Laatste Berichten Kerknieuws, School nieuws. de Kamer te doen afhandelen, n.l. de ziekteverzekering in het voorjaar en de ouderdoms- en invaliditeits-verzekering in October. Zeer stellig wordt op aanne ming van deze ontwerpen gerekend. Het schynt bovendien vast te staan, dat in Maart allereerst de Armenwet zal worden behandeld. Invaliditeit*en ouderdomsverze- kering. De voltallige commissie van voorbe reiding uit de Tweede Kamer voor het ontwerp Invaliditeits- on ouderdoms ver zekering, hield gisteren met hare bij zittende en plaatsvervangende leden in het gebouw der Kamer, hare eerste bij eenkomst. VIT sa paovmöïs. Middelburg. Wij ontvingen van de firma Belderok v. Boo haar nieuwe pry s- courant van ameublementen in verschil- lende styien, van zeilen, matrassen en dekens, kortom van alle leverantiön, die de strekking hebben het tehuis geriefelijk en aantrekkelijk te maken. Tal van attes ten zijn achter in den catalogus afgedrukt, het een al vleiender dan het ander. Deze stoommeubelfabriek en transport-inrich ting heeft reeds lang een gevestigden naam, zoodat wij het onnoodig achten in den breede de aandacht op haar te ves tigen. Hoes. Door den heer J. de Brujjne, commies by de directe belastingen alhier, is als zoodanig eervol ontslag aange vraagd tegen 1 Mei a.s. Goes. Ter beschikking van den Gou verneur-Generaal van Nederlandsch-Indië voor ingenieur by de Staatsspoorwegen is gesteld de heer A. E. Kempees alhier. Rilland-Bath. Door den heer C. Zwa german, zuivelconsulent te Middelburg, werd Maandagavond in de zaal van den heer J. Rottier eene lezing gehouden over het onderwerp: „De verbetering van het rundvee*. Alhoewel de lezing voor ieder een vry toegankeiyk was gesteld, was de belangstelling niet grootslechts 18 per sonen waren aanwezig. Spreker ving zyn rede aan door aan te toonen in welke ver houding alhier de veehouding staat tot den akkerbouw, waaruit hy de conclusie trok, dat de veehouding niet zoo belang- ryk was. Vervolgens wees spreker er op, dat het toch wel loonend is, wanneer goede zorg aan het vee besteed wordt, wat spreker nader toelichtte door cyfers, ont leend aan landbouwverslagen. Ook gaf spreker aan, hoe door een formeele wyze van fokken de veestapel kan verbeterd worden, om ten slotte aan te dringen tot het oprichten eener fokvereeniging en een contróle-vereeniging. Kamperland. By de voorjaarspeilin gen aan den Onrustpolder is tusschen den veerdam en het oeverwerk een oeveraf- schuivingkje opgemerkt, dat echter van geringe beteekenis is. De lengte bedraagt ongeveer 40 M., de inscharing 18 en de diepte 4,5 M. Wissenkerke. In de dezer dagen ge houden vergadering van de.commissie tot wering van schoolverzuim alhier werd in de plaats van den heer A. T. C. Swenne, die voor eene herbenoeming bedankte, be noemd de heer A. te Gussinklo, hoofd der Chr. school alhier, die deze benoeming voorshands in beraad wenscht te houden. Kortgeue. Maandag hield de onder linge Veeverzekering My. „Noord-Beve land" in het café „de Korenbeurs" alhier hare jaariyksche algemeene vergadering onder presidium van den heer G. P. N. Moerland. Uit de rekening over 1911 bleek, dat het nieuwe boekjaar zal wor den aangevangen met een goed slot van f 1057,681/2 en een reservefonds van f 2299,43'/2. Het afgeloopen jaar kenmerk te zich door buitengewone verliezen, toe te schryven aan de besmetteiyke long en borstziekte onder de paarden. Niet minder dan f10252,— werd uitgekeerd voor dertig paarden, wat ten gevolge had een premieheffing van 82/a pCt. Als Di recteuren werden herbenoemd de heeren Joh. van Maldegem te Kortgene en O. A. Heyboer te Coiynsplaat, en als taxateurs de heeren M. de Regt te Kats en Joh. de Fouw te Coiynsplaat, terwyl als spe ciaal comité voor de regeling van admi nistratieve zaken aan het Bestuur werden toegevoegd de heeren I. P. v. d. Weele te Coiynsplaat en E. C. Priester te Kats. Oud-Vossemeer. By Kon. besluit is benoemd tot dykgraaf van den Hollare- polder de heer M. C. Polderman alhier. Souburg. Een zeldzaamheid mag het volgende zeker worden genoemd. Bij den timmerman A. C. de Muynck alhier wer den, terwyl de vlaggestok voor den dag werd gehaald, welke bovenop eenige lad ders buiten gelegen was, een nestje ge vonden met drie mereleitjes er in. Jam mer genoeg viel het kunstig gebouwde nestje op den grond, zoodat de inhoud stuk was. Kapelle. Donderdag 1 Febr. e. k. zal 's avonds in het lokaal Obadja alhier een lezing worden gehouden over Esperanto, de wereldhulptaal. De Goesche Esperanto- groep, die deze vergadering uitschryft, is cok voornemens aan deze samenkomst, evenals te Goes, een Esperanto-tentoon- stelling te verbinden en des avonds Esperanto-liederen ten gehoore te laten brengen. Dat belooft dus een echte propa- ganda-avond voor 't Esperanto te worden. Souburg. De heer C. F. v. d. Peyi alhier geeft briefkaarten uit met photo van het gedenkteeken P. Louwerse.Wy ontvingen een zeer goed geslaagd exemplaar. Kapelle-Biezefinge. Het was Dinsdag avond voor de vereeniging tot instand houding van een school met den Bybel alhier, een aangename ure, daar ze het voorrecht had, hare eerste ledenvergade ring in dit jaar te houden. Onze geachte voorzitter, de heer L. de Jonge Gz., 9prak na het lezen van Prediker 8 en ope ning door gebed, der vergadering een har- teiyk woord van welkom toe, met den wensch dat de Heere de vereeniging, het personeel der school en de kinderen dit jaar in alle opzichten Zyn zegen zal doen ervaren. Daarna werd den heer W. Slab- bekoorn Hz., die 20 jaar penningmeester der vereeniging is geweest en wegens ouderdom die functie neerlegde, door den voorzitter en ds Postema een harteiyk woord van dank toegebracht voor zyn veeljarigen en acuraten arbeid der school in deze bewezen. Als bewys van erken- teiykheid werd hem door het bestuur een fraai inktstel ter hand gesteld. Uit het verslag van den penningmeester en secretaris bleek dat de school zich mag verblyden in blcei en zoowel stoffeiyk als geesteiyk de zegen des Heeren mag onder vinden. Er mocht een niet onaardig batig saldo vermeld worden. De aftredende bestuursleden werden herkozen en als nieuw bestuurslid werd in plaats van den scheiderden penningmeester, dhr Aug. Slabbekoorn gekozen. Verder werd door den heer P. de Briew, onderwyzer, een referaat geleverd over „Gedachten over opvoeding" waarin hy het tegenwoordige Schoolstelsel behan delde, dat z. i. niet beantwoord aan de practische opvoeding dat een kind noo- dig heeft en dit aantoonde uit vroegeren en lateren tyd en ook uit dat 'twelk plaats vindt op IJslanden Noorwegen, en daar- bjj een lans brak voor het huisonderwys. Hierop volgde een breede bespreking waarby het voor- en nadeel van weers- zyden over 't huisonderwys in het rechte licht werd geplaatst. Het was weer een zeer leerzame avond, die voor de zoo- veelste maal doet zien dat de School aan de ouders behoort en een verlengstuk van het huisgezin moet zyn en geen Staatscreatuur mag wezen. De Chr. School kan daarom een dam zyn tegen het steeds meer en meer toenemend ongeloof van onzen tyd,- ons volk ten zegen en onzen God ter eere. De gezellige en leerzame avond werd met dankzegging gesloten door ds. Pos tema. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Arnemuiden, G. A. Pott, cand. te Zetten te Oud-Beyerland (vac. P. v. Toorn), J. de Bruin te Veenendaal. Geref. Kerken. Beroepen te Breukelen, E. v. d. Kamp te Sliodrechtte Bozum, C. J. Hakman, cand. te Rotterdamte Werkendam (A), R. W. de Jong te Hoofddorpte Gameren, Joh. S. Langen te Goudate Schouwerzyi, T. L. Kroes te Kielwinde- weer. Goes. Met ingang van 15 April a.s. is benoemd tot onderwyzer aan de Weesin richting „Neerbosch" by Ny megen de heer M. B. van der Bliek, thans in geiyke be trekking aan school B alhier, welke be noeming by heeft aangenomen. Westkapelle. Op de voordracht voor hoofd der openbare school alhier zyn geplaatst1. E. Hoek, IJzendyke2. G. Houtekamer, Middelburg en 8. D. J. van Heek, Utrecht. UemeDgde Ik^rict i less. Ongelukken. Te Rotterdam viel een timmerman in het 20 meter diepe ruim van een schip. De ongelukkige was door de duisternis misleid. De man werd be wusteloos opgenomen, had zyn schedel gebrokeD, plus een arm en was boven dien inwendig zwaar gekwetst. Een ertswerker te Rotterdam, die in het ruim van een schip werkzaam was, kreeg een luik, dat kantelde en in het ruim viel, op zyo lichaam. De man werd inwendig zwaar gekwetst. Te Tuitjehorn is een jongeling van 18 jaar door het ys gezakt en verdropken. In een Rotterdamsche fabriek reed een Haarlemsche stukadoor met een kruiwagen met zand over een stelling, die zich vyf meter bovon den beganen grond bevindt. Door mis te stap pen is de man met zyn kruiwagen ge vallen. Hy kwam met het hoofd op een yzeren bint terecht, en de kruiwagen viel boven op hem. Een dokter consta teerde den dood tengevolge van schedel breuk. Te Veenendaal is by een in aanbouw zynde villa een 40-jarige ge huwde metselaar van een hoogen steiger gevallen De man kreeg zeer ernstige kwet suren. Een Zweedsche matroos, te Am sterdam, wilde zich 's nachts naar zyn schip begeven. Na eenige malen aan den kant geroepen te hebben om hem af te halen, waarop hy geen antwoord ontving sprong hy te water, om te trachten zwem mende het schp te bereiken. Op onge veer 40 meter van den wal zenk hy in de diepte, maar werd opgemerkt door een voorbyrydend chauffeur. Door de haven politie werd naar den drenkeling gedregd. Zijn ïyk werd later opgehaald. Hi8tori»che ijstochten. Ik kan, nu zoovelen in hun voorge nomen ysplannen zyn teleurgesteld, de de verleiding niet weerstaan hen wat te troosten door uit het gisteren hier reeds aangehaalde werk van Willem Muiier Wintersport over te vertellen eenige be roemde ystochten. Zoo vertrokken op den 29sten Januari 1573 drie personen uit Haarlem de Meer over, 6n twee dagen later zonden de Burgemeesters opDieuw aan Zyne Hoogheid den Prins van Oranje twee boden met brieven. Dezen reden terug en namen buitendien nog een Duitschen ruiter gevangen, die naar Den Haag op weg was. Dezelfde boden bon den 's avonds weer de „schuiverdyen" onder en togen andermaal op weg naar den Prins.- „Een wonder in des Span- jerd's mond, Die dat met bloed'geschaade sach, Wanneer hy Haarlem's muur be- lagh." (Dit verhaal komt voor in een oud boekje, getiteld Cort en waerachtigh verhaal van alle geschiedenissen enz. voor der stadt Haerlem. Leiden 1573). Behalve dat in 1673 menigmaal de bur gers van Weesp, Oudewater, Den Haag en Dordt zich onverhoeds op de Fran- schen wierpen, alias doodschoten en eens 300 sleden met proviand buitmaak- ten, togen eens 12 man uit Weesp naar Utrecht en doodden 3 Franschen, ter wyl zy er onderweg nog 7 gevangen namen. Een bekende tocht is die in het jaar 1676, ondernomen door vier burgers van de Rong. De oorspronkeiyke beschry ving luidt (Wichers, Scbaatsenryden) „Den 19 Dec. 1676 stilkens, de wint O. en S. (Saterdag, volle maan den 20) ben ick Claes Ar is Caeskoper in Comp met Maydert, Jacob Blau en Jacob Buar op scaets uitgereden van ditto M. Arentses, de cloc's morgens 4 uur in heldere maeneschyn tot Harlem Van daer tot Wesop, van daer tot Naerde van daer tot Muiden, van daer over Pam- poes tot Munkedam, van daer tot Eedam en Purmerend, van daar op Ouwendyc, daar wy de le mael playsterde, synde omtrent de cloc een uur, van daer tot Hoorn, van daer tot Enkhuyz, van daer tot MedeL bliek, van daer tot Alcmaer, daer nogh eens playsterde en van daer naer huis doen wy even van Alcmaer af ware begon te snouwen en quame soo thuys omtrent de cloc half 9 saves, hebbende bovengemelde 12 stede besoght op 1 dag." In 1822 deden Klaas en Willem Oost- Indië over denzelfden tocht acht uur langer, daar zy de Zuiderzee niet over konden, alsook door een stuk bomys, hetgeen eveneens een uur oponthoud veroorzaakte. Een beroemd schaatser was de Bols- warder Burgemeester Pieter Koopman, die in den winter van 1763/64 op één dag van Den Haag naar Leeuwarden reed om een brief van Willem IV aan Maryke Mui te bezorgen. De afstand was 30 40 uur gerekend over de Zuider zee, die van Enkhuizen tot Stavoren goed berydbaar was. Hy was te half 5 te Leeuwarden. Volgens de »Provinciale FriescheCt." van 16 Jan. 1848, zou hy ook terugge reden zyn en te 6 uur vertrokken zyn om te 9 uur van den volgenden ochtend weder thuis te komen ook wilde hy na den weg naar 's-Hage in 18 uur te heb ben afgelegd, 's avonds nog naar Bol- sward ryden, hetgeen men hem afried! Het eerste is zeer gemakkeiyk uitvoer baar, het tweede is byna onmogeiyk. Hoe zeer men oudtyds op dat „tochten maken" verzot was, blijkt wel uit het feit, dat op den 26 Februari van den kouder winter van 1840 meer dan 160 sleden en 3000 schaatsenryders van uit Friesland Enkhuizen bezochten. Hand. Een moeilijke rekensom. De Bode ontleent aan een Duitsch Schoolblad het volgende kluchtige be richt: Een onderwyzer te Pommeren ontving van een vader den volgenden brief: Wilt u alsjeblieft in 't vervolg myn zoon gemakkeiyker huiswerk op geven Dezer dagen heeft u hem de volgende som opgegeven indien van 3/s vat bier 48 flesschen gevuld kunnen worden, hoeveel flesschen kan men dan vullen van 5/s vat We hebben den ganschen avond geprobeerd bet vraag stuk op te lossen, 't was echter onmo- gelyk. Myn zoon huilde en wilde den volgen den dag niet naar school gaan. Ik moest dus wel vat bier koopeD en toen heb ben we verscheidene flesschen van ver schillende giootte geleend. We hebben ze gevuld en mijn zoon heeft het getal als antwoord opgeschreven. Ik weetniet of het goed is, daar we by het vullen iets gemorst hebben. P.S. Verzoeke de volgende keer met water te laten rekenen, daar ik geen bier meer koopen kan. Een gerecht onder den blooten hemel. Te Vaals had een zeldzaam voorko mend geval plaatseen zitting van Duitsche en Nederlandsche ambtenaren van justitieop de straat. Deze zitting van genoemde heeren van het gerecht geschiedde aan de Duitsch-Hollandsche grenzen, vlak by het douanekantoor. De mise-en-scène van de „rechtszaal" bestond uit een tafel en vier stoelen, ge leend in een herberg. De tafel was eeriyk gedeeld de helft stond op het trottoir van den Duitschen keizer, de rest stond op het gebied van Koningin Wilhelmina. Op Duitsch grondgebied bevonden zich ver tegenwoordiger» van de justitie uit Aken, op Hollandschen bodem zaten hunne collega's uit Maastricht. Wat de oorzaak was van deze zonderlinge openbare zitting? Niemand minder dan de beruchte Peter Senden, die verdacht wordt met de inmid dels gearresteerde Duitschers Joseph Peterman en Otto Medaal, Peter Gelis- sen te Geverik-Beek te hebben ver noord. Een gesloten wagen, begeleid door Akensche politie, reed voor. Toen Senden de yzeren koets had verlaten, trachtte by- het publiek, dat van alle kanten kwam aangehold, door lachen en gebaren voor zich te stemmen. Doch de toeschouwers ramen tegenover Senden een dreigende houding aan, zoodat onze en de Duitschr politie de straat moesten afzetten. Senden werd verhoord door de justitie, en toen dit verhoor was afgeloopen, morst S. het Nederlandsch en Duitsch gestelde proces verbaal teekenen. De boeien van de rech terhand werden losgedraaid. Senden maakte van deze gelegenheid gebruik om uit den vestzak een gouden horloge te halen, op den knop te drukken en te kyken hoe laat het was. Senden nam een zeer brutale houding aan. Toen de formaliteiten vervuld waren betrekkeiyk de uitlevering van den moor denaar die de „zitting" staande had bygewoond werd 8. weer geboeid en met den yzeren wagen naar de gevange nis te Aken teruggebracht. Tijd. Een spook gepakt. Sinds de jongste vondst op Haïnk by Rozendaal ging het bange gerucht, dat het er spookte. Tal van personen zei den, dat zy de akelige verschyning ge zien hadden, liefst by nacht en onty. 'tKon niet anders, 'twas de verloren ziel van hem, die de schatten daar be graven had, en nu geen rust kon vinder, meenden bygeloovigen. EeDige mannen van 'n meer positieven aanleg, wilden er meer van weten en legden zich in hin derlaag. En met succes, want zy snapten het spook. Het bleek een antiquair te zyn, die reeds meermalen tevergeefs geld voor de gevonden munten geboden had en er nu zelf naar delven wou. Na deze onverwachte hardhandige ontmoe ting gelooft men echter niet, dat de oudheidkundige verder aan 't spoken zal gaan. Frankrijk en Italië. Naar men van welingelichte zyde ver neemt, is de toestand tusschen Frankiyk en Italië op het oogenblik zeer gespannen. De Fransche gezant te Rome heeft zeer besliste opdracht, de onmiddeliyke uit levering te eischen van de negen-en- twintig Turksche gevangenen,waartoe de tegenparty zeer weinig geneigd schynt te zyn. Men verzekert zelfs, dat, indien Frankryk Woensdagavond te zeven uur op dit punt geen genoegdoening ontvan gen heeft, de gezanten van beide landen zullen worden terug geroepen en de di plomatieke betrekkingen afgebroken. Vast staat, dat, hoe ook de afloop van het ge schil moge zyn, de goede verstandhou ding tusschen Frankryk en Italië plaats zal maken voor een zeer koele verstand houding. Algiers. Een detachement Meharisten (kameel- ruiters) stiet 13 dezer by Fichittopeen troep plunderaars onder commando van den voormaligen sultan van Adrar, Oel- daida. Oeidaida werd gevangen genomen en 2 hoofden werdeD gedood. De Fran schen namen 92 geweren en 64 kamee- len. Op het slagveld vond men 9 ge sneuvelden. Dreigende ministerieele crisis in Spanje. Het schynt, datei zich politieke moei- lykheden voordoen die het noodzakeiyk maken, dat het tegenwoordig kabinet collectief ontslag neemt. Waarschyniyk zullen de conservatieven geroepen wor den om de regeering over te nemen. Hoewel het kabinet no? niet officieel zyn ontslag heeft genomen, is het fei- teiyk demissionair. De ontslagaanvrage zal eerst Woensdag geschieden. De staking in Argentinië. De vertegenwoordigers der spoorweg- maatschappy zyn door den president der republiek in audiëntie ontvangen en hebben de redenen blootgelegd, waar om zy alle stakers niet meer in dienst kunnen nemen. De herstemmingen in Duitschland. Na de herstemmingen, die Dinsdag plaats hadden, zyn 363 Ryksdagafge- vaardigden definitief gekozen. De stand is thans: Conservatieven 41 vroeger 69, Ryks- party 12 vr. 25, Wirtschaftl. Verein. 10 vr. 18, Reformparty 3 vr. 3, Wilden (cons.) 2 vr. 1, Polen 16 vr. 20, Centrum 91 vr. 103, Welfen 5 vi. 1, Beiersche Boerenb. 8 vr. Nation lib. 87 vr. 51, Boeren bond 1 vr. Beiersche lib. 1 vr. Vryz. volksparty 35 vr. 49, Sociaal democraten 99 vr. 53, Elzassers 5 vr. 5, Lotharingers 2 vr. 3, Denen 1 vr. 1. Tot nu toe winnen de conservatieven 6 en verliezen zy 18 zetels. De ryksparty wint 3 en verliest 14 zetels. De Wirtschaftliche Verein. wint 3 en verliest 10 zetels. De Beiersche Boerenbond wint 3 zetels. Het Cen trum w int 5 en verliest 14zetels. De Polen verliezen 1 zetel. De nationaal-liberalen winnen 19 en verliezen 29 zetels De vryzinnlge volksparty wint 13 en vetliest 18 zetels. De sociaal-democraten winnen 69 en verliezen 9 zetels. De Welfen winnen 5 en verliezen 1 zetel. De Elzassers winnen 2 en verliezen 2 zetels. De Lotharingers verliezen 1 zetel. De Wilden winnen 2 en verliezen B zetels. Een drama in de sneeuw. Enkele weken geleden hebben zware sneeuwstormen over Schotland gewoed. Een verschrik kei yk drama heefc zich af gespeeld, toen ook de omgeving van Tar- bert aan het Lock Tyne door de witte wade bedekt werd. Een schaapherderen zyn zoontje waren in Tarbert geweest en keerden, toen zy den storm zagen aanko men, terug over het moeras,om zoodoende nog tydig thuis te komen. Maar de storm kwam sneller op dan ze gemeend hadden en halverwege wer den ze overvallen. De verblindende sneeuw in hun oogen, de veranderde om geving en de ingetreden duisternis brach ten hen van het spoor en zoo doolden ze rond in het moeras, totdat d° knaap van vermoeienis en uitputting niet ver der kon. By viel in zwym en de vader wikkelde hem in zyn jas om hem voor bevriezen te bewaren. Doch de dood was onverbiddeiyk en het uitgeputte ventje stierf van ellende. Toen droeg de oude herder, dwalend door het moeras in een vreeselyken nacht zyn dood kind totdat de krachten ook hem begaven. Op een kleinen heuvel liet hy het ïykje achter en ging alleen verder. Na zeventien uur zwervens vond by half dood eindeiyk zyn woning. Eenige dagen later ging door de blanke sneeuw een kleine, stille stoet donkere menschen Honderdjarige eieren. Zoo noemen de Chineezen eene deli catesse. Natuuriyk zijn de eieren die de Chineezen verorberen, niet werkeiy k hon derd jaar oud, maar toch zyn de een- den- en ganzeneieren, waaraan zy boven die van kippen de voorkeur geven, niet bepaald melkversch. Dr. Malegnon, die zich heel lang in China heeft opgehou den, vertelt, hoe de zonen van het He- melsche Ryk eieren bereiden. Zy leggen ze namely k met allerlei aromatische kruiden in opgeloste kalk en laten ze daarin minstens vyf of zes weken liggen. Gedurende dien' tyd verandert het ei in wendig geheel Het eiwit gaat in vasten toestand over en wordt groen. Ook het dooier neemt een donkergroene kleur aan De zoo behandelde eieren zyn alles be halve welriekend en overtreffen in dat opzicht de meest geurende kaas, zoodat een vreemdeling ze beslist voor onge nietbaar verklaart. De Chinees evenwel, wiens reukzenuwen in dat opzicht niet zoo spoedig aangedaan schynen, beweert, dat de smaak der „honderd-jarige eieren" even kosteiyk is, als het fynste gebak. Smakeiyk eten Een briefwisseling tusschen een oom en zijn neef. De neef schryft: Beste oom, ik heb dringend 100 pop noodig. Ik laat u dezen noodkreet overbrengen door een man van de dienstverrichting, die op ant woord zal wachten. Als u zien kon, hoe het rood der schaamte me naar de wangen stygt, terwyl ik u dit schryf, zoudt u medelyden met me hebben. P.S. Omdat de schaamte de overhand kreeg, ben ik den man van de dienst verrichting achterna geloopen, om hem den brief terug terug te vragen, maar ik kon hem niet meer inhalen. Ach, dat t'och deze brief niet in uw handen mocht komen I De oom kreeg den brief wel, grinnikte en schreef het volgende antwoord Beste jongen wees gerust. Je hoeft je niet langer te 'schamen. Je wensch is verhoord, want de boodschapper heeft je brief verloren. Toen heeft de zoon van Minerva gebromd en in de eenzaamheid gebloosd over zyn eigen domheid. leestafelT Bloesem en Vrucht. Belletristisch Maandblad, tevens orgaan van het Chr. Letterkundig Verbond. Redactie A. J. Hoogenbirk, en anderen. Groningen, firma Jan Haan. Van de le en 2e afl. gaven wy reeds de beoordeeling, welke wy, wat de Se aangaat, kunnen handhaven. Behalve een mooi vers van Deetman bevat zy een opstel van ds. v. Melle over Tolstoï. Benner vervolgt zyn „Licht en donker" Hans zyn „De Vlaamsche Beweging". De rubriek „Van Rondom" laat zich aan genaam lezen. Da rubriek »Over Boeken, enz«. is goed verzorgd. Gemeenteraad van Middelburg. In de Woensdagmiddag gehouden ver gadering van den gemeenteraad van Mid delburg hield de burgemeester, alvorens met de werkzaamheden aan te vangen, de volgende toespraak Het goede gebruik om op de eerste Raadsvergadering in het jaar eenige oogenblikken te wyden aan het verleden en de toekomst, wil ik ook dit jaar in acht nemen. In de eerste plaats zy U allen leden

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1912 | | pagina 2