toiiesagfle Berichten. BINNENLAND. Uit d§ Provinci®. Kerknieuws. waarde behoorde te worden toegekend. Dat is alles. Naast deze zeker uiterst ge- j wichtige, doch steeds binnen de grenzen van het adviseerende, beperkte taak heeft de Raad van State dan de belangrijke functie om by geschillen van bestuurs- j collegiëa uitspraken te doen, waarnaar de verantwoordelijke minister in zijn voor dracht aan de Kroon, toch slechts bij hooge uitzondering zal verwijzen. Men kan zich zoo duidelijk voorstellen, dat iemand als Van Swinderen zich zeer behagelljk zal hebben gevoeld in den kal- men, zuiveren dampkring van zulk een Staatscollege. Het gedruisch van de poli tieke stormen het marktgekrysch van politieke avonturiers, ydeltuiten, zich op dringende mediocriteicjesAi dat ka baal, al dat rumoer bereikt niet de hecht afgesloten stilte van den Staatsraad. Wie daar zitten, volbrengen hun studie, onder zoek, arbeid, terwille van het algemeen belang. De massa" hoort of ziet niets van hunne „faits et gestes". Er is geen «tri bune" wier bewondering men kan wek ken. Er zyn geen kiezertjes, die geïmpo neerd kunnen worden door briljante, geestige, guitige, fulminante, venijnige, rake en andere speechen. Er zyn geen journalisten, wier wel versneden pennen hunne uitnemend heid den vriend en geestverwant heb ben duideiyk te maken....er wordt daar, in den Staatraad, ernstige en ge wichtige, ook zware arbeid verricht, waarvan de groote massa geener'ei be grip heeft. Ik geloof niet, dat hy te veel zegt, die beweert, dat lang-niet ieder is ge roepen om zyne krachten en gaven voor zulk eeD taak te schenken. Wanneer ik althans den „geestesblik" laat gaan over de honderd-en vyftig mannen, die het Nederlandsche volk op het Binnenhof vertegenwoordigen, dan wil ik rond uit zeggen kom ik niet tot een zeer aanzienlijk percentage van hen, die m. i. kunnen geacht worden te zyn van het hout, waaruit dezulken worden gesne den De heer Van Bylandt heeft als Ka mervoorzitter wyien van Swinderen wer- keiyk geschetst zooals deze in zyn lang, ryk en welbesteed leven is geweest een betrouwbaar kundig, eenvoudig, be scheiden man met gouden hart, wars van zelfzuchtgelukkig door de gedachte anderen van nut te kunnen zyn. Een „civis optimus" in den waarachtigen zin van het begrip. Een trouw vriend en raadsman der Kroon, van wien men wist, dat zyn taal noch door ydelbeid noch door welke troebele beweegredenen ook werd bestuurd, geïnspireerd. Zeker is het waar, wat minister Heemskerk in de Tweede Kamer zeidehet zal uiterst moeilyk zyn om de hier opengekomen plaats te doen be zetten. Men dient een te vinden, die schoon dan deelend welke zienswyze of levens beschouwing ook toch eigenlijk „boven de partyen" staat. Met Cajus Julius* vrouw dient hy, de vice-president van den Staatsraad, ge meen te hebben, dat zelfs niet verden king op hem mag rusten En hy moet zooveel onbaatzuchtige offervaardigheid, zooveel bescheidenheid en waarachtige liefde voor het algemeen, in haar aller- zuiversten vorm hebben, dat het voor uitzicht, voortaan zyn zwaren arbeid te verrichten, gansch onbereikbaar voor het oog en oor der menigte, hem koud laat. Zulk een Aristides was wyien Jhr. Mr. Van Swinderen. Zulk eeD Aristides wederom te vinden, in bet moeilyk probleem, dat de Raad der Kroon thans heeft op te lossen. Niet slechts zyn positie, maar ook zyn persoon maakte hem tot den aan gewezene om te leiden een #Eere-raad" als in zeker bekend geval uit jongeren tyd geschiedde. Gelukkig hebben wy in vroegere en latere geschiedenis van ons volk en zyne „voortrekkers" meerderen van deze supe rieure soort aan te wyzen, ofschoon dan niet velen. Alle partjjen en „politieke schakeeringen" zyn vertegenwoordigd onder hen, die in bewondering tot hem opzien. De laagste rang onder de peers wordt ingenomen door de baronnen. In het geheel zyn er 260 in Engeland. De oudste baronnen zijn de Rosz en de Spencer die opklimmen tot het jaar 1264. In de twaalfde eeuw treffen we echter reeds dezen titel aan. Behalve deze Engelsche peers zyn er nog 16 Schotsche en 28 leische peers, wat intusschen niet belet dat deze tevens Engelsche peers zyn. Zoo is byv. de Schotsche Hertog van Buccleigh als Earl Doncaster medelid van het Hoogerhuis, terwyi de Schotsche Earl Abercorn zoowel EDgelsch markies is als lersch hertog. Om de Engelsche peer-waardigheid te verkrygen, dus een stem en zitting in het Hoogerhuis te hebben, moet men vóór alles ryk zyn en een invloedrijk persoon door uitgestrekt grondbezit, en de politieke party die dan aan het roer is wezeniyke diensten hebben verleend. Want al gaat in theorie de stand verhef fing op initiatief van den koning uit, de eerste minister heeft hierby een gewich tige stem. De premier kan zyn invloed rijke aanhangers ook in stand verheffen. Er bestaan tevens levenslange peer- titels, die niet erfeiyk zyn. Dit zyn de zoogenaamde Law Lords die het Hoog Slechts de kleinzielig benepen y veraare, de stokubrands, de jaloerschen trachten wel eens te knabbelen aan hun roem. Doch de hulde van dergeiyke figuren zou een Van Swinderen allerminst heb ben begeerd Minister Heemskerk karakteriseerde Van Swinderen's werken als „rustige, wysheid" en de premier koos daarbij een zeer gelukkig beeld. Zoowel in de rechterlyke macht als in andere func- tiën was de overledene het beeld van den bedachtza^en, vriendeiyken man van zelfbedwang, wiens adeldom van karakter zich in zijn gansche doen, op treden en taal zoo wonderbaar scherp weerspiegelde. Als rechter begreep hy stellend een beschamend exempel aan sommige judi- ces, die zich niet ontzien zoowel getui gen als beklaagden op grimmige, kren kende wyze te bejegenen zoo ten volle het hooge en verantwoordeiyke van zyn taak. Er was geen spoor, geen zweem van „pose", van zelfgenoegzame „hoog heid", van bedremmeld-makende plech tigheid, in zyn optreden. Integendeel Van Swinderen maakte kalm, vertrou wend, rustig. Zonder dat eigenaardig vertoon van ietwatbeweegiyke jovialiteit, waarmee sommigen de harten trachten te winnen, wist hy toch in den be schroomde te brengen het gevoel van vry-uit te kunnen, te mogen spreken tot dezen hoog geplaatste. Hy dacht niet over de maüier, waarop hy als rechter zou spreken of zich gedragen hij volgde slechts de inspraak, den drang van zyn gemoed en zyn edel hart. Wanneer Van Swinderen, soms in zeer moeiiyke omstandigheden,voor de uiterst zware taak werd gesteld om met zijn gezaghebbend woord de Kroon vaD raad te dienen dan sloten het kerngezond verstand, de schatryke kennis, de scherpe blik op menschen en situatiën en het smetteloos-eeriyk karakter, in dezen voortreffeiyk vereenigd, een schoon ver bond. Ed terecht werd Van Swinderen's kosteiyk advies dan met den hoogsten ernst gewikt en gewogen. Wanneer men al zulke dingen van een, die is heengegaan uit dit leven, neerschrijft, dan heeft het kan ik best gelooven den schyn voor hen, die den overledene niet van-naby kenden, dat ze overdreven zyn of wel de aaneen- rygiDg geven van «gebruikelyke bana liteiten". Het mooie hier is dat men aldus over wyien Van Swinderen sprekend of schry- vend, niets dan de waarheid verkondigt. Trouwens, het zou iets van heilig schennis zyn om zich tegenover de nagedachtenis van zulke uitnemenden aan iets als vleierij te bezondigen. H. M. de Koningin. Wy lezen in De Nieuwe Courant: ,/Op het galabal gisteravond ten Hove, was natuuriyk de teleurstelling over het niet verschynen van de Koninklyke gast vrouw algemeen en niet minder de be langstelling in de reden van Haar af wezigheid. «Gelukkig bleek van een minder gun- stigen gezondheidstoestand van H. M. geen sprake te zyn, maar deed onder de aanwezigen het gerucht van een reden van hoogst verblydenden aard de ronde, waarvan geen tegenspraak vernomeD werd." Wy meenen dit gerucht aan onze le zers niet te mogen onthouden, - - onder uitdrukkeiyke mededeeling, dat wy het geheel voor rekening van het Haagsche blad laten. Handelsblad. Tweede-Kamerverkiezing Hilversum. De Min. van Binnenl. Zaken, overwe gende, dat, ten gevolge van het over- lyden van S. baron Van Heemstra in het kiesdistrict Hilversum eene verkie zing moet plaats hebben voor een lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene raal, heeft bepaald, dat die verkiezing zal plaats hebben op Donderdag 18 Jan., de stemming, zoo noodig op Woensdag 31 Jan., de herstemming zoo noodig, op Woensdag 7 Februari. Men meldt omtrent deze verkiezing gerechtshof van het Hoogerhuis vormen. Tusschen de nobility en de gentry staan de baronets. Deze titel werd ingesteld door koning Jacobus. I. Hiervoor moest destyds f12,000 betaald worden, wat in dien tyd een verbazend hooge som was. Toch waren er heel wat menschen die bereid waren het geld te storten. Om thans tot barones te worden benoemd moet men zeker wel het vierdubbele voor weldadige doeleinden hebben uitge geven én bovendien een machtigen steun bezitten in zijn politieke party. De ba ronets bezitten het recht om „Sir" voor hun naam of „Bart" daaiachter te zetten. De vrouwen heeten Lady, doch met den familienaam, daar ze anders voor de dochter van een graaf zouden kunnen worden aangezien. Baronet is de laagste adellyke titel die erfeiyk is en op den oudsten zoon over gaat, zonder dat daarmede zitting in het Hoogerhuis gepaard gaat. ODder de baronets hetrscht echter sinds lang groote ontevredenheid. Jaco bus I, de zoon van Maria Stuart, koning van Engeland en Schotland heeft in 1611 den titel van baronet ingesteld als beloo ning voor zyn politieke partygenooten. Een baronet is een adellyke persoon zon- aan de a. r. Rotterdammer, dat er een sterke strooming bestaat om het a.-r. raadslid mr. V. H. Rutgers, candidaat te stellen. Middelburg. Woensdagmorgen te circa elf uur viel in de St. Pieterstraat alhier een paard van een vuilniskar om en het duurde ongeveer een uur voor meD het oudje op had en het zonder wagen naar stal kon worden gebracht. Middelburg. De vbevolking onzer ge meente bestond 1 Januari 1911 uit 19432 personen, namelyk 9107 mannen en 10325 vrouwen. Er vestigden zich hier 515 m. en 543 vr.669 m. en 681 vr. ver trokken. Geboren werden 195 m. en 198 vr.terwyi 136 m. en 167 vr. overleden. Dit alles geeft een vermindering van 95 m. en 107 vr. of totaal 202 personen. Op 31 December waren er dus 9012 m. en 10218 vr. of totaal 19230 personen. Middelburg. Hedenmorgen om half tien werd de politie gewaarschuwd, dat er een begin van brand zou uitgebroken zyn in de woning van den stoker V. aan de Nederstraat. By onderzoek bleek dat men een partytje ouden rommel had willen verbranden, terwyi de schoor steen dicht washierdoor ontstond in de kamer zooveel rook, dat buren en voorbygangers aan brand dachten. Zco- wel op het politiebureau als aan de stads- schuur stond men met een minimax ge reed om toe te snellen, maar tydig merkte men dat het een loos alarm was. Goes. Twee minderjarige jongens, ze kere Chr. L. R. en H. K., hadden besloten een reisje te maken en trokken, zonder iemand van dit voornemen kennis te geven, gezaménlyk de wyde wereld in. Te Roosendaal aangekomen, maakten ze echter kennis met de gemeentepolitie, die het onmogeiyk koo goedkeuren, dat een tweetal zoo onervaren reizigers hun tocht nog verder zouden voortzetten. Na een dag en een nacht van huis te zijn geweest, zyn de jeugdige avonturiers door de marechaussees naar hun ongeruste ouders teruggebracht. M. C. Goes. Benoemd tot klerk ter secretarie van Ierseke dhr. C. W. van Oeveren, volontair ter secretarie alhier. Vlissingen. Aan het centraal telefoon bureau alhier werden in het afgeloopen jaar 356,966 aansluitingen verricht. Baarland. Heden avond werd in het lokaal by B. Traas een vergadering ge houden, ten einde op te richten een groentenvereeniging, speciaal den ver bouw van augurken ten doel hebbende. De heer Geldof uit Middelburg leidde deze vergadering en gaf de gewenschte inlichtingen. Staande de vergadering traden 10 leden tot de vereeniging toe, waaruit een bestuur werd benoemd, be staande uit de heeren B. Elenbaas Jz. voorzitter, A. Moerdyk secretaris, en Jac. Bogert, commissaris. De vergadering was slecht bezocht. Stavenisse. Voor den arbeidersstand in deze plaats is 1911, in fïnantiëel opzicht, een zeer goed jaar geweest. De droge zomer noodzaakte niet tot gedwongen werkstaking, en aan de hoofdproducten, aardappelen, uien en suikerbieten, is zeer veel geld door handenarbeid verdiend. De storm van 30 Sept., hoe tragisch ook voor velen, bracht hier veel werk en daardoor eene ruime verdienste. Het her stellen der stormschade aan het Water schap Stavenisse en aan de waterkeeriDg van den cal. Oud-Kempenshofstedepolder werd resp. aanbesteed voor f 1972,10 en f 1300, het herstel der schade, toegebracht door de stranding van de St. Antonius, aan de waterkeering van den Margaretha- polder, voor f1500, waarvoor een niet onbelangryk deel voor werkloonen was gerekend. Daarbij komt, dat de open winter verschillende akker werkzaam heden toelaat, zoodat thans over dag wei nig mannen werkloos zyn. Westkapelle. Door dr. E. J. W. Post humus Meijjes van 's-Gravenhage werd Dinsdagavond, op uitnoodiging van het bestuur der Christeiyke school, alhier een rede gehouden in het belarg van het der zitting in het Hoogerhuis, hoewel zyn titel erfeiyk overgaat. Voor de wet is hy een „commoner" en als adellijk persoon wordt hy door een baron die wel zitting heeft in het Hoogerhuis, als niet «eben- burtig" beschouwd. Jacobus I maakte de bepaling dat nooit een nieuwe adellyke titel tusschen de „baroDs" en „baronets" in het leven zou worden geroepen. Nu heeft Koningin Victoria liet recht ver leend aan de zoons van peers voor hpt leven om zich //honourable" te noemen en aan hen is de voorrang verleend boven de baronets. De baronets meenen dat hierdoor is gehandeld tegen den wil 7an Jacobus I, die ook had bepaald dat het getal baronets nooit meer zou mogen zyn dan 200, ter- wyi het aantal baronets van Schotland tot 150 zou worden beperkt. Thans zyn er ongeveer 1000 baronets. De toenemende rykdom van den middenstand heeft in de laatste 50 jaren de liefhebbers van dezen goedkoopen adelbrief verbazend uitge breid. Om nog eens even terug te komen op de EDgelscbc geesteiy kheid die zoo nauw in verband staat met deze titulatuur, moet ten eerste worden vermeld dat in geen enkel land zulk een scherp onder- Christeiyk onderwys, naar aanleiding van een gedeelte van vers 17 van Efeze 6, nl, deze woorden„Neemt het zwaard des Geestes, hetwelk is Gods woord." Met buitengewone aandacht werd de by- zonder begaafde spreker gevolgd door zyn talryk gehoor in zyne van heilig vuur tintelende rede. St. Maartensdijk. Dinsdagavond werd in het lokaal van den heer De Ruiter alhier eene demonstratie gehouden van een verlichting met Benoid-gas, door vertegenwoordigers van de Gautzsch's Gasgloeilicht My. te Amsterdam. De ver lichting was mooi; natuuriyk vervulde in dat mooie, evenals by andere verlich tingen, de gloeikous de hoofdrol. Door den heer Engel, technisch-ingenieur der Gasgloeilicht-My. werden de eigenschap pen van het luchtgas uiteengezeteene vergelijking gemaakt tusschen luchtgas en electriciteitsverlichtinggewezen op het geringe gevaar van ontploffing; een beschryving geleverd van het apparaat en de eenvoudige bediening daarvan aan getoond. Een apparaat met een licht stel kte van 15 pitten was in werking gesteld. De heer Van Staveren, bouw kundige te Ilpendam vertelde van zyn ervaringen aldaar by de totstandbrenging eener Benoid verlichting. Beide heeren werden door onzen burgemeester by de aanwezigen ingeleid. Zoowel de herberg- zaal als de straat, waar een gaslantaarn brandde, lokten veel nieuwsgierigen en belangstellenden. We zouden naast gaan dolen hier in de keuze van het nieuwe licht, dat men ons brengen wil. En het moeiiyke hierby is, dat iedere nieuw- lichtbrenger het systeem van zyn col lega afbreekt. Zoo keurt de Benoidgas- My. de residugas af, benevens de elec- triciteit en het Aëro'geengas. De Residu- gas-My. haalt echter op zyn beurt in zijn memorie van toelichting aan de ge meentebesturen de Benoidgas duchtig naar beneden, en beveelt natuuriyk zyn systeem als het beste aan, terwyi de vertegenwoordiger van het Aërogeengas u verzekert, neem wat ge wilt, doch nooit Residugas. 't Beste zal wel zyn, dunkt ons, dat zoowel gemeentebesturen als particuliere comité's al die aanpryzing van eigen en veroordeeling van anderer systeem stilletjes naast zich leg gen en kalm door geheel onpartydige menschen zich laten voorlichten. De Minister van Landbouw heeft voor 1912 benoemd in de commissie, belast met het afnemen van de examens ter verkryging van een diploma als stuur man aan boord van koopvaardyschepen en voor de sleapvaart, o.a. tot lid den heer J. Slot te Zierikzee, gep. kapt. luit. ter zee. De milic.-sergeant J. Geelhoed van het 3e reg. is bevorderd tot vry willig serg. en sergeant Blankert te Vlissingen is overgeplaatst van het 4e bat. 4e comp. naar het 4e bat. 2e comp. Middelburg. (B. Crt.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rhenen, E. Warmolts te Jutfaas. Aangenomen naar Noorddyk door R. Buiter te Drachtennaar Krewerd (toez.) door H. Menter te Heveskes. Bedankt vooi Wormer door M.W. J. van Linschoten, cand. te Leiden voor Don kerbroek door H. Menter te Heveskes. Augtekerke. Gekozen tot president- kerkvoogd de heer J. v. d. Weele en tot kerkvoogd de heer S. Wisse. Geref. Kerken. Beroepen te Alkmaar, R. v. d. Kamp te Sliedrecbt. Bedankt voor Donkerbroek door H. Hangelbroek te Borger. Ongelukken. Te Rotterdam is een 13-jarige jongen van een stelling, geplaatst voor een in aanbouw zynde school, gevallen. Ernstig inwendig gekwetst is de jongen in het Ziekenhuis ter verpleging opgenomen. Sedert Vrydagmorgen wordt teSche- veningen een vrouw vermist. Men ver moedt, dat haar een ongeluk is over komen. Sedert den tweeden Kerstdag wordt te Gennep een machinist vermist. Nu men-een paar kilometer beneden de spoorbrug zyn pet aan de Maas heeft gevonden, vreest men dat den byna 65 jarige een ongeluk overkomen is. Een 7-jarig meisje te Gouda bekwam door het vlamvatten van baar kleertjes aan de kachel, by afwezigheid der ouders, eenige brandwonden. Opgenomen in het ziekenhuis is zy een paar uur later overleden, Te Kamperduin is het ïyk aangespoeld van een sinds Zaterdag morgen vermisten gepensiouueeiden loods. Een hond als smokkelaar'. In weerwil van het scherp toezicht der kommiezen, wordt door de beweners van het grensplaatsje Qlanerbrug, evenals in andere grensplaatsen, gesmokkeld, zy het niet altijd met betzelfde succes. Naar men aan de Tel. schryft, had echter een schrandere Glanerbrugger een smokkeldienst ingesteld, die het strengste toezicht van de kommiezen aan weerszy- den der grens trotseerde en die nooit, op welke wyze dan ook, in een hinderlaag was te lokken. Na veel moeite was het den man in kwestie n.l. gelukt van zyn hond een smokkelaar te maken, die eiken inensche- ïyken „beroepsgenoot" overtrof. Doch zie, den laatsten dag van 1911, toen de hond op Duitsch grondgebied 3 liter foezel in ontvangst had genomen en met dit vrachtje reeds de grens was gepasseerd, viel hy in handen der kommiezen. Hy zit nu in een der vertrekken van 't douane gebouw opgesloten en heeft tyd over z'n stommen streek na te denken. Hy heeft geleerd, dat een smokkelaar, ook al is hy een hond, niet met een vyandeiy ken ras genoot mag gaan vechten. Vechtende honden loopen in de gaten, vooral wan neer ze belast zyn met eenige blazen vol jenever. Straks wordt onze hond ten bate van het Ry k verkocht en komt hij natuur iyk weer by z'n baas terecht. Dan is het weer smokkelen, beladen met allerlei artikelen by avond of nacht, pylsnel voortvliegen over heidevelden,over bouw landen en greppels. Dag in dag uit smok kelen. De kommiezen staan hiertegen over machteloos. De vechtparty aan den Amstel. Men verneemt, dat van de personen, die by de Dinsdagnacht tusschen de be woners van eenige woonwagens aan den Amstel geleverden veldslag gewond wer den zekere G. B., een Nederlander, vry ernstig is. Men achtte zyn toestand zelfs levensgevaariyk. Een van de Duitschers heeft verder een ernstige hoofdwond. Voor zyn leven wordt gevreesd. Een andere Duitscher kreeg een sabelhouw op het hoofd, terwyi een derde, een Zigeuner, met een stuk yzer een klap heeft opgeloopen. Deze laatste bevindt zich aan het politiebureau te Water graafsmeer. Men houdt hem voor een van de aanstokers van de vechtparty. De moordaanslag te Heffen. Als vermoedeiy ke dader van den moord aanslag op W. van N. uit Geffen, die Maandagavond te Nuland-Geffen met een steekwond in den rug is gevonden, is aangehouden zekere J. G., van beroep landbouwer. De toestand van den ge wonde is gelukkig reeds veel beter. Een tegenvallertje. Ergens in Brabant had, zoo vertelt het Huisgezin, eene familie een varken ge slacht en zou daarvan met de feestdager eens heerljjk smullen. Men had het var ken goed ingezouten, om het voor beder ven goed te bewaren. Korten tyd daarna kwam men tot de ontdekking dat men in plaats van zout fijne suiker gebruikt had. Zoodoende was er een groot gedeelte van het vleesch onbruikbaar geworden. Een snijpartij. Dinsdagavond heeft onder Ambt Har- denberg een geduchte snyparty plaats gehad. Drie jongelui, een zekere Timmers een Gelleke en een Teunissen, hebben tal van wonden gekregen, zoodat oogen- blikkeiyke geneeskundige hulp uit Den scheid wordt gemaakt by de betiteling der geestelyke waardigheidsbekleeders. In de 12e eeuw kregen de aartsbisschop pen van Canterbury het primaatschap van Engeland en nog heden geniet deze gelukkige een inkomen van 180,000 gif 1- den. Deze most reverend, aartsbisschop van Canterbury, is de eerste kerkeiyke waardigheidsbekleeder van Groot-Brit- tanië. Zijn volle titel luidtThe most Reverend His Grace the Lord Archbishop of Canterbury. In Engeland heet een bisschopThe right Reverend Lord Bishof of...." De verschillende titulatuur onder de gees- teiy kheid is buitengewoon ingewikkeld. 81echts Engelschen, of menschen die langen tyd in Engeland hebben gewoond en daarvan een studie hebben gemaakt, kunnen den weg vinden in dit doolhof. In Engeland wordt de adel dus door een veel kleiner getal personeD gevormd dan in andere landen waar alle zoons denzelfden titel dragen als de vader, doch wat oorzaak is dat die een heel wat geringere beteekenis heeft dan in Enge land. De Engelsche erf-aristocratie heeft eeD zeer gewichtig democratisch element in zich. De oudste zoon van een Lord krygt het gansche landgoed van zyn vader; door wetteiyke bepalingen is het hem onmogeiyk gemaakt zyn erfenis te ver splinteren. De jongere kinderen daaren tegen behooren tot de gewone burgery erfelyke aanspraken kunnen Z3 niet doen gelden, maar ze hebben ook niets met dikwijls lastige titels en stands-vooroor- deelen te makenzelf moeten ze zich een eervolle loopbaan veroveren. De Engelsche aristocratie bekleedt niet, zoo als in vele landen, een scheeve positie met eenigen invloed en eenig grondbezit. Van geslacht tot geslacht wordt ze ver jongd met burgeriyk bloed, daar alle later geboren kinderen tot de gewone burgery behooren, en de burgerdochter die een Lord huwt kan dezelfde aanspraken en rechten doen gelden als wanneer haar voorvader mede had aangezeten aan de tafelronde van Koning Arthur. Dit is de oorzaak dat de nobility in zoo nauwe verbinding staat met het volk, en dit is d° verklaring van het hooge aanzien en de groote macht waarin de Engelsche adel zich verheugt, die niet wordt benyd door den burgerstand en die als een stut en steun wordt be schouwd door het volk, zoowel als door Kroon en regeering. Nieuws Courant. Ham moest wo kleeren van de havend. De dad Onverlaten In den Dacht hebben onverlatei te Oude Avereest. bouwers werden de slooten gewoj) maakt, waardoor plaatsen moest de school werdeil vernield. Ook de aldaar werd niet van de afrasteric over de tramiyi andere voorwerper de machinist echq derde. Later werd nieuw op de wederom door zien. Ook detre waar een steen c wordt aan deze Inbraak. Toen de hee wonende op „KL dagmorgen na in zyne woning hy, dat men ty< in zyne woning de .veranda van men, waren de komen. Daar wi slaapkamer ing< daar, evenals in ken, doch uit vermist. De diev hun tocht door maakt, brachten -om het kantoor, waar opengebroken en brandkast wist te nemen, doch met de sleutels werden gevondenl mist. Uit de bral heeft gesloten, f 5000 gestolen jet van f1000, f 200. Een kast en lepels warer opengebroken, do| vermist, evenmir ook een bezoek verlieten vermoed de woning. De verzekerd. VergiftigingJ Te Haarlem moes, gemaakt die gekocht war daar. Vader en van de moes, we| tjes en de hond. werdei na het ete| en de derde doet daar dat aan ver Van de gedroogd in beslag genomi moes overbleef e kookt was. Alles vaD een scheikui Inbraak. Gisternacht zL Johan van 01den| venhage eenig voorwerpen geste moeten zich doo sleutel toegang hi| Een molen In den nacht brak door onbeke. in den windmolej te Dongen. DemJ de wieken bleven, zelden voorkom! bewereD. De scha wordt door assul dekt. Naar gemelj afkomstig van wyien Prins Will 1780. In den mol nen, welke terug der Oranje's. Inbrekers be\ Dinsdagavond heeterdaad betrap van verkoop met aan den Breeden een ruit indruktei uitgestalde voorw geD, een gouden horloges stalen, een hunner op der Twee horloges, dit wierp, hebben de r later raapten zy een derde horloge die over de paliss den Parallelweg, rein vluchtte, wei wachter staande f wiBselwachter be loopen. Later op aangehouden en gebracht, waar zt was opgesloten. De eed van tr Een merkwaard 'O de Brusselschi doring. De vergad ste gemeenteraad! worden ingewyd. «ed van trouw s Grondwet afleggem eveneens den eed Koning zwoeren, verklaarde echter „ten, dat deze wel afgelegd, maar zii I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1912 | | pagina 2