fen woel oniMelgk tondelen. Uit cte Provincie. Kerknieuws, Schoolnieuws. isgde llei-iditeu. naar Teheran, de hoofdstadeen Engel- sche troepenmacht bezette reeds Schiras, zoodat de verdeeïing een feit is geworden, alles natuurlek uit zorgvoor de „openbare veiligheid.» Perzië, het eens zoo machtige wereld- rjjk, door Kores, Artaxerxes, Darius, Ahasverus, en hunne satrapen beheerscht, is een zwakke staat die zich tegen geen enkelen indringer zou kunnen verzetten, dus vooral tegen Rusland niet. Al van jaren dagteekent de taktiek van geringachting door Rusland in Perzië gevolgd. Het Handelsblad verhaalt hieromtrent het volgende: Voor een tiental jaren was een Duitsche diplomaat, dr. Paul Rohrbach, op reis door Perzië. Met den toenmaligen Russi- schen consul te Ispahan bracht hy een bezoek by den gouverneur dier provincie, die als oudste broeder van den Sjah-in- Sjah Moezaffr ed-Dine, den titel van Zil- es-Saltaneh, Schaduw van den Heerscher, voerde. In zyn reisverhaal deelde de Duitscher mede, dat het hem trof met welk een onverschilligheid de Russische consul den Perzischen prins behandelde. Na het bezoek gingen de beide Europee- sche heereu te voet over straat. Plotse ling klonk hoefgetrappel achter hen de Russische consul hield zjjn wandelstok schuin over de straat, en dit was vol doende, om den ruiter te beletten, hem voorby te ryden. Het was een voorname Pers, die met zyn bedienden achter zich, door de straat reed. De Duitsche diplo maat maakte den Russischen consul daarop opmerkzaam en verbaasde zich nog, toen hij ten antwoord kreeg: »A1 was het de gouverneur zelf, dan zalhy het niet wagen een Russischen consul voorby te ryden. Ik zag wel dat Zil-es- Saltaneh zich ergerde, dat ik met u zoo zonder omhaal en te voet een bezoek by hem aflegdemaar ik behandel de Perzen uit principe altoos zoo, opdat zy leeren inzien, datzy van Rusland af han- keiyk zyn." En by een andere gelegenheid gebeur de het, dat een Russische consul een kennis, die met de Perzische regeerings- post reizen moest, een Russische amb tenaarspet op het hoofd zette, met de woorden »zoo gy ook maar het minste oponthoud hebt, wys dan op de pet en op uw ryzweepen onthoudt de Perzi sche uitdrukking voor „hondenzoon"!" Zoo doet Rusland overal waar het zich de machtige voelt. En van waar nu dat onverwachte op treden in Perzië Het is de vrees welke Rusland dry ft, de vrees dat voor Perzië een batere periode aan het aanbreken was, een periode van ontwaking tot meerder gevoel van eigenwaarde en zelf standigheid. Mohammed Ali, de Shah,was verdreven, de regent gaf het volk een grondwet en luidde met zyn bloedverwanten en ministers de anti-Russische politiek iD. Dit nu mocht niet. Daarom liet Rusland den uit Perzië naar Rusland gevluchten ex-Shah naar zijn land terugkeeren, met kanonnen en geweren, door de Russische douanen als mineraalwater gedeclareerd. De tegenomwenteling werd door Rusland begunstigd, ten gunste van den verdre ven Russischgezinden Shah. Doch de nieuwe regeering zegepraalde, en gaf ernstig biyk van een krachtig optreden tot verbetering van den moreelen en financieelen toestand, by dit laatste krachtig gesteund door haar adviseur, den Amerikaan Morgan Shuster, Rus- lands grootste tegenstander. Tegen dezen nu heeft Rusland, onder gezochte voorwendsels, den kryg begon nen. Een kleinigheid zou de aanleidiDg zyn. De Perzische regeering bad de bezit tingen der in het leger van den ex-Öjah tegen de regeering strydende prinsen verbeurd verklaard. Op grond van dit besluit nam Morgan Shuster maatrege len om het landgoed van prins Shoa-es- Saltaneh door zyn ambtenaren in bezit te doen nemen. Rusland protesteerde daartegen. Een Russische bank had een vordering op dien prins, waarvoor op dit landgoed een hypotheek was geplaatst. Perzische gendarmes, door de regeering als bewa king gezonden, werden door Russische kozakken onder aanvoering van Rus sische consulaire ambtenaren, gearre steerd. En hoewel de Perzische regee riDg zich borg stelde voer de betaling der schuld van Schoa-es-Saltaneh, en de Russische gezant daarmede genoegen wilde nemen, bleef de consul-generaal te Teheran zich vezetten. En hierop is nu gevolgd een lange reeks van beleedigingen. Rusland wil niet dat belasting geheven wordt vanPerzische onderdanen die onder Russische bescher ming staan, beschermt openlyk de re bellen, en behandelt de regeering als een overwonneling, haar beschuldigend van beleediging der Russische vlag. Onder den schy n van hier voor voldoening te eischen, zoDd Rusland een legertje. De Perzen riepen hierop wel Engelands tusschen- komst in, doch zy wisten niet dat zy hierdoor by den duivel te biecht kwamen. Engeland antwoordde heel lyleefd dat zy zich maar aan Ruslands ei^n ontslag van Shuster, geen vreemdelingen meer in dienst, en betaling van drie miljoen Roebels, voor de kosten der Russische expeditie zouden onderwerpen. Dat is nu weer eens in optima forma de politiek van dief en diefjesmaat. En zoo zal ook dit in vele opzichten noodlottige jaar 1911 eindigey met eon schanddaad, met den ondergang van een machtig wereldryk, dat eenmaal een grcote plaats besloeg in het bestel Qods met zyn volk, en in de prediking zyner profeten. i3INJ5i£IHLAND. Een Nobel-prijs aan staatsraad Asser. Uit Christiania wordt geseind, dat Zondagmiddag in een plechtige vergade ring van de commissie voor den Nobel- prys in het Nobel-instituut, waarby vele led'm van het Storthing, leden van de regeering en van het diplomatieke korps, kunstenaars en geleerden aanwezig wa ren, medegedeeld is hoe dit jaar de prys verdeeld is. By den aanvang der byeen- komst heeft professor Stang gesproken over den gemeenschappelyken arbeid der Noordsche staten om te komen tot één zelfde burgeriyke wetgeving. Vervolgens deelde Lövland, de voorzitter van de commissie voor den Nobel-prys, mede, dat dit jaar de prys voor den vrede ver deeld is tusschen den Nederlander, staats raad Asser, te 's-Gravenhage en Alfred Fried, te Weenen, redacteur dor Friedens- warte. Voor beiden bedraagt de prys ongeveer 7000 kronen. Nader seint men inzake deze plechtige byeenkomst van de commissie voor den Nobelprys dat Lövland schetste wat Asser als voorzitter van vier internatio nale conferenties (1893,1894,1900,1904) voor het internationale privaatrecht ge daan heeft. Daardoor is er gioote rechts zekerheid in het verkeer der volken. As- ser's voorstel om een vaste commissie in te stellen tot voorbereiding van den arbeid der conferenties voor internatio naal privaatrecht is de grondlegging van een internationale c rganisatie, die zonder de bevoegdheid der staten te kreuken op wetgevend gebied wil bydragen tot een internationale privaatrechtelyke codifica tie in de toekomst. Het orkest van den Nationalen Schouwburg luisterde de plechtigheid met muziek op en bracht o. m. het Nederlandsche volkslied ten gehoore. R E C Li A M E 8. Zoodra de vrouw waarneemt dat hare krachten vervallen, moet zy beginnen met de behandeling met de Pink Pillen, die zullen verhinderen dat haar bloed in verslapping toeneemt. De Pinkpillen be zorgen bloed met iedere gift en geven aan de verzwakte organen wat voor deze noodig is om de kracht der beste dagen weer te vinden. De Pinkpillen zyn het beste versterkingsmiddel vcor de vrou- weiyke organismen. De Pinkpillen geven eetlust, geven krachten, zy versterken de maag, bezorgen een goede spy svertering en verspreiden door geheel het lichaam een groote kracht. Mejufl. Johanna van den Broek schryft ons dat zy verheugd is over de behan deling met de Pinkpillen. Mejuff. J. van den Broek woont 301, B. Brugstraat te Boxtel. Mejuff. J. van den Broek. „Ik heb het genoegen u te berichten dat uwe uitmuntende Pinkpillen my volko men genezen hebben. Ik ben u daarvoor zeer erkenteiyk- Myn ziekte was begon nen met lichte pynen in de maag en een zekere moeieiykheid in de spijsvertering. Ik. lette er niet op, denkende dat die on gesteldheden slechts oogenblikkelyk zou den zyn. Maar integendeel werden die ongesteldheden erger, zoo zelfs dat ik my weldra zeer moeiiyk kon voeden. Ik herstelde my'ne krachten niet voldende meer, dat was my aan te zien, want van dag tot dag werd ik bleeker en zwakker. Na verscheidene middelen zonder succes beproefd te hebben, ben ik tot de behan deling met de Pinkpillen overgegaan en uwe goede pillen hebben zoowel myn slechte maag als myn bloedarmoede ge nezen". Verkrygbaar f 1.75 per dooE, en f 9 de zes doozen, bij het Generaal Depót der Pinkpillen, Van Eeghenlaan 22, Amster dam voor Middelburg en omstreken by Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157voor Goes by Gebrs. Mulderen verder by verschil lende apothekers en goede drogisten. Middelburg. Vrydagavond had de 16-jarige DeW., een ongunstig bekend staande jongen, de onbeschaamdheid om den winkel van de wed. H. in de Znster- straat aldaar in te gaan en de66-iarige bewoonster tegen den grond te loopen, waardoor deze aan het hoofd verwond werd en zich onder geneeskundige be handeling moest stellen. De politie heeft de zaak in handen. Middelburg. By de politie alhier meldde zich Zaterdagavond aan de 28-jarige J. v. B., die een snede over het hoofd hadde politie onderzoekt de zaak. Middelburg. In den nacht van Zaterdag op Zondag maakte een bovenbewoner van de St. Janstraat burengerucht, door by zyn benedenbuurman de deuren met een hamer te bewerken, hetgeen de buren in hun slaap stoorde en een volks oploop deed ontstaan. De politie bemoeide zich met het geval. Middelburg. Zondagmiddag liepen dooi de stad een beschonken koloniaal en een burger, die nogal herrie maakten. De politie, die gewaarschuwd was, trof hen in een café aan den Blauwendyk aan, en arresteerde eerst den koloniaalter- wyi even later de burger, die het andere burgers lastig maakte, in de Lange Delft werd aangehouden. Tegon den kastelein werd proces-verbaal wegens hst toelaten van een dronken persoon in zyn café opgemaakt. Middelburg. Men schryft ons: Evenals dat by meerdere plaatsen in ons land het geval is, heeft ook onze gemeente wat wy zouden willen noemen een »aanwas«, welke tot een andere gemeente behoort. Gedeeltpiyk tegen den Buitensingel van Middelburg aangebouwd ligt het zich steeds uitbreidende gehucht „'t Zand", behoorende tot de gemeente Koudekerke. Reeds meerdere malen had den bewoners van dit gehucht getracht van de gemeente Middelburg gas ea water te verkrygen, maar het gemeentebestuur van Middelburg wees deze verzoeken steeds af; ook zelfs wanneer men aan bood tweemaal zooveel te betalen als de Middelburgsche ingezetenen. De Vlissing- sche gasfabriek is geen gemeenteiyke en de directie dezer fabriek heeft meer ener gie getoond dan het gemeentebestuur van Middelburg en heeft haar net eerst naar Souburg en Koudekerke en thans ook naar 't Zand, dus ongeveer 6 K.M. van Vlissingen af doorgetrokken. Nu ziet echter de gemeente Middelburg pas in wat zij vroeger had moeten doen en legt nu in dat gedeelte van de wegen van 't Zand, die haar eigendom zyn ook gas- en waterleiding aan, zoodat de bewoners van de aan die wegen staande gebouwen nu kunnen kiezen tusschen Middelburgsch en Vlissingsch gas. Op de andere wegen kan Middelburg niet komen, daar Kou dekerke concessie gegeven heeft aan de Vlissingsche fabriek. Middelburg levert alleen water aan die bewoners van 't Zand, die ook gas van haar betrekken. Het is wel een eigenaardige toestand en tevens is het betreuren, dat ons gemeen tebestuur door haar laksheid in deze, een mooie bron van inkomsten voor de ge meentekas heeft laten verloren gaan, althans veel heeft verkleind. Goes. Maandag is men begonnen met het versteken van ons klokkenspel. Voortaan zal met vol uur worden ten gehoore gebracht: Chor aus der oper: Iphigenie auf Tauris en met half uur Gavotte aus der operIphigenie in Aulis, beide van Von Glück.. Vlissingen. Wegens het hevige storm weer werd de loodsdienst Zondagavond om kwart over vyf uur gestaakt. 'a Heer-Abtskerke. De Raad verga derde Zaterdag. Present 6 leden, afwezig M. Vermue. In de begrooting voor 1911 werd eene af- en oversein y ving aange bracht wegens tekort op een paar posteD. Tot lid der algemeene armbesturen, we gens periodieke aftreding van dhr. J. Tol- hoek, werd benoemd de heer J. Simons 3. Op een verzoek tot plaatsing van een lan taarn by den ingang van het dorp werd af wijzend beschikt. Een suppletoir kohier- hondenbelasting voor 1911 werd opge maakt op f2. Eveneens werd vastgesteld een suppletoir kohier hoofdgeld over 1911. Sorooskerke (W.). Zaterdagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig de heeren P. Melis en J. R. Tak met kennisgeving. Het verslag dei- kasopname wordt voor kennisgeving aangenomen. Eene overschry ving op de begrooting voor 1911 wordt goedgekeurd. Dan wordt in besloten zitting het sup pletoir kohier van den hoofdeiyken om slag opgemaakt, het bevat 11 aanslagen. Nog wordt een rooster opgemaakt voor stembureaux in 1912. Serooskerke. (W.) Vrydagavond werd door den heer Nederveen, rijksveearts, in het lokaal „Rehobot" alhier, een cur sus geopend in paardenkennis. Deze lessen, welke gevolgd worden door een 15-tal jongelui, op 3 na, allen oud-leer lingen van den landbouwcursus alhier, zullen voortaan gegeven worden in een lokaal van de openbare school. Hoedekenskerke. Donderdagavond laat ontdekte de molenaar D. alhier een begin van brand in zyne woning door het vlamvatten van hout in zyn schoor steen. Met een paar emmers water was het gelukkig te blusschen, zoodat erger werd voorkomen. De schade is door as surantie gedekt. Vlissingen. Op voordracht van de commissaris van politie alhier zyn door den burgemeester met 1 Januari bevor derd tot hoofd agent van politie A. R. de Boo van Uyen, thans hoofd-agent- titulair en de agenten le klas H. Abra- hamse en J. J. M. Drent. Tot agent eerste klas zyn bevorderd de agenteD der tweede kl. L. Dingemanse, G. Pee man, J. van Weele, W. de Lange en A. Meeuse. Tot agent tweede klas zyn be vorderd de agenten der derde klasse W. J. Meulblok, A. Casteleyn, C. J. Loof, P. de Moor, P. I. Roth, H. Pasveer, J.Flo- ryn en E. Tange. M. G. Rilland Bath. De heer C. van Damme alhier, is benoemd tot opzichter-teeke naar by de gemeentewerken te Rotterdam Koudekerke. Vjydagavond herdacht de J. V. op Geref. grondslag „Pred. 12 la", alhier, feesteiyk haar 20-jarig be staan. De vergadering werd door den eere-voorzitter, den heer G. ten Brink, geopend met het laten zingen van Ps. 118:7, lezing van Ps. 103, gebed en een harteiyk en kernachtig openingswoord tot alle aanwezigen, inzonderheid tot de feestvierende Vereeniging. Daarna liet de secretaris der Vereeniging in een uitvoerig en degeiyk verslag ons veel interessants hooron over de werkzaam heden en den toestand der Ver. gedu rende het verloopen vereenigingsjaar. In de pauzen maakten enkele vriendeiyke dames zich by zonder verdiensteiyk met het aanbieden van verschillende verver - schingeD. In den loop van den avond trad voor de talryke feestvierende schare op de weleerw. heer ds. van Loon, die een opwekkend woord wenschte te spre ken. Spr. begon met de Ver. harteiyk te feliciteeren by gelegenheid van haar 4e lustrum. Spr. deed daarna in een keurig gestyieerd betoog, welke aller aandacht boeide, ten volle uitkomen, hoe de J. V, pal moet staan voor de Calvinistische beginselen, vooral in den tegenwoordigen tyd, een tyd, waarin ongeloof en revolutie steeds stoutei en driester den kop opsteken. Vele harte- ïyke en welgemeende woorden werden voorts geuit namens den Ring, den Kerkeraad, het Schoolbestuur en namens de Knapenvereeniging. Vele humoris tische voordrachten en een leerzame samenspiaak wisselden elkaar af, welke zeer in den smaak vielen. Ook werden er twee opstellen geleverd getiteld: „Art. 2 van onze Geloofsbel." en „het ontstaan der A. R. Party", iDgeleid door de vrien den Simonse en Goeiee. Op deze onder werpen volgde een tamelyk levendige discussie. Zoo ging de avond zeer ge zellig en snel voorby. Het uur van schei den was weldra aangebroken. Na een gepast slotwoord door den voorzitter der Ver. en het zingen van Ps. 72.-11 werd dit uitnemend geslaagde feest met dank zegging door den heer P. Boone gesloten. Dankbaar aan God, voor al 't genotene, keerde de feestvierende schare ongeveer middernacht huiswaarts; Dat Gods on- misbaren zegen ruste op den arbeid der Geref. J. V. te Koudekerke. Nieuw- en Sint-Joosland. De vracht- ryder Simon Janse had Vrydag een scha- deiyken dag. Een paard toch, pas door hem gekocht en gebruikt voor het voort trekken van schepen geraakte daarbjj te water en werd daaruit dood opgehaald. Het dier was niet verzekerd. Scherpenisse. Door de Hollandsche Residu-gas maatschappy te Amsterdam is aan de raden dezer gemeente en die der gemeenten Poortvliet en StMaartens- dyk concessie aangevraagd tot het doen aanleggen van gasleiding. Heinkenszand. Zaterdagavond om streeks 10 uur is bij den timmerman J. de Mol in diens achterkamer met een steen een groote ruit ingeworpen. De politie hiermee in kennis gesteld, heeft direct een onderzoek gedaaD, doch jam mer genoeg kon deze geen proces ver baal opmaken. Dezelfde baldadigheid heeft ook voor een paar weken by een andere ingezetene plaats gehad. Nlsse. Zaterdagavond omstreeks 10 uur werden we opgeschrikt door het luiden der brandklok. By onderzoek bleek, dat er op de hofstede van dhr. J. Vermue alhier, een hooiklamp in brand stond. Omstreeks 1 uur was het vuur gebluscht en kon de brandweer inrukken, door haar optreden zyn een tweetal andere klam pen van stroo gespaard. Men vermoedt kwaadwilligheid. Oesters. In de maand November zyn uit Zeeland verzonden 6.479.500 oesters tegen 7.178.000 in November 1910. Naar Engeland werden 1.700.000 oesters min der verzonden dan naar de overige landen, in hoofdzaak België plm. 1.000.000 meer. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ooster-Nykerk, F. de Gidts te Goedereedete Hoornaar, N. C. Bakker te Resteren te Wieringer- waard (toez.), M. W. J. v. Linschoten,cand. te Leidente Noorddy'k, R. Ruiter te Drachten. Aangenomen naar Nieuwe Pekela door C. D. v. Noppen, cand. te Scheveningen naar Sprang door A. F. G. Pop, cand. te Katwyk aan Zee. Bedankt voor Lienden door J. Jellema te Wageningen voor Krommeniedyk door A. Priester, cand. te Leiden voor Meliskerke door A. F. G. Pop, cand. te Kat wyk aan Zee NB. G.). Kloetinge. Herkozen tot kerkvoogd de heer Jan Oele met 4 stemmen en gekozen de heer Chr. Welleman met 5 stemmen. Op den heer W. v. Liere (aftr.) waren uit gebracht 2 stemmen. Verder verkregen de heeren S. Noteboom, J. Blomaard en J. v. Liere, ieder één stem. Een biljet was blanco. Stavenisse. By de gehouden stem ming voor twee notabelen (vac. J. Dreo- gendyk en H. J. Dorst, tot kerkvoogd be noemd) werd met 61 van de 90 geldige stemmen gekozen de heer J. Oudesluys, hoofd der school. Herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren D. Dane en C. F. Hanse,die resp. 34 en 29 stemmen bekwamen. Geref. Kerken. Beroepen te Ouderkerk a/d IJssel, J. C. O. Voigt te Bunschoten. Aangenomen naar Weikendam B door S. Kamper te Haastrechtnaar Mid delburg C door J. B. Netelenbos te fleeren veen (N. R. C.). Bedankt voor Will mstad door G. Bax te Holten voor Nieuw Dordrecht door D. Prins te Oudegavoor Hinaeloopen door T. L. Kroes te Kiel windeweer. De deputaten van de Geref. kerken in Friesland tot de Zending onder de hei denen en Mohamedanen hebben besloten gelden byeen te brengen voor de uitzen ding van een missionairen arts. Voorts wordt er een onderzoek ingesteld naar de mogelykheid van de oprichting van een hospitaal op het Zendingsterrein (Keboe- men). Vlissingen. Geslaagd op het. practyk- examen in boekhouden de heer J. E. J. Jurry alhier. Rilland-Bath. In de heden gehouden spoedeischende raadsvergadering is met algemeene stemmen tot onderwyzer aan de school alhier benoemd de heer J. P. Goedegebuure, in gelyke betrekkingaan de openbare school te Poortvliet. - De Unie collecte bracht op te Brou wershaven f 136,45 en te Borsselen f 23. Groenloopen. Is Het Gentrum goed ingelicht, dan zal het Veterinaire studentencorps te Utrecht eerstdaags een vergadering beleggen, waarin men zal trachten te komen tot af schaffing van het groenloopen. Ongelukken. Te Nieuw-Pekela is een oude voerman onder de stoomtram ge raakt. Zyn rechterbeen werd geheel ver- bryzeld. De man overleed nog denzelfden dag aan de gevolgen. Op een schip in de Mark te Oudenbosch is een schippers knecht met een voet tusschen een afloo- pende stalen lyn geraakt, met het gevolg, dat dit lichaamsdeel geheel werd afge klemd. In Den Haag is een jeugdig loodgieter overleden die den vorigen dag by het verrichten van werkzaamheden aan een pand van het dak gevallen is. Te Rotterdam wilde iemand van een in beweging zynde boot op den wal sprin gen. De man, een noer uit Hardinxveld, sprong mis en verdronk. By een zeer onbeduidend brandje te 's Gravenhage heeft een 28-jarige kostganger ernstige brandwonden over het geheele lichaam opgeloopen. Men vreest voor zijn leven. By een aanvaring op de rivier voor Rotterdam is een schippersvrouw uit 's-Gravezande overboord geslagen en verdronken. Sneeuw en storm. Het moet vreeselyk weer zyn aan de kusten van Frankryk, zoowel aan het Kanaal als aan den Atlantischen Oceaan, waar een zware storm woedt. Uit het noorden van het land worden hevige sneeuw-en-regenvlagen gemeld en ook uit Nimes en Pau komen berichten van buitengewoon slecht weer. Ruwe zeden. Dezer dagen is te Washington, in den staat Georgië, het volgende ongelooflyke feit voorgevallen. Een neger, Thomas Walker, had een moord gepleegd en werd daarvoor ter dood veroordeeld. Het geding was tyna afgeloopen en de rechter zou juist de ter doodveroördeeling uitsprf ken, toen een broer van den vermoorde op stond en vlak by een revolverschot op den neger loste. De kogel trof Walker in het gelaat, ging. door de rechterwang en kwam er onder de linkerkaak uit. Walker viel op den grond maar de dok ters, die hem onmiddeliyk onderzochten, constateerden dat de wond nietdoodeiyk was. De neger werd dus verbonden, weer op zyn beenen gezet en toen werd de voorlezing van het doodvonnis ten einde gebracht. Dit vonnis bepaalde, dat de terechtstelling nog dienzelfden middag zou plaats vinden. En zoo geschiedde het ook. De man die in de gerechtzaal op den neger schoot, wordt niet vervolgd. De moord was kort geleden gepleegd, en de neger was na een dag zoekens door een menigte gevangen. Men wilde hem juist opknoopen, toen hy kans zag om weg te komen. Later was by opnieuw gevangen, ditmaal werd hy behooriyk veroordeeldweer wist hy op het laatste moment de vlucht te nemen. De derde maal gegrepen ontkwam hij zyn lot niet. Maar het feit, dat het in de Vereenigde Staten mogeiyk is om in de rechtzaal op een beklaagde te schieten en dan vry uit te gaan, als die beklaagde een neger is, geeft te denken. Zich in koelen bloede langzaam vermoord. Zoo'n vreeseiyke zelfmoord heeft te Lyon (Frankryk) plaats gehad. Een kleermaker van drie-en-vyftig jaar kwam" er 's middags van zyn werk. Hy stopte de naden van deur en ramen van

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1911 | | pagina 2