plantengroei op Halmaheira, van de gods dienstige gewoonten en de leveDswyze der bewoners, van het werk der Zending zelf (scholen, kerkgebouw, ziekenhuis, enz.). Door eene kennis op zoo'n wyze verkregen, kan het niet anders of de liefde voor de schoone ZendiEg, die by eiken Christen moet zijn, zal er door vermeer derd worden. Geref. Kerken. Beroepen te Zierikzee, H. H. Schoema- kers te Alblasserdam. Bedankt voor Sleen door A. Brummel- kamp te Vryhoeven Capelle. De heer A P.Calliber te Vlaardingen is benoemd tot onderwyzer aan een Chr. school te Amsterdam. Een ontslag. Naar de N. R. Gt. meldt, heeft tydens de afwezigheid van den bur gemeester en den oudsten wethouder de gemeenteraad van Huizen den heer J. Geldof, hoofd van de openbare school al daar, ontslagen met 6 stemmen tegen 1 en 2 onthoudingen (die van de heeren Vos, die de vergadering onwettig achtte en Brasser, die de straf te zwaar vond). De meerderheid in het college van B. en W. en de districts-schoolopziener hadden na onderzoek verklaard geen termen voor dit ontslag geve nden te hebben. Het school toezicht had een rapport uitgebracht, dat door eenige leden vernietigend weid ge noemd, wat anderen betwistten. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Zondag 11 Februari 1912. (Verbetering.) Biezeiinge, vrm. 9,30 dhr Schreuder, nam. 2 uur ds v. d. Bergen. Hansweert, vm. 9,30 Evang. Tysseü, nam. 2,30 ds Willemse, bed. H. Doop. Schore, nam. 2 uur ds Drost. Berichten der Uirechtsche Zendings- vereeniging no. 2, Febr. 1912, bevat «en mooi portret van wyien prof. Valeton, den voorzitter der VereenigiDg, meteen levensschets van den ontslapene, en een verslag van de begrafenis, met name 't gesprokene door ds. Gunning. Het tekort der Vereeniging is tot f 7600 geslonken. Centrale Raad van Beroep. (iOngevallenverzekering Vrydag deed bovengenoemde Raad uit spraak inzake het hooger beroep van de Ry ksverzekeringsbank tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Middelburg, waarby met vernietiging eener beslissing van de Bank, die voorloopige rente toe kende naar 20 pet. invaliditeit, aan P. G., bootwerker te Ter NeuzeD, met ingang van 2 Augustus 1911 is toegekend eene voorioopige rente van f 0,42 per werkdag naar 30 pet. invaliditeit, ter zake van een ongeval waarvan zyn linkerbeen werd gekwetst. De Centrale Raad be vestigde de uitspraak. Timotheüs, Geïllustreerd Week blad. Red. J. N. Voorhoeve, Den Haag. Uitge?ers La Rivière Voor hoeve, Zwolle. In no. 19 van dezen 17en jaargang behandelt in de meditatie-rubriek ffGe- loovige Krygslieden» de redactie den hoofdman van Kapernaüm zet Kloppers het verhaal „In de strikken van Satan" voortvervolgt Osselma in de rubriek „Herinneringen" met een mooie herin nering „Licht en donker"; geefc de uit gever by twee mooie photo's (Montblanc en Wetterhorn) een vers van Ter Haar „Op de bergen" voor zang en muziek, zoo schoon getoonzet door nu wyien Gebhardt, wiens portret tegeiyk de af levering siertwyst mej. H.S.3.K. in „Nog iets over Dickens" in aansluiting van een door Hoogenbirk in herinnering gebracht foutief vertaald woord, op nog een veel ergere onjuiste vertaling uit een van Dickens' werken geeft D no. 7 van zyn inderdaad aardige rubriek „Uit het Jongensleven"beantwoordt dr. V. weer eenige vragen in de rubriek „De vriend der gezondheid"wordt in de rubriek Landbouw en Ny varheid veel lezenswaardigs omtrent het Ry wiel ver teld en met behulp van photo's toege licht; enz. enz. Deze opsomming van het velerlei dat Timotheüs niet nu alleen, maar wekeiyks te genieten geeft, moge, wie hem niet kennen, nopen dezen vriend van het Chr. gezin eens te ontbieden. Wy zyn vast overtuigd dat hij mag terugkomen. De Spiegel, uitg. W. Klrchner, Amsterdam. 6e Jaargang no. 19. Een portret van (John Mott, den se cretaris der Wereldfederatie van Chr. Studentenverenigingeneen pho'o van de nieuwe kerk te Zwyndrecbt (kerk van ds. Vonkenberg); portretten van J. F. Stroom, jubileerend ..ournalist met bysohrift. Drie prachtige AmsterdamoChe wintergezichten der jongste dagen, het feuilleton „Der Zeeuwen Volharding" voortgezet, met reproducties, o.a. Vlis- singen in 1573. Dit en nog veel meer is 't aantrekkelyke van deze aflevering. Paedagogigch Tydschrift voor het Christeiyk Onderwys, red. K v. d. Berg, en anderen met medewerking van prof. H. Bavinck en anderen. Hilversum, G. M. Klemkerk. Leerstof en correctie zyn in dat tyd schrift steeds behooriyk verzorgd. Thans is hoogst belangryk „een 'kykje in de school van Jan Ligthart"ook wordt in het opstel van P. O. „verslapping van energie by het opkomend geslachte op menige wondeplek van het onderwys de vinger gelegd. In de advertentie rubriek staan de namen van twee groote schoolmannen, Ligthart en Bavinck, foutief gedrukt. Het tydschrift verdient grooten steun wegens zyn groote de- gelykheid en actualiteit. Leerboek voor de geschiedenis van het Vaderland, door J. de Jong Eerste Deel 's-Gravenhage, D. A. Darmen. Jaren geleden schreef De Jong een aergeiyk leerboek in drie deeltjes. Wy herinneren ons dat dit weik by eerste kennismaking ons zeer wél beviel; er stond ve<*l in dat den leerling van toen op menige blaizyde de geschiedenis een beter kyk gaf dan dien van vro-ger die zich met minderwaardige leerboeken had beholpen. De schry ver bad biykbaar ook Groen bestudeerd. Thans verschynt dit nieuwe boek van De Jong. Het oude vol deed niet, zegt hij, en nu geeft hy dit kloeker van vormryker van inhoud solider van druk. Wat met groote letter gedrukt staat moet geleerd wordende kleine letter is goed voor den leerling die een en ander nader belicht en uit gebreid wil hebben. Het boek is trouwens zoowel voor onze Normaalscholen als voor de cursussen voor de hoofdacte be stemd en geschikt. De schry ver geeft in een byiage een breede opsomming van bronnen voor de verschillende tyupeiken, hetgeen den liefhebber van geschiedenis allicht verleidt ook eens naar die bronnen te gaan. Ons dunkt, wie gaarne Geschie denis leert, zal met klimmend genoegen van dit ryk gedocumenteerde, ook wat den styi aangaat uitnemend verzorgde studieboek gebruik maken, en menige byzonderheid hem onbekend in het ge heugen willen bewaren. Want de schry- ver heeft te Haarlem flinken steun gehad van de Stadsbibliotheeken wat de nauw keurigheid aangaat, is hy voor een deel gecontroleerd door een accuraat geschied- vorscher als Wielemaker en gecorrigeerd door een wetenschappeiyk historicus als prof. Visscher. Scbryver en uitgever verdienen grooten lof voor deze uitgave, deze laatste niet het minst voor de uitnemende uitvoe ring het boek ziet er ook daardoor te smakelyker uit. De vriend des huizes. Onder hoofd- red. van ds. J. Scbryverafl. 2, Neer bosch' Boekhandel. Een chromo-plaatje, als wandversie ring geschikt, opent.de rij van aantrek- keiykbedeo. als altijd zyn de verhalen en plaatjes uitnemend verzorgd. Vooral die in kleurendruk by het opstel over de Cactusplant. Het vervolgverhaal „Con fiteor" belooft mooi te worden. De heer Gerritsen zorgde voor een her innering aan Frederik de Groote. Twee betreurde dooden v. Swinderen en Valeton worden herdacht door ds Knot tenbelt en ds Brouwer. De lectuur voor de jeugd boeit door inhoud en afwisseling, evenals het maandoverzicht, doorRas.Ook de „Vriend des Huizes verdient een eere plaats 'op de huistafel, en waar hy die reeds heeft, houdt hij haar. Weitbrecht. Wees een Zegen. Door H. W. 8. 's GraveDhage, D. A. Daamen. Professor Weitbrecht is de scbryver o.a. van „Heilig is de lente des levens", het mooie boek, dat, door dr Bronsveld vertaald, onder ons volk zooveel opgang maakte„De Rots in Zee" en „Het Chris teiyk Huweiyk". Er gaat een wonderiyke bekoring van deze werken uit; vooral van „Wees een Zegen». Het spreekt tot hart en verstand van onze jeugdige beiy- ders; het ontrust eu stelt gerust, het plaatst voor sommige vraagstukken en lost andere op. Het handelt over het Christendom, Karakter, Temperament, Lichameiyk leven; over Geestesbescha ving, Arbeid en Levensroeping; Tyden GeldGenoegens en Vermaken. Vrouwe ïyke eer en waardigheid; het Gebed. Liefde, achting en oprechtheid jegens den naaste. Dankbaarheid. Vrede en oneenig- heid. Vriendschap. Huis en familie Va derlanden kerk. Eeuwige jeugd. Tal van onderwerpen, die de aandachtige over denking overwaard zyn, en waarby deze hoogleeraar, door mej. Spiering vertaald, een aangename gids is, dewyi hy leeft uit het Woord. Het doet ons genoegen, dat wy ten tweeden male dit kosteiyk boek mogen aanbevelen. Ook deze tweede uit gaaf, in stemmig gewaad, op best papier en met duideiyke letter gedrukt, zal haar weg wel vinden, allereerst onder haar, die openbare belydenis deden of straks hopen te doen, en ook onder hen, die reeds langer op dien weg wandelen. W. A. Vroegop. Een woord aan onze jongelingen. Zwolle, L. A. Rivière en Voorhoe te. Van dezen Zendeling der Ned. Midder nachtzending-Vereeniging, den schry ver van het spannend, waar verhaal „Den strik ontkomen", is dat ernstig woord, waarin hy tot kuischheid en eerbaarheid maant, en den weg wyst om alzoo te wan delen. Bet boekje kost.30 ceutenby ge talen veel minder. Onze predikanten be hoorden er zooveel van te kunnen hebben, dat zij er te gelegener tyd van kunnen wegschenken. En onze jongeliDgsvereeni- giDgen doen een goed werk, wanneer zy meewerken aan de verspreiding. De Overheid en het Bedryf, door J. A. Nederbragt. Goes, Oosterbaan en Le Cointre. Het is nog niet zooveel jaren geleden dat de antirevolutionaire party de vraag Mag de Overheid een bedryf uitoefenen onvoorwaardelyk ontkennend beant woordde. Men herinnere zich maar de behandeling van het regeeringsvoorstel tot instelling van een postpakketten dienst. Wy hooren het den heer Moens in de Tweede Kamer den heer Lohman nog toeroepen Ook in beginsel En het antwoord van dezen laatsteOok in be ginsel. Maar sinds dien tyd zyn de gedachten wel eenigszins gewyzigd. De schry ver van bovenstaand geschrift heeft dezer dagen een bekend (antirev?) staats man hooren zeggeD principieel geen be denking te hebben tegen het inkoopen vaD kunstmest door de Overheid eener kleine boerengemeente. Rekening hou dende met levensomstandigheden kan dit worden toegegeven. Trouwens de overheid trad reeds meermalen als „be- dryvigo" of als leverancier open waar om zou zy dan wel electriciteit (voor den landbouw mettertijd onmisbaar) en geen kunstmest mogen levoren? Maar dan ook alleen als uitvloeisel der Over heidstaak; in andere gevallen zou zy diefstal plegen. Tot stevigicg onzer denkbeelden in dit opzicht is 't geschrift van Nederbragt een hulpmiddel. De schry ver weet zyn gedachten kort en klaar en overtuigend te zeggen voor de bezwaren is hy niet blind. Hy toont u de klippen, maar waar schuwt ook tegen hersenschimmige be zwaren. St-Lauren3. By de op Vrydag gehou den aanbesteding voor de voorjaarsmest stoffen schreven in Broos A Key f 7,84 f 6,342; Dordtsche Kunstmestmaatsch. f7,841. f6,432, f 12,23», f9,104; Glerum A Co. f7,84 S fl2,213;L.Eversdyk f7,901, f 12,22»; J. Reynierse f7,721, f6,352, f 12,25», f9,604; Zeeuwsche Voeder- en Kunstmesthandel f7.70 f6,222, f 12,15 f9,20 4. Aan den Zeeuwschen Voeder-en Kunstmesthandel is de levering gegund. 1) Amm. superph.; 2) patent kali; Chili salpeter4) Peru-guano. Serooskerke. (W.) Vrydagmiddag werd door de LandbouwvereeDiging alhier aanbesteed de leveling van 31550 Kg. Chflisalpeter, 60850 Kg. amm. super., 5500 Kg. patentkali, 1400 Kg. peruguano, 400 Kg. superph. 1150 Kg. zwavelz. amm. Ingeschreven werd Chili gemalen. Zeeuwsche Kunstmesthandel, Middel burg, f 12.12I. J. van der Have, Rotter dam, f 12.20Dordtsche Kunstmestmaat- schappy f 12.23Chemische Meststoffen- fabriek, Vlake, f 12.19 L. Eversdyk, Biezeiinge, f 12.12 en f 12 22; J.Reynierse, Middelburg f 12.25. Amm. super. Zeeuw sche Kunstmesthandel f7.69Dordtsche Kunstmestmaatscbappy f7.79; Chemi sche Meststoffen fabriek f7.79; L. Evers dyk f7.90; J. Reynierse f 7.72J. West- strate, Waarde f 7.66Broos en Key, Roosendaal f7.79. Peru-guano. Zeeuw sche Kunstmesthandel f9.20Doratsche Kunstmestmaatscbappy f9.25; J. Rey nierse f 9.60. Patentkali. Zeeuwsche Kunstmestbandel f 6.20 Dordtsche Kunsl mestmaatschappy f6.43Reynierse f 6.20 en f 6.29Broos en Key f 6.24. Su- perphosphaat. Zeeuwsche Kunstmest bandel f 2.45 Dordtsche Kunstmest- maatschappy f 2.60Reynierse f 2.45 Weststrate f2.28; Chemische Meststof- fenfabriek f 2.62. Zwavelz. Amm. Zeeuw sche Kunstmesthandel f 17.40; Dordtsche Kunstmestmaatschappy f 18.00; Broos en Key f 17.39; Chemische Meststoffen- fabriek f 17.57. Alles gegund aan den Zeeuwschen Kunstmesthandel tegen de opgegeven pryzen, franco op den wagen te Middelbug en te Veere. Berljjn. De nieuwe president van den Ryksdag, de centrum afgevaardigde Spahn, die gisteren met 196 van de 388 stemmen is gekozen, deelde heden in de vergadering van de centrum fractie mede, dat hy a. s. Maandag het presidium van den Ryksdag zal neerleg gen. A. s. Dinsdag zal de verkiezing voor een anderen piesident plaats hebben. Tot eerste vice-president is de sociaal-de mocraat Scheidemann gekozen, met 168 van de 386 stemmen en tot tweede vice president de nationaal-liberaal PaaBche, met 274 van de 385 stemmen. ITadrid. De koning, vergezeld van den minister-president, is heden naarSevilla vertrokkeD. om de door overstroomingen geteisterde streken te bezoeken. BURGERLIJKE STAND. Van 26 Jan.—2 Febr. 1912. KAPELLE BIEZELINGE. Geboren: Ccrnelia d. v. Marinus Burger en Adriana van Maris. Overleden: te Middelburg, Apolo- nia Zandee 85 j. echtg. van Jan Tollenaar. Van 26 Jan.-8 Febr. 1912. WEMELDINGE. Geboren: Paulina Helena d. v. Marinus de Groene en Tan- netja Wabeke; Adriana d. v. Jacobus Wabeke en Adriana van den Schraaf. Overleden: Jacob Moelker 68 j. echtgen. van Jacomina Dekker. KRUININGEN. Ondetrouwd: Bei- nier Geervliet 33 j. jm. en Maria Feytel 21 j. jd. Gehuwd: Hendrik Ensing 25 j. jm. en Hendrika Maria Markusse 21 j.jd. Geboren: Helena Catharina d. v. Pieter van Eijkeren en Regina Johanna Moerings; Virginia SodiDia d. v. Domini- cus Martens en Eulalia Seraphina Ver mont. Overleden: Leyn Snoep 75 j. echtgen. van Agata Sinke; Rozalia Eli zabeth 2 m. d. v. Pieter van Leeuwen en Elisabeth Judoca MaasHector 2!/2 j. z. v. Hector Verwilligen en Elisabeth Kalis, te Dordrecht; Dina Paulina 14 d. d. v. Da niël Roelands en Johanna Jacoba Wis- kerke Jacomina Dina 3 w. d. v. Marinus van Nieuwenbuijzen en Jacoba Zeevaart Jozias Boone 69 j. jm. Over de maand Januari 1912. KLOETINGE. Geboren: Nicolaas z. v. Abraham Cornelis Korstanje pn Maatje Eversdyk; Kryn z.v. Johannis van Dalen en Catharina Dorrepaal. Overleden: Pieternella Nieuwen- huyse 58 j. ongeh.; Wilhelmina Maria 3 j. d. v. Pieter Meulenberg en Hendrika Poortvliet. Gehuwd: Joos van Zweeden 21 j. jm. te Borsselen en Anna Meulpolder 21 j. jd. t9 Kloetinge. Van 2—9 Febr. 1912. IERSEKE. Ondertrouwd: Corne lis Sonke, 21 j. jm en Neeltje Maatje LuteyD, 19 j. jd. G e b o r e d Elisabeth Helena, d. v. Adriaan van Loo en Maatje Klap. Overleden: Pieter, 1 j. en 10 mnd. z. v. Johan Oom en Elisabeth van der Burght. Levenloos aangegeveneen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1912 | | pagina 2