Tele gr a m men tfïT as apatovxjsrösa. Kerknieuws. Schoolnieuws. üeiueasgde iSeriditen. Id een kolenmyn te Danville in Illinois is een lift met mynwerkers van een hoogte van 200 M. naar beneden gestort. Vier man bleven op de plaats dood, al de anderen werden zwaar ge kwetst. Sflooji verkoopingen enz Middelburg. Vrijdagavond vierde onze aid. van de Chr. Werkl. Ver. Patrimonium haar 80-jarig bestaan. Dichte drommen leden me: hunne vrouwen, vrienden en afgevaardigden hadden onze feestzaal, die ryk versierd was, geheel gevuld, om met elkander aan de feestvreugde deel te nemen. De voorzitter, de schare het- welkom toeroepende, sprak een kort ope ningswoord, daarna kregen de secr. en de afgev. gelegenheid hunne verslagen en felicitaties uit te spreken. Na deze officieels zaken te hebben afgehandeld begon eigenlek eerst het echte feestvie ren, en toen eenige dames ons van allerlei aangename dingen voorzagen was het een echt gezellig door elkander pra ten. Toen echter de Chr. zangvereeniging „Soli deo Gloria", die w(j ook als gast in ons midden hadden,haai-stem liet hooren, heerschte er ademlooze stilte. Hoe heerlijk klonken die zuivere stemmen, wat een harmonie, wij genoten van die oogenbl k- ken, en wy kunnen niet nalaten haar directeur te huldigen voor hetgeen door zyn vereeniging werd ten gehoore ge bracht. Nu wisseldeD verschillende nuttige en aangename samenspraken, voordrachten en zang elkander af, zoodat de avond aangenaam werd doorgebracht. Kr heerschte den ganschen avond een echt feestelijke stemming, zoodat die wat min der sterke longen had en wat minder boeide niet altijd achter in de zaal ge hoord werd. In zijn gehael mogen wy echter met dankbaarheid op dezen avond nederzien, en de voorz. was dan ook de tolk van allen, toen hy allen die mede gewerkt hadden tot het welslagen van dezen feestavond barteiyk dank betuigde. Dat dan deze feestavond in biyde herin nering biy ve en wy weder met nieuwen moed onze plichten mogen vervullen, is ons aller wensch. N.B. Door de milde gift ons door een buitengewoon lid onzer afd. geschonken konden wy ook aan onze kinderen éen aangenamen middag verschaffen. Enkele meisjes hadden de taak op zich genomen de jeugd van het noodige te voorzien. Wat hebben de honderd kinderen ge smuld en geluisterd, en toen ze huis waarts keerden voelde het joDge volkje zich recht gelukkig, zoodat wy ook hier, door de mildheid van meer bedeelden, konden weldoen. Middelburg. Een veel belovende zoon, een 15-jarige jongen alhier, heeft Vrydag zyne moeder mishandeld en bovendien een ruit ten huize van zyne ouders stuk geslagen. De politie nam den woesteling mede naar het bureau. Goes. Donderdag werd op het dak van school B door een loodgieter ont dekt, dat door onbekende personen een bezoek was gebracht en een groote hoe veelheid lood was gestolen. Aan de yverige nasporingen van den hoofdagent van politie is het gelukt, de daders J. M. van B. en H. B. van S. op te sporen en voor den commissaris te leiden. Van een en ander is proces-verbaal opgemaakt. a. C. Goes. Het Rijksttlegraafkentoor alhier vertood gedurende de maand Jan. 1912 1077 Telegrammen, ontving er 1199, opge nomen en verder geseind werden 1536. totaal 8811. Gesprekken. Uitgaande 1148, inkomende 1492,overgenomen 2772; locaalll39; totaal 6551. Voorts werden door de Hulpkantoren op Zuid- en Noord Beveland behandeld Telegrammen. Ver- Ont- Kantoren. ronden, vangen. Totaal. Baarland 17 25 42 Borsselen 41 68 99 Colijnsplaat74 64 138 Driewegen 26 32 57 Ellewoutsdjjk 16 13 19 's-Gravenpolder .80 71 151 's-Heer Arendskerke. 50 54 104 's-Heerenhoek40 46 86 s-H.Hendrikekinderen 6 7 13 Heinkenszand 25 46 71 Hoedekenskerke 21 33 54 Kamperland .20 37 57 Kapelle99 117 216 Kats41 38 70 Kloetinge 31 39 70 Kruiningen .115 124 239 Kwadandamme. 14 20 Nieuwdorp 32 45 77 Nisae27 38 65 Oudelande 23 19 42 Ovezand28 36 64 Rilland62 77 139 Schore29 32 61 Waarde31 70 101 Wissenkerke 84 40 74 Wolphaartadijk 117 110 227 Gesprekken. Kantorer. Verr. Ontv. Locaal. Totaal. Colijnsplaat 52 41 3 96 Ellewout8dijk 21 4 25 's-Graven polder 67 86 153 Kapelle 118 83 7 208 Kruiningen89 40 129 Ovezand. 14 7 21 Rilland 96 70 1 16i Wissenkerke 40 27 67 Vllssingen. De Angelina zit vast op den „Elleboog". Assistentie is vertrokken. Sluis. Eén stem. Gekozen by herstem ming tot lid v. d. gemeenteraad P. J.de Bruyne (1.) met 174 tegen 173 op A. Buyck (k.). By de stemming bleef dhr. Bujjrk een stem beneden de meerderheid, zoodat hy zich aan een herstemming moest onderwerpen. Noordgouwe. Burgemeester Van Cit- ters deelde aan den raad mee, dat hy in den loop van dit jaar, wegens vertrek naar Arnhem, eervol ontslag als burge meester zal aanvragen. Wy behoeven niet te zeggen, dat deze mededeeling met leedwezen door de raadsleden werd vernomen. Z. C. Biggekerke. Dinsdagavond hield de Geitenfokvereeniging alhier haar tweede jaarvergadering, die tameiyk goed be zocht was. De secretaris deed in zyn jaar verslag uitkomen, dat de vereeniging hoewel niet aanvankeiyk in ledental toe genomen, toch iets is vooruitgegaan, wat betreft bet geitenras, daar toch al enkele leden in 't bezit van mooie kruisingpro- dructen gekomen zyn. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de üoancieöle toestand der vereeniging beter is dan het vorige jaar. Moest er toen ge worsteld worden met een tekort, nu mag het nieuwe jaar aangevangen worden met een batig saldo. Daarom werd be sloten de contributie die tot nu toe 40 cent per geit en per jaar bedroeg te ver minderen met 15 cent, dus op 25 cent te stellen. Tot bokhouder werd in de plaats van P. Janse, die bedankte benoemd M. Marys meteen salaris van f32.50 'sjaars. By de rondvraag kwam ter tafel de vraag of het mogeiyk zou zyD in bet bezit te komen van een of meer zuiver ras jonge saanengeitjes. Het bestuur nam op zich hiervoor pogingen in het werk te stellen, en zoo mogeiyk aan te koopen. Ovezand. De raad vergaderde 2 Fe bruari. Present alle leden. De begroo- tingen der gemeente voor 19il en 1912 werden gewyzigd. Eene woning in deD Blazenkop werd onbewooobaar verklaard. In verband met de aanbesteding van den bouw eener onderwyzerswoning werd besloten eene geldleening aan te gaan van f 3000, hoogstens 4 pCt. Waarde. In de Vrydagnamiddag ge houden vergadering van den gemeente raad werd aangeboden het beredeneerd verslag van hetgeen in 1911 met betrek king tot verbetering der volkshuisves ting is verricht. De gemeentebegrooting dienst 1911 en 1912 werd gewyzigd in verband met de storting op de aandee- len in de waterleidingmaatschappy „Zuid-Beveland". Het kohier van de be lasting op de honden werd vastgesteld op een bedrag van f80. Voorts werd besloten tot vernieuwing van een ge deelte der havenwerken en werd bepaald, dat de buizen van de waterleiding in plaats van langs den molen, gelegd zul len werden over den Gaweegschen dyk, langs de hofstede van A. Mol en verder over den Plattendyk. Koudekerke. Vrydagavond trad voor de Antirevolutionaire Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" alhier op, ons hooggeacht Kamerlid de heer J. H. Blum, om te spreken over het onder werp „Vaderlandsliefde en Lands verdediging". Na een kort openingswoord van den voorzitter, den heer G. ten Brink, die ook een welkomstwoord sprak tot de ongeveer 50 opgekomenen, w.o. ook enkele dames, werd het woord aan den spreker gegeven. „Wie zal my water te drinken geven uit Bethlehems bornput?" zoo vroeg David, welke stryd voerde met verschillende vyandeiyke machten. Hoe wel hem de Koningskroon wachtte ver langde hy naar Bethlehems bornput, in tegenstelling met het materialisme dat zegt, waar ik het goed heb is myn vader land. De uitvoering van het art. uit het Program van beginselen, dat spreekt over doode en levende strydmiddelen te land en te water, is niet gemakkelyk. Daarvoor zyn noodig menschen en geld. Belasting betalen en zich zeiven geven doet men niet gaarne. Spreker schetste de dapperheid der Nederlandscne mili tairen van den vroegeren tyd, behan delde voorts de onmogelykheid voor den minister een wet tot stand te brengen die aan alle groepen voldoet. Van vaderlandsliefde kwam spreker op landsverdediging, voornameiyk ging hy na de wijze waarop de Militiewet tot stand gekomen was. Het optreden van verschillende ministers waren oorzaak van vertraging. Staal, Van Rappard, Sa- bron, Cool traden achtereenvolgens op. Na het optreden van Cool kregen we een uitnemend minister van oorlog, n.l. Coiyn. Spieker noemde enkele voorbeel den op, waaruit dadelyk bleek de be kwaamheid van dezen minister. Voorts deelde hy uitvoerig mede, dat by de be handeling van de Militiewet veel van den nationaien tyd werd vermorst door ellen lange redevoeringen, Diet het minst van het Kamerlid Ter Laan. Met een minis ter als Coiyn hoopt spr. dat ook de geest in het leger wel zal verbeteren. Aan de mogeiykheid, om by goede ge oefendheid van het leger het vaderland te kunDen verdedigen, mag nietgetwy- feld. Bovenal beziele ons het geloofsver trouwen dat de Heere machtig is ons te verlossen. Spr. eindigde met de heer- lyke woorden van het oude Wilhelmus. Van de gelegenheid om vragen te doen werd geen gebruik gemaakt. Nadat door den voorzitter de dank der vergadeiing was toegebracht aan den spreker, sloot hy de vergadering en ging de heer Blum voor iD dankgebed- Gedenk aan de Vogels. Men strooip bet voedsel op een droog geveegd plekje, daar de vogels het anders niet opmerken. Volledige inlichtingen tot het doelmatig voeren van nuttige zangvogels geeft de afd. Zeeland der Ned. Ver. tot Besch. van Dieren, Loskade 249, Middelburg. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Tnolen (2e predikaDtspl.) door J. J. v. iDgen te Woubrugge. He examens voor de onderwyzersacte zullen aanvangen schrifteiyk 4 April en mondeling 12 April. Aanmelding vóór 1 Maait by den schoolopziener van bei district hunner woonplaats. Souburg. Benoemd met ingang van 1 Mei a.s. tot onderwyzeres aan de Prinses Juliana school te Breda mej. H. L. J. Ryken, thans in geiyke betrekking aan •en Chr school alhier. De Vereeniging voor Chr. Nationaal 8choolonderwys,de Vereeniging voor Chr. Volksonderwys, het Verband tusscben de Gereformeerde Scholen In Nederland, de Vereeniging van Cbr. Onderwyzers en Onderwyzeressen in Nederland en de Overzeescbe Bezittingen.eD meer dan drie honderd besturen van Car. scholen, geven in een adres aan de Tweede Kamer te kennen, dat zy met groote belangstelling kennis genomen hebben van het 11 Jan. 1911 ingediende voorstel tot wyziging der Wet tot regeling van het Lager Onderwys, waarby een matige verhoogiog van de by- drage ter tegemoetkoming in de kosten om te voorzien in de beboefte aan school lokalen in uitzicht wordt gesteld. Opge merkt wordt voorts„dat zy van oordeel zyn, dat het wetsontwerp, hoewel eenige verhooging van de vergoeding voor loka liteit biedende, waarvoor zy dankbaar en erkenteiyk zyn, nog geenszins een rede- ïyke tegemoetkoming schenkt in de uit gaven aan het opnemeD van bouwkapitaal verbonden dat, wil meer afdoende hulp geboden worden, ook voor nieuw te bou wen scholen, waaraan mede vooral in de groote steden behoefte is, speciaal voor de kinderen uit den werkenden stand, de in artikel 1 genoemde bedragen dienen te worden verhoogdredenen, waarom zy zich tot de Kamer wenden met het eer biedig verzoek te willen bevorderen, dat de subsidie-bedragen zoodanig worden verhoogd, dat de gegrondheid der klach ten, als die, waarvan in de Memorie van Toelichting bjj dit wetsontwerp sprake is, althans voor het grootste deel weggeno men wordt». Woensdagmiddag arriveerde te Hoofddorp het parket uit Haarlem. Het ïyk van het vermoorde meisje werd in een verzegelde kist ter schouwing naar Haarlem overgebracht. De toestand van den dader is nog zeer bedenkeiyk. Nader meldt men nog, dat de doctoren er in geslaagd zyn by den moordenaar Wiering, die in het Academisch zieken huis te Leiden wordt veroleegd, den kogel te verwyderen. ZQn to J3 tand blyft zorgwekkend. De vrouw van een schipper te Groningen heeft dezer dagen het schip verlaten, een knaapje van l1/* jaar achter latend. Het kind scb(jnt toen in aan raking te zyn gekomen met een test vuur, waarby de kleertjes in brand zyn geraakt. Uit instinct, naar 'tschynt, is het kind in bed gekropen, waardoor de vlammen zyn gedoofd. Maar het knaapje had intusschen zulke ernstige brand wonden bekomen, dat het in bet zieken huis moest worden opgenomen, waar het overleden is. Van wege de justitie wordt onderzocht of hier misdryf is ge pleegd. In de gevangenis te 's-Hertogen- bosch heeft zich het zeldzaam verschyn- sel voorgedaan, dat twee gevangenen plotseling krankzinnig zyn geworden. De eene, Kruyzen uit Helvoirt, tegen wien vier jaren was geéischt wegens poging tot doodslag op een ryksveld- wachter gepleegd, terwjjl eerstgenoemde aan het stroopen was, en daarvoor nu in booger beroep zynde, is plotseling krank zinnig geworden. De andere is Brizé, uit Amsterdam, die op zyn meisje een revolverschot loste, omdat zy niets meer van hem wilde weten. Zyn verdediger verzocht een onderzoek in te stellen naar beklaagdes geestvermogens, wyi de doc toren toen geen besliste vei klaring om trent diens ontoerekenbaarheid konden afleggen. Brizé wil spreken noch eten en is zeer neerslachtig. De krankzinnig heid is volgens deskundigen echter na 12 Juli, dus na den misdaad, ontstaan. Beiden zyn naar Medemblik vervoerd en de behandeling dezer zaken is geschorst. Dezer dagen had in ue gemeente Emmen (Dr.) de jaarvergadering plaats van een begrafenisvereemging. Al de bestuursleden op éóa na werden herko zen. Pie éóne.... was de persoon van het eenigste antirev. Raadslid in deze gemeente, algemeen bekend als een r obol menseb, wars van all s wat zelfs maar zou zweemen Daar „drijvery" of z'dotis- me. Toch werd in zyn plaats een wasch- echt vryzinnig persoon gekozen, by wien de alom gerenommeerde en luide aan bevolen verdraagzaamheid zich uitte in deze woorden„Nu het da plaats geldt van den persoon van die politieke rich ting, neem ik het gaarne aan." Rotterd. Mr. baron De Bieberstein Rogalla Zawadsky heeft wegens hoogen leeftyd en om gezondheidsredenen ontslag ge nomen tegeiyk als lid van Gedeputeerde 8tattn en ais lid derProvlncialeSiaten raD Limburg. By na 45 jaren heeft de thans meer dan 86-jarige grysaard als lid van Gedeputeerde Staten en byna 50 jaren als lid van Provinciale Staten zitting gehad. Men beweert, dat Maria Lichtmis of Vrouwedag door de Christenen wei d ge vierd als vergoeding van het moeten missen van het Reinigingsfeest, dat door onze oude heidensche voorouders in Fe bruari werd gevierd. Maart toch was by de Romeinen de eerste maand, en ten be- wyze van zoenoff-is voor begane schuld, werden in het laatste deel des jaars in Mensis Februarius,of in Reinigingsmaand verschillende aangelegenheden door het volk in het reine gebracht. Ter compen satie zou door de geestelykheid in latere dagen, ter gedachtenis aan de reiniging van Maria, het Lichtmisfeest feest vooral gevierd door het aanbrengen van groote hoeveelheden kaarsen voor de H. Mis gewyd - op 2 Febr., dus 40 dagen Da Kerstmis, zyn ingesteld. Ook is bewaard gebleven de overlevering, dat in 1096 Godfried van Bouillon met een groot leger ter Kruistocht uittrok en na de inneming van de heilige stad Jeruzalem weer terug trok onder de krygers, die aan den tocht deelnamen, bevoüden zich vele bewc ners van het tegenwoordige Brussel, die echter door de Ongeloovigen in het Heilige Land nog 4 jaren gevangen werden gehouden Eindeiyk trok een bode door de straten van Brussel met het heugelyke nieuws, dat de gevangen verlost en in aantocht waren. De vrouwen, die zoo lang op haar echtgenooten hadden moeten wachten, snelden hen tegemoet en een „biydein- comste" werd gehouden. Dit alles ge schiedde begin van Februari. Jaar op jaar werd later deze „Vrouwedag" her dacht en gevierd. Maar of dit met Licht misfeest verband houdt is niet als vaststaand te beschouwen. Hand. Marinus de Vos, die eenige dagen geleden uit het Huis van Bewaring te Parys is ontvlucht, is dezer dagen te Havre gesignaleerd. Hy moet by een al daar wonenden broeder geld hebben ge vraagd, en daarna, althans volgens het verhaal van den broeder, weder vertrok ken zyn. Maurits de Vos, da andere broeder, die Marius by zyn ontvluchting heeft geholpen en tegen wien een ver volging zou worden ingesteld is niet strafbaar. Marius bevond zich in het Huis van Bewaring te Parys in afwach ting, dat omtrent het verzoek van Ne derland tot zyn uitlevering een beslis sing zou zyn genomen en nn is volgens een arrest van het Hof van Cassatie het verleenen van hulp aan dergeiyke ge vangenen geen stratbaar feit. Het is bekend, dat by het aan zetten van de schroef van een vlieg machine de grootste voorzichtigheid moet worden in acht genomen, ten einde te voorkomen, dat men door de schroef bladen geraakt wordt. De mecanicien M. Chapoule was in den hangar van den aviateur Moineaux bezig een nieuwe schroef te probeeren. De man droeg om den hals een langen wollen doekdeze kwam op de een of andere wyze in aan raking met de as, raakte vast eD rolde zich hoe laDger hoe meer daaromheen, met het noodlottig gevolg, dat de meca nicien van een der schroefbladen een ge weldigen slag op hei hoofd ontving, waardoor dit verbryzeld werd. Chapoule stierf onmiddeliyk. Te Parys is wederom een brutale straatroof gepleegd. De boekhouder van een celluloidfabriek had n.l. in een bank aan den boulevard 8ebastopol een som van 150 000 fraus in banknoten ontvan gen en wilde zich daaimede naar zyn kantoor begeven, toen plotseling een man op hem toetrad en bem, na hem eeD handvol peper in het gezicht te hebben geworpen, een stoot in den buik gaf, waardoor by balt bewusteloos nederviei. Eer de boekhouder weder van zyn be wusteloosheid bekomen was, had de dief hem de portefeuille ontfutseld en was daarmede aan den haal gegaan. De zaak ging zoo snel in haar werk, dat de wei nige voorbygangers niet eens hadden gemerkt, dat er iets byzonders was ge beurd. De staking te Lissabon is nu de leiders gevangen zyn genomen, volko men geëindigdin de fabrieken en ha vens is het werk hei vat. Lissabon her kreeg, buiten het militair vertooD, haar gewone aanzien. Banken en winkels zyn weer geopendde trams ryden geregeld. Op het oogenblik is er in geheel Portu gal geen stakiDg meer. De regeering is den toestand volkomen meester. In den vroegen ochtend van 31 Januari ontdekte men in het station te Orleaos, dat er inbrekers aan het werk waren en bezette men de uitgangen. Toen d« dieven zich ontdekt zagen, trachtten zjj met geweld buiten het gebouw te komen, kwetsten daarby twee spoorwegbeambten door revolverschoten en wisten toen te ontkomen. Van een reizigster vernam de politie nu, dat zy even vooi ADgerville twee mannen uit den trein had zien springen Twee agen ten, die van Angerville uitgezonden waren, haalden nu de twee vluchtende personen in. Toen deze uniformen zageD, begonnen zy op de agenten te schieten en dooddej een der agenten. Het gelukte den anderen echter, met behulp van toegesnelde soldaten, eindeiyk de belde kerels een moeras in te jagen. Toen riep de eene uit„ochiet maar, levend kryg jullie me toch niet in handen. Leve de anarchie*. En toen schoot hy zich dood met zyn revolver. De andere viel in handen der politie, en op de vraag of hy misschien ook betrokken was geweest in den onlangs gepleegden aanslag op een kassierslooper in de rue Ardenen te Parys, weigerde by te ant woorden, daarby verklarende, dat hy verder slechts in byzyn van zyn ad vocaat zou spreken. De identiteit van den anarchistischen zelf moordenaar kon nog niet vastgesteld worden, uit de eigenaardige tatoueering op zyn linker arm meent de politie te mogen afl-iden, dat hy behoorde tot de bende „der vyf punten", een der gevaarlykste misda- digersbenden, die Parys en omstreken onveilig maken. „De zwaluw ons de lente meldt", Zoo werd ons reeds als kind verteld; Doch thans, in de eerste maand van Zig ik er twaalf by elkaar. ['tjaar, „Zjj hebben zich dus nu vergist." Zou ieder zeggen, die Diet wist Wat ik er by vertellen moet: Ik zag ze op een dameshoed. Handelsblad Heerlen. In de Staatsmyn Emma is meD hedennacht half drie, terwyi de ar beiders in een steeDgang bezig waren, by het boren op een niet-ontplofte dy- r-amietpatroon gestooten, die afging. Eén arbeider werd gedood, één levens- ge vaariyk gekwetst en twee andereD werden minder ernstig gewond. De Bilt. Volgens het Kon. Ned. Met.-Instituut is het hedennacht zoo koud geweest als neg nooit is waarge nomen. De temperatuur daalde tot 20 graden onder Celsius. Op 2» Januari 1860 was de temperatuur byna even laag. Voor Februari was de laagste waar genomen temperatuur altyd nog 17.7 onder Celsius. Aimteidam. Benoemd tot Directeur- Generaal der Am8terdam8che Jongeman- nenvereeniging ds. C. L. Laan, thans directeur der stedelyke evangelisatie te Brussel. Ds. Laan heeft deze benoeming aangenomen. BURGERLIJKE STAND. Van 26—29 Jan. 1912. ZIERIKZEE. Bevallen: 29, J. van As geb. Kosten d. Overleden: 25, Chr. A. van Ros- sum 81 j. wed. van J.C. Waa>;28 M. J. P-ute d. 1 j.; 29, M. van der Ploeg 66 j. en 9 in. wed. vaD L. van der Ploeg. Over de maand Januari 1912. WAARDE. Geboren: 4, Arend Leendert Johannis z. v. Leendert Herre- bout en Anna Katharina Kamerling14, Neeltje Geertruida d. v. Hendrik en Su- zanna van Luyk KORTGENE. Geboren: 7, Hendrik z. v. Iz. Boot en L. de Vos19, Johannes Adriaan z. v. J. P. van Oeveren en D. de Jager. Overleden: 3, Maria Tazelaar 87 j. wed. van K. VersprilleDirk Meulenberg 75 j geb. mef Adr. Boot; 12, Johannis Jacob Welleman 78 j. geh. met Janna de Looff; 26, Johannis Vette 7lj.geh. met Sara Wondergem 27, Cornelis JohanDis Lief broer 74 j. geh. met Maria Keukelaar. BORSSELEN. Geboren: 6, Catha- riDa Adriana d. v. Cornelis Leys en Geer truida Hoek 20, Barbera d. v. Willem vin Westeinde en Maria Adiiana van Westeinde. Overleden: 1, Adriaan Joosse 64 j. echtg. van Cornelis Witte; 10, Catha- lina 8 j. d. v. Jacobus den Hameren Ja- coba Johanna Rottier11, Anthonina 4 m. d. v. Cornelis Meulpolder en Abramina Polderdyk; 20, Leuntje d. v. Jacobus Prieter en Catharina Kieboom 25, Mari nus Walhout 37 j. echtgen. van Neeltje van Schaik. Ovezand. Voor den bouw eener on derwyzerswoning met schuurtje is inge schreven door: A. Oele, Ellewoutsdyk, f3140, D. van der Poel, Ovezand, f3373,55, J. Rynberg, Ellewoutsdyk, f3204, P. vaD Loo, nriewegeD, f3280, J. Priem, Ovezand, f 3f|60, H. H- lmstryd, Hoelekenskerke, f 8 10, C. Cbatnuleau, Kwadendamme, f2982, W. Westveer, 's Gravenpolder, f 300, L. Peeters, Kwa dendamme, f2993. Gegund aan Chamu- leau. Koudekerke. Uitslag van de door de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1912 | | pagina 2