Een groot gevaar- VEREENI&INÖSLEVE5. De Dierpijaeo bij bejaarde bedes. Kerknieuws, zal uitwazen, waardoor bfl een blad als Hei Vaderland de politieke sympathies en antipathieën bepaald worden. Dat zoo de zaak stond, wist men, maar wie had vermoed, dat de redactie zei te zich zou hebben bloot gegeven? Sapienti at! xjït sa ?nG*vxa>Qxa. Middelburg. Hedenmorgen ontstond alhier een begin van brand in de boven woning van het Maastrichtsch bierbuis op den Dam alhier. De politie was spoedig met een minimax ter plaatse, terwyi ook het personeel der Stadsschuur werd gewaarschuwd. Wederom bewees het snelbluschapparaat goede diensten, de brand kon beperkt worden tot eenig houtwerk achter de kachel. Middelburg. Reeds een paar dagen wordt op de «plasjes» schaatsen gereden en ook op de vesten waagden zich reeds velenalgemeen hoopte men dan ook heden op officieele goedkeuring der vesten. Deze wensch is echter niet vervuld, het ys werd nog niet dik genoeg bevon den. Gisteren werd dan ook bewezen, dat het ijs nog niet vertrouwbaar was, een paar personen zakten er door, doch kwamen er met een nat pak af. riiddelburg. Zaterdagavond hebben een 10-tal werklieden der Ijzergieterij van de firma Boddaert Co., medegedeeld dat zij, aangezien de firma niet is ingegaan op den eisch van dsn Ned. Metaalbewerkers- bond ona drie ontslagen werklieden weer in dienst te nemen, a. s. Maandag niet terug zullen komen. Een van hen, een joDgeman kwam' echter later namens zijn vader zeggen, dat deze van geen staken wilde weten, en zjjn zoon dus wel zal komen. Daar al de stakende werklieden vormers z|jn, bestaat er groote mogelijkheid dat de fabriek stop gezet moet worden, omdat er ook voor de anderen geen werk zal zijn. Nader meldt men ons Hedenmorgen zjjn zes werklieden van de firma Boddaert Je Co. niet aan het werk gegaan. Met de drie ontslagenen mankeeren er nu 9 vormers op de ijzer gieterij. Maatregelen zijn genomen en met de afnemers der firma zijn overeen komsten getroffen, waardoor het voorals nog niet noodig is de fabriek stop te zetten. Middelburg. Een belangrijke arrestatie. Wit ligt daar het schoone Marktplein, waarvan de jubelende tonen der dartele jongelingschap omhoog stijgen. Het win tervermaak is in vollen gang. De Zater dagavond toch reeds voor velen een uit gangsavond heeft honderden jongens en meisjes op het plein vereenigd, die zich, de scherpe koude trotseerend, vermaken met ileedje rijden en baantje slieren. Maar plotseling ontstaat een beweging in de richting van het Stadhuis. Twee dienaren van den Heiligen Hermandad begeven zich met flinke stappen in die richting, dus naar de politiepost. Zeker met iemand, die te veel aan Bachus geofferd heeft, zegt de eenof met een jongen, die het publiek Hstig maakte, verbetert een andere, beide toeschouwers hadden het mis, de arrestant was een ledige slnaasappelkist met een lang touw er aan. Dat er bij deze arrestatie gelachen werd, dat de jongens wat joel den wij kunnen het begrijpen maar toch past een woord van dank aan de agenten, die dat uitjoelen trotseerdenwant de wijze waarop met die kist langs de Markt werd gevlogen, was voor den rustigen voorbijganger levensgevaarlijk, en de inbeslagname van dit eigenaardig stuk speelgoed, was de eenige weg om aan het spelletje een einde te maken. Goes. Wegens sneeuwstorm passeerde hier Zaterdagavond de laatste mailtrein te 1.45. Deze moest hier stoppen ten einde de Hollandsche post af te geven, maar hjj stopte niet en vloog voorbij. Vlissingen. Het stoomschip „Meranke" op de werf der Kon. Maatschappij „de Schelde" alhier in aanbouw voor de Rot- terdamsche Lloyd, dat den 25 November werd te water gelaten, zal op Zaterdag 2 Maart de eerste reis naar Ned. Indiö aanvaarden. Vlissingen. Heden heeft het stoom schip „Schouwen", bestemd voor den provincialen stoombootdien st op de Oosterschelde, op de Westerschelde den ofi&cieelen proeftocht gehouden. Het schip heeft daarbij in alle opzichten aan de gestelde eischen voldaan. Vlissingen. In ons vorig nummer werd gemeld dat de «Angelina" by den Elleboog omhoog zat, dit was onjuist. Het was de Duitsche gaffelschoener „Hayo", thuisbehoorende te Leer (Oost- Friesland). Het schip dat van Nantes kwam en voor Dusseldorf bestemd is, heeft waarschyniyk op de Ratten by Westkapelle aan den grond gezeten, is over de backen heengeslagen en weer in diep water terecht gekomen. De red dingsboot van hier en van Burgsluis (Schouwen) waren op het bericht dat er in zee noodseinen gezien waren, Vry- dagsavonds nog uitgegaan, doch keerden zonder iets opgemerkt t9 hebben tegen den morgen terug. Zaterdagmorgen ver trok ook nog een sleepboot om zoo noo dig assistentie te verleenen, wat echter niet meer noodig was, daar de »Hayo" reeds in diep water lag. De Schoener waarvan niet bekend is of hy bescha digd is, is ter reede geankerd en Zater dagmiddag binnendoor langs het kanaal van Zuid-Beveland naar Dusseldorf ver trokken. 's-Heer Arendskerke. By K. B. d. d. 20 Januari 1912, no. 35 zyn goedgekeurd de wyzigingen in de Statuten van de Vereeniging het „Groene Kruis" alkier. Nlsse. Try dagavond had het verbeide feest dar weerbaarheidsvereaniging on der zeer veel belangstelling plaats. Op het programma stonden een 9-tal voor- drachten, dragende de volgende titels; 1. De directeur en de paljas. 2. De poli tieke veldwachter, 3. Hansworst in 't verhoor, 4 De koopman in oudhedeo, 5. De kiezentrekker, 6. Joris de Vonde ling, 7. Van Meerenberg naar Medenblik, 8. Driek de scharensiyper, 9. Het boertje van de ZaaD, welke alle verdiensteiyk werden uitgevoerd. Voor dezen avond was er een piano gehuurd van den heer A. 8. J. Dekker uit Goes, welke bespeeld werd door dhr. Walraven van Kwaden- damme. Het feest begon te 7 uur, is ge ëindigd circa half twaalf, en werd byge- woond door ongeveer 109 personen. Walzoorden. Op de Schelde alhier begint zich reeds veel ys tevertoonen. Colljnsplaah De heer C. Flipse alhier is tegen 1 Maart a.s. als conducteur op de Haagsche electrische tram 's Gravenhage Scheveningen benoemd Coljjnsplaat. Het zoontje van den smid K. alhier had het ougeluk by het boren van gaten met de rechterhand in het raderwerk der boormachine beklemd te raken, waardoor hem een gedeelte van den ringvinger werd afgedraaid. Hoedekenskerke. Zaterdagavond is alhier opgericht een vereeniging ten doel doel hebbende het kweeken van augurken en andere tuinbouwproducten. 22 leden traden toe. De heer P. Elenbaas Joz.z. te Baarland gaf de noodige inlichtingen. Het bestuur werd als volgt samengesteldW. C. Groenewege, voorzitter, A. v. Damme en C. de Putter, commissarissen, M. G. Verbeek Jz., secretaris-penningmeester. Ritthem. Vrydagavond gaf het fanfa- rakorps „Oefening na den Arbeid", alkier, directeur de heer A. Cornelisse van Sou burg, een openbare uitvoering in de open bare school. De voorzitter, de heer P. J. de Pagter, dankte de donateurs voor den ontvangen steun, beval de vereeniging - in aller gunst aan, dankte hetdageiyks bestuur der gemeente voor het gebruik der school voor de uitvoeriDg en zegde dank aan de aanwezigen die zeer talryk waren, voor hunne opkomst, na het gure weder in aanmerking genomen te heb ben. Er werden gegeven een tiental mu zieknummers die zeer in den smaak van 't publiek vielen. De heer N. de Pagter dankte directeur en leden voor de mooie uitvoering der muzieknummers. Hy sprak den wensch uit, dat het Rit- themsche Fanfarecorps moge voort gaan op den weg dien het heeft ingesla gen en onder de uitstekende leiding die het thans geniet in bloei moge toenemen. De directeur dankte voor het gesprokene en beloofde zyn krachten te biy ven wy- den aan de belangen der vereeniging. Kamperland. Vrydag 2 Feb. vergader de alhier de Vereeniging voor lager on- derw. op Geref. grondslag. De voorzitter opende de vergadering met ts laten zingen Ps. 118 14 en ging daarna voor in ge bed. De notulen der vorige ledenverga dering werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. De rekening en verantwoor ding van den penningmeester werdeD nagezien en accoord bevonden. Als be stuursleden werden herkozen de heeren C. M. de Lange, G.Verburg en P.Wiskerke. Alsnu kreeg de onderwyzer G. v. d. Lauw het woord, tot het houden eener lezing over „Het verband tusschen school en huisgezin". Hy trachtte hierin aan te toonen, dat er meer meeleven moest zyn van de leden, in hst leven der vereen. Na rondvraag sloot de 70orz. de verga- dering en ging de heer Coumou voor dankgebed. Wemeldinge. De buitenvloeddeur van de groote schutsluis is, naar de N. B. C. meldt, Zaterdag defect geraakt, zoodat alleen met verebben geschut kan wor den. Dit geeft een groote stremming in het scheepvaartverkeer. Maatregelen tot herstel zyn genomen. i Kruiningen. Zaterdag vergaderde in hotel „Korenbeurs" alhier de afdeeling Kruiningen der Zeeuwsche Landbouw- j maatschappy. De vergadering werd ge- opend door den voorzitter, die de leden harteiyk welkom heette en den wensch uitsprak, dat het jaar 1912 voor den landbouwer zyn voorganger evenaren, ja overtreffen moge. A1b eerste punt der agenda was aan de orde een voorstel tot adhesiebetuiging aan het adres der Hol landsche Landbouwmaatschappy inzake de tariefwet. De voorzitter gaf hieromtrent eenige toelichting en wees te dier zake er op, dat die tariefwet eigeniyk een politiek bysmaakje heeft en dit hier niet 1 te pas komt. Doch wyi de tariefwet ook den landbouwer dreigt te treffen, meent spreker, dat de maatschappy geroepen was hierin handelend op te treden. De bevolking van ons land bestaat toch voor s/io uit landbouwers. En waar anders de regeering met de organisatie van den landbouw in overleg trad, b v. by maatregelen vcor besmetteiyke ziek ten, doch dit thans niet doet, meende de voorzitter dat thans de organisatie zich tot de regeeriDg diende te wenden. Hier tegen liet de heer Vogelaar zyn protest hooren en trad in een breedvoerige be schouwing omtrent vryhandel en protec tie, mede in verband met de artikelen van den voorzitter, hierover in het Land bouwweekblad. Spreker kon niet begrypen dat de boeren zoo bang moeten zyn voor de tariefwet, aangezien juist in de landen waar protectie is de landbouw bloeit, en wees hy in verband hiermee op Duitsch- land in tegenstelling met Engeland. Hier na werd de bespreking geschorst wyi om des tyds wille jbr. De Muralt, ingenieur te Zierikzee, moest beginnen met het houden zyner voordracht over„Moderne oever verdediging". De geachte spreker leverde een geanimeerd betoog over de verschil lende zyner vindingen, inzonderheid over de oeververdediging met gewapend beton. Door teekeningen, voorbeelden en licht beelden werd een en ander toegelicht. Hier- Da werd de bespreking over de tariefwet weer heropend, en trad de heer Vogelaar in met cyfers gedocumenteerde uiteen zettingen omtrent de gunstige werking der protectie in andere landen. De voor zitter diende van antwoord, waarna, na nog eenige besprekiDg over en weer, ten slotte de volgende motie werd aange nomen „Het Hoofdbestuur der Zeeuwsche Landbouwmaatschappy van oordeel, dat de voorgestelde verhoogingen van het tarief der invoerrechten de belangen van den landbouw in hooge mate zal schaden, betuige adhesie, aan het request van de Hollandscne Landbouwmaatschappy te dier zake aan de regeering en gaat over tot de orde van den dag." Deze motie zal aan het Hoofdbestuur gezonden worden ter behandeling op de algemeene vergadering. Niets meer aan de orde zynde, sloot de voorzitter de vergadering. Vrydagavond is te Aardenburg over leden mr. Pieter Christiaan Jacobus Hen- nequin. Met mr. Hennequin gaat een man heen van groote werkkracht aan wien niet alleen zyn woonplaats, maar de geheele provincie Zeeland veel ver plicht is. Dea 20sten Mei 1851 werdhy geboren te Sluis. 1 Maart 1878 volgde zyn benoeming tot burgemeester van St. Kruis en twee jaar later, den 7den Februari, werd hy burgemeester vam Aardenburg. Reeds was by toen gerui- naen tyd lid der Prov. Staten, in welk college hy voor 't eerst zitting nam in de najaarszitting van 1879. In z'n om geving was de heer Hennequin zeer po pulair en hem werd dan ook in 1891 het lidmaatschap voor de Tweede Kamer voor het district Oostburg opgedragen, waar hy zich schaarde aan de zyde der toenmalige oud-liberalen, thans de vry- liberalen. Tot 1994 bleef hy lid der Ka mer, hoewel nog pas 54 jaar stelde hy zich om gezondheidsredenen niet meer herkiesbaar. En om diezelfde redenen vroeg en verkreeg by met ingang van 1 Augustus 1907 een eervol ontslag als burgemeester van St. Kruis en Aarden burg. Maar naast al deze functies ver vulde de heer Hennequin met groote toewyding nog eenige zeer belangryke. Zoo was hy ook vele jaren ontvanger- gritter van het waterschap Cadzand en tevens van eenige kleine polders en eveneens was hy lange jaren voorzitter van de Zeeuwsche Maatschappy van Landbouw. In 1910 nam hy by de perio dieke verkiezingen ontslag als lid der Provinciale Staten. De heer Hennequin was een man van buitengewone werk kracht. Met groote kennis van zake wist hy alle locale belangen te bespre ken en in de Provinciale Staten had hy dan ook een grooten invloed. Z'n betoo- gen muntten steeds uit door groote duidelykheid, waartoe in niet geringe mate by droeg het gemak, waarmee hy ze onder woorden wist te brengen. De re geering erkende z'n groote verdiensten door zyn benoeming tot ridder in de orde van den „Nederlandschen Leeuw". Jf. C. In de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer op de waterstaatsbegroo- ting, zegt de Minister van Waterstaat, dat voor de vrees van eenige leden dat de doorsnydingen in de dyken op Zuid Be veland voor de betrokken polders ernstig gevaar opleveien, blykens ingesteld on derzoek by oordeelkundig handelen geen voldoende grond bestaat. Hy biytt van gevoelen dat voor rykssteun voordyks- verzwaring geen aanleiding kan worden gevonden. Aan de bezwaren verbonden aan de verwyderde ligging van het sta tion Vlissingen (haven) zal in hoofdzaak tegemoet gekomen worden, wanneer de electrische tramiyD tusschen het station en de stad welke thans wordt aangelegd in exploitatie zal worden gebracht. Voor de derde maal in deze campagne kwam Donderdag de ring van Jongel. Vereen, op Geref. grondslag „Rergenop Zoom" te Bergen op Zoom in het Militair Tehuis by een. Niet om louter ODtspan- ningsop9tellen te hooren, maar om zware, practische onderwarpen te verwerken, kwam zy ditmaal saam. Hebben we cam- pagne's gehad waarin we te kluiven had hen aan prof. Geesink's „Standen en Typen" of aan prof. H. H. Kuiper's vOuderiyk en Kerkeiyk toezicht, nu, nu de Bond ons weinig werk verschafte, moesten we maar eens verwerken wat de Prov. Afd. bood. He heer Ohristiaanse'B „Ringbezoek" is dan ook der moeite waard eens flink te bespreken. Niet alleen 't epistel zelf, ook de zaak die het be spreekt dient overwogen te worden. Zoo kwamen dan ook wy byeen om over „Ringbezoek" te hooren en zelf te spre ken. Yriend Tissink van „Vrederust" ver gastte ons op een schoon opstel en deed ons, als ware hy Christiaanse's echo, het practische ringbezoek indenken. Er volg de ook een levendig gesprek op het werk des inleiders, getuigend van den ernst waarmee men ook ten onzent de zaak van 't ringbezoek opvat. De conclusies, waartoe we na inleiding en bespreking kwamen, zullen op de a.s. afdselings- vergadering worden meegedeeld. Ze komen ongeveer hierop neerle. vroeg- tydig worde door'c ringbestuur het ring bezoek geregeld. 2e. De bezoeker legge minstens twee bezoeken af. 3e. En zal vervolgens op alle geoorloofde manieren, de vereeniging waarvan hy aan den ringsecretaris te rapporteeren heeft, lee- ren kennen, b.v.: a. door kennisneming van de roosters der weikzaamheden b. door inzage, zoo hem dit wordt toe gestaan, van het notulenboekc. door 't bywonen der jaarvergadeiiDg. Na de gewenschte pauze sprak vriend De Wilde van Oud-Vosmeer over«'t Bezoek onzer ringvergaderingen". De V3rgaderingen, bezocht door hen die het «Eendracht maakt macht" verstaaD, moe- teD gezellig en huiseiyk zyn, leerzaam en aantrekkeiyk. Ze moeten daar gehou den worden waar alle vereenigingen kunnen tegenwoordig zyn. Met wettige reden voor absentie, moet rekening ge houden worden, en dan zal hst bezoek der ringvergaderingen reden tot tevreden heid geven. Een geanimeerde bespreking loonde De Wilde's werk. Op een daaromtrent ge stelde vraag, antwoordde de inleider, dat het voor onzen ring wenscheiyk zou zyn hem te verplaatsen van Bergen op Zoom naar Tholen en hem voortaan te doen heeten „Tholen en omstreken"dan toch konden de vereenigingen van 't eiland Tholen de vergaderingen altyd bezoeken De Vereenigingen van Bergen op Zoom van Vrederust en desnoods die van A. J. Polder konden best de Eendracht over steken. Oostdyk en Krabbendyke moeten op Zuid-Beveland hun ringleven dan voortzetten. Dit was anders een gevaariyk puntje, kort voor 't sluitingsuur, enfin 't liep goed af. Na nog enkele huishoudeiyke zaken te hebben besproken, omtrent ringbezoek en volgende vergadering, sloot vriend Tissink met dankgebed. Een goed geslaagde, mag deze verga dering werden genoemd. Moge van af heden het bezoek zoo levendig biyven, dan kan er van onzen ring nog kracht uitgaan en zal hy onder Gods zegen meewerken aan den bloei der J. V. in in dit ressort. Scrooskerke (W.). Al was het goed te merken, dat de winter in het land is, er waren toch een groot aantal oudere en jongere vrienden byeen ter jaarver gadering van den Ring Serooskerke van Jongel. Vereen, op Geref. grondslag, die Donderdagavond hier gebouden is. Het glanspunt van den avond is geweest een rede van mr. P. Dieleman over: Oor sprong, wezen en doel van het gezag. Van dit punt der agenda volgt met ver lof van den heer Redacteur, hier een be knopt verslag. Spreker roept de gedach ten terug naar 1898, de kroningsdagen, en geeft aan de hand van een kronings lied een beela van de geestdrift, die het volk bezielde. Maar wy hooren ook, dat de stryd der partyen slechts tydeiyk rustte, en dat een zeer voorname vraag ook voor onzen tyd biyft de gezags- quaestie. 8preker verschrikt de vergade ring, door te zeggen dat zyn onderwerp vry moeilyk is, en zich zoowel beweegt op theologisch, wysgeerig, als op rechts kundig gebied. Maar hy heeft den eisch der duidelykheid en aanschouwelykheid niet vergeten. Spreker toont aan, dat de voornaamste vraag is die naar den oor sprong van het gezag. Als de verslaggever goed geluisterd beeft, is by de beantwoor ding dezer vraag de volgende lyn ge volgd Het gezag is uit God. Gezagheb bers onder de menschen zyn organen, kanalen, -waardoor Gods gezag tot de menschen komt .Tegenover deze beschou wing staat de leer der staats- en volks- souvereiniteit, dat het: »Gy zult», ver vangt door tenhoogste: »Ik wil.» Evbd- min is de grond voor het gezag eene voortreffeiykheid van den een boven den ander. Nu volgt een onderzoek naar wezen en doel van het gezag. Het gezag onder de menschen diende oorspronkeiyk om te leiden, te regelen, byeen te houden. Maar door den val Is een ander gezag gevolgd, om te beschermen tegen onrecht en leed, om de rechtsorde, door God in gesteld, te beschermen. Het karakter van het gezag is dus ten aanzien van God een dienende macht, tegenover de men schen bevelend. Naast elkander stelt ppreker het overheidsgezeg, dat regelt, recht spreekt en regeert, en het ouderiyk gezag, waarvoor by het opneemt tegen wie zeggen de ouders hebben alleen plichten, ofde ouders moeten bet kind met zyn toestand In de wereld verzoenen. Vervolgens wordt gesproken over de 80uvereiniteit in eigen kring. Daarna over de gezagsvormen monarchie, aris tocratie en democratie, en van elk worden voor- en nadeelen aangewezen. Dan volgt nog de vraagWat hebben onze Jongel. Vereen, met dit alles te maken En het antwoord is hierin samen te vatten Zy moeten gehoorzaamheid en eerbied voor het gezag aankweeken. Natuuriyk, dat dit verslagje slechts een flauw beeld geeft van den ryken inhoud dezer rede. 't Is dan ook voor wie niet komen kon, een zeer, zeer ge ringe schadeloosstelling. RBCLAM.E3. De nierpyaen komen mesr voor by bejaarde lieden dan by de jongen. Dat is erkend en dat is zeer begiypeiyk. Het is de slyting van dat orgaan, die oorzaak is van de pynen die hy ons doet verduren en hoe ouder het is, des te meer is het ver sleten. Denk aan den zwaren arbeid dien de nieren zonder opbouden, dag en nacht, verrichten. Denk dat het de nieren zyn, die belast zyn het bloed te zuiveren en alle vergifteD, door de voeding achterge laten, af te voeren. Der.k ook dat, wan neer dit orgaan, belast met vergiften af te voeren, niet meer werkt of onvelkomen werkt, een gedeelte dier niet afgevoerde vergiften in het organisme blyft en het lichaam vergiftigt. Men moet dus op zyne nieren letten en zoodra men lendepyn of pynen in den rug voelt,wanneer men,moeite ondervindt om zich op te richten, wanneer de urine troebel is, moet men tot zichzjlf zeggen dat de nieren aangetast zyn en dat men ze moot verzorgen. Om ze te verzorgen, om haar de kracht weer te geven behoor- lyk haar filtreerwerk te doen, zal het ge bruik der Pinkpillen u de beste diensten bewyzen. Ziehier een bewys daarvan De heer J. G. Plas, oud 62 jaren, wo nende te Zwolle, Achterom 43, heeft ons de volgende verklaring gezonden „Ik. verklaar dat ik veel aan pynen in den rug, aan leDdepynen en hoofdpynen heb geleden. Na zonder succes vele mid delen te hebben beproefd, heb ik de Pink pillen gebruikt, en ik kan getuigen dat dit uitmuntende middel zoo goed myne kwalen heeft verminderd, dat ik reeds een volledige genezing voorzie." Verkrygbaar k f 1.75 per doos, en f 9 ie zes doozen, by het Generaal Depöt der Pinkpillen, Van Eeghenlaan 22, Amster dam voor Middelburg en omstreken by Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157voor Goes by Gebrs. Mulderen verder by verschil lende apothekers en goede drogisten. Ned. Herv. Kerk. Bsroepen te Aduard (toez.), E. Was te Waterlandkerkjete Surhuisterveen, K. Hendriks te Akersloot. Oolljnsplaat. By de verkiezing van een lid voor het college van notabelen werd gekozen in de plaats van den heer F. H. Boone, die bedankte, de heer W. Fot- appel. Geref. Kerken. Aangenomen naar Dieren door H. C. v. d. Brink te Rotterdam. Bedankt voor Barneveld door J. C. Brus- saard te Tienhoven. D8 J. W. A. Notten, van Velp (B.), na ds Neyens, van Amsterdam, de oudste predikant der Geref. Kerken in Nederland, heeft, volgens De Standaard, het plan in den loop van dit jaar zyn emeritaat aan te vragen. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Groningen, C. Siadermann te Leiden. Schoolnieaws. By Kon. besluit is benoemd tot ge woon hoogleeraar in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Ryksuniversiteit te Utrecht, om onderwys te geven in ie mathematische natuurkunde en de theo retische mechanica, dr P. Debye, buiten gewoon hoogleeraar aan de Universiteit te Zürich. M<ÜHTS2AK6N. Kantongerecht te Goes. By vonniB van het kantongerecht Goes zyn veroordeeld wegens: overtreding leerplichtwetH. K., Goes; H. R, Hoe dekenskerke J. P., OudelandeP. de J., 's-HeerenhoekA. K., 's-Heer Arendsker ke W. S., G. TG. J. S„ P. D., D. 8., allen Krabbendyke, ieder f 0.50 b. s. 1 d. k.J. v. Krabbendjjke; J. M., Ierseke; H. de K., Ovezand; W. W., 's-Heer Arendskerke R. R., Wolphaartsdyk; P. R., Goes, ieder f 1 b. s. 1 d. h.J. G., Goes, f 2 b. s. 2 d. h. T. d. N., Goes f 1.60 b. s. 2 d. h.A. J. T., Driewegen G. de K., GoesJ. v. B., We meldinge; D. S., Kapelle, ieder f2 b. s. 2 d. h.C. P., Ierseke, f 3 b. 2 d. h. zonder akte pogen wild te bemachtigen 0. v. B., KwadeDdamme, 13 b. s. 3d.h.; jagen zonder acte en vergunningA. B., 's-Heer AbtskerkeH. O., M. de V., Bors- selen, ieder 2 m. f3 b. s. 2 m. 8 d. h. J. S., Kapelle; L G., Ovezand,ieder2 m. f5 b. s. 2 m. 3 d. h.zonder acte met geladen geweer in 't veld bevinden D. H., 's-Heer Arendskerke, f3 b. s. 8 d. h. buiten openbare wegen en voetpaden in 't veld bevinden met af draaierP. H., Kapelle, f 3 b. s. 3 d. h.met kunstlicht wild op sporen: D. L., Hoedekenskerke, f 15 b. s.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1912 | | pagina 2