-Uit de Provincie. Kerknieuws, Schooluieuws. 4*eui£ii£ ftultaat van haar onderzoek aan de Konin gin aan te bieden een of meer ontwerpen van wet, van toelichtende memoriin vergezeld, houdende hetzij eene nieuwe ïegeling van het burgerlijk procesrecht in zQn geheelen omvang, hetzy eene op zich zelf staande herziening van die be paalde gedeelten van het thans geldende recht, die naar het bevinden der com missie niet ongewijzigd mogen blijven, zullende de Staatscommissie, indien zy ter richtige vervulling van de haar ver strekte opdracht daartoe termen aanwe zig acht, bevoegd zyn, hare werkzaam heden uit te strekken tot een of meer der onderwerpen, geregeld in de eerste zes titels van het vierde boek van het Bur gerlijk Wetboek benoemd tot leden mr. S. Gratama, raadsheer in d >,n Hoo jen Raad (voorzitter)mr. A. E. Bles, raadad viseur aan het departement v m justitie, (secretaris)mr. A. Anema, hoogleeraar aan de Vrije Universiteitmr. H. L. Drucker, lid der Tweede Kamermr. H. Hesse, raadsheer te Arnhem; mr. J. Limburg, lid der Tweede Kamer mr. B. C. J. Lodder, raadsheer in den Hoogen Raadjhr. mr. G. A. H. Michiels van Kessenich, te Roprmond jhr. mr. A. F. O. van Sasse van Ysselt, lid der Tweede Ka mer; en toe te voegen als adjunct-secre taris mr. 11. C. J. Groot, adjunct-commies aan het departement van justitie. H. H. Van Kol. De heer Van Kol wordt, naar Het Volk verneemt, in Januari weei van zijn kolo niale reis in het moederland terug verwacht. Middelburg. Met het oog op de tegen woordige tijdsomstandigheden stellen Ged. Staten van dit gewest voor alle ambtenaren en bedienden der provincie wier bezoldiging f 1600 of minder be draagt, eene toelage voor eenmaal van f 25 te verleenen. Zij stellen Prov. Staten voor de daardoor noodige wijziging in de begrooting 1911 aan te brengen. Middelburg. De heer P. Westerbaan, sedert 1 Juli tjjdelljk aan de redactie van de Middelburgtche Gt. verbonden, is met ingang van 1 Januari vast aangesteld als redacteur-verslaggever. M. Ct Middelburg. De korporaal A. A. Broek man van het 5e Reg. Inf. te Amersfoort, wordt op zjjn verzoek overgeplaatst b(j het 2e Bat. alhier en ingedeeld by de 2e Comp. Goes. Hedenmorgen tegen 12 uur pas seerde over de Groote Kade onder geleide van een paar man een troep jonge koeien van den Wilhelminapolder. Twee dezer beesten schrokken van een voorbij rijden den wagen en sprongen pardoes te water. Een dezer dieren zwom naar den kant, klauter le den s;eiger op en rende de •HoogereBurgersci ooi in, waar ze heel wat schade aanrichtte, maar spoedig veilig opgesloten werd, tot dat men het dier van wege den Wilhelminapolder uit haar gevangenis verloste en weer verder trans porteerde. Het andere beest kon minder goed zwemmen en moest door een paar man in een roeibootje met een touw naar den kant getrokken en uit het water worden geholpen. Het dier had veel water naar binnen geslikt, fras zeer bevuild en bemodderd en onder hand dol geworden, zoodat het veilig heidshalve aan een paal moest worden vastgebonden. Zoo lag dit beest daar eenigen tijd in een zeer deerniswaardige positie te spartelen, totdat de mannen van den Wilhelminapolder, met de an dere koeien de plaats van bestemming bereikt hebbende, zich weer met haar bemoeiden en voor verder vervoer per as zorg droegen. Naarwy vernamen, moe ten deskundigen verklaard hebben, dat dit beestje het ongeval moeieltjk te bove» zal komen. Dat een en ander zeer de belangstelling der voorbijgangers trok, ligt voor de hand. Nog werd ons medegedeeld, dat voor dat dit tweetal koeien een bad nam, een dezer beesten een scholier met zjjn boe ken in de hand in het water wierp. Gelukkig kon de jongen zwemmen m was hij zoo flink zich zelf geheel alleen te redden. Vlissingen. Door onvoorziene omstan digheden is het te water laten van het gouvernementsstoomschip Albatros, van de werf der Kon. Maatschappij De Schelde alhier, welke op gisteren was bepaald, uitgesteld tot hedeD. Serooskerke. Maandagavond ontmoette een koetsier uit Middelburg op den straat weg van hier naar Middelburg, een auto uit Vlissingen. Het paard schrikte van de auto en kwam met de koets in een sloot terecht. De koetsier had nog gele genheid van den bok te springen en kwam er heelhuids af. Met behulp van eenige omwonenden werden paard en rjjtuig uit de sloot gehaald. Met eenige materi- eele schade liep het ongeval af. 's Heerenhoek. Met ingang van 14 dezer wordt onze gemeente opgenomen in het Nederlandsch-Belgisch telefoon verkeer. Coljjnsplaat. Door B. en W. is benoemd tot tijdelijk opzichter bjj de uit te voeren herstellingswerken aan de haven alhier de heer G. W. A. Elenbaas van Biuinisse. Stavenisse. Bjj de opening van de heden gehouden vergadering van den gemeente raad herdacht de voorzitter de storm ramp van 30 Sept., en wees op het groote j voorrecht, dat hier geen menschenlevens te betreuren zijn, terwijl de materiëele schade zeer beperkt bleef. Voorts bracht hü hulde aan enkele ingezetenen, die deelgenomen hebben aan de redding van de in levensgevaar verkeerende beman ning van den hier gestranden lichter Fennechiena II, en daarbjj dacht hü in het bjjzonder aan het hoofd der school, den heer Oudeslujjs, die het eerst te water ging. Op voorstel van den heer A. J. Verstraate weid de volgende motie aangenomen „De raad, heden vergaderd, acht zich verplicht, lof toe te brengen aan den heer Oudesluijs, hoofd der school alhier, voor de heldhaftige redding van de in levensgevaar verkeerende beman ning van de sleepkast Fennechiena II by de stranding aan den Oud-Kempens- hofstedepolder op 30 Sept. 1.1., en besluit, afschrift van deze motie te doen toe komen aan den heer Oudesluijs met ver zoek, deze hulde te aanvaarden en aan zjjne mederedders over te brengen". Verder werd besloten, den ontruimings- termjjn van twee onbewoonbaar ver klaarde woningen met zes maanden te verlengen. De heer L. Hage werd her benoemd tot lid in de commissie t. w. v. S. Tenslotte werd opgemaakt een suppletoir kohier voor den hoofdelijken omslag en voor de belasting op de honden. Stavenisse. De hier als strandgoed opgeborgen geweest zjjnde lading stuk goederen van de op 30 Sept. 1.1. aan den cal. Oud-Kempenshofstedepolder gestran de sleepkast Fennechiena II, schipper Van Laar, die naar Antwerpen, de plaats van bestemming, werden verzonden, zijn daar publiek verkocht. De dekens, die natuurlijk enorm geleden hebben, brach ten alleen toch nog een som op van ongeveer f3COO. Stavenisse. By den storm van 30 Sept. 1.1., is gelijk onze lezers weten, de zeewerende dyk van den Mogggershil- polder erg geteisterd en was de kruin van dien dyk op eene enkele plaats slechts 1 A l1/» voet breed. By eene eventueele doorbraak van dien dyk zou de Moggershilpoldér inloopen, maar te vens de aangrenzende cal. Oud-Kempens- hofstedepolder. De werkzaamheden die laatstgenoemde polder heeft laten uit- voeien, om daartegen bevryd te zijn, zyn binnen enkele dagen afgeloopen. De grens, bestaande in een dyk, is over eene lengte van 564 M. verhoogd, waar van over eene lengte van 244 M. met eene kade, terwyi de hoogte overal is gebracht op 2,5 M. boven hoog water. De Moggershilpolder was vroeger cala miteus, maar is vóór ongeveer 40 jaar vrij geworden, en beslaat eene opper vlakte van plm. 250 Blooische gemeten (1 Blonis gemet is 39,24 A Ril and-Bath. Zondagavond zochten de Gebr.f P. in de herberg van G. M. aan de halte twist met eenige polder werkers, die zoo hoog liep, dat de eersten naar hunne woning liepen om hunne geweren te halen. Teruggekomen, werd door hen met de kolven van hunne ge weren de voordeur, die gegrendeld was, stuk gestooten, maar intusschen hadden de arbeiders langs achteren de woning verlaten. Achtervolgd door de beide on verlaten, die eenige schoten op hen los ten, wisten zij hun woonkeet te bereiken, waar bleek, dat één hunner door hagel korrels getroffen was. De politie stelt een onderzoek in. Ged. Staten van Zeeland stellen aan de Provinciale Staten van dat gewest voor, eenige wijzigingen in de begroo ting 1911 aan te brengen in verband met het herstel van stormschade aan de steigers te Zype en te Stavenisse. De kosten voor eerstgenoemden steiger wor den geraamd op f9550 en voor den an deren op f1710. Het aandeel dat de Rot- terdamsche tramwegmaatschappij zal by dragen in het herstel van den steiger te Zype wordt op f7162.50 geraamd. Een gasfabriek voor het eiland Tholen. Door een commissie bestaande uit af gevaardigden van verschillende gemeen teraden op het eiland Tholen, is rapport uitgebracht over de mogeiykheid van oprichting eener centrale gasfabriek voor het geheele eiland. In de vergadering, waarin het rapport werd vastgesteld werden drie mogeiyk- heden besprokeneigen exploitatie, het verleenen van concessie, of wel met het door de gemeenten gefourneerde kapitaal doen stichten van een gasfabriek door de naaml. venn. Maatschappy tot bouw en exploitatie van gemeentebedryven gevestigd te Utrecht. Deze fabriek zou dan aan genoemde maatschappij verpacht kunnen wordenonder voorwaarde, dat zy na een bepaald aantal jaren zoo ge- wenscht door de gemeente kan worden overgenomen. Neemt men aan, dat de geheele in richting zou kosten f 250,000 dan zou deze komen op pl.m. f 17 per hoofd dei- bevolking van iedere gemeente. De commissie spreekt den wensch uit dat alle gemeen teraden geen uitge zonderd deze zaak met haar voordee lige pachtsvoorwaardeu grondig overwe gen, hun sympathie daaraan betuigen en voor zoover dit nog niet is geschied een afgevaardigde benoemen, opdat de thans gedane besprekingen voortgang zullen kunnen vinden. Nehalennlfl. Namens de vereeniging tot instand houding van Walcheren's natuur- en stedenschoon „Nehalennia", trad Maan dagavond te Middelburg op, den heer A. W. Weissman, met het onder werp »De schoonheid van Nederland. Hoe ze bedreigd wordt. Hoe ze gered wordt*. Dhr. Van Voorthuysen, voorzitter dier vereeniging hee„ de talryke aanwezigen barteiyk welkom. Hy zet het doel dier vereeniging koiteiyk uiteen. Hij spreekt het vertrouwen uit, dat alle aanwezigen met dat doel sympathiseeren en geeft het woord aan den geachten spreker. Nederland bezit eigenaardige schoon heid. Tot op het laatst der 18de eeuw valt op het gebied dier schoonheid weinig verandering te bespeuren. De kunst, in zonderheid de bouwkunst, is tot op dien tyd bepaald schooo. In de 19de eeuw reeds werd haar echter op vele wjjzen geweld aangedaan. Vroeger viel er harmonie waar te ne men in bouwtrant van steden en dorpen. Thans is hiervan geen sprake meer. Bedorven wordt nu veel door kolossale reclameborden, waarop groote letters zyD geschilderd en allerhande teekeningen zyn aangebracht. Gelukkig is thans te constateeren, dat men met bewondering begint gade te slaan de architectuur van vóór 1800. In de 19de eeuw begon men het besef Ie krijgen, welke kunstwaarde onze oude gebouwen bezitten. Dit leidde tot restau ratie. Alle verweerde steenen werden door nieuwe vervangen Het gebouw er weer als nieuw te doen uitzien, was het doel. 1 egenwoordig is zulks het doel niet. Hedendaagsche restauratoren han delen anders. Deze laten niet weghak ken of wegkrabben. Deze brengen niets nieuws aan, tenzij het noodzakeiyk wordt geacht. Zoo worden beeldhouwwerken thans schoongemaakt en men verwijdert alleen datgene, wat geenerlei kunstwaar de heeft. Men bewaart, maar vernieuwt de oude gebouwen niet. Te Middelburg schynt men echter van een mder idee uit te gaan. Een sprekend voorbeeld daarvan levert de zuideiyke gevel van het stadhuis op. Deze is voor zien van een borstwering, welke nooit heeft bestaan. Het is echter eenmaal zoo en er kan geen verandering meer aan gebracht worden. De oosteiyke gevel echter is nog niet gerestaureerd. Spreker hoopt dan ook van harte, dat die restau ratie op de nieuwe wyze zal geschieden. Spreker noemt als versieringen eener straat stoepen en kelderingangen. Vor men deze in drukke gedeelten eenige belemmering, spreker hoopt echter, dat ze in minder drukke gedeelten zullen blijven bes'taan. De Nederlandsche steden ontleenen hun schoonhe: d vooral aan het hoog opgaand geboomte. Een boomlooze stad levert zulk een onvriendeiyken aanblik op. Tot het begin der 19de eeuw was d aanleg van parken en plantsoenen geheel onbekend. Spreker wil dan ook, dat de beplanting zooveel mogelyk worden in stand gehouden en waar ze nog ontbreekt, ze dient te geschieden. Waar oude boo- men door jonge dienen vervangen te worden, wil spreker dat dit geleidelyk geschiedde en niet op groote schaal. Men voorkomt dan die leeiyke biaten in bosch en plantsoen. Zoo zou een beplanting op de zuid zijde der Groote Markt te Middelburg zeer gewenscht zijn. Wanneer dit met overleg geschiedde, was het voor de be woners niet hinderlijk en voor de markt bezoek ers zeer aangenaam. Na de 19de eeuw onderging de bouw trant een groote, maar tevens zeer treu rige verandering. Aardige trapgeveltjes verdwenen, terwijl saaie, eentonige, strenge lyst onder de goot werd aange bracht. Nicolaas Beets reeds zeide „Wat schoon is, moet eenvoudig zyn", maar hij voegde er aan toe„Wat een voudig is, mag niet nuchter zyn". Was vroeger alles eenvoudig en smaak vol, thans lydt men aan overlading en daardoor wordt alles afschuweiyk. In 1895 werden twee richtingen inge slagen, de Belgische vermicellistyl en de vroeg Romaansche. Ook volgens de eer ste onschoone styl zyn in ons land tal van gebouwen opgetrokken. Zelfs ten plattelande heeft men die beweging in de bouwkunst gevolgd. Men meende door het invoeren van nieuwe snufjes zyn plaatsje te verfraaien en men be werkte juist het tegendeel. Alleen min der welvarende dorpen hebben hun eigenaardig schoon behouden. Zoo ver ging in de tweede helft der 19de eeuw veel stadschoon door het dempen van vele schoone grachten. Het water ver spreidde onaangename geuren, zei men dan, maar om het water te ververschen dacht men niet, nog minder aan het aanleggen van doelmatige riolen. Zie naar Vlissingen. Het verandert zyn ha vens in straten en men tracht het ge brek te verhelpen door het aanleggen van plantsoentjes. Een droevig gezicht bepaald levert thans het eertyds zoo schoone Vlissingen op. Onherstelbaar is de ramp van den brand van den St. Jacobstoren. Het echte, oude is hierdoor verdwenen. De spits, waarin deRuyter als jongen klom, krygt men nooit meer. Spreker noemt de tegenwoordige re clamewoede een zeer zware bedreiging voor de schoonheid van ons land. Werden vroeger schuttingen ontsierd, thans spaart men zelfs de gevels en de daken niet. Wat een onprettig gezicht voor de omwonersZelfs de weilanden en de ak- kirs worden door deze borden leeiyk gemaakt. Spreker wil deze alle doen verdwijnen en in de plaats daarvan stellen smakeiyke uitstallingen. Nederland is een schoon land, mis schien wel het schoonste van de geheele wereld. Het wordt door duizenden vreem delingen bezocht, die van die eigenaardige schoonheid willen genieten. Dat wordt door de bewoners op prys gesteld. De ver- eenigingen tot bevordering van dat vreemdelingenverkeer zyn daarvoor de bewyzen. Tot behoud van het echt typische zijn in verscheidene gemeenten schoonheids commissies gevormd, welke den verschil lende bouwkundigen gaarne van advies dienen. Nu Middelburg een nieuw postkantoor krygt, hoopt spreker, dat rekening zal gehouden worden met de omgeving, waarin het komt te staan. Zoo is de 19de eeuw geen eeuw vau bouwkunst te noemen, wel vai we tenschap. Er is ook geen styl ontstaan. De bouw kunst, de oudste van alle, werd van haar voetstuk afgehaald. Toch is er in den laatsten tyd een ken tering ten goede gekomen. Bet onderwys in de bouwkunde wordt weder verbeterd. Ook wordt weer meer werk gemaakt van de aesthetische vorming van het kind. Spreker eindigt zijn met aandacht aan gehoorde voordracht met den wensch, dat velen zich aanmelden als lid der Ver eeniging „Nehalennia". Hierop volgt een korte pauze. Na de pauze vertoont spreker een reeks van zeer scherpe lichtbeelden. Hy laat ons zien eerst da schoonheden van Nederland, zoowel in de natuur als in de bouwkunst. Op het doek worden gebracht tafereel tjes van de Drentscb hei, gezichtje uit Volendam, Edam, Gouda, Oud-Amster dam, enz., waar we steeds attent worden gemaakt op het eenvoudige, maar tegely k echt schoone en smaakvolle. Hierop volgt „leeiyk Nederland", het moderne Holland met zyn strenge, styve lynen, met zyn gebouwen, waaraan niet de minste kunstwaarde -is te hechten, met zyn alles ontsierende reclames. Zeer geestigeopm ikingon, waardoor zoo juist de-tegenstellingen tus. rhen het nu en het weieer worm u uitg-- <i ukt, riotn de verga derden vaak vruoiyk aan. Een daverend applaus valt den spreker ten deel. Dhr. Van Voorthuysen dankt dhr. Weissman namens „Nehalennia" voor zyn zoo boeiende voordracht. Hy hoopt dat deze avond er toe bijdragen moge, om te behouden het Neerland's „Schoon'. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Tholen, H. A. Heijen te Renkum; te Kimwerd, A. Pb. Schil derman te Etten. Aangenomen naar Graft door H. W. Bosch te Egmond Binnen naar Mun tendam (toez.) door G.W. Rykx te Marum. Bedankt voor Ierseke (toez.) door H. O. Roscam Abbing te Nieuwerkerk aan den IJsel (Hand.). Ierseke. Gisteren nam ds. Steenbeek na 4-jarige werkzaamheid alhier afscheid van zyne gemeente, naar aanleiding van het tekstwoordDe Eeuwige God zij u een woning, en van onderen, eeuwige armen (Deuteronomium 33 27a). Aan het eind van den dienst sprak hy hartelijk toe kerkeraad, ds. Drost, heeren kerkvoogden en notabeleD, koster, stok man, voorzanger en organist en ten slotte de geheele gemeente, er op aan dringend te volharden by de ware zui vere Geieformeerde leer. De consulent ds. Drost van Wemeldinge, sprak ds. Steenbeek harteiyk toe. Vervolgens ook de ouderling P. Lavooy, die de ge meente verzocht staande te zingen Ps 121 1 en 4. (Verbeterd.) Ds C. L. Laan, sedert 1899 directeur van de Stadsevangelisatie te Brussel, sinds 1896 emeritus predikant var. Rotter dam, heeft eervol ontslag gevraagd. Hy licht zyn besluit toe in Het Chr. Volksblad: „Het is niet alleenlijk en uitsluitend om mijner gezondheid wille, dat ik tot nezen stap ben gekomen. Zooals ik, weder op gericht zijnde, my nu gevoel en bewegen kan, dank zy Gods groote goedheid over mij, zou ik nog best wat in myn direc teursbetrekking willen en ook wel kun nen voortgaan, al v\are het alleen maar om dergenen wil, die het my dringend verzochten. Maar nog afgezien, dat ik niet geheel uit het werk ga, mag ik, ook om myns zelfs wil en die my lief zyn, maar niet minder uit achting voor het werk zelve, niet wachten, tot ik als een „afge leefde" in den weg zou gaan staan, in plaats van 't werk en die er aan arbeiden op weg te helpen". Ds Laan is 13 Maart 1847 geboren, werd in 1872 door het Prov. Kerkbestuur van Zeeland tot d*_ Evangeliebediening toege laten, en verbond zich 6 Oct. 1872 aan de Ned. Herv. Gem. te Leerbroek, vertrok in 1877 naar Meteren, in 1881 naar Seroos kerke (W.), in 1884 naar Goes, in 1888 naar Rotterdam. Geref. Kerken. Beroepen te Ulrura, A. S. Schaafsma te Ten Boer, Bedankt voor Ouderkerk a/d IJsal door W. den Hengst te Veenendaal. Ierseke. Zondag bracht de in de Geref. Kerk gehouden Dankdagcollecte op de som van f §67.08. Verbeterd Doopsgezinde Gemeenten. Ds A. Zernike (een dame) is Zondag morgen te Bovenknype bevestigd door ds Wartena, van Heerenveen, naar aanlei ding van Ef. 3 14,16 en deed des middags intrede met de woorden uit Jeremia 31 de verzen 33 tweede gedeelte en 34 eerste gedeelte. Ned. Israël. Gemeente. Zie.ikzee. Wegens de vruchtelooze pogingen om hier een leeraar te krygen, is de heer S. Mendels te Middelburg als waarnemend leeraar alhier benoemd. N. R. C. Goes. Heden is aan de Hoogeschool te Leiden na verdediging van stellingen, bevorderd tot doctor in de rechtsweten schap, de heer J. A. A. Fransen van de Putte, geboren alhier. Geslaagd te Rotterdam voor de acte viye- en orde-oefeningen de heeren C. J. Brakman te Arnemuiden en G. v. d. Harst te Vlissingen. De voorzitter van de afdeeling der- scheikundige technologie en mynbouw- kunde van de Technische Hoogeschool maakt bekend, dat zy die wenschen deel te nemen aan het ingenieursexamen voor scheikundig- of myningenieur, dat zal worden afgenomen in Januari 1912, zich hiervoor schriftelyk hebben aan te melden by den secretaris der afdeeling, prof. P. D. C. Kley, voor 1 December a s.Formulieren voor de aanmelding zyn verkrygbaar in den technischen boekhandel van J. Walt- man Jr te Delft. De commissie voor de machinisten examens, aanvangende 29 dezer, zal zit ting houden te Utrecht. De aanvragen om tot die examens te worden toegelaten moeten den voorzitter der commissie (den heer J. J. Stooker te Hilveisum) voor 18 dezer bereikt hebben. De commissie tot het afnemen van het examen in de Maleische taal en in de land- en volkenkunde van Nederlandsch- Indië aan Europeesche onderwyzers van gouvernements- en particuliere kweek scholen voor de vorming van inlandsche onderwijzers daar te lande, noodigthen, die wenschen deel te nemen aan het in de maand Dezember 1911 te Leiden af te nemen examen, uit daarvan voor 25 dezer schriftelyk te doen biyken aan den secre taris der commissie, den heer J. C. G. Jonker, Plantsoen 73, Leiden. Veere. Maandag was het voor de voor standers van't Chr. onderwys alhier een blijde dag. Immers op dien dag werd her dacht hoe voor een 40 tal jaren eene Chr. School werd geopend. Nadat des namiddags door eene com missie van oudleden en den hoofdonder wijzer, de kinderen op broodjes en cho colade waren onthaald verzamelden zich des avonds ten 7 ure ouders, begunstigers en vrienden van het Chr. onderwys in de school om te gedenken de leidingen Gods met de Chr. School te dezer plaatse. Nadat de hoofdonderwyzer verzocht had te zingen Ps. 77 7 ging hij voor in ge bed, en las ons daarna Gen. 26 12-31, waaruit hy in enkele trekken liet zieD de geschiedenis van Isaak tydens zyn verbiyf onder de Filistynen, totdat de Heere hem ruimte gaf en hij kon zeggen Rehoboth. Spreker bracht deze geschiedenis van Isaak verder over op de geschiedenis der Chr. School alhier in het byzonder, en van het Chr. Onderwys hier te lande in het algemeen. Hierna werd door hem aan den vice voorzitter de som van f200 ter hand gesteld, als een dankoffer bij eengebracht door ouders en vrienden, waarna gezongen werd Ps. 6811 en 14. Met een woord van dank werd deze gift door den vice-voorzitter aanvaard. Door den secretaris werd alsnu een kort verslag uitgebracht over de ver- ioopen 40 jaren, begonnen met 45 leer lingen, mag de school zich thans ver heugen in een aantal leerlingen van 105. Ter afwisseling werden alsnu door dó Chr. Zangvereeniging een 2-tal nummers uitgevoerd. Nadat door den heer Wolf mededeeling was gedaan van enkele ingekomen feli citaties van oud hoofden en onderwyzers, wordt door ds. Scheele de gelukwensch namens den kerkeraad uitgebracht, waarbjj hy tevens wyst op het onlos- makeiyk verband dat er behoort te be staan tusschen Chr. School, huisgezin en kerk, en spreekt den wensch uit dat dezen avond den band steeds hechter en inniger moge geworden zyn, en ten slotte opwekt om de school niet te ver geten, maar in liefde te gedenken in gaven en gebed, waarna gezongen wefd Ps. 66 2. Door den heer C. van Sloten wordt als oud-leerling der school gewe zen op het nut van het onderwys en het bestuur door hem met dezen dag gelukgewenscht. De heer Dormaar onderwyzer aan de school gunt ons verder een blik in het voorheen en doet daarby enkele grepen uit den scboolstryd, terwjjl de heer Verhagen, eveneens onderwyzer, ons doet zien de groote gave Gods ons in het licht geschonken, maar bovenal wyst op V het licht dat velden, en ten licht te getuig school, en met van die groote ding van Zyn Nadat door is gezegd werkt aan avond, en een tweetal wordt deze Ps. 72 11 dooi God gesloten c h< jr n feei aan door 'i Ongelukken. straatweg De bespannen met matig gebruik koetsier in sla deze niet het i Utrecht, waard met het gevolg bok werd gesli Te Kraling by het uver8t een auto gegr den weg gesli een hersenschi nefabriek te W knaap tusschei om een as ges overleden. oog is aangesf bekend mannei 19 jaar. Het der armen wa 10 getatoueerd. 17-jarige stoke dronken. 1 Rotterdam do< op het hoofd toestand is zo Geknipt. De politie den laatsten resteerd en te titie gesteld, nieuwe zedel( Milicien Naar de A milicien D. Brc vres zoo no werd verwonc geveer drie w te Utrecht ku hy voor reker gin een blin< zich daar te 1 schryven. „Boer hat Sedert eenii ningsche firm een artikel va ken doosjes v, vanillesuiker, die dit artikel niet den fabri kende, schrei doosje af en a „Vanillesuikei geurig." De op „Wo?" ir aangezien de geurig Hollan naar Holland post overlater In Nederland post zich nit brief door na; producten na was een bri zoDder land e behooriyk in een zoodanige producten mo pa" het aflegf Toch no, 't Gebeurde tions, een ki Aan 't einde de sneltrein d; zwaar puffen op het sein 1 een paar min ven zyn. Me laat. Eindeiyk geeft een teek De hoofdce fluitje in de vertrek te ge Zyn scherp zeer zwaarly' melen, alle loopen en de Welwillend altyd zyn, ve mond en re tweede klassi passagiere in Deze kykt coupés en I dames coupé naar een bi: toe en zegt: Hé, is hoor, de gr< Instapp lend van 's i Neen, c Nou Truus, De dame 1 nicht, of wa' maal de han gewoon hari portier dicht hy ip zÜn altyd, puffen het station,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1911 | | pagina 2