1 elegrammen uxt mm R 3 C L A M H 8. Nog eenige genezingen. Altijd de Pinkpilltn Uit de Provincie. Kerknieuws. Schoolnieuws. hun kinderen gaarne gebruik te maken van de CMr. school, maar zich toch niet bij de antirevolutionaire party te willen aan sluiten. Dat moet anders worden. Woont daartoe allen ook de lezingen by,die de club dezen winter doet houden. Ge zyt daar allen hartelijk welkom. Luistert dan naar de beginselen, welke u zullen uiteengezet worden en handelt daarna. En gy, mijne propagandistenHebt goeden moed Hebt goeden moed, omdat ge gelooveu moogt met uw leven en streven in Gods weg en Gods werk te zijn. Houdt hoog het vaandel, het aloude vaandel met de leuze „Tegen de revolu tie het Evangelie". Niet om de macht aan onze zijde te hebben, maar alleen om Gods wil, omdat Hy het ons gebiedt. Dat vaandel blij ve dan wapperen in onze goede stad en worde door u uitge dragen naar de dorpen. Houdt hoog dat vaandel en verzamelt allen, die met ons meevoelen, om eenmoe dig achter het vaandel op te trekken en te strjjdon voor de eere van onzen Koning. Allerlei vaandels worden in onze dagen naar boven gestoken, en onder deze mer ken wy tegenwoordig vooral het vaandel van den haat en het vaandel van het con servatisme. Bestrijdt beide machten, door uw vaandel zoo hoog te houden, zoo te doen wapperen en te verdedigen, dat alle man van Christelijke levensopvatting voelt, dat dit vaandel het ware vaandel is, welks ontplooing onze stad en ons gewest ten zegen zal zjj n. Nogmaals, houdt hoog het vaandel „Tegen de revolutie het Evangelie". Doet het wapperen in zijn volle schit tering en bljjft het trouw teD einde toe 1 En zij by dien zwaren strijd voor de triumf onzer antirevolutionaire beginse len Da Costa's strijdzang ook de uwe Zij zullen het niet hebben, Ons oude Nederland; Het bleef by alle ellenden,'* Gods en der Vaad'ren pand. Zy zullen het niet hebben, De goden van den tijd, Niet om hun erf te wezen Heeft God het ons beviyd. En toen aandoeniyk en geestdriftig oogenblik rees de vergadering begees terd door het machtig woord van den even bezielden als bezielenden Bondsvoorzit ter der antirevolutionaire propagandisten in Nederland als één man op en klonk het spontaan van aller lippen Zy zullen het niet hebben, Ons oude Nederland. Dan was het woord aan den heer J. H. ■lum, ons antirevolutionair Tweede Ka merlid voor het district Middelburg, die onder luid applaus een treffend? toe spraak hield. Tien jaar aldus de spreker is betrekkeiyk maar een korte tijd, want de tyd vliegt zoo snel voorbyMaar aan den anderen kant is het voor de feest vierende club een langen tyd, als men let op hetgeen in dit tiental jaren is veranderd. Het aantal rechtsche Raadsleden is ver dubbeld en het Staten district van 't meest wankelbare tot het meest vaste district i geworden. En aan deze omzetting der geesten heeft de Vlissingsche Propa- gandaclub dapper meegedaan. Voor Be stuur en leden byna een reden om trotsch 1 te zyn. Maar trotsch moogt ge niet en wilt ge niet zyn. Want wie de antirevolu tionaire beginselen belydt, weet dat dit alleen Gods werk was. Geen trots, maar alleen om de eere Gods is het u te doen. Maar wel is er voor u reden van oot- moedigen dank aan God, Die u heeft willen gebruiken om de antirevolutio naire beginselen te propageeren. Telen zyn van dit laatste woord af- keerig.Propaganda veronderstelt stryd.En van stryd wil men niet hooren. Spreker echter niet. Als er gepropageerd, als er gestreden wordt voor de goede beginse len, voor de eere van God, geiyk ook de club doet, dan heeft dit sprekers volle sympathie. En daarom voelt spreker een warme belangstelling voor de club en heeft zy de liefde van zyn hart. En al voelt spreker aan de aDdere zyde ook veel voor den vrede, zoolang de zonde heerscht zal er toch stiyd moeten wor den gevoerd. Geen vredespaleis zal de stryd uit ons leven kunnen bannen. Maar nu is het noo 'ig om in dieD stryd den eersten slag te slaan, geen verdediger maar aanvaller te zyn. Spre ker wil altyd liever hamer dan aambeeld zyn. Daarvoor voelt spreker ock zooveel voor de club omdat deze u leert aanval lend op te treden. Al is uw ledental betrekkeiyk niet groot, geen nood Ge zyt. sterk door uw vurige geestdrift en warme liefde voor de antirevolutionaire beginselen. Ook dat 'tjonge element in de club zoo sterk is vertegenwoordigd heeft sprekers sympathie. Als ook de jeugd aan onze zyde staat, dan is dat zoo moedgevend. Dan is de toekomst onzer. Daarverheugi spreker zich over en hy dankt er zyn God voor, dat hy dit ook in deze avondure mocht aanschouw n. Spreker eindigde met de propagandis ten op te wekken de beginselen, die door onze groots mannen worden opge diept uit te dragen naar buiten en te bresges ender de mwnschen, hier en over al. Gaat daar mede voort en biyft dat doen in 'sHeeren kracht. En moge God uw arbeid met Zyn zegen bekronen. Dan deed het mannenkoor zich weer op een zeer verdiensteiyk wyze hooren en deelde de voorzitter mede, dat van mr. Dieleman het volgende telegram was ingekomen. „Tot myn groot leedwezen ben ik verhinderd te komen. Ik wensch aan de jubileerende club ook by het ouder wor- den dezelfde jeugdige energie, waai door zy zich steeds ken meikte." Daarna kwamen de verschillende af gevaardigden aan het woord. De ht-er P. G. LaernoP8 sprak namens de anti revolutionaire kiesvereenigir.g, de heer C. J. Nobels voor de afdeeling van den Chr. Werkmansbond en de Chr. Histo rische kiesvereeniging, en de heer Mause voor de Roomsch Katholieke kiesver eeniging. j Al deze afgevaardigden spraken in warme bewoordingen hun sympathieke gelukwenschen uit. i De heer Gerlach van Sint Joosland, bui tengewoon lid der club, voerde nog even j het woord, er op wyzende, trotsch te zyn, dat de club ook hem aan boord nam en dat hy voor Vlissingen in Zeelands Staten mag zitten. Spreker bracht warme hulde aan de propagandisten, het bestuur en inzonderheid den voorzitter, die door hem onder luide teekenen van instem- i ming van de vergadering, pakkend werd toegesproken. Nog werd door den heer Veeastra voor de Geref. Joiigel. Vereen. >Calvyn« een vaderlandslievende speech gehouden en was eindeiyk het slotwoord aan den voorzitter, die allo sprekers en het Man nenkoor den dank der vergadering bracht. Ds. Hogerzeil sloot het samenzyn met dank aan God, nadat door de aan- wezigen gezongen was het laatste vers van Psalm 72. Zoo vierde deze club haar eerste kroon jaar. Ook De Zeeuw verblydt zich in deze feestvreugde. En zich vereenigende met al de uitgesproken wenschen roept zy het den propagandisten toe Blyft in uw arbeid en stryd aan onze heilige beginselen onwankelbaar houw en onwrikbaar trouw. Moge God dat geven 1 Tooneel. De Rotterdammer schryft: Meermalen is als bezwaar tegen het tooneel te berde gebracht, dat het feit, dat de tooneelspeler zich in allerlei ver dorven rollen moet inleven, zyn eigen karakter op den duur moet aantasten. De tooueel-recensent van het Handels blad besprak een paar dagen geleden ook deze vraag. Daarby wordt in herin nering gebracht, dat de acteur Veltman, die altyd als „verrader" optrad, z^lf zulk een braaf man was. Ook een genie kan zich in alle rollen indenken en inleven. Maar over 't algemeen zal toch, zoo luidt de conclusie, de moderne acteur of ac trice een „eigen zielverwantschap moe ten hebben met de rol, waarin men op treedt. Deze beschouwing vastknoopend aan de bespreking van een stuk, waar van de hoofdfiguur is een behaagzieke vrouw, die om geen huwelijkstrouw geeft, schryft de recensent dan Ik kan my niet goed debrave-huis vrouw-actrice, tevreden met haar man, haar werk en haar kindertjes, voor stellen die in staat zou zyn dat be haagziek, in geestelyke ontrouw leven de, brutaal liegende wezeD, als be lichaming van een der meest bekoor- lyke vrouweiyke eigenschappen te doen verstaan. Wie daarmee verwantschap hebben trekken die niet uit met het pak, zooals Veltman den verraaier aflegde met de verraaiersjas. Die ver- raaiersjas van Veltman waren vry elementair aangelegde heerschappen men zou al wonderlijk onnoizel moe ten geweest zyn om ender den invloed van bun boosheid te komen. Er zyn thans fijnere psychologies aan de lucht, en wie daar zelf niet iets van heeft de genieëc biy ven zeldzaam -- vrage gerust zyn regisseur om een andere rol. Hetzelfde nummer van het Handelsblad geeft op een andere pagina een overzicht van een stuk, deze week door het Rotter - damscb Tooneelgezelschap opgevoerd, en oordeelt daarover aldus Tooneel van deze soort heeft ons een beschaafd vermaak te schenkeD. Be schaafd het zij zoo maar vooral gevaaiiykGevaariyk juist door de veelal briljante dialogen, die voor zwak ke geesten iets suggestiefs kunnen hebben. Hofreiter en zyn vrouw zijn menschen, die nog zoo kwaad niet zyn, naar de sehryver ons bij monde van zyn zeurkouzigen dokter Mauex verze kert. Ze konden onder bepaalde voor waarden een model echtpaar vormen En toch wordt het in hun gezin een onzedeiyke janboel! De hemel.weet, waartoe eerzame huisvaders en huis moeders, jonge mannen en jonge doch ters, die niet verder zien dan hun neus lang is, gaandeweg zuilen komen, als zulke voorbeelden hen op zoo talent volle wyze voor oogen worden gesteld. Ze konden ook wel eens de conventie op stal zetten I Zoolang men zoo oordeelt over het too neel in kringen, waar men steeds geneigd is nogal eens door de viDgers te zien, waar het tooneelzaken geldt, zy men in onze Christeiyke kringen dubbel gewaai- schuwd. Rotterdammer. Wy ontvangen altijd op nieuw brieven vol lof betreffende onze Pinkpillen, en er gaat geen dag voorby waarop wij niet talryke genezingen hebben te boek te staven. De heer S. G. Jansen, Newtonstraat 300, te 'sGravenhage, heeft ons het vol gende geschreven »üedurende iangen tyd heb ik aan ernstige bloedarmoede geleden. Het scheen alsof ik geen bloed had en ik was zoo verzwakt dat ik verplicht was gedurende gansche weken rust te nemen. Ik heb allerlei soorten van versterkende en ver kwikkende middelen ingenomen, maar zonder succes. Eindeiyk heb ik een proef met de Pinkpillen willen nemen. Vanaf het eerste doosje heb ik verbetering on- dervondon. Ik ben dus met de behande ling voortgegaan en ben volkomen her steld. Ik werk nu zonder de minste vermoeienis te ondervinden.» Mej. van Harte, Prinsegracht 152 'sGra venhage, schryft »Ik heb gedurende vele maanden aan een zware bloedarmoede geleden en ik weet niet wat er van my geworden zou zyn, indien de Pinkpillen my niet waren aangeraden en ik dat heilzame genees middel niet had ingenomen. Dank zjj de Prikpillen, heeft zich myn gezondheids toestand spoedig verbeterd en nu gevoel ik my geheel en al goed; ik ben sterk en opgewekt, ik eet met smaak en heb een uitmuntende spysvertering.» Mevrouw P. vau den L'oon, Hoefkade 587, 's Gravenbage,spreekt zich,'aldusuit: „Ik heb aan pynen geleden, voorname- lyk in den rug, die my het leven on- dragelyk maakten. By die aanhoudende pynen kwam nog een slechte gezond heidstoestand in het algemeen. Ik had geen eetlust, ik was bleek en zwak, myn maag scheen bedorven en het minsto voedsel dat ik nam, deed my pyn. Myn man had dikwyis over de Pinkpillen heoren sprekenhy kocht voor my een doosje eu ik ben de behandeling daar mee begonnen. De uitslag is gunstig geweest en ik kan zeggen dat de Pink pillen my goed hebben gedaan daar waar de andere middelen my eer kwaad had den gedaan. My'ne pynen zijn züer spoe dig verdwenen, myn eetlust is langzaam aan teruggekomen en ik heb weer een goede kleur gekregen. Ik heb nu myn erde doosje gebruikt en ik kan my als genezen beschouwen, want ik gevoel my volkomen wel" De Pinkpillen zyn onovertroffen tegen de bloedarmoede, de bleekzucht, de al- gemeene zwakte, de maagkwalen, schele hoofdpynen, zenuwpynen, heupjicht, rheumatiek, neurasthenie. Verkrijgbaar a f 1.75 per doos, en f 9 de zes doozen, bij het Generaal Depót der Pinkpillen, Van Eeghenlaan 22, Amster dam voor Middelburg en omstreken by Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157voor Goes bij Gebrs. Muldervoor Vlissingen by S. A. Luitwieler en A. C. Beniest, Lepel straat en verder by verschillende apo thekers en goede drogisten. Goes. A. s. Zaterdagavond 8 uur wordt in een der zalen der Sociëteit V. O. V. door het Bestuur van het Groene Kruis alhier het Tuberculose-Museum geopend. Westkapelle. Heden zyn een zes-tal vakmannen uit Hendrik Ido Ambacht, alhier aangekomen, ten eiDde het sloo- perswerk van het wrak, van de alhier gestrande bark City of Benaris voort te zetten. Westkapelle. Hoogst waarscbynlyk zal iemand uit onze gemeente naar den Hoek van Holland gaan, om daar te leeren, hoe met de reddingsmiddelen moet wor den gewerkt in goval van nood. Krabben dyke. Door de Maatschappy tot Exploitatie van Staatsspoorwegen is met ingang van 29 October op haar ver zoek eervol uit den dienst ontslagen S. Sijsouw, tot op heden wachteres aan w.p. 25 alhier. Ktuiningen. De Afd. „Kruiningen" van de Zeeuwsche Landbouwmaatscbap- pö hield Zaterdagnamiddag in Hotel „Korenbeurs" alhier een vergadering. In de vacature ontstaan door de periodieke aftreding der bestuursleden J. J de Brui ne, F. van Hoorn en J. Welleman wer den gekozen de heeren P. J. Poley te Ierseke, F. van Hoorn te Kapelle en J. Welleman te Krabbendyke. De voorzitter J Welleman werd met aigemeene stem men weder in zyu functie herkozen. Mededeeling werd gedaan dat voor den te houden smidscursus onder leiding van den heer M. v. d. Vliet, ïyksveearts, zich 14 deelnemers hebben aangemeld. Te beginnen met Januari 1912 zal die cursus gegeven worden in de smedery van den heer Bouwens. Het bestuur diende in de vergadering een voorstel in tot het hou den van een wedstryd met sproeimachi- nes met paardenkracht in vereeuiging met de Zusterafdeeling Goes. In een volgende vergadering, wanneer meerdere gegevens kunnen worden verstrekt om trent kosten als anderszins, zal dit voor stel nader worden behandeld. De verga dering besluit nu in beginsel tot aanneming van het voorstel, zoodat het Bestuur gemachtigd wordt toe samen werking met het Bestuur der afd Goes. Daarna wordt behandeld de agenda der aanstaande Hoofdbestuursvergadering o. a. de punten Verhoogde contributie met ingang van Januari a.s. eu bet wekelyks verschynen vanhetZeeuwsch Landbouw blad zaadcontróle, waarvoor het con ceptreglement is meegedeeld in het Land bouwblad, het gebruik vau de provinci ale subsidie, koopvernietigende gebrekpn van het vee en besmetteiyko ziekten onder 't vee. Bij de rondvraag werd noghetPacht- coatract ter sprake gebracht en het al of niet nuttig zyn van het besproeien der Aardappels met Bordpap. G. C. 's-Heer Arendskerke. In de Maandag gehouden raadsvergadering, welke d ior 9 leden werd bygewoond en waarin de heoren Minnaar eu Nysse met kennis geving afwezig waren, werd met aige meene stemmen besloten adhaesio te betuigen aan een door J. de Kater e a., allen landbouwers, wonende te Wol- phaartsdyk en te 's-Heer Arendskerke aan den Directeur-Generaal der Staats spoorwegen ingezonden adres betref fende uitbreiding van het statioDs- emplacement alhier. Tot onderwyzers voor het geven van herhalingsonderwys worden benoemd te 's-Heer Arendskerke, de heeren J. van Houte en J. Eversdyk en mej. W. A Swenne. Te Nieuwdorp de heer J. van Loo en mej. S. Wiliemson en te 's-Heer Hendrikskinderen de heeren D. J. van der Graafï en C. van Strien en mej. P. de Jonge de Keizer. Tot leden van de Niouwjaarscommissie worden benoemd: te 's-Heer Arendskerke, de heeren Jacs. Nysse, voorzitterA. Bedet, K. Janse, C. van Stee Nzu., J. West- strate, J. Valkier Sr., D. Vermet, B. Boon man, Jacs. v. HekkeonL. v. Vessem,s9 cretaris eo tot plaatsv. dhr. N. van Stee. Te Nieuwdorp de heeren D. Schippers, voorzitterJ. J. de Jager, J. J. Corne- lisse, P. Geschiere, P. Blok, A. Baayens, N. Remyn, C. Minderhoud, P. Dekker, P. de Putter en B. de Jager en tot plaatsver vangers de heereD Chr. Zandee en Jacob de Jager Gzn. en te 's i'eer Hendriks- kinderen de heeren: A.Zandee, voorzit ter, J. de Schipper, M. Vermeule, A. A. Snoodyk en A. Kakebeeke. Tot plaats vervanger van den telefoonhouder te Nieuwdorp wordt, met ingang van 16 November a.s. benoemd mej. A. de Smit, aldaar, zulks in de plaats van mej. J. M. v. d. Berge aan wie, met ingaDg van dien datum, eervol ontslag als zoodanig wordt verleend. Vervolgens wordt besio ten tot den verkoop van een 10 tal ol- menboomen, staarde op het dorp 's Heer HendrikskindereD, terwi 1 ten slotte nog wordt vastgesteld de begrooting dezer gemeente voor het dienstjaar 1912, in ontvang en uitgaaf op een bedrag van f 127485,59 met een post Hoofdei, omslag van f7000 en een post voor onvoorziene uitgaven van f!50,64. Viissingen. In de gisterenavond ge houden vergadering van de vereeniging „Onze Vloot" werden tot bestuursleden herkozen de heeren B. C. A. van Renter- ghem en M. van der Beke Callenfels. Medegedeeld werd,dat ernstige pogingen worden aangewend om alhier een zwem school te krygen. Westkapelle. Maandag vergaderde de raad. Alle leden tegenwoordig. De ge- meentebegrootiug, dienst 1912, wordtin ontvang en uitgaaf tot een bedrag van f 15099,49°, met een post van onvoorziene uitgaven f796,575 en een te heffen boof- deUjken omslag a f2060, on gewijzigd vastgesteld. Een voorstel om een verzoek te richien aan H. M. de Koningin om een hoofdelyken omslag te mogen heffen tot een maximum van f 23j0 wordt goed gevonden. Een verzoek van het hoofd der openbare lagere school, de heer J. J. van Elsacker, om ontslag als zoodanig, wordt onder dankbetuiging eervol ver leend. Eenige voorgestelde af- en over schrijvingen gemeentebegrooting, dienst 1911 worden ook goedgekeurd. Daarna sluiting. Ierseke. De stormschade aan den zuid- oosteiyken havendam ad f2200 eD de drinkwatervoorziening tijdens de droogte ad f 240 maakte een belangryke wyziging der gemeentebegrooting 1911 noodzake- lyk. Maandagavond vergaderde de ge meenteraad om die wyziging aan te brengen Om de genoemde uitgaven te bestry- den werd f1353.635 van het goed slot over 1910 op de loopende begfooting ge bracht en een paar andere ontvangst- posten verhoogd. Van de uitgangposten werden er -6 gewijzigd. De eindcijfers der begrooting werden door een en ander f iy43.86 hooger. Een in een vorige vergadering aange houden verzoet van 3 bewoners van Zoute om plaatsiDg van 3 lantarens met petroleumverlichting op gemeentekosten werd nu ingewilligd, onder voorwaarde dat adressanten voor de bediening zouden zorgen (waartoe zy zich reeds hadden bereid verklaard) en dat B. en W. zich nrit verant.woordeiyk stelden voor tekortkomingen en klachten betreffende het aansteken «n uitdooven der lantaarns. De voorzitter (de heer Cupéry) deelde by deze gelegenheid mee, daL de verkoop der buiten dienst gestelde petroleum lantarens vry bevredigend gaat. De heer J. Schuyieman, die ontslag heeft gevraagd als burgemeester van Klu adert, heeft zulks geda..n in vei band met zy'n benoeming tot secretaris van de Vereeniging tot bevordering der Pluim- veehoudery en tamme Konynneteelt in Nederland. De heer Schuyieman was nummer 2 der door bet Hoofdbestuur opgemaakte voordracht. Ten behoeve van Z.Exc. den Minis ter van Waterstaat zal op Woensdag 1 November een extratrein loopen, welk® om 11.23 voormiddag Bergen op Zoom passeert en dan verder stoppen zal waar zulks gewenscht wordt ter bezichtiging van de waterkeeringen der Zeeuwsche lyn. De treiu, welke niet verder ry'dt dan Goes, moet uiterlyk om 1.50 namiddag aldaar aankomen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Vucht, N. Jolles te Hees by Nymegen te Maartensdyk (Utr.), C. B. Holland te Don Ham. Aangenomen naar Ameide door A. H. J. G. v. Voorthuizen, cand. te Ede. Bedankt voor Ooster-Nykerk door J. A. Broekers te Krimpen aan de Lek voor Hei en Boeikop, Kockeegen, Sprangen Oude Tonge (toez.) door A. H. J.G. vau Voorthuizen, cand. te Ede. Geref. Kerken. Beroepen te Beilen, S. W. Bos te Wes tergeest. Bedankt voor Ambt-Vollenhoven door J. Tonkens te Langeslag. Roomsch Kath. Kerk. Z.ü.H. de bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Heinkenszanddeu ZeerEer.v. heer J. J. A. M. Krook, thans pastoor te Wieringen (dekenaat Schagen ia N. Holland)tot pastoor te Grootebroek (dekenaat Hoorn) den ZeerEerw. heer J. J. M. Toule, thans pastoor te HeiDkenszand en tot kapelaan te Heiloo (N. H.) den eerw. heer P. J. Simons, R. K. priester te Goes. N. Z. G. De Unie-collecte bracht op: teCoiyDS plaat met Kats f 189,08, te Oud-Vosse- meer f 109,75, te Spui (gem. Axel) f 66,745 en te Tholen met Schakelo f 35,40. Middelburg. Onze vroegere stadgenoot de heer Adr. Heijboer, is benoemd tot leeraar in de oude talen aan het gym nasium te Tiel. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Woensdag 1 November 1211. (Dankdag voor het Gewas.) Krabbendyke, vm. 9 uur ds. Bokma, nam. 2 uur dhr. Dek. l)en Haag. In de Tweede Kamer ver dedigde de heer Duys zyn amende ment om de vryetelling van geesteiykeu en studenten in de theologie van mili tieplichten, te doen vervallen. De heer Verhey lichtte een amende ment toe om de kostwinners niet vry te stellen. - De heer Thomson verdedigde de vry- stelling van Indische jongelui. De heer Sassevan Ysselt wilde de be slissing inzake de kostwinners niet den Militieraad maar Ged. Staten in handen geven. De heer Ter Laan stelde voor om by verwerping van het amendement Duys geen vrystelling na twee jaar maar na vijf jaar te verleenen. De heeren De Visser en Eland be steden het Kamerlid Duys. Rotterdam. Door de politie zyu vier Duitsche jongemannen aangehouden die in hun vaderland 1Ü.0Q0 maik hadden ontvreemd. Er werd rog 4000 mark op hen bevorden. De Duitsche politie had hun uitlevering verzocht. Iimuiden. B. en W. van V9lzen hebben aan de reedevs en 'stakende zee lieden hun bemiddeling aangeboden, welke door de laatstgenoemden reeds is aanvaard. Amsterdam De veehouder S. H. uit Sloten werd veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf wegens melkverval- sching. Amsterdam. Heden zouden een paar kruiers op de Leidsche Kade een piano opgeven. Het hek van het balkon brak door onbekende oorzaak. De piano viel en trof beide kruiers, die broers waren. De eerste was op s'ag dood. De andere werd inwendig zwaar gekneusd. Dell't. Maandagavond waren te De Lier twee heeren op jacht. Toen zy samen stonden te praten ging plotseling de haan over en werd een der jagers, De Cloux genaamd, doodelyk getroffen. Schipluiden. In de Maandag gehouden raadszitting werd op een verzoek van den veldwachter om viystelling van woninghuur gunstig beschikt. Vroéger had de man hetzelfde verzoek aan den raad gedaan, wat toen in den raad aan leiding gaf tot het bezigen van minder

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1911 | | pagina 2