M, ellendig en altijd vermoeid. Schooloieuws. BiCMTS^AKIN. Sierichteu. Uit ds Provincie. Kerknieuws, de Buitenbezittingen voor de derde maal aan een stemming werd onderworpen. Andermaal staakten d° stemmen. Thans met 89 tegen 89 stemmen. Het amende ment werd dus verworpen. 3MM&HLAND. Vacature Rekenkamer. De Tweede Kamer heeft Dinsdagmid dag de voordracht opgemaakt voor de benoeming van een lid der Algemeene Rekenkamer (vacature-öoekoop). Als eerste werd op de voordracht ge plaatst de heer C. F. Rechlien Morra, secretaris der Alg. Rekenkamer. Tweede is mr. J. B. Breukelman, referendaris by den Raad van State; derde jhr. mr. J. O. de Jong van Beek en Donk, oud gouverneur van Curasao. RHCLAMB8. Verdenkt gy uw nieren wel? zy wor den misschien cel na cel vernietigd, waardoor uw bloed ongezuiverd biyft, terwyi het levengevend eiwit uit uw lichaam kan worden afgevoerd. Nierkwalen ontwikkelen zich zóó on gemerkt, dat zelfs wanneer de nieren ernstig aangetast zyn, gy geen ander verschynsel op kunt merken dan alge meene zwakte, loomheid en afgematheid. Gy staat erover verwonderd, dat gy steeds achteruit gaat en dat gy u altyd zoo vermoeid en terneergeslagen gevoelt. Misschien hebt gy nooit uw nieren ver dacht en toch indien uw water che misch onderzocht werd, zou misschien gevonden worden, dat uw nieren cel na cel werden verwoest en het bloed niet meer flltreeren, waardoor het levenge vend eiwit gelegenheid heeft om met de urine te ontsnappen. En zoo raakt gy dag aan dag vaster in de klauw van de gevreesde ziekte, totdat de nieren plotseling geheel hun werk staken en uw geheele lichaam vergiftigd wordt door het uiinezuur in het bloed, terwyi de blaas haar kracht verliest om de urineafscheiding te re gelen. Daarom wanneer uw urine bewolkt of branderig is, wanneer de afscheiding in te groote of te kleine mate geschiedt, of wanneer gy rugpyn, waterzuchtige zwellingen, rheumatische pynen of een blaaskwaal hebt, verwaailoost uw nieren dan zelfs geen dag langer. Uw kwaal heeft zich misschien reeds verder ont wikkeld dan gy denkt, en uitstel is zóó gevaariyk, dat gy niet spoedig genoeg beginnen kunt met het gebruik der echte Foster's Rugpyn Nieren Pillen, die zoo vele mannen en vrouwen blijvend^ene- zen hebben. Vraagt uitdrukkeiyk Foster's eD gy zult de goede krygen. Zy zyn te Goes vt rkrygbaar by de Firma Nathan Ema- Duel en te Middelburg by den heer Joh. de Roos, Vlasmarkt K. 157. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.— voor zes doozen. Middelburg. De officier van gezondheid 2e klasse B. Eisendrath, chef van het militair hospitaal alhier wordt met in gang van 1 December a. s. overgeplaatst naar het militair hospitaal te Amsterdam. Middelburg. Naar wy vernemen heeft de justitie alhier termen gevonden een onderzoek in te stellen naar de oorzaak van den brand, die in den nacht van 21 op 22 November j.l. te Middelburg in het meubelmagazyn van den heer G. alhier uitbrak, tengevolge waarvan het gansche perceel met den inhoud een prooi dei- vlammen werd. Goes. Met harteiyken dank ontving de wykzuster twee giften van f2.50 voor versnaperingen voor de zieken. Vlissingen. B. en W. stellen den ge meenteraad vooi tot het vergunnen van de aanbesteding van den herbouw van de St. Jacobstoren aan de laagste insehry vers de heeren Van Dun Vaessen te Vucht; tot het opdragen van den her bouw van den St. Jacobstoren in gewa pend beton aan de -N. V. Beton-Maat- schappy te 'sGravenhage voor de som van f35550 en tot het aanvragen van subsidie aan hetRykvooi de restauratie van den torenschacht. Kortgene. In den vroegen Dinsdag morgen is een 21/2-jarig dochtertje van den schipper Touw uit Bergen-op-Zoom, die met een lading suikerbieten door de Zandkreek kwam, over boord gevallen en verdronken, ongeveer naby den Spie ringpolder. Men kan zich den toestand der ouders indenken. Reeds hebben zy een som van tien gulden uitgeloofd voor dengene, die het vinden van het lykje bevordert. Tot nog toe bleven de pogingen om het meisje op te visschen, vruchteloos Wy vernemeD nog, dat ieder, die na dere gegevens omtrent het lijkje weet te verschaffen, zich kan vervoegen by den secretaris van Kortgene, die de ouders van het kiDd, met de eventueele resul taten der nasporingen, onmiddellijk zai in kennis stellen. Wissenkerke. Maandag werd de na jaarsvergadering van de vereeniging „Landbouwbelang" gehouden. Uit do door het bestuur gedane rekening bleek dat in het afgeloopen boekjaar waren aangekocht 93700 K.G. Super, 8500Ó K.G. Chili, 67800 K.G. Ammoniak, 8000 K.G. Aardappelguano en voorts van verschil lende kunstmeststoffen en voederartike len nog 17800 K.G. Gezameniyk alzoo 262300 K.G. of een waarde v£ n f 179;4.085. Het saldo der rekening bedroeg f 3Ö.676. Er was voor ongeveer f 4700 meer aan gekocht dan 't vorig boekjaar. Door toe lating van een nieuw lid, klom het ledental der vereeniging tot 42. Kruiningen. Aangewezen tot klerk by den post- en telegraafdienst in Indiè de heer C. R. Dominicus, alhier. Sas van Gent. By Kon. besluit is met ingang van 16 Dec. a.s. benoemd tot directeur van het pest- en telegraaf kantoor de heer J. K. Rakhorst, thans postcommies 2de klasse. Wissenkerke. Maandag hield de afdee- ling Wissenkerke van de Chr. Nat, Werk mansbond eene vergadering. Nu is dit Diets bizonders, daar zy in de winter maanden geregeld haar byeenkomsten om de veertien dagen houdt. En toch was het iets buitengewoons. Al had men het niet geweten, direct was het merkbaar by het binnentreden van het vergader lokaal. 't Was er stampvolvan de 105 leden, waarvan er verscheidene te Kam perland wonen, waren er 74 present. Geen wonder dat men was opgekomen, het was de laatste samenkomst onder leiding van ds. H. Smelt. Z.Eerw. heeft reeds spoedig Da zyn komst te dezer plaatse in 1903 de afdeeling gesticht. Met 27 leden is begonnen en dus een schoon resultaat bereikt. Finantieël is de afdeeling ook bleeiend, immers een fonds van meer dan f1000 mag zy haar eigendom noemeD. Dat daar veel werk is aan ten koste gelegd is te begrypen. En dat ds. Smelt van al dien arbeid de ziel is geweest, het werd dien avond dankbaar herdacht. Ik hoorde den secretaris releveeren dat het de 75ste vergadering was. Dat zegt wat, om naast het vele pastorale werk zich zoo te geven. En in die byeenkomsten heerschte altyd een goede geest. Steeds werd begonnen met lezen en bespreking van een gedeelte van Gods Woord. En onder de leiding van dat Woord hadden de werkzaamheden plaats. Kan het anders of van dit alles is kracht uitgegaan, niet alleen voor de afdeeling maar voor de geheele gemeente Dat in 't samenzy n behalve dankbaarheid een toon van wee moed werd gehoord, nu hy die dit alles met Gods hulp bewerkte van ons ging scheiden, spreekt van zelf. Naar aanleiding van het afscheidswoord van Paulus tot de ouderlingen der gemeente van Efeze (Hand. 20) drong Z.Eerw. er op aan, dat het Christeiyk beginsel t och steeds hoog zou gehouden worden, en gewaakt dat geen macht van beneden den boventoon krygt. Aan het eind dankte de voorzitter Sporte dan dominé met ongekunstelde woorden, maar woorden die uit het hart kwamen en die naar het hart van de saamgekomen gesproken werden. Als souvenir bood hy Dominé een zilveren servetring aan. Spontaan werd by het scheiden gezongen: „De Heer' zal U steeds gadeslaan", enz.Dat deze bede verhooring vinde. Krnbbendjjke. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan den Nieuw-Krab- bendykepolder en den Nieuwlandepolder, beide gelegen onder deze gemeente op grond van het bepaalde by art. 88 der wet, houdende algemeene regels omtrent het waterstaatsbestuur, bevolen hun bin- Dendyken zoover die tegen den onder- geloopen Karelpolder liggen en die dus thans feiteiyk zeedyken zyn, onmiddel- ïyk op te kisten tot een hoogte van 5.25 met boven N. A. P. en maatregelen te beramen om die dyken volledig zeewe- rend te maken. De vergadering van in gelanden van beide polders hebben be sloten van dit bevel by de Koningin in beroep te komen. Vrouwepolder. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot zetter voor '8 Ryks directe belastingen alhier de heer C. de Kroo, ter vervangiDg van den heer A. Maas, die overleden is. Niase. Op de Dinsdagavond gehouden vergadering van de afdeeliDg „Het Groeno Kruis" alhier, werd als candidaat voor lid van 't Hoofdbestuur met by na alge meene stemmen gekozen de heer M Nieuwenhuyse van Rilland-Bath. Hei- kozen werd als voorzitter der afdeeling de heer A. Goill en als penningmeester da heer J. Kloosterman. Met algemeene stemmen verklaarde men zich voor het aanstellen van een Enquetrice in ver eeniging met de afdeelingen Heinkens- zand en's Heer Arendskerke. Het salaris van den magazynmeester-bode werd weer bepaald op f 12.50 's jaars. TeD slotte werd door dr. A. Geill meegedeeld dat hy dezen winter een cursus zal houden voor eerste hulp by ongelukken, en de gelegenheid om zich aan te melden als leerliDg thans open staat. Heden is de justitie uit Midlelburg naar Kruiningen vertrokken teneinde een plaatseiyk onderzoek in te stellen naar het plaats gehad hebbend spoor wegongeluk. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wouterswoude, A. J. Svan- back te Uithuizermoden. Bedankt voor Watergang door M. C. v. WyheteEngelum. Wo'faartsdjjk. Dinsdagavond verga derde de notabelen tot verkiezing van een kerkvoogd. Aan de beurt van aftreding was de heer D. Vleugel. Uitgebracht wer den by eerste stemming, evenals by de herstemming, op den heer D. Vleugel 4 stemmen en op den heer C. v. Nieuwen- huize 4 stemmen, waarop by loting her kozen werd de heer D. Vleugel. Ds De Groot te Voorst deelde Zon dagmorgen van den kansel meae, dat de door hem tegen de ouderlingen en diake nen ingediende aanklacht, wegens het verstoren der orde en rust in de gemeente door het classicaal bestuur van Arnhem by zyn Donderdag ter plaatse ingesteld onderzoek gegrond is verklaard. Inmid dels is een verzoening tot stand gekomen, zoodat de kerkeraad besloten heeft, de uitgestelde Avondmaalsvieringen op de twee eerstvolgende Zondagen te houden. N. R. G. Geref. Kerken. Beroepen te Stroobos, O. Boersma te Ezingete Wirdum, B. Heeres te De Lier. Bedankt voor Ulrum door A. S. Schaaf- sma te Ten Boer; voor Werkendam door H. Meyering te Katwyk a/d Ryn. Goes. Den eersten December a.s. heeft de heer A. v. Schelven alhier 40 dienst jaren als hoofd eener school. De heer v. Schelven was alvorens hier in functie te treden aan school B, eenige jaren hoofd der o. 1. s. te 's Gravenpolder. Goes. Door den heer W. H. StouteD, onder wyzer aan school B alhier, is wegens aanstaand vertrek naar Ned.-Indië, eervol ontslag aangevraagd als zoodanig tegen 1 Februari a.s. De heer P. J. Kousemaker, geboren te Nisse, hoofd van het gesticht „Ooster- wolde" teVelp,is benoemd tot godsdienst- onderwyzer te Dinksperloo. Nederl. Geslaagd te 's Gravenhage op het stuurliedenexamen voor de groote stoom vaart als derde stuurman de beeren C. H. Vellenga, D. v. d. Werff en J. W. Vegter. Heden is door J. B., 37 j., werkman, geb. te 's-Heer Arendskerke, wonende te Vlissingen, hooger beroep aangetee- kend tegen diens op 17 dezer door de Rechtbank te Middelburg uitgesproken vonnis, waarby hy terzake van verduis tering, met bekrachtiging van het ver stek-vonnis dd. 13 Oot.jl. is veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. Ongelukken. Een meisje van 2 jaar is te Brielle in een regenput gevallen en verdronken. Een goederentrein heeft tusschen Coevorden en Stadska naal een 82-jarige vrouw overreden. Ze was terstond dood. Zondagmorgen is oen veehouder uit Schoorl van een melkwagen gevallen en spoedig daarna gestorven. Een weduwe met zes jonge kinderen biyven achter. Te Utrecht is de dienstbode van den concierge aan 's Ryksmunt uit het zolderraam op straat gevallen, terwyi ze kleedjes uitklopte. Ze was onmiddelijk dood. Winkelsluiting en Amsterdamsche korstjes. Aan her Binnen-Gasthuis te Amsterdam vervoegde zich Maandag avond een vader met zyn zevenjarig dochtertje, dat een stuiverstukje had ingeslikt. Na onderzoek gaf men hem den huiseiyken raad, het kind Amsterdam sche korstjes te laten eten en dan den vol genden dag terug te komen met de kleine. Op weg naar huis wilde de vader het voor geschreven „geneesmiddel" bij een bak ker koopen, doch hy had gorekend buiten de winkelsluiting, 't Was nameiyk al veel later dan negen uur. De bakker maakte bezwaar de korstjes te verkoopen. Eerst toen de vader een politie agent in den arm nam, die den bakker verklaarde, dat hij de verantwoording van deze „overtre- diDg" wel op zich wilde nemen, kon de verkoop van de begeerde korstjes plaats hebben. Roodvonk. De Roomsch-Katholieke scholen voor jongens en meisjes te Purmerend zyn, wegens 't heerschen van roodvonk, geslo ten. Een onderwyzeres, mej. Miick, werk zaam op de jongensschool,is in zoo hevige mate aangetast, dat ze binnen eenige dagen is overleden. Ook een onderwyzer van dezelfde school heeft roodvonk. De hoedenspeld in de Raadzaal. De Nieuwe Ct. schryft By de behandeling van het ontwerp van een verordening op de straatpolitie in de gemeente Enschede kwam art. 26 ter sprake Het is verboden zich op den weg bevindende een hoe denpen te bezigen, tenzij de punt zoo danig gedekt is, dat ze onschadeiyk is. De ty d der ouderwetsche keelbanden is voorbij eD toch moet het bloemen- tuiltje, het vederbundeltje, of de strik- ltntentooi op 't vrouwenhoofd in even wicht blyven de mode dacht de hoe denspeld uit, maar doordat de dames hoedjes reusachtige bollen met breede randen werden, nam ook de z.g. hoeden speld naar verhouding in lengte toe, de speld werd een speer en nog later een lans gelyk. Hiertegen meenden de vroede man nen in verzet te moeten komen en trad de raad meedoogenloos op. Uit de discussie in den Raad De heer Tyhof wil dat de speld slechts 2 c.M. buiten den hoed zal steken. De heer MeDko wenscht niet, dat de agenten van politie met een duimstok rondgaan cm te meten hoe ver de speld buiten den hoed steekt. De heer Tyhof herinnert zich nog hoe by de behandeling der marktverordening de heer MeDko verklaarde, met den maat stok te zyn rondgegaan om de ruimte voor de boerendeerns af te passen, die met boter en eieren in hun korfje ter markt kwamen. De heer dr. v. d. Horst getuigt dat zyn collega, de oog-specialiteit te dezer stede, reeds enkele malen een geval heeft behandeld, waarby de nydige punt der hoedenspeld by een ander een wond in 'toog heeft veroorzaakt en wyster daar om met eenige voldoening op, dat er vernuftigd uitgedachte beveiligers voor de scherpe punt der speld zyn te ver- krygeD. Dit voorwerp van beveiliging ver werft dermate de sympathie der raads leden, dat met 19 tegen 3 stemmen het voorstel des heeron Tyhof, dat de speld slechts 2 c.M. buiten den hoed wand uit mag steken, wordt verworpen. Zoodra dus de politie verordening van kracht zal zyn, magen alle dames te Enschede hoedenspeld-beveiligers. Een Nederl. detachement naar Eeking. By het departement van marine is telegrafisch bericht ontvangen, dat van Hr. Ms. Holland, te Sjanghai liggend, een detachement, ter sterkte van 3 offi cieren en 45 man, naar Peking gezonden is ter oescherming van de Nederland- sche belangen aldaar. De Prins op jacht bemoeilijkt. Onlangs meldde de Telegraaf een be richt, waaria medegedeeld werd dat ZiK. H. de Prins en eenige jagers by een jacht in de buurtschap Beemto en Broekland op onheusche wyze werden bejegend. Hot Kroondomein grenst over de Nieuwe WeteriDg aan lage grondeD, die ontgon nen worden onder toezicht van de Ned. Heidemaatscbappy. Het jachtrecht is in handen van den heer Muller ten Kate, een bekend groot-grondbezitter teVaas- sen. Deze nu verzocht op den morgen van de jachtparty den opzichter van de Heidemaatscbappy voor een paar uren over een twintigtal arbeiders te mogen beschikken. Toen nu de Prins met de andere jagers het grensterrein naderde togen de mannen aan het werk dat bestond in het doelloos gooien met plag gen in de nabyheid der heeren. De grond bezitter zelf stond met zyn geladen ge weer achter de jagers van de dryfjacht gereed, om elk aangeschoten dier, dat op zyn terrein terecht kwam, in te pal men waartoe h|j zeer zeker het wetteiyk recht had. Na afloop van deze jacht be gaven Prins Hendrik en zyn jachtgezellen zich naar de tent voor het nuttigen van het dejeuner, doch werden nog een eind- weegs achtervolgd door de werklieden, die met hun spaden op den nek, flui tende en zingende aan de bewyzen van hun //cordaatheid" lucht gaven. Dat. de Prins en zyn genoodigden verontwaar digd waren is te begrypen; of de ent werper van dit heldenstuk er echter eer mee heeft ingelegd, valt zeker wel te betwyfelen. Aan de lelegraaf heeft men Dog bericht, dat de heer Muller ten Kate waarschyniyk aldus is opgetreden, om dat hem door het jachtdepartement een akte, om schadelijk wild te schieten, was geweigerd. Kerkbrand. Te Grave heeft Maandag een hevige brand gewoed in de Ned. Herv. Kerk. Vooral het orgel heeft veel geleden. De kerk wordt des Zondags verwarmd, en men vermoedt, dat het vuur is ontstaan door een uit de schoorsteenpyp ontsnap te vonk. Het einde van een sociaal democraat. Paul Lafarque, schoonzoon van Karl Marx, den grondlegger der sociaal-demo cratie, oud-socialistisch afgevaardigde, heeft Zondag met zijn vrouw zelfmoord gepleegd, door middel van een inspuiting mut vergif onder de huid. In een brief dien hy heeft nagelatou verklaart Lafar que zijn daad: „Gezond naar lichaam en geest, pleeg ik zelfmoord, vóórdat de on barmhartige ouderdom my één voor één de genoegens van myn bestaan weg neemt en my myn physieke en intellec- tueele krachten ontrooft, verlammend mijn energie en brekend myn wilskracht, zoodat ik een last voor my en anderen wordt. Sedert jaren had ik besloten, niet ouder te worden dan zeventig jaar. Ik heb den tyd van het jaar van myn heeDgaan uit het leven vastgesteld en ik heb de wyze van uitvoering van myn besluit voorbe reid, een onderhuidsche inspuiting vaD syaanwaterstofzuur. Ik sterf met de hoog ste vreugde in de zekerheid, dat in de naaste toekomst, de zaak waaraan ik my sedert 45 jaar gewyd heb, eens zal triom feeren. Leve het communisme, leve het internationale socialisme.* Aldus sterft een der voormannen der sociaal-democraten. Vreeseiyk ontwaken voor dezulken Dat onze mannen er toch uit leeren, waartoe de sociaal-democratie voert Ook andere familieleden van Marx, o.a. Eleonore, vrouw van den EDgelschen socialist Aveiing, heeft in 1897 zelfmoord gepleegd door vergif in te neme*. De zeeliedenstaking te Antwerpen. De Vereeniging van Belgische reeders heeft by na alle eischen der zeelieden in gewilligd, onder voorwaarde dat deze zich verbinden geen wyzigingen in de bepa lingen van de overeenkomst te verlan gen en niet in staking te gaan gedurende een tydsverloop van drie jaren. Dit be sluit is ter kennis van de zeelieden ge bracht. Hongersnood. In het hongersnoodgebied aan de Wol- ga (Rusland) wordt de toestand steeds troosteloozer. Van de bevolking van vele dorpen is reeds lang de voorraad graan uitgeputmen leeft er nu van paarde- en hondevleesch en ook van boomschors. Italië en Turkije. Zoo schitterend als de Italiaansche bladen en de officieels Italiaansche lezing het voorstellen, schynt de overwinning van Zondag toch niet geweest te zyn. De verliezen aan beide zyden waren z-'er groot en de afloop van het gevecht, dat zich afspeelde op den linker Itali- aanschen vleugel, en in het zuidoosten van de stad Tripoli, kan nog niet met zekerheid vastgesteld worden. Dit biykt uit een particulier telegram uit Tripolis verzonden. Het bedoelde luidt: „Zon dagmorgen om 5 uur begon het gevecht met een aanval op den linkervleugel. De Italianen stuitten op Turksche "in fanterie, die blykbaar ook wilde aanval len. Om 7 uur kwam het tot een ge vecht van man tegen man. Het scheeps geschut greep in. Natuuriyk zonder suc ces. Eerst toen achter het vyandeiyke front een ballon captif opgestegen was, kon het vuur beter gedirigeerd worden. Van 8 tot 2 uur had een zeer heftig artillerie gevecht plaats. Aan beide zy den werd met groote dapperheid gestre den. De Turken en Arabieren hebben scbynbaar groote verliezen geleden, doch ook die van de Italianen waren niet klein. Niet te controleeren ramingen spreken van 40 Italiaansche dooden en 120 gewonden. De Turken zouden terug geslagen zyn. Doch met zekerheid kin omtrent den afloop nog niets gezegd worden." Hetgeen de Italiaansche bladen met zooveel trots vermeldden, dat n.l. het scheepsgeschut niet ingegrepen zou heb ben, biykt dus ODjuist te zyn. Een ander telegram uit Tripoli meldt echter, dat by het doorzoeken van de oase zyn meer dan honderd ïyken van Turken gevondeD, die gevallen waren in het gevecht van 26 dezer. Er moeten er ook nog vele liggen onder de puinhoo- pen van de huizeD, die men omver heeft gehaald of in de lucht laten springen. De geregelde troepen, die zich verschanst hadden in de woestyn, hebben zware verliezen geleden. Gedurende den nacht en den ochtend werden in de or se ver schillende aanvallen van Turken afge slagen. Volgens de laatste berichten duren de gevechten by Tripoli nog voort en zou de poging van de Italianen om het fort Henni te heroveren, niet gelukt zyn. De Italianen moesten met een verlies van vele dooden terugtrekken. Tachtig Italianen, waaronder vier officieren, zou den gevangen genomen zyn. De Kiesrechtdames. In verband met de gebeurtenissen op 21 dezer stonden Dinsdag opnieuw 50 suffragettes terecht. Zy weigerden echter allen boeten te betalen, en werden tot verschillende gevangenisstraffen veroor deeld. De opstand in China. De toestand van de Chineesche dyna stie is zeer critiek. Volgens in Peters burg ontvangen berichten raadt Yoen- Sji-Kai de dynastie aan, tydelyk te trek ken naar het binnenland van China met het oog op het gevaar, dat Peking geïso leerd wordt. Doch de prinsen van keizer- ïyken bloede weten, dat hun vlucht gelyk staat met afstand doen van hun positie. Enkele prinsen zouden verklaard hebben, dat zy liever zelfmoord willen plegen. Ie toestand in Portugal. De minister president gaf in den Senaat zyn leedwezen te kennen over deonge regeldheden van Zondag, die door de vyanden van de republiek waren ver oorzaakt. De regeering is vastbesloten tot krach tige onderdrukking van wanordelykhe- deD. De verschillende groepen beloofden der regeering haren steun. In Senaat en Kamer werd een motie van vertrouwen aangenomen. Roosevelt en het presidentschap. Uit New York wordt geseind, dat Roosevelt een verklaring gepubliceerd heeft, dat hy geen candidatuur wenscht te aanvaarden en ook voor geen anderen candidaat zal opkomen. Hy beeft Taft nooit steun beloofd. De Lafolettegroep begint in Ohio met de agitatie. Daar zon ook Roosevelt's in tieme vriend Pinchot sprekeD. De moge- ïykheid, dat er een nieuwe republikein- eche candidaat opduikt, is niet buiten gesloten. Pinchot heeft in New-York reeds verklaard, dat Lafolette na Roose velt's bedanken de aangewezen candi daat is

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1911 | | pagina 2