Kerknieuws. Sehoolnieuws. De heer van Leeuwen deelt mede, dat de totaalkosten der Landbouw-Onderlinge over 1910, het eerste jaar van haar be staan, f 1.20 per f 100 arbeidsloon zouden hebben bedragen. Dat is niet juist. Voor de verschillende Provinciale Vereenigingen, die tezamen de Centrale Landbouw-Onderlinge vor men, wisselden de totaalkosten tusschen f 0.94 en f 1.22 gemiddeld bedroegen die kosten f 1.01 per f 1001. ton Het cijfer van f 0.24 per f 100.arbeids loon, dat de heer v. L. opgeeft voor de jaarkosten van zyua Leiderdorpsche Vereeniging, zou slechts dan met de cijfers der Landbouw-Onderlinge in ver gelijking kunnen worden gebracht, indien bleek, dat in zijne vereeniging, evenals bij de Landbouw-Onderlinge, ongevallen hadden plaats gehad welke tot den dood of tot blijvende verminkiDg vau den getroffene hadden geleid en indien ver der bleek, dat de totaalkosten dier onge vallen, inclusief de contante waarde der Landbouw-Onderlinge, geheel ten laste waren gebracht an het jaar [waarin die ongevallen plaats hadden. Wellicht, dat de jaarverslagen der Leiderdorpsche Vereeniging, welke wy bij den heer v. L. hebben aangevraagd, daarover licht zul len verspreiden. De heer v. L. beweert verder, dat de administratiekosten der Landbouw-On derlinge ongeveer evenveel zouden heb ben bedragen als de ongevallen-kosten. Ook dat is niet juist. De administratiekosten der L. O. be droegen gemiddeld 38u/o der totaalkosten. Een hoog percentage? Oppervlakkig bekeken, ja. Bjj nader inzien evenwel niet abnormaal hoog. Voor een billijke beoordeeling immers van dat cjjfer moet men niet vergeten, dat de L. O. op breeden grondslag is gebouwdbinnen haar muren is plaats voor den geheelen Nederlaudschen Land bouw steeg het aangesloten jaarloon van byna 9 millioen in 1910 tot bijv. 60 milli- oen, dan zouden de kosten van admini stratie slechts een zeer geringe verhoo ging, b|j lange na geen evenredige vermeerdering, behoeven te ondergaan. Van jaar toe jaar, naarmate het ledental toeneemt, zal dus het bedrag der admini stratiekosten, berekend per lid of per f 100 arbeidsloon, moeten afnamen. Behalve dat de L. O. is ontworpen voor een groot aantal deelnemers, hebben de ontwerpers zich van den aanvang af voor oogen gesteld ook dat was van invloed op de administratiekosten dat aan hare deugdelykheid als verzekerings-instelling zoo hooge eischen meesten worden ge steld, dat zy kon wedijveren met eene ryksinstelling als de Rijksverzekerings bank in de Industrieopdat de Regeering gewonnen werd voor het denkbeeld dat de belangen van getroffen land-arbeiders veilig z|jn by instellingen, niet door den Staat in het leven geroepenmaar voort gekomen uit den landbouw zeiven. Dit laatste punt, geachte Redactie, brengt ons vanzelf tot de eenheid van beginsel welke tusschen den heer van L. en zyn medestanders en ons bestaat. Zy zoowel als wy zyn van oordeel, dat de arbeiders in den landbouw tegen on gevallen moeten zyn verzekerd, en dat de kosten daarvan ten laste moeten ko men van het bedryf. Zy zoowel als wy gelooven, dat de verzekering der landarbeiders op kosten van den boer niet algemeen zal worden, wanneer niet da wet de verplichting tot verzekering aan de boeren oplegt. Zy zoowel als wy zijn echter overtuigd, dat voor de uitvoering dier verzekering eene ryksinstelling als de Ryksverzeke- ringsbank niet noodig isdat integen deel zulke eene Ryksinstelling de onge vallen-verzekering der landarbeiders noo- deloos duur en omslachtig zou maken en dat de uitvoering der verzekering, wanneer eenmaal de rechten der land arbeiders by de wet vastgesteld en met voldoende waarborgen omkleed, volko men veilig, onder contröle van den Staat, in handen kan worden gelegd van aan wettelyke eischen voldoende verzekerings instellingen, welke uit den landbouw zyn voortgekomen. Welnu, geachte Redactie, waar tus schen den heer Van L. en onszoogroote overeenstemming bestaat omtrent de beginselen welk het vraagstuk der on gevallen-verzekering in den landbouw beheerschen, is het dan wel juist gezien dat de heer Van L. op den voorgrond schuift wat ons scheidt, en bezwaren ontwikkelt tegen de wyze waarop wy de zaken aanvatten, om de menschen te bewegen organisaties naar zyn model op te richten. Voor ons beiden is het op dit oogenblik het meest gewenscht dat de landbouwers zich voor de verze kering o ganiseeren. Ware het daarom niet veel juister, dat hy met ons optrok om by de Regeering en de Staten-Gene- raai de beginselen te doen zegevieren, die wy beiden voor juist houden? Zyn eenmaal die beginselen erkend en in eene eenvoudige klare Lanobouw-Ooge- vallenwet belichaamd, dan is het tijds genoeg om over den besten vorm van organisatie te spreken. En dan twyfelen wy niet, of de landbouwers, zullen met de bedaardheid en het Duchter verstand, dat hen gewooniyk bjj hun beslissingen leidt, hun keuze vestigen op dat stelsel, dat het meest aan de behoeften van den landbouw voldoet, en dat het best aan de eischen van goede verzekering beant woordt. Welk stelsel dat moet zyn, bespreken wy dus later wel eens. Voor het oogen blik alle krachten ingespannen voor het verkrijgen van een Ongevallenwet, zooals de landbouw die begeert 1 Aan de Redactie myn beleefden dank voor de plaatsruimte. Uw Dw., F. E. POSTUMA, Directeur van de Tuin- en Landbouw-Onderlingen. d© 2?©*©. Ploertig. Met instemming lezen wij in Ae Beu kelaar, onder redatie van Mr. Van der Laar De geestigheid in zake Dr. Kuyper's jong3te wedervaren in Brussel is schier onuitputtelyk. Zoc het Reuter-bericht waarheid bevat had, het was vry wel van a.-z. onjuist, had men kunnen verwach ten, dat de Nederlandsche pers tegen een dergeiy ke bejegening een Nederlandschen Minister van Staat aangedaan aanstonds had geprotesteerd. Men brengt nu een maal geen minister van een vieemd land door de politie op, wegens een vergissing, een onnauwkeurigheid by een voorge schreven medische leefwyze. In stee van eenig protest werd het feit zelf, zooals het dan geheel onwaar was overgeseind, in sommige bladen in beeld gebracht op een wyze, die men van een fatsoeniyk blad niet had mogen verwachten. Het zonder eenige kleedij door zyn kamer loopen is een hygiëni sche maatregel, die al meer dit weet men nu toch heusch wel van medische zyde wordt aanbevelen. En zoo men nu ongedacht daarby bespied wordt, voor de personen in quaestie uiteraardjmaange- naam op zich zelf een feit van niet de minste beteekenis gaat men dit waar- lyk niet publiekelijk zoo breed mogelyk behandelen. Dit toch te doen is in goed Hollandsch ploertig. Zoo men eens tegenover de Sociaal- Democratische paity, die thans in dezen zoo met de naakte waarheid werkt, het wapen der uitbeelding had willen han- teeren ter aanwyzing van wat op zede- lyk gebied geen onbelangryk feit was, zou men op gansch andere wyze hebben kunnen wonden. Gelukkig, dat het niet is geschied, en ook wy noemen dit slechts noode. Noode, maar by de huidige cari- catuur tegenover Dr. Kuyper moest het genoemd. Eu mocht men nu van Sociaal-Demo cratische zyde wenschen op te merken, dat men van deze zyde ook niet zoo beslist tegen onzedeiykheid opkomt, dan zy geantwoord in dit feit van Dr. Kuyper stak bovendien niet het minste of geringste dat de zedelykheid raakt dat de Sociaal-Democraten het met de zedelykheid dan dus niet zoo nauw schynen te nemen. En wy meenden, dat men steeds met verontwaardiging dit van zich wierp. Men verlage den politieken stryd niet tot ploertenmanieren. Rotterdammer Onze Kustverdediging. De heer A. G. Dudok van Heel schryft o. a. in „Allen Weerbaar": De mededeelingen die tot ons komen van het bombardement van Tripolis door de Italiaansche oorlogschepen, ma ken gewag van het feit, dat het vuur van bet geschut op de Turksche forten niet verder reikte dan 4 5 kilometer van de kust, terwyi de schepen op 12 kilometer het vuur reeds konden openen en lang zamerhand dichterbij kwamen, er echter voor zorgdragende, buiten bereik van de Turksche kanonnen te biyven. Voor de Italiaansche marine geen wapenfeit dus, waarby eer te behalen was, het was eenvoudig schyfschieten op de forten, zonder eenig gevaar voor haar zelve. De Turken waren volkomen mach teloos om er iets tegen te doen. Zij kon den zich op hun post laten doodschieten, zonder daardoor bun vaderland eenigen dienst te bewyzen. Precies zoo zal het ook bij ons aan de kust zyn, indien niet tydig doeltref fende maatregelen getroffen worden. De bewapening onzer forten in de stelling Den Helder, van IJmuiden, als mede ook min of meer in d« battery aan den Nieuwen Waterweg enz., is van dien aard, dat. het hedendaagsche geschut der moderne slagschepen die forten zal kunnen beschieten, zonder dat de daaiin staande vuurmonden de vijandelyke schepen zullen kunnen bereiken. Onze forten zullen eenvoudig als sohyven ge bruikt worden, zonder dat de schyfschie- ters eenig gevaar loopen, dat hun sche pen door onze projectielen beschadigd kunnen worden. Dat is een onhoudbare toestand. Dan is nog verkieslijker in het geheel geen forten j dan bestaat ten minste de be- driegelyke waan niet, dat er iets is, en is met my uen, versperringen, onderzeeërs en vooral met een sterke kustwacht nog heel wat uit te lichten maar zooals het nu is, strooit men het volk zand in de oogen, dat denkt iets te hebben en toch niets heeft dan wat waardeloos zand en wat waardeloos yzer. Uit ds Provincie, Goes. Hedenmorgen tegen 12 uur is een 10-jarig jongetje van den heer Z. uit de Voorstad alhier in de nabyheid van de ouderiyke woning door een onbe kenden motorfietsryder ernstig aange reden. Het ventje werd op den grond geworpen en is met bloedende wonden in de woning van zyn ouders binnen gedragen. De toestand van het kind is thms gelukkig weer .redelyk. Goes. In de Maandagavond gehouden vergadering van „De Ambachtsschool» alhier is de begrooting voor 1912 vast gesteld tot een bedrag aan ontvang sten en uitgaven van f 11281,05 Be sloten werd de Ambachtsschool aan de waterleiding aan te sluiten en het Bestuur werd gemachtigd voor de kos ten van aanleg een bedrag van hoog- stons f250 te besteden, welke net naar omstandigheden mag plaatsen op den dienst van dit of dien van het volgende jaar. Bij de rondvraag merkte de heer Witkam op, dat de advertenties van de Ambachtsschool voor de verschillende bladen altoos aan één blad worden ge geven, zoodat dit blad altijd nog 3 m. 15 °/o extra verdient. Spreker zag daar da biliykheid niet van in en gaf het Bestuur in overweging de advertenties voor de vier bladen telkens aan één blad om de beurt af te staan. De voorzitter zeide overweging toe ei. sloot de vergadering. Goes. Doordat de heer K. alhier Zon dagavond te Vlake inplaats van de Schorebrug, de spoorbrug overstapte, viel hy daardoor te water. Doordat er spoedig hulp kwam opdagen, werd de heer K. op het droge gebracht. De heer K. was zeer verwond aan zyn hoofd. Geneeskundige hulp is ingeroepen. Domburg. In de heden gehouden ge meenteraadszitting werd door een com missie van onderzoek inzake de rekeniDg van 1910 en de begrooting voor 1912 van het Burgeiyk Armbestuur bij monde van den heer Scheele rapport uitgebracht en daarna goedgekeurd. De begrooting voor 1912 werd vastgesteld in ontvang sten en uitgaven tot een bedrag van f 1563.705. Bij de behandeling van de gemeentebegrooting voor 1912 werd op voorstel van den heer Elaut besloten door deskundigen een onderzoek in te laten stellen tot verbetering van het riool stelsel. De gemeentebegrooting werd daarna vastgesteld in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van f 11259,33. Een af- en overschryving op de gemeentebegroo ting van 1911 werd met algemeene stem men goedgekeurd. Gunstig werd beschikt op een adres van mej. Tan den Arends tot ruiling van grond. Tot vierden amb tenaar van den Burgerlyken Stand werd benoemd in de plaats van den heer S. de Visser, wethouder G. de Pagter. De raad besloot nog om gelden in te zamelen ten behoeve van de stormramp teBrui- nisse llansweert. De aak »Mark en Dintel«, schipper Van der Pluym, met steenkolen voor België, is bij Bath aan den grond geraakt. Ieraeke. By resolutie van den minis ter van Koloniën is de heer J. Polder man alhier ter beschikking gesteld van den gouverneur generaal van Ned. Indië ten einde te worden benoemd tot klerk bij den post-, telegraaf- en telefoondienst daar te lande. De Zeeuwsche Stormramp. H. M. de Koningin Moeder heeft aan het provinciaal watersnood-comité in Zeeland een gift van f 500 gezonden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Koeken gen, A. H. J. G. van Voorthuizen, cand. te Dubbeldam te Amsterdam, A. G. H. v. Hoogenhuyze te Doorn. Geref. Kerken. Bedankt voor Onstwedde door J. Meyer te Bierumvoor Zalk door T. L. Kroes te Kielwindeweer. Tweetal te Tbolen: H. N. Roukema te Neede en E. Vonk te Gameren. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Harlingen, J. A. C. Faggin- ger Auer, voorganger by den Ned. Protes tantenbond te Brielle. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Kornhorn door R. E. Slui ter te Murmerwoude. De Unie-collecte bracht opte Ierseke f80,09, te Krabbendyke f35,44 en te Schoondijke f 112,ll6. Geslaagd te Breda voor de acte vrye- en orde oefeningen der gymnastiek de heeren A. v. Nieuwenhujjze en A. C. de Graaf, beiden te St. Maartensdyk. Spelen op het dak van een school. Hoog in de lucht, m^t het gezicht op de daken en toreDs, spelen nu de kin deren van de school aan de Looiersgracht boven op het schoolgebouw. Ze [hebben daar boven op het platte dak van het nieuwe schoolgebouw, dat by het oude is aangebouwd frissch lucht in overvloed en ze kunnen naar hartelust spelen. 't Is voor het eerst, dat in Amsterdam het dak van een schoolgebouw tot een speelplaats is ingericht en de schoolkin deren daar hun vry kwartieitje kunnen doorbrengen. De vloer der speelplaats is van gewapend beton en omringd door een steenen muur, ter hoogte van 1 me ter ongeveer, daar boven is een netwerk van yzergaas gespannen tusschen yze- ren balken, zoodat er niets van het dak op straat kan vallen en men op het dak zelfs kan „voetballen". De toegang tot de speelplaats wordt gevormd door een trapook deze wordt door hooge be schotten beschermd, zoodat ongelukken zoo goed als uitgesloten zyn. Zoowel het onderwyzend personeel als de kiDderen zyn over deze dakspeelplaats zeer tevreden. Grooter dan deze speelplaats is een zelfde inrichting op de nieuwe openbare school in de Balistraat. Ook andere scho len zullen van deze speelplaatsen voor zien worden. RgCHTSZAKEtl Middelburg. By bevelschrift der arron dissementsrechtbank alhier is tegen J. v. H., 26 jaar, bakker en koopman te Mid delburg én aldaar gedetineerd, ter zake van frauduleus bankroet rechtsingang verleend met last tot gevangenhouding en instructie der zaak. l*emeug<ie Beikhteo. Ongelukken. Te Rotterdam is een werk man door een motorvrachtwagen over reden. De ongelukkige wou vlak voor den wagen de straat oversteken, en kwam, hoewel de bestuurder uitweek, met een spatbord in aanraking. De man viel en kreeg een wiel dwars over het lichaam. Zwaar inwendig gekneusd is hy naar het ziekenhuis vervoerd. In dezelfde stad is een kraanmachinist, tengevolge van het plotseling gaan draai en van de electrische kraan van acht meter hoogte gevallen op een tjalkschip, waardoor hy inwendige kneuzingen be kwam. Een werkman te Wassenaar was bezig de wortels van een door den storm gevallen boom los te hakken en plaatste zich in bet gat, dat onder den boom ontstaan was._ Door het loshakken kantelde de zware veet met gevolg uat de ongelukkige door de wortels werd doodgedrukt Te Loosduinen is een 2-jarig jongetje spelende te water ge raakt en verdronken. Op het station Barneveld is een arbeider tusschen de buffers bekneld geraakt. Zyn rechterarm is gansch verbryzeld. Een machinist is onder Wilsum in den IJssel overboord geslagen en verdronken. Te Laagkep- pel is een sluiswachter te water geraakt en verdronken. Maandagmiddag kreeg een milicien van de veldartillerie, te 's-Hertogenbosch, by de ryies in de ma nége aldaar, van een hollend paard, een slag op het hoofd, zoodat de getroffene met een zware schedelbreuk in het mili taire hospitaal werd opgenomen. De toestand is zorgwekkend. Tegen de Tariefvoet. De Middenstandsbond heeft gisteren op voorstel van Arnhem een motie aan genomen om aan de regeering te ver zoeken de tariefwet niet aan te nemen. 69 vereenigingen waren vertegenwoor digd, die samen 196 geldige stemmen uitbrachten. De motie werd aangenomen met 150 stemmen voor, 40 blanco en 6 tegen. Een gevangenbewaarder geknipt. In de Buitensocieteit te Zutphen is Zondagavond door de politie op heeter- daad betrapt op diefstal van een tafelkleed een gevangenbewaarder. Een testamentaire bepaling. Er was eens een boer, die zyn bezit tingen flink beheerde, en voor de geheele gemeente een zegen was. Toen by op jareu kwam, gaf hy de boerdery aan zyn zoon over en sprak„Jongen, ik sta je het mooie, voordeelige goed af ik hoop, dat ge er genoegen van zult hebben en met pleizier werken en het bedryf nog uitbreiden. Maar je kunt het alleen aanvaarden, als je een testamen taire bepaling in acht wilt nemen, die er aan verbonden is. Ieder eigenaar moet de helft van het jaarlyksch inkomen besteden voor de armen en gemeente belangen. Ik heb er my altyd aan ge houden, en als jy dat ook wilt doen, is de geheele zaak van nu af je eigendom. De zoon nam vol dankbaarheid de de groote bezitting over, en beloofde steeds zich nauwgezet te zullen houden aan de testamentaire bepaling. Hy sloeg de hand aan den ploeg, deed het vermogen toenemen en besteedde de helft van zyn inkomen voor de armen, voor de schoei, voor weldadige doelein den. Maar toen hy rijker en ryker werd, kreeg hy ook steeds meer genot in het bezit van geld, nam zyn lust om nog meer te krygen toe, en het begon hem te verdrieten, dat hy gebonden was en de helft moest weggeven. Hy wilde die testamentaire bepaling wel eens zien die hem daartoe dwongeens zien van wien zij afkomstig was en of zy niet zoo gemaakt was, dat een slim advocaat haar misschien voor nul en geener waarde kon verklaren. Zoo ging hy naar zyn vader, die in- tusschen een gebrekkig oud man was geworden, en vroeg of hy dat testament eens mocht zien. „Wou je het testament zien?" zeide grysaard, die ziek te bed lag, en hy voelde onder zyn hoofdkussen. „Je wou de testamentaire bepaling zien, die je verplicht, de helft van je in komen weg te geven. Hier heb ik het testament." xiy haalde onder het kussen een zwart gebonden boek te voorschyn en gaf 't met bevende hand aan zyn zoon. Deze bladerde er om het stukje te vinden. Intusschen slaakte de oude man een diepen zucht, en was overleden. Toen de begrafenis afgelcopen was doorzocht de zoon het boek voor den tweeden keer; daarop ging hy er mee buurman om by hem zyn beklag te doen, dat hy üet bewuste testament niet kon vinden. „Je houdt het in je hand", zei de buur man. Want dat boekje was het Nieuwe Tes tament. Of de man door zyn advocaat het „testament" ongeldig liet verklaren of het eigenmachtig zelf heeft gedaan, kan niet vermeld worden. Een feit is, dat onoanks het christeiyk voorschrift de ryke boer zyn hulpbehoevende medemenschen aan hun lot overliet. (Eervorming.) De aardbeving te Catania. Tot dusverre heeft de aardbeving te Cathania 20 dooden en ongeveer 100 gewonden geëischt, die onder het puin vandaan gehaald werden. Het reddings werk, dat zeer gevaariyk is, doordat elk oogenbiik muren dreigen om te vallen wordt dag en nacht voortgezet. Met het uur wordt de iyatvan slachtoffers groo- ter. Een zeer tragisch tooneel speelde zich af (e Rocidinella. Daar woonde in een villa baron Romeo Riche. Het huis viel in puin. Urenlang werd er gewerkt om de arme bewoners te redden. lindeiyk vond men de baron Riche zelf, die met een doodsbleek gezicht zoo lag dat het den indruk wekte, alsof hy dood was, doch hy was zelfs niet gekwetst en kwam spoedig by. Intuaschen werd verder gegraven ea vond men vier ïyken, n.l. van de vrouw, de dochter en twee bedienden. De iy ken waren gruweiyk verminkt. Weeklagend en huilend stond de baron by de dooden. Later vond men nog een bebloed lichaam. Het was de zood, die apoedig den geest gaf. De vader is de eenige overgeblevene van het gezin. Wat de oorlog kost. De veldtocht heeft aan Italië tot dus verre reeds 500 millioen lire gekost, d. i. ongeveer 12 millioen gulden psr dag. Arbitrage. Uit CoDstantinopel wordt bericht, dat een deputatie van zes Turksche autori teiten en afgevaardigden zich naar alle hoofdsteden van Europa zal begeven om met den steun vau de «Interparlemen taire Unie" een beroep te doen op alls welgezindon om Italië te overreden het geschil met Turkye door het flof van Arbitrage te doen beslissen. Prins Luitpold van Beieren. Al klinkt het officieele telegram om trent den gezondheidetoestand van den prins-regent van Beieren nog zoo hoop vol, te München ziet men den toeetand duister in. Er dreigt gevaar, dat de ern stige bronchitis gecompliceerd wordt door een long ontsteking, hetgeen het ergste zou doen vreszen voor een grysaard van 91 jaar, wiens hart niet geheel in orde is en die aanleg heeft voor waterzucht. De opstand in China. De onverschilligheid van de bevolking van Peking by de eerste berichten over den opstand heeft, blykens berichten vau daar, plaats gemaakt voor groote opge wondenheid, De Chineesche banken wordsn be stormd door ongerust geworden spaar ders, die hun gelden by buitenlaudsche banken in veiligheid br«nsen. Te Peking is het een voortdurend ko men en gaan van troopen, die te Kaiping manoeuvres zouden houden, maar nu met grooten spoed naar het tooneel van den opstand worden gezonden. Een telegram uit Hankau bericht, dat de Chineesche oorlogschepen zullen waar schuwen, alvorens zij de stad bombardee ren en dat verwacht wordt, dat de buitenlanders de concessie zullen verla ten, voor de beschieting aanvangt. Het Duitsche stoomschip „Belgravio" is voor de stad aangekomen om, zoo noodig, de buitenlanders te kunnen be schermen. De vrees, dat de'regeeringstroepen naar de rebellen zouden overloopen is ten deele reeds bewaarheid drie duizend raan uit Hoenan, die gekampeerd liggen ten noorden van Hankau, hebben zich reeds by de opstandelingen aangesloten. In het kamp der rebellen wordt met koortsachtigen yver gearbeid aan da oorlogstoebereidselen. Te Honyang, een der door hen genomen steden, wordt op het arsenaal met dubbele ploegen ge werkt en worden dagelyks groote hoe veelheden munitie afgeleverd. Volgens een bericht uit Choenkingin de provincie Szechoean waren uitKiaping 600 myien bewesten Hankau in het be gin dezer maand 400 opstandelingen van daar in de richting Yackow getrokken en was Kiaping tegelykertyd door 2000 opstandelingen bezet. Deze habben echter de kerken gespaard en aan da zendelin gen paspoorten uitgereikt. Een nauwkeurig onderzoek. Een Parysch blad vertelt een grappig geval, onlangs een zear bekend medicus te Parys overkomen. De dokter had ean groot gezelschap in zyn salons vereenigd het was al vry laat in den avond en dank zy de voortreffeiyke merken uit des dokters wynkelder, heerschte er een

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1911 | | pagina 2