vix w>m 'pROTTzarcn. Kerknieuws. Schoolnieuws. Kerittliten. en D. Wynkoop (S. D. P.) 103 stemtnen, zoodat herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Rutgers en De Jong. Ter vergelijking laten w|j hier de cyfers van de verkiezing in 1909 volgen. Toen waren candidaten de heeren 8. baron van Heemstra (A. R.), N. H. v. Roggen (U. L.) en dr. Th. van der Waerden (K. D. A. P.), die respectievelijk 4918, 1856 en 824 stemmen op zich vereenigden. Staatsraad Jhr. J. C. C. den Beer Poortugael. Staatsraad jhr. J. C. C. den Beer Poor tugael viert heden z|jn tachtigsten ver jaardag. De zaak Van Eyk. Naar w|j vernemen is thans door de justitie een bevel ter inhechtenisneming uitgevaardigd tegen de gebroeders Dirk en Christiaan J. van Eyk, zooals bekend reeds eenige maanden voortvluchtig. Voor eenige maanden bevonden z|j zich te Boston, in de Vereenigde Staten. Voorts vernemen we, dat het verleenen van rechtsingang met last tot inhechte nisneming in verband staat met ge pleegde malversaties inzake de Cokes Ovenmaatschappij en de Steenkolenhan delsmaatschappij, voorheen J. Veldhuy- zen. Het signalement van beide ver dachten is aan de justitie van alle sta ten gezonden, waarmee uitleveringsver dragen bestaan. Telegraaf. Middelburg. Door de politie is aange houden en naar het huis van bewaring overgebracht C. v. E., die nog f 15 of 3 dagen wegens dronkenschap te goed had. Middelburg. Door de politie is nog een man aangehouden, zekere Th. R. die nog 3 dagen moet uitzitten. Middelburg. Men schrijft ons „Het bestuur van de vereeniging „Open bare Leeszaal en Bibliotheek'* alhier is thans zoover gevorderd met het bijeen zamelen van de benoodigde middelen voor de oprichting eener leeszaal, dat het tot de inrichting van de lokaliteit van „Ons Huis", die voor dat doel zeer geschikt is en dio men hoopt daartoe te kunnen huren, kan overgaan. Het bestuur ver trouwt, dat de ontbrekende 1170 alsnog van belangstellende z|jde zullen komen, en is gaarne bereid aan hen, die nog geene circulaires voor de rentelooze leening ont vingen, dezelve te verschaffen". Middelburg. B|j den Raad van Beroep (Ongevallenverzekering) alhier z|jn be noemd tot lid-werkgever de heer R. J. de Muynck, smid, en tot diens plaatsvervan ger de heer A. F. Noest, schilder, beiden alhier. Middelburg. Met.de St. Grt. no. 26 z|jr. verzonden de statuten van de afd. Middel burg van den Nat. Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mercurius", alhier. Goes. Woensdagavond had voor een volle zaal in de Sociöteit V. O. V. een uit voering plaats van de Goesche afdeeling der „Maatschappij tot bevordering dei- Toonkunst". Het Goesche Symphonie- orkest, directeur de heer F. H. Mannhardt, begeleidde deze uitvoering voor de eerste maal. De heer Risch bracht daarvoor na de pauze in eenige welgekozen bewoor dingen z|jn dank en sprak den wensch uit, dat het Symphonie-orkestnog menigmaal op die w|jze z|jne diensten mocht pres- teeren. Het koor met de Goesche solisten, sopraan, bas en tenor, kweet zich zeer goed van z|jn taak. De mezzosoprano was wat zenuwachtig, terwijl de alt uit Mid delburg by den lOOen Psalm van Haendel in de war raakte, zoodat het terzet moest worden overgezoDgen. De begeleiding van het Symphonie-orkest verdient allen lof. Vlisslngen. Het gouvernementsstoom schip „Albatros", gebouwd op de werf der Kon. Maatsch. »De Scheide" alhier, vertrekt in het begin der volgende week naar Indië. Vlissingon. In Januari werden door de mailboot de „Zeeland" vervoerd 9650 passagiers tegen 9990 in Januari van het vorige jaar. Serooskerke (W.). Woensdagavond hield de geitenvereeniging „Ons Belang" alhier eene algemeene vergadering, welke door 42 leden werd bijgewoond. Na ope ning der vergadering en voorlezing der notulen bracht de secretaris z|jn jaar verslag uit, waaruit ble6k dat het aantal leden verminderde met 2 en nu 58 be draagt met 140 geilen. H6t aantal dona teurs steeg van 3 op 5. In 1911 werden 5 bestuursvergaderingen gehouden en 3 algemeene vergaderingen. De vereeniging mag zich verheugen in het bezit van 12 Saanengeiten. De secretaris bracht, onder instemming der geheele vergadering, een welverdiende hulde aan den heer J. R. Tak, wiens aanstaand vertrek voor de vereeniging een zeer groot verlies is. Daar op bracht de penningmeester verslag uit van ontvangsten en uitgaven, welke respectievelijk bedroegen f 144,51 en f79,265. De aftredende bestuursleden, de heeren A. Goedbloed en P. Tozias3e, wr r- den met b|jna algemeene stemmen her kozen en namen hunne benoeming aan. De heer Tak nam op zich om alsnog de jonge Saanengeiten voer de vereeniging op te fokken. Verder werd nog eene commissie benoemd om de geitenstallen der leden te bezoeken en zoo noodig ad vies te geven voor het aanbrengen van verbeteringen. Tot leden dier commissie werden benoemd de heeren S. Meyers, P. Lous, L. van den Broeke, P. Jacobse, P. Joziasse en J. Schout. De heer Tak loofde f5 uit als prys voor dien goiten houder die de doelmatigste verbeteringen heeft aangebracht. Oostkapelle. Woensdagavond gaf de Christelyke zangvereeniging „Halleluja" in de Geref. kerk alhier, haar tweede openbare uitvoering. Na gemeen schappe- ïyk gezang van Psalm 103 vers 1 opent de voorzitter, de heer 8. K. Laansma, de samenkomst met gebedhet lezen van een gedeelte uit de H. Schrift en een welkomstwoord tot de vele aanwezi gen. Daarna wordt het ryk voorziene programma keurig afgewerkt. De ver schillende zangnummers werden goed gezongen. Het publiek was dan ook zeer dankbaar voor het gehoorde. Op verzoek moest het applaudisseeren echter achter wege blyven. In de pauze hield de direc teur, de heer J Schout, eene voordracht, getiteld „Zeer uiteenloopend", waarby hy wees op de vele tegenstellingen die er bestaan in het maatschappeiyk en geestelijk leven dezer wereld. Na de offl- cieele afwerking van't programma spra ken nog afgevaardigden van zusterver- eenigingan en ook ds. De Kruy ter namens den kerkeraad. De heer Laansma be dankte de sprekers voor het gesprokene, dankte ook den kerkeraad voor 't afstaan van het kerkgebouw en het publiek voor zyn goedo opkomst en de goede orde die er was. Ds. De Kruyter eindigt met dankzegging. Als slotzang werd gezon gen Psalm 984. In een gezellig samen- zyn der leden van de zangvereeniging werd als bewys van erkeiiteiykheid aan den directeur een geschenk aangeboden, Bo.sselen. Woensdagavond hield ds. Van der Veen uit Goes in de Gerefor meerde kerk .een rede in het belang van het Christeiyk onderwys. Z.Eerw. koos tot uitgangspunt Efeze6vers4: „Engy vaders, verwekt uwe kinderen niet tot toorn, maar voedt ze op in de leering en vermaning des Heeren". In zeer duide- ïyke trekken zette spreker uiteen welk een groote verantwoording er op de ouders ru3t jegens de opvoeding hunner kinderen. Nog werd den ouders op het hart gedrukt toch niet met de handen in den zak te blyven zitten, niet alleen gaven te offeren,maar ook vol te houden in den gebede opdat ook hier, waar reeds grond is aangekocht, een Christelyke school zal verryzen. Rltthem. Dinsdagavond hield de Var- kensvereeniging „Helpt Elkander" alhier hare algemeene vergadering, welke by- gewoond werd door 37 leden. Uit bet verslag van den penningmeester bleek, dat ontvangen was over het afgeloopen jaar f241,59 en uitgegeven f238,17, dus een batig saldo van f3,42. Uitgeslacht werden 7 varkens en afgekeurd voor de consumptie 2. De aftredende bestuurs leden, de heeren P. Schout, J. de Pagter en A. Wattel, werden weder herkozen en stelden zich opnieuw onder dankbe tuiging weder beschikbaar. Meteen woord van dank voor de trouwe opkomst sloot de voorzitter, na do rondvraag, de ver gadering. Koudekerks. Woensdagavond hield de Kolenvereeniging „Ons Belang" haar gewone jaarvergadering. De vereeniging telt 262 leden, waarvan ongeveer 100 ter vergadering waren opgekomen. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat was ontvangen f5276,055 en uitge geven f5258,03. Geleverd werden in 1911 ongeveer 55 JOOO kilo kolen. Aan de beurt van aftreden waren de heeren J. A. Con tant als voorzitter en C. Taal als be stuurslid. Contant wenschte niet meer in aanmerking te komen, en de secretaris P. A. Maas legde eveneens zijn functie als bestuurslid neer. In de plaats daar voor werden gekozen F. de Rijke als voor zitter en als bestuursleden C. Taal en C. Jongepier, welke deze benoeming aan namen. Herkozen werden als bode-con troleur Maas, en als administrateur J. L. Plansoen. Wie in aanmerking wenscht te komen als bewaarder van zakken enz. kan zich vóór 14 Februari a.s. aanmelden by een der bestuursleden. Bruinisse. In een Woensdagavond gehouden spoedeischende raadszitting, werd door den burgemeester voorlezing gedaan van een schryven van deD mi nister van Waterstaat, waarin Z.Exc. meedeelde, dat de regeering tot herstel van de haven een bedrag van f20780 beschikbaar stelt, onder voorwaarde, dat de Staten van Zeeland een gel|1k bedrag voor dit doel beschikbaar stellen. Be sloten werd aan den minster van Water staat een dankbetuiging te zenden en aan de Pro7. Staten van Zeeland nu te verzoeken het thans door hen bepaalde bedrag te willen verhoogen tot f20780. Baarland. Als zeer merkwaardig kan worden gemeld, dat het heden 17 jaar ge leden is dat dhr. A. Steketee, koopman alhier, voor het eerst medevoer met de prov. stoomboot vanaf Bo.sselen naar Terneuzen, welke boot toen aan ge noemde plaats voor het eerst aanlegde. Al die jareD voer genoemde heer ge regeld eiken Woensdag mede, hetzy heen of terug, zonder ook maar één enkele keer door ziekte of anderszins veihinderd te zyn. Met dankbaarheid mag hy hierop terugzien. Wemeldinge. Dinsdagavond waren de leden der vereeniging voor Chr. Volks- oDderwys alhier, gedeelteiyk byeen in de Chr. school tot het houden hunner jaarvergadering. Jammer dat er niet méér, dat z|j er niet allen waren. De voorzitter, ds. Drosi, opende nadat ge zongen was Ps. 146 3 en 4, de verga dering met gebed en riep den aanwezigen het welkom toe. Z.Eerw. sprak daarna een ernstig openingswoord naar aanlei ding van het Schriftgedeelte uit Marcus 14 3 tot 9inzonderheid stilstaande by de woorden van den Heere Jezus„Zy heeft gedaan hetgeen zij kon doen" en paste dit op verschillende wyzen toe op den arbeid in en voor de Chr. school. De secretaris, dhr. F. Dominicus, las daarna notulen en ook een beknopt ver slag over de werkzaamheden enz. door het bestuur verricht in het afgeloopen J§hr en over den toestand der vereeniging Hieruit bleek o.m. dat het jaar 1911 was begonnen met 152 leerlingen, welk aantal geklomen was tot 159. In aansluiting aan dit verslag werden door den voorzitter ook nog eenige me- dedeelingen gedaan, aangaande de be noeming van het nieuwe hoofd der school. Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat er op 31 Dec. j.l. nog een batig saldo overschoot van f 100.97. De commissie tot nazien der rekening bracht by monde van dhr. J. A. Domi nicus verslag uit, dat zy deze rekening nauwkeurig had nagezien en geheel en in orde bevonden, zoodat aan de ver gadering kon worden voorgesteld deze rekening alzoo goed te keuren, hetgeen fa?o°0 geschiedde. De begrooting voor 1912 werd eveneens vastgesteld maar zag er minder rooskleurig uit, sluitende met een vermoedeiyk te kort. De penning meester van het suppletiefonds, dhr. L. van den Berge was ook niet zeer opti mistisch gestemd. De bodem van zyn kas dreigde ook weldra zichtbaar te wor den. De voorzitter drong er dan ook op aan dat ieder zou trachten er voor te zorgen om vriend Van den Berge, steeds zoo qverig in dit werk, niet in verlegen heid te laten. Verder deed de voorzitter nog eenige mededeelingen inzake de col lectebusjes, waaruit bleek dat hiermede f46.685 was verzameld. Door een kleine collectante zelfs het aanzienlyke bedrag van ruim f32.—. Nadat deze werkzaamheden waren af geloopen was er nog gelegenheid voor „Diverse bydragen", zooals punt 9 der agenda ons aanwees. Hiervan werd door den eere-voorz. der vereeniging de heer K. Dominicus ge bruik gemaakt, die na een toepasseiyke inleiding voorlas een vers getiteld „Om met" en door den heer W. van Koeve- nngen, onderwyzer der school, die ons voorlas het gedicht van Beets: „De By bel". Thans tyd van eindigen zynde bracht de voorzitter zyn dank aan allen die hadden medegewerkt toe welslagen dezer vergadering. Inzonderheid aan het dames comité die er weder voor hadden gezorgd dat de aanwezigen in de pauze onthaald konden worden op een kopje chocolade, alles buiten bezwaar der kas. Dhr. L. J. Florusse bracht ten slotte nog, als de tolk der leden, hun dank over aan het bestuur der vereeniging en het personeel der school voor alles wat zy voor de vereeniging en voor de kin deren in het afgeloopen jaar hadden ge daan en ging nadat er nog gezongen was Ps. 103 1 voor in dankgebed. Kamperland. Op uitnoodiging der anti-revolutionaire kiesver. „N. O." al hier, trad Woensdagavond in de Geref. kerk op als spreker de heer J. Buyse, van Goes. De voorzitter der kiesver- eeniging leidde den spreker inde heer Coumou opende de vergadering met ge bed en verzocht de opgekomenen te zingen Ps. 866. De heer Buy.se wenschte te spreken over de verzekeringswetten van minister Talma. Hy gaf eersteen historisch overzicht van een paar wets ontwerpen, betrekkeiyk de zorg voor in validen en ouden van dagen. Liberale ministeries beloofden veel, doch deden niets voor den werkman. Nu 1913 op handen is wordt veel drukte gemaakt door de vrijzinnigen over Staatspensioen, welke leuze door eerlyke vryzinnigen niets anders dan kiezersverlakking wordt genoemd, daar van Staatspensioen we gens de ontzaglyke kosten nooit iets komen kan. Spreker behandelde nu op beknopte, zakeiyke wyze de wetten van minister 'lalma. Hy toonde het nut aan van de Raden van Arbeid, wier be sluiten bindende kracht zouden hebben, j De ziektewet regelt de uitkeering by 1 ziekten. De Raad van Arbeid zorgt voor- en controleert de uitkeering, wat enorme i kostenbesparing geeft. Volgens de ziekte wet zyn er zes loonklassen, waarna de premiebydrage bepaald wordt. De in validiteitswet bedoelt uitkeering op 70- jarigen leeftyd. De pensionneering van den inval, werkman gaat door ook voor zyn weezen. Minister Talma regelt ouderdoms- en inval, wet gelyk. De verzekering is verplichtend. Men moet 24 jaar premie betaald hebben eer men recht heeft op pensioen. Zy die geen 24 jaar kunnen bydragen, worden uit een byzonder fonds geholpaD. De Staat draagt ieder jaar 8l/a millioen by. Deze bydrage zai gevonden worden uit ver- hoogiDg van het tarief voor invoerrechten. Nadat de spreker duideiyk had aange toond, dat Staatspensioen niets anders is dan St&aitsbedeeling en niemand kan sprekeu van recht op uitkeering, zoolang hy niet zelf heeft bygedrageD, eindigde spreker zyn onderhoudende rede. De heer Coumou bracht daarop den heer Buyse dank ook namens de hoorders, die met aandacht en instemming hadden geluisterd. De heer Buyse sloot de ver gadering met dankgebed. Jammer, dat de opkomst niet grooter was, daar er toch een vraagstuk van actueel belang werd behandeld. St. Maartensdijk. Woensdag 1.1. trad in de Harv. kerk alhier, in het belang der stichting „Vrederust* op ds. J. H. Donner. Een groote schare volgde den spreker aandachtig, die met veel gloed en aandrang de noodzakeiykheid en het voo-deel der christelyke verzorging onzer krankzinnigen aantoonde. De collecte bedroeg f35,41. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar De Rypdoor S.Barstra, N. O. I. pred., met verlof te Apeldoorn. Bedankt voor Kimswerd doordrA.W. Groenman te Obdam. Geref. Kerken. Beroepen te St. Pancras, P. Ch. v. d. Vliet, cand. te Amsterdam. Kamperland. Onze geachte leeraar ds P. J. Baaij hoopt 11 Febr. a.s. zyn veertig jarige ambtsbediening te berdenken. Z.Eerw. werd geboren 8 April 1849. Hy werd 11 Febr. 1872 te Leerdam bevestigd, den 25 Nov. 1883 te 's Gravenzande en den 17 Jan. 1897 te Kamperland. Vlissingen. Behalve de reeds gemelde leerlingen zyn alsnog van de voorberei dingsklasse tot die der 3e stuurliedenklas van de De Ruyterschool overgegaanJ. H. v. Ham, K. Heikoop, L. Hoekstra, B. J. Burgers, D. v. Bel, C. J. W. Delzenne en J. Sterk. VI Grt. By Kon. besluit is benoemd tot ge woon hoogleeraar in de faculteit der lette ren en wijsbegeerte aan de Ryksuniversi- teit te Leiden, om onderwys te geven in de Hebreeuwsche taal en letterkunde en de Israëlitische oudheden, dr A. J. Wen- sinck, leeraar aan de gymnasia te Utrecht en te Amersfoort. Middelburg. By beschikking van de Rechtbank alhier, is verwezen naar de terechtzitting met bevel tot gevangen houding van beklaagde, de zaak tegen H. V., 87 jaar, sleepbootkapitein, wonen de te Dordrecht thans gedetineerd te Middelburg beklaagd van diefstal met geweldpleging. IJeongelukken. Op het Zuidlaarder- meer is een 9-;arige jongen by het schaat- senryden verdronken. Onder Uitgeest is een 3-jarig meisje door het ys gezakt en levenloos opgehaald. Te Berkmeer Is een 15-jarige knaap in een wak ge reden en verdronken. Te Rotterdam zyn twee broertjes, een van 11 en een van 9 jaar door het broze ys gezakt en levenloos opgehaald. Ontvlucht. Een milicien van het 2de bataljon te Assen huurde op 27 Novem ber een rywiel onder voorgeven, dat den- zelfden avond terug te bezorgen Hy keerde echter niet terug en werd by het korps afgevoerd als deserteur. Het ver moeden bestond, dat hy naar Duitsch- land was uitgeweken. Toen hy de vorige week zich weer in zyn woonplaats (Nieuw- Amsterdam) vertoonde, werd hy gearres teerd en aan de militaire autoriteiten te Assen overgegeven. In afwachting van zyn terechtstaan voor den krygsraad te Leeuwarden wegens desertie en verduis tering van een rywiel werd hy te Assen in arrest gesteld. Wegens de koude wer den de in arrestkamers te ondergane straffen Zondag weer by het garnizoen geschorst. Onze arrestant werd uit de arrestkamer ontslageD, doch opgesloten in een tydeiyk onbewoonde soldaten- kamer. By het visiteeren van die kamer op Maandagmorgen bleek de vogel voor de tweede maal gevlogen. Met achter lating van zyn kleedlng was h|j door uitsnijding van een ruit ontvlucht. Ver moed wordf, dat hy van buiten hulp heeft gehad. Opgegraven. Op bevel van de justitie is Dinsdag te Sittard opgegraven en gerechteiyk ge schouwd, het ïyk van den voor veertien dagen overleden oud-ryksontvanger Pyls daar men vermoedt dat hy aan strich- ninevergiftiging overleden is. De man stierf op byna 90-jarigen leeftyd en liet een aanzieniyk vermogen na. Met man en muis vergaan. Volgens te Stellendam ontvangen tele grafisch bericht uit Noorwegen is een vischsloep uit Middelharnis, bevaren door schipper Den Braber, met man en muis vergaan. De drievoudige moordaanslag te Groningen. De aader van den moordaanslag by de familie Polak, te Groningen, M. K., is Dinsdagmorgen uit het ziekenhuis ont slagen en per rytuig naar het parket overgebracht. De dienstbode G. Sap maakt het heel goed. Zy iB weer op de been. Een der heeren Polak is weer in zyne zaak. De andere is nog in het Diacones- senhuis en gaat goed vooruit. Moord te Hoofddorp. Te Hoofddorp is Dinsdagavond, ruim 9 uur, een moord gepleegd. De 21-jarige Hendrik Wiering, inwonende by zyn vader, heeft, terwijl de meeste leden van het gezin zich reeds ter ruste hadden begeven, zonder dat er op dat oogenblik ook maar iets tusschen hen was voor gevallen, met een revolver een schot gelost op zyn 24-jarige zuster Gerdina Wiering, huishoudster in dat gezin. Het meisje viel bijna onmiddeliyk dood .neer. Daarna richtte de dader de revolver tegen zichzelven en schoot zich by den rechter slaap in het hoofd, zoodat hy zwaar verwond en hevig bloedend neerviel. De burgemeester was als hulp-oflöciw van justitie spoedig ter plaatse, en de ge meen te-geneesheer, dr. Nanninga legde den dader een voorloopig verband, waar na hy per auto naar het ziekenhuis te Leiden werd overgebracht. Zyn toestand is hoogst bedenkeiyk. Er bestonden dikwyis kleine oneenigheden tusschen den dader en zyn vermoorde zuster. Het gezin staat echter gunstig bekend. Nader meldt men nogHet parket uit Haarlem heeft gisteren te Hoofddorp een onderzoek ingesteld in verband met den daargepleegden moord op mej. G. Wiering. De toestand van H. Wjpring, van Hoofd dorp, die zyn zuster doodschoot en ver volgens zichzelf van het leven trachtte te berooven, is iets vooruitgaande en er bestaat alle kans, om hem in het leven te behouden. De volgende advertentie verscheen in een plaatseiyk blad te Weert: „Dankbetuiging aan de 442 kiezers, die geldig op my gestemd hebben. Om dat ik geen drank heb gegeven en toch zooveel stemmen heb gekregen, geef ik 500 pond brood aan de algemeene armen van Weert, welko bedeeling zal plaats hebben a.s. Dinsdag 30 Januari na de Paters Hoogmis, omstreeks half negen, op het Raadhuis. Uw nederige dienaar Jan Laurens Renier Scholl." Ter inlichting diene, dat Jan Scholl de vorige week in herstemmiug kwam als raadslid en een dozyx stemmen minder bekwam dan zyn tegen-candidaat. Gelezen op de dienstbiljetten van een provincie-trammetje „Op alle punten der lyn, worden rei zigers opgenomen en op verzoek gestopt." Aan een bovenhuis schelt een ambtenaar van de hondenbelasting aan. Terwyi men boven de deur opentrekt, roept hy omhoog „Van de hondenbelasting! Zyn hier ook honden Waarop het antwoord volgt: „Niemand". De toekomst-oorlog. Vóór den grooten veldslag inspecteert de generaal met zyn kyker het terrein. „Op dien heuvel" roept hy dan uit, „daar zie ik dichte gelederen infanterie. Waarom is my daarvan geen melding gemaakt?" 'Het zyn amateurfotografen, Excellen tie", antwoordt zyn adjudant. „En die artillerie-linie, die daar ginds staat opgestela?" „Dat is de kinematografischecolonne, Excellentie". „Aan myn linkerhand zie ik een sterke battery korte kanonnen, blijkbaar van zwaar kaliber; wat zyn dat?" „Excellentie, dat zyn de gramofonen f en fonografen tot opname van het veld- I slagla waai." De generaal streek zyn knevel omhoog t en sprak „Als alles dus gereed is, kunnen we met het gevecht beginnen." Handelsblad. Aardige attentie. „Onze Courant" verteltToen de vorige week mej. Kuyper, dochter van dr. A. Kuyper, te Meppel een lezing had ge houden, meldde zich 's avonds ten huize waar genoemde dame logeerde een oud moedertje aan, die verzocht mej. Kuyper te mogen spreken. Toen deze by haar kwam, overhandigde het oudje haar een trommeltje met z.g.n. knypertjes, die zy zelf had gebakken en verzocht mej. I K. deze aan haar vader te willen geveD, omdat zy die zeer hoog achtte. Bereidwillig werd hieraan voldaan, en onder dankzegging voor de attentie, be- I loofd dat zy de koekjes zoude medene- men. Het vrouwtje heeft een schryven ontvangen van Dr. Kuyper, waarin Z.Exc. haar dank zegt voor dit harteiyk bewys van waardeering. Lissabon in staat van beleg. Met het oog op de staking heeft de regeering de stad gesteld onder de be voegdheid van den militairen comman- I dant. De staat van beleg is afgekondigd en de constitutioneele vryheden zyn in het district Lissabon opgeheven, terwyi de vrijheid van arbeid onvoorwaardelyk I gewaarborgd wordt. Te Lissabon heerscht kalmte. Een later telegram meldt, dat de trams weer geregeld dienst doen. De orde is I geheel hersteld, dank zy de arrestatie van een duizendtal personen. Noodlottige schipbreuk. Gisteren is de bark „Eline" uit Chris tiansund by den vuurtoren van Skellan- gen vergaan. Van de 15 man sterke equipage verdronken er elf perse neD, I vier werden gered. Tot nu toe zyn zeven ïyken aangespoeld. De bemanning werd gevormd door zeelieden van verschillende nationaliteit. ken Uit Salomx een militaire zoebt, die sche woning Een officier slag gedood Italië Een Italia: een ËDgelsch De revol Naar aanlet verscheidene van revolt afdeeling J ming van ners te Moek Gisteren en revolutionaire stad verkeert zaken zyn vele bewont Moord* Een belscl vistik. Een men werden woDd. Een Naby Uskub vrouw in opd revolutionair: De revol Een telegr dat gisteren vecht, dat Zapatisten had. De c* lieten 30 d> In een reel ralisten sin dooden en meer dan 20 Een ja* Twee Ber gisternacht reebtsgebouw mannen halt Deer en ging van den bew riep luidkeels die de inbrel kreeg een bandieten c echter te signalement Juweele Uit Frankf ten juweelen nier heeft vroeger door Lescu, is gei hebben een politie heeft len genomen zoowel naar juweliers ei waarschuwer Een pot Uit Const Turkscne gei van Dersim getransportee sloegen, 29 den buit ver^ EE Zitti De Eerste vergaderinge thans de Mil Onder banc juiste woord, schouwingen nu eens ove krygen om zi met oit wet Vier redev maar ach, ze guur geiyk dankbare 0D geleverd. Waren er ders van de Of hebben ze sloten bun n het niet. Maa het minder a Het is juis delsblad dat zyuevan mini dat de hcud den minister die op succes Want geei vierkanttegel O DeeD, alle Maar hoe De oud-mii stemmen, m; en aanvaarde een voorloop De Room Voorst tot V ook vele aam de klaagde geen leger z< des gevaars g en dat de Mi De antire zinspeelde ei in de Tweed* gegeven om redden. Dat laatste deeld. Waan zins kon toei 's lands belai

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1912 | | pagina 2