Bet anker onzer floep. Uit da Provincie. Kerknieuws, Sehooiuieuws. leerzame reeksen films aan de vergade ring het beste en het edelste gaf wat op dit gebied bekend is en daarmede zyn oude roem en nationale vermaardheid glansrijk handhaafde. Heel den avond bleef de goede stem ming, die er aanstonds in zat, bewaard. Een blijmoedige stemming, die niet ont aarde in al te jolige pret en zich ook leende voor het luisteren naar en ter harte nemen van een ernstig woord. Dat aan het behouden van de ge- wenschte stemming de vergadering in zonderheid dank was verschuldigd aan den voorzitter ds. Iteinz, die den feest avond zoo uitnemend leidde, zal een ieder wel hebben gevoeld. Ten slotte kwam ook aan dit feeste lijke samenzjjn een einde. Het midder nachtelijk Juur was reeds aangebroken, toen de voorzitter allen hartelijk dank betuigde, die aan het welslagen van dezen onvergeteiyken feestavond hadden meegewerkt, waaraan de spreker nog een pittig woord aan het adres van alle aanwezigen toevoegde. Na het zingen van den Avondzang, die door de vergadering staande werd aangeheven, ging ds. Steinz de feestvie rende afdeeling voor in dankgebed. Zoo vierde de Ooesche afdeeling van den Chr. Nat. Bond haar derde lustrum Moge de goede woorden van den feest redenaar en het gesprokene op den Pro vincialen Landdag de gewenschte vruch ten afwerpen. Dat inzonderheid de raad van den Bondsvoorzitter om toch meer en beter te doen aan degelijke beginsel studie niet in den wind worde geslagen. Dan zullen ook de leden van den Chr. Nat. Werkmansbond ieder in zijn kring mede naar het voorbeeld van hun eminenten Bonds-Eere-Voorzitter dr De Visser op de publieke macht des levens steeds krachtiger Rechts houden. Dan blijft deze werkmansbond, zijn naam getrouw, arbeiden ia Christelijk-Natio- nale ljjn en zullen alle Rechtsche Zeeuw- lezers er zich met de Redactie ten zeerste in verblijden. Aan de hoop is heil verbonden Zjj verheft het treurend hart, Druppelt balsem in de wonden En bedriegt de boezemsmart Hopen wil ik, altijd hopen Hopen, waar geen uitkomst schijn'1 Hoop sluit ons den hemel open, Zy is de eêlste medicijn. Maar wat hoop ik? Op wat gronden Werpt mijn ziel haar anker uit In dit stormgevoel van zonden, Waar mjj klip aan klip omsluit? Zal het in het ster ngruis vatten Vatten in een wellend zandP Waar de kiel vaneen moet spatten In een draaikolks woesten brand? Neen, mijn Heiland, aan geen klippen, Aan geen welgrond houd ik vast. Neen, 't orakel van Uw lippen En uw bloed, om 't kruis geplast, Hierop rust mijn ziel volkomen 'k Weet, voor wie Gij hebt geleên Zondaars hebt Gij aangenomen En 'k erkenik ben er één. Mr. W. BILDERDIJK. 16 Nov. 1911. De Rijksmiddelen. October bleef in opbrengst beneden zjjn naamgenooten van '10 en '09 en wel met een kwart ton, zoo ongeveer de mindere opbrengst der successiebe lasting terwjjl ook de suikeraccijns circa vier ton bij verleden jaar tegenviel. Nog al enkele middelen brachten thans meer op. Grondbelasting en posterijen elk 92 duizend Staatsloterij 84 duizend invoerrechten anderhalve tonvermo gensbelasting 66 duizend en telegraaf 54 duizendenz., enz. Tot op heden is de totaalopbrengst der middelen evenwel toch nog ruim vijf en een half miljoen hooger dan verleden jaar en bedraagt nagenoeg 147 miljoen. Geen concurrentie mogelijk. Burgemeester en Wethouders van Den Haag stellen den Raad voor om op een terrein aldaar een bewaarschool te stich ten welke met grond en bouw op vijf en negentig duizend gulden komt te staan. Hier kan geen bijzondere bewaarschool tegen aan. En zeer terecht vraagt een vrij liberaal biad De Nieuwe Courant naar aan leiding van zulk een roekeloos spel met het gemeentegeld, waar straks het geld van daan moet komen, wanneer de bij zondere bewaaischolen den strijd om het bestaan niet kunnen volhouden, en de stichting van een paar openbare be waarscholen noodig blijkt. De socialisten haten nog meer den heer L'ohman dan den heer Kuyper. Het geen te begrijpen is, want de heer Lob man ziet hun in de kaart en zegt hun, ongezouten soms, de waarheid. Vandaar den hoon waarmee zij den heer Lohman by al hetgeen deze doet in d« Kamer vervolgen, en dezijdelingsche opwekkingen tot de partygenooten om hem te molesteeren, en dat theatrale kwaad worden, wanneer de heer Lohman hen zoogenaamd beleedigt. Gisteren nog in de Tweede Kamer kwam dit uit bij de rede van den heer Lohman tot bcstryding der kiesrecht* motie van mr. Troels^a. In den loop van zyn betoog (aldus de Nieuwe Courantveronderstelde de heer Troelstra, ziende dat verscheidene party en naar algemeen kiesrecht overhellen en zich aldus de leiding voelende ent glippen, door zyn voorstel slechts een poging wilde doen om zelf aan het hoofd van de beweging te biyven. „Een minne insinuatie! een gemeene beleediging siste de heer TroJstra, vlak by den christeiyk-historischen leider staande, bleek en de tanden op elkaar geklemd, dezen herhaaldeiy k toe. De heer Lohman, hoewel merkbaar zenuwachtig en met hooge slem sprekend, bebeerschte zich en ging verder. Wat hy er eigeniyk aan miszegd had? Verleden Zaterdag heeft het juist zoo in Het Volk gestaan„de liberalen moeten niet denken, dat wy hun zullen toelaten zich van de algemeen kiesrecht-actie meester te maken ons is alles er aan gelegen haar zelf in handen te houden." Let wel, dus precies hetzelfde wat Het Volk zelf zei, veronderstelde de heer Lohman, en daarom nu wilde mr. Troel stra hem te iyf en beleedigde Schaper hem Rede van den heer J. H. Blum voor de Centr. Anti-rev. Kiesvereeniging te Middelburg Na het lezen van Prediker 4 opende de voorzitter, ds. L. Bouma, de vergade ring met gebed. AlleD aanwezigen werd een harteiyk welkom toegeroepen, inzon derheid aan den afgevaardigde van het district naar de Tweede Kamer. Na af doening van eenige huishoudeiyke zaken verkrygt deze het woord. Nu reeds een tweetal jaren van de 4-jarige periode zyn afgeloopen zou spre ker het h bben over den poli rieken toe stand van het oogenblik. We herinneren ons nog allen levendig en met groote duideiykheid de opgewekte stemming, die alom in ons land heerschte, maar vooral ook in ons district na de verkie zingen in 1909. De uitslag toch had onze stoutste verwachtingen overtroffen èn in stemmenaantal wat ons district betrof èn in het aantal leden in ons land, 60—40. Nog geen kabinet had over zulk een stemmenaantal kunnen beschikken daarby hadden we een ministerie dat reeds een tyd aan net bewind was, dus reeds op de hoogte van den toestand. Al zyn toen de Rechtsche partyen niet door den overwinningsroes der Linksche in 1905 (do roes, die zich uitte door het 52—48 Hi ha-ho) aangegrepen, toch was er een blyde feeststemming. Wat een gloed in het oog. Wat een verheffing der ziei. Wat zou zulk een regeering met zulk een meerderheid tot stand brengen. De terugslag is evenwel niet uitge bleven. Naarmate de verwachtingen hoo ger gespannen waren, èn by kiezers, èn by gekozenen, naar die mate kwam ook moedeloosheid toen het niet ging zooals men verwacht had. Ik zou het het best kunnen vergelij ken bij den stryd onzer mannen in Insulinde. Als de soldaten daar in dat heeriyk land „dat zich slingert om den evenaar als een gordel van smaragd", na bangen stryd, maar een stryd met moed gestreden, den vyandeiyken Kra ton heDben ingenomen, dan, als onder het schallen van het Wilhelmus de vaderlandsche driekleur wordt geheschen, dan is iedereen bezield met hooge ver wachtingen. Waar eerst ruw geweld heerschte komt nu orde en rust. Maar hoe ras veiflauwt en verbleekt dat toe komstbeeld. De tegenstand is immers niet gebroken. N i komt de afmattende guerillaoorlog, de kry waarbij de veld heer steeds op zyn post moet zijn, waar by het voor eenige oogenblikken insla pen van den schildwacht de treurigste gevolgen kan hebben. Is het wonder dat dan vaak een moedelooze stemming komt onder de krygers. Zoo is het na de stembus van 1909 ook gegaan met de rechtsche partyen en met de Kamerleden. De hoopvolle verwachtingen zyn ook voor deze laatste niet verwezeniykt. De tegenparty heeft wel haar uiterste bost gedaan om het verbiyt in 'slands vergaderzaal zoo on plezierig mogeiyk te maken. Wat al beleedigingen van personen en beginsel l Het begon al dadelijk bij het Begroo- tingsdebat over 1910 toen Troelstra, die zich ondanks Borgesius en Drucker al meer als leider der linkergioepen op wierp, de ridderordekwestie ter sprake bracht, een kwestie, waarby ze wraak konden nemen over 1903. Wat toen werd gesproken was de uiting van den satani- schen haat die sociaal democraten tegen over dr. Kuyper bezielde. Maar ook „schande over delinkerzyde", die wel voelde waar het om ging en toch haar stem gaf (uitgezonderd Thom son) aan het voorstel Troelstra- Uit de Handelingen (waaruit spreker 'o. a. citeert de woorden van Goeman Borgesius dat de sociaaldemocraten bij al hun besprekingen alleen op het oog hebben de belangen van zekere partij j en niet die van het land) biykt duidelyk dat het in die dagen tusschen de soci aaldemocraten en de liberalen nu juist niet koek en ei was. We zouden daD ook verwachten dat de linksche partyen ni met Troelstra zouden meegegaan zyn, maar waar het er op aankwam hebben ze dit op de m;est hateiyke wyze ge daan. Het was een aangename voldoening dat het lot me dien dag aanwees om het eerst myn stem uit te brengen. De listig beraamde aanval op dsn grooter, leider was mislukt. En het was een soort van verademing en tevredenhéid voor ons. Wy hadden het waardig besluit geno men tegenover al de-bittere aanvallen van Troelstra te zwygen, maar daardoor steeg de brutaalheid van den sociaal democraat en in Het Volk werd beweerd dat er toch wel wat van aan zou zyo, omdat de geheele rechterzyde zweeg. Daarom werd ten slotte het zwygen verbroken en na de sprekers der coalitie- groepen heeft Loeff enkele dingen nog eens zoo duidelyk doen nitkomen dat Troelatra niets meer durfde zeggen daarom was het ook, zich inneriyk scha mende dat links nog durfde zijn stem aan het enquête voorstel te geven. In de laatste jaren is ook hier het woord „loyale oppositie" meermalen gehoord. Dat er oppositie gevoerd wordt ligt in den aard der zaak ook wy hebben dat gedaan. Cntiek is goed, maar ze moet opbouwend zijn. En dat ontbreekt thans. Het woord loyale oppositie" raakt uit de mode, want èn in binnen-, èn in buitenland is èr bijna geen sprake meer van by de sociaaldemocraten heelemaal niet meer. Hun doel is immers alles te belemmeren wat de r?geering tot stand wil brengen om ze dan straks in 1913 vóór de voeten te werpen dat ze niets heeft gedaan. Het is uitgebazuind dat de regeering niet genoeg doet. Door de groote pers, die helaas nog bijna geheel in handen van links is, is dit telkens herhaald en het heeft indruk gemaakt op onze party, ook op sommige rechtsche bladen. Voor ons kabinet is dit niet plezierig. Maar om tot een zuivere beoordeeling te komen, moeten verschillende dingen in het oog worden gehouden. Wat zyn er in deze jaren al een veranderingen in het kabinet gekomen. De ministers Nelissen, Sabron, Bevers, Idenburg en Cool zy allen werden door anderen vervangen. De laatste door Coiyn, de eerste anti revolutionaire minister, die op zoo schit terende wyze zyn taak volbrengt, waar voor ook de linksche pers hem eert. Zelfs de Midd. Courant breDgt hem hulde. Pinantieel was het een groote opoffe ring voor hemdaarby een onzekere toekomst voor een minister van oorlog in onze dagen, en eon korte tyd tot 1913. Maar hy heeft het aangedurfd en met ongekend resultaat. Na de besprekingen van de verande ringen in het ministerie gaat spreker over tot die van het nieuwe reglement van orde en toont aan dat datgene wat bedoeld was om tot betere resultaten te komen juist minder goede gevolgen had door hetgeen de sociaaldemocraten ook hierin deden (men denke aan de commissie van voorbereiding). Wanneer geklaagd wordt dat er min der tot stand is gekomen dan verwacht werd, dan is dat niet tegen te spreken, maar het verwyt treft allerminst de ministers. De stapels wetsontwerpen wordt gedurig grooter, wat helpt het nu of A of B of een krant er weer een nieuw wetsontwerp wil bydoen. Als het zoo gaat als nu kan het toch niet worden afgehandeld. De statistieken die spreker ons doet zien van de kolommen die in deze jaren en ongeveer 10 jaar terug de redevoeringen der kamerleden bevatten leveren verrassende resultaten. Het kan zoo raar niet zyn of er wordt gesproken Ter Laan spreekt. Spreker komt thans tot hetgeen de rechterzyde telkens weer verweten wordtHet Absenteïsme. Toch ook hier zal het publiek, als het de dingen goed weet, anders oordeelen. In het zittingsjaar werden gehouden 94 openbare vergaderingen, maar weet men ook dat er werden gehouden 34 sectie- en 224 commissie vergaderingen Waar de Kamer tegenwoordig zoowat nooit vry heeft, moet dit wel tydens de openbare vergaderingen gebeuren. Daar by moeten de stukken woraen nagegaan enz. Maar nu washetopmerkelyk, schreef men dat Rechts in het absenteeren uit blonk, Links schreef het en ook enkele onzer bladen, b.v. De Zeeuw gingen er wel eens op in. Spreker toont duidelyk aan dat de staatjes door Het Vaderland gegeven, waarby gezegd werd dat commentaar overbodig was, juist wel eens commen taar verdienden. Het Vaderland nam iuist de Dinsdagen, wat al dadriyk voor Rechts zeer ongun stig is, daar van Rechts slechts 23 leden in Den Haag wonen, van Links 25, wat getalsgewyze voor Rechts veel minder 'sen de overige leden van Links wonen op 2 na in N.- of Z.-Holland; terwijl van rechts er 30 in verschillende andere provincies wonen. Daardoor zjjn deze niet altyd bij het begin tegenwoordig. Nam men statistieken over verschillende dagen, dan zou het wel anders uitkomen. Spreker haalt later nog het voorbeeld aan van verleden Donderdag toen by een stemming 's avonds laat 54 rechtsche en 28 linksche waren, en een half uur later 50 rechtsche en 5 linksche en nog een half uur later van die 5 maar 2 linksche meerThomson enTer Laan. Thans het 3e zittingsjaar van deze periode. De eerste zitting ging alles goed, de socialisten waren er niet, maar leeds de tweede zitting was het mis. De kies rechtoptocht zat den heeren in de maag. Het vers'ag van éeN. Rott. Crt. doet ons duidelyk zien dat heel die optocht, met zooveel drukte op touw gezet geen indruk heeft gemaakt. Daarom moest in de Kamer het fiasco worden goed gemaakt. Men kent de ge schiedenis van het adres van antwoord. En toen ze hun zin niet kregen, kwam de obstructie, waartegen we eenvoudig machteloos stonden. Toen liet ons parle ment tooneelen zien als nooit te voren.Als Duys roept, dat hy in zulk lawaai niet kan spreken, weet men genoeg. En het zou nog erger wordeü, het werd uitgesproken door de socialisten, dat dan de inktkokers door de zaal zouden gaan, dat dan met stoelen zou gegooid worden en HugeD- holtz schreeuwde het uit: We zullen ob structie voeren,by de Miluieweten overal. Nu, dat is gebleken. Wel is door het voorstel Drucker een compi omis gesloten, waarna mr Troelstra meedeelde, dat by voortaan in goede orde met de Kamei wou meewerken, maar dat is niet waar. Wat we nu zien is stille obstruetie. Als ge ze nu bezig hoort, denkt je aan dat oud ver haaltje van een koning, by wien een ver teller kwam, die hem zou verhalen zoo lang hi,j maar wilde. En teen begon het Er was eens een berg en toen kwam een vogeltje en pikte er in, en toen kwam er weerenz. En als dan de koning vroeg of het verhaal nu haast verder ging, was het antwoord, ja, maar eerst moet de berg wegen toen kwam er een vogeltje) enz., enz. Zoo is het met de amendementen van Ter Laan.Alle arbeid wordt zoodoende onmogeiyk gemaakt en by de minste ver keerdheid van rechts zyn ze er bij. Dat werkt neerslaand op onze mannen. Toch heeft ook hier de teleurstelling goed ge- werkt.In plaats van den vroolyken moed is taai geduld, yzeren volharding gekomen. De samenwerking tusschen rechts wordt er beter door. In dezen stryd tegen de openiyke of heimelijke obstructie voelt men zich één. D vaiom kwam uit teleur stelling zegen en werd in den stryd de kracht gestaald. Geloovig, vertrouwend gaan we dan ook de toekomst tegemoet. (Applaus.) Ds L. Bouma is de tolk der vergadering als hij den geachten spreker dankt en hem 's Heeren zegen toewensebt op zyn ge wichtig werk in 's lands vergaderzaal. Goes. Woensdag ontving de familie R. alhier het droevig bericht, dat hun broeder, bootwerker, wonende te Rotter dam, gisteren het ongeluk had m< t een zak erwten op zijn rug in het ruim van een schip te vallen, met het noodlottig gevolg, dat de man terstond dood was. De ongetukkige laat een vrouw met vier kinderen achter. N. Z. C. Vlissingen. Hier tei stede is een bu reau voor arbeidersrecht gevormd, waar van tot ambtenaar is benoemd de heer M. Meeuwse, onderwijzer aan de Christ, school in de Kasteelstraat. Tot rechts kundige adviseur van den Bond is be noemd de heer mr. H. J. Bunschoten. De Commissie van by stand bestaat uit de heeren ds. H. C. Hogerzeil en H. J. van der Meer, terwyt voorts daarin een katholiek zitting zal krygen. V. C. Vlissingen De Duitsche stoomboot „Neutral" welke hier op de "reede gean kerd lag, terwyi de gebroken machine- deelen inmiddels te Rotterdam bij de firma j Wilton hersteld werden, zooals in ons nummer van Dinsdag is vermeld, werd gisteren met behulp van twee sleepbooten sp de haven gesleept. Men vond het onverantwoordeiyk het schip in dezen toestand ter reede te laten lig gen. Waarscbynlyk zuilen de herstelde machinedeelen, heden hier aankomen, zoodat de stoomboot dan spoedig haar reis naar Stettin zal kunnen voortzetten. Biezelinge. In de vergadering van den Bondsring „Zuid-Beveland'te houden op Woensdag 29 November, des avonds 6 uur in de Ger. Kerk alhier, komt o. a. om de orde ter bespreking»Het de bat", in te leiden door een lid van Nieuw- dorp, en „Politiek," in te leiden door een lid van Terseke. Koudekerke. Woensdagavond trad voor de afdeeling van Patrimonium alhier op de heer Huizinga, van Axel, om te spreken over Coöperatie, en de beteekenis daarvan voor de samenleving. Spreker verdedigde de coöperatie om te komen tot betere gezinsverzorging in tegenstel ling van andere middelen, zooals, koopen op crediet, het zoeken van eenige by ver dienste, het houden van kostgangers, het beginnen van een winkeltje, enz., welke middelen op zich zelf niet zyn af te keu ren. Spreker is niet blind voor de bezwa ren welke tegen de coöperatie worden ingebracht, en noemde ook enkele bezwa ren, maar deed duidelyk uitkomen dat coöperatie niet is af te keuren op grond der Heilige Schrift. Een viertal-aanwezi gen maakten gebruik van de gelegenheid tot het stellen van vragen, welke door den spreker op heldere wyze werden eantwoord. De dank, door den voorzit ter aan den spreker gebracht waa door hem zeker verdiend. De opkomst had wel iets grooter kunnen zyn. Koudekerke. Gisteravond werd alhier een zangvereeniging opgericht met 30 leden (gemengd koor), welke de naam van „Hosanna" werd gegeven. Tot Direc teur werd benoemd de heer G. Ten Brink, hoofd der chr. school alhier, welke deze benoeming heeft aangenomen. Sint Laui ens. Werd in den afgeloopen drogen zomer aan de ingezetenen door de gemeente voor geringen prijs water ver schaft uit de Midaelburgsche waterleiding die midden door het gehucht Brigdamhre loopt, weldra zal op het dorp zelf ook lei dingwater te bekomen zyn. Men is van de week begonnen met het leggen van buizen vanaf de Noordweg naar het dorp. Vooral by langdurige droogte zal het gemakkeiyk zyr het wa ter dichtby te hebben. Door Gedeputeerde Staten is benoemd tot keurmeester der veerschepen in de eilanden Schouwen en Duiveland, Tholen en 8t. Philipsland, dhr. D. v. Duivendyk Pzn. te Bruinisse. In 1912 zullen vermoedeiyk voor her halingsoefeningen onder de wapens wor den geroepen, ue miliciens van de regi menten infantorie en die der compag nieën wielryders van de lichtingen 1905 1906 en 1911 voor 26 dagen, di" der be reden mitrailleurafdeelingen van de lich ting 1911 voor 26 dagen. Ned.Herv. Kerk. Beroepen te Vlieland, A. Priester, cand. te Leiden te Barchem, M. C. v. Wij he te Engelum. Wemeldinge. Voor de stemming van drie notabelen (perodieke aftreding) zyn herkozen de heeren P. J. v. Overstrate Kruysse en Johs. Oudeman en gekozen de heer H. Mieras. Biezelinge. By de gehouden stemming voor twee notabelen, wegens periodieke aftreding, werd gekozen de heer a. Bruin- ooge, terwyl voor de vac.-v. Eenennaam, die benoemd is tot kerkvoogd, herstem ming moet plaats hebben tusschen de heeren Const. Stevense en A.v.d.Velde Az. Geref. Kerken. Het bericht omtrent een tweetal te St. Pancras in ons vorig no. was odjuist. Geref. Gemeenten. Goes. De heer J. Fraanje alhier is uit genoodigd op te treden als voorganger te Ter Neuzen. Tot in het hooge Noorden Onze Goesche kerkoigelfabriek, die in drie maanden tyds alleen in Zuid-Beve land vier kerkgebouwen (Kruiningen, Ierseke, Driewegen en Hein ken szand) "van pijporgels voorziet, ontving thans weder de opdracht uit Stadskanaal om een nieuw groot pyporgel te vervaardigen voor de Evangelische Luthersche Ge meente aldaar. Tot zelfs in het hooge Noorden heeft dit Zeeuwsche fabrikaat een goeden naam en meer en meer worden de pyporgels van den heer Dekker gevraagd. Iets wat voor Goes en onze provincie waar helaas niet zooveel industrie wordt gevonden zeer verbiydend is. Voor een nieuw gebouw van deVrye Universiteit te Amsterdam is van een onbekende f5000 ontvangen. Geslaagd te 's Gravenhage op het stuurliedenexamen voor de groote stoom vaart als eerste stuurman de heer D. P. Jansenals derde stuurman de heeren D. Bakker en H. van Drooge. De voorloopige commissie te 's Gravenhage om de stichting te bevor deren van een Christeiyke Hoogere Bur gerschool, is opgelost in de Vereeniging voor Chr. Middelbaar Onderwys. Tot leden van het bestuur werden be noemd de heerenA. Folmer, mr. J. E. A. Lisma, L. Looijen, dr. J. C. de Moor, ds. W. H. Oosten (Scheveningen) en J. R. Saoeck Henkemans. En tot leden van de commissie van toezicht de heeren dr. J. P. de Bie, H. Eerdbeek, Joh. Krap, dr. N. C. Mulder, dr. H. Sap (Loosduinen) en ds. H. J. de Zwart (Scheveniggen. Geitenfokkery in Zeelvnd. Onder presidium van den heer C. Z wa- german had Woensdagmiddag in „de Prins van Oranje" de 3e alg. verg. plaats van de vereeniging ter bevordering der geitenfokkery in Ze land. Na een wel komstwoord, inzonderheid aan den heer I. G. J. Kakebeeke, Rykslandbauwieeraar, gaf de voorz. verslag over den toestand der vereeniging. Daaruit bleek, dat mo menteel 43 vereenigingen zyn aangeslo ten, met 1919 leden en 2700 geiten, terwijl 55 tamelijk goede bokken in ge bruik zyn, waarvan.een 10-tal door den heer Tak van Serooskerke, een 2-tal door den heer W. Kakebeeke van Goes en I door den heer Hombach cadeau gedaan werden aan de Prov: Vereen. Ook het volgend Jaar zullen weer geen bokken uit Hessen kunnen worden aangevoerd wegens het mond- en klauwzeer. Ryk

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1911 | | pagina 2