Uit (te Provincia. Sehoolmeuws. de Koningin vertegenwoordigde. Tjjdens de ziekte zijns vaders had H. M. meerma len belangstellend doen informeeren. Spr. verzoekt den Prins den hartelijken dank van de familie te aanvaarden en haar tolk te willen zyn by de Koningin. In gelyke bewoordingen richtte spr. zich tot den vertegenwoordiger van H. M. de Koningin-Moeder, ora verbolgens nog afzonderlek dank te brengen aan de leden van den Raad van State en aan den minis ters, in het bijzonder aan minister Heems kerk voor zyn hartelijke woorden. De eenvoudige plechtigheid was hier mede afgeloopen, de ïykkist werd in den gereedstaanden trein gedragen. Des na middags had de teraardebestelling te Noord Laren plaats. Het Chr. Nat. Zendingsfeest kon nog niet besluiten den bierverkoop te staken, het bestuur van het Zuider Zendingsfeest evenwel besloot het feest van 1912 voor het eerst alcoholvrij te doen zyn. Het Ooster Zendingsfeest is dit altfld geweest. N. R. G. Middelburg. By een bewoner van den Nieuwlandschen weg zyn verleden week 's nachts voor de tweede maal de ruiten ingeworpen de politie stelt een gestreng onderzoek in. Middelburg.Zaterdagmiddag werd door de politie naar het huis van bewaring overgebracht een man, die nog dri9 dagen hechtenis te goed had, en die deze nu maar met Kerstmis wenschte uit te zitten. Middelburg. Door de groote oplettend heid van den wagenbestuurder der elec- trische tram J. van der Made, is Zaterdag een ernstig ongeluk voorkomen. Toen te ongeveer kwart voor twaalf de tram op de Markt kwam, liep by de rails een klein meisje bytende op de punt van haar zakdoeken niet lettende op het geele gevaarte, dat van uit de Langeviele aankwam, begaf de kleine meid zich al dichter en dichter by de rails. Zeker was zy onder den wagen geraakt als niet de bestuurder haar op het laatste oogenblik gewaar was geworden, eo door het inwer king brengen van dea electrischen rem, de tram plotseling had doen stilstaan. Middelburg. In den nacht van Zater dag op Zondag om ruim 12 uur ontstond in het café van G. aan de Vlasmarkt alhier ruzie tusschen den koopman C. de K. en een zekeren N., welke ontaardde in een vechtparty. Nadat een ruit het had moeten ontgelden werd de vechtparty op straat voortgezet. Op een gegeven oogen blik trok de K. zyn mes en wilde daar mede. N. te ïyf gaan. Juist op dit oogen blik verschenen een inspecteur en een hoofdagent van politie. De inspecteur pakte direct de K. aan en trachtte hem het mes af te nemen, waarby hy een onbeduidende wonde aan de hand op liep. Natuuriyk sprong de agont ook toe en de K., die nog steeds het mes in de hand hield, werd naar de politiepost op het stadhuis overgebracht waar hij, na eerst het gevaarlyke speelgoed te hebben afge geven, in verzekerde bewariDg werd gesteld. Na afgenomen verhoor, waarby de aangehoudene zeide uit zelfverdedi ging te hebben gehandeld, werd de K. Zondag weder op vrye voeten gesteld. Proces-verbaal is van een en ander op gemaakt. Middelburg. Zooals reeds vroeger gemeld, zal de 17-jarige M. op 9 Januari voor de rechtbank alhier terecht staan inzake den door hem gepleegden diefstal op de Botermarkt alhier. Denzelfden dag zal M. zich ook te verantwoorden hebben wegens den later door hem ge- pleegden diefstal van een lade met geld uit eene woning aan de Nieuwe Oos- tersche straat. Middelburg. Door de politie is eene vnlsche ryksdaalder in beslaggenomen, welke hoogst moeiiyk van de goede te onderscheiden was; zelfs het randschrift ontbrak niet. Middelburg. Zaterdagmiddag liep langs de Heerengracht de bekende vrouw J. S., die niet geheel „nuchter" was en die een emmertje en een pannetje met soep droeg..! Zy1 werd gevolgd door een aantal nieuwsgierigen. Een inspecteur van po litie geleidde ,de .vrouw naar huis. In- het zoogeoaamde „Gasthuis van Tonge" aan den Noordweg kwam zy te vallen, btzeerde zich aan haar arm en haar kleeren werden gekleurd door de erwten soep. Haar woning bevindt zich in dit slopje en de man met wien zy ieeft kwamjop het leven naar buiten en voegde den inspecteur zulke liefeiyke woorden naar het hoofd, dat deze laatste zich genoodzaakt zag procesverbaal wegens beleediging op te maken. Middelburg. Op de Pottenmarkt al hier hebben Vrydagavond een paar op geschoten jongens elkaar een pak slaag toegediend uit jalouziebeiden meenden recht te hebben op dezelfde „schoone". Een van de jongens liep een hevig bloe dende wonde op. Op de politiewacht op het stadhuis weid hy afgewasschen •n bleek dat de wonde niet zoo ernstig was als aanvankeiyk gevreesd werd. Middelburg. De politie alhier werd gewaarschuwd dat er veel rook uit een dak van eene woning van de tKorte Gortstraat kwambrand vermoedende, spoedde, 'spoedde zy zich er heen en toen bleek datbakker v. P. zyn oven juist had aangemaakt. Serooskerke. Heden vergaderde alhier 'de vereeniging tot onderlinge hulp by het ontstaan van brandschade „Helpt Elkan der". Het aftredend bestuurslid, dhr. J. Cornelisse, werd met 47 van de 49 uitge brachte stemmen als zoodanig herkozen en nam zyne herbenoeming aan. Een tiental nieuwe leden werden toegelaten. Da premie over 1911 werd bepaald op f 1 per duizend gulden verzekerd kapitaal. Het aantal leden bedraagt 520, dieplm. f3050000 verzekerd hebben. Scherpetiisse. Dhr. L. M. van Dooin klerk by de Staatsspoorwegen te Zeven bergen, geboortig van Krabbendjjke is bevorderd tot adjunct-csmmies. Schenpenisae. By den landbouwer P. K. van Nieuwenhuyzen te Krabben dij ke is het miltvuui uitgebroken. Reeds 3 stuks rundvee zyn daaraan bezweken. Stavenisse. In de Zaterdag 1.1. gehou den zitting van den gemeenteraad werd besloten, eene afwachtende houding aan te nemen ten aanzien van een verzoek der Gautzsch's gasgloeilichtinaatschappy te Amsterdam, om concessie voor den aanleg eener gasverlichting in deze ge meente. Voor den tyd van één jaar werd weder tot gemeentewerkman benoemd P. oe Ryke, aan wien tevens eene grati ficatie voor f25 werd verleend. Nisse.. Vanwege de Zierikzeesche brandwaarborgmaatschappy is aan de brandweer van Nisse een premie groot 15 gulden toegekend wegens betoonde hulp by den brand op de hofstede van J. Vermue alhier. Nisse. Herbenoemd als voorzitter van het burgerlyk armbestuur dhr. Joh. Kloosterman. Nisse. J.l. Vrydagavond hield de zang- vereeniging „Excelsior" haar eerste uit voering. Een 13 tal zangstukken werden ten gehoore gebracht, dragende de vol gende titels: Wilhelmus, Morgenlied, Bede, Het Avondklokje, Heideroosje, Alle Heuz'len, Stille Nacht, Het Levens scheepje, Beter te geven dan te ontvan gen, Een gezin, De zon is heen, Zoo is het, Wien Neêrlandsch Bloed. Voor af wisseling werden een 13-tal voordrachten gehouden, deze vielen zeer in den smaak. Met genoegen mag de jeugdige vereeni ging op dezen avond terug zien. W'olphaartsdljk. Zaterdagnamiddag reed het zoontje van G. Schipper alhier, met den vrachtryder J. Meyaard mede naar Goes, met een wagen peekoppen. Het jongetje gleed onderweg van den wagen, met het noodlottig gevolg, dat hy onder den wagen terecht kwam. Daar hij met het hoofd voor het voorwielen met* de beenen achter het voorwiel lag (zyn jas was tusschen de spaken van wiel vastgeraakt) kon men voor- noch achterwaarts ryden, en was men genood zaakt te trachten het voorwiel van den geladen wagen op te lichten, en het ventje uit zyn benarde positie te redden. Daar hy niet loopen kon werd hy in den „Oranjeboom" binnen gedragen, vanwaar hij per rytuig naar zyn woning werd vervoerd. Daar de eene voet erg gezwollen is,karf hy niet loopen en zal hy eenigen tyd moeten rusten. Het ongeval volgens oor deel van den geneesheer, is wonder boven wonder betrekkeiyk goed afgeloopen. Wolphaartsdjjk. Vergadering van de kolenvereeniging //Eendracht" op 26 De cember 1911. Na opening door den voor zitter die de vergadering welkom heette, brengt de secr. verslag uit over4e werk zaamheden van het afgeloopen jaar. Ge leverd werden 8756 H.L. kachelkolen 481 H.L. nootjeskolen en 1612'/2 H.L. eierkolen, totaal 108491/a H.L.Depryzen der kachelkolen waren 77 cent, de eier kolen 81 cent, de nootjeskoien f 1,05 per H.L., zynde een gezameniyk bedrag van f8553.295 vry aan huis. De bestuursleden C. Zuydweg, P. den Herder en M. Smal- legange. werden by acclamatie herkozen, terwyi in de vacature van J. de Wolf die bedankt heeft by acclamatie gekozen werd J. Heynsdijk Gzoon, die allen hun benoeming aannamen. Medegedeeld werd dat den opzichter by het lossen der schepeD, dhr. J. Polderman, voor die betrekking ontslag heeft gevraagd. Baarland. Maandagavond hield de Chr. Zangvereeniging „Hosanna" hare jaarlyksche uitvoering in de Geref, Kerk. Ds. LanniDg operde de samenkomst met gebed en een inleidend wourd en gaf daar na het woord over aan den voorzitter J. v. d. Repe die een kort verslag gaf van den toestand der vereeniging en met welke om8tanuigheden zy dit jaar te kampen heeft gehad voornameiyk door het ont- slagnemen van den heer B. Wolzak als directeur, dat er pogingen aangewend waren voor een anderen directeur maar niet hebben mogen gelukkeD, en dat toen uit haar midden tot directeur is benoemd de heer I. Elenbaas Gz. Na deze mede- deeling gaf spr. de leiding over aan den directeur. Een 18-tal nummer vulden het program welke vry goed door het Koor aan het publiek ten g-hoore werden ge bracht, dat in zeer groote getale wa3 opgekomen. Aan het einde sprak ds. Meloen den Zangvereeniging een woord van dank toe en sprak den wensch uit dai nog meer zoodanige uitvoeringen door deze vereeniging mochten worden gegeven. Daarna eindigde na het zingen van Gez. 1801 ds. Meloen met dank zegging. Heinkenszand. Gisterenavond kwam zeker J. V., alhier, welke door het dorp fietste zonder licht, in botsing met een manspersoon (zonder fiets) met het ge volg dat V. van zyn fiets tuimelde en daarby een gapende wonde aan het hoofd opliep. Heelkundige hulp werd verleend door dr. Hoorweg arts alhier. Bevorderd tot sergeant majoor ad ministrateur by de 4e comp. 2e bat. te Middelburg de sergeant majoor instruc teur Wakkee en tot sergeant de korporaal Kats van de 3e comp. 2e bat. aldaar by de Be comp. Ie bat. te Bergen op Zoom. De sergeant majoor adm. Polderman van de le comp. Ie bat. zal den dienst met pensioen verlaten. Wissenkerke. De openbare zanguit voering van „Zang en Vriendschap", welke als naar gewoonte, op den eersten Kerstdagavond in de openbare school plaats vond, mag weer als uitstekend geslaagd, geboekt worden. De opkomst van het publiek was weer overgroot, zoo dat men moest bejammeren, dat niet een tweede lokaal kon bygetrokken worden om de hoorders behooriyk plaats te kun nen verleenen. Maar allen schikten zich en behielpen zich zelfs met staanplaatsen. Het programma, dat een twintigtal Kerst-, vaderlandsche- en andere liederen be vatte, werd keurig afgezongen, sommige stukken begeleid door orgel en viool. In ademlooze stilte werd alles door het publiek aangehoord en de applauzen be wezen dat het volop genoot. De directeur de heer Flipse heeft wederom succes op zyn vele inspanning die hy zich voor zyne zangvereeniging getroost en het gezelschap gaf zoowel in solo's en koren bewys die inspanning te behartigen Het was een genotvolle avond. Rilland. Door de Maatschappy tot Ex ploitatie van Staatsspoorwegen is met ingang van 3 Januari e. k. op haar ver zoek eervol uit den dienst ontslagen W. Heynsdyk wachteres wp. 22 alhier, en met ingang van dienzelfden datum is in hare plaats benoemd J. Roovers alhier. Waarde. Door den raad alhier zyn Vrydag de heeren W. v. d. Weele her benoemd tot havenmeester en M. v. Weele tot lid van het Burgerlyk Armbe stuur. Het loon van den gemeentewer ker werd met 50 cents per week ver hoogd. 's Heerenhoek. Vrydag j.l. brandde het schuurtje van P. de Smidt alhier af, terwyi de man was gaan leuren, het schuurtje met den geheelen inhoud werd een prooi der vlammen, het varkens hok dat ongeveer 2 meters er van daan stond, is gespaard gebleven, oorzaak, spelen van kinders met lucifers. Zondag j 1. werd by het kerkwaarts ryden, de Tentwagen van C. Dobbelaar, zoodanig door een tilbury aangereden, dat de beide achterwielen van onder het ryi uig liepen, en 't van den dyk tuimelde, persooniyke ongelukken kwamen niet voor. Hoedekenskerke. Vergadering van den gemeenteraad op Vrydagnamiddag. Aan wezig 6 leden, wegens ongesteldheid de heer Louise afwezig. De voorzitter deelt mede, dat door Gedeputeerde Staten is goedgekeurd een wyziging der begrooting en tevens van dat college ontvangst bericht is ingekomen omtrent de wyzi ging der bouwverordening. Verder dat by de kasopname by den gemeente-ontvan ger diens boeken en kas in orde zyn be vonden, en eindeiyk dat de totale kosten van verstrekking van drinkwater ge durende dezen zomer hebben bedragen f27,08. Ten slotte dat de heffing van haven-, los-, laad- en leggeld aan de haven dezer gemeente voor het jaar 1912 is verpacht aan C. Maas alhier voor f 1462,50. Herbenoemd wordt tot lid van het Burgerlyk Armbestuur de periodiek aftredende, de heer M. de Regt met alge- meene stemmen. Mede was door het Alg. Armbestuur aanbevolen de heer W. Ruisaard. Daarna worden wegens periodieke af- 'treding herbenoemd als lid der Commis sie tot Wering van schoolverzuim voor de wyken A en 0, de' heer B. de Jonge, en voor wyk B de heeren A. Walraven en J. Raas, en wordt benoemd in de vacature wyien den heerJ. de Jonge Az. de heer W. Boonman. Nog wordt her benoemd als schatter voor de drank- localiteiten voor 1912 de heer J. van Belsen, en als gemeente-kantonnier de heer M. de Pree. De heer Van der Linde zou wenschen dat de gemeente-kantonnier, wanneer 't 's nachts veel geregend had, eerst naar de wegen ging om water af te laten, alvorens de lampen voor den avond in orde te brengen. De heer Den Dekker is het hiermee eens en zou liever zien dat de kantonnier daarvan geheel ontlast werd. De voorzitter zegt dat aan den wensch van den heer Van der Linde zal worden voldaan, en dat vermoedeiyk van B. en W. een voorstel te wachten is om tegen den volgenden winter het aansteken der straatlantaarns op andere wyze te regelen dan tot dusver. Van de erven J. de Jonge Az. wordt afschryving van H. O. over 6 maanden verleend. De voorzitter zegt dat de toestand der wegen van dien aard is, dat er nog meer aan moet worden verwerkt, maar dat de financiën het op den duur niet toelaten. Er zal meer geld disponibel gesteld moe ten worden dan tot dusver, dit is alleen te vinden door verhooging van H. O., die evenwel byna tot het maximum is opge voerd. Hy stelt daarom voor aan de Koningin machtiging te vragen het te heffen maximum te mogen opvoeren van f3000 op f4000. Hiertoe wordt besloten. By de daaropvolgende rondvraag infor meert de heer Den Dekker of het door de bewoners by den schouw der straten byeen gevoegde siyk moet of mog worden opgeruimd. De voorzitter antwoordt jdat de verordening zegt, het moet worden opgeruimd. De heer Van der Linde wyst op| den toestand van den opril, toegang gevende tot de haven en vraagt wat of B. en W. van plan zyn te doen met het van de haven afkomende slyk. De voorzitter zegt, B. enW. dienaan gaande nog geen plan hebben. Voorloopig is het toch te dun om vervoerd te worden, neerstorten aan den overkant van den dyk in de zoogenaamde „boeien", zal wel het eenige zyn, dat er op zit, want niemand wil er iets meer voor geven. De heer Van der Linde vraagt of het niet mogeiyk zou zyn, dit aan de zyde van den opril naar de haven te storten, doet men dat een paar jaar achter elkaar, dan zou deze zoodanig verbreed kunnen worden, dat twee wagens elkander zou den kunnen passeeren. De voorzitter zegt, dit ook al eens by B. en W. is besproken, maar men is teruggedeinsd voor de kosten. B. en W. zullen evenwel nader overwegen. Nadat de heer Walraven nog heeft gesproken over een door B. en W. onder Kwadendamme op den grintweg ge plaatsten paal en de voorzitter de ver- eischte inlichtingen gegeven heeft, wordt de vergadering gesloten. Overgeplaatst met 1 Jan. a. s. als gevangenbewaarder van Alkmaar naar Middelburg de heer C. de Korte, geboren te Kattendijke. Ierseke. By den uitgang van het Leger das Heils alhier werd op eersten Kerstdag alhier door een individu een der heilsoldaten dusdanig toegetakeld dat hy zich direct onder eneeskundige behandeling moest stellen en hoogst- waarschyniyk eenige weken niet in staat zal zyn om te werken. Procesverbaal is opgemaakt. Kerknieuws, Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Arnemuiden, L. G. Bolke- stein te Cortgenete Renesse, B. Nieuwburg te Winkelte Krewerd, H. J. Meuter te Heveskes te Sybecarspel, A. E. K. Bolland, cand. te Leiden. Aangenomen naar Laren door F. J. Los, cand. te Leiden naar Breede door A. v. Riemsdyk te Helium. Bedankt voor Hoornaar door N. C. Bak ker te Kesteren. Koudekerke. Alhier is in den ouder dom van 53 jaar overleden de weleerw. heer Lodewyk Hymans. Het heengaan van dezen werkzamen, hoogst bekwamen leeraar, verzorger van „Kinderzorg* en voorstander van Cbristeiyk onderwijs zal in breeden kring worden gevoeld. Ds Hymans was in 1858 geboren te Overschie, en ontving van zyn ouders zyn vader was een tot den Christus be keerde Israëliet! een beslist Christe- ïyke, gereformeerde opvoeding. Met zyn broeder Boudewyn, helaas reeds als stu dent overleden, genoot hy Christeiyk schoolonderwys te Overschie, waai L., de jongere, als .kweekeling werkzaam bleef, tot hij, in 1876, de onderwyzersacte ver wierf. Daarna vertrokken leiden naar Doetinchem, stichtingen van ds v. Dyk. Dea 1 Maart 1885 werd ds L. tiymans be vestigd te Klaaswaalvan daar vertrok hy naar Nieuw Lekkerland en stond sedert 25 December 1892 te Koudekerke, waar hy derhalve, op één dag na, negentien jaren mocht arbeiden. Aagtekerke. Alhier is gekozen tot ouderling de heer Geert v. d. Meule en tot diaken de heer Gilles Janse. Stavenisse. By de alhier gehouden herstemming voor een notabele werden op den heer D. Dane Dz. 45 en op den heer K. F. Hanse 33 stemmen uitgebracht, zoodat eerstgenoemde is gekozen. Heinkenszand. Dinsdagmiddag 2en Kerstdag had in de Geref. Kerk alhier, de ingebruikneming van het nieuwe orgel plaats. De weleerw. heer ds. Bra- mer sprak daarby een bezielende rede uit Daar aanleiding van Lucas 2 vers 14a. Vervolgens werd een woord van dank gebracht naast God aan de ge meente voor hare offervaardigheid en in zonderheid aan het orgelcomité voor zyn moeite en arbeid die het zich had ge troost tot het verkrygen van dit scboone orgel. Vervolgens richtte zyn eerw. zich met een woord van lof en dank tot den weledel heer A. S. J. Dekker, daar het orgel hem en zyn personeel alle eer aandoet, een woord van dank aan tim merman en schilder voor hun geleverd werk en voorts aan allen die hebben medegewerkt. Hierna werd de samen komst na het ziugen van Ps. 89 vers 8 met dankzegging gesloten. Geref. Kerken. Beroepen te Wons, A. Schweitzer te Buikslootte Zalk, J. D. Heersink te Emmelenkamp. Bedankt voor Pietersburen door E. v. d. Laan te Wyckel; voor St. Pancras en Heer Hugowaard door J. Sybrandy te Krabben dyke (N. R. C.) Krabbendtyke. Eersten Kerstdag had de stemming voor den kerkeraad plaats en werd tot ouderling gekozen de heer P. v. Ham in plaats van den heer H. v. Harn, aftredend en niet herkiesbaar, en tot diaken herkozen de heer A. van 't Leven. Kamperland. Alhier had de jaarlyk sche verkiezing plaats voor ouderlingen en diakonen. Deaftrpdende ouderling als mede de aftredende diakenen weiden alle herkozeu. Teiwyiiu 't altyd nog vacante ambt van ouderling (sinds het ver] trek van den heer A. Los naar Ter Neuzen) thans werd voorzien door het verkiezen van den heer C. M. Nooidhoek, die deze benoi-ming het ft aangenomen. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Alkmaar, H. Makkink te Breda. Gerei. Gemeenten. Beroepen te Goes, G. F. Kersten te Rot terdam. Tot leeraar in boekhouden aai. d Han delsschool te DoetinGhem is benoemd de heer J. J Polderman te Bergen op Zoom. (B. Crt.) De toestand van den ücrechtschen hoogleeraar prof. Valeton biyft zorgwek kend. Het examen ter verkryging van eene akte van bekwaamheid in de gemeente administratie zal in 1912 worden gehou den het schriftelijk gedeelte op Maandag 24 en Dinsdag 25 April en het mondeling gedeelte op Maandag 18 Mei en volgende dagen. (seuieRïfle HemFsfeu. Ongelukken. Eersten Kerstnacht is te Spankeren op den spoorweg het vreeseiyk verminkte iyk gevonden van een 84-jarigen arbeider. Vermoedeiyk is hy des avonds aan het dwalen geraakt en door den laatsten trein overreden. Gistermiddag wilde een fietsryder den overweg van de stoom tram by de Delftsche Laan te 's Graven- hage passeereD, toen juist een tram kwam aanryden. Niettegenstaande de seinwachter hem waarschuwde door met de vlag te zwaaien, reed de man door, omdat zyn vrouw, eveneens op de fiets, reeds de rails over was. Het achterwiel van de fiets werd door de machine ge grepen en de man hoogst ernstig ver wond. Hy stierf aan de gevolgen. Een scheikundige aan de gemeente-lichtfa brieken te Haarlem, heeft by het doen vap proeven door het leegzuigen van een buisje vergif binnen gekregen. Hy is in bet diaconessenhuis opgenomen en niet buiten gevaar. In een volkslogement te Tilburg heeft iemand uit Oosterhout in een twist een zyner medereizigers een levensge- vaariyken steek in het onderiyf toege bracht. De gewonde, wiens naam en woonplaats enbekend zyn, is overleden. Een nadtr bericht meldt dat het twet grondwerkers waren en dat het ongeluk zich als volgt heeft toegedragen Na senigen tyd in het logement ver toefd te hebben, wilde een hunner zich verwydereD, wat de ander hem poogde te beletten. Hierover ontstond een woor- denstryd, waaraan de houder van het logement M. een einde maakte door v. d. V. buiten de deur te zetten. Daar hy het ergste vreesde, gaf hy Sn. den raad het huis aan de achterzyde te verlaten. Deze lette daar evenwel niet op, maar volgde zyn makker op den voet. Buiten werd de twist vooitgezet, waarby Sn. zyn mes trok en zyn tegenstander ean drie tal doodelyke wonden iD buik, dy en nek toebracht. Spoedig ingeroepen genees kundige hulp mocht niet meer baten en binnen verloop van een uur gaf v. d. V. den geest. De dader, die op de vlucht ging', werd weldra door de gemeentepo litie gearresteerd, heeft bekend, en is naar Brpda overgebracht. 22 koeien verbrand. Te Drempt is Woensdag een groote brand uitgebroken op de boerdery Schen- dink, bewoond door den landbouwer Wil- lemseD, 22 koeien en 1 paard zyn ver brand De boerdery behoort aan Jhr. Schuilenburg uit Ulenpas. De leerlingen van de Zondagsschool te Rurgersbur-g (N.-H.) zouden met de kleinen van St. Maartensbrug repeteeren voor een feestvieiirig op het Kerstfeest. Per rytuig togen zy naar deZuid-Zype. Halverwege werd het paard schichtig, en alle tien kleinen vielen in de groote sloot. Gelukkig werden zy gered en liep het onheil met den schiik (en een nat pak) af. Vrydagavond is Wyma te Surhuis- terveen, van beroep koemelker, een man van middelbaren leeftyd, docr een vier tal beschonken woestelingen in de naby- heid van de openbare school aangegre pen en met een mes gedood. Even daarna passeerde de postbode Kamstra van Bui tenpost. Ook deze werd een messteek toegebracht, doch werd gelukkig niet ge- vaarlyk gewond. Later moest nog een zekere De Vries door de woestelingen zyn aangehouden. De burgemeester is dadeiyk naar de plaats der misdaad ver trokken. De Russen hebben in Perzlé te Tebris bloedig wraak genomen over den moord op een paar Russische

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1911 | | pagina 2