Bijblad van „DE ZEEUW" van Zaterdag 21 October 1911» No. 18 H. M. v. Brakel, Velo Velo lectar Essences. Prijs per flasclijg f0,25 pin. 700 droge wilge Muted, Een Pafehofs en Erf, Openbare Verkooping, f&esliNiekiies WtJeinaelriiK 10 Cuadaleeiti 20 Canadabaomen, en 80 Wilgenlronken mal 4-jarig Kaphout, LOFLIED. LEESTAFEL. (jiemeiigde Berichten» AcSvertenfiëii. HIDDELBCIIC}, betaalt steeds de HOOGSTE PRIJZEN voor huiden t n veile i. Openbare Verkooping, Woensdag 25 Oetoker 1911, openbaar verkoopen 18 zware Kanada's. 9 zware Kanada's 3 lioogslaniniiya Moon Openbare Verkooping te. Eet ruim, goed fleor- liMerd Wenfenis en Erf, Vrijdag 3 November 1911, verfenopen lidIlse aaioniÈ (met 2 jaar garantie) ie prijzen naai 1 22 50. (met 5 jaaiCgarantie), j zijn beslist de beste j Velo iasciiiaclie My. B. ten verzoeke van dhr. M. van Damme aldaar, in de zandputweide, nabij bet Dorp Voor het bereiden van heerlijke Xomerdranken, Limonades, Likeuren, voor Puddingen, IJs, enz., is niets beter dan deze Essencen. Alom verkrijgbaar. Wat zal ik U vergelden Voor 't geen Gy hebt gedaan f Hoe ooit den weg vermelden, Waarlangs Gy my deedt gaan? Een weg wel vaak in 't donker, Niet altijd even vlak, Maar waar het stargeflonker, Der hope nooit ontbrak Weerspannig mocht ik wezen, Of dan weer koud en dood Soms twijfelmoedig vreezee By 't klimmen van den nood O wonderbaar erbarmen, Zy werden moe noch mat, Die liefdevolle armen Waarmee Gij mij omvat 1 x O Bron van alle leven, Fontein van alle goed, Ik lig met zalig beven Aanbiddend voor Uw voet! De eng'len voor Uw oogen, Bezingend liefd' en vree En aan het stof onttogen, Zingt ook mijn ziel nu mee Br. J. D. DE LIND VAN WIJNGAARDEN. Rotterdammer. ZENDING. Het Zendingsblad no 10 van de Geref. kerken. Red. ds. H. Dijkstra en ds. H. Hoekstra. Zendingsblad nc 10 bevat onder meer een opgewekt verslag van ds. Dijkstra •ver het ter Synode verhandelde in zake de Zending. Voorts een boeiend verhaal van dr. Esser, door een photo toegelicht •ver d« opening der school teGrendeng op 1 Juli jl. Dertien jaar geleden was daar slechts Abel die niets kende dan het Onze Vader, voor hem een voorwerp voor vuil- gewin. Nu is er een Zendingsschool met 16 leerlingendoor een zendeling met vier dessabesturen samenwerkend, in te genwoordigheid van Hollandsche en Ja- vaansche autoriteiten geopend. Hier heeft God wat groots verlicht.Voorts een opge wekt, hoogst belangrijk schrijven van ds. D. K. Wieleaga. Ook wordt er een en ander verteld uit het Jaarverslag van „Scheu- rers Hospitaal". Het verslag vei haalt o. a. van het overlijden van een der beste en liefste inlandsche verpleegsters Soekinem, de eerstelinge. Bij haar graf sprak een inlandsche helper van ds. Zwaan 6en gevoelvol woord ter nagedachtenis van deze in Christus ontslapene. Homoeopathisch Maandblad. Orgaan der Ver. tot Bev. der Homoeopathie in in Nederland, hoofdred. dr. V oorhoeve uit Den Haag. Inhoud van de 22e Jaargang no 10: Over de maag en maagziekten Statistiek Onze voornaamste genees middelen Rapport, enz. Allopathische ontdekkingen. Het artikel Statistiek be hoorde wel door alle voorstanders eener allopathische geneeswijze gelezen te wor den. De groote waardij der homoeopa- thische geneeswijze wordt er door spre kende cijfers in aangetoond. Het geldt de sterfgevallen o. a. by diphteritis, longont steking, cholera, enz. Uitgever van het Hom. Maandblad is La Rivière Voorhoeve, Zwolle. Een kleine dievegge. Be Rotterdamsche politie heeft de hand gelegd op een 12-jarig meisje, dat zich herhaaldelijk had schuldig gemaakt aan diefstal bij kleine kinderen, van wie zy op straat geld, oorbelletjes, lombardbri«f- jes, horloges enz. afnamEenmaal ontnam ze een kind, zelfs een bankbiljet van f 10. Garnalen—Citroenen. Men schrijft ons In uw blad van Zondag j.l. komt o.m.voor, „nahet eten van garnalen", enz. Dat deze verschijnselen aaneen vlieg zouden zijn toe te schrijven, geloof ik ten halve, met alle respect natuurlijk voor de zienswijze van den medicus in casu- doch ik zoek de ongesteldheid in de aan, wezigheid van cadavers, welke zich be vonden onder de levende garnalen vóór ze, ten doode gedoemd, in kokend water worden ondergedompeld. In 'fc algemeen wordt hierop of in 't geheel niet of te weinig gelet en ik durf beweren, dat de meeste gevallen van garnalen vergiftiging zijn toe te schrijven aan de minder ernstige zifting en ver wijdering van doode elementen, vóór de koking. Bij deze waarschuwing, ten goede der gemeenschap, voeg ik nog een tweede. Werp een citroen, welke min of meer is aangestoken, weg, daar het gebruik van het sap daarvan aanleiding kan geven tot nog onaangenamer gevolgen, dan het gebruik van een bedorven maaltje gar nalen. Ik hoop, dat andere bladen deze twee waarschuwingen gewichtig genoeg zul len vinden om ze, in 't belang der mensch- heid, te publiceeren. (Het Vad.) De oudste Belgen. Men schrijft aan de N. R. Ct.: In België leven op het oogenblik 11 die meer dan een eeuw oud personen, zijn. De oudste is de weduwe Dittens te Duffel, die den 8sten October 1805 te Leest bij Mechelen werd geboren en Zondag 8 Oct. dus 106 jaar werd105 jaar is mevrouw Carli te Reninghe, die nogin het bezit is van al hare zintui gen en eene goede gezondheid geniet. Daarop volgt Philippus Dumoulin te Arquennes, de laatst overgeblevene van de strijders van 1830. Hij is geboren 28 Dec. 1809 en is dus bijna 102 jaar. Tot zijn 82ste jaar werkte hij in de steengroeven van Feluy-Arquennes. In de St. Denis-straat te Kortryk woont de weduwe Yirginie Descamps, die 12 Maart 1.1. 101 jaar geworden is. Daarop volgen de weduwe Gaumain- Wilhem te Nefle bij Dinant en mevrouw Rouvier-Jamer te Francor-Champs bij Stavelot. De eerste werd op 2 Septem ber 1.1. en de tweede op 17 September 1.1. 101 jaar. Pieter Coucke te Tieghem hoopt in de maand December a. s. 101 jaar te worden. De man is groot en sterk, moest steeds hard werken voor den kost, doch heeft nooit jenever of tabak gebruikt. Te Hert9n bij Hasselt woont Pieter van Hul, die ook bijna 101 jaar is en te Kortenberg bij Brussel Leclercq, die 100 jaar en 2 maanden telt. Te Thorhout heeft men op 26 Maart van dit jaar luisterrijk den lOOsten verjaardag ge vierd van mevrouw J. van de Catseele, die nog eeD goede gezondheid geniet. De oudste burgemeester van België is de heer Lode wijk Haegens te Gavere, die omtrent 93 jaar oud is en sinds 1857 zijn ambt waarneemt. In den loop van dit jaar stierven in België 4 personen boven de honderd jaar. Een ervan bereikte den gezegenden leeftijd van 106 jaar, twee waren 103 en één stierf kort na haar lOOsten verjaar dag. De gewezen Sjah van Perziè'. Uit Teheran wordt bericht, dat de ge wezen Sjah van Perzië zich over de grens naar Askabad in Russisch Turkestan heeft begeven. Onder zijn bagage, die te Firoeskoe in handen van de regeerings- troepen is gevallen, moet zich een vsl- ledig dagboek hebben bevonden met allerlei aanieekeningen over de door hem in het werk gestelde pogingen om weder op den troon te komen. En uit die aan- teekeningen moet blijken, dat de gewe zen sjah financieele ondersteuning heeft ontvangen van verschillende hoogge plaatste personen, aan wier trouw aan de tegenwoordige regeering tot dusverre niet getwijfeld werd. Een aanslag op Ta ft. Volgens een telegram uit New-York ontvangen, zag een beambte, kort voordat de trein, waarin zich president Taft bevond, over de spoorbrug tusschen El Capitan en Gaviota zou rijden, een man dynamiet- patronen onder de brug leggen. Toen de misdadiger zich ontdekt zag, ging hy snel op de vlucht. De zes en dertig patronen, die hy onder de brug had neergelegd, werden door den baanwach ter snel verwijderd. De opstand in China. De strijd is volgens telegrammen uit Hankau tot nog toe onbeslist. De opstandelingen dreven deregeeringstroe- pen terug, totdat zij hun ammunitie hadden verschoten. Daarna moesten zy op hun beurt weer terugtrekken. Het heet dat er tusschen 200 a 800 revolu tionairen gedood en g6Wond zijn. De ver liezen van de regeeringstroepen zijn minder. Ongeveer 2000 opstandelingen nemen aan het gevecht deel. Het spoor wegstation van Hankau is nu eens in handen der revolutionairen, dan weer in die der regeeringstroepen. De Russische politieke politie. De minister-president Kokoftsof heeft bevel gegeven om te onderzoeken, hoe groot het getal personen was, die te St. Petersburg door de politieke politie zon der bevel van een rechtbank gevangen gehouden werden. Het is toen gebleken, dat er niet minder dan 500 van deze gevangenen zyn. Het is nu uitgemaakt, dat Bagrof, de moordenaar van Stolypin, geen mede plichtigen heeft gehad. De Notaris H. W. NE5RVOORT te 's-Gravenpolder zal, ten verzoeke van Mej. de Wad. fl. A. MOL, op des vooimiddags 101/a uur, in het In de gemeente Oudelanae, op de door haar bewoonde hofstede I me Italia en IS Mmm Aan den Olivierschen Zandweg, in de weide in 't gebruik by W. Wiskerke Inlichtingen te bekomen bij de heeren J. J. MOL te Ovezande en J. ZANDEE Az. te Oudelande. In de gemeente Baarland, in de weide in 't gebruik by Jar Mol Pzn. en in de weide in 't gebruik bij Chr. Huijzen (lang plm. 18 voet). Aanwyzing geschiedt door den heer J. MOL Pzn., landbouwer te Baa rland op O^tdag 31 October 1911, des avonds te 8 uur, te Goes, in de „Prins van Oranje", ten overstaan van den Notaris JOH. PILAAR, te Goes. a. Voor den heer A. Matthijssen, wegens vertrek, van te Goes, zeer gunstig gelegen, op den hoek van de 's-Heer Hendriks- kinderenstraat en de Stoofstraat, wijk D nr. 97, 2e, Eu Werkplaats (ingericht tot kuiperij) en ERF, te Goes, aan de Stoofstraat, wijk D nr. 147 annex het vorige perceel. De perceelen zullen ook gecombi neerd geveild wordende gezamen lijke grootte bedraagt 1 Are 70 cA. Grondbelasting f 26,99. Op gebruik 1 December a s. b. Voor den heer C. Pover, van te Goes, aan de Agnesgang, wijk A nrs 182 en 188, samen groot 38 Centiaren. Grondbelasting f 5,70. Op gebruik na de betaling. De Notaris H. W. NEERVOORT te 's-Gravenpolder, zal op des voormiddags 10 uur, in bet open baar A. ten verzoeke van dhr. B. van Damme te Heinkenszand, lo. op diens hofstede (Oudekamer), Met December of Mei gevraagd, bij P. TON, Seisweg. k contant en op afbetaling. Op proef te bekomen en in j werking te zien iederen Dinsdag van 2 4 uur te Vlissingenj Donderdag van 1—3 uur te MiddelburgI uitsluitend in het filiaal der) Lange Burg 89, Middelburg. Groenewoud 76, Vlissingen. 2o. op de hofstede bewoond door dhr. M. van Damme Bzn., Alles geschikt voor werkhout. De Tiendcommissie in het 7e Tiend- district ter standplaats Middelburg, maakt bekend ingevolge art. 53 der tiendwet 1907, (Staatsblad No. 222) dat zij op den hieronder vermelden da tum aan alle aangevers, die bij het ver- leenen van schadeloosstelling belang hebben, bij geadviseerden brief mede- deeling heeft gedaan van de beslis singen der betrokken schattingscom missie, betreffende de bij de tiend commissie aangegeven en door deze vastgestelde tiendrechten, hieronder aangeduid met het nummer, waaronder zij in het door de tiendcommissie ge houden register van ingekomen aan giften vermeld staan. Op 28 September aan de aangevers van vervallen tiendrechten In het le Schattingsdistrict No. 69, perceelen in het kapittel in Noordmonster 3e hoek onder Brig- damme, gemeente Sint Laurens. No. 141, perceelen in het tiendblok no. 168 Noorddeel, gemeente Sint Laurens. No. 241, perceelen in het tiendblok „Bellenaerds en Campenstienden", ge meente Arnemuiden. No. 242, perceelen in de 567 roeden in Schellag, gemeenten Middelburg en Veere. No. 245, perceelen in het tienblok Haijman de Oostzijde, gemeenten Middelburg en Arnemuiden. No. 246, perceelen in het tiendblok Schuijlwerve, gemeenten Koudekerke en Oost- en West-Souburg. No. 256, perceelen in het tiendblok Steenhoek, gemeenten Arnemuiden en Middelburg. No. 257, Perceelen in het tiendblok Poorthoek, gemeenten Middelburg, St. Laurens en Veere. No. 258. Perceelen in den tiend- blok Obbenhoek, gemeenten Middel burg, Veere en St. Laurens. No. 284, perceelen in het Zuid West- en Oostleen, onder de gemeente Koudekerke. In het 2e Schattingsdistrict No. 243, perceelen in het tiendblok Hofstede en Spelletienden, gemeente Serooskerke (W.). No. 258, perceelen in den tiendblok Obbenhoek, gemeente Vrouwenpolder. No. 259, perceelen ,'n het tiendblok Koopmanskinderweerdeelgemeente Vrouwenpolder. No. 261, perceelen in den tiendblok Vergijlkensdorp, gemeente Vrouwen polder. No. 277, perceelen in den tiendblok „de .Cappellaantiende 2e hoek", ook wel „Hugokinderentiende", of „Groote Kapellaan", bijgenaamd het Groot Zuideinde, gemeenten Vrouwenpolder en Serooskerke (W.). No. 290, perceelen in den Poppen- damsche eerste hoek, genaamd Frans Dekkerstiende, gemeente Meliskerke. In het 3e Schattingsdistrict No. 9, perceelen in den Catskavel gemeente Wolphaartsdijk. No. 29, perceelen in den Rombouts- en den Witte Piershoek, gemeente Wolphaartsdijk. In het 4e Schattingsdistrict No. 230, perceelen in den tiendhoek E olenwiegenhoek, gemeente Baarland. No. 230», perceelen in den Floris- hoek, gemeente Baarland. No. 2305, perceelen in de tiendhoe- ken, Kuipenmeethoek en Brikshoofd, gemeente Baarland. No, 230c, perceelen in den tiendhoek Oosterstriepe, gemeente Baarland. No. 230d, perceelen in den tiendhoek Westerstriepe, gemeente Baarland. In het 6e Schattingsdistrict No. 254, perceelen in den 3en tiend- blok van den Geersdijkpolder, in den 18en en 19en tiendblok van den Wisse- kerkepolder, in den len, 2en en 3en tiendblok van den Anna Frisopolder, in den len en 5en tiendblok van den Jacobapolder, gemeente Wissenkerke. No. 368, perceelen in de gemeente Kats. No. 369, perceelen in het tiendblok Emelisse, gemeente Cohjnsplaat. In het 7e Schattingsdistrict No- 162, perceelen in Lein Hendriks- hoek, gemeente St. Maartensdijk. No. 240, perceelen in het tiendblok Noorderholvliet, gemeente St. Maar tensdijk. No. 311, perceelen in het tiendblok Keizershoek, gemeente St. Maartens dijk. No. 311a, perceelen in het tiendblok Haakhoek, gemeente St Maartensdijk. No. 312, perceelen in het tiendblok Vlaminghoek, gemeente St. Maartens dijk. No. 312a, perceelen in Parochiepa- penhoek, gemeente St. Maartensdijk. No. 327, perceelen in den „Polder 1500 Gemeten", gemeente Tholen. No. 349, perceelen in Soete Ravens- hoek, gemeente Poortvliet. No. 851, perceel in Laucopierenhoek, gemeente Poortvliet. In het 8e Schattingsdistrict No. 248, perceelen in het tiendblok in Koudekerke, de helft in de Kerke- bevang, gemeente Haamstede. dat zij tegelijkertijd volgens de in art. 83 van voormelde wet aangegeven wijze zoodanige mededeeling heeft ge daan aan allen wier naam op de in art. 32 bedoelde borderellen betreffende de bovenvermelde aangiften voorkomt voor zoover deze beslissing ieder van hen betreft dat zij tevens den inhoud der schat- tingslijsten voor zooverre iedere ge meente betreft bij uittreksel heeft medegedeeld aan het betrokken ge meentebestuur, om dit ter secretarie neder te leggen, alwaar het, evenals het kadastrale archief dier gemeente, gedurende 60 dagen na den dag der verzending door een ieder kosteloos kan worden geraadpleegd. Zij vestigt de aandacht op het le, 2e en 3e lid van art. 54 van voor melde tiendwet, luidende: Ieder aangever als bedoeld in het le lid van het vorige artikel, zoowel als ieder belanghebbende bij een perceel dat op de schattingslij st voorkomt, kan tegen de beslissing der schat tingscommissie opkomen. Hij die van dit recht wenscht ge bruik te maken moet daartoe binnsn 60 dagen na de in het vorige artikel bedoelde verzending een bezwaar schrift in dubbel inleveren bij de be trokken tiendcommissie. Dit bezwaarschrift moet met rede-' nen zijn omkleed en aanwijzen het belang van hem, die het indient, als mede het perceel of de perceelen, ten aanzien waarvan tegen de beslissing der schattingscommissie wordt opge komen. Tevens moet ééne woonplaats" ge kozen worden binnen het Rijk. By gebrek© van zoodanige woonplaats wordt daarvoor gehouden de secretarie der gemeente waar de Tiendcommissie is gevestigd. Middelburg, 28 September 1911. De Secretaris, Mr. P. DIELEMAN.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1911 | | pagina 5