Advertentiën, EEN MEID e«n aiikiaeiii Meid Teleg rammen Mar kt bericht en mmw Marktprijzen van Tarwe, enz Vertrokken, aangekomen en gepasseerde Sciiepen Wegens verandering van zaken ter overname (op een welv. dorp in Gelder!) een sedert jaren bestaande Zaak in Glas= en Aardewerk, welke een burgerbestaan geeft, voor f 600. Brieven fr. lett. K. D. 7960, Alg. Adv. Bur. D. Y. ALTA, Amsterdam. Met Mei benoodigd, bij W. DE RIJCKE, Met Mei KEN MEI D benoodigd, bij JACS. LANGEBEEKE, G a p 1 n g e. Met Mei gevraagd, bij S. MALJAARS Pz., Aagtekerke. Met Mei benoodigd, op Zoetendale, Seroos- kerke (W.) Met Mei een Handknecht gevraagd, bij K. HUISMAN Mz., „Ravenstein", Grijpskerke. Met Mei benoodigd, bij F. DEKKER, Oostkapelle. bij P. LOOISE, Grijpskerke. TE KOOP Mooie Speenvarkens, bij F. CRUCQ, Arnemuiden. TE KOOF van Vlissingen. Onderwerp „Dé macht der gewoonte." Trouwe opkomst gewenscht. Het Bestuur. worden alle voorstanders van Chris telijk onderwijs te Biggekerke in de School verwacht, ter herdenking van het 40-jarig bestaan der school. Het Bestuur. twee, die merkbaar van de overige ver schillen en ook iets grooterzyn.Een nader onderzoek zal moeten aantoonen uit welken tyd ze afkomstig zijn. Ze hebben de grootte vaa een kwartje, doch zyn zeer dun. Aan de eene zijde zijn ze gemerkt met een kruis, waaromheen eenige let ters zijn geslagenaan de andere zijde komt alleen een tweeregelig schrift voor. Aangezien ze voor het meerendeel er eer verweerd uitzien, kan men nog niet met zekerheid aangeven, wat de beteekenis dezer letters is. Klaarblijkelijk zijn ze uit de hand be werkt, daar het schrift niet op alle mun ten dezelfde grootte en vorm heeft. De munten en de ring zullen worden opgezonden naar het Friesch Museum tot nader onderzoek. De sluiting van den ring is eigenaar dig. Deze is verkregen door een om elkaar draaien der einden van het zil verstaafje. Men verneemt nog,dat de beide munten waarvan hierboven sprake is, Karolin gische munten uit de laatste helft der 9e eeuw zijn. Ernstige mishandeling. Zondagavond omstreeks 11 uur kwa men in een herberg te Heerlen een 6-tal personen, die na eenigen tijd aldaar te hebben vertoefd, wegens hun wangedrag buiten de deur werden gezet. Een oogen- blik daarna kwamen een 3-tal Duitschers binnen, die evenwel weer dadelijk ver trokken. Maar nauwelijks waren dezen buiten, of men hoorde hulpgeroep. Toen men ging kijken, vond men ze-« keren Ptithof, een Duitscher, op de straat, die drie steken in den rug en een steek in het hoofd had, welke alle ernstig waren. Toen P. in eén woning werd gedragen, stak nog een nies tot aan het heft in den rug van P. De gemeentepolitie ging op zoek naar de vermoedelijke daders.Een viertal waren spoedig gevonden, maar twee anderen, onder wie, naar vermoed werd/ zich de hoofdschuldige bevond, kon men eerst Dinsdagmorgen te pakken krijgen. Deze zekere J. uit Schandelen, was niet bij zijn ouders gaan slapen, maar had zich verborgen bij zijn broeder. Een drietal van de gearresteerden wer den weer in vrijheid gesteld, de overigen blijven voorloopig in an est. De toestand van den gestokene is zeer ernstig voor loopig kan de dokter niet zeggen, of er levensgevaar bestaat. Marichaussée-moor denaar. Dinsdag overleed in een dorp bij Helmond, de maréchausse V., na bekend te hebben, dat hij 6 jaar geleden zeke ren Van Dueren met den kolf van zijn geweer had doodgeslagen en daarna op gehangen, om den schijn op te wekken, dat de ongelukkige zelfmoord had ge pleegd. Men begrijpt, dat de ontsteltenis in dit dorp zeer groot is, daar D. als zeer oppassend man bekend stond en men nooit heeft kunnen begrijpen, waarom hij tot deze daad zoo zijn overgegaan. Het lijk zal heden opgegraven worden, teneinde het geval verder te onderzoeken. frauduleus bankroet. Op last der rechtbank te Rotterdam is de commissionair J. B., lid der fail liete firma S. en B., in zijn woning ge arresteerd en naai het Huis van Bewa ring overgebracht. Hij wordt verdacht van frauduleus bankroet. Br. Cook te Kopenhagen. Dr. Gook heeft te Kopenhagen zijn aangekondigde lezing over zijn Noord poolreis gehouden. De zaal was met dui zenden menschen gevuld en even zoo- velen wachtten voor het hotei en op straat. Toen Cook op straat verscheen, brak een onbeschrijfelijk rumoer los. Uitroepen weerklonken, als^Bedrieger, weg met Cookl Zwendelaar l" Slechts met moeite kon hij in zijn automobiel de veigaderzaal bereiken. Toen hij daar het spreekgestoelte he klom, herhaalden zich gedurende een half uur de rumoerige tooneelen van de straat. Ondertusschen zat Cook rustig glim lachend op het spreekgestoelte. Nadat de stilte was ingetreden, begon hij zijn lezing. Eerst beschreef hij met lichtbeelden zijn bekende Noordpoolreis. Vervolgens richt te hjj een hevigen aanval'tegen I eary en ten slotte besprak hij het oordeel, dat de commissie van onderzoek van de Kopen- haagsche Universiteit over hem heeft uitgesproken. Hij zei, dat het oordeel wel hard, maar rechtvaardig was geweest. De commissie van onderzoek heeft alleen gezegd, dat hij niet genoeg bewijzen voor zijn beweringen had geleverd. Aan het slot van zijn lezing, die anderhalf uur duurde, deed hij een beroep op de toe hoorders, om zich zelf een oordeel over hem en Peary te vormen. Gedurende de vergadering hadden er herhaaldelijk weer betoogingen plaats genad en toen Cook de vergaderzaal ver liet, wachtte hem weer een menigte van verscheidene honderden menschen op en ontving men hem met woest geschreeuw en uitroepen van protest. Men sloeg met stokken en paraplu's op hem los, zcodat ten slotte een afdeellng politie hem onder haar bescherming namen en naar het hotel terugbrengen moest, waar de betoo ging nog lang voortduurde. Morgen of overmorgen zal Cook naar Berlijn en vandaar naar Parjjs gaan. Hij zal er echter geen lezingen houden. Omdat een pagina niet goed opge maakt was. James R. Tanner te New- York, vroeger drukker, doch thans uirec- teur eener courant, vertelde, sprekende over drukfouten in couranten,de volgende geschiedenis Twee berichten waren gezet voor een dagblad te New-York: het eene was een verslag van een rede van een beroemd predikant, het andere een verhaal van de onheilen door een dollen hond aan gericht. Ongelukkigerwijze maakte de opmaker een bok en de lezers lazen tot hun niet geringe verwondering »De eerwaarde James Thompson preekte Zondag 1.1. voor een talrijk ge hoor. Het was zijn laatste preek, want binnen enkele weken zal hij afscheid van zijn getrouwen nemen. De dokters heb ben hem het Europeesch klimaat voor geschreven. Hij vermaande zijn broede ren en zusteren op indrukwekkende wijze en na een gebed te hebben gedaan, deed hij een gevaarlijken sprong, draaide een paar maal om zich zelf en rende toen in volle vaart door de Thimony- street tot de Johnsonstreet. Op den hoek van de Benefil- en Collegestreet vingen een paar straatjongens hem en lieten hem opnieuw ontsnappen, ©e menigte maakte nu jacht op hem en het werd een waar opstootje, dat slechts eindigde toen een politie-agent hem met een revolver doodschoot*. De opstand in China. Vermelding verdient volgens tele grammen uil-Shanghai dat zich weder teekenen van herleving der zaken voor doen. Er komen reeds aanvragen om goederen uit het binnenland, zelfs van Szechocan. Er zijn Woensdag bij een bommen- aanslag 21 personen gedood en 18 ge wond en zeven huizen verbrand. De da der, die uit het Sunning-district kwam, werd doodeltjk gewond. Een detachement van 50 soldaten is naar het station Sjekpa vertrokken ter bewaking van"de lijn Kanton—Kowloen. Een groote menigte Chineezen vertrekt naar Honkong. Allemaal gestolen. Een Engelsch onderwijzer, die lang in China heeft gewerkt, vertelt, dat eens te Tsjengtoe, de hoofdstad van Tsets- joean, een Engelseh onderwijzer voor Chineesche kinderen met trots op een kaart het groote gebied aanwees, dat Britsch was. „Allemaal gestolenriepen de jonge Chineesjes. Onlusten in Oklahoma. Volgens berichten uit Chicago verer gert de toestand in Oklahoma met het uur. Te Cowetta werd dezer dagen eer: neger door blanken doodgeschoten en hadden de zwarten daarop besloten bloe dige wraakte nemen. In den omtrek van Cowetta werden Maandagnacht een aantal boerderijen door de woedende negers in brand gestoken en de bewoners vermoord. Te Cowetta zelfs worden de negers in bedwang gehouden door de troepen, die uit Muskogee ter bescherming z{jn ge zonden, maar in de buitenwijken heb ben Maandagavond herhaaldelijk bloedige botsingen plaats gehad tusschen de mi litairen en de negers, wier aantal op 2500 man wordt geschat. Recht op gevangenschap. Een Engelsch sprekende Noor, die twintig jaar geleden op Java de wildernis introk, vestigde zich doodmoederziel als Europeaan alleen op een boschrijk plekje aan Straat Soenda, tusschen Anjer Kidoel en Laboean. Hy plantte daar het een en ander, dreef er een kleinen handel, lSeeg een stukje grond in erfpacht en leefde er al die jaren hoogst eenvoudig. Deze asceet nu,werd onlangs bij ver stek tot zooveel gulden boete subsidiair een week gevangenisstraf veroordeeld, omdat hij een beetje met de grenspaaltjes van zjjn land had gescharreld. Eienals Napoleon, had hij zyn gebeid een tikje vergroot. En dat mag niet in Indië. Wannéér hij moest betalen of zitten, was nog niet bepaald. Het vonnis was nog niet in kracht van gewijsde gegaan. Maar onze Noor had juist zyn kapok-oogst binnen en het kwam hem daarom 14 dagen geleden maar het beste voor om nu zyn week maar even uit te „dienen" (betalen vond hy zonde van 't geld). Hij reisde daarom naar Batavia en meldde zich by de gevangenis in de bovenstad aan. Daar evenwel wilde men hem niet binnenlaten. Hij kwam nog niet in de registers der gevangenis voor Maar hy stond op zyn stukhy was hier nou eenmaal gekomen om in de gevangenis te gaan zitten en hij moest en hij zou in de gevangenis. Wat drom mel „Of ze hem dat dan niet gunden Jawel, werd hem geantwoord ons hart is goed genoeg, maar u hebt er nog geen recht op. Ik ben veroordeeld, zei de Noor ik heb de gevangenis eerlijk verdiend; ik heb er me nu eenmaal op gespitst, en ik heb rust noodig. Bovendien schikt het me nu het best. En hij hield zich vast aan den deurpost van „the governement house", zooals hij het fraaie Pers-gebouw in de bovenstad noemt. Maar tegen den avond moest hy het opgeven. Hy begreep, dat er op andere wijze raad geschaft moest worden, en nam een advocaat in den arm. Langs de dwaalwegen des Rechts voerde deze hem naar het verlangde doelHy kwam er in UEn hij is er ook al weer uit. Maar hij is vol lof. ïhe government house is allright, vertelde hij ons, but I i preferred to be in Anjer! (Bat. Ebt.) uit, maar andermaal daalde] de markt wegens realisaties en op grond van verkoop-orders. Het slot was traag. Oct. Dec. Mei Juli 25 October lot—- .105% 24 ioi5/8 1O61/4 28 lol5/» IOÖVj Den Haag. De Tweede Kamer ver wierp heden de amendementen—Ter Laan om de militaire werkers te doen vervallen en het contingent niet te verhoogen, metresp. 56 tegen 29 en 60 tegen 25 stemmen. Den Haag. Minister Coiyn betoogde heden in de Tweede Kamer, dat hy de portefeuillequaestie niet stelde om een zaak van weinig gewicht. De 1500 man administratietroepen houden verband met de oefening van de geheele infanterie. De minister handhaafde zpn eisch van 1500 man gedurende 141/» maand. De minister herhaalde zijn toezegging, dat hy zooveel mogelijk zal streven naar verkorting van den diensttijd. Voorts verklaarde Z.Exc alle ingediende amen dementen op artikel 4 der Militiewet voor onaanneraelyk. Heerenveen. De rechtbank alhier veroordeelde tot een jaar gevangenis straf S. H., geboren te Hoornsterzwaag wegens poging tot brandstichting, mis handeling en oneerbare handelingen. Amsferdain. De rechtbank alhier eisch- te 8 jaar gevangenisstraf tegen den straatmaker H. uit Hilversum wegens afpersing. Groningen. De rechtbank alhier deed heden uitspraak inzake het nadrukproees tegen de firma Noordhof en Bos door de firmaWolters, beiden alhier. De rechtbank achtte het strafbare niet voldoende be wezen en sprak beklaagde vry. Amsterdam. De rechtbank veroor deelde heden tot 25 gulden boete sub. 25 dagen hechtenis den opzichter C. H., we gens beleediging van den kapitein B., tydens de staking. Amsterdam. De Raad van Scheepvaart zal Vrijdag uitspraak doen inzake De Solo. Tilburg De Tilburgsche Industrie- en Handelsbank is hedenmorgen gesloten. De directeur is verdwenen. De boekhou der is afwezig. Deskundigen zyn met het onderzoek der administratie belast. Apeldoorn. Prins Hendrik leidde heden middag ten paleize Eet Loo een verga dering van het Oranje Kruis ter bespre king van maatregelen ter verzachting van het lyden der slachtoffers van de stormramp op 30 September jl. in Zee land, Noord-Brabant en Zuid-Holland. Weenen. Er loopt hier een gerucht dat op den Czaar van Rusland een moord aanslag is gepleegd. De Czaar zou door een revolverschot ernstig gewond, ja zelfs gedood zyn. De aanslag zou plaats gehad hebben tydens een rit in de auto mobiel. In officieele kringen is van deze moordaanslag echter niets bekend. Men vermoedt dat het een beursmanoeuvre is. MIDDELBURG, 26 Oct. 1911. Geringe aanvoer. Prijzen zonder ver andering. Men besteedde voorjarige tarwe f af,— nieuwe tarwe f7,75 a f8,—per H.L.nieuwe rogge f 6,50 a f 7,—nieuwe zomergerst f 5,f 5,50 haver f af,paardeboonen f f tuiaboonec f a f witteboonea gelezen f 23,50 a f 24,50 bruine boonen ronde f 19.— a f20,— idem lange f 17,50 a. f 18,50; kroonerwten nieuwe f16,- a f 18, koolzaad f a f karwy- a&ad f a f per 50 K G. Waar 't niet by staat is de prijs per H.L. Opgaaf vasi de Marbtzetting der Ver- e-enigiag *Ernos eu de r/Landbouw". Boter f 0,70 A f 0,75 per kilo. Voor particulieren f 0.776. Eieren f 7,60 per 100 stuk-. Voor particulieren f8, Veiling eieren. Op de veiling waren kipeieren f 7,a f 7.20 Eendeneieren f 0.af 0. Ganzeneieren f 0.s f 0.Kalkoen eieren f0.a f0 Kieviteieren f .- Woensdag 25 October. PARIJS. Tarwe gedi. Per Oct. 26.20 fr. betaald. Slot- Openings- Vorige koers. koers. slotkoers. Juli 209.25 208.75 2O9.— Sept. 215-25 215.25 215.75 NEW-YORK. De lermijnmarkt van Tarwe opende nauwelijks prijshoudend en */4 c, lager, fluctueerde verder om dezelfde redenen als te Chicago en sloot traag. Loco tlaag. "25 Oct. 24 Oct. 23 Oct. 21 Oct. 21 99— 995/s 99'lt loo— I02 3/g io67/8 loO 3/8 North. Roode winter. 25 October 24 23 71 BUDA PEST. io83/4 1I9- i023/4 1031/2 Oct. Dec. i057/g :o6i/2 ic638 io6°/8 Tarwe kalm. H9— i°33/4 Met II °3/g HO/8 III I20l/4 103% Juli CHICAGO. De termijnmarkt van Tarwe opende traag en i/g c. iager, daalde verder op gunstige oogstberichten uit Argentinië, wegens flauwere telegram nen. als gevolg van de on bevredigende exportvraag, op grond van ruim aanbod en ln verband met liquidaties. Goede loco-vraag en kooporders lokten een rijzing Middelburg. De levering van aard appelen ten behoeve van de soldaten- menage alhier, gedurende het tydvak van 1 November 1911 tot en met 31 Mei 1912, is opgedragen aan A. van Sorge alhier, tegen den prijs van f3.08 de H.L. Middelburg. Heden is door not. Ho- sang publiek verkocht 5 perceelen wei land, liggende aan den Nadorstweg al hier, samen 38410 c.A., in massa aan den heer G. J. Nijland alhier, voor Y8001. Perceel 6 is opgehouden. Vertrokken: 24 Oct. van Tanger het ss. Qoentoer van Java naar R'dam 25 Oct. van Calcutta het ss. Java v. R'dam naar Javavan Port-Said het ss. Bogor van Java naar R'damvan Suez het ss. Wilis van R'dam naar Java. Aangekomen: 24 Oct. te Buenos Ayres het ss. Maasland v. A'dam25 Oct. te Bahia het ss. Eemland van Buenos Hyres. naar A'damte Genua het ss. Koning Willem I van A'dam naar Java. Gepasseerd: 24 Oct. Teneriffehet ss. Eollandia van Buenos Ayres naar A'dam 25 Oct. Quessant het ss. Tabanan van R'dam naar Java Prawlepoint het ss. Rotterdam van New York naar R'dam; Perim het ss. Besoeki van Java naar R'dam. Nov, 3 Nov, 4 Nov, 6 Nov, 9 AiNBESTEDIMGEM Vlissingen. Gemeentehuis, 2 uur herbouw St. Jacobstoren. lui. ge meente-bouwmeester, Raadhuis, ka mer no. 1. Middelburg. Vergaderkamer Huis van Bewaring, 2 uur: levering be- noodigheden onderhoud gevangenen en eet- en drinkwaren voor decan- tine. Inl. in het gesticht. Goes. Hotel „Zoutkeet", 111/a uur bouwen van woonhuis, schuur, veestal en dubbel arbeiderswoning, in den Jacobpolder, gem. 's-Heer Arendskerke, Inl. J. J. en A. Ie Clercq, Kruiningen. Middelburg, Gebouw provinciaal bestuur 11 uur: a. maken van een boomhelling in het kanaal van Sluis naar Brugge en het uitvoeren van baggerwerk iD dat kanaal met bijkomende werken; in 2 perc. RamiDg le perc. f670, 2e perc. 1.40 per M3. b. onderhoud van de aanleg- en losplaats vorr visschers in den Brak man by de Isabellasluis en van het havenkanaal van Philippine, met bybehoorende werken, gedurende 1912, 1913 en 1914. Raming f3000 per jaar. c. uitvoeren baggerwerk buiten havens kanaal door Zuid-Beveland te Hansweert en te W8meldinge, gedurende 1912 tot en met 1916, Raming f6800 per jaar. Inl. o/a. hoofding.-dir te Middelburg. Middelburg. Gebouw prov. be stuur 11 uura. onderhouden van tramweghaven aan het Zype, gedu rende 1911, 1913 en 1914. Raming f5650 per jaar; b. onderhoud van Rykswaterleidingen aan het kanaal van Neuzen, gedurende'1912, 1913 en 1914 Raming f5225 per jaar. Inl. 0. a. hoofd.-dir. te Middelburg. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen van 26 Oct., medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Verwachting tot den avond van 27 Oct. Hoogste barometerstand 768.3 teHor- talaagste stand 728.1 te Hernosand. Meest matige tot krachtigen zuidelyken tot zuidwestelijken wind. Zwaarbewolkte tot betrokken lucht. Waarschynlijk re genbuien. Zachter. Tot het plaatsen van Advertentiën niet afkomstig uit Zeeland, betref fende Handel en Ny verheid, is gerechtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentïe-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78 Amsterdam. Nov. 16 De Heere nam heden zacht en kalm tot zich onzen zorgzamen en innig geliefden Vader, Behuwd- en Groot vader, de heer JOHANNES ALBERTUS SMELT, na een kortstondige ongesteldheid in den ouderdom van byna 84 jaar. H. SMELT. G. A. SMELT—Meijer. en Kinderen. Wissekerke, 24 Oct. 1911. V Onzen hartelyken dank voor de vele biyken van belangstelling, zoowel van hier als van elders ontvangen, by gelegenheid onzer 25-jarige Echtvereeni- ging op 8 October j. 1. J. JOZIASSE. J. JOZIASSE—Klüifhowt. O. en W. Souburg, Oct 1911. Voor al de biyken van deelneming ondervonden gedurende de ziekte en na het overiyden onzer geliefde Moeder, Be huwd en Grootmoeder, ELIZABETH HOUTERMAN, betuigen wy onzen har- telijken dank. Uit aller naam, CHR. POLDERMAN. Biezelinge. 26 Oct. 1911. V ©e ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank, voor de blyken van belangstelling op hun 30-jarig hu- weiyksfeest ondervonden. C. REIJNIËRSE L. REIJNIE dSE - LAUPSRT. Koadekerke, 26 October 1911. Ondergeteekende betuigen hun nen dank voor de belangstelling, by hun 25-jarige Echtvereeniging, op 13 October ondervonden. P. LOOISE. L. LOOSE—-Hügensi. Grijpskerke, October 1911. V Voor de betoonde belangstelling en de hartelyke betuiging van deelne ming, tijdens de langdurige ziekte en by het smarteiyk verlies van onze innig geliefde Echtgenooteen Aioeder Mevrouw ANNA POLAK—Haas, betuigen wy on zen oprechten dank. A. H. POLAK. ALBERT H. POLAK. MAURITS POLAK. Vlissingen, 26 October. Koudekerke, Breeweg. oi een Koe, rekening 28 October 2e kalf, bij P. BOONE Pz., Arnemuiden. Zondag 29 October a. s. hoopt voor de G. J. V. te St. Laurens, in de Geref. Kerk, des avonds om 6 uur op te treden, de Weleerw. Heer Ds. T. FERWERDA, Mag I lot. 'j avonds 6 uur,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1911 | | pagina 3