Schoohueuws. Gemengde Berichten. Middelburg. Dinsdagmiddag viel het 8-jarig zoontje van B. alhier indeAbdy tegen een lantaarnpaal, waardoor een vry ernstige hoofdwonde ontstond. Een agent bracht het ventje naar het politie bureau, waar een inspecteur de wonde verbond. De agent bracht den jongen vervolgens naar zijne ouders terug. Goes. Met harteljjken dank ontving de Wykzustei voor verleende hulp twee gif ten van f 2,50, dén van f 5 en één van f 10. Heiiikenszand. Maandag kregen twee dronken personen, A. T. en F. A. twist, die in een vechtpartij eindigde. A. T. bekwam daarbij zoodanige wonden aan hoofd on borst dat heelkundige hulp moest worden ingeroepen. Ook werden by do herb6rgiester wad. v. E. eenige ruiten ingeworpen. Nisse. In de gehouden jaarvergadering der zangvereeniging //Excelsior" werden alle bestuursleden herkozen behalve Jan- n^ke Kloosterman en PieternelladeBlaey. In haar plaats zijn gekozen W. Jansen en J. Sanderse. Dhr. G. F. H. Luwema werd benoemd als eerelid. De uitgaven in het afgeloopen jaar bedroegen f 48.72 en de inkomsten f50.02, alzoo een goed slot van fl.80. Kwadendamme. Op den avond van Nieuwjaars lag is zekere L. B. alhier, ver moedelijk met een of ander hard voorwerp een hevigen slag tegeD het voorhoofd toe gebracht, van zoodanigen aard, dat genees kundige hulp mo6st worden ingeroepen, welk9 spoedig door dr Van Ingen Schou ten werd verleend, op wiens advies de gewonde,die op. het zoogenaamde Donkere Weegje was neergezegen, en by eender omwonenden was binnengebracht, voor- loopig niet mag worden vervoerd. Door de politie wordt een streng onderzoek ingesteld. Middelburg. De agent van politie 2de klasse J. J. Haak alhier is bevorderd tot agent le klasse. Middelburg. De rykspluimvee-consu- lent, de heer W. H. Beaufort uit Haarlem, zal Vrijdag alhier en Zaterdag te Bigge- kerke een lezing met lichtbeelden hou den over „het nut en voordeel der pluim veeteelt voor den groot- en kleinland- bouw". Men zie de advertentie in dit nummer. We wekken alle landbouwers op om van deze leerrykelezingen te profiteeren pn zoo mogelijk van de V. P. N. lid te worden. Qoes. By Kon. besluit is bonoemd tot surnumerair der registratie en domeinen de heer W. van der Linde, alhier. Zierikzee. By Kon. besluit is aan den heer E. J. M. Beukers, alhier, eervol ont slag verleend als agent der Ryksverzeke- ringsbank. Goes. By de heden gehouden militaire oefeningen zyn geslaagd Moerdyk Ila, Huiss6n Ila, beiden van Baarland Quak- kelaar IIc, Siepman Ilc, Torbyn IIc, Oele lie, en Van Zweden R.K., allen van Goes; Stroo3nyder Ila van 's-Gravenpolder Van Weele Ila van 's-Heer Abtskerke Van der Schraaf Ila en Glas IIc, beiden van KapelleMeloen R.K. van Kloetinge Van de Vrede Ila van Krabbendyto Verlare Ila van KruiningenMagielsen Ila, v. d. Linde Ila, Blok J. IIc, Nagel- kerke lib, allen van Rilland-Bath Zuid- dyk Ila en Houtekamer Ila, beiden van Wolfertsdyk. Ila militaire bekwaamheid. lib lichamelyke geoefendheid. IIc beide. R.K. Reservekader. Krabbendljke.De landbouwer H. alhier, die een koe te laag had aangegeven zag deze door den commies benaderen. Na over en weer praten kocht hy de koe voor een hoogeren prys terug en kon hem to9n weder opnieuw aangeven. Een schadepostje voor den landbouwer en een voordeeltje voor den commies van f 46. fiierlLnietiws, Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Doorn, E. Warmolts te Jut faas; te Terheyde, J. J. v. Baarsel, cand. te Naaldwyk. Bedankt voor Nunspeet door J. v. Duy- venbooden te Vlaardingen. Men schryft ons: Te Haarlem is de Nieuwe Kerk der Hervormden op verscheiden dagen voor Kerstmis ge bruikt tot Kerstfeestviering voor Zondags scholen. Zy was daartoe aardig versierd. De versiering bleef ook daarna hangen. Zondag 24 December gaf dit geen stoor nis onder den gewonen kerkdienst. Maar op den Eersten Kerstdag preekte Dr. de Hartog er. fly betrad den kaDsel, rukte het groen en de roode linten los en smeet het gansche zaakje achter zich in den preekstoel. Verbazing en verontwaardiging in de eivolle kerk. Poch de voorganger hield voet by stuk en verweet der gemeente dat ze van Kerstmis „een feest maakte van linnen en groen en wollen borst rokken". „Zyn (evenzeer „orthodoxe") collega preekte den volgenden dag in den ont groend gebleven preekstoel en hield zyn toehoorders voor, dat iemand die op het Kerstfeest treuren wilde de groote be- t< ekenis van dit feest en van bet Evan- g-lie niet begreep. Dr. de Hartog had nameiyk gezegd dat Kerstmis „geen verheuglngsfeest maar een begrafenis" was. Rotterdammer. Geref. Kerken. Beroepen te Blokzyi, C. J. H. v. Diemen te Meerkerk. Aangenomen naar Onstwedde door E. v. d. Laan te Wyckel. Bedankt voor Bruinisse door D. Fieurke te Ter Aar (Roti.). De Hernhutters en de Oudejaars avond. Men schiyft uit Zeist: Er is wellicht geen tweede gemeente in ons vaderland, welker Inwoners in zulk een groot aantal gezameniyk do wisseling van het jaar vieren, als dit in dezo gemeente het geval is. De oorzaak van deze gemeenschappelyke begroeting van den nieuwen tydkring ligt in een dei vele eigenaardige gebruiken der Mo ravische Broedergemeente alhier, waar door de Hernhutters zich biy ven onder scheiden. Op den oudejaaravonó kwamen ook ditmaal om half 12 de Broeders en Zusters (de laatsten getooid met de tra- ditioneele mutsjes) in het kerkgebouw te zamen en met hen honderden by hon derden uit Zeist en omgevingzoovelen dat menigeen zich tevreden moest stel len met een plaatsje vóór het gebouw op het Zusterplein. Nadat door het man nenkoor der Broedergemeente gewyde liederen waren gezongen, nam een dei- Voorgangers het woord tot het houden van een korte toespraak. Maar nauwe- ïyks dreunde de eerste der twaalf klok slagen over het stille plein, of plots klonk van een der galeryen bazuinge schal, onmiddeliyk vielen de aanwezigen in met hun lied en toen jubelde door het wyde gebouw: „Komt, dankt nu allen God«. Even later waren de zwy- gende boomen op het Zusterplein getui gen van de ontelbare harteiyke nieuw jaarsbegroetingen, die de aanwezigen el ka d der toeriepen. By het te Amsterdam gehouden examen der Federatie ter verkryging van het vakdiploma in de Engelsche Handels correspondentie slaagde ce heer C. H. Caals, van Vlissingen. Dit is de eerste leerling dèr Handelsschool, welke voor een praktyk examen slaagde. De heer H. Willems, vroeger onder- wyzer aan de Chr. school te Oostburg, is benoemd tot leeraar in het rechtlynig tee kenen aan een Hoogere Burgerschool te Rotterdam. Goes. Hedenmorgen juist by den aanvang van het eerste schooluur na de Kerstvacantie is het nieuwe hoofd van de Chr. School aan de Wyngaardstraat alhier, de heer H. f. Burggraaff, ekomsn van Apeldoorn, geïnstalleerd. Even over negen uur, toen alle kinderen zoo dicht mogeiyk bij elkander waren vergaderd en ook het schoolbestuur met den heer Burggraaf was binnengetreden, werd op verzoek van den voorzitter, den heer C. Oranje Lz. door allen het zesde vers van Psalm 25 gezongen, waarna de voorzitter, gedachtig aan de jaarwisse ling, de school met al hare nooden en behoeften, die van oaderwyzers en kinderen, inzonderheid die van 't nieuwe schoolhoofd opdroeg aan den troon der genade. Dan sprak de heer Oranje namens het schoolbestuur een eenvoudig woord, waarin hy eerst herinnerde aan den weemoedigea Vrijdagmiddag voor Kerst mis, toen de heer J. de floogb, de zoo zeer geliefde hoofdonderwyzer van de school afscheid nam. Nu schenkt God echter aldus ver volgde spreker weer vreugde en biyd- schap. Thans mogen de kinderen op den eersten schooldag van het nieuwe jaar, het Dieuwe schoolhoofd, den heer Burg graaf! begroeten. Een ure van biydschap niet alleen voor de leerlingen, maar ook voor onze onderwijzers en onderwqze- ressen en ook voor ons als schoolbestuur, omdat wij onzen nieuwen hoofdonder wyzer mogen ontvangen als een geschenk uit Gods hand. Dan richtte spreker zich tot den heer Bnrggraaff, wien het niet noodig is zyn taak en werkkring aan te wyzen. Ge zijt met den schoolarbeid bekend en vertrouwd en ge kent de vele moeieiyk- heden en bezwaren, welke ge zult moeten leeren overwinnen. Daarom wilde spreker volstaan met den heer Burggraaff namens het Bestuur de verzek ring te geven, dat hij met biydschap ontvangen wordt en dat het aller bede is, dat 's Heeren rykste zege ningen hem in al zyn arbeid en in elk opzicht zyn deel zal mogen zyn. Liefde en vriendschap worden u van ons, van het personeel en van alle leerlingen ry- keiyk geschonken. Zoo de Heele met u is, zal u niets ontbreken God zegene onze school by den voort- duur en we hebben gegronde hope, dat onze school onder uw leiding en door uw arbeid zal welvaren Dan trad het nieuwe schoolhoofd, den heer Burggraaff naar voren, die by het aanvaarden van zyn taak een enkel woord wil spreken. Het doel van sprekers leven en streven zal zyn de bevordering van het Christelyk Onderwys in het algemeen en van deze school in het byzonder. Spreker wil meewerken om den krach tigen boom van het L. O. en de jonge spruit van het M. U. L. O. onder 's Heeren 8TAT1STIEKK OPGAVEN. Bevolking der onderstaande gemeenten in Zeeland. GEMEENTE. Krab bendy ke Ovezand Nisse Driewegen 's-Heerenhoek Grypskerke Meliskerke Wolphaartsdyk 2) Kattendyke Nieuw- en Sint Joosland 3j 2 levenloos aangegeven. Bevolking Januari 1911. Geboren. Overleden. 3 M 3 tü Jn de gemeente komen ge- Uit de gemeente vertrokken. Bevolking Januari 1912. m. vr. totaal m. vr. totaal m. vr. t—r c9 c« 4-3 3 1 m. vr. 73 3 O -4-> m. vr. 73 3 O •p - 1 - c« m. vr. i 3 U i J -2 1 uTl lluü 2180 28 33 61 i8 i4 32 15 39 4.0 79 65 5i 116 1061 11112172 494 507 1001 14 20 34 5 11 16 6 86 51 87 35 38 73 504 529 1083 328 326 654 11 9 20 5 4 9 6 17 24 41 24 34 58 327 321. 648 316 340 656 6 6 12 4 9 13 3 20 26 46 20 23 43 818 340 658 559 597 1156 25 15 40 14 28 7 24 80 54 21 29 50 573 5541127 429 416 845 18 9 27 10 3 13 10 26 17 43 38 24 62 425 415' 810 338 343 681 9 10 19 7 6 13 4 10 IS 18 16 22 3S 334 343 677 2353 61 38 9 67 89 |2359 590 563 1153 11 18 29 7 14 21 6 44 32 76 43 31 74 595 568 1168 527 536 1063 18 14 27 4 5 9 9 13 18 31 8 18 26 541 545 1086 2) 3 levenlous aangegeven. 3) i levenloos aangegeven. zegen te doen bloeien en groeien. Maar daarby is eenheid een onafwijs bare voorwaarde. Onze invloed hangt niet in de eerste plaats af van de grootte van onze krachten maar of onze krachten alle in één richting werken. Dan krygen we de som van de samenstellende krachten en dat is ook en vooral op schoolgebied noodig. Die eenheid is noodig voor school bestuur en ouders, voor onderwyzers an leerlingen, die eenheid is voor ons allen noodig. Door die eenheid, door zulk eeu samen werking worden de moeiiykheden en be zwaren tot een minimum teruggebracht. Zonder die eenheid mislukt alle arbeid, maar met die samenwerking weet een ieder zyp eigen taak met nauwgezetheid te vervullen. Spreker hoopte dat zyn komst hier zal mogen zyn onder 's Heeren gunst. Met waardeering gewaagde spreker van den arbeid van het afgetreden SGhool- hoofd, den heer De Hoogh, die voor hem geen distelig veld maar een wel toebe reide aarde heeit achtergelaten. Moge God den heer De Hoogh sterken in deze beproeving en hem nog lang voor de zijnen en voor onze school sparen. Dan richtte spreker zich tot de leer lingen, hen vermanende zich stipt en ordeiyk te gedragen, viytig te zyn en goed te leeron, maar boven alles den Heere Jezus te dienen en lief te hebben. Anders is al onze kennis tot niets nuttig. Dat sprekers onderwys ook daaraan iets moge by dragen is de bede van zyn hart. Spreker eindigde met den voorzitter te danken voor zyn hartelyke toespraak en het schoolbestuur mat zyn eere-voorzitter den heer J. Donner, en het adviseerend lid ds. R. J. van der Veen voor hun tegen woordigheid. Dan werd de heer Burggraaff toege sproken door den eersten onderwyzer, den heer G. P. Buyze, die namens het personeel het nieuwe schoolhoofd een harteiyk welkom toeriep en hem in zijn arbeid 's-Heeren zegen toebad. Spreker wees er op, hoe de bezwaren tot een minimum worden teruggebracht als men zyn arbeid aanvangt geiyk de heer Burggraaf, die zich de moeiiykheden niet ontveinst en aandringt op eenheid, waar ook spreker mee instemde. Gaarne gaf spreker namens alle onder wijzers en onderwyzeressen den heer Burggraaff de verzekering, dat zy alle zullen streven naar hartelyke eenheid en samenwerking, opdat hat onderwys niet alleen goed en degeiyk zy, maar opdat het ook doordrongen worde van den geest van onzen Heiland.Ook by het onderwijs geldt het immers in de eerste plaats om de wacht te betrekken by het Kruis. Daarna zoDgen de kinderen en de andere aanwezigen den heer Burggraaff de zegen bede uit Psalm 134 toe, waarna onder diens leiding de schoollessen weder wer den voortgezet. Een soort neef. „Dus", zei de; rechter tegen den ge tuige, „u zegt dat de beklaagde eeu soort neef van u is legt u dan eens uit, welke verwantschap er tusscben u be staat." „Dit is zoo", sprak daarop de getuige. „De nicht van zijn eerst0 vrouw en de eerste vrouw van my'n achterneef heb ben twee broers getrouwd Jansen heet ten ze en die waren nu weer neven vaD een tante van mijn moeder, door den man van die tante, begrypt u? Dan waren zyn grootvader van moederszijde en myn grootvader van moeders kant achterneven, en bovendien is zyn stief moeder getrouwd met myn mans stief vader, nadat zyn vader en mijn schoon moeder gestorven waren, en zyn broeder Jan en myn mans broer Bertus zijn met tweelingzusters getrouwd. Ik heb nooit precies uitgerekend hoe nabij we ver want zyn, maar ik heb hem tochaltyd als een soort van neef beschouwd." „Dank u," zei do rechter verbysterd. De vlucht van kapitein Lux. Er heerscht in Frankryk groote vreugde over de welgeslaagde ontvluchting van den Franschen kapitein Lux, die door Duitschland wegens spionage tot vesting straf was veroordeeld en opgesloten was in het citadel te Glatz. De kapitein heeft by zyn ontsnapping alleen medeplichti gen in Frankryk gehad, die dadeiyk na zyn veroordeeling zich met hem in ver binding stelden om zyn ontvluchting mogelijk te maken. Met buite ngewone slimheid en groot overleg ging men hier- by te werk. Een Fransch blad geeft daar over het volgende, zeer interessante verhaal. Kapitein Lux werd, welke voorrechten ook eeu tot vestingstraf veroordeelden gevangene worden verleena, wel waariyk als gevangene behandeld. Hy was voort durend opgesloten op zyn kamer, die hy slechts twee malen daags voor een vry korte verpoozing in de buitenlucht mocht verlaten. Des morgens en des middags kon hy eenige uren wandelen op de binnenplaatsen, waar hy zich met de eveneens tot vestingstraf veroordeelde Duitsche officieren kon onderhouden. Dan echter werd hy weer opgesloten en een schildwacht, met gevulde patroontasch, wandelde onder zyn venster heen en weer. Het scheen dus vry hopeloos een plan tot ontvluchting te beramen. Echter de vrienden van den gevangene gaven de hoop niet op, en zy besloten hem althans de noodige middelen te verschaffen, die een vlucht tegelegenertyd mogeiyk zou den kunnen maken. Het was den gevan gene vergund te lezen en te studeeren, terwyi hem viyheid was gegeven de noodige lectuur uit zyn vaderland te doen komen. Dat stelde n;de vrienden in Frank ryk in staat hem het noodige te doen toekomen. In de eerste plaats zonden zy dageiyks den gevangene een pak couran ten en tydschriften, zorgvuldig verpakt en byeengebonden door een stuk koord. Zonder verdenking werd dageiyks dit pak aan kapitein Lux overhandigd, men snuf felde het wel even na, maar daar de inhoud steeds slechts bestond uit zeer onschuldige bladen en tydschriften, kreeg niemand eenig vermoeden, dat achter die dageiyksche zending nog iets byzonders stak. Toch was dat het geval. Zoodra de kapitein zich onbespied kon achten, ver borg hy het koord, dat om de couranten was gebonden. Aldus kreeg hy de be schikking over een flink touw, dat hem te pas zou kunnen komeD, daar immers zyn kamer vyf h zes meter boven den grond was gelegen. Een belangryk hulp middel kwam zoo, zonder dat eenige verdenking bij de bewakers van den ge vangene kon opkomen, in diens handen. Maar daarmee was hy nog niet geholpen, voor het overige vonden de slimme vrien den echter eveneens een weg. Eens pei week ongeveer zonden zy behalve de cou ranten, ook nog een dik pak boeken, en tusschen de banden van deze boeken, meest werken over Napoleon hoe zou den de Duitschers kunnen gaan twytelen aan de belangstelling van een Fransch officier voor den grooten veldheer was Duitsch geld verborgen of ingenieus be werkte vijltjes en zaagjes, die den gevan gene tot hulpmiddel zouden moeten die nen om de traliën van zyn gevangenis te verbreken. Op de enveloppen der brieven, die kapitein Lux werden toegezonden, was dan met een speciale onzichtbare inkt aangegeven in welk der deelen van de weldra te verwachten boekenzendinggeld of werktuigen waren verborgen. Door de enveloppen eveu te verwarmen werd de inkt zichtbaar en kon kapitein Lux ken nis nemen van de mededeelingen zyner vriendeD, zonder dat een der bewakers eenige verdenking kon gaan koesteren. Deze geheime correspondentie maakte het mogeiyk het plan der ontvluchting nader voor te bereiden. Den gevangene werd langs den gebruikelyken weg tevens een paspoort toegezonden, terwyi hem eindeiyk in het laatst van December de mededeeling toekwam, dat in den nacbt van 27 op 28 December een automobiel, met een Hongaarschen cauffeur, hem zou opwachten, indien hy er in kon slageD, uit de citadel te ontkomen. Dien nacht, zoo besloot kapitein Lux, zou dus de vlucht worden ondernomen. Dat was een onderneming, die ongetwyfeld groote vindingrykheid en koelbloedigheid ver- eischte. De kapitein moest n.l. twee sterke binnendeuren forceeren, vervol gens een twee centimeter dikke tralie doorvyien, en dan trachten door het hiermede afgesloten venster buiten te komen. Dank zy zyc langzamerhand bij eengebrachte zaagjes en vijlen slaagde de kapitein er in de hinderpalen uit den weg te ruimen. Het sterke koord, dat hy uit de ineengewonden en aaneengeknoop te courantentouwtjes had weten te fabri- ceeren maakte het hem mogeiyk zich uit het venster omlaag te laten zakken. Zoo kwam hij in den tuin. In vryheid was hy toen echter nog niet. Voor een op eenigen afstand geplaatst hek, dat hy nog over moest klimmen wandelde een schildwacht heen en weer. Echter het geluk is met den stoutmoedigp, kapitein Lux slaagde er in achter den rug van den schildwacht weg weg te sluipen, over het hek te klimmenen hy be vond zich buiten de citadel. Op de afge sproken plaats vond hy de automobiel die hem in snelle vaart naar de Oosten- rykscbe grens bracht. Aan een klein sta tion, waar de sneltrein van Weenen naar Milaan stopt, kwamhy tydig genoeg aan om dezen trein te kunnen nemen. En eer zyn vlucht te Glatz ontdekt was bevond do kapitein zich dus in veiligheid. En zoo ko j deze Fransche spion op den Nieuwjaarsdag zyn opwachting maken by den Franschen minister van oorlog te Paiys en daar aan dezen, aan den chef van den generalen staf en andere auto riteiten vertellen, hoe hy er in slaagde uit de Duitsche gevangenis te ontkomen. En niets toont beter de gevoelens die de Franschen nog steeds jegens den „erf- vyand" bezielen, dan deze biydschap over den poets, die Duitschland nu is gebak ken. Kapitein Lux is op het oogenblik de held van den dag en de politieke dwee pers stellen zyn daad, „die de hoogste qualiteiten van ons ras" aan het licht biengt, aan het opkomend geslacht ten voorbeeld. Echt Russisch. Met de Joden, dat weet men, doet Rusland wat zy wil. Thans heeft zy een oekase uitgevaardigd, volgens welke ook aan het Leger des Heils de toegang tot en de arbeid in Rusland verboden wordt, 'tls en blyft toch steeds maar een half beschaafd land. De zon als lantaarnopsteekster en dooftter. Het Panama-Kanaal, die groote en grootsche onderneming uit de eerste helft der twintigste eeuw nadert thans zijn voltooing. By 't graven en afwerken van dit kanaal hebben de ingenieurs natuur- lyk zooveel hun maai immer mogeiyk was van de nieuwste vindingen party ge trokken. Zoo wordt melding gemaakt van een merkwaardige vinding, welké toege past is op al de vuurtorens en lichtba kens welke den grooten waterweg, die 49'/a Eogelsche myien lang is, verlich ten zullen. De zon is aangesteld tot lantaarnopsteekster eD doofster 1 Het ka naal wordt bestraald door een tropische zon en daarvan is gebruik gemaakt. Haar stralen vallen op koperen cilinders, die door de warmte uitgezet, de kranen der lampen omdraaien en gas of electriciteit afsluiten. Als de zon ondergaat verkoelt het koper, dan gaan de kranen openen, het uitstioomend gas wordt ontstoken door kleine vonkvlammetjes die biyvan- branden. De proefnemingen zyn uitste kend gelukt. Soenjatsen. Soenjatsen, die door de revolutionairen tot president hunner republiek is geko zen, is in 1866 te Kanton geboren. Hy vluchtte uit China 16 jaar geleden teen een samenzwering te Kanton, waarby hy betrokken was, aan het licht was gekomen en ging te Londen in de me- dicynen studeeren, bleef intusschen de republikeinsche ideeën yverig versprei den. De Chineescbe regeering stelde in 1896 een prys op zyn hoofd en kort daar na deed de Chmeesche g^zaut hem in Londens straten aanhouden en in de le gatie opsluiten. Der Engelsche politia kostte hetgeen moeite vast te stellen, dat hierby het volkenrecht geschonden wasLord Salis bury protesteerde krachtig en Soenjatsen werd weer losgelaten. De Chineesche regeering verhoogde sedert den prys op Soens hoofd tot f 1,200,000 maar Soenjatsen bleef de Mandsjos-dynastie bestryden hy toonde voor zyn persoonlijke veiligheid niet de minste bezorgdheid en verscheen zelfs in China. In 1901 vermoorden Mandsjoes te Honkong een zy ner vrienden, denken de den prys te winnen. Na de misluk king van den bokseropstand verliet Soen jatsen China opnieuw en begaf zich naar de Vereenigde Staten. In gezelschap van den Amerikaanschen generaal Homer Lea scheepte Soenjatsen zich op 25 No vember 1.1. te Marseille in en sinds kort bevindt by zich in het midden van d« revolutionairen. Soenjatsen is christen en collectivist. 3y noemt zich aanhanger van Marx, Engels en Henry George en verlangt nationalisatie van den grond.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1912 | | pagina 2