i, 6, 7, 8. Dezelfde oefening, doch over stappen met het rechterbeen. Ui! eProvincis geen eerlyk spel gespeeld. De grooie obstructie voeren zy niet, maar een klei nere doch nog zeer voelbare, niet open- lyk erkende „voeren zy wel". Zoo merken onze lezers weer voor de zooveelste maal, op welke.wy ze de socia listen het landsbelang dienen, waardoor het komt dat onze parlementaire molen zoo wanhopig langzaam maalt eD wie het zyn, die de sociale wetgeving tegen houden. BINHENLlAMD. De licbameiyke vooroefening. Nu art. 67 der Militiewet is aangeno men en het programma van eischen voor lichamelyke vooroefening waardoor men recht krijgt op twee maanden ver korting van oefentyd voorioopig vast staat (behoudens wyzigingby bestuurs maatregel) kan het zyn nut hebben om dit programma onder de aandacht van belanghebbenden te brengen. Het luid als volgt: k. Staafoefeningen. De handen in bovengreep aan de uiteinden van de 1 M. iange staaf, welke 3 K. G. weegt. I 1. De beenen diep buigen, de armen voorwaarts hoogheflen. 2. De beenen strekken, de armen voor waarts omlaag brengen en met het linkerbeen over de staaf stappen tot been plaatsen voorwaarts. I. Terug in de vorige houding. 4. Stand. II. 1. De beenen diep buigen, de armen voorwaarts heSeo. 2. Het linkerbeen zywaarts strekken en plaatsen. 8. Het rechterbeen strekken en daarna het linker aansluiten, de armen om laag brengen. 4, 5, 0. Dezelfde oefening met zywaarts strekken van het rechterbeen en aansluiten by het linker. B. Vrije Oefeningen. I. 1. Be beenen diep buigen en de armen buigen naast de schouders. 2: De beenen strekken, het linkerbeen voorwaarts heffen en de armen om hoog strekken. 5. Het linkerbeen achterwaarts plaat sen, het rechterbeen buigen, den romp voorwaarts buigen in het ver lengde van het achterste been, de armen door omlaag achterwaarts zwaaien. 4. Als 2. 5. Als 1. 6. Stand. 712. Naar de andere zyde. II. 1. Links zywaarts uitvallen met diep buigen van het linkerueen, armen zywaarts heffen. 2. Den romp links buigen, de linker hand naast en buiten den linker voet op den grond plaatsen tot lig- steun zylings. 8. draai rechts tot ligsteun ruglings. 4. V» draai rechts tot ligsteun voorlings. 5. Het linkerbeen buigen en voorwaarts plaatsen tot uitval links voorwaarts, de armen door omhoog zijwaarts brengen. 6. Stand op hét rechterbeen. 7—12. Naar de andere zyde. III. a. Langzaam marcheeren (60 passen in de minuut) over een afstand van 25 M. b. Gestrekt-marcheeren over een af stand van 23 M. C. Loopen. Snel-duurloop over 1500 M., af te leggen binnen 10 minuten. (Deze loop zal geschieden op een stevi gen geiyken grord de looper is daarbij onbelast en in gewone kleeding.) D. Springen (Zonder plank de plaats waar afgestooten wordt moet hard, die waar neergesprongen wordt zacht zijn.) I. Vrije sprongen, a. Hoog 1 M. Twee sprongen met drie passen aanloop een met afstoot met den linker- en een met afstoot met den rechtervoet. Bij den afstoot links is de rechterband en by den afstoot van den drank waren gered, en zeide tot myzelf„een van beideredding of dood." Toen de uitnoodiging kwam tot gebed, knielde ik nevens een menigte dronk aards neder. Ik was daar geheel vreemd, maar dui- deiyk gevoelde ik, dat men medegevoel voor my had en dit sterkte my. Jerrey deed het eerste gebed. O, ik zal het nooit vergeten. Hy zeide«Dierbare Heilrnd, wilt Gy op deze arme zielen nederzienZy behoeven uwe hulp o Heere, zy kunnen zich niet opheffen uit het stof, zy kunnen niets doen zonder u. Dierbare Jezus, wilt gy ze niet opheffen Zy hebben zich in den poel der booze lusten gestort. Spreek Gy, Heere, tot hen, doe het om uws Naams wil, Amen." Toen zeide Jerrey „biyft rustig op uwe knieën en gaat voort met bidden, terwyl ik deze dierbare zielen overreed, om voor zichzelven te bidden. Zoo ging hij van den een naar den ander, iedereen de hand op het bootd leggend. «Nu broeder, zeide by tot mij »bia nu en zeg den H ere juist wat gy wenscht". O hoe sidderde ik in zijn-nabyheid 1 My was het, als moest ik heengaan, en de duivel rechts de linkerhand met de staaf belast. b. Loopsprong met de staaf in de lin ker- of de rechterhand. Vier achter eenvolgende sprongen over spring koorden of latten van 0.80 M. hoogte, die 4 M. van elkaar geplaatst zyn. c. Sprong met schuinen aanloop. (Schot- sche hoogtesprong), 0.80 M. hoog, met de staaf in de van het springtoe- stel afgekeerde hand. Twee sprongen, één met afstoot met den linker- en één met afstoot met den rechtervoet. d. Ver, 3.26 M. Twee sprongen, beui- telings links (rechts) afstooten, waarby de staaf in de rechter (linker) hand wordt gehouden. De aanloop is vry. c. Driesprongen, 8 M. lo. Met aanloop en afstoot links, rechts, links of rechts, links, rechts en neersprong met geslo ten voeten(Duitsche driesprong.) 2o. Met aanloop en afstoot links, links, rechts of rechts, rechts, links en neersprone met geslo ten voeten (Engelsche drie sprong). II. Gemengde sprongen. 1. Pol88tokspringen. a. Hoog, 1.70 M., aanloop en afstoot vry. b. Ver, 4 M., aanloop en'afstoot vry. 2. Springen over een hek, 1.20 M. hoog. a. Sprong met steun op beide armen. b. Sprong met steun op één arm. Twee sprongen, staaf, aanloop en afstoot als by den sprong met schuinen aanloop (zie D by I, onder c). (N.B. Uit de sprongen worden by het examen één vrye sprong, één polöstoksprong en één sprong over een hek gekozen.) E. Gewichtheffen. M et een staaf of hal ter van 30 KG. De naast de schouders gebogen armen omhoog strekken en buigen. Zesmaal. F. Steemtooten. Een nagenoeg ronde steen of massief yzeren kogel van 10 ^G. beurtelings met den linker- en rechter arm 5 M. ver stooten. G. Klimmen. In twee touwen met behulp der beenen tot 5 M. boven den grond binnen 10 seconden en daarna in buighang met omlaag gestrekte beenen. H. Evenwichtsoefening. Voor-, achter en zywaarts gaan over een ronden balk of boom, die 5.80 Mhoog gesteld is, 5 M. lang is en een middeliyn van ten hoogste 0.20 M. heeft. I. Marcheeroefening. Een marsch van 30 KM. af te leggen binnen 71/a uur. De marsch wordt gemaakt over harde wegen, zonder bepakking en in gewone kleeding. Als eisch wordt gesteld, dat de deel nemer aan het einde van den march ver keert in goede lichamelyke gesteldheid. De Militiewet. In Tweede Kamer kringen verluidt dat, als de debatten over de Militiewet deze week niet afloopen, een voorstel te ver wachten is om weliswaar ingevolge het vroeger genomen besluit a. s. Dinsdag het Kiesrechtdebat aan te vangen, doch met de behandeling der Militiewet ook de volgende week voor te gaan in avond zittingen. -- Het sanatoriupi voor longlijders. De heer H. J. Eilers heeft het plan een Sanatorium voor lmglijders op te ricbteD, onder den naam „Eben Ha°zer". Voor dat doel is door hem een groot stuk grond gekocht in de omgeving van Nymegen. Dit Sanatorium wil hij, zoo deelt hy mede, onder eene Commissie van beheer en toezicht stellen en onder haar contröle en medewerking werken in het waarachtig algemeen belang, te gen de tuberbulose. Met het oog op de ligging van het Sanatorium, onmiddelyk aan de Duitsche grens tusschen Nymegen en Kleef, hebben ook een paar Duitsche heeren zich reeds bereid verklaard als leden van de Commissie toe te üeden. Middelburg. Alhier is hedenmorgen op 67 jarigen leeftyd overleden, de heer J. P. Fokker, voorzitter van de Kamer van Koophandel. In 1874 tot lid van dit college geko zen werd hij in 1897 door zyne mede- fluisterde mij in bet oor, terwijl hij my mijn schandelijk lev m voorhield «Wat wilt ge heden doen, in dezen nacht, nu gij begeert een christen te worden Denk toch nog een weinig daarover na, en overwin de eerste moeiiykheden en dan kunt gy daarmeê beginnen." O welk een strijd was er binnen in my, maar J rrrey's hand was op myn hoofd, en hy zeide weder «broeder, bid,c en ik antwoordde „ik kan het nu niet, wilt gy niet voor my bidden Jerrey zeide toen„Alle gebeden in de wereld kunnen u niet redden, als gy zelf niet bidt, en een oogenblik daarna zeide ik met gebroken hart„Dierbare Jezus, kunt Gij my hel pen Met woorden kan ik het gevoel van dat oogenblik niet beschrijven. Ofschoon myn ziel met diepen weemoed vervuld was, voelde ik toch den helderen glans der middagzon in mgn hart. Ik gevoelde dat ik nu opeens een vry man was. Van dien tyd af heb ik nooit meer sterken drank gsproefd en ik beloofde den Heere, dat, als Hy mij allen smaak voor ster ken diank ODtnemen wilde, ik al myn leven my geheel aac ZijD dienst wyden leden aangewezen als plaatsvervangend voorzitter, terwyi hy sinds 11 September 1899 de functie van voorzitter bekleedde. De heer Fokker, die sinds tal van jaren aan het hoofd stond van het agentschap Middelburg der credietvereeniging, be kleedde nog een groot aantal andere be trekkingen, waarvan wij noemen voor zitter van het bestuur der Godshuizen, commissaris der Nederlandsche Handels- raaatschappy, der Bathpolders, der Vitrite Works, der Al^emeene Maatschappy tot boleenen en aankoopen van met vrucht gebruik of periodieke uitkeeringen belaste waarden, en vice-voorzitter van het be stuur der Concert- en Gehoorzaal, direc teur van het Zeeuwsch Genootschap der wetenschappen De overledene was ook reeds geruimen tijd kassier-boekhouder der hulpbank van de Maatschappij tot Nut van het Alge meen. Met den heer Fokker is heengegaan een man, aan wiens oor men nooit te verge'efs klopte als het betrof instellin gen van liefdadigheid te steuneD, terwyi de afgestorvene in stilte veel weldeed. Middelburg. Heden werd op de ge- bruikeiyke wyze de bronzen medaille, voor twaalfjarigen trouwen dienst aan den sergeant H. F. Oldenhof van het 2e Bat. alhier uitgereikt. Kioetinge. De St. Grt. no. 263 bevat de statuten van de Afdeeling Kioetinge der Zuid-Bevelandsche Vereeniging „Het Groene Kruis" te Goes Baarland. Hedenmorgen oDgeve'er 4 uur voer de motorboot Op Hoop van Zegen, schipper De Jong, komende van Katwijk aan Zee, geladen met haring en bestemd voor België met hoog water op het, Groothoofd alhier, waarop de boot vast bleef zitten. Een hondertal vaten werden gelost, daar het schip anders van achter zou vol geloopen zyn Om acht uur werd door de voorbygaande sleepboot Annegie, kapitein Ekel, van Dordrecht, assistentie verleend en na eenige mis lukte pogingen kwam de motorboot vlot. Het hoofd bekwam belangryk averij. Na de geloste vaten weer aan boord geladen te hebben, zette de Op Hoop van Zegen haar reis voort. Coljjnsplaat. Bjj besluit van H. H. Gedeput. Staten is aan de gemeente Co- lijnsplaat wederom vrystelling verleend van d8 verplichting tot het geven van onderwijs, in het vak vermeld onder letter j. in art. 2 der wet tot regeling van het Lager onderw., voor den tyd van 3 jaren, eindigende 1 December 1914. Coljjnsplaat. Toen Zondagmorgen de knecht van Schipper Kole, beurtschipper van hier op Rotterdam, liggende aldaar, gewekt werd door een collega van een schip uit de Klundert, kwam hy tot de on aangename ontdekking, dat uit de ka juit, waarin hij sliep, zijn zondagspak, zyn pantoffels zyn nieuwe pet en zijn horloge verdwenen waren. Te 7 uur had men een vreemd persoon aan boord ge zien en hoewel de politie direct gewaar schuwd werd, is het gestolene tot heden niet terecht gekomen. Bruinisse. In een Woensdag gehouden spoedeischende raadsvergadering waren afwezig de heeren Hoogerheide en Jume- let. Na voorlezing der notulen, wordt op voorstel van den voorzitter door deD raad besloten, zoo mogelijk tot vergrooting der haven over te gaan. Hierna wordt in bespreking gebracht, wat de gemeente hieraan zou kunnen ten koste leggen uit eigen middelen.Waar de raad dezen avond een conferentie met den ingenieur, den heer Kloppert, hoopt te houden, stelt de heer Bolier voor, thans geen besluit te nemen, doch eerst na deze conferentie. De voorzitter dringt echter op spoed aan,daar hij zoo spoedig mogeiyk hiervan .bericht wil zenden aan Ged. Staten. Het voorstel- Boiier wordt hierop verworpen met drie tegen twee stemmen. Voor stemden de heeren Bolier en De Koning, Hierop wordt het voorstel van den voorzitter,dat de ge meente 1/3'der te maken kosten betaalt,on der aftrek van de som,die thans voor her stelling noodig is, welke ongeveer f 12000 bedraagt, in behandeling genomen. De heer De Koning meent echter den raad voor te moeten stellen, onder aftrek der kosten beschikbaar te stellen. Ook dit zou. Hy deed het Zijne en ik trachtte mijn belofte na te komen. Vier jaren duurde het eer ik myn broe der kon overtuigen, dat het my ernst was Hp geloofde het, zoodra hijzelf be keerd was. Hij is een schoon man, was in het leger overste, en doet nu, zooals ik, reddingsarbeid voor den Heere Jezus, en wil zoo doen met al zyn geld, tyd, talenten en gaven. Hy had een nieuws blad uitgegeven in het belang eener branderij, maar denzelfden dag waarop hij den Heere vond, verwyderde hij alle aankondigingen van drankverkoopers en bierhuiz -n uit zyn blad. «Dit blad," zeide hy, „is nu ook bekeerd.» Het zag er won derlijk genoeg uit, toen er alles uitbleef, wat op den drank betrekking had. Ik kreeg de opdracht, de straatpredikingt'; ondernemen, nadat ik 4 jaar, met alle macht in de matigheidszaak gearbeid had, en hierin ben ik nu, met myne lieve vrouw, werkzaam, gesteund door twee andere zendelingen. Wy ontvangen niet veel aan bydragen, hoewel dit werk 16.000 mai k jaarlyk-fiijks kos^, want wy leerden by ondervinding dat als een man een nieuw leven beginnen wil, hy een voorstel wordt verworpen. Voor stemde alleen de heer De Koning. De heer Bolier hield zich buiten stemming. Het voorstel van den voorzitter wordt daarop aange nomen,waarbij de raad in beginsel besluit 3 der kosten onder aftrek der herstel lingskosten op zich te Demon. R E C L A M B 8. Ken mt'iischen- etoi'in ons land. Het verhaal gaat van mond tot mond en wordt druk besproken «Er is een menscheneter in ons land" n.l. de af wisselende weergesteldheid, die maakt, dat wij licht een koude vatten en daar door gaan hoesten, waarvan de gevolgen long- of borstziekte, asthma, ja zelfs tering kunnen zyn, ziekten, die dikwerf den dood tengevolge hebben. Pasop,en bescherm U intyds door de Abdystroop, Klooster Sancta Paulo, te nemen. Deze zal U beschermen en bij tyds redden van ernstige ziekten. Denk erom dat het be gin van alle borstziekten een gewone hoest is. Marietje, het dochtertje van Marinus Strik, Kapelstraat te Oss Schaik, leed gedurende geruimen tyd aan verschrik kelijke benauwdheden, zoo zelfs, dat zy nacht nog dag rust had. Het was zoo erg met ons kind, dat wy baar niet in bed konden houden, zeiden ons de ouders, zoo benauwd had zy het. Van 2 flacons Abdysiroop, gekocht by de firma J. A. Tempel, Heuvel te Oss, is zy volkomen genezen. Prys per flacon van. 230 fl.—van 550 gr. f2.en van 1000 gr. f3.50. Centraal-Depót L. I. Akker, Rotterdam. Alom verkrijgbaar. ïiAweaww. Als bewijs hoe de landbouw over de geheele wereld toeneemt en de meest moderne gereedschappen meer en meer gaat gebruiken, kunnen wy de firma Rud. Sack te Leipzig-Plagwitz aanhalen Dezer dagen voleindigde deze firma, die zooals bekend is door de firma Louis Nagel Co- te Arnhem voor ons land vertegenwoordigd wordt, haren twee millioensten ploeg. Welk een reuzenar beid en energie is in dit getal besloten In het jaar 1863 door den landbouwer Rud. Sack te Plagwitz by Leipzig ian- gevangen, ziet deze onderneming, die heden een eerste plaats in de industrie inneemt, op een besche-den begin terug. Met 5 werklieden begon Rud. Sack te werkenheden telt de firma er meer dan 2000, behalve een groot aantal tech- niscge en handelsbeambten. Reeds tot het jaar 1880 ha l de fabriek, behalve vele andere werktuigen, onge veer 25.000 ploegen gemaakt. Daarna echter steeg de productie snel. In Decem- 1883 werd de 100.000ste, in Mei 1904 de 1,000.000ste en nu in October 1911 de 2,000,000ste ploeg gemaakt. De fabriek heeft dus voor het maken der eerste millioen ploegen ongeveer 41 jaar en voor het maken der tweede millioen on geveer 7»/s jaar noodig gehad, een pres tatie die bewondering verdient. Daarbyi gebruikt de fabriek uitsluitend het beste materiaal en betrok in het laatste jaar rond 25000 tons fa 1000 kgi.) ijzer en staal. Dank zy haar grondbe ginsel, om aan den landbouw in con structie en materiaal slechts het beste te leveren, heeft de firma zich het eene exportgebied na het andere veroverd. Eene, zelfs in de kleinste onderdeelen doordringende organisatie geeft aan de leiding der firma eene geregelde con tröle over hare de geheele wereld om vattende afzetgebieden en op de beide halfronden zyn de pioniers der firma bezig, om de voordeelen van Sack's werktuigen aan de landbouwers te de- monstreeren en nieuwe gebruikers te verwerven. ^erfcoieuwg, Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Lage Vuursche door Y. Doornveld te Nunspeet. iydlaag door ons moet worden voorzien van spijs, kleedin'g enz. Zaterdagavond is de koffieavond in de zendingszaal. Menige arme en ontmoe digde jonkman, die werk zocht, maar niet vond, komt hier Zaterdagsmiddags binnen, omdat hij weet dat by hier 's avonds een kop koffie met een boterham zal ontvangen. O, er zijn zoovele leeg- loopers en vagebonden in onze Zaterdag- avondbijeenkomsten, de een Dog slechter dan de ander. Wel sluiten wij bijna altijd enkelen uit. maar toch trachten wij, zooveel mogeiyk, allen te bevredigen, want wie weet wat uit zulke ontevre denen naderhand wordt Ledige koppen vindt men bij iedere zitplaats en iedereen neemt er een, zet zich neder en wacht een paar uur. Om 7 uur brengen onze lieden de groote koffiekan binnen en lachen van vreugde, als zij de vrooiyke gezichten zien. Vele manDen komen reeds om 3 uur 's middags, hoewel onze dienst zelden voor 7 uur aanvangt. De tyd heeft in 't geheel geen waarde voor zulke zwervenden en dikwijls is de zaal in een half uur meer dan vol. Als dat zoo is moeten wy de deur sluiten Middelburg. Door den kerkeraad alhier is besloten by het Prov. Kerkbestuur in hoogor beroep te gaan van het vonnis ge veld door het classicaal bestuur alhier in zake de verkieziDg van gemachtigden. Wemeldinge. Door kerkeraad en kies college der Ned. Herv. kerk is in zyne vergadering van Woensdagavond als ouderling herkozen de heer W. Türoe en als. diaken gekozen de heer T. A Do- minicus, in de plaats van dhr M. Schou- weDaar, die niet meer in aanmerking wenschte te komen. De candidaten gisteren te Middel burg tot den dienst des Woords in ae Herv. Kerk toegelaten, zyn wat hunne ramen betreft in Zeeland geen onbeken den. De heer Karres is een zoon van ds Karres, vroeger te Bruinisse, tbans te Den Haag. De heer v. Noppen is een zoon van ds v. Noppen te ScheveDingen, kleinzoon en naamgenoot van wyien onzen wak keren vriend C. D. v. Noppen te Wissen- kerke. Ds J. C. Fontein te Rilland-Bath en ds E. G. J. Bal te St. Philipsland komen voor op het zestal te Brielle. Geref. Kerkon. Bruinisse. Als een bev/Jjs, dat alhier groote offei vaardigheid bee scht voor de zaak des Heeren, melden wij, dat de Oogstcoilecte bij gelegenheid van den Dankdag alhier heeft opgebracht de som van f644,74. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Leeuwarden, H. L. Boer- lijst te Stadskanaal. In Den Haag is overleden de heer E, Bourlier, predikant der Waalsche Ge meente en Hofkapelaan. Ds Bourlier was de oudste dienstdoende predikant in de Waalsche kerk; hy kwam in 18?7naar Den Baag en bereikte den leeftyd van ongeveer 66 jaren. De overleden was officier in de orde van Oranje-Nassau. Ds. Bourlier werd den 28 Nov. 1878 tot Hofprediker benoemd. Hy bekleedde dit ambt dus reeds tydens het leven van Koning Willem III en ging later als Hofpredikant e ver by den dienst van H. M. de KoniDgin. Hare Majesteit verleen de hem het commandeurskruis van de Huisorde van-Oranje. Schooïnieuws. Geglaagd te Breda voor de acte vrije- en orde-oefeningen de heeren J. J. Kolyn t9 Ter Neuzen en J. J. Eyke te Zaamslag. titeiinsgfle Ongelukken Een 4-jarig jongetje ge raakte te Naaldwijk spelende te water en verdronk. -- Een landbouwer van L'aule is bij het overstappen onder een wagen van de stoomtram Gorredyk Oosterwolde geraakt en opreis naar zijn woning overleden. Maandag kreeg op de paardenmarkt te Hedel een paarden koopman zulk een slag van een paard, dat hy aan de gevolgen is overleden. Nóg: Ter-Laniana. Het Geld. Dagbl. wist te verhalen Een aardig carr'catuur van deD heer- Ter Laan, geteckend door de bekwame hand van een der medeafgevaardigden, circuleerde in de Tweede Kamereen lange laan, waarin op den voorgrond een groote kater met den kop van Ter Laan en met een langen staart, reikende tot het einde der laan, cd daaronder, met een geestige woordspeling, de naam der laan„Katerlaan". Inderdaad een tref fend spotbeeld op de eindelooze rede voeringen van K. ter Laan. üe grootste kaas. Een buitengewoon groote kaas misschien wel de grootste ter wereld is dezer dagen te AppletoD, in Wiscon sin, gemaakt, om ingezonden te worden op een landbouwtentoonstelling te Chi cago. Die kaas was 3 meter in doorsnede; by na 2 meter boog en zij woog 12,360 pond. Er waren 12000 pond gewone melk, 330 pond zout en 31 pond kaas stremsel gebruikt voor die monsterkaas, die bereid was door 40 mar), met nog een troep helpers. Men heeft de grootste zorg ervoor gedrageD, dat alle deelen der kaas gelijk van smaak zouden zyn. t -.-anahmT-giiMiiw >m nar, mi ttfrnmsmuaamamacmmm» én de overigen afwyzen. Velen moeten dan naar andere plaatsen gaan. Na het onthaal hebben wy godsdienstoefening, met een spreekuur tot omstreeks negen uur 's avonds, wanneer de mannen heen gaan. De meesten hunner slapen in goed- koope slaapgelegenheden, door de poli tie verschaft, maar eenigen blyven den ganschen nacht opslraat In koude win ternachten veroorloven wy eenigen op den grond te slapen in onze zendingszaal. De koffieavond is een onzer instellingen en trekt altyd een groot aantal menschen: maar gewoonlijk van de ruwste soort. Het maakt ons niet uit, hoe vuil en ver dorven een man zijn moge, by ons is hy welkom. Is hij ziek dan bezorgen wy hem in 't hospitaalsterft hy, zoo be graven wy hem. Hier is hoop vooralle diep gezonkenen, als wy voor hem bid den en hy voor zijn onsterfelykej'ziel zelf bidt. De deur der zending opent zich voor a'len die komen en de stemmen dergenen, die hier toevlucht vonden, roe pen het 's nachts anderen gevallen toe komt bierheen, verkwikt u hier aan de frissche stroomen van Gods genade en barmhartigheid.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1911 | | pagina 2