BINNENLAND. By het streven naar dat doel heeft het hoofd der school de leidiDg, krachtens zyn betrekkiDg. Maar al heeft by die, hy heeft die niet alleen. De andere hel pen mee. Daarom is het nuttig goede schoolvergaderingen te houden, waar alten kunnen meespreken. Ieder moet een behoorlijke mate van zelfstandigheid hebben. Voor de schoone taak hebben wy mannen noodig en die kweekt men niet, wanneer men ze aan den leiband Iaat loopen. Ieder dus in zekere zelfstan digheid, maar bet gezag, het opperste gezag aan het hoofd. Geen republikein- sche school dus. God heeft onze levens verhoudingen nu eenmaal zoo gelegd. Uit da Provincie. Kerknieuws. Schoolnieuws. Berfcf-ten. hage en door eerstgeuoemde toegelicht en verdeiigd, werd aangenomen met 10 tegen 2 stemmen, die van de heeren Gra- tama en Dumon Tak. Deze motie luidde als volgt i De Raad besluit B. en W. uit te noodi- gen a. een regeling te ontwerpen om een tydeiyken toeslag te geven aan de gehuw de werklieden en ambtenaren met een gezin, daaronder begrepen die daarvoor in aanmerking komen, tot een maximum van f 1 per week te beginnen met 1 Nov. a. s.b. deze regeling in werking te doen treden tot de eerstvolgende vergadering c. deze regeling ter eerstvolgende ver gadering aan het oordeel van den Raad te onderwerpend. een crediet voor B. •n W. te «penen ter uitvoering van dit besluit. By de bespreking van de uitgaven op de begrooting werd besloten afwijzend te beschikken op het verzoek der beide in specteurs van politie om salarisverhoo- ging, de jaarwedde der brugwachters te brengen van f450 op f500, aan de Nutsbe waarschoten f300 meer subsidie te geven, ten behoeve van een salarisver- hooging der hoofden, terwyi op voorstel van dr Bolle besloten werd nog f 300 sub sidie er by te doen, onder voorwaarde, dat de hoofden op 60-jarigen leeft yd gepensio neerd zulten worden. Verder werd aangenomen het voorstel van B. en W. inzake de subsidie aan de Chr. Bewaarschool en bes.oten de subsidie der Ambachtsschool van f 6000 op f 8000 te brengen. By de bespreking van de ontvangsten op begrooting werd besloten den prys van het muntgas van 10 op 81/» cent per M3. te brengen Ten slotte werd de begrooting vastge steld tot een bedrag van f 759.676.10. Wegens gebrek aan plaatsruimte moe ten wy ons tot dit korte resumé bepalen en kunnen wy geen verslag doen van de gehouden besprekingen. De gemeenteraad van 's Gravenhage benoemde gisteren drie controleere n de geneeskundigen. De bedoeling schijnt bij een groots minderheid te hebben voor gezeten om uit elk der drie groote par tyen een arts aan te wyzen. Zoo werden benoemdeen liberaal dr. v. Suchtelen, met 27 en een antirevolutionair dr. v. d. Hoorn met 19 van de 34. Maar de Roomsche candidaat moest weer 't loodje leggen: dr. v. Duyi werd benoemd met 17 van de 33, en 1 blanco. Dr. v. Waes- berghe bleef met 16 stemmen in de minderheid. DISTRICTSVERGADERING van den Schoolraad district XII (Zeeuwsch gedeelte) In de Chr. Kweekschool te Middelburg. (Vervolg van gisteren.) Middagvergadering. Na h«t zingen van Psalm 105; 2 en 5 opent de voorzitter de vergadering met gebed. Daar door een misverstand punt 5 van de agenda is vervallen geeft hy dadeiyk het woord aan dtn weled. heer H. Koelmans, hoofd der Chr. school te Neuzen, die voor ons spreekt overHoof den van Scholen en hunne medearbeiders. Spreker zal geen diep betoog, gten geleerde redevoering houden, hoe uit vooropgezette beginselen theoretisch de verhouding volgen moet. Hy wenscht te geven aen kort, praktisch wooid, dat slechts zal dienen als inleiding op de bespreking. Met de medearbeiders bedoelt spreker hier de onderwijzers en onderwyzeressen van bystand. In welke verhouding zul len deze staan tót het hoofd der school. Meneer de voorzitter u kent misschien wel de bedsermoenen van Candeé. Wan neer de mannadeD dageiykschen arbeid in Morpheus' armen rust denkt te vinden, begint zyn dierbare wederhelft hem over hunne verhouding tot elkaar te spreken. Meestal zwygt manlief, maar waagt by het even te kikken, dan barst de storm eerst loa. Het einde is dan haast altyd, dat de brave echtgenoot onder 's vrouws philippica in slaap valt. Ik zou niet gaarne zien, dat iets derge- ïyks op school moest gebeuren. Het is ook daar tusschen personen, die telkens weer met elkander in aanraking komen, niet gewenscht altijd maar weer tot in byzonderheden die verhoudingen aan te geven. Het ware cement der samenleving zal ook daar zyn broederlyke liefde en wederzydsche waardeering. Toch zal eene bespreking der verhou dingen in algemeene termen in dezen tyd wel van pas zyn, nu in andere kringen een beschouwing wordt gegeven, die ni t de onze is. Ik hab my zoo weinig mogely k bemoeit met myn openbare collega's. De stryd moet uitgestreden op de school banken. Wie zal het beste onderwijs geven Maar nu in de laatste jaren telkens weer gehoord wordt van beschouwingen, die we als verkeerd verwerpen, meenen we over die verhouding wel wat te mogen zeggen, opdat onze scholen voor zoo iets mogen bewaard worden. Verder zal het zyn nut hebben er over te spreken omdat dit ons dichter by ons doel zal brengen. Met welk doel komen we dan dageiyks in de gemeenschap) e- ïyke werkplaats? Dat doel is, we nemen lo. als opvoeder een deel van de taak van het huisgezin over; 2o. als onder- wyzer voedeü we onze kinderen op tot 1 nuttige leden der maatschappy3o. in die dubbele kwaliteit wenschen wy, met Gods hulp, ze te vormen tot burgers van dat iyk, waar het: „Gy zult God liefheb ben en u naaste als uzelven" het eerste en laatste artikel der Grondwet is. In verband met deze algemeene lijnen wensch ik op eenige practische dingen te wyzen. In de eerste plaats voor mijn collega's, hoofden van schoten. Alsgyin uw school een goede verhouding wilt hebben, duld dan geen wanorde, in niet één schoollokaal. Niet alle jeugdige on- derwyzers zyn in staat een klas te re- geeren. Geef dan leidingGaat het hee- lemaal niet, welnu, neem dan afscheid, misschien lukt het ergens beter. In de 2e plaatswees een maa van studie. Tracht uw medearbeiders voor te biyven dat zy vanzelf tot U opzieD. In de 3e plaats onze examens dwingen ons om allerlei vakken te volgen. Som migen onzer, ook onze onderwyzers zul ten het in een of ander vak licht verder sturen dan wij zelf. Denk b.v. aan zang. Welnu, laat uw school daar van profi- teeren, zy zal er wel bij varen en 't zal uw verhouding goed doen. Wees in uw omgang met uw onderwij zers vertrouweiyk. Maar wacht u voor overdryving. Geen onderwyzers in den kost by den hoofdonderwyzer. Zoek na uw arbeid het gezelschap uwer boeken of van een ander dan een schoolmeester. Niet-hoofdeD zou ik willen opwekken tot getrouwe plichtsbetrachting. Niet alle kunt gy hoofd worden, maar tracht er naar. Maar bedenk wel: alleen hy, die ge leerd heeft het boven hem gestelde gezag te eerbiedigen, zal later zelf het gezag kunnen handhaven. Moge danalzoo onze school bewaard blij ven voor de onverkwikkeiyke tooneelen, die ons de openbare schoten in den laat- sten tijd te zien geven moge zy er voor bewaard blyven tot heil der school en tot eere Gods. (Applaus). In debat komt allereerst dhr De Ko ning die er voor is dat gelyke onderwy zers met gelyke bekwaamheden ook gelyk gesalarieerd worden. De leiding zal dan om de beurt worde1 opgedragen aan (van het personeel n.l.) den voorzitter. Maar als de referent hem dan vraagt wie in Krabbendyke deze maand de voorzitter is, moet de debeter antwoorden dat daar omstandigheden zyn, die het beletten. Een en ander verwekt natuurlijk nogal hilariteit. Door nog eenige personen wordt gede buteerd. Hoofdzakelijk ging het over de vraag wat dus een onderwijzer moet doen als het hoofd minderwaardig is en over de schoolvergaderingen. Op het eerste antwpordt de inleider dat de onderwyzer het best doet in zoo'n geval zelf te verdwyneu, na kennisge ving aan het Bestuur. De schoolverga dering biykt nog voor enkelen een moei- iyk punt. Inleider meent, dat men niet moet wachten tot ze verplichtend worden gesteld. De besturen moeten invloed uit oefenen, desnoods eenigszins dwingend optreden, dat ze worden ingevoerd, van wege het groote belang dat zy hebben voor de onderlinge verhouding. De voorzitter dankt den heer Koelmans voor zijn werk dat hy ons geleverd heeft. Na bespreking van eenige vraagpunten, ingezonden door Grypskeike, naar aan leiding van het voorschot op de subsidie en de vergoeding voor schoolbouw krygt de heer De Koning het woord over het schoolgezang, verleden jaar door het schoolbestuur van Krabbendyke op de agenda geplaatst. Spreker zal kort zyn, daar hy eigen- ïyk niet meer op behandeling heeft ge rekend. Naar sprekers meening moet zang het vak op de school zyn, boven taal en rekenen. In tegenstelling daar mede is het juist het stiefkind geworden. Jaren geleden wandelde spreker eensin Den Helder langs de zee. Daar lag een Deensch oorlogsschip. Toen heeft spreker die Deensche matrozen zoo mooi vier stemmig hooren zingen dat hem de ver zuchting ontglipte: „och konden ook onze matrozen zoo zingen". Spreker kwam tot deze stelliDg: Een onderwijzer die niet kan zingen hoort in de school niet thuis, 't Kwam zeker door het ingespannen luisteren den heelen langen middag, want men kan 't nog Diet verklaren hoe niet alten zjjn opge sprongen om den inleider te vragen of het hem nu werkelyk ernst was. Ge lukkig was het dj voorzitter die als zijn meening te kennen gaf, dat een onder wyzer die kan opvoeden, flink en dege lijk onderwys, geven, wel degeiyk goed is voor de school ook al kan hy niet zingen. De heer v. d. Welle raadde de Krab- bendyksche vrienden aan eens minder met idealen voor den dag te komen, maar meer practisch bezig te] zyn. De voorzitter dankte ten slotte alten die dezen dag waren opgekomen. Ds. v. d. Ende eindigde met dankzegging. Zoo was ook deze dag weer ten einde, de band tusschen besturen en onderwyzers ge sterkt en keerden alten huiswaarts om met nieuwen moed aan den arbeid te gaan. Zeeuwsche Stormramp. Door de Firma Oosterbaan le Coin- tre te Goes, als uitgevers van het boekje „De Stormramp" is heden Donderdag aan het Comité te Bruinisse f 1000 af gedragen als eerste bate der uitgave. De gelden zijn duq niet Woensdag— gelyk wy gisteren meldden maar eerst heden afgedragen. Middelburg. De vereeniging Kinder zong alhier hield Woensdag een buiten gewone vergadering. De voorzitter, ds De Ligt, opent haar en deelt mede dat zy samengeroepen was om te voorzien in drie vacatures in het bestuur. Geko zen worden de heeren ds De. Voogd van 's-Heer Arendskerke, ds Steenkamer van 's-Heer HendrikskindereD, en ds Blankert van Kerkwerve. De secretaris, ds Jonker, deelt daarna mede dat 4 gemeenten als leden der stichting zyn toegetreden. Er zyn nu 69 kinderen intern en 25 erbuiten. De voorzitter zegt dat er in dit gebouw nog maar plaats is voor 5 kinderen. Daarom wordt er gedacht over uitbrei ding. De voorzitter bepleit vergrooting van dit gebouw, boven een te bouwen tweede stichting. Tot een definitief be sluit komt het nog niet. Het bestuur zal de zaak in overweging nemen. (M. C.) Middelburg. By bet plaatselijk comité tot leniging van de stormschade, geleden door visschersbevolking te Bruinisse, Ierseke en andere plaatsen in Zeeland, zyn de volgende bedragen ingekomen Opbrengst buscollecte op 24 en 25 dezer f2049,344. Verder 2 giften van f25, fl k f2 en f2 a f 1, samen alzoo f2103.344. Bij het provinciaal comité kwam uit Middelburg tot heden in f531, zoodat uit onze stad tot nu t^e een bedrag is byeengezameld van f2634.845 ten behoeve van de getroffen bevolking. Middelburg. In de gisterenavond ge houden gewone algemeene vergadering van de Groene Kruisvereeniging alhier werd mede gedeeld dat na aftrek van de leden die door sterfgeval, door vertrek naar elders als anderszins aan de ver eeniging ontvielen, het ledental met 134 is toegenomen. In warme woorden werd door den voorzitter, den heer J. C. Greben, hulde gebracht aan de nagedachtenis van den heer Van Dunné, een van de stichters der vereeniging. Den moeiiyksten tyd van de oprichting, toen het Groene Kruis in Zeeland, in Middelburg, zich nog baan moest breken, was de heer Van Dunné in het voorloopig bestuur een zeer ge waardeerde steun, om de nuttige wenken, die hij wist te geven en om het goed vertrouwen in de zaak, dat hy ook by zyn medebestuurders wist gaande te houden. Het aantal aanvragen was voor alle verplegings-artikelen voortdurend toe nemende. Voor de meeste artikelen kon aan de aanvragen worden voldaan. Met den besten wil bleek hef evenwel niet mogelijk aan alle aanvragen voor rust stoelen dadeiyk te voldoen, daar deze aanvragen vooral in de zomermaanden zeer menigvuldig waren en de stoeten telkens geruimen iyd moesten worden uitgeleend. Ook dit jaar stelde de Vereeniging i,Uit het Volk Voor het Volk" aan de vereeniging de opbrengst ter hand van den verkoop der tuberculose-bloem vroeger Julianabloem geheeten. Ditmaal was de opbrengst 238,08, die zooals be kend is, uitsluitend in het belang van de tuberculose-bestryding moet worden aangewend. Het vorig jaar werd van de opbrengst een lighal van 4 personen aan geschaft, die aan het gasthuis werd aan geboden. Welke bestemming thans aan het geld zal worden gegeven is nog niet vastgesteld. Het bestuur is in dezen nog niet tot overeenstemming gekomen. Zuster Van Melle was weder belast met het dageiyksch beheer van hetma- gazyn en met het voortdurend toezicht op de behandeling van de in- en uit gaande goederen. Waar deze diacones naar een ander arbeidsveld is geroepen, werd haar dank gebracht voor alles wat zy in het belang der vereeniging heeft vervuld. Uit het verslag van den penningmees ter den beer mr. J. F. van Deense blykt dat het jaar begint met een batig saldo van f205,91. Ontvangen werd f761,245 en uitgegeven 684,395. Zoodat het totaal goed slot thans bedraagt f 282,76, waar onder de bovengenoemde opbrengst van de bloem niet begrepen is. De heer ds. J. de Visser werd als be stuurslid herkozen. 's Heer Abtske.'ke. De collecte voor de stormramp, gehouden op verzoek van 't Provinciaal Watersnood-Comité, heeft in deze gemeente opgebracht f 17.55. (By belangelooze toezending worden dergelyke mededeelingen gaarne ge plaatst. Bed.) Souburg. Woensdagavond gaf de heer H. J. Kruithof van Kampen een Muziek- en Zanguitvoering iD Rehoboth. Ds Ter neden opende de vergadering, nadat Ps. 1502 was gezongen met gebed en sprak in zyn inleidend woord, dat Luther eens gezegd hadde eerste gave is die der heilige godsgeleerdheid en dan mag als tweede gave genoemd wordenmuziek en zaDg. Hierna stelde hij den blinden organist aan de vergadering voor. Deze voerde zyn programma goed uit. Het bestond o. a. uit een 4-tal liederen zang met orgelbegeleiding, een koraal-fantasie voor het orgel, een fugette (orgel) enz. Ter afwisseling werden een 2 tal voor drachten gehouden ook door den heer Kruithof. Een zeer aantrekkelyk gedeelte van het programma mag zeker het blin denschrift genoemd worden, waarvan ons een denkbeeld werd gegeven: Het toestel bestaat uit 2 koperen platen, door scharnieren verbonden. In de onderste plaat zyn vier pennetjes aangebracht, terwyi de bovenste er over ligt. Op de pennetjes wordt het papier gelegd, dat door vierkante hokjes in de bovenste plaat zichtbaar is. In elk der hokjes plaatst men een letter met de schryfpen, die veel op een els van een schoenmaker gelykt. De letters worden natuurJyk dooi bepaalde teekeDs aangegeven. Aan het einde dankte ds Terneden den heer Kruithof voor alles, wat hy heeft gedaan. By allen zal zeker iets in herinnering blyven, dat heeft geboeid. God geve u te ervaren, dat ge nooit alleen zult zyn. Hierna eindigde hy, nadat gezongen werd Po. 73 12, met dankzegging. Hontenisse. Herbenoemd tot burge meester de heer K. J. A. G. baron Collot d'Escury. Neuzen. Het militair-kleedingmagazyn alhier wordt met ingang van 1 Jan. 1912 opgeheven. Vlissingen. Het op 13 September 1911 aan Dishoek aangespoelde ïyk is opge graven en door dr J. J. van der Harst onderzocht en aan een door zijn vrouw opgegeven beenbreuk herkend als te zyn van den 58-jarigen S. de P., kotendrager bij de maatschappy „Zeeland", alhier. (If. Gt.) Woifaartsdyk. Van H. M. de Koningin is alhier een telegram van deelneming ontvangen in verband met het ongeluk van j.I. Maandag. Woifaartsdyk. De gemeenteraad ver gaderde Woensdagnamiddag en stelde op advies der commissie tot onderzoek de gemeentebegrooting voor 1912 vast "op een bedrag in ontvangst en uitgaaf 18770.155 met een post van onvoorziene van f348,306 een post voor hoofd. Om slag van f 5000. Verder werd nog een wyziging gebractt in de begiooting voor 1911 in verband met de 2e storting op het aandeelen kapitaal der waterleiding Maatschappy en besloten eenige betalin gen te doen uit den post voor onvoor ziene. Als lid van het Burg. Armbest. werd met algemeene stemmen benoemd dhr A. Huisson Sr. Met hem stond op de aanbeveling dhr. J. P. v. Wel. Op een verzoek van J. de Kater en anderen om adhaesie te betuigen met hun adres ge- aan den Directeur Generaal der Staats spoorwegen tot verbetering van de los en laadplaats aan het station te's Heer Arendskerke werd gunstig beschikt. In verband met een Kon. besluit van 11 dezer heeft de minister van oorlog bepaald, dat de militaire hospitalen te Middelburg en te Gouda met ingang van 31 dezer worden opgeheven. Te Leiden en te Middelburg wordt een ziekenzaal gevestigd, en te Gouda een ziekenkamer. De zieke militairen, voor zoover hun toestand vervoer toelaat, zulten, van 31 dezer af, uit Leiden en Delft naar het mil. hospitaal te 's Gravenhage, uit Schoon hoven en Gouda naar het mil. hospitaal te Utrecht, en uit Middelburg naar het mil. hospitaal te Bergen op Zoom worden getransporteerd. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Hattem door A. J. Eykman Jr te Meliskerke (IV. R. C,)- naar Weert door O. D. W. Mühlnickel te Dinxperlo. Bedankt voor Terheyde door A. H. J. G. v. Voorthuizen, cand. te Ede. Geref. Kerken. Aangenomen naar Westeremden door E. J. Koppe te Westbroek. Geref. Gemeenten. Beroepen te Amsterdam (tweede maal), H. Kieviet Jz. te Aagt9kerke. Geslaagd te Breda voor de acte vrye- en orde-oefeningen de heeren H. J. M. Kuyper en A. H. J. van 't Hof, beiden te Middelburg en te Venlo de dames J. W. Happee en F. A. Romy n, beiden te Middel burg, Th. F. Boddaert te St. Jansteen, M. J. Lucieör te Groede en J. H. Gevaert te Sluis. Geslaagd te 's Gravenhage op het stuurliedenexamen voor de groote stoom vaart als dei de stuurman de heeren C. M. Smits, P. H. G. Verhoog, G. H. Wessel en W. Woud. Oud-Vossemeer. De Unie-collecte bracht alhier f 109,75 op. Geslaagd te Utrecht op het machi nistenexamen voor voorloopig diploma de heeren [I. v. d. Moten, J. C. W. Schindeler en H. W. Hoffmanen voor diploma scheepvaart de heer T. v. d Zee. Veere. Maandag 6 November zal het 40 jaar geleden zyn dat de Christelyke School alhier geopend werd. Het voor nemen bestaat des middags de kinderen te onthalen en des avonds ouders, be gunstigers en vrienden uit te noodigen om biyde en dankbaar byeen te zyn. Een aanvaringsproces. Door de rechtbank te Middelburg is Woensdag uitspraak gedaan in de zaak van den Staat der Nederlanden en den loodsschipper van den te Vlissingen ge- stationeerden Nederiandschen Loods- schoener No. 8 tegen den kapitein en de Rfeedery van het Ëngelsche stoom schip „Glenturret", wegens een op 26 September 1909 in de Noordzee bij het vuurschip „de Wandelaar' plaatsgehad hebbende aanvaring van beide schepen, waarhy de voormelde loodsschoener schade aan want en tuig bekwam en door de Glenturret na;-r VlissiDgen moest worden gesleept. De ingestelde £isch strekte tot het bekomen van vergoeding der aan den loodsschoener toegebrachte schade. Na verhoor van getuigen, zoowel van de zyde der eischers als der gedaagden voorgebracht, en nadat namens de eischers door mr. M. J. de Witt Hamer de ingestelde eiaeh by pleidooi was ver dedigd en door mr. J. Adriaanse voor de gedaagden was tegengesproken, be sliste de rechtbaak, dat door de getuigen van eischers wel was aangetoond dat aan de zyde der gedaagden schuld be stond aan de aanvaring, maar dat even eens was bewezen dat de loodsschoener eene verkeerde manoeuvre had gemaakt, zoodat ook schuld aan dez9 zijde bestond. Derhalve werd aan den schipper van den loodsschoener en den Staat der Neder landen hun eisch ontzegd met hunne veroordeeling iD de kosten. Ongelukken. Te Amsterdam is een 9-jarig jongetje spelende te water ge raakt en verdronken. De arbeider Kemphorst te Zwolle geraakte op het station tusschen de buffers bekneld en was op slag dood. Hy laat een vrouw en twee kinderen achter. Moordaanslag. De ryks veld wachter Versteeg te Hoe velaken heeft gearresteerd ten zekeren H. R. aldaar, wegens het plegen van een moordaanslag op zyn 18-jarige stiefdoch ter. De dader heeft bekend op het meisje een revolverschot gelost te hebben. De revolver en eenige scherpe patronen zyn in beslag genemen. 10-urige werkdag. Naar aanleiding van het verzoek dei- arbeiders om een korteren arbeidsdag, hebben verschillende schoenfabrikanten te Kaatsheuvel den 10-urigen werkdag ingevoerd In de schoenindustrie worden op verschillende plaatsen nogjange dagen gemaakt. Een brutale roofvogel. Te Deurne (N.-B.) werden de bezoekers van een café verrast door een anderen bezoeker, die nu niet alle dagen in de gelagkamer eene herberg binnenvalt. Het was een sperwer, die een musch achtervolgende, deze dicht by het café grijpende, door zyne oversnelle vaart naar binnen buitelde. Toen men den roover wilde grypeD, vloog hy met zooveel kracht tegen de zoldering, dat by voor dood neerviel. Het beestje zal worden opgezet. In publieke veiling. Het gemeentebestuur van Venlo heeft in het openbaar verkocht de levendeen doode inventaris van een dierenspel. Toen de najaarskermis iD de laatste week van September was afgeloopen, en de kramen en spellen van het kermisterrein waren verdwenen, bleef daar vrywel onbeheerd een kykspel achter er was alleen een jongen aanwezig, die geenerlei opdracht van zyn baas had gekregen. Alle na vraag en onderzoek naar den wettigen eigenaar bleef vruchteloos, hy was niet te vinden, en de gemeente zag zich op gescheept met enkele opgezette slangen, een schildpad, een wild varken, een zee hond, een paar zeearenden, enz. In een plaatselyk blad werd een paar maal de verkooping aangekondigd, en thans is zy doorgegaan onder toeloop van veel belangstellenden. De zeehond bracht drie gulden op, hy had aan de gemeente meer dan vier gulden aan vischdiners gekost; het wilde zwy'n ging weg voor f 19 de twee zeearenden vonden een kooper voor f2.50, en een papegaai 't was een sprakeloos oudje kon nog ruim f8 opbrengen. Muntvondst. Te Midlum (Friesland) hebben gravers gevonden een 197-tal zilveren munten, benevens een zilzeren ring met versierde plaat, gevonden in de terp Middelstem aldaar, op 1 meter diepte onder de kruin, ongeveer 3 meter boven het maaiveld. De munten en de ring werden op een hoopje gevonden. Het vermoeden ligt dus voor de hand, dat ze bewaard zyn geweest in een linnen of katoenen bui deltje, dat na verloop van misschien eeuwen is vergaan. D« munten vertoo- nen alle dezelfde teekens, uitgezonderd

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1911 | | pagina 2