1 elegrammen BINNENLAND Uit dt Provincis, Kerknieuws, Schoolnieuws. INGEZONDEN STUKKEN. inlander. En die vrijheid naar beide kan ten is niet voldoende gewaarborgd. Zeker voor het Christendom zyn betere tyden aangebroken. Maar het gevaar van het Panislamisme dreigt nog steeds. Dat moet uit staatsbelang bestreden worden. En dat Panislamisme kan niet, zoo vervolgde spreker, alleen bestreden wor den, geiyk dr. Snouck Hurgronje wil. Omdat het Panislamisme onafscheide lijk aan den Islam verbonden is. Wie het Panislamisme bestrijdt, verzet zich ook tegen den Islam. Ja, zei spieker, uit staatsoog- punt bezien moet men de Christelijke Zending laten werken en zou directe steun zelfs te verdedigen zijn. Maar dat zou niet gewenscht zijn voor de Christe ltjke Zending zelve. Toch is het de taak der Regeering de Zending indirect tegen over den Islam te steunen, met het oog op het daaraan verbonden staatsgevaar lijke Panislamisme. In zooverre ging deze spreker met dr. Kuyper geheel accoordmaar niet in zake het gouvernements-onderwys. Ook dat moet een Christelijk element bevat ten. Het onderwijs van het gouvernement mag niet neutraal blijven. Dr Kuyper meende, dat de Regeering geen religieus element in het gouvernements-onderwljs kan brengeD. Dat stempelt dit onderwijs tot irreligious onder e'tjs en dat zou Chris ten-jongens weerhouden zich te doen op leiden voor onderwijzer in Indiö. Dr De Visser eindigde met de woorden, dat 't Christendom moet worden gepropa geerd met volle vrijheid voor elke rich ting en voor de Zending. Maar de Regeering wake tegen het Panislamisme, wake tegen het irreligious element in het gou vernements-onderwljs en zorge, dat in Indiö niet wordt gebrachtcultuur boven religie. De laatste spreker van den dag was de heer De Stuers (r. k.) die als elk jaar ook thans weer een aantal jammerklach ten omtrent Atjeh en de Atjeh-politiek slaakte. Woensdagmorgen zou de minister van Koloniën, de heer De Waal Malefjjtaan het woord komen. Zie daarvoor onder Telegrammen. Weer een Staatscommissie. Bij Kon. besluit is een Staatscommis sie ingesteld, waarin zes leden zijn be noemd en waaraan is opgedragen, een onderzoek in te stellen omtrent het vraagstuk der droogmaking van de plaatsen beoosten de Vecht, en daarbij een tiental door de Regeering inzake deze quaestie gestelde vragon te beant woorden. Verzekering tegen geldelijke gevolgen vanbedrij fsongevallenbij het zeevisscherijbe- drijf. Dinsdag is aan het departement van landbouw, nijverheid en handel te 's-Gra- venhage een vergadering gehouden van belanghebbenden in een verzekering van personen, werkzaam in het zecvaartbe- drtjf en in het zeevisscherijbedrijf, tegen geldelijke gevolgen van bedrijfsonge vallen. De vergadering, uitgeschreven door den minister van landbouw, Dy verheid en handel, werd door dezen gepresideerd. Na de groote behoefte aan dergelijke ver zekering aangetoond te hebben, zeide minister Talma, in navolging van Duitsch land te willen oprichten een wettelijk te regelen zeebedryfsvereeniging, samen gesteld uit werkgevers in het zeevaart en zeevisscherybedrijf. Alle werkgevers, dat zijn reeders of eigenvaarders, zouden lid moeten zijn van die vereeniging, die bestuurd zal worden door t-ra minste 5, door de algemeene vergadering gekozen leden. De verzekering zal eerst ingaan den eersten dag van de zevende maand na het ongeval, terwijl de uitkeering gedu rende de eerste zes maanden voor reke ning komt van den werkgever. Voorge steld wordt zeventig procent van het dagloon uit te keeren, by geheele onge schiktheid, door het bedrijfsongeval ver oorzaakt, en by niet geheele ongeschikt heid een rente, naarmate van de gevolgen van het ongeval. By overiyden worden de begrafeniskosten betaald en een rente aan de nagelaten betrekkingen uitgekeerd van ten hoogste 61 procent van het dagloon van den overledene. „Andere menschen", beteekenden ver schillende leveranciers by welke de Hut- fords in schuld waren, ofschoon niet tot eenig groot bedrag. Het was met het oog daarop, en om alles af te kunnen betalen, dat Juffrouw Hurford beproefde de twee beste vertrekken van het huis te verhu ren. Als ze dit doen kon, tegen twaalf gulden per week, zooals ze Peggy had medegedeeld, zou het daarmede verdiende geld haar spoedig in staat stellen, de schulden te vereffenen. Doch, helaas kostgangers hadden onveranderiyk be zwaar tegen kinderen, naar het scheen Het jonge volkje was klaar met de thee, en zoo spoedig het jeugdige dienstmeisje de tafel opgeredderd had, zetten zij zich neder om hunne lessen voor den volgen den dag te leeren, terwyl Juffrouw Hur ford zich met den kleine naar boven begaf om deze naar bed te brengen. Weldra kwam ze terug, en zat rustig kousen te stoppen totdat de kinderen met hun werk gereed waren, waarna ze hen te kennen gaf dat hun vader laat van het kantoor thuis zou komen, en zy hem Het beheer der zeebedryfsvereeDiging zal onder controle komen van een raad van toezicht van 12 leden, die door de Koningin worden benoemd, o. w. 4 werk gevers en 4 werknemers of oud-werk nemers. De kosten zullen worden omge slagen over de leden der vereeniging. De in Nederland gevestigde reddingmaat- schappyen zullen aangesloten zyn. Wat de ultkeeringeu betreft, haar premiön zullen door den staat worden betaald. De staat stelt zich aansprakeiyk voor de aan de verzekerden en hunne betrek kingen toekomende schadeloosstellingen de verzekering kan niet worden over gedragen aan een risicobank. Ter vergadering waren aanwezig een dertigtal afgevaa'digden van reeders- en visschersvereenigingen. Alle besprekingen waren van vertrou- weiyken aard. Middelburg. Toen in den afge- loopen nacht de heer C., terugkomende van een feestle om ongeveer 10 minuten over twee door de Langed«»lft kwam, zag hy in de Nieuwstraat een gloed, die hem verdacht voorkwam. Hij ging de straat in en toen hy voor het pand II 92 kwam, waarin gevestigd is de meubelmakers- werkplaats en bergplaats van den heer Geensen, sloegen daar de vlammen met groote kracht uit en bleek het den heer C. dat dit huis van onder tot boven een vuurzee was. Het alleieerste werk was om de om wonenden te wekken, waarna de heer C. naar het politie bureau Ijlde en hy tevens den eigenaar der werkplaats, die op den Dam woont, waarschuwde. Spoe dig werd nu alom alarm geblazen en rukte de brandweer aan. Alle3 ging, het nachteiyk uur in aanmerking genomen, zoo vlug in zyn werk, dat, toen wy te ongeveer kwart voor drie op het terrein van den brand kwamen, het reeds dui- deiyk was, dat de omliggende gebouwen behouden zouden biyven. Met eenige stralen uit de waterleiding werden zoo wel van voren als van achter stroomnn water in de vlammen geworpen, en aldus gelukte het spoedig een einde te maken aan het gevaar voor belendende perceelen. Dat dit gevaar niet denkbeeldig was biykt wel hieruit, dat toen de meege noemde heer de buren opbelden hy de belknoppen aan de overzijde der straat tengevolge van de hitte niet kon vast houden, en een dezer overburen, die ver schrikt nog enkele meubels uit zyn voor kamer wilde weghalen dit plan om de zelfde reden moest opgeven. Over de oorzaak van den brand kon de eigenaar niets mededeelen, met zyn weten is na 's middags tusschen 4 en 5 niemand meer in het pand geweest. Een geluk by een ongeluk is, dat een gezin, dat vroeger de bovenwoning van het gebouw bewoonde, deze voor eenigen t^jd verlaten heeft. Zoowel het huis, dat eigendom is van den vader van den heer heer G., als hetgeeD er in was is ver zekerd. Een der overburen, de heer F. deelde ons rog mede, dat hy te oDgeveer een uur nog uit zyn raam gekeken heeft, doch toen in het geheel geen onraad be- bespeurd heeft. Te ruim twee uur werd hy van het leven wakker. Door het open raam riep hy, de vreeselyke vlammenzee ziende, om politie, toen de heer C. aankwam, die zooals boven gemeld alarm maakte. Op het terrein waren verschillende autoriteiten o.a. de burgemeester aan wezig, terwyl de brandweer in zoo groote getale aanrukte, dat een gedeelte in het geheel geen dienst behoefde te doen. Toen wij hedenmorgen een kijkje gingen nemen in de Nieuwstraat, bleek ons dat vooral de aan de overzyde der straat staande huizen veel geleden heb ben. De gevels zyn geheel gebladderd en meerdere ruiten gesprongen. Men is thans bizig het bovendeel van den voorgevel, die gevaar oplevert, af te breken. De ruïne heeft natuuriyk heel wat bekyks Middelburg. Hedenmorgen zyn op de markt alhier opmetingen gedaan in ver band met de aan te leggen „lus" rond dat plein voor de electrische tram. De tot standkoming daarvan is thans zoover ver dien avond niet zouden kunnen zien. „Laat my by u opzitten, moederlief", zeide Peggy op smeekenden toon, toen, na het avondeten, de anderen goeden nacht gezegd hadden, en naar boven waren gegaan. ffNeen, lieve, ik wilde dit liever niet," antwoordde Juffrouw Hurford. „Ik heb wellicht niet lang te wachten. Wees nu een beste meid en ga naar bed." Peggy gehoorzaamde, en was spoedig inslaapdoch niet veel meer dan een uur later werd zy wakker, en was verlangend te weten of haar vader thuis gekomen was. In haar bed overeind gezeten lui sterde zy, doch kon het geluid van stem men, beneden, niet waarnemen. Ze stap te toen uit het bed, en sloop zachtjes van de kamer naar het boveneinde der trap. De lamp in do vestibule brandde nog, naar zy bemerkte. „Ik zou graag willen weten of vader tehuis is," dacht zy. „Ik zal naar bene den slippen en zien." Denken was handelen by Peggy, en twee minuten later was zy aan de deur zekerd, dat het bestellen der benoodigde rails kaD plaats hebben. Naar men ons mededeelde zal de verandering waardoor de tram rond de markt zal ryden in de eerste maanden van 1912 worden ge maakt. Middelburg. By het Plaatselyk-Comité tet leniging van de Stormschade enz., is nog ontvangen vaninschryvingsbiljet f25 en van N. N. f100, wat sameD met de vorige opgaaf f 276910° bedr ragt. - Middelburg. De minister van finan ciën heeft, met ingang van 15 Dec. a.s., aan rar A. Veen, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend uit zyne betrekking van commies ter directie der registratie en domeinen alhier. does. Naar wy vernemen is de toe stand van den ouden heer Elsman, die gisteren bewusteloos uit de Kade is op gehaald,gelukkig eenigszins vooruitgaan de. Goes. Reeds een 40-tal Binnen- en Buitonlandsche firma's hebben toezeg ging gedaan mede te zullen werken aan de Intern. Reclame-Tent xrastellng van Esperanto, welke in December alhier zal worden gehouden. Vlissingen. Dooi de duurtecommissie is het volgende adres aan B. eD W. ver zonden le. De regeering te verzoeken een ty- deiyke schorsing van den accyns op suiker, geslacht en zout te willen bevor deren. 2e. Een plaatselyke verordening vast te stellen op het gewicht van het brood. 3e. De door den raad toegestane ver hoogingen op de salarissen van ambte naren van politie en belasting, losse- en vaste gemeente werklieden in te laten gaan op 1 Nov. j.l. inplaats van op 1 Jan. 1912. 4e. Het burgeriy k armbestuur een wenk te geven gedurende dezen tyd wat ruimer te beöeelen. 'sHeer Hendrikskinderen. Door Kerk voogden en Notabelen der Herv. Kerk is besloten tot het aanschaffen van een nieuw pyporgel. Stavenisse. De yzeren aak „Sint- Antonius", schipper Van der Linden, van Wyk by Duurstede, met staafyzer van Ludwigshaven naar Antwerpen, die by den storm van 30 Sept. op den wa- terkeerenden dyk van het Waterschap Stavenisse is geslagen, is Dinsdagmiddag, na door middel van plm. 30 kelderwin- den zóó ver te zyn gelicht, dat er drie sleden onder aangebracht konden worden, zonder hulp in zyn element gegleden en daarop door eene sleepboot naar de werf van Duyvendyk by Rotterdam ge sleept om te repareeian. Naar men ver neemt, kost het ruim 7 weken stil lig gen den schipper zeker f1000. Schoondyke. Een werkman kreeg bloedvergiftiging doordat by zich by het grint loskappen aan den pols verwondde. Wyi hem het wondje niet ernstig voor kwam, liet hy zich niet verbinden. Het schynt dat er vuil in het wondje is ge komen. Eede- Zaterdagavond ontving de we duwe Van Rie het treurige bericht uit Noord Amerika, dat haar zoon Marcus, op de jacht, ongelukkig aan zyn eind gekomen was. Hy kroop door eene om heining van prikkeldraad en trok er daarna zyn geweer door, terwyl hy het by den loop vast hield. De haan haperde aan den draad zoodat het schot afging en den ongelukkige in de volle borst trof. Hij laat eeDe weduwe met 4 kinderen na. Helnkenszand. Gisterenavond weid alhier gehouden, de gewone jaarlyksche November-vergadering van „het Groene Kruis." De begrootiug voor 1912 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op een bedrag van f266. Aan de beurt van af- tredon waren de bestuursleden de heeren J.v. d. Dries en J. Steketee. Beiden werden met algemeene si- ramen herkozen. In de salaiieering van den magazynmees- terbode kwam geen verandering. Hierna trad voor de vefèeaiglng op, rnej. van Hulst van Harling -n die voor 'n talrijk publiek eene leziDg hield over »Wyk- verpleging te plattelande". Dit geschied de in welgekozen woorden enduideiyke uiteenzetting. Genoemde mej. Van Hulst zal evenwel op verschillende plaatsen zoo'n lezing komen houden. der zitkamer, die gesloten was.( Zij kon nu de stemmen hoorendie van haar ouderstoen bereikte een ander geluid hare ooren een snik. Haar moeder schrei de, besefte zy ja, schreide bitterlyk. O, dit was verschrikkeiyk 1 Zij had dikwyis tranen in de oogen harer moeder gezien, maar nooit te voren had zij haar, op deze wyze, lucht aan haar verdriet hoo ren geven. „Ik moet aan de weet zien te komeu wat er aan scheelt." murmelde de klei ne meid; „ik moet!" Heel zachtjes opende zy de deur op een paar duim, en gluurde naar binnen. Haar moeder was aan de tafel gezeten, met haar hoofd in de handen gebogeD, terwyl haar vader Daast haar stond, be proevende haar te troosten. „Bedaar, lieve vrouw; bedaar!" zeide hy. /,'>e zaken zullen spoedig een gun stige wending nemeD, naar ik hoop. Het breekt my het hart je te hooren huilen." „Ik ben een bedroefde lafaard," ant woordde Juffrouw Hurford, terwyl zy haar door tranen bevochtigd gelaat tot Rilland Hath. De heer F. Blok, uit deze gemeente, is benoemd tot waarnemend secretaris te Arnemuiden. Maandag dineerden ten hove de heer mr. H. J. Dllckmeester, commissaris der Koningin in Zeeland, en mevrouw Dljck- meester. De heeren mr. P. Dieleman te Middel burg, E. B. Dumoleyn te Hontenisse, H. Polano te 's Gravenhage, Alph. Staal te Hulst en C. IJsebaert te St. Jansteen hebben zich vereenigd tot een comité voor den aanleg van een stoomtramweg van Graauw over Hulst en St. Jansteen naar Kapellobrug (gteus), m aansluiting aan een van St. Nicolaas over St. Pau wels, Kemseke en Drie Schouwen daar te stellen stoomtramweg. Zelandia. Men meldt, dat de minister van oorlog .de korpsen en inrichtingen van de land macht, mededeelrag heeft verzocht van h it aan*al provoost- cn politiekamerstraf- fen, dat in het jaar 1910 en gedurende het loopende jaar is opgelegd benevens van het totaal aantal dagen van de hier boven genoemde straffen. Het Bestuur van Nehalennia, de ver eeniging tot instandhouding en bevorde ring van Walcheren's natuur-en steden schoon, heeft een geïllustreerde circu laire verspreid, waarin het propaganda maakt, om by den aanbouw van nieuwe woningen in de dorp ra en largsdewe gen van Walcheren het oude, eenvoudige woningtype, nameiyk een sober bakstee nenhuis, waarvan de ramen voorzien zyn van openslaande groen- en witgesehilder- de luiken, weer te volgen en in eerete houden. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Grolloo (toez.), A. Priester, cand. te Leiden te Herbajum (toez.), P. de Haas, em. pred. te Apeldoorn. Wemeldingfi. Daar dhr. J. A. Domini- cus voor zyne benoeming heeft bedankt is Woensdagavond door het kiescollege als diaken gekozen de heer Aarnout Vleugel Jansz. Driewegen. Het nieuwe orgel in de Ned. Herv. Kerk alhier, geleverd door den heer A. S. J. Dekker, van Goes, zal worden in gebruik genomen by de godsdienstoefe ning op Zondag 3 Dec. a.s. 's avonds 6 uur. Het orgel zal by die gelegenheid bespeeld worden door den heer Kooiman, van Goes. Geref. Kerken. Beroepen te Blokzyi, N. Diemer te Dron- iyp; te Stavoren, T. L. Kroes te Kiel- windeweer. Bedankt voor Schiermonnikoog door M. J. v. Dyk, em. pred. te Sneek. Geref. Gemeenten. Aangenomen naar Ry9sen door B. v. Neerbos te Opheusden. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Woerden door H. Woud stra Jz. te Nieuw-Amsterdam. Middelburg. De leerlingen der Chr. Kweekschool alhier, die examen gedaan hebben in de vrye- en orde-oefeningen der gymnastiek, n.l. 6 manneiyke en 5 vrou- weiyke, zijn allen geslaagd. Het was de eerste maal dat een klas het examen af legde. Een mooi begin dus. Goes. Naar wy uit de-beste bron ver nemen, zal de districts-schoolopziener, mr C. de Witt Hamer, binnenkort als zoo danig zyn ontslag nemen en deze ge meente metterwoon verlaten, om zich te 's Gravenhage te vestigen. Vlissingen. Benoemd tot onderwyzer aan do Chr. school, Kasteelstraat alhier, de heer F. Weeda te Almelo. Standaard. De eerste doctores in de theologie. Aan de universiteit te Groningen slaag de voor het doctoraal examen theologie mej. A. C. E. Geilings, uit Zeist. De minister van justitie noodigt hen, die in 1912 wenschen te worden toegelaten tot het afleggen van het voorbereidend examen, bedoeld in art. 13 der wet op het notarisambt uit, om zich vóór 1 Mei a.R., by gezegeld daartoe strekkond vei zoek - schrift, onder overlegging van hunne ge- booiteakte, tot zyn departement te wen den en maakt voorts bekend, dat, wat hem ophief. „Ik moest my schamen, ray zoo ver te laten vervoeren, en ik ben... maar ik... ik had vandaag zelfs meer dan gewoonlijk te verduren. De belastingont vanger was onbeschoft tegen my en de bakker verklaarde dat hy zou ophouden met ons brood te leveren, indien we zyn rekening niet terstond konden voldoen en ik ontmoette een andere teleurstelling met het verhuren der kamers. Ik kon ze verhuurd hebben, ware het niet om de kinderen. O, lieve maD, ik weet Diet wat we moeten beginnen 1 Wy kunnen dit huis niet langer biy ven aanhouden, zon der dat ik een kostganger heb, en ik begin er aan te wanhopen of ik er ooit een zal vinden. Peggy sloot voorzichtig de deur, en verwyderde zich haastig. Weder boven gekomen zynde, zat zy neder op den kant van haar bed, en geraakte in diepe gedachten verzonken. „Ik ben er zeker van, dat geen een van ons een kostganger op eenige wijze hinderiyk zou zyn," peinsde zy, „uitge zonderd misschien broerhy schreeuwt betreft het examen in het Latyn, monde ling zoowel als schriftelyk ter vertaling en ter verklaring zullen worden gegeven eenige stukken uit Kan en Schroder, Bloemlezing uit Latynsche dichters, met aanteekeniogen, 1ste stuk, en uit Quadia- ginta, Laty nsch vertaalboek met woorden lijst door dr A. Smit. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Duurte der levensmiddelen. In De Nederlander van Zaterdag 18 November stond een vergeiykend over zicht van de prijzen der verschillende pro ducten over 1910—1911, wolk overzicht genomen is uit het weekblad Handels berichten, uitgegeven door het Ministerie van Landbouw, Ny verheid en Handel. Zou dit Ministerie hierby wel aan Zee land gedacht hebben. Want vooral in Goes en omstreken is er in de pry zen tusschen beide jar n groot verschil. Zelfs de aardappelen zyn, nu zy,n& het, opjagen van den ptys voor ongeveer 'n maand geleden, gedaald zyn, nog hooger geno- tet d dan verleden jaar. Evenzoo is het met kool, ajuin er andere groenten. Het ergste van alles is echter de prys van de melk. Sinds Augustus is deze 25°/o duurder. In die maand was deze styging nog eenigszins te verklaren. De geringe watervoorraad veroorzaakte veel kosten. En de hoeveelheid melk zal daar mede ook wel verband houden. Nü is er echtst water genoeg de wei den zyn wederom groen. Maar de melk boeren houden zich van de domuien. Van afslaan van den prys is natuurlijk geen sprake. Is dat niet wat ergeriyk? Of zou het hiermede moeten gaan, als met het brood De oorlog tusschen Rus land en Japan veroorzaakte een stijging van het graan. Het zy zoo. Natuuriyk steeg ook de prys van het brood. Ook dAt klopte. Wie heeft echter gehoord dat nii het beëindigen van dien kryg het brood teruggebracht werd van 14 op 13 cent Wordt het niet tyd, dat waar de ver- kotpers zich oiganiseeren qn zoodoende de macht in handen krygen, de verbrui kers hun voorbeeld volgen, door zich ook aan een te sluiten Met onderling over leg is hetzelfde succes in Goes te berei ken als in Zierikzee schynt bereikt te zyn. Naar de berichten toch meldeD, is daar door de krachtige houding van het publiek, de prys van de melk binnen twee dagen op den ouden voet 8 ct. p. L. terug gebracht. X. Den Haag. De minister van Koloniën, de heer De Waal Malefijt, heden in de Tweede Kamer aan het, woord komende, sluit zich, wat de Timor quaestie betreft, by den heer De Savornin Lohman aan. Het telegram van den Gouverneur-Gene raal aan den commandant der Portu- geezen had allerminst de bedoeling van het aanbieden van een verontschuldiging. De onderdanen van Chineesohe afkomst beschouwt de Regeering als voortreffelyke onderdanen van het Nederlandsche gou vernement. Op Atjeh zyn voortdurend aanmerke- lyke verbeteringen te constateeren. De minister houdt vol, dat de finan- cieele toestand van Iudië inderdaad gun stig is. Spreker voelt voor zelfstandigheid van staatsbedry ven, evenals voor decentra- licatie, ook op financieel gebied. Omtrent de Zending neemt de Regee ring nog steeds het oude standpunt in geen directe steun, maar ruime subsidies voor scholen en hospitalen. De Mohamedanen mogen niet [be lemmerd worden in hun godsdienstige vryhid. De stelling byzonder onderwy'a regel, gouvernements-onderwys aanvulling kan de Regeering alleen aanvaarden in die streken waar de Zending reeds met suc ces is werkzaam geweest. Maar waar geen Christenen geweest zyn die he; initiatief tot het oprichten van scholen hebben genomen, kan deze regel niet toegepast worden. Daar moeten gou- vernements- en dessascholen komen, die noch anti-mohamedaansch noch anti- christeiyk mogen zyn. Van een opdringen van den Christe- somtyds nog al hard. O, hoe bekommerd scheen vader te zijn, toen moeder huil de en moeder o, ze is heel ongeluk kig, dit weet ik zekerO, hoe akelig treurig is het alles Langen tya zat Peggy te denken, doch weldra knielde zy neder, en hare handen eerbiedig vouwende, boog zyn het hoofd, terwyl ze uit de diepte haars harten een gebPd opzond. „O, God,» bad zy, „als het U behagen mag, help ons, door ons een kostganger te zenden een, die geen bezwaar heeft tegen kinderen opdat moeder en vader in staat mogen zyn, om alles, wat ze schuldig zijn, te kunnen betalen, en ze wedei gelukkig mogen worden. Om Jezus' wil. Amen." „Het zal nu alles goed gaan,* over dacht de kleine meid, toen ze in bed sprong en zich onder de dekens verschool. „Ik wenschte slechts, dat ik er eerder aan gedacht had om er met God over te spreken." (Slot volgt).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1911 | | pagina 2