Telegrammen Aambeien en huidziekten. Uit dt Provincie, Kerknieuws, Schoolnieuws. LEESTAFEL. •r over het ontwerp is gesproken, het beginsel van „staatspensioen" voor de huidige ouden-van-dagen in wil voeren zonder dat een regeling daarvoor is vast gesteld. Gebruikmaking van postkantoren „of van andere bestaande administratieve lichamen" wenscht de heer Troelstra. Ja dat is voldoende voor een volksvergade ring, desnoods nog voor een partijpro gram. Maar de heer Troelstra weet heel goed dat een wetgever er daar niet mee af Is. En dan werd men nota bene verzocht, deze motie nu ook maar een-twee-drie te behandelen. Het is ons een raadsel hoe iemand als de heer Troelstra, die anders in de Kamer zich zoo vaak practisch staatsman toont, zulk een onmogeiyken eisch kon stellen. Niet minder onaardig hekelt dezelfde schrijver een andere motie van mr. Troelstra, waarbij het recht van „posten* voor stakers werd uitgesproken. Deze motie aldus Het Handelsblad was het resultaat van een beschouwing die de heer Troelstra wijdde aan de Am- sterdamsche staking, waarop hij nu ove rigens niet nader wilde ingaan, een be schouwing waarvan het belangrijkste was: de erkenning dat door de stakers daden van terrorisme zijn gepleegd. En dat z(J dat niet hadden moeten doen, al moest anderzijds niet uit het oog wor den verloren dat ze geprikkeld waren door het belemmeren (vanwege den bur gemeester van Amsterdam) van hun vrijheid van „posten". Zoo zetten de heeren sociaal-democra- tsn de vrijhjid op haar kop, evenals de wetgeving wanneer hun dat past. Niet de vrijheid van arbeiden moet gehand haafd worden, maar het posten, d. i. de vrijheid om het arbeiden van anderen 1 te beletten. Och maar wij overdrijven nu toch heel erg. Posten, dat is zoo hoorden w|j heden van den heer Troelstra eens met de werkwilligen („onderkrui pers" noemt hij hen) gaan praten. aJJ Jawel, praten. En bij sloeg daarbij hard en herhaalde lijk met de vuist op zijn lessenaar, n Misschien om ons den aard en de le vendigheid van zulkegesprekken goed duidelijk te maken. Jl il Nu, dat zal wel niemand meer mis verstaan. „Posten" is inderdaad in den regel, praten voor de vuist misschien, maar hi 'i met de vuist zeker. isllo hooi RECLAMES. ...8j;v, De kwellende prikkeling en jeukende Jsi Ptjn ^n aambeien, eczema, roos, dauw worm, huiduitslag, winterhanden en -voe ten, of eenige andere jeukende huidaan doening wordt onmiddellijk verzacht, reeds door de eerste aanwending van Fos ter's Zalf. En zelfs hardnekkige gevallen, die jaren lang weerstand boden aan andere behandelingen, moeten spoedig zwichten voor deze heelende zalf. Foster's Zalf is bizonder verzachtend, heelend en antiseptisch. Niet alleen geeft zjj baat in ieder geval,waarbij de gebruiks aanwijzing zorgvuldig wordt opgevolgd, doch ook zijn de genezingen blijvend. Foster's Zalf is te Goes verkrijgbaar bij de FirmaNathan Emanuelen teMiddelburg by den heer Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel af 1.75 voor dón, of f.10.voor zes doozen. ■bW ten 07 r.iw laig ae De firma W. H. Muller Co. van de Batavieriyn te Rotterdam verschafte aan zjjn cliénten een eenvoudigen tweemaand- kalender met een zestal stadsgezichten de Boompjes met de Batavier III is er een van. Deze kalender is een sieraad voor kantoor en huiskamer. Middelburg. De bewoners van den Nieuwen Vlissingschen weg vinden op pagina 3 van ons blad een advertentie, waarop we op verzoek gaarne de aan dacht vestigen. Voor de bewoners van dezen weg bevat deze annonce een in teressante mededeeling. Middelburg. Te Krimpen aan de Lek is van de werf der firma J. en K. Smit de tweede boot voor den dienst Middel burg—Zierikzee te water gelaten. Vlissingen. De sergeant-majoor J. Harmsen van de genie is bevorderd tot opzichter 3e klasse der fortificatiën en is alhier geplaatst. Nieuw- en St. Joosland. By den land bouwer J. Mesu alhier, geraakte een veulendragend paard, dat in een weide liep, zoodanig verward in prikkeldraad, dat het hevig gekwetst werd en afge maakt moest worden. Het paard was niet verzekerd. Een opkooper betaalde voor het doode dier slechts 32 gulden 50 cent, na goedgekeurd te zyn voorde consumptie. Nieuw- en St. Joosland. Iu het begin dezer week werd by de wed. C. Klap onder Middelburg, dicht by deze ge meente, een raam verbroken van een buiten de woning staanden provisiekel der, en werd daaruit een tweetal broo- den ontvreemd. De buit zal de(n) dader(s) niet meegevallen zyn, daar hy (ze) zeker meer van zyn (hun) gading had(den) verwacht. Nieuw- en St. Joosland. By den land bouwer P. de Visser alhier, heeft (hebben) de dief (dieven) ook een bezoek gebracht, Hier verbraken ze een slot van een kel der die onder een schuur is. De eigenaar kon echter niet constateeren of er van de in den kelder aanwezige aardappelen waren ontvreemd. Rll'and-Bath. Aan het bietenvervoer naar de haven te Bath is ook ditmaal weer een einde gekomen, en wri eenige weken later dan het vorige jaar. Dit vindt zyn oorzaak vooral in het slecht afkomen der vaartuigen, zoodat meermalen het ryden naar de losplaats eenige dagen achtereen geheel stilstond. Er werden bijna 4 milli- oen K.G. aangevoerd. Intusschen is ook thans weer, evenals in de beide voorgaande jaren, gebleken, dat geteerde wegen toch maar je wegen zyn. Hoort men lieden uit andere dorpen klagen, dat de wegen in hunne gemeenten ware modderpoelen en moerassen zyn, hier kunnen zulke klaagliederen niet ge zongen worden. Onze wegen toch, hoewel ze dit najaar veel te ïyden hadden van het opgraven voor de waterleidingnet drukke bietenryden en de vele regens zyn nog in zeer goeden staat, wat overtuigend be wijst, dat de teerwegen verre de voorkeur verdienen boven grint- en kleiwegen. Coltjnsplaat. In de Dinsdag gehouden vergadering der landbouwvereeniging „Unitae" is herbenoemd tot lid van het bestuur de heer A. J. de Ridder. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat er in hot afgeloopen jaar was aange kocht aan velschillende mest- en voeder- stoffen, klaverzaad, enz. voor een som van f41079,655. Daarna had de aanbesteding plaats van de levering van 133400 KG. superphosphaat. Minste inschiyver A. Kole alhier voor f2,36. 10400 KG. kaïniet, laagste inschry ver J. C. de Mul alhier voor f2.18. 3350 KG. katoenzaadmeel, eenige inschry ver A. Kole Cz. alhier voor f 10.24. Alles per 100 KG. Alle leveringen gegund. De vereeniging telt nu 97 leden. Vlissingen. By Kon. besluit is aan den heer J. G. van Niftrik Jr. alhier, de eere-medaille der orde van Oranje- Nassau, in zilver, toegekend. Axel. Op Donderdag 14 December a.s. zal de offlciëele opening van de Gasfabriek plaats hebben in tegen woordigheid van de Gemeenteraadsleden en andere autoi iteiten. Kloetinge. Heden nacht zyn er aan den Kloetingschen weg by verschillende bewoners konynen gestolen. By een 7, by een ander 5 en by een derde een. Dader(s) nog onbekend. De politie onder zoekt de zaak. KrabbendUke. Maandagavond mocht de Vereeniging Dorcas, onder de vriende- ïyke leiding van ds. Sybrandy, haar jaaifeest vieren. Uit de jaarverslagen bleek, dat Dorcas 27 leden telt, 89 klee - dingstukken afwerkte en ruim 91) gulden aan vrye giften en contributies ontving. De feestavond werd met zang en voor dracht aangenaam en gezellig doorge bracht. In de pauze werd nog zes gulden gecollecteerd voor denoodkas van Effatha. Aan het eind van het samenzyn werd God gedankt voor Zyn milde zegeningen in Dorcas en in het Vereenigingsleven geschonken, hetwelk zoo uitnemend den grondtoon van het feest vertolkte. Nieuwdorp. De Werkmansvereeniging alhier hield Dinsdagavond hare gewone jaarvergadering, waar behalve de voorko mende huishoudeiyke zaken, de verkie zing plaats had voor 2 bestuursleden en de jaarrekening gedaan werd. In de plaats van W. Baljó, die zich niet [herkiesbaar stelde werd gekozen P. Boone. Het bestuurslid B. de Jager werd herkozen. Uit het verslag van den pen ningmeester melden we: Geleverd wer den 5959 H.L. kachelkolen tegen 78 cent, 1252 H.L. vetnoten tegen 83 centen l09'/2 H.L. eivormbriketten tegen 83 cent per H.L. terwyi in kas bleef f28.69. Ook werd nog gesproken over het aankoopen van bruinkool briketten, doch men kon nog niet tot een beslissing komen. Schore. Dinsdagmiddag had de heer M. Karelse, slager alhier, twee varkens, aan gebracht uit Rotterdam, teVlakeopzyn kar geladen. Doordat een der varkens niet stevig genoeg was gebonden, sprong het over de kar op het paard, dat viel, en een poot brak, zoodat hetnatuuriyk moest worden afgemaakt. Scherpenisse. Toen de 76-jarige C. v. As terug kwam van den barbier, zeeg hy onderweg plotseling ineen en over leed eenige oogenblikken daarna. Dein- middels geroepen geneesheer dr. Veen- stra constateerde hartverlamming. Scherpenisse. In de algemeene ver gadering der vereeniging „Het Groene Kruis" alhier werd tot secretaris geko zen dhr. Chr. Hartog, zulks ter voorzie ning in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer Heule. INGEZONDEN. Voor den Oud-Indischen militair. Het Permanent Comité van den Volks bond tegen drankmisbruik ten dienste van den Oud-Indischen militair heeft zich tot den Minister van Oorlog gewend met hf t verzoek, om de uit de Koloniën terugge keerde militairen voor zoover zy overi gens aan de eischen voldoen in aan merking te doen komen voor de betrek kingen van werkman corveeër, oppasser, poetser of knecht, by de onder het Depar tement van Oorlog behoorende magazy- nen of inrichtingen, en om te mogen vernemen wat zou kunnen worden ge daan om hunne aanmelding voor- en plaatsing in die betrekkingen te bevor deren. Z.Ex. heeft hierop geantwoord, dat met de belangen van gewezen Koloniale militairen gaarne rekening zal worden gehouden, en dat het aanbeveling ver dient hunne namen, onder vermelding van nauwkeurig adres, aan het Departe ment van Oorlog kenbaar te maken onder by voeging van al zulke gegevens als noo- dig zyn om een oordeel over den sollici tant te kunnen vormen. In verband hiermede schynt het ge- wenscht dat belanghebbenden zich tot het genoemde Comité wenden, opdat dit een lijst zal kunnen opmaken en Z.Ex. ter zijner tyd aanbieden. Gegadigden gelieven tevens op te geven voor welke betrekking zy in aanmerking wenschen te komen. Adresden heer G. de Wal, Harderwyk, Secretaris van het Comité. Geref. Kerken. Beroepen te St. Pancras, J. Sybrandy te Krab bendy ke. Aangenomen naar Oudenbosch door B. J. v. Garderen, cand. te Baarn. Ueinkenszand. Op tweeden Kerstdag zal het orgel in 't kerkgebouw alhier, het welk gebouwd is op de kerkorgelfabriek van den heer A. S. J. Dekker te Goes, des namiddags ten half twee uur, in gebruik worden genomen. Het orgel zal by die ge legenheid bespeeld worden door den heer C. J. de Mey, van Goes. Goes. Geslaagd te's Graven hage voor het praktykexamen boekhouden de heer D. Kuyper alhier. Geslaagd te Utrecht op het machi nistenexamen voor diploma A de heeren G. A. Wark, W. Buine, J. v. 't Hoffen F. W. de Zwaan. (veineiigiie Berichten. Ongelukken. Te Rotterdam is een ko- lenwerker by het lossen van sternkolen uit een stoomschip door zware stukken stukken steenkool op het lichaam ge troffen. Zwaar gekwetst is de man weg gedragen. Door de Rotterdamsche electrische tram Is een kuipersknecht aangereden en aan de gevolgen van de bekomen kwetsuren overleden. -- Door de tram Donge-Tilburg is een man, die in staat van dronkenschap verkeerde en midden op de rails lag, letteriyk doormid den gereden. In de in aanbouw zynde katholieke kerk te Deuningen (Overysel) is het plafond neergevallen. Twee werk lieden, boven in de kerk bezig, wisten zich aan een plank vast te houden, tot er hulp daagde. De materieele schade wordt op f8000 geschat. Een café houder te Meppel is op den weg tusschen Wanneperveen en Meppel het slachtof fer geworden van een hollend paard. Hy zat op een fiets, werd door een paard omvergeworpen, raakte onder den wagen en kreeg een wiel over het hoofd. Eenige uren later is hy overleden. Te Stads kanaal is een 65-jarige vrouw door een sleperswagen overreden en aan de ge volgen bezweken. De natuurgeneeskunde aan het woord. Vraag: Wat is de overeenkomst tus schen een doktersrytuig en een leeuwen- hok? Antwoord: Zoolang „hij" er in zit, is hy ongevaarlyk. - Grafschennis. Op het Israëlitisch kerkhof te Booge- veen zyn zes grafsteenen omver gehaald een er van ligt in drie stukken naast het graf. Ook zijn er eenige paaltjes af geslagen. De politie doet ijverig onder zoek. De Hooge Raad.... en gebrek aan licht. In de gister gehouden zitting van den Hoogen Raad, welke tot ruim half vyf duurde, werd weder eens het groote on gerief ondervonden van de omstandig heid, dat in de rechtzaal van ons hoogste rechtscollege niet alleen geen electrisch of gaslicht, maar zelfs geen petroleum lamp aanwezig is. Toen de duisternis reeds zoodanig be gon te vallen dat men goedschiks niet meer kon zien om te lezen, werd by ieder van de twee raadsheeren die nog rapporten over te behandelen strafzaken hadden uit te brengen, een kandelaar met drie kaarsen geplaatst, by welk flauwe licht het nu eenigermate mogelyk was met de behandeling der zaken voort te gaan. En toen de procureur-generaal zyne conclusiën moest voorlezen, deed voor hem dienst de kandelaar, welke eerst op de tafel by een der Raadsheeren gestaan had. De griffier mocht profiteeren van het licht op den kandelaar geplaatst by deD, naast hem gezeten, anderen Raadsheer die nog een rapport had uit te brengen. Van de drie kaarsen van dezen kandelaar bood de griffier er nog één den president aan. De deurwaarder had in het geheel geen licht, zoodat hy met groote moeite nog maar gebrekkig de rol kon lezen. De verslaggever voor de couranten had verlof om te mogen luisteren In de zaal der bibliotheek en op de gangen van het gebouw is, evenals ln de lokalen van griffie en parket, sinds de laatste jaren gaslicht aangebracht (vroe ger was er petroleumlicht), maar in de rechtzalen ontbreken alle verllchtings- middelen. De ontsnapte gevangene. Vos, die gisternacht uit de strafgevan genis te Scbeveningen ontvluchtte, was tot vyf jaar gevangenisstraf veroordeeld, waarvan hy er reeds anderhalf jaar had doorgebracht. Hy zat gisternacht niet in zyn gewone cel, maar ln een cachot, dat in een zeer donkeren hoek in het achtergedeelte van de gevangenis aan de zyde van de nieuwe byzordere gevan genis is gelegen. In een nacht, als er maneschyn is, geiyk Dinsdagnacht, is die hoek door de spelingen van het maan licht veroorzaakt, nog donkerder dan gewooniyk, zoodat men o.a. van buiten niet zien kan, wat daar gebeurt. Doch ook van binnen is dit, zelfs in gewone omstandigheden niet mogelyk. Hoe laat de ontvluchting geschiedde is niet met zekerheid te bepalen, doch vast staat, dat Vos te 3 uur na midder nacht nog in het cachot was. Dat hy by zyn vlucht door personen buiten de ge vangenis is geholpen maakt men o.a. op uit het feit, dat de staven vóór het cel raam zyn verbogen, wat technisch on- mogeiyk aan den binnenkant kan wor den gedaan. De ontstane opening was groot genoeg om er het hoofd en ook het lichaam door te steker. De beambte, die elk half uur geregeld de ronde doet, heeft van een en ander niets kunnen bemerken. Terstond nadat de ontvluchting van Vos waaromtrent de autoriteiten in het belang van de aanhouding van den ontvluchte de grootste stilzwijgendheid bewaren was ontdekt, werd daarvan kennis gegeven aan de justitie, die on- middeliyk de Ryks en Gemeentepolitie in beweging zette ter opsporing. De ge- heele politiehondenbrigade rukte uit en onder leiding van den inspecteur, die aan het hoofd van dezen dienst staat, werd de omgeving van de strafgevange nis en de terreinen daaromheen nauw gezet doorzocht. Later op den dag werd het onderzoek met de politiehonden ook uitgestrekt tot de duinen in de richting van Wassenaar, terwyi ook de terreinen en opslagplaatsen van het pompstation werden doorzocht. De politiehonden volgden van de bin nenplaats een spoor naar den ongeveer 4 meter hooger muur en van daarnaar de spoorbaan der electrische spoor Rot terdam—Scheveningen, tot op den Pomp- stationsweg. Daar bleven zy staan, waar om men vermoedt, dat de ontvluchte en zyn helpers van hier met een of an der vervoermiddel verder zyn gegaan. Het slagveld van Waterloo. Voor de bezoekers die een herinnering van het slagveld willen meenemen is daar, wegens betaling, altyd wel een voorwerpje te krijgen maar dat is nooit veel, want de stukken van belang biy- ven natuurlijk in de collecties van het museum bewaard. En wat zoudt ge den ken dat de vreemdelingen zich nu aan schaffen om toch maar niet met leege handen naar huis te gaan 't Is een griezelige geschiedenisin het kleinste herbergje of winkeltje aan den voet van den Leeuw zyn gebeenten van ge sneuvelde soldaten, die de ploeg heeft doen ontdekken of door een schaamte- looze hand uit den grond werden opge haald, te koop voor eenige stuivers. Deze onkiesche handel, die zoo walgeiyk is als stuitend voor den eerbied d en men den dooden verschuldigd is, wordt op een breede schaal gedreven sedert jaren. Voor eenige jaren heeft een letterkun dige, de heer Coulon den eersten stap gedaan om hieraan perk te stellen. En thans is een commissie e-evormd, aan het hoofd waarvan luit.-gen. baron De Heusch staat, en dat zich voorstelt d honderd ste verjaring van den slag /an Water loo te vieren, op 18 Juni 1915, door het inrichten van groote feestelykheden en van een soort praalgraf voor al de ge beenten die intusschen met de grootste zorgvuldigheid zullen opgezocht en ver zameld worden. Sanger vermoord. Dinsdag is de 84 jaar oude George Sanger, een spullebaas, vermoord. Hy had uit zyn groote onderneming van beestenspellen een goed vermogen over- gegaard en zich behagelyk ingericht op een buiten onder Londen met een flin- ken lap grond erby, waar hy vee en paarden hield. Hy had zes bedienden, van wie er een hem dageiyks aan tafel voorlas. Onlangs werd de man, die dat deed een zekere Cooper door een ander vervangen hy kreeg werk op het land. Dit schynt den man naijverig en dol te hebben gemaakt, want Dinsdag ging hy eerst den kok met een scheer mes te lyf en trachtte hem den hals af te snyden, wat een styve boord belette; toen stormde hy met een byi de eetzaal binnen, waar de voorlezing aan den gang was. De oude Sanger werd met byisla- gen nagenoeg afgemaakt, en ook de voor lezer werd gewond. Sanger bezweek spoedig daarna. De moordenaar is nog zoek. Van Sanger wordt verteld, dat hy indertyd te Londen een witten olifant ten toon stelde. Ook de prins van Wales de latere koning Eduard kwam kyken. Hy vroeg Sanger of dat werke- ïyk een van de heilige witte olifanten was, waarop Sanger antwoordde: Het publiek mag ik wel wat voor den mal houden, maar Uwe Hoogheid niet; het is een gewone olifant, alleen wordt hy tweemaal daags gewit. Met z'n drieen. Leesboek voor de Christelyke School,door A. J. Drewes. Bussum, A. AkkeriDga, 3 stukjes. Deze «stukjes* zyn bestemd voor de 3e klass", of voor de 2e. De schryveris er in geslaagd lesjes te geven waarin hy den juisten toon trof, waarin hy met kinderen spreekt; het drietal kinderen er in genoemd zyn geen fantasie-helden, maar een bestaand troepje. Het zyu kinderen uit 9en Chr. gezin. Het Chris telyke is ïdus* voor deze kinderen niet vreerad, en 't ligt er niet dik op. Aldus de schryver. En wy beamen dat. De schryver zegt: „ik trachtte de kleinig heden des aardschen levens af te teeke nen tegen den eeuwigen achtergrond. Onze kinderen moeten leeren uit hun leven uit te treden. Het heroische leven mag niet ontbreken in hun lectuur, ook niet in bun schoolboekjes. De wereld is grooter dan het kleine kringetje waarin zy leven, maar zy moeten het groote leven leeren zien van uit hun kringetje. En ook beginnen te begrypen dat hun kringetje een deeltje is van het groote menschenleven, dat op zyn beurt weer niet los is van de «eeuwigheid". Aan dezen opvoedkundigdigen eisch voldoen de prettige verhaaltjes in deze serie naar wy meenen. De plaatjes en illustraties werken mede om deze lees boekjes te maken tot een aangenaam middel ter vorming en om te leeren lezen en verstaan en verwerken van 't gele- zene. De uitgever zorgde voor een mooie, degeiyke uitvoering, waardoor mede deze leesboekjes blijvend*: waarde hebben voor de Chr. volksschool. ABoop rtrtvarinpn ent. Middelburg. Aan het gebouw van het provinciaal bestuur in Zeeland alhier is heden (Dinsdag) aanbesteed het wegrui men van de overblyfselen van het wrak van het in de buitenhaven van het kanaal door Zuid-Beveland onder Wemeldinge gezonken houten vaartuig Dirkje Helena met bykomende werkzaamheden. Inschry vers de heeran J. L. Leendertse, Wemeldinge f 399 en A. v. d. Straaten Jr., Hansweert f 600 en een ongeldig. Amsterdam. Voor het gerechtshof diende heden in hooger beroep de zaak tegen F. C. H. Mey er, beschuldigd van moord op zyn gescheiden vrouw. Beklaag de was door de rechtbanx veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf en hoorde thans voor het Hof 29 jaar tegen zich eischen. Den Haag. In de Tweede Kamer heb ben heden aan de algemeene beschou wingen op de Staatsbegrooting deelge nomen de heeren De Savornin Lohman en Kuyper. Mr. Lohman wees er op, dat ook by vorige kabinetten de oogst eerst in de laatste jaren kwam en dat het mi nisterie-Heemskerk leeds veel tot stand heeft gebracht. De homogeniteit der rechterzyde be hoefde volgens spreker niet zoo te zyn, dat men daar enkel een stem machine is. Er kan wel eenheid zyn van doel by verschil van middelen. Spreker erkende, dat het verschil omtrent de sociale wet geving voldoende is vooreen andere party groepeering. Evenwel is dat in ons land niet mogelyk door de historisch geworden toestanden. Dat het product van den arbeid van dit kabinet niet grooter is vindt zyn oorzaak in het feit, dat het regelement van orde niet meer past aan de tegenwoordige taak der Ka mer. Daarom moet dit reglement gron dig herzien worden. Dr. Kuyper wees er op, dat de breuk tusschen de vryz. democraten en unie liberalen geheeld is. De overwinning öaarby bleef aan de vry/.innig democra ten. De schaduwzijde daarbij is echter, dat de vryzinnig democraten niet meer zoo zelfstandig staan tegenover de soci aal-democraten. Omtrent het niet door de Koningin openen van de Staten Generaal meende spreker dat de heer Drucker de zaak wat te hoog opvatte. Ook by ministerieele verantwoorde- ïykheid biyft ruimte bestaan voor per- sooniyke daden van de Koningin. Mede namens zyn geestverwanten ver klaarde dr. Kuyper niet aan andere sociale wetten mede te zullen werken dan aan de invaliditeits- en ouderdoms- verzekering, daar dit wetsontwerp in elk geval voor 1913 moet zyn afgedaan. Haarlem. De eisch tegen den Zand- voortschen arts Yarekamp inzake de diphteritis kwestie is f 100 en 2 maal f50 boete sub. 20 dagen hechtenis. Constantinopel. De rust is te Istlp weer hersteld. Le dader van den aan slag is gearresteerd. Volgens berichten hebben de Italianen gepoogd ter zyde van Mokka troepen aan wal te bréngen. Doch deze werden door de Turksche troepen teruggedreven. De regeering be sloot de spoorwegen in Macedonië te doen bewaken door sterke troepenafdee- Iiugen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1911 | | pagina 2