T'eiegrammen Kerknieuws, Schoolnieuws. Gemengde BerlcF lev. kan vertolken, een bron van genot vormt, omdat men ii die taal de bewoners van vreemde landen kan toespreken en ver staan en bovenal een sterken geest van broederschap aankweekt,eindigde spreker met de nieuwe hulpwereldtaal warm aan te bevelen. M. C. (toes. Vermoedelijk door het graven voor de waterleiding ontstond heden in onze gemeente een defect aan den Tele foonkabel, waardoor verschillende storin gen ontstonden by het intercommunaal Telefoon vei keer met verschillende ge meenten nit den omtrek. Vliasingen. Zaterdagmorgen is de aan nemer J. de Mooy van de stelling van een in reparatie zynd huis in het Groenewoud van een hoogte van 9 meters gevallen, fly kwam eerst op een afdakje en daarna op den grond terecht. In zyn woning constateerde dokter Vermaas een drie voudige armbreuk en zware inwendige kneuzingen. M. C. Vliasingen. De off.-mach. 2e kl. J. IJpelaar, die gedetacheerd is geweest by de Kon. Maatschappy De Schelde alhier, is geplaatst in de rol van Hr. Ms. wacht schip te Willemsoord. Vliasingen. De Noorsche stoomboot Memento, komende van Christiania, be stemd naar Antwerpen, Zondagmiddag alhier passeerende circa 3 uyr, kreeg avery aan het stuurtoestel en ankerde daarom ter reede. De bemanning kon de schade zelf herstellen, zoodat de stoom boot na 5 kwartier oponthoud haar reis naar Antwerpen kon voortzetten. Vlissini en. Geplaatst met 2 Nov. al hier by het 4e bataljon le compagnie de sergeant De Vries. Vlissingen.Het nieuwgebouwde stoom schip „Palembang" der Rotterdamsche Lloyd, dat aan de Scheld1) alhier ketels •n machine heeft ingenomen, zal 25 November de eerste reis naar Indiö aan vaarden. Wolfaartsdyk. De sleepboot Zeeland van de firma Hoogenboezem te Dordrecht, welke by onze gemeente onderste boven was geslagen, is gelicht en te Dordrecht aan een werf gebracht. N. B. C. Driewegen. De raad vergaderde Don derdag. Present alle leden. De gemeente- begrooting voor 1911 werd gewyzigd in verband met de waterleiding en kosten mond- en klauwzeer. De begrooting der gemeente voor 1912 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf elk op f 9360,245. Voor betaling terrein nieuwe school werd eene geldleening aangegaan ad f1000 tegen 4°/o. Tot lid van het Burgeriyk Armbe stuur werd herbenoemd de heer W. van Loo. Ten slotte werd goedgekeurd de armenbegrooting voor 1912 in ontvang en uitgaaf elk op fM88.345. Baarland. Vrijdagmiddag tydens laag water, meende men aan den zeedyk alhier eene oeverafschuiving te consta- teeren, doordat by dykpaal 22, over eene lengte van 30 M. de zoogenaamde kreu- kelberm, onder langs de steenglooiïng, grootendeels was weggevallen. De in middels ter plaatse uitgevoerde peilin gen, hebben deze vermoedens niet be vestigd, doordat zeewaarts geen verdie ping is waar te nemen. Met zekerheid kan dan ook thans worden aangenomen dat in den nacht van Donderdag op Vrydag een tot heden onbekend geble ven stoomboot, komende uit de richting van Terneuzen, tegen den zeedyk is gevaren en na daarin een groot gat te hebben gemaakt van ongeveer 2 Meter diepte, met den opkomenden vloed is vlot gekomen en weggevaren. Een en ander is voor den Polder Baarland een schadepost, vanwege de nu uit te voeren bestorting. Jammer dus dat de naam van het schip niet bekend is geworden. 'a Gravenpolder. In de Vrydag ge houden raadsvergadering waren alle leden aanwezig, behalve dhr. C. Kosten met kennisgeving. Na voorlezing der notulen van de vorige vergadering en mededeeling van eenige ingekomen stuk ken, wordt overgegaan tot de betiediging van het raadslid dhr. Neer voort. De be grooting voor 1912 is op verzoek van Ged. Staten gewyzigd wegens eene ver gissing in een post van ontvang. Deze bedraagt thans in oDtvang en uitgaaf f 9234.4® met- een sluitpost van f 591.546. Daarna werd vastgesteld een instructie voor de onderwyzeiB. Die bestond tot heden niet. Daar de kosten, bestrating achterweg, f 200 boven de raming waren, werd besloten de geldleening daarvoor te brengen van 1600 op 1800 gulden. Den raad werd nog medegedeeld dat dhr. Hubregtse ontslag heeft genomen als lid van het Burg. Armbestuur wegens ver andering van werkkring. Krabbendjjke. A.s. Woensdagavond half zes treedt voor de Geref. Jongel. Vereen, alhier in het gebouw der Geref. Kerk D. V. op ds J. C. Rullmann, van Berkel en Rodenrys, met het onderwerp „De groote werken Gods." Krabbendyke. De aanvoer van grond uit den Stroodorpepolder voor den dyk is met de kipkarren geëindigd. Nog enkele wagens en wat zooden en de dyk is weer in zyn ouden toestand teruggebracht om, zooals iedereen zegt, by den eersten rauwen vloed wederom vernield te wor den. Wantmenscheiyker wyze gesproken is deze dyk zwak en kan hy haast niets meer weerstaan. Naar men zegt, zal op dezen dyk nog een rysbeslag worden yelegd. Mocht dit waar zyu, dan kon men zeggen, dat deze polder weer een klein beetje verzekerd is. Grypskerke. A.s. Vrydag hoopt de afd. Patrimonium 's avonds 7 uur indeChr. School te vergaderen, en zal dan o. ru. de vraag besproken worden„Is de op richting van een ziekenfonds met het oog op het aangangige wetsontwerp Ziekteverzekering gewenscht? Serooskerk». Zaterdag vergaderde de gemeenteraad. Alle leden tegenwoordig. Door öed. Staten zyn de begreoting voor 1912 en de rekening over 1910 zonder één bemerking gocugekeurd. Voorgesteld en goedgevonden wordt aan De Lissine f20 toe te staan voor het bedienen van de kraan der waterleiding. Eene wyziging op de loopende begrooting wordt goed gevonden. In plaats van C. Broerse wordt A. Tevel aangesteld om de school kachels aan te maken. Eene aanvrage om een schoollokaal te mogen gebruiken voor een cursus in paardenkennis is inge komen en wordt ingewilligd. Omdat door de droogte een deel van de aanplanting op het nieuwe gedeelte van de begraaf plaats is verdord, wordt besloten daar opDieuw te laten aanplanten. De zorg voor deze zaak wordt opgedragen aan den heer Louwerse. Nog wordt besloten met een bus te laten collecteeren in de gemeente voor de in Zeeland geleden schade tengevolge van de stormramp. üoodekenskerke. Met ingang van 5 November a wordt alhier, en met ingang van 10 November op de onder- afdeeling Kwadendamme een hulptele foonkantoor voor den algemeenen dienst opengesteld. Coljjnsplaat. Tot tydeiyk opzichter aan de pas bestede herstellingswerken van den Oud-Noordbevelandpolder, zyn benoemd voor de verschillende perceelen, de heeren N. Priester te Kats, J. Becu te Groede en P. J. van Hoepen te Seroos- kerke (S.)en aan den Nieuw-Noord- bevelandpolder de heer L. J. Mulder van Scherpenisse. lerseke. Door de schippers en andere belanghebbenden alhiei worden pogingen in het werk gesteld om te kunnen ko men tot assurantie van houten visschers- vaartuigen, nu vooral met| den jongsten Septemberstoim overtuigend is gebleken, in welke groote leemte dit zou voorzien. By Kon. besluit is met ingang van 1 Nov. a.s. benoemd by het wapen van infanterie, tot commandant van het al gemeen depot van dicipline te Vlissingen, de kapitein M. F. Goldenberg, van het 3e regiment, 4de bataljonby het 1ste regiment, tot kolonel, commandant van het korps, de luitenant-kolonel P. D. Buy ze, van den generalen staf, chef van den staf der 3de divisie, en by het 8de regiment, tot kapitein, de eerste luitenant H. G. M. Mathol de Jongh, van het 6de regiment. Door den Directeur Generaal der Staats spoorwegen is aan het personeel per dienstorder bekend gemaakt, dat met het oog op de duurte der levensmiddelen aan hen een extra weekloon zal worden uit betaald en wel op 1 Nov. voor het dienst jaar 1911 en op 1 Jan. voor het dienstjaar 1912 met dien verstande dat het perso neel welke miDder dan f 10 per week verdienen toch f 10 zullen ontvangen, ter- wyi de wachteressen f2.50 zal worden uitbetaald. Tevens is bepaald dat de periodieke verhooging welke thans f 0.10 om de twee jaren is thans is gebracht op f 0.05 per jaar. Met ingang van 1 November e. k. worden by de Mitrailleur Sectie van het 3e reg. inf. ingedeeld, de le luitenant De Vogel, Commandant, 2e luitenant Brinkman, reserve Commandant, de serg. maj. instructeur Van der Meer le bat. de sergeanten le klasse Verstrate en de Later van het 4e bat. benevens de serg. Löwensteyn van het 2e bat. De opleiding zal 1 Nov. e. k. onder leiding van den 2e luit. Evenwel een aaavaDg nemen. De kapt. K. G. A. Muller, van het 3e reg. inf., wordt 20 Nov. gedetacheerd te Utrecht tut het volgen van een cursus voor fortcommandanten bij het 1ste reg. vesting artillerie. Ged. Staten stellen aan de Staten van Zeeland voor te besluiten, aan de gemeente Stavenisse kennis te geven, dat er bezwa ren bestaan tegen de inwilliging van een verzoek om in den door de spoorboot te volgen weg ook de gemeente Stavenisse op te nemen. Nog wordt voorgesteld het verzoek van de kantwerkschool «Koningin Sophia" te Sluis om subsidie aan te houden tot de zomerzitting, aangezien het onderzoek hieromtrent nog niet is afgeloopen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Graft, H. W. Bosch te Eg- mond Binnente Dwingeloo, i. J. Boonstra te Gasselte. Aangenomen naar Cleve door dr A. v. d. Flier te Middelburg; naar Rotterdam door F. J. Krop te Zwollenaar Zeddam (toez.) door W. K. C. Hage te Schellink hout. Bedankt voor Leerbroek en Middelkoop door A. H. J. G. v. Voonhuizen, cand. te Ede. Domburg. Zondag werd alhier als op volger van ds G. A. v. d. Hooft, thans te Overscbie, tot predikant by da gemeente tot zyn dienstwerk ingeleid, ds G. J. Kol- dewyn, voordien te Goudswaard. In de voormiddaggodsdienstoefening werd de Dieuwe leeraar bevestigd door zyn voor ganger, die tot tekst had gekozen Eze chiöl 37 9, waarvan alleen de woorden «Profeteer menschenkind". Des namid dags verbond ds Koldewyn zich aan de gemeente meteen leerrede over Romeinen 1086 en 9. Aan het einde van den dienst zong de gemeente haren nieuwen leeraar Gezang 96 toe, na een toespraak van den consulent, ds Kroese, vaD Vrouwepolder. Zoowel des voor- als des namiddags vulde een talryke schare het kerkgebouw. Geref. Kerken. Drietal te Bodegraven H. v. Andel te Hilversum, dr F. W. Grosheide te Schip lulden en H. Mulder te Harderwyk. Bedankt voor Schiermonnikooog door J. G. R. v. Mourik te Hantum. Borsaelen. Zondagavond 5 uur had de in- wyding van 't nieuwe harmonium plaats. Door ds Doekes, van Nieuwdorp, werd een predikdienst gehouden over Psalm 150. Bij de inwijding werd het orgel bespeeld door mejuffr. B. Staal, van Goes. Als orgaDist zal dienst doen de heer Jacob van Westen Mz. Het Zeeuwache zendingsterrein. In een samenkomst van het Middel- burgsche zendingscomité met deputaten uit alle classe der Geref. Kerken in Zee land, en vele belangstellenden, heeft Ds. Bakker, docent aan de Keueheniusschool te Djocja, aanbevolen als Zeeuwsch zen- dingaterreinMagelang in de residentie Kedoe. In Zeeland was, zooals men weet de keuze gevallen op Bandjar-Negara in de residentie Banjoemas, maar ook de algemeene vergadering van missionaire Dienaren in Indië had dit terrein ont raden en Magelang aanbevolen. De be slissing over de keuze is aan Middelburg, de zendende kerk, maar, naar gezegd wordt, is die beslissing na deze adviezen al niet twyfelachtig meer. Baptisten Gemeente. Aangenomen naar Groningen en be dankt voor Pekela door W. C. Mensete Stadskanaal. Goes. Tot de Rykslandbouwwinter- school alhier zyn toegelaten H. A. Wil ton van Reede, Goes, L. J. Kostense Jz., Kruiningen, H. van Iwaarden, Heinkens- zand, M. C. van Dyk, Tholen, H. Klompe Wolfaartsdyk, P. J. Drost, Wemeldinge, Joh. Butler, Ritthem, O. A. de Zeeuw, WemeldiDge, A. W. Kloet, Wolfaartsdijk, J. C. Moelker en A. Moelker, Tholen, C. van Oeveren, Capelle by Zierikzee, D. Deist, Zonnemaire, M. Jansen, Driewegen by Terneuzen en M. J. Mol, Wolfaartsdyk. Nisse Mej. J. 8. Meljers, alhier ge boortig, thans onderwyzeres te Brakel, ia benoemd tot onderwyzeres met verplichte hoofdacte aan de openb. lagere school te Waddingsveen. Kortgeiie. By de gehouden examens voor surnumerair by de posteryen slaagde o. a. de heer A. J. Salomé, van hier, thans te Rotterdam. lerseke. De installatie van den heer J. van Dyk van Watergraafsmeer, be noemd tot hoofd der Christelyke School alhier, zal D.V. plaats hebben op Dins dag 31 October. Rlllund. Benoemd tot onderwyzeres aan de Openb. Lagere School mej. fl. Braat van Vlissingen. Rilland. Tot onderwyzer aan de Open bare Lagere School te Lekkerkerk is benoemd de heer J. P. Bode, thans in geiyke betrekking alhiei. Op de navolgende dagen zal het mondelirg gedeelte van de onderstaande acte-exaniens te 's Gravenhage in het Logegebouw, Fluweelen Burgwal no. 22, worden afgenomenvoor Ned. taal en letterkunde van 8 Nov.—29 Dec.; voor geschiedenis van 4 Nov.—20 Dec.voor aardrijkskunde van 2 Nov. - 8 Dec.voor staathuishoudkunde en statistiek van 9 Nov.23 Dec.voor staatsinrichting van 2 Nov.—15 Dec.en voor schoonschrijven van 2 Nov.30 Dec. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Woensdag 1 November 1911. (Dankdag voor het Gewas.) Grypskerke, voorm. ds Van Selms. Waardebepaling vau door mond- en klauwzeer aangetast vee. De mimster van landbouw, ny verheid en handel heeft aan de Commissarissen der Koningin medegedeeld, dat het meer malen voorkomt, dat de waarde, waarop door mond- en klauwzeer aangetast vee wordt geschat, in een zoodanig bedrag wordt uitgedrukt, dat denaarden maat staf van 90°/o van de volle waarde uit te keeren schadeloosstelling door een rond bedrag wordt aangegeven. De waarde die het aangetaste dier iu gezonden toestand zou hebben, zou dan in een gebroken getal zyn uit te drukken. Een rund bv. waarvoor naar den maat staf van 10 °/o van de volle waai Je f 235 schadeloosstelling wordt uitgekeeid, zou dus in gezonden toestand een waarde hebben gehad van f261,11. een bedrag waarop wel nimmer in de praktyk een rund zal worden getaxeerd. Deze handelwyze is niet overeenkom stig het bepaalde in art. 24 der wet van 20 Juli 1870 (8tbl. no. 131) juccto art. 105 van het Èoninkiyk besluit van 10 Juli 1896 (Stbl. no. 104). Immers langs dezen weg wordt de ge legenheid geopend om ook voor aange-' taste dieren de volle waarde te vergoeden. De schatter moet uitsluitend vaststel len de waarde, die het z eke dier in gezonden toestand zou hebben gehad en die waarde moet ook in de by ae decla ration behoorende bewysstukken zyn uitgedrukt, opdat kan worden beoordeeld, of het bedrag, hetwelk.in rekening kan worden gebracht, juist is berekend. Ongelukken. Te Avereest maakte een varkensslager gehuwd en vader van een groot gezin die in een herberg in een twistgesprek geraakte met een anderen bezoeker, zich daarby zóó drif tig, dat hy op eens ineenzakte en dood bleef. Te Heemstede koppelden eenige jongens een wagen van een rydende stoomtram los. De machinist stopte. De losse wagen had echter zooveel vaart, dat by tegen de toen stilstaande tram botste. Van de laatste wagens wer den de balcons ingedrukt. Een jongen brak een been en verloor alle vingers van de linkerhand. Een andere jongen brak den linkerarm. In een chemi sche wasschery te 's Gravenhage begaf zich een werkman in een ledige ben- zine-wasch machine, waarschyniyk om iets te zoeken. Eerst geruimen tyd later merkte men, dat bedoelde werkman af wezig was. Men ging hem zoeken en vond hem dood in de machine liggen. De ongelukkige is in de door de machine hangende dampen gestikt. Een 38- jarige polderwerker uit Breda is by werkzaamheden aan den in aanleg zyn- den stoomtramweg Maassluis—Delft on der een zandtrein geraakt. De rech tervoet werd den man afgereden. Sedert een week werd te Waspe een jongeman vermist. Thans vond men zyn ïyk in een sloot. De Rotterdamsche politie heeft op straat het ïyk van een vrouw gevonden, dat herkend is als dat van een 48-jarige gescheiden vrouw, die, zonder vast woonverbiyf rondzwierf. Niet ver van den vuurtoren van .-ierland op Texel is een lijk aangespoeld. In de oliejas stond den naam Emile Timmer man. Te Amerongen is een 20 jarige jongeling aan bloedvergiftiging overleden. Hy kreeg een zweertje aan de onderlip, dat hy openkrabde. Spoedig zwollen kin en hals op en constateerde de genees heer bloedvergiftiging. Na hevig ïyden is de jongeman bezweken. Te Ker- kerade werd een grondarbeider, werk zaam op een zandkuil, onder zand be dolven en kort daarna levenloos opge haald. Sedert 8 dagen wordt te Schie dam vermist een 77-jarige juffrouw die den laatsten tyd niet wel by het hoofd was. Men vreest, dat haar een ongeluk is overkomen. De Tijdspiegel van November zal van de hand van Kolonel J. T. Ooster man een artikel: „De soldatenvorming in ons leger" bevatten, en van luitenant S. Schilderman „De lotgevallen der oude vesting Naaiden". Verder een novelle: «Vittoria» van Agnes van der Moerge dichten Vuil Geeiten Gossaert, Hein von Essen en Laurens van der W aalseen artikel: «Shelley en Vondel" van A. T, A. Heyting. Na het overzicht „Buiten- landscbe Zaken" van de hand van Valter komt de Leestafel, o. a. met recensies en politiek en sociaal gebied van Dr. W. C. A. Bn. van Vredenburgh, Mr. H. Verkouteren en Prof. Valckenier Kips. erder de gewone rubrieken. Weer een geval. Uit een aangeteekenden brief, door een handelsfirma van Arnhem naar Am sterdam gezonden, is Zaterdag een be drag van f 1000 vermist. Er wordt een streng ondeizuek is gesteld. Muizenplaag. Tengevolge van het stijgen van het water in de Langstraatsche polders, wor den de bewoners in de nabyheid zeer geplaagd door muizen en ratten. Deze diertjes, die eerst in ontelbare menigte in de weilanden huisden, hebben thans een goed heenkomen gezocht in de hui zen en stallen. Al worden ook duizenden gedood hun aantal schynt niet te minderen, 't Is een ware plaag geworden. Zware kinderen. Rekent men zegt zegt het Ned. Tijds. v. Oen. alle kinderen boven de 4 K.G. tot de „reuzenkinderen", dan worden volgeDs een statistiek, die over 200,000 wegingen loopt, in de klinieken te Wee- nen 2'/2 pet. en in Duitschland 4 pet. reuzen geboren, en in ons vaderland niet minder dan 8 pet. Of de nieuwe bloei van ons land nu ook, evenals aan de lengte, ook aan het gewicht der land zaten te danken is, zal men eerst kunnen uitmaken als blykt, dat de mannen en vrouwen, die tot den roem van het land of tot de bloei van groote ondernemin gen hebben bygedragen, door elkaar genomen zware jongens en meisjes zyn geweest. Een gewicht boven 5 K.G. wordt reeds zeldzaam; in de laatste 10 jaren is vernomen van 5 kinderen boven 6 K.G., waarvan 2 levend geboren. In Amerika zou een kind van 8 K.G. 3 dagen hebben geleefd. Buecheler, die dit alles in een voordracht te Frankfort heeft medegedeeld, kent zelf een ventje, dat een maand „overgedragen" was, en by zyn voorspoedige geboorte 6 K.G. woog en 59 cM. lang was. Het zwaarste kind, waarvan in 1882 prof Simon Tho mas op zyn collega gewaagde, was een Rotterdammertje van 7 K.G., geb ;ren in 1854. Gevechten in Atjeh. Blykens een uit Ned. Indië ontvangen officieel telegram is in het Meulabosche (afd. Westkust van Atjeb) een officier zwaar gewond en sedert overleden. KroeengPasefonderafd. Liho Seumawe, afd Noordkust van Atjeh) werd een pa trouille-Bivak aangevallen, waarby zwaar gewond werden een Europeesch en een inlandsch militair beneden den rang van officier, zoomede een dwangarbeider terwyi een Inlandsch millitair beneden den rang van officier onbeduidend ge wond werd en een karabyD verloren ging. Een der aanvallers weid neerge legd. Achtien soldaten bedolven. Een radiogram uit Sefron aan de Temps meldt, dat tengevolge van een aardschok 18 soldaten in een steengroeve aan den arbeid, bedolven werden. Twee werden zwaar gewond, de andereu gedood. Italië en Turkije. Een Reutertelegram uit Konstautino- pel maakt onder voorbehoud melding van nieuwe voorstellen, die Italië door bemiddeling vao de Duitsche en Oos- tenryksche gezanten aan de Turksche regeering zou hebben gedaan. Deze voorstellen, d:e minder ongunstig zouden zijn, dan die vervat in het Italiaansche ultimatum, zouden door de Porte z(jn afgewezen. Zeer waarschyniyk lykt dit bericht niet, en het beste zal zyn er in het ge heel geen waarde aan te hechten. De tot dusver ontvangen berichten omtrent de stemming in Italië geven volstrekt geen aanleiding om aan te nemeD, dat de taliaansche regeering een einde aan het oorlogsavontuur wil maken. Evenmin zal men geloof kunnen hechten aan een telegram, dat öe Itali aansche vloot wegens den toestand van de zee de Tripolitaansehe wateren zou hebben verlaten. De Turksche troepen geholpen door de Arabieren, zouden na een hevig gevecht er in geslaagd zyn de stad Tripoli te hernemen. Uit Tripoli komt daarentegen een tele gram, dat een aanval door de Turken werd gedaan op Hotns. Zy werden ech ter met aanzienlyke verliezen terugge slagen. De Italianen hadden slechts twee dooden en twee gewonden. Den Haag. Het O. M. van de recht bank alhier eischte tegen J. E., wegens doodslag op een lid van het Leger des Heils alhier, 6 jaar gevargenisstraf. Vlieland. Hier is het ïyk van een on bekenden zeeman aan kómen dry ven. Zyn kleederen zyn G. J. gemerkt. Amsterdam. D,) kantonrechter Hilter- mann veroordeelde heden den winkelier W, K. wegens overtreding van de ver ordening op de winkelsluiting tot 59 cent boete sub. 1 dag hechtenis. Deze kan tonrechter achtte beklaagde eenvoudig schuldig wegens overtreding van artikel 1 dezer verordening en maakte verder geen overwegingen. Dordrecht. By het uitloopen der Dordt- sche Kil had een aanvaring plaats met hét schip Hoop en Vertrouwen, schipper Pols, en de Tona Pieternelta. De Hoop en Vertrouwen bekwaof veel avery. Leerdam. Bij Beesd is een goederen trein ontspoord. Het verkeer ondervond veel vertraging. De schade is aanzienlyk. Persooniyke ongelukken kwamen niet voor. Hnnkau. Zondagavond halfacht wer den van aiie regeeriugsgebouwen te Kan ton de vlag van de nieuwe regeering geheschen. BURGERLIJK E STAN D. Van 27-30 Oct. 1911. MIDDELBURG. B e v a 11 e'n J. Basti- aanse geb. Wagenaar z. GOES. G e b o r e n 27, Christiaan Jati z. v. Pieter Ryn en Aaltje van Fraassen 80, Anton Alfoius z. v. Johan Anton Battes en Louisa Maria Kints. Overleden: 28, Pieter Willeboer 20 j. ongeh.; 29, Adriaan de Graag 74 j. ongehuwd. Levenloos aangegeven een kind van Pieter Anthonie de Witte en Jannetje Harinck. Van 24-28 Oct. 1911. VLISSINGEN. Ondertrouwd: W. Pietcrse 19 j. jm. en M. Muller 18 j.jd.; C. J. Beenhouwer 23 j. jm. en M. E Koolwyk 21 j.jd.; J. Kest22j.jm.en C. J. bömer21 j.jd.; M. B. Dommisse 25 j. jm. en E. A. M. de Ruyter 19 j. jd.; J. G. Hamakers 25j. jm. en A. C. Julianus 25 j.jd.; P. Sanderse 23 j. jm. en G. E. Sanderse 22 j. jd.; K. Kruit 30j. jm. en H. Sieperda 22j.jd. Getrouwd: J. M. L. Janssen 29 j.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1911 | | pagina 2