BINNENLAND. VERENIGINGSLEVEN. Uit de Provincie, SiASraSQ'SrW. Kerknieuws, zitten. De stemmencUfera by de herstem ming wijzen het uitDuys 4168, v. Tie nen 4013. Wö meenen hiermee de legende van de vrijzinnigheid als zouden meerdere socialisten in de Kamer zitten btj de gratie van Rechts, door deze rechtzetting der feiten te hebbeD te niet gedaan. Het geldt alleen van Duys, en ten op zichte van dezen bewezen de cijfers dat hier slechts sprake kan zyn van een klein smaldeel dat niet op den liberaal is over gegaan. Integendeel mag zelfs de beschuldiging omgekeerd. Indien de liberalen in 1900 by de herstemming anders hadden ge stemd, zouden niet Schaper, Vliegen, Helsdingen, Ter Laan en Hugenholtz, maar Zyistra, De Vries, v. Koetsveld, Krap en Hogerzeil thans in de Kamei zitten. Alleen Troelstra schijnt er dooi de eigen geestverwanten gebracht te kunnen worden. Laten wy dus in 1913 met de liberalen een goede afspraak maken dan werpen wy reeds by eerste stemming zes van de zeven socialisten uit, en voorkomen tevens allicht de vermeerdering der soci alistische zetels. Want .men vergete niet, meer dan een liberaal lid der Kamer zit daar by de gratie der Rechtsche kiezers. Wy noe men alleen reeds maar: Limburg, voor SchoterlandThomson, vc or Leeuwarden sn Rink, voor Hoogezand. Bet ligt maar aan de Liberalen zelf, of hunne «familie" in 1913 groeien zal ot zal worden teruggedrongen. Maar en ziedaar het zotte van het geval daar zullen zy niet overheen kunnen. Want, ook in 1913 za' het by hen wezenLiever rood dan rechts 1 Mr. Troelstra heeft in de Tweede- Kamerzitting van Woensdag metgroote rondheid en yzingwekkende heftigheid de revolutie gepredikt. Het strekt der liberalen Kamerleden niet tot eer dat zy den moed gemist hebben hem deswege te bestraffen of al thans zich van hem los te maken. Want al is het socialisme geesteskind vaq het liberalisme, dit wil niet zeggen dat' de liberalen zich met de socialisten behooren solidair en eensdenkend te verklaren. Zoo ooit, dan was hier een expresse verklaring van de Druckers en Goemans noodig geweest om de natie te doen beseffen dat het bondgenootschap met de socialisten wèl vast staat, doch hun revolutionaire gezindheid dezerzyds be treurd wordt. Mr. Troelatra toch heeft met herhaalde stemverheffing gezegd dat „het volk", wanneer in de Kamer de socialisten hun zin niet krygen kunnen, buiten de Ka mer van hun instemming met de socia listen moet „biyk geven". Wat dat „biyk geven" beteekent, heeft de heer Lobman onlangs onder vonden. Trouwens, iets nieuws is dit nietin 1848 was 't zelfs onder liberaal regime heel wat erger. Toen steunde „het volk* buiten de Kamer de leiders in de Ka mer met straatsteenen, en de pers ac compagneerde met Melliw-feuilletons. De beschry ver van dit laatste was de Arnhemsche Courant. Xn aardige saamvalling toch thans was het weer de Arnhemsche, die den heer Troelstra byvalt en in be scherming neemt tegen baron v. Wijn bergen, die hem om zyn ophitsende taal een wèlverdiende afstraffing had toege diend. En - de Arnhemsche, toen rood revo lutionair, later Thorbeckiaansch, vervol gens schoolwet-liberaal, daarna vryzin- nig-democraat, is thansvry-Liberaal 1 Allemaal één pot nat, zou Duys zeggen. Sociaal democratische polemiek. Wanneer Het Volk onze beste mann en aanrandt, moeten zy zich dit maar zonder protest laten gezeggen, anders zrygen zy oog meer van dat welriekend Volks-vocbt in 't aangezicht. Maar nog erger is het, wanneer een van ons zich jegens de socialisten vergiypt, al is 't ook by vergissing, by krygt er van langs dat de honden er geen brood van lusten. Vrijzinnige bladen hadden verteld dat een ryke socialist in Frankrijk zich ver grepen had aan jonge maagden. „Onze Courant" hielp met haar eigen woorden dit verhaal verbreiden en had 't ongeluk daarby te melden dat de delinquent .socialist is; hetgeen toch zoo'n wonder niet zou zyn, sedert volgens den socia list Viviani de lichten des hemels door hem zyn uitgedoofd, en volgens de socia list^) Roland Holst deugd en ondeugd onder ben hebben stuivertje gewisseld Maar nu is die maagdens^henner geen socialist zegt Het Volken nu geeft de redactie is dat het Kamerlid Vliegen Diet den schry ver in „Onze Courant" een standje, waarvaD het slot aldus luidt: »Hiermee vervalt de ploertig gemeene aantyging jegens ons, die de vrome redacteur in het duister zyneranoDy- m teit uit dit treurige geval tegen ons dacht te kunnen fabriceeren. Wy zou den een kerel nu eigeniyk een hard handige afstraffing moeten toedienen voor zyD lasterlykegiftspuwery, maar de vent, mitsgaders zyn misseljjk krantje, is er ons toch eigeniyk te vies voor. Wy volstaan met dezen verkon diger van het echt-//christeiyke" evan gelie van den leugen als zoodanig te signaleeren. Van niet-begrypen, hoe dergeiy ke smeerlappery uit zoo'n koker komt, is by ons geen spoor. Wat 'n taaltje I Laten wy ons er uithoudenhet zou ons zyn of wy, in de taal van den Spreukendichter gesproken, een straat hond by de ooren trekken. (Spreuken 26 17). Volstaan wy met haar te signaleeren. Eerste Kamer. De leden van de Eerste Kamer, die Woensdagavondvergaderen,komen hoofd- zakeiyk byeen tot het in de afdeelingen onderzoeken van de Indische begrooting, dienst 1912, de Militiewet en enkele wei nig omvangryke wetsontwerpen. By de Kamer is nog aanhangig het wetsontwerp op de Staatsbedryven, waar omtrent de Memorie van Antwoord wordt ingewacht, zoodat 't nog niet voor open bare behandeling gereed is. T W E E D E KAM B R. Zitting van Maandag. Ons Lagerhuis, dat Vrydag zoo ver moeid was uiteengegaan, kwam Maandag niet alleen met nieuwen moed en frissche krachten byeen, maar verkeerde zelfs in een feesteiyke stemming. En dat niet zonder reden. Op dezen dag vierde immers de voor zitter der Tweede Kamer, Graaf Van By - landt, zyn zeventigsten verjaardag. Toen deze staatsman een kwartier voor de opening van de zitting 's Lands verga derzaal betrad, vond hy daar een groot aantal leden reeds vereenigd om hem geluk te wenschen. Eerst voerde namens de rechterzyde de heer Van Nispen totSevenaer, de tweede voorzitter het woord en daarna werd Graaf Van Bylandt namens de linkerzyde toegesproken door prof. Drucker, de derde voorzitter. Beide sprekers wenschten den 70-jarige van ganscher harte geluk en brachten in de meest waardeerende bewoordingen hulde aan zyn onpartydige leiding, ver tolkten de persooniyke genegenheid, welke alle Kamerleden voor den heer Van Bylandt gevoelden, en hoopten, dat het hem nog lang gegeven mocht zyn, zyn krachten beschikbaar te stellen om de vergaderingen te presideeren. Deze redevoeringen werden door harte- ïyke toejuichingen onderstreept en de regeering sloot zich by de gelukwenschen en de huid# aan. Toen was het woord aan Graaf Van Bylandt, die zyn dank uitsprak voor de gelukwenschen en voor het prachtig bloemstuk, waarmede 99 Kamerleden hem op dezen dag verrast en gelukkig hadden gemaakt. Zich de moeiiykheid van zyn ambt geenszins ontveinzende, hoopte spreker dat hem de krachten zou den gegeven biyven op den voorzitters stoel die taak naar behooren en naar beste weten te kunnen biy ven vervullen. Ten slotte drukten alle Kamerleden hun sympathieken voorzitter de hand. Daarmede was het herdenken van dezen feestdag en het waardeeren van dezon Christen-staatsman voorshands afgeloopen. Naar de bladen melden zal de Kamer zoo ze maar door de groote drukte heen is dit heugeiyk feit met haren jubileerenden voorzitter in een feesture nog wel eens herdenken. Dat Graaf Van Bylandt ook door het Kamerpersoneel van den grootste tot den kleinste toe harteiyk gelukge- wenscht werd ligt voor de hand en dat hy ook buiten de Kamer onder vele en hartelijke blyken van belangstelling zyn zeventigsten veijaardag vierde, wie twy- felt daaraan? Alleen ligt het niet op onzen weg onder deze rubriek hiervan veel te verhalen. Door heel Nederland en inzonderheid door ons Christelijk Nederland wordt deze ma.c van rechts gehuldigd, een hulde waar bij wy ons gaarne aanslui ten en van harte instemmen, en niet alleen wy, maar ongetwyfeld ook al onze lezers. God zegene dozen bejaarden staatsman en gorde hem ook voor zyn arbeid als Kamerpresident aan met kracht uit den hooge, opdat hy in dezen woeligen tyd nu het in ons Parlement zoo dikwyis stormt en de golven der vaderlaDdsche politiek vaak zoo hoog staan, met krach tige hand de Tweede Kamer tot orde en tucht moge dwingen. Maar laat ons nu even vernemen, wat de Kamer na den afloop van de Van Bylandt- huide heeft gedaan. De algemeene be schouwingen op de Staatsbegrooting zyn voortgezet. Thans was aan den heer Patyn de eer om in deze. zitting het debat te openen. Spreker trad daarby vooral ook als de financieele specialiteit der liberale unie op den voorgrond. 's Lands financiën liepen volgens spre ker prachtig, maar by zooveel welvaart moest het Tarief verre gehouden worden en toch sprake kunnen zyn van een overschot. Dat dit niet zoo is, mane tot voorzientigheid. Dan volgde sprekers vraag hoe minister Kolkman durft te rekenen op een op brengst van 2 millioen uit het door Z.Exc. nog te verdedigen "debietrecht. Dat de koers van onze nationale schuld daalt lag volgens dezen afgevaardigde aaa het drukkend regeeringsbeleid. Het eenig- ste redmiddel om het evenwicht in de begrooting te herstellen is een snelle hehandaling van het wetsontwerp inzake de Inkomstenbelasting. Verder verweet spreker de regeering het ongehoord opdryven der militaire lasten en minister Talma zyn bedenke- ïyk gemis aan wetgevend talent. Dat laatste wat deze afgevaardigde zeide was echter geen nieuws. Dat heeft men van Links nu al zoo dikwyis uit den treure betoog 1, dat een ieder voelt dat deze verwyten geheel misplaatst zyn. Anders zou men telkens toch maar Diet pogen deze klachten te rechtvaardigen. Overigens mag niet onvermeld biy ven, dat de rede vaD den afgevaardigde van Zierikzee ditmaal eens gespeend was aan hateiykheden en dat zijn critiek kalm en zakeiyk was. We zullen voor de eer van dit Kamer lid hopen, dat dit nu zoo zal mogen biyven. De tweede en ook de laatste spreker van de middagzittiDg der Kamer was de heer De Beaufort, die naar het scheen thans de taak vervulde, welke anders zyn partijgenoot de heer Tydeman voor de vry-liberalen op zich pleegt te nemen. In zyn algemeene politieke beschou wing vertelde deze afgevaardigde, dat het geringe wetgevend resultaat ook wel voor een deel was te wyten aan al te strenge onthouding der regeering in het lêiden der werkzaamheden en aan het feit, dat nu de schoolkwestie, aithaDs hier te lande,is be slist de coalitie slechts losjes is byeen te houden. Merkwaardig waren 's heere* De Beau- forts woorden over 't algemeen kiesrecht. Het Handelsblad verhaalt er van, dat de spreker opmerkte, dat vryzinnighèid een samenstel is van denkbeelden. Demo cratie is een vorm. De vryzinnighèid strekt tot voorbereiding van de demo craten. En zoo heeft zy by voorbeeld het algemeen kiesrecht voorbereid door uit breiding van onderwijs, zóé, dat men thans, naar deze afgevaardigde meende, wel tot algemeen kiesrecht kon over gaan (in den zin van: losmaken van het kiesrecht van eiken welstandseisch) al zou hy er geen speciale Grondwetsher ziening voor noodig achten. En al twy- felde hy wel eens zoo merkte spre ker fyntjes op of ons geheele volk reeds ontwikkelt genoeg is voor alge meen kiesrecht, wanneer hy hoorde, zooals dezer dagen, hoe de socialisten soms worden bejegend In de avondvergadering werd bQ «ie verdere behandeling van de justitiebe- grootiag niet geheel ten onrechte van Katholieke zyde aanmerking gemaakt op een post voor subsidie aan het Cen traal Bureau voor Sociale Adviezen, ten behoeve van het geven van kosteloozen rechtskundigen bystand. De heeren Kooien en Van Sasse van IJ.sselt kwameD er tegen op, dat voor het eerst een dergeiyk subsidie werd verleend aaD een neutrale vereeniging, die zich nog nooit op dit gebied had bewogen, terwyl reeds geruimen tyd Katholieke en Christelijke vereenigingen zulks deden. De minister van justitie verdedigde dezen post echter met het motief, dat het particulier initiatief als het om steun vraagt gesteund moet worden. Anders zou deze zaak voor rekening van den staat komen. Woensdag zal over dezen post gestemd worden. Toen de begrooting voor de justitie was afgewerkt, werden de algemeene beschouwingen op die van buitenland- sche zaken geopend, waaraan reeds een vyftal leden deelnamen. Behoudens kleinigheden is de Kamer als altyd zeer tevreden over het beleid van het depar tementshoofd van buitenlandsche zaken. En de op- en aanmerkingen die nog ge maakt worden weet deze bewindsman als een handig diplomaat schier altyd omver te praten. Toch was 't hem nog niet gegeven om dit Maandagavond te doen. Tot ti<=n minuten over twaalf bleven de Kamerleden ten slotte schier enkel voor stoelen en banken aan het woord. De minister mag dus eerst in een vol gende avondzitting de sprekers beant woorden. Dinsdagmorgen werden de algemeene beschouwingen over het regeeringsbeleid weer voortgezet. Goes. Er wordt in onze dagen zeer veel geklaagd over achteruitgang in het godsdienstige leven van onze jonge men sehen. En er is inderdaad aanleiding tot deze klaent. Het godsdienstig onderwys en de' gemeenteiyke samenkomsten wor den immermeer verwaarloosd. Terwille van voetbalspel en andere dingen. Laat de gpmeente daarom dankbaar zijn, dat de Chr. Jongelingsvereenigingen haar goe- j den invloed op menig jong hart laten i gelden. Onze Chr. Jongel. Vereen, willen zeer zeker verstandelyke vorming niet verzuimden en haar van hooge waardy i achten, maar bovenal willen zy tocb geesteiyken arbeid verrichten. Zy wen schen jonge menschen „vroom in knap heid" en „knap in vroomheid". Toen de agenda voor de Ringvjrgadering op Zater dag 3 Dec., uitgeschreven door den ring „Goes" van het Ned. Jongel. Verbond ons bereikte, dachten wy en is weer gezorgd voor hoofd en hart. 't Was te half acht uren, tyd van aan vang volgens de agenda, nog maar matig bezet in het gebouw der Goesche O. J. V. Eer evenwel een kwartier verloopen was, was het lokaal flink bezet. Tal van broe ders hadden een fietstocht langs de morsige wegen niet ontzien en waren ter ringvergadering opgekomen. Er wa ren er van de oude garde, die gelukkig hier nog niet heengaat, maar ook de jonge garde was goed vertegenwoordigd. Het openingswoord van den voorz. den heer H. Janse, was niet door een groot aantal personen aangehoord, 't Was als altydeenvoudig gemoedeiyk maar ge tuigend van liefde voor onze zaak. Eer evenwel het meer belangryke der agenda aan de orde kwam, heerschte er volle stilte. Het was van den oud-vooiz. der C. J. V. „Het Mostaardzaad" goed gedacht eens te spreken over „Fractische bybel- bespreking". Er is reeds veel gezegd over de bybelstudie op de C. J. V. maar zoolrng, naar het woord, eens geschre ven door ds. Van Lelyveld in „Cbristo- filus» de bybelbespreking hoofdschotel op onze disch is, zoolang zal „de wyze van bybelbespreking" aandacht ver dienen. Spreker gaf er de voorkeur aan, de •nderwerpen uit den rooster van het N. J. V. steeds te kiezen. Om tweeërlei. Eerstens vindt hy het eene heerlyke gedachte te wetenhonderdtallen van jonge menschen bespreken met ons één zelfde gedachte uit de H. S. en tweedens men kan, ter goede voorbereiding, het onderwerp met de uitnemende Toelich ting van K. W. in den Jongelingsbode, thuis goed nazien. Aan de hand van Haggaï I en II vers 1, gaf hij een practische bybelinleiding ten beste. Eenvoudig, frisch en schrif- tuurlyk! Uit de bespreking die volgde bleek dat er met belangstelling geluis terd was. De inleider der bybelbespr. zorge voor goede voorbereiding en hy zy den leden tot gids. Een tweetal broe ders wezen er met nadruk op, dat de by bel ook lessen heeft voor onzen tyd. Ook het sociale leven, de sociale ver houdingen ioetse men aan de H. S. Te veel wordt door onze jongelingen alleen aan eigen zielebehoud gedacht en ver geten, dat ook in het leven der gemeen schap het christeiyk beginsel moet door werken. Moge het goede woord van br. Corstanje en de aanvullingen door andere broeders gegeven, bekiyven. Voorts wydde men de aandacht aan „Onze bibliotheek", inl. A. Nagelkerke, 's-H. Arendskerke. Het was een bede om hulp. De C. J. V. aldaar bezit geen bibliotheek. Nu heeft elke C. J. V. die beslist noodig. En als zy geen geld heeft P Wel, dan moet zy geholpen worden. De ring zal helpen zooveel hy kan. Maar het is hem te veel. Misschien zyn er vriendeiyke helpers onder de lezers van dit blad. Br. J. A. Flink te Goes ont- vaDgt gaarne boeken voor deze afdeeling en zal alles heel dankbaar aanvaarden. Deze bespreking gaf aanleiding tot het stilstaan by de lectuur van vele jonge menschen- Boeken, waarin zy „elkaar krygen", hoe eer hoe liever, worden met graagte gelezen en de degelijke lectuur wordt maar al te veel verzuimd. Menige bibliothecaris moet boven de stoere, karaktervormende werken van mevr. Bos- booni-Toussaint schryven: „begeerd noch gevraagd*. Helaas, ook voor de C. J. V. geldt het woord van Herman Robbers „Ons volk moet allereerst „lezen" Ieeren. Vr. de Kruyter bracht ons in den tem pel der kunst. Den zangberg open ge luisterd naar de muizen Zyn onderwerp luidde: „De poëzie op de C. J. V." We gingen ons er 'eventjes voorzetten. Er wordt immers op onze vereenigingen ook aan het „voordragen van poëzie" gedaan Zeker, zekerVraag het maar eens hoe lang „Jan Jansen al bezig is met hame ren en beitelen" en „het torenhaantje onverbiddeiyk „noord" wyst*. En »de barre rots" staat daar altyd nog als het beeld van „het in God vastgeworteld gemoed". We gingen onder goed geleide den tempel der kunst binnen. Het ging zóo maar niet! Eerst eventjes certificaat toonen en dan binnen. Want de be lijdenis van daCosta: „Gevoel, Verbeel ding, Heldenmoed" moest eventjes her haald worden. Wee hemdie Kloos durfde nazeggen„poëzie is de allerin dividueelste expressie vaD de allerindi vidueelste emotie". Geen plaats voor hem Die met den inleider gingen, hadden heel veel te luisteren. En het waren er velen Eventjes stil staan by de lyriek. Dan by de epiek en dramatiek. En we hoorden Beets zingen en we zagen de schim van De Genestet. En Ten Kate declameerde trots dhr. Bückmann die dreigend zyn vinger ophief zyn mooie verzen. En Kloos zat met Verwey en Hélène Swarth in een hoekje en we wenden onze oogen van de ydelheid af. En of Kloos al declameerde: „De boomen dor ren in het laat seizoen" en weende by zyn bloemen „in den knop gebroken" we sloten de ooren. Dus wel poëzie op de C. J. V. maar geen mannen van '80. Weg met hem die zoo iets durft. En of een zeker oud- voorz. der Goesche C. J. V. ai sprak van verwarring van algemeene en par ticuliere genade en over heiligschennis gepleegd aan groote dichters, het hielp niet. En als eenig protest beloofde die oud-voorz. een referaat over de „richting van '80" voor de eerstvolgende vergade ring. Veel wachtte nog en toch moest men eindigen. Br. Flink sloot deze vergade ring met dankzegging. Middelburg. In den nacht van Zondag op Maandag is ingebroken by de wed. K. aan de zaagmolens onder deze ge meente. De dief of dieven brachten een bezoek aau d n kelder en ontvreemden 2 kasten. Een op dezelfde hofstede dood geboren kalf is op de gewone wyze onder politietoezicht begraven. Goes. Het Ki Vsileg'safhantoor alhier verxond gedurende de maand Nov. 1911 1214 Telegrammen, ct lving er 1269, opge nomen en verder geseind werden 1771. totaal 4254. Gesprekken. Uitgaande 1196, inkomende 1811,overgenomen 3026: locaal 1085: totaal 6438. Vooris werden door de Hulpkantoren op Zuid- en Noord Beveland behandeld Telegrammen. Ver- Ont- Kantoren. zonden. vangen. Totaal. Baarland 28 33 61 Borsselen 55 58 113 Colyrsplaxt 71 73 144 Driewegen 20 21 41 Ellewoutadyk 's-Gravenpolder 53 44 97 68 76 144 s-Heer Arendskei ke. 63 71 134 's-Heerenhoek 65 58 123 e-H. Hendrikskinderen 10 13 23 Heinkenszand 34 49 83 Hoedekenskerke 39 35 74 Kamperland 49 51 100 Kapelle 102 lil 2)3 53 97 Kloetinge 31 46 77 Krainingen 97 103 200 Kwadendamme. 24 32 56 Nieuwdorp 36 43 97 Nisse 24 29 53 Oudelande 27 26 53 Ovezand 27 44 71 48 76 124 38 57 95 Waarde 45 56 101 Wissenkerke 33 36 69 W olphaartadyk 127 128 255 Gesprekken. Ver Ont Kanlorei zonden. vangen. Totaal. Colijnsplaat 133 39 142 Ellewoutsdijk 's-Gravenpolder 34 8 42 80 61 141 Kamperland 16 10 26 Kapelle 103 88 191 Kruidingen 73 44 117 Kwadendamme 7 18 26 Ovezand 17 1 18 Rilland 108 78 186 Wisaenkerke 38 32 70 's-Heer Atendtkerke 30 28 58 '-Heerenhook 67 2 69 Hoedekenskerke 28 11 39 Stavenisse. Het bestuur van het wa terschap Stavenisse heeft het herstel van schade, veroorzaakt door de sleepkaan Sint-Antonius, 30 Sept. 11. op den water- keerenden dyk van den Margarethapolder geslagen, onderhandsch opgedragen aan L. Wesdorp alhier voor de som van f 1500. Nu in den laatsten tyd in Zeeland zooveel werk wordt gemaakt van geitentokkery zullen velen zeker belang belaDg stellen in den uitslag, welke men in Nassau verkregen heeft omtrent de melkopbrengst der geiten. Door de vereeniging van geitenkwee kers in Nassau werd namelyk geduren de het geheele vorige jaai de melkop brengst van de geiten van al de leden gecontroleerd. Nog nooit was voor een zoo groot aantal dieren de opbrengst be paald. De controle was zoo ingericht, dat om de 20 dager, de afgevaardigde zelf kwam melken eD deze woog daarna de melk. Bovendien werd het vetgehalte bepaald en bij 14 geiten werd bovendien nage gaan welk voederrantsoen werd verstrekt. Naar de opbrengst per jaar konden de dieren tot de volgende groepen gebracht worden 4 géiten tusschen 1000 en 1276 kilogram 3 S0O 950 4 850 900 5 800 850 2 750 800 6 700 750 9 650 7GO 9 600 650 6 550 600 500 550 450 500 400 450 350 400 818 >i v 1 geit gaf Deze getallen toonen duidelyk 'aan, hoe nuttig het is, dat de melkopbrengst wordt gecontroleerd om zoodoende de beste dieren voor fokkery te kunnen uitzoeken. De gemiddelde opbrengst was 685 kilogram. Van alle geiten leverden 42 percent meer en 58 percent minder dan de gemiddelde melkgifte. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Meliskerke (toez.), J. Pop,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1911 | | pagina 2